Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 38 of 38
  1. #21
    Rank: Enthusiast
    • Join Date: Aug 2011
    • Posts: 191

    Default

    χμμμμ... Κατι σκεφτηκα.

    ισως με ενα hardware restart και επιστροφη στα default settings του router να φτιαξει. Απλα μετα πρεπει να περασεις ξανα ολες τις ρυθμισεις και το Username/pass που σου εδωσε ο ιντερνετ παροχος σου.

    Υπαρχουν καποια Ports που επικοινωνει το pc σου. Καποια ειναι για games, αλλα για συνομιλιες κτλ. To 8080 (νομιζω) ειναι για τον browser σου. Ισως καποιος το πειραξε ή κατι να επαθε.


  2. #22
    Rank: Elite Poster
    • Join Date: Nov 2010
    • Posts: 822

    Default

    Θεωρω ότι πρέπει να είναι καθαρά κάποια δυσλειτουργία του pc και όχι της σύνδεσης, γιατι απο το κινητο μπαίνω κανονικά.
    Κανας ιός ή κάτι τέτοιο.
    EGL player since 2009.


    MD-MaD: lpisteuw pos to dota 1 einai kalutero apo to dota 2 gt to (2) einai antigrafei apo to 1 opote dn ginete na einai kalutero"
    Τα 'πε όλα.

  3. #23

    Default

    Για να πετάξω και εγώ μια ιδέα,αν και δεν νομίζω να φταίει αυτό και έχουν περάσει και αρκετές μέρες και ίσως το έχεις ήδη λύσει.

    Έναρξη,Εκτέλεση -> C:\Windows\System32\drivers\etc

    Άνοιξε το αρχείο Hosts με σημειωματάριο και σβήστα όλα και κάντα replace με αυτό

    Code:
    # Copyright (c) 1993-2009 Microsoft Corp.
    #
    # This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
    #
    # This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
    # entry should be kept on an individual line. The IP address should
    # be placed in the first column followed by the corresponding host name.
    # The IP address and the host name should be separated by at least one
    # space.
    #
    # Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
    # lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
    #
    # For example:
    #
    #      102.54.94.97     rhino.acme.com          # source server
    #       38.25.63.10     x.acme.com              # x client host
    και μετά save , αλλά όταν σε ρωτάει για το name και τύπο αρχείου άλλαξε τον τύπο σε " Όλα τα αρχεία"

    Περιμένω να μου πείς αν δούλεψε,αν και δεν έχω πολλές ελπίδες
    Quote Originally Posted by DeadManWalkin View Post
    Έχω υψώσει την μαλακία στο τετράγωνο αλλά δεν μπορώ να βρώ το αποτέλεσμα όταν την βάλω στην ρίζα της ηλιθιότητας και την πολλαπλασιάσω με την χαζομάρα διαιρώ με τον συντελεστή του αγνώστου μαλάκα αλλά δεν βγάζω αποτέλεσμα, κάποιος που να ξέρει απο χαζές εξισώσεις να βοηθήσει

    "I am a father, a son - And a serial killer."
    - Dexter Morgan
    ( Click to show/hide )


    Everytime Alexaras starts talking
    ( Click to show/hide )

    Everytime i see "butchered" greek
    ( Click to show/hide )

  4. #24

    Default

    Πάνε Έναρξη .Πάτα CMD στην αναζήτηση και αφού σε βγάλει στο panel,πάτα αφήνοντας ένα κενό ipconfig/flushdns . Aν γίνει με επιτυχία θα σου βγάλει το ανάλογο msg.


    Make Love & Sex or Die Like the Rest.

  5. #25
    Rank: Duke
    • Join Date: Dec 2010
    • Posts: 4,110

    Default

    Quote Originally Posted by Be_Strong View Post
    Πάνε Έναρξη .Πάτα CMD στην αναζήτηση και αφού σε βγάλει στο panel,πάτα αφήνοντας ένα κενό ipconfig/flushdns . Aν γίνει με επιτυχία θα σου βγάλει το ανάλογο msg.
    Quote Originally Posted by Insom View Post
    Για δοκίμασε... Από το RUN της έναρξης άνοιξε το cmd.exe και δώσε εντολή ipconfig /flushdns

    *Δεν το είχα πάρει χαμπάρι το thread sorry anapire
    Η ζέστη κάνει θαύματα.Αφού έγραψε το ίδιο...απλά το είπες μέσω Λαμίας.
    Don't Be_So_Strong.

    P.S.Θέλω να σου πω κάτι για την σχολή στείλε μου pm.
    ( Click to show/hide )


    [NoL]: Stats for Map: [Mirana Wars] for [Odisseas]: 48 games. W/L/D: 32/8/8 (66.6%/16.6%/16.6%) . K/D: 757/335(17.60/8.17)
    [NoL]: Stats for Map: [Pudge Wars] for [Odisseas]: 40 games. W/L/D: 24/11/5 (60%/27.5%/12.5%) . K/D: 886/670(22.72/17.18)
    [NoL]: Stats for Map: [SF Wars] for [Odisseas]: 31 games. W/L/D: 17/8/6 (54.8%/25.8%/19.3%) . K/D: 486/199(16.76/6.86)
    [NoL]: Stats for Map: [Warlock] for [Odisseas]: 57 games. W/L/D: 30/14/13 (52.6%/24.5%/22.8%) . K/D: 280/139(6.36/3.23)

    ( Click to show/hide )
    Quote Originally Posted by wtfmejt View Post
    emena pantos mou gamane ti mana edo k 3 xronia epidi evala botakia gia na pezo games xoris lag de ksero gia sas. astio den ine?

  6. #26
    Rank: Elite Poster
    • Join Date: Nov 2010
    • Posts: 822

    Default

    Quote Originally Posted by PRO_ta8litis View Post
    Για να πετάξω και εγώ μια ιδέα,αν και δεν νομίζω να φταίει αυτό και έχουν περάσει και αρκετές μέρες και ίσως το έχεις ήδη λύσει.

    Έναρξη,Εκτέλεση -> C:\Windows\System32\drivers\etc

    Άνοιξε το αρχείο Hosts με σημειωματάριο και σβήστα όλα και κάντα replace με αυτό

    Code:
    # Copyright (c) 1993-2009 Microsoft Corp.
    #
    # This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
    #
    # This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
    # entry should be kept on an individual line. The IP address should
    # be placed in the first column followed by the corresponding host name.
    # The IP address and the host name should be separated by at least one
    # space.
    #
    # Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
    # lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
    #
    # For example:
    #
    #      102.54.94.97     rhino.acme.com          # source server
    #       38.25.63.10     x.acme.com              # x client host
    και μετά save , αλλά όταν σε ρωτάει για το name και τύπο αρχείου άλλαξε τον τύπο σε " Όλα τα αρχεία"

    Περιμένω να μου πείς αν δούλεψε,αν και δεν έχω πολλές ελπίδες
    Ευχαριστω Αδερφέ αλλα δεν δούλεψε όχι.
    Να ρωτήσω αν κάνω format μήπως λυθεί το πρόβλημα, μιας και θεωρω ότι εχω εξαντλήσει όλα τα περιθώρια.;
    EGL player since 2009.


    MD-MaD: lpisteuw pos to dota 1 einai kalutero apo to dota 2 gt to (2) einai antigrafei apo to 1 opote dn ginete na einai kalutero"
    Τα 'πε όλα.

  7. #27
    Rank: Squire
    • Join Date: Dec 2010
    • Posts: 141

    Default

    Quote Originally Posted by bEy0nDAnApIr0S View Post
    Ευχαριστω Αδερφέ αλλα δεν δούλεψε όχι.
    Να ρωτήσω αν κάνω format μήπως λυθεί το πρόβλημα, μιας και θεωρω ότι εχω εξαντλήσει όλα τα περιθώρια.;
    Mπορει ναι, μπορει και οχι. Αν φταιει το software τοτε σιγουρα ναι. Αλλα αν ειναι εξαιτιας του router, της συνδεσης τοτε δεν.

    Δοκιμασε να κανεις hard reset το router οπως σου ειπε ενα παιδι πιο πανω. και αν αποφασισεις για format κανε πρωτα μια επαναγκατασταση τα windows μπας και φτιαξει...

    Εμενα παντως το προβλημα σου μου ακουγετε σαν firewall probλem. Εισαι σιγουρος οτι το firewall επιτρεπει το προγραμμα.
    Κατεβασε ενα browser που δεν εχεις και δοκιμασε με εκεινον ή ελεγξε το firewall σου.


    θα σου προτεινα για teamviewer αλλα λογικα θα εχεις τα win7 και δε τα κατεχω πολυ. Αν εχεις xp ειμαστε gg.
    I go...


  8. #28
    Rank: Elite Poster
    • Join Date: Nov 2010
    • Posts: 822

    Default

    Quote Originally Posted by butcer View Post
    Mπορει ναι, μπορει και οχι. Αν φταιει το software τοτε σιγουρα ναι. Αλλα αν ειναι εξαιτιας του router, της συνδεσης τοτε δεν.

    Δοκιμασε να κανεις hard reset το router οπως σου ειπε ενα παιδι πιο πανω. και αν αποφασισεις για format κανε πρωτα μια επαναγκατασταση τα windows μπας και φτιαξει...

    Εμενα παντως το προβλημα σου μου ακουγετε σαν firewall probλem. Εισαι σιγουρος οτι το firewall επιτρεπει το προγραμμα.
    Κατεβασε ενα browser που δεν εχεις και δοκιμασε με εκεινον ή ελεγξε το firewall σου.




    θα σου προτεινα για teamviewer αλλα λογικα θα εχεις τα win7 και δε τα κατεχω πολυ. Αν εχεις xp ειμαστε gg.
    Αδερφέ εχω xp home.
    Δεν μπορω να κατεβασω κανένα browser γιαι δεν μπορω να ανοίξω καμία ιστοσελίδα.
    Επίσης και το φορματ θα είναι δύσκολο μια και δεν εχω cd και δεν ξέρω να κάνω χωρίς.
    Team viewer δεν εχω και δεν μπορω να το κατεβασω.

    Πάντως σίγουρα δεν είναι connection problem γιατι απο κινητο μπαίνω κανονικα, παίζει λέει να είναι ιός στα browsing files των windows.
    EGL player since 2009.


    MD-MaD: lpisteuw pos to dota 1 einai kalutero apo to dota 2 gt to (2) einai antigrafei apo to 1 opote dn ginete na einai kalutero"
    Τα 'πε όλα.

  9. #29
    Rank: Squire
    • Join Date: Dec 2010
    • Posts: 141

    Default

    Quote Originally Posted by bEy0nDAnApIr0S View Post
    Αδερφέ εχω xp home.
    Δεν μπορω να κατεβασω κανένα browser γιαι δεν μπορω να ανοίξω καμία ιστοσελίδα.
    Επίσης και το φορματ θα είναι δύσκολο μια και δεν εχω cd και δεν ξέρω να κάνω χωρίς.
    Team viewer δεν εχω και δεν μπορω να το κατεβασω.

    Πάντως σίγουρα δεν είναι connection problem γιατι απο κινητο μπαίνω κανονικα, παίζει λέει να είναι ιός στα browsing files των windows.

    Aν εχεις Μιrc μπορει να στα στειλει καποιος μεσο irc ή και μεσο skype που λες οτι μπαινεις. Ακομα αν εχεις ηδη καποιον εγκατεστημενο download manager μπορεις να αντιγραψεις τα Links εκει και θα στα κατεβασει.

    *ποιο antivirus/firewall εχεις και αν στο παρελθον ειχες καποιο αλλο. [αντιμετωπισα μια παρομοια κατασταση οταν απεγκατεστησα το zone alarm - τελικα το ξαναεκανα εγκατασταση (ολα δουλευαν μια χαρα τοτε) και το εκανα απεγκατασταση απο safe mode] - [ οι ανρθωποι ειναι βλακες]

    Και αν πραγματικα βαριεσαι και θελεις να δοκιμασεις πραγματα ανοιξε το παρακατω link και δοκιμασε 100αδες λυσεις για το προβλημα σου απο 1000αδες χρηστες.
    http://en.kioskea.net/forum/affich-1...t-can-t-browse
    Last edited by butcer; 10-07-2012 at 06:45 PM.
    I go...


  10. #30
    Rank: Elite Poster
    • Join Date: Nov 2010
    • Posts: 822

    Default

    Θα έρθει ένα παιδι που ξέρει άμα είναι να μου κάνει ένα φορματ να τελειώνει το θέμα.
    Όπως και να έχει σας ευχαριστω όλους για τις απαντήσεις.
    EGL player since 2009.


    MD-MaD: lpisteuw pos to dota 1 einai kalutero apo to dota 2 gt to (2) einai antigrafei apo to 1 opote dn ginete na einai kalutero"
    Τα 'πε όλα.

  11. #31
    Rank: Clan Pipe Chief
    • Join Date: Jul 2012
    • Posts: 915

    Default

    μηπως εχεις κανα ιο? κατεβασε το malware anti malwarebytes.
    πρωτα θα μπεις στο safe mode. μετα θα το ανοιξεις και θα επιλεξεις την 2η επιλογη (perform full scan). και οταν τελειωσει θα σου εμφανισει τα αρχεια (αν θυμαμαι καλα τα βλεπεις αν θες [λιστα]) και τα διαγραφεις ή εσυ ή θα το εχει ηδη κανει το προγραμμα.

    ( Click to show/hide )


    ❒ Κλείσε ❒ 'Οχι εσύ κλείσε ❒ Εσύ ❒ Όχι εσύ ❒ Εσύ ❒ Εσύ ❒ Εσύ ❒ Εσύ ❒ Εσύ ❒ Εσύ ✔ Κλείσε το θερμοσίφωνο μωρή ηλίθια θα ανατιναχθεί το σπίτι.


  12. #32
    Rank: Elite Poster
    • Join Date: Nov 2010
    • Posts: 822

    Default

    Quote Originally Posted by its_time_for_ff View Post
    μηπως εχεις κανα ιο? κατεβασε το malware anti malwarebytes.
    πρωτα θα μπεις στο safe mode. μετα θα το ανοιξεις και θα επιλεξεις την 2η επιλογη (perform full scan). και οταν τελειωσει θα σου εμφανισει τα αρχεια (αν θυμαμαι καλα τα βλεπεις αν θες [λιστα]) και τα διαγραφεις ή εσυ ή θα το εχει ηδη κανει το προγραμμα.
    Το εχω ήδη κάνει αλλα δεν βρήκε τίποτα. Εχω καθαρίσει και όλα τα cookies με cleaner αλλα πάλι τίποτα.
    Φορματ η μονη λύση μάλλον.
    EGL player since 2009.


    MD-MaD: lpisteuw pos to dota 1 einai kalutero apo to dota 2 gt to (2) einai antigrafei apo to 1 opote dn ginete na einai kalutero"
    Τα 'πε όλα.

  13. #33
    Rank: Enthusiast
    • Join Date: Jan 2011
    • Posts: 171

    Default

    Na se rwthsw...exeis tipota ksexasmena torrent sto utorrent ? Giati ta torrent otan teleiwnoun to katebasma den stamatane ekei...sunexizoun to anebasma...kai asxeta me to skype ktl pou den sou kolane oi browser den exoun grammh gia na sundethoun....koitakse to..kleise teleiws to utorrent an exeis h kapoio allo programa gia torrent kai dokimase ksana

  14. #34
    Rank: Elite Poster
    • Join Date: Nov 2010
    • Posts: 822

    Default

    Quote Originally Posted by NarkotikaPernw View Post
    Na se rwthsw...exeis tipota ksexasmena torrent sto utorrent ? Giati ta torrent otan teleiwnoun to katebasma den stamatane ekei...sunexizoun to anebasma...kai asxeta me to skype ktl pou den sou kolane oi browser den exoun grammh gia na sundethoun....koitakse to..kleise teleiws to utorrent an exeis h kapoio allo programa gia torrent kai dokimase ksana
    Θα σου πω όταν εχω ξανα Internet, αλλα η ιδέα σου παίζει να ισχύει, καθώς εχω πάντα ανοιχτό το btorent
    EGL player since 2009.


    MD-MaD: lpisteuw pos to dota 1 einai kalutero apo to dota 2 gt to (2) einai antigrafei apo to 1 opote dn ginete na einai kalutero"
    Τα 'πε όλα.

  15. #35
    Rank: Elite Poster
    • Join Date: Nov 2010
    • Posts: 822

    Default

    Solved μετά απο καμποσους μήνες.
    Και ναι ήταν τα torrents και δεν το είχε σκεφτεί κανείς εκτός απο το παλικάρι.
    EGL player since 2009.


    MD-MaD: lpisteuw pos to dota 1 einai kalutero apo to dota 2 gt to (2) einai antigrafei apo to 1 opote dn ginete na einai kalutero"
    Τα 'πε όλα.

  16. #36
    Rank: Clan Pipe Chief
    • Join Date: Jul 2012
    • Posts: 915

    Default

    Δεν το σκεφτηκαμε γιατι δεν ξερουμε και τι εχεις στο pc. Ή κλεινε τοτε το μtorrent ή σβηνε τα torrents γιατι αφου κατεβουν κανουν streaming (ή οπως αλλιως λεγεται)

    ( Click to show/hide )


    ❒ Κλείσε ❒ 'Οχι εσύ κλείσε ❒ Εσύ ❒ Όχι εσύ ❒ Εσύ ❒ Εσύ ❒ Εσύ ❒ Εσύ ❒ Εσύ ❒ Εσύ ✔ Κλείσε το θερμοσίφωνο μωρή ηλίθια θα ανατιναχθεί το σπίτι.


  17. #37
    Rank: Elite Poster
    • Join Date: Nov 2010
    • Posts: 822

    Default

    Quote Originally Posted by Its_Time_For_FF View Post
    Δεν το σκεφτηκαμε γιατι δεν ξερουμε και τι εχεις στο pc. Ή κλεινε τοτε το μtorrent ή σβηνε τα torrents γιατι αφου κατεβουν κανουν streaming (ή οπως αλλιως λεγεται)
    Τέλος πάντων.
    Σας ευχαριστω όλους όπως και να έχει.
    Αφου λύθηκε είμαστε μια χαρά.
    Ας το κλείσει κάποιος mod.
    EGL player since 2009.


    MD-MaD: lpisteuw pos to dota 1 einai kalutero apo to dota 2 gt to (2) einai antigrafei apo to 1 opote dn ginete na einai kalutero"
    Τα 'πε όλα.

  18. #38
    Rank: Kotsompolis A.E.
    • Join Date: May 2009
    • Posts: 1,395

    Default

    Κλειδώνει!



    Quote Originally Posted by IRC
    [21:08] <+V1ruS> o luck
    [21:08] <+V1ruS> me rotage
    [21:09] <+V1ruS> apo pou katevazoume torrent

    [21:09] <+V1ruS> www.torrent.com ?
    [21:09] <+Luck]sto[NoLag> ....
    [21:09] <+Luck]sto[NoLag> sorry, pou den ixera
    [21:09] <+Luck]sto[NoLag> apo auta
    [21:09] <+Luck]sto[NoLag> kai dn ime peiraths
    [21:09] <+Luck]sto[NoLag> tou internet

    [21:09] <+Luck]sto[NoLag> FUCKER

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •