Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 20 of 57
  1. #1
    Rank: Banned User
    • Join Date: Nov 2010
    • Posts: 756

    Default About NIHL and gaming system...

    Καλησπέρα...

    Το thread αφορά καθαρά τον τρόπο διεξαγωγής των παιχνιδιών..

    Καταλαβαίνω όπως όλοι ότι θέλουν να παίζουν με τους φίλους τους,ΑΛΛΑ έχω την εντύπωση πως η NIHL φτιάχτηκε για μεγαλύτερης ποιότητας και ανταγωνισμου παιχνίδια..

    Μπορεί να μου δείξει κάποιος εκ των staff που ακριβώς είναι ο ανταγωνισμός?Στο να παίζουν 3-4 captain με το team τους vs captain + random team? Καταλαβαίνω επίσης πως η κίνηση του να πάνε τα prize στα .startgame εξυπηρετεί αυτό το σκοπό αλλά όσο υπάρχουν τα .ch δε νομίζω πως θα παιχτούν πάνω απο 2 .sg την ημέρα...Σήμερα όλο το απόγευμα φωνάζαμε για .sg και κανείς δεν έμπαινε..

    Επίσης δεν έχει καμία ουσία το ch όταν μιλάμε για κλασικές πεντάδες vs random NoLades..Μπορείτε και στη NoL να το κάνετε αυτό σε -ap mode..Δεν είμαστε εδώ για να μπαίνει ο κάθε καβαλημένος μόνιμα με το team του και να έχουμε 5 άτομα με 20-0 stats και να ειρωνεύεται και απο πάνω υποβαθμίζοντας τους συμπαίχτες του...Αν κάνω λάθος διορθώστε με...Απτην αρχή υπήρχε τέτοιο θέμα με μόνιμα stadar teams αλλά τώρα έχει παραγίνει...Που είναι ο ανταγωνισμός καταυτό τον τρόπο??

    1 .sg παίξαμε Κύριε manager ninjazz και νομιζω ότι ήταν μακράν το ποιό derby game που έχει γίνει στην NIHL ή ένα απο τα μεγαλύτερα derby...Το να παίζεις με άνισους όρους έχοντας την 5άδα σου που ξέρετε πως να παίζετε μεταξύ σας,με αντιπάλους random's που ΣΑΦΩΣ δεν έχουν την ίδια εμπειρία με εσάς και να ειρωνεύεται ο κάθε παπατρέχας δεν έχει κανένα νόημα..

    Επειδή εγώ λοιπόν είμαι γλύφτης και 24/24 στο φόρουμ όπως λέει ένας φίλος σου,ζητώ με αυτό το thread να αλλάξει κάτι σε όλο αυτό..

    Ανούσια full-spamed replies περισεύουν...

    Επίσης η απάντηση του τύπου "αν δε σου αρέσει παίξε αλλού" να λύπει επίσης..Εδώ μαρέσει και εδώ θέλω να παίζω,αν ήθελα να παίξω αλλού δε θα έκανα thread για την βελτίωση-κατα τη γνώμη μου- του channel...

  2. #2
    Rank: Forum Addict
    • Join Date: Apr 2010
    • Posts: 520

    Default

    Την ιδια απαντηση θα παρεις οπως και στις συζητησεις που γινανε χθες μεσα στο Lobby της NiHL
    [B][I][COLOR="Red"]ΔΕΝ ΕΦΥΓΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΑΣ ΛΕΙΨΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.

  3. #3

    Default

    Λοιπον φιλε εδω δεν παιζεις στο ΝoL παιζεις σε ενα League με prizes. Δεν μπορεις εσυ να λες για τα teams που φτιαχνει ο καθενας. Ειναι προφανες οτι ο καθενας παιζει με το team του για να κερδισει το χρηματικο ποσο. Εαν ειχες παιξει σε αλλα ευρωπαικα leagues τυπου Sfg ενα απο τα τοπ channel μεχρι στιγμης στην Ευρωπη θα καταλαβαινες τι θελω να σου πω αυτην την στιγμη. Εκει παιρνει ο vigoss το τεαμ του και παιζει cm's για να παρει το leagueprize. Δεν υπαρχει λογος να ανοιγεις thread για να "διορθωσεις" το "Channel". Και σου ξαναλεω δεν ειναι Channel ειναι League Που οι λεγομενοι Captains παιρνουν το team τους και παιζουν με αντιπαλο team h vs randoms ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟ LEAGUEPRIZE . Δεν τιθεται θεμα!

  4. #4
    Rank: Banned User
    • Join Date: Nov 2010
    • Posts: 756

    Default

    Quote Originally Posted by filmic View Post
    Λοιπον φιλε εδω δεν παιζεις στο ΝoL παιζεις σε ενα League με prizes. Δεν μπορεις εσυ να λες για τα teams που φτιαχνει ο καθενας. Ειναι προφανες οτι ο καθενας παιζει με το team του για να κερδισει το χρηματικο ποσο. Εαν ειχες παιξει σε αλλα ευρωπαικα leagues τυπου Sfg ενα απο τα τοπ channel μεχρι στιγμης στην Ευρωπη θα καταλαβαινες τι θελω να σου πω αυτην την στιγμη. Εκει παιρνει ο vigoss το τεαμ του και παιζει cm's για να παρει το leagueprize. Δεν υπαρχει λογος να ανοιγεις thread για να "διορθωσεις" το "Channel". Και σου ξαναλεω δεν ειναι Channel ειναι League Που οι λεγομενοι Captains παιρνουν το team τους και παιζουν με αντιπαλο team h vs randoms ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟ LEAGUEPRIZE . Δεν τιθεται θεμα!
    Απο αυτά που έγραψα κατάλαβες πως θεωρώ την NIHL ίδια με την NoL;

    Το θέμα είναι πως όπως έγραψα καταλαβαίνω ότι κάποιοι θέλουν να παίξουν με τα teams τους αλλά ΠΟΥ είναι η ουσία και ο ανταγωνισμός του να παίζουν όλο οι ίδιοι με τους ίδιους και να είναι μόνιμα στο top10; Και χέστηκα sorry κι όλας για το top10 και το χρηματικό έπαθλο,να παίξω θέλω κι εγώ και πολλοί άλλοι πίστεψέ με..

    Αν εσύ και οι κύριοι staffs βρίσκουν ουσία μέλλον και σωστό όλο αυτό,τότε νομίζω πως το μέλλον θα μας αποδείξει ποιός έχει δίκαιο..

    Κάτι άλλο,είναι σα να μας λές ότι οι 48 πχ παίζουν μόνο για τα λεφτά,εσένα δηλαδή σου ακούγεται ωραίο αυτό όπως το θέτεις?Πάμε NIHL να τους πάρουμε τα λεφτά ξέρω γώ? Εγώ νομίζω πως όλοι θέλουν να παίξουν ωραία ανταγωνιστηκά games,κάτι το οποίο ΔΕΝ γίνεται...

    Αφού διαφωνείτε μαζί μου παίχτε 20λεπτα ανούσια outpicked games και πάρτε 70 ευρώ = μια βδομάδα στο νέτ ή ένα νέο ρούχο...Δυστηχώς σαν user δε μπορώ να κάνω κάτι παραπάνω απο προτάσεις/παράπονα..

  5. #5

    Default

    Κοιταξε να δεις σε καταλαβαινω απολυτα γιατι καποτε και γω ημουν στην δικη σου θεση και ειχα και γω την ιδια τσατιλα. Εγω προσπαθω να σου εξηγησω πως ειτε το θελουμε ειτε οχι ετσι ειναι ο τροπος λειτουργιας ενος League και δεν μπορει να αλλαξει. Δηλαδη τοτε στο Grc που επαιζαν team ο Ripper - G0ld3n - Sephiroth_ - Sgat - Galatas123 h mpemp4 ? Εκει μαζευανε 30 Streak και το σπαγανε καποιοι και παιρνανε 200 xp. Ετσι ειναι απο παλια αυτα τα πραγματα να το ξερεις. Δεν ειναι ενα καινουριο φαινομενο η μια καινουρια μοδα οπως το θετει κανεις!

  6. #6
    Rank: Board General
    • Join Date: Oct 2009
    • Posts: 2,365

    Default

    Παρότι θεωρώ ολόκληρο το post σου ανούσιο, από το "Καλησπέρα" μέχρι το "channel", ας μπω στον κόπο να εξηγήσω αναλυτικά το κάθε ζήτημα που θέτεις.

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    Καλησπέρα...

    Το thread αφορά καθαρά τον τρόπο διεξαγωγής των παιχνιδιών..

    Καταλαβαίνω όπως όλοι ότι θέλουν να παίζουν με τους φίλους τους,ΑΛΛΑ έχω την εντύπωση πως η NIHL φτιάχτηκε για μεγαλύτερης ποιότητας και ανταγωνισμου παιχνίδια..

    Μπορεί να μου δείξει κάποιος εκ των staff που ακριβώς είναι ο ανταγωνισμός?Στο να παίζουν 3-4 captain με το team τους vs captain + random team?
    Καλησπέρα(καλημέρα βασικά γιατί είναι πρωί αυτή τη στιγμή που γράφω),

    Όχι δεν φτιάχτηκε για μεγαλύτερης ποιότητας και πιο ανταγωνιστικά παιχνίδια η NIHL. Η NIHL φτιάχτηκε για να μάθει στους παίχτες του eleos και του NoL τη νοοτροπία του -cm και το πως μπορούν να παίξουν σε ένα οργανωμένο league, βοηθώντας του να ξεφύγουν από την άθλια και χαώδη νοοτροπία του public, όπου ο καθένας κάνει ότι του καπνίσει. Από τη στιγμή, όμως, που το 90% των vouched members είναι low-skilled, μη γνωρίζοντας τα βασικά, είναι απολύτως λογικό τον πρώτο καιρό να μην καλλιεργείται ο υγιής ανταγωνισμός, όπως λες, και να κυριαρχούν τα teams(προτιμώ τον όρο stacks, αλλά anywayz). Ποιος σου λέει, όμως, ότι σιγά σιγά μέσα στα seasons που έπονται δεν θα υπάρξουν παίχτες που θα γνωριστούν μεταξύ τους, θα φτιάξουν τα δικά τους teams, θα αποκτήσουν την ανάλογη εμπειρία και θα μπορέσουν να νικήσουν αυτά τα teams τα οποία αναφέρεις;
    Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι πως ο υγιής ανταγωνισμός θα έρθει με τον καιρό... Κάθε αρχή και δύσκολη που λέμε.

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    Καταλαβαίνω επίσης πως η κίνηση του να πάνε τα prize στα .startgame εξυπηρετεί αυτό το σκοπό αλλά όσο υπάρχουν τα .ch δε νομίζω πως θα παιχτούν πάνω απο 2 .sg την ημέρα...Σήμερα όλο το απόγευμα φωνάζαμε για .sg και κανείς δεν έμπαινε..
    Το ότι τα prizes αυτό το μήνα θα δοθούν όλα στους νικητές των startgames είναι ένα πείραμα, καθώς προσπαθούμε να δούμε τι είναι καλύτερο για το league, καινοτομώντας και ξεφεύγοντας από απαρχαιωμένα συστήματα άλλων leagues που βάλανε λουκέτο λόγω της οργάνωσής τους.
    Το ότι οι παίχτες δεν μπαίνουν στα startgames, όπου, μάλιστα, υπάρχουν και τα prizes και τα teams θα είναι τελείως random, είναι καθαρά δικό τους πρόβλημα.
    Εμείς, πάντως, θα προσπαθήσουμε να δώσουμε αρκετά κίνητρα έτσι ώστε ο κόσμος να παίζει περισσότερα startgames. Όσον αφορά στα υπόλοιπα, It's up to you και της νοοτροπίας σας, η οποία σας κάνει να λοξοκοιτάτε το -ardm των startgames, για λόγους που, προσωπικά, δεν μπορώ να καταλάβω.

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    Επίσης δεν έχει καμία ουσία το ch όταν μιλάμε για κλασικές πεντάδες vs random NoLades..
    Προς το παρόν δεν μπορεί να κανείς να απαγορεύσει σε κάποια 5αδα να παίζει μαζί. Ωστόσο, εμείς καλλιεργούμε την ομαδικότητα και τη συνεργασία δίνοντας ευκαιρία στους "random NoLades" να γνωριστούν μεταξύ τους και να φτιάξουν τη δικά τους 5αδα.

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    Μπορείτε και στη NoL να το κάνετε αυτό σε -ap mode..Δεν είμαστε εδώ για να μπαίνει ο κάθε καβαλημένος μόνιμα με το team του και να έχουμε 5 άτομα με 20-0 stats και να ειρωνεύεται και απο πάνω υποβαθμίζοντας τους συμπαίχτες του...Αν κάνω λάθος διορθώστε με...
    Ε βασικά λάθος κάνεις.
    Και αν υπάρχουν τέτοιες συμπεριφορές, όπως λες, μπορείς να τις κάνεις report εδώ και θα επιληφθούμε εμείς επί του θέματος.
    Ας αφήσουμε το κλάμα και ας περάσουμε σε πράξεις για το καλό του league και όλων μας !


    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    Απτην αρχή υπήρχε τέτοιο θέμα με μόνιμα stadar teams αλλά τώρα έχει παραγίνει...Που είναι ο ανταγωνισμός καταυτό τον τρόπο??
    Standar teams υπάρχουν παντού, ακόμα και στο public, δεν μπορούμε να απαγορεύσουμε σε διάφορες παρέες να παίζουν μαζί.

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    1 .sg παίξαμε Κύριε manager ninjazz και νομιζω ότι ήταν μακράν το ποιό derby game που έχει γίνει στην NIHL ή ένα απο τα μεγαλύτερα derby...
    Προσωπικά δεν μου άρεσε το συγκεκριμένο game, αλλά αφού άρεσε σε σένα πάω πάσο.

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    Το να παίζεις με άνισους όρους έχοντας την 5άδα σου που ξέρετε πως να παίζετε μεταξύ σας,με αντιπάλους random's που ΣΑΦΩΣ δεν έχουν την ίδια εμπειρία με εσάς και να ειρωνεύεται ο κάθε παπατρέχας δεν έχει κανένα νόημα..
    Έχω απαντήσει παραπάνω σε αυτό.

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    Επειδή εγώ λοιπόν είμαι γλύφτης και 24/24 στο φόρουμ όπως λέει ένας φίλος σου,ζητώ με αυτό το thread να αλλάξει κάτι σε όλο αυτό..
    Δεν το είπε έτσι στον αέρα, το στήριξε σε κάποια facts, αλλά anywayz δεν έχει αυτό σημασία.
    Το θέμα, όμως, δεν είναι να ζητάς, αλλά να προτείνεις. Και να προτείνεις κάτι ουσιαστικό που να πραγματώνεται.

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    Επίσης η απάντηση του τύπου "αν δε σου αρέσει παίξε αλλού" να λύπει επίσης..Εδώ μαρέσει και εδώ θέλω να παίζω,αν ήθελα να παίξω αλλού δε θα έκανα thread για την βελτίωση-κατα τη γνώμη μου- του channel...
    Αν δεν σου αρέσει, παίξε αλλού ή πως σας το λένε το άλλο στο NoL... Τα κουβαδάκια σου και σ' άλλη παραλία. Μόνο όταν θα προσφέρετε κάτι εσείς οι ίδιοι, όταν θα προτείνετε κάτι ουσιαστικό αντί να διαμαρτύρεστε και να γίνεστε drama queens, μόνο τότε θα έχετε το δικαίωμα να απαιτείτε και να ζητάτε πράγματα. Επειδή εσύ ζητάς αλλαγές χωρίς να μου προτείνεις ούτε το παραμικρό δείγμα μεταρρύθμισης, χωρίς να μου δίνεις κάποια κατευθυντήρια οδό, θα πρέπει εγώ να σπάσω το κεφάλι μου να σκεφτώ με τι θα είσαι ευχαριστημένος;
    Hell, no !
    Last edited by Obs.NinJaZz; 08-05-2011 at 12:08 PM.
    IRC (quakenet): #48.dota, #pros.dota


  7. #7
    Rank: Forum Addict
    • Join Date: Nov 2009
    • Posts: 691

    Default

    Αρχικα ο ninjazz ως manager αλλα και ο καθε ninjazz,για ποιο λογο φταιει?Επειδη το επιπεδο εδω ειναι αρκετα χαμηλο,σε οτι αφορα τα -cm modes,λογικο ειναι να ερθει ενας καλος παιχτης και να παιξει μοναχα για τα λεφτα.
    Εγω στη θεση σου θα προτεινα να ενσωματωθουν sg και cl,ετσι ωστε το nihl να "μοιαζει" με αλλα leagues.
    Επειδη δεν εχεις καλους mates το λες αυτο αλλιως δεν θα ανοιγες thread νομιζω..Αλλα το να διαμαρτυρεσαι οταν εχεις snakesolid στο team περι 5αδων,δε γινετε σοβαρα..
    Υποσημειωση,και μονος παιζω δεν εχω προβλημα αλλα δε θελω να μπω στη διαδικασια ως captain να λεω στον αλλον κανε αυτο κανε εκεινο,δεν ειμαι τετοιος τυπος,for fun ειναι η ντοτα,απλα γουσταρω οταν παιζω με τα λαν μου/mates μου γιατι υπαρχει περισσοτερος χαβαλες και φυσικα ευχαριστιεμαι τα παιχνιδια!

    Πολλοί δεν παίζουν dota 2 επειδή ακόμα δεν έχει βγει maphack!

  8. #8
    Rank: Banned User
    • Join Date: Nov 2010
    • Posts: 756

    Default

    Βαριέμαι να κάνω το παιχνιδάκι με τα quote που αρχίζεις...Συνοψίζοντας..

    1) Πως αποκτάς εμπειρία?? Παίζοντας 20λεπτα παιχνίδια που ο καθένας κάνει ΟΤΙ μα ΟΤΙ του καυλώσει μην ακούγοντας κανέναν κι εσύ να λές κάνε τους report και να γελάς skype με το stuck-team-clan-ομάδα σου??

    Οχι..

    2) Και ο g0ld3n δεν είναι στους 48 αλλά μαζί σας παίζει...Στο game Που παίξαμε χτές με fayol kai mastahz το μόνο που έκαναν είναι να κατηγορούν/βρίζουν αοε..ΟΥΤΕ ΜΙΑ οδηγία σας έμπειροι ή σαν captains..Ετσι θα γίνουμε ανταγωνιστικότεροι??

    Οχι..

    3) Προς θεού αν για κάθε κακό gameplay κάναμε report θα παίζατε μεταξύ σας..Σκοπός δεν είναι να γίνουν mass unvouch αλλά να ανέβει το επίπεδο και ο ανταγωνισμός του channel..Πως θα ανέβει?Αν δεν μάθουν οι Low skilled απο τους high παίζοντας μαζί τους (άρα κάνοντας random games άρα καταλήγοντας σε αυτό που είπα) αλλά παίζοντας μόνιμα αντίπαλοι και τρώγοντας τα μούτρα τους??

    Οχι..

    4) Γιατί εσύ μπήκες στο startgame ή προτίμησες το challenge?

    .ch

    5) Ποιός μίλησε για ardm?

    Εσύ..

    6) Οι random NoLades το μόνο που σκέφτονται είναι να αποφύγουν παιχνίδια με stacks ή ακόμα καλύτερα να παίξουν NoL γιατί είναι χάσιμο χρόνου να μπούν σε τελειωμένο outpicked game..Κι εγώ random NoLas είμαι αλλά έχω μάθει να μιλάω και να προσπαθώ και να ακουώ πλέον..Και συνεχίζω να μαθαίνω..Εσύ τι κάνεις εκτός απο το να ειρωνεύεσαι/παίζεις με ΑΝΙΣΟΥΣ ορους (κάτι το οποίο δε σχολίασες) γιατί και versus high skilled παίκτες να παίξετε,είστε team γνωρίζετε ο ένας τον άλλον..Για μπείτε σε random team και παίχτε αντίπαλοι εσύ με τον konami παράδειγμα να δώ πως θα κάνεις 30-0..Δεν είπαμε ποτέ ότι είμαστε καλύτεροι παίκτες απο εσάς αλλά μι κοιτάς που κανείς δεν έχει τα αρχίδια να μιλήσει,δεν είμαι απαυτούς..

    7) Αυτό ακριβώς λεώ...Λουκέτο τα άλλα leagues..Η NIHL μόλις άνοιξε (2ο season) έκανε 20 games..Χτές έκανε 10...Για να δούμε σήμερα..

    8) Κλάμα?? Ναί κλαίω γιατί με κερδίζουν καλύτεροι παίκτες απο εμένα... (Οχι? Συγκεντρώσου για να ΜΗ χάνεις αυτό που έχεις χτίσει και την εικόνα που έχεις δώσει.. )

    9) Αλλο το μου άρεσε το game και άλλο ήταν derby...Και ναί δε σου άρεσε γιατί πήγες να χάσεις...Και δεν έχεις μάθει να χάνεις..Εκτός απο high skill οι μεγάλοι παίκτες έχουν και ωριμότητα/υπομονή/πειθαρχία ώστε να βοηθάνε τους κατώτερους και να σέβονται τους ανώτερους...Εσύ θες να μου πείς ότι έχεις πειθαρχία και υπομονή όταν χάνεις?

    10) Δε με νοιάζει τι λέει ο jad0. και ο κάθε jad0. καθώς ανοίκει στους ανώριμους και απείθαρχους high skilled paizwmonometoteammou και δεν με ενδιαφέρει αλήθεια..

    11) Προσπάθησα πολλές φορές να προσφέρω...Εκανα και μια πρόταση σε σένα και το l3stat και περιμένω..Απο την θέση όμως του απλού gamer user το μόνο που μπορώ να προσφέρω είναι ιδέες και να παίζω στο channel...Τι άλλο θές να προσφέρω ακριβώς σαν vouched user?

    Γνωρίζω πως το ότι να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου δεν έχει κανένα νόημα..Προφανώς κανένας δε θα στηρίξει εμένα για ευνόητους λόγους και 2ον ΑΝΗΚΕΙΣ ΣΤΟΥΣ GAMERS πέρα απτο manageriliki κάτι το οποίο αυτομάτος σε κάνει UNBALANCED για να κρίνεις όσα είπα...Τι θα έλεγες ότι έχω δίκαιο??Είναι σαν να κρίνω εγώ αν είμαι καλός παίκτης..Γίνεται?
    Δεν περίμενα να κάνω διάλογο μαζί σου καθώς κι εσύ κάνεις όσα έγραψα στο thread..Ισως o l3stat ή κάποιος άλλος που βλέπει με διαφορετική οπτική γωνία τα πράγματα να καταλάβαινε το πρόβλημα..Θα δείξει ο χρόνος όμως Μιχαλη!

    Btw,είναι τραγικά συγκλονιστηκό πόσο διαφορετικός είναι κάποιος μπροστά σε κόσμο και πόσο private...

    EDIT: Δές πόσο διαφορετικά απάντησε ο blood απο εσένα Ninjazz..Εχεις κλείσει τα 18 σύγκρινε τις απαντήσεις σας..Μπορείς να το κάνεις...
    Blood_Guildy το dota είναι ομαδικό game...Δεν υποτίμησα τον fayol ton mastahz ή τον snakesolid αλλά εγώ που είμαι κατώτερος απο αυτούς πως θα μάθω κάποια πράγματα όταν ο captain fayol πέρνει Picks πέρνει sf και δε λέει κάν ποιός να πάρει τί,πηγαίνοντας Mid πιστεύοντας πως θα τα γαμήσει όλα μόνος του και παίζοντας για party του??
    Για τα τυπικά είχε tiny απέναντι ήταν 19 lvl ήταν 25 ο tiny ενώ εγώ με es είμουνα 15 και το απέναντι supp επίσης 15 και είχα 20 assist ενώ ο 2ος στο team είχε 8-9 και παρόλαυτα με έκραζε..Μη μου πείς κάνε report τον fayol.. ty ^^ Το θέμα δεν είναι ο fayol αλλά πως θα υλοποιηθεί αυτό που λέει ο ninjazz..

    EDIT2: Μα τί ακριβώς δε κατάλαβες??Να γίνονται τα games με RANDOM TEAMS ήταν το όλο thread...Τι σε αφήνω να σκεφτείς και δε προτείνω μου λές Ninjazz?
    Last edited by OtiNanaiBans; 08-05-2011 at 12:51 PM.

  9. #9
    Rank: Forum Addict
    • Join Date: Nov 2009
    • Posts: 691

    Default

    1)Τωρα με τις εξετασεις κ εγω προσωπικα δε θα παιζω γιατι 17 ειμαι και εχω το μελλον μπροστα μου αντι να καθομαι να ασχολουμε,περα του χαβαλε,με το ντοτα.Ετσι θα γινονται λιγοτερα games (πιστευω) λογω inactivity πολλων ατομων.
    2)Πατα να δεις ενα cl που παιχτηκε μεταξυ του καραμπινα και του ali[gi] οπου εγω karampinas leonis reactor και jad0 μπηκαμε και παιξαμε μια χαρα vs gold3n.Χθες παιξαμε μια χαρα vs solid,τις προαλλες επαιξα εγω με τον martyr vs καλυτερου συνολου αλλα νικησαμε.Δε καταλαβαινω γιατι το λες αυτο περι 5αδας,τα leagues ετσι ειναι,μπαινεις για game και οταν βρισκεις καποιον δικο σου τον pickαρεις,simple
    3)jad0's tiny>all,χαχα
    4)Πες οτι εσυ πας για μπασκετ π.χ με τους φιλους σου,πρεπει να σε αναγκασει κανεις να παιξεις μονος σου χωρις τα φιλαρακια σου?Φαντασου να ηταν και ενα μινι τουρνουα με χρηματικο επαθλο.Εννοειται θα επαιρνες τους φιλους σου και θα πηγαινες να παιξεις για τη γκαυλα σου,εχοντας και το χρηματικο επαθλο στο πισω μερος του μυαλου σου..Θα ηθελες να παιζετε μαζι,το αν ειστε καλοι ή οχι ειναι αλλο θεμα.Και στη τελικα,να γινοντε games ειναι το θεμα,το ιδεατο να γινοντε balanced games.
    5)Ειναι BLOOD_GUILTY το ονομα μου,αχαχαχ.

    Πολλοί δεν παίζουν dota 2 επειδή ακόμα δεν έχει βγει maphack!

  10. #10
    Rank: Banned User
    • Join Date: Nov 2010
    • Posts: 756

    Default

    Quote Originally Posted by bLooD_GuiLty View Post
    1)Τωρα με τις εξετασεις κ εγω προσωπικα δε θα παιζω γιατι 17 ειμαι και εχω το μελλον μπροστα μου αντι να καθομαι να ασχολουμε,περα του χαβαλε,με το ντοτα.Ετσι θα γινονται λιγοτερα games (πιστευω) λογω inactivity πολλων ατομων.
    2)Πατα να δεις ενα cl που παιχτηκε μεταξυ του καραμπινα και του ali[gi] οπου εγω karampinas leonis reactor και jad0 μπηκαμε και παιξαμε μια χαρα vs gold3n.Χθες παιξαμε μια χαρα vs solid,τις προαλλες επαιξα εγω με τον martyr vs καλυτερου συνολου αλλα νικησαμε.Δε καταλαβαινω γιατι το λες αυτο περι 5αδας,τα leagues ετσι ειναι,μπαινεις για game και οταν βρισκεις καποιον δικο σου τον pickαρεις,simple
    3)jad0's tiny>all,χαχα
    4)Πες οτι εσυ πας για μπασκετ π.χ με τους φιλους σου,πρεπει να σε αναγκασει κανεις να παιξεις μονος σου χωρις τα φιλαρακια σου?Φαντασου να ηταν και ενα μινι τουρνουα με χρηματικο επαθλο.Εννοειται θα επαιρνες τους φιλους σου και θα πηγαινες να παιξεις για τη γκαυλα σου,εχοντας και το χρηματικο επαθλο στο πισω μερος του μυαλου σου..Θα ηθελες να παιζετε μαζι,το αν ειστε καλοι ή οχι ειναι αλλο θεμα.Και στη τελικα,να γινοντε games ειναι το θεμα,το ιδεατο να γινοντε balanced games.
    5)Ειναι BLOOD_GUILTY το ονομα μου,αχαχαχ.
    sorry για το name..Η διαφορά σας είναι ότι εσύ κάνεις χαβαλέ ενώ οι άλλοι + Ninjazz ειρωνεύονται ως ανώτεροι δον_Γαμάω..Βασικά ο Μιχάλης το κάνει μόνο στους πολλούς αυτό,πριβέ είναι κιριλέ...

    Θα σου απαντήσω στο 4) μόνο ( το 5) ισχύει :P ) ..Σκέψου τη βασική πεντάδα του Ολυμπιακού να έρθει πάτρα να παίξει μπάσκετ για το χαβαλέ με τη Παναχαική..Ποιός θα κάτσει να παίξει αυτό το μάτς και δε θα παίξουν ανάμικτα?? Ουτε ο ολυμπιακός δε θα θέλει...

  11. #11
    Rank: Board General
    • Join Date: Oct 2009
    • Posts: 2,365

    Default

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    Βαριέμαι να κάνω το παιχνιδάκι με τα quote που αρχίζεις...Συνοψίζοντας..
    Κακώς. Βασικά δεν πρόκειται για παιχνιδάκι, αλλά για το σωστό τρόπο να απαντάς στις πολλαπλές προκείμενες του συνομιλητή/συνφορουμίτη σου. Πίστευα πως ως user που αφιερώνει αρκετό χρόνο στο φόρουμ, θα το ήξερες...

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    1) Πως αποκτάς εμπειρία?? Παίζοντας 20λεπτα παιχνίδια που ο καθένας κάνει ΟΤΙ μα ΟΤΙ του καυλώσει μην ακούγοντας κανέναν κι εσύ να λές κάνε τους report και να γελάς skype με το stuck-team-clan-ομάδα σου??

    Οχι..
    Παίζοντας απλά αποκτάς εμπειρία. Οι συνθήκες δεν παίζουν ιδιαίτερο ρόλο. Επίσης, βλέποντας κάποιο replay από εδώ αποκτάς εμπειρία. Από το να postάρεις ανούσια πράγματα σε forums, πάντως, δεν αποκτάς εμπειρία, αυτό στο εγγυώμαι εγώ.

    Όταν, όπως λες, υπάρχουν παρεκκλίνουσες συμπεριφορές εγώ σαν τι θες να κάνω από το να σε προτρέψω να κάνεις report, έτσι ώστε να επιληφθούμε εμείς επί του θέματος;

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    2) Και ο g0ld3n δεν είναι στους 48 αλλά μαζί σας παίζει...Στο game Που παίξαμε χτές με fayol kai mastahz το μόνο που έκαναν είναι να κατηγορούν/βρίζουν αοε..ΟΥΤΕ ΜΙΑ οδηγία σας έμπειροι ή σαν captains..Ετσι θα γίνουμε ανταγωνιστικότεροι??

    Οχι..
    Δεν ξέρω τι ισχύει για τους υπόλοιπους, απλώς εμένα ο G0ld3n μου είπε αν θέλει να παίξουμε και παίξαμε.

    Όσον αφορά στους Fayol και MastaHz, που σας κατηγορούσαν και σας βρίζανε, αν, όντως, είχαν άδικο, μπορούσες, κάλλιστα, να τους κάνει report έτσι ώστε το league να απαλλαγεί από τέτοιους captains/users.

    Ανταγωνιστικότεροι θα γίνουμε με τον καιρό. Και το να γίνει ένα ξεσκαρτάρισμα για το ποιοι πρέπει να παραμείνουν στο league και ποιοι όχι, είναι ένα σημαντικό βελτιωτικό βήμα. Think of it.

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    3) Προς θεού αν για κάθε κακό gameplay κάναμε report θα παίζατε μεταξύ σας..Σκοπός δεν είναι να γίνουν mass unvouch αλλά να ανέβει το επίπεδο και ο ανταγωνισμός του channel..Πως θα ανέβει?Αν δεν μάθουν οι Low skilled απο τους high παίζοντας μαζί τους (άρα κάνοντας random games άρα καταλήγοντας σε αυτό που είπα) αλλά παίζοντας μόνιμα αντίπαλοι και τρώγοντας τα μούτρα τους??

    Οχι..
    Ξέρεις, report δεν σημαίνει αυτόματα unvouch...
    Με το να γίνουν κάποιες συστάσεις μέσω ενός report ωφελούνται όλοι.
    Βασικά, να ξεκαθαρίσουμε πως με πολύ ελάχιστες εξαιρέσεις δεν υπάρχουν high-skilled παίχτες στο league μας. Το επίπεδο είναι low-skilled προς mid, επομένως οι ΤΟΟΟΟΣΟ μεγάλες αποκλίσεις για τις οποίες κάνεις λόγο, μάλλον, πηγάζουν από τη σφαίρα της φαντασίας σου.


    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    4) Γιατί εσύ μπήκες στο startgame ή προτίμησες το challenge?

    .ch
    Προσωπικά, δεν μου αρέσει το startgame, έχω παίξει το πολύ 20 φορές σε όλη μου τη ζωή.

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    5) Ποιός μίλησε για ardm?

    Εσύ..
    Μα startgame = ardm.

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    6) Οι random NoLades το μόνο που σκέφτονται είναι να αποφύγουν παιχνίδια με stacks ή ακόμα καλύτερα να παίξουν NoL γιατί είναι χάσιμο χρόνου να μπούν σε τελειωμένο outpicked game..Κι εγώ random NoLas είμαι αλλά έχω μάθει να μιλάω και να προσπαθώ και να ακουώ πλέον..Και συνεχίζω να μαθαίνω..
    Τότε οι "random NoLades" δεν κάνουν για league και συγκεκριμένα για challenges.

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    Κι εγώ random NoLas είμαι αλλά έχω μάθει να μιλάω και να προσπαθώ και να ακουώ πλέον..Και συνεχίζω να μαθαίνω..
    Good for you.

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    Εσύ τι κάνεις εκτός απο το να ειρωνεύεσαι/παίζεις με ΑΝΙΣΟΥΣ ορους (κάτι το οποίο δε σχολίασες) γιατί και versus high skilled παίκτες να παίξετε,είστε team γνωρίζετε ο ένας τον άλλον..Για μπείτε σε random team και παίχτε αντίπαλοι εσύ με τον konami παράδειγμα να δώ πως θα κάνεις 30-0..Δεν είπαμε ποτέ ότι είμαστε καλύτεροι παίκτες απο εσάς αλλά μι κοιτάς που κανείς δεν έχει τα αρχίδια να μιλήσει,δεν είμαι απαυτούς..
    Δείξε μου ένα screenshot που να σε ειρωνεύτηκα ή να μην σου απάντησα όπως σου άρμοζε, για να καταλάβω περί τίνος μιλάς.
    Το δίκαιο και το άδικο, το ίσο και το άνισο το διαμορφώνουν οι εκάστοτε συνθήκες και η ιδιοσυγκρασία του καθενός. Τι ακριβώς να σχολιάσω, δεν κατάλαβα;
    Γιατί να παίξω vs του teammate μου, δεν κατάλαβα; Μπορεί ανά περιόδους να παίξω 4 fun, όπως πχ. σε ένα startgame, αλλά για ποιο λόγο να παίξω σε ένα chall; Είναι σαν μου να λες να παίξει ο Messi αντίπαλος με τον Xavi.

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    7) Αυτό ακριβώς λεώ...Λουκέτο τα άλλα leagues..Η NIHL μόλις άνοιξε (2ο season) έκανε 20 games..Χτές έκανε 10...Για να δούμε σήμερα..
    Για league του b.net και με τα προβλήματα που αντιμετωπίζουμε με τα bots πάμε καλά πάντως. Δεν ξέρω αν προσπαθείς να υπονοήσεις κάτι, αλλά δεν με νοιάζει κιόλας να σου πω την αλήθεια.
    Εγγύς γαρ ο καιρός.

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    8) Κλάμα?? Ναί κλαίω γιατί με κερδίζουν καλύτεροι παίκτες απο εμένα... (Οχι? Συγκεντρώσου για να ΜΗ χάνεις αυτό που έχεις χτίσει και την εικόνα που έχεις δώσει.. )
    Προσωπικά, σαν κλαψούρισμα το εκλαμβάνω παρά σαν ουσιαστική πρόταση και τεκμηρίωση μιας ολοκληρωμένης και λογικής άποψης. Ίσως, αν έλεγες κάτι πιο ουσιαστικό, μου πέρναγες διαφορετική εντύπωση.

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    9) Αλλο το μου άρεσε το game και άλλο ήταν derby...Και ναί δε σου άρεσε γιατί πήγες να χάσεις...Και δεν έχεις μάθει να χάνεις..Εκτός απο high skill οι μεγάλοι παίκτες έχουν και ωριμότητα/υπομονή/πειθαρχία ώστε να βοηθάνε τους κατώτερους και να σέβονται τους ανώτερους...Εσύ θες να μου πείς ότι έχεις πειθαρχία και υπομονή όταν χάνεις?
    Γιατί το αντικείμενο της συζήτησης στρέφεται προς το πρόσωπό μου τώρα; Υποτίθεται ότι συζητάμε για το gaming system του NIHL. Δεν είναι καλό να χάνεις τον ειρμό των σκέψεων σου πάντως, να το ξέρεις.
    Anywayz, ας μπω στον κόπο να σου απαντήσω...
    Όταν ξέρω πως οι teammates μου κάνουν 5-6-10 σωστά πράγματα και έχουνε δώσει το maximum των δυνατοτήτων τους, τότε ας χάσουμε. Θα τους πω και μπράβο. Τότε απλά σημαίνει πως οι αντίπαλοι ήταν καλύτεροι και θα το δεχθώ. Όταν βλέπω, όμως, πως δεν συμμορφώνονται στις υποδείξεις του captain τους και κάνουν ότι τους κατέβει, με αποτέλεσμα να χάνουμε, τότε φυσικά και θα χάσω την υπομονή μου και θα δυσαρεστηθώ και θα προσπαθήσω να τους αφυπνίσω.
    Πιο απλό δεν γίνεται πιστεύω, δεν συμφωνείς;

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    10) Δε με νοιάζει τι λέει ο jad0. και ο κάθε jad0. καθώς ανοίκει στους ανώριμους και απείθαρχους high skilled paizwmonometoteammou και δεν με ενδιαφέρει αλήθεια..
    Αυτό δεν σημαίνει πως έχει και άδικο, όμως, αλλά τέλος πάντων.

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    11) Προσπάθησα πολλές φορές να προσφέρω...Εκανα και μια πρόταση σε σένα και το l3stat και περιμένω..Απο την θέση όμως του απλού gamer user το μόνο που μπορώ να προσφέρω είναι ιδέες και να παίζω στο channel...Τι άλλο θές να προσφέρω ακριβώς σαν vouched user?
    Όποιος νοιάζεται πραγματικά για το league, δεν έχει ανάγκη να γίνει staff για να πει 2-3 ιδέες που σκέφτηκε, οι οποίες όμως να έχουν λογική και συνοχή και να είναι εφαρμόσιμες, δεν νομίζεις;
    Και για να σου φέρω ένα παράδειγμα που μου ήρθε πρόχειρο στο μυαλό, ο Reactor, ας πούμε, που είναι απλός user γιατί κάθισε και μας είπε τις ιδέες του για τα item restrictions και πρότεινε κάτι, το οποίο εφαρμόστηκε εν τέλη. Δεν είπε "ε παιδιά τα item restrictions είναι για τον μπούτσο, δεν μ' αρέσουν". Κάθισε και έδωσε λογικά επιχειρήματα, πρότεινε μία γαμημένη λύση.

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    Γνωρίζω πως το ότι να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου δεν έχει κανένα νόημα..Προφανώς κανένας δε θα στηρίξει εμένα για ευνόητους λόγους και 2ον ΑΝΗΚΕΙΣ ΣΤΟΥΣ GAMERS πέρα απτο manageriliki κάτι το οποίο αυτομάτος σε κάνει UNBALANCED για να κρίνεις όσα είπα...Τι θα έλεγες ότι έχω δίκαιο??Είναι σαν να κρίνω εγώ αν είμαι καλός παίκτης..Γίνεται?
    Συζήτηση κάνουμε, ποια αντιπαράθεση μου τσαμπουνάς...
    Αντιθέτως, επειδή ανήκω στους gamers του league μπορώ να δω την κατάσταση και εκ των έσω και πανοραμικά και να κρίνω πιο ολοκληρωμένα, δεν νομίζεις;

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    Είναι σαν να κρίνω εγώ αν είμαι καλός παίκτης..Γίνεται?
    Φυσικά και γίνεται από τη στιγμή που παραθέσεις κάποια τεκμήρια και πεις να μάγκες, έκανα αυτό, αυτό και εκείνο. Μπορείτε να τα αμφισβητήσετε;

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    Δεν περίμενα να κάνω διάλογο μαζί σου καθώς κι εσύ κάνεις όσα έγραψα στο thread..Ισως o l3stat ή κάποιος άλλος που βλέπει με διαφορετική οπτική γωνία τα πράγματα να καταλάβαινε το πρόβλημα..Θα δείξει ο χρόνος όμως Μιχαλη!
    Μα αυτό που παρουσιάζεις ως πρόβλημα, ουσιαστικά δεν είναι πρόβλημα, είναι μια κατάσταση που επικρατεί παγκοσμίως, και όχι μόνο στον τομέα του gaming. Την ίδια κατάσταση βιώνω και εγώ σε ευρωπαικά leagues, που με ταΐζουν φλόκι τα stucks του vigoss και άλλων Ευρωπαίων παιχταράδων, αλλά δεν θυμάμαι ποτέ να πήγα να κλαφτώ.

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    Btw,είναι τραγικά συγκλονιστηκό πόσο διαφορετικός είναι κάποιος μπροστά σε κόσμο και πόσο private...
    Τώρα σου μιλάω σαν NinJaZz και Manager-παίχτης του league, όχι σαν "Μιχάλης"...

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    EDIT: Δές πόσο διαφορετικά απάντησε ο blood απο εσένα Ninjazz..Εχεις κλείσει τα 18 σύγκρινε τις απαντήσεις σας..Μπορείς να το κάνεις...
    Λογικό μου φαίνεται. Έχουμε διαφορετική ιδιότητα, έχουμε διαφορετικούς χαρακτήρες, διαφορετική ιδιοσυγκρασία.
    Ενημερωτικά, αν και δεν υποχρεούμαι να σου δώσω αναφορά, δεν έχω κλείσει τα 18.

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    EDIT2: Μα τί ακριβώς δε κατάλαβες??Να γίνονται τα games με RANDOM TEAMS ήταν το όλο thread...Τι σε αφήνω να σκεφτείς και δε προτείνω μου λές Ninjazz?
    Κατάλαβα τι προσπαθείς να πεις τόση ώρα, αλλά αυτό που δεν κατάλαβα είναι το πως θα πραγματοποιηθεί κάτι τέτοιο, γιατί πολύ απλά δεν το αναφέρεις πουθενά.
    Θα βγάλουμε πχ. κάποιο rule που θα λέει απαγορεύεται να παίζετε challs με τους mates σας, σαν τις ανακοινώσεις που είχαν βγει επί χούντας που λέγαν ότι απαγορεύονται οι συγκεντρώσεις άνω των τριών ατόμων;
    Last edited by Obs.NinJaZz; 08-05-2011 at 02:16 PM.
    IRC (quakenet): #48.dota, #pros.dota


  12. #12
    Rank: Councilor
    • Join Date: Apr 2010
    • Posts: 432

    Default

    Τα περισσοτερα βασικα ολα σχεδον games που γινονται vs 5αδα team ή stack στο nihl ειναι λογικο να τα παιρνουν τα teams μιας και ο μεσος ορος του skill sto league ειναι low. Αν και στο 2ο season εχουν ερθει καποιοι παιχτες απο το GDL και εχει ανεβει λιγο το επιπεδο.
    Αυτο που λες να μην παιζουν teams vs randoms δε μπορει να γινει σε challenge . Το οτι παντα χανεις vs 5αδα φταις αποκλειστικα εσυ και τα allies σου και οχι το συστημα. Αμα δεις σε αλλα leagues που παιζουν καλοι παιχτες θα δεις οτι αρκετες φορες τα stacks χανουν κιολας. Και δεν εχει ο καθενας την ορεξη να κατσει να σου εξηγησει τα βασικα οπως το να αγοραζεις wards , να μην χαλας το farm , να κανεις gangs κτλ. Αμα θες να μαθεις κατι παραπανω ωστε να σε κανουν pick ή να νικας 5αδες πηγαινε σε διαφορα sites να δεις πως παιζουν οπως gosugamers.net ή dotacommentaries.com . Αντι να παιξεις ενα game nol κατσε δες ενα replay ή ενα commentary καλυτερο θα σε κανει .
    Το να μπουν τα sg στο ιδιο point system με τα cl επρεπε να ειχε γινει απο τη δημιουργια του league.

  13. #13
    Rank: Aristocrat
    • Join Date: Jun 2010
    • Posts: 1,125

    Default

    Teams υπάρχουν και στο NoL και στο Eleos. Κάποια teams είναι εξ'ολοκλήρου 5αδα και άλλα 3αδα/4άδα.
    Αυτοί παίζοντας NoL δεν έβρισκαν πλέον ενδιαφέρον στα παιχνίδια που παίζανε(σοβαρά ακόμα και η δικιά μου ομάδα δεν χάνει στο NoL γιατί teamplay>individual skill>farm>κτλ) οπότε παίζουνε NIHL που τουλάχιστον κάτι παραπάνω θα χρειαστεί να παίξουνε. Δεν γίνεται να τους απαγορεύσεις να παίζουνε μαζί!
    Για μεγαλύτερη συμμετοχή περισσότερων παικτών πρέπει να δοθεί σωστό κίνητρο σε καμιά 10ριά παραπανω captains, αλλά και στους ίδιους τους παίκτες.
    'Αμα πιεις 5-10-20 φορές απέναντι σε μια καλή 5άδα, εκτός κ αν είσαι τούβλο, θα μάθεις.

    Στην τελική βρες άλλους 4 και φτιάξε μια ομάδα. Δεν χρειάζετε να είναι uber players, αρκεί να μην είναι και στο άλλο άκρο. Και πιο καλά θα τα πηγαίνετε σιγά σιγά και πιο καλά θα περνάς ακόμα και αν χάνεις γιατί θα λέτε 3 μαλακίες να γελάσετε και δεν θα έχετε κανέναν να σας κράζει.
    Beyond Good and Evil
    ( Click to show/hide )



  14. #14
    Rank: Devotee
    • Join Date: Mar 2011
    • Posts: 293

    Default

    Κάντε ένα τα sg me ta cl όπως έχω πει πολλές φορές και θα δείτε αλλαγή.


    PS:Βάλτε captain στα sg σας παρακαλώ.

  15. #15
    Rank: Banned User
    • Join Date: Nov 2010
    • Posts: 756

    Default

    Quote Originally Posted by NinJaZz View Post
    Κακώς. Βασικά δεν πρόκειται για παιχνιδάκι, αλλά για το σωστό τρόπο να απαντάς στις πολλαπλές προκείμενες του συνομιλητή/συνφορουμίτη σου. Πίστευα πως ως user που αφιερώνει αρκετό χρόνο στο φόρουμ, θα το ήξερες...
    Ok then...Αφού το θέτεις έτσι...Let's go

    Quote Originally Posted by NinJaZz View Post
    Παίζοντας απλά αποκτάς εμπειρία. Οι συνθήκες δεν παίζουν ιδιαίτερο ρόλο. Επίσης, βλέποντας κάποιο replay από εδώ αποκτάς εμπειρία. Από το να postάρεις ανούσια πράγματα σε forums, πάντως, δεν αποκτάς εμπειρία, αυτό στο εγγυώμαι εγώ.

    Όταν, όπως λες, υπάρχουν παρεκκλίνουσες συμπεριφορές εγώ σαν τι θες να κάνω από το να σε προτρέψω να κάνεις report, έτσι ώστε να επιληφθούμε εμείς επί του θέματος;
    Βλέποντας κάποιο replay μαθαίνεις στρατηγικές,picks/bans/item build/lanes/τοποθέτηση wards κτλπ...Τότε γιατί όλα τα πανεπιστήμια έχουν πρακτική εξάσκηση? Μάλλον δεν αρκεί η θεωρία...Δεν μπορείς να ξέρεις αν πλέον διαβάζω ή βλέπω replays...Νομίζω πως ήδη σου ζήτησα replays απτο int tour που θα παίξετε οι 48 αυτές τις μέρες..

    Και το να κάνεις πρακτική εξάσκηση σε αντίξοες συνθήκες μάλλον είναι ανούσιο... (Σου απαντάω με παραδείγματα μπάς και βγάλεις τις παροπίδες..)


    Quote Originally Posted by NinJaZz View Post
    Όσον αφορά στους Fayol και MastaHz, που σας κατηγορούσαν και σας βρίζανε, αν, όντως, είχαν άδικο, μπορούσες, κάλλιστα, να τους κάνει report έτσι ώστε το league να απαλλαγεί από τέτοιους captains/users.

    Ανταγωνιστικότεροι θα γίνουμε με τον καιρό. Και το να γίνει ένα ξεσκαρτάρισμα για το ποιοι πρέπει να παραμείνουν στο league και ποιοι όχι, είναι ένα σημαντικό βελτιωτικό βήμα. Think of it.
    Αν κάνω report για fail captain τον fayol ο οποίος δεν έδωσε ΚΑΜΙΑ οδηγία στο game,τότε ποιό πιθανό είναι να βγούν 20 καραγκιόζηδες να γελάσουν μαζί μου παρά να πετύχω κάτι..Αυτό θα ήταν ανούσιο thread,αυτό που μιλάμε τώρα ΔΕΝ είναι..Ασε την καραμέλα του κάνε report και δες τι γίνεται σαν 3ος..

    Με τον καιρό ε?Για να δούμε..


    Quote Originally Posted by NinJaZz View Post
    Ξέρεις, report δεν σημαίνει αυτόματα unvouch...
    Με το να γίνουν κάποιες συστάσεις μέσω ενός report ωφελούνται όλοι.
    Βασικά, να ξεκαθαρίσουμε πως με πολύ ελάχιστες εξαιρέσεις δεν υπάρχουν high-skilled παίχτες στο league μας. Το επίπεδο είναι low-skilled προς mid, επομένως οι ΤΟΟΟΟΣΟ μεγάλες αποκλίσεις για τις οποίες κάνεις λόγο, μάλλον, πηγάζουν από τη σφαίρα της φαντασίας σου.
    Είμαι φαντασιόπληκτος αυτό ξέχασα να το αναφέρω..Θα σου απαντήσω πάλι με ένα παράδειγμα..Το triple lane ΔΕΝ πηρε wards...Εγιναν συστάσεις απο το 0' να πάρουν και πήραν στο 30...Νομίζεις οτι με συστάσεις σε κάποιο report θα βελτιώσει κάποιος άμυαλος και εγωιστής το game του?


    Quote Originally Posted by NinJaZz View Post
    Προσωπικά, δεν μου αρέσει το startgame, έχω παίξει το πολύ 20 φορές σε όλη μου τη ζωή.
    Μα startgame = ardm.
    ye .sg=ardm αλλά εγώ δε μίλησα για το mode αλλά για το πιθανό balance που θα υπάρχει στα Teams.
    ye δε σου αρέσει το startgame διότι?Παίζεις με random teams maybe?


    Quote Originally Posted by NinJaZz View Post
    Τότε οι "random NoLades" δεν κάνουν για league και συγκεκριμένα για challenges.
    Το league δε θα υπήρχε χωρίς random NoLades οι οποίοι (οι περισσότεροι έστω) δεν έκαναν vr γιατί ήταν καβαλημένοι αλλά επειδή θέλουν να παίξουν σε ενα Α μεγαλύτερο επίπεδο και να βελτιωθούν οι ίδιοι..Αν δε τους δοθεί αυτή η ευκαιρία πως να αποδείξουν αν κάνουν για το League και ακόμα χειρότερα πως να πάει μπροστα το League?


    Quote Originally Posted by NinJaZz View Post
    Δείξε μου ένα screenshot που να σε ειρωνεύτηκα ή να μην σου απάντησα όπως σου άρμοζε, για να καταλάβω περί τίνος μιλάς.
    Το δίκαιο και το άδικο, το ίσο και το άνισο το διαμορφώνουν οι εκάστοτε συνθήκες και η ιδιοσυγκρασία του καθενός. Τι ακριβώς να σχολιάσω, δεν κατάλαβα;
    Γιατί να παίξω vs του teammate μου, δεν κατάλαβα; Μπορεί ανά περιόδους να παίξω 4 fun, όπως πχ. σε ένα startgame, αλλά για ποιο λόγο να παίξω σε ένα chall; Είναι σαν μου να λες να παίξει ο Messi αντίπαλος με τον Xavi.
    Δε κρατάω screenshots χωρίς ουσία...Το ότι έπαιξα στα ίσα έναν jad0. solo mid με τι τεράστια διαφορά εμπειρίας που έχουμε,είτε το πήρα είτε όχι είμουνα αξιοπρεπέστατος (ίσως ο μόνος αξιοπρεπέστατος απτο team μου) για εμένα ήταν ένα καλό σημάδι και ένειωσα πραγματικά χαρούμενος,απτην άλλη είχα 4-5-7-10 καβαλημένα παιδάκια να με ειρωνεύονται χωρίς καμία ουσία,τι screenshot θες?δε θυμάσαι τι έγινε χτές??Δε με ενδιαφέρει να δείξω την ειρωνία σου αλλά να την καταλάβεις ο ίδιος.

    Πάρε το teammate σου και πάνε σε άλλους teammates να παίξεις...Θα σου απαντήσω παρακάτω σε αυτό αναλυτικότερα..


    Quote Originally Posted by NinJaZz View Post
    Για league του b.net και με τα προβλήματα που αντιμετωπίζουμε με τα bots πάμε καλά πάντως. Δεν ξέρω αν προσπαθείς να υπονοήσεις κάτι, αλλά δεν με νοιάζει κιόλας να σου πω την αλήθεια.
    Εγγύς γαρ ο καιρός.
    Δεν έχω μάθει να υπονοώ αλλά να μιλάω στα ίσα και επειδή μου αρέσει η σοβαρότητα αυτού του διαλόγου θα σου απαντήσω κι εσένα στα ίσα...ΔΕΝ υπονόησα κάτι είπα απλώς πως το league δεν θα έχει καμία βελτίωση/εξέληξη κατ'αυτό τον τρόπο...But,wait..δε σε νοιάζει το τι προσπαθώ να πώ,γιατί να στο εξηγήσω??



    Quote Originally Posted by NinJaZz View Post

    Προσωπικά, σαν κλαψούρισμα το εκλαμβάνω παρά σαν ουσιαστική πρόταση και τεκμηρίωση μιας ολοκληρωμένης και λογικής άποψης. Ίσως, αν έλεγες κάτι πιο ουσιαστικό, μου πέρναγες διαφορετική εντύπωση.
    ''Κλάψε'' έλεγα κι εγώ όταν είμουνα πιτσιρικάς σε όποιον κέρδιζα οπουδήποτε..Εκεί τοποθετείς τον εαυτό σου?Στο ότι όποιος αντιδράει κάπου κλαίει? Λυπάμαι... Αλλά δεν ξέρεις τι σημαίνει "κλάμα" .


    Quote Originally Posted by NinJaZz View Post
    Γιατί το αντικείμενο της συζήτησης στρέφεται προς το πρόσωπό μου τώρα; Υποτίθεται ότι συζητάμε για το gaming system του NIHL. Δεν είναι καλό να χάνεις τον ειρμό των σκέψεων σου πάντως, να το ξέρεις.
    Anywayz, ας μπω στον κόπο να σου απαντήσω...
    Όταν ξέρω πως οι teammates μου κάνουν 5-6-10 σωστά πράγματα και έχουνε δώσει το maximum των δυνατοτήτων τους, τότε ας χάσουμε. Θα τους πω και μπράβο. Τότε απλά σημαίνει πως οι αντίπαλοι ήταν καλύτεροι και θα το δεχθώ. Όταν βλέπω, όμως, πως δεν συμμορφώνονται στις υποδείξεις του captain τους και κάνουν ότι τους κατέβει, με αποτέλεσμα να χάνουμε, τότε φυσικά και θα χάσω την υπομονή μου και θα δυσαρεστηθώ και θα προσπαθήσω να τους αφυπνίσω.
    Πιο απλό δεν γίνεται πιστεύω, δεν συμφωνείς;
    Γιατί να μη στραφεί σε σένα?Εσύ δε παίζεις με το team σου? Μια χαρά είναι η σκέψη μου...Ας μπώ στον κόπο να σου απαντήσω..
    Οταν τρώς μάπες και πετάς φράσεις του τύπου "trws unvouch'' επειδή μπορείς ή σπαμάρεις με caps νομίζεις οτι βοηθάς ή αφυπνίζεις κανέναν? Πολλά νεύρα!


    Quote Originally Posted by NinJaZz View Post
    Αυτό δεν σημαίνει πως έχει και άδικο, όμως, αλλά τέλος πάντων.
    Λές έ?? Whatever,στο ίδιο group ανήκετε..


    Quote Originally Posted by NinJaZz View Post
    Όποιος νοιάζεται πραγματικά για το league, δεν έχει ανάγκη να γίνει staff για να πει 2-3 ιδέες που σκέφτηκε, οι οποίες όμως να έχουν λογική και συνοχή και να είναι εφαρμόσιμες, δεν νομίζεις;
    Και για να σου φέρω ένα παράδειγμα που μου ήρθε πρόχειρο στο μυαλό, ο Reactor, ας πούμε, που είναι απλός user γιατί κάθισε και μας είπε τις ιδέες του για τα item restrictions και πρότεινε κάτι, το οποίο εφαρμόστηκε εν τέλη. Δεν είπε "ε παιδιά τα item restrictions είναι για τον μπούτσο, δεν μ' αρέσουν". Κάθισε και έδωσε λογικά επιχειρήματα, πρότεινε μία γαμημένη λύση.
    Οι ιδέες μου κατά καιρούς στο community μας έχουν συζητηθεί,σε κάποιους άρεσαν και κάποιες εφαρμόστηκαν.. (NoL μιλάω) Αν νομίζεις πως δε νοιάζομαι για το league ή είμαι αυτός ο χαζούλης που βγάζω στο mymgn τότε εδώ και 2 weeks μιλάω με τοίχο όχι με το Μιχάλη..


    Quote Originally Posted by NinJaZz View Post
    Συζήτηση κάνουμε, ποια αντιπαράθεση μου τσαμπουνάς...
    Αντιθέτως, επειδή ανήκω στους gamers του league μπορώ να δω την κατάσταση και εκ των έσω και πανοραμικά και να κρίνω πιο ολοκληρωμένα, δεν νομίζεις;

    Φυσικά και γίνεται από τη στιγμή που παραθέσεις κάποια τεκμήρια και πεις να μάγκες, έκανα αυτό, αυτό και εκείνο. Μπορείτε να τα αμφισβητήσετε;
    Δηλαδή στη συζήτηση αυτή είμαστε σύμφωνοι και δεν υπάρχει αντιπαράθεση/αντίλογος??Oh god..Επειδή ανοίκεις στην ''omada" που αναφέρω στο thread βλέπεις εκ των έσω αλλά με παροπίδες,δε νομίζεις?

    Ναι μάγκα,έπαιξα στα ίσα τον jad0. mid επειδή τον πήρα 2 kills μόνος μου τα lanes του ήρθαν για gang έκανε 2 revive στο 10λεπτο και είχα καλό creeping,αλλά το αμφισβητήσατε και με ειρωνεύεστε ακόμα..


    Quote Originally Posted by NinJaZz View Post
    Μα αυτό που παρουσιάζεις ως πρόβλημα, ουσιαστικά δεν είναι πρόβλημα, είναι μια κατάσταση που επικρατεί παγκοσμίως, και όχι μόνο στον τομέα του gaming. Την ίδια κατάσταση βιώνω και εγώ σε ευρωπαικά leagues, που με ταΐζουν φλόκι τα stucks του vigoss και άλλων Ευρωπαίων παιχταράδων, αλλά δεν θυμάμαι ποτέ να πήγα να κλαφτώ.
    Σκέφτηκες ποτέ πως αν σε καθημερινή βάση έπαιζες ποιό δύσκολα και ανταγωνιστηκά παιχνίδια αντί να παίζεις με το team σου vs easy mode randoms και να κερδίζεις για πλάκα,θα γινόσουνα καλύτερος και θα κόντραρες μαζί με το team σουπιθανόν τα ευρωπαικά μεγαθύρια της DotA ; Αμπα...Αλλά δε κλαίγεσαι και είσαι έξυπνος...


    Quote Originally Posted by NinJaZz View Post
    Τώρα σου μιλάω σαν NinJaZz και Manager-παίχτης του league, όχι σαν "Μιχάλης"...
    Κακός..Ξέρω βέβαια πως είναι άλλο το φόρουμ και άλλο το πριβέ και στο έχω αποδείξει αλλα εδώ θα πρεπε να μιλάς σαν Μιχάλης γιατί εγώ μιλάω πολύ σοβαρά σαν Κώστας όχι σαν Bans..



    Quote Originally Posted by NinJaZz View Post

    Λογικό μου φαίνεται. Έχουμε διαφορετική ιδιότητα, έχουμε διαφορετικούς χαρακτήρες, διαφορετική ιδιοσυγκρασία.
    Ενημερωτικά, αν και δεν υποχρεούμαι να σου δώσω αναφορά, δεν έχω κλείσει τα 18.
    Δεν ζήτησα αναφορά..Δεν με ενδιαφέρει αν είσαι 10 ή 50 αλλά το μυαλό σου να έχει την απαραίτητη ωριμότητα...
    Είστε διαφορετικοί με τον blood αλλά στο ίδιο team ανήκετε,σύγκρινε τις απαντήσεις σας..


    Quote Originally Posted by NinJaZz View Post
    Κατάλαβα τι προσπαθείς να πεις τόση ώρα, αλλά αυτό που δεν κατάλαβα είναι το πως θα πραγματοποιηθεί κάτι τέτοιο, γιατί πολύ απλά δεν το αναφέρεις πουθενά.
    Θα βγάλουμε πχ. κάποιο rule που θα λέει απαγορεύεται να παίζετε challs με τους mates σας, σαν τις ανακοινώσεις που είχαν βγει επί χούντας που λέγαν ότι απαγορεύονται οι συγκεντρώσεις άνω των τριών ατόμων;
    Δεν απαγορεύει κανείς τίποτα καταλαβαίνω και το πα 200 φορές πως θέλετε να παίξετε με τα teams σας...Το να βάλεις τα -cm με random teams like WB δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο όμως... (κάλυψα την ουσιώδη απορία σου για την πρότασή μου? )
    Last edited by OtiNanaiBans; 08-05-2011 at 03:37 PM.

  16. #16
    Rank: Regular
    • Join Date: Aug 2009
    • Posts: 99

    Default

    egw mporw na pw oti se polla themata simfwnw me ton otinanebans an kai exoume brethei polles fores se antiparathesi metaksi mas (wnc edw an me thimasai otinanebans)...den exw tin ipomoni ton xrono kai tin pneumatiki sigkentrwsi na kanw oti kanei to palikari kai na grapsw gi oti exei ipothei apo ninjazz me quote alla tha pw merika pragmata pou ta exw ksanapei i oxi...etc apla gi na iparxoun kai se auto to thread kai na einai ena oloklirwmeno thread....tha ta anaferw epigramatika me arithmisi gi tin pio eukoli apantisi tous :
    1)i oli sizitisi gi tin antagwnistikotita den odigei pouthena i oti legete apo ninjazz to thewrw proswpika mlkia mias kai se paromoia sizitisi pou exoume kanei exei ksekatharisei autos kai o spider oti den tous endiaferei i antagwnistikotita alla to price ....opoios exei ta ar...dia tha to paradextei kai twra...
    2)ti ennoeis gi tin protasi???egw ekana protasi gi na proselkisoume me kapoiou idous diafimisi ksena atoma me teams mid skill kai low skill na erthoun gi na paizei o kathe random i to kathe team me to skill tou epipedou tis....m apantises oti auto den ginete kai den to thelete ...i apefiges na dwseis kapoia swsti aitiologisi epibebewnontas gi alli mia fora oti pl apla den thes esi kai kapoioi alloi na xasete to price...
    3)osa replay kai na deis san to na paizeis o idios den exei.....einai san na m les otan grafeis ena diagwnisma i test kai meta blepeis tis liseis ahhhh to iksera auto alla stin teliki den to egrapses...ta antanaklastika tou paixti stin dota me ta replay den tha beltiwthoun alla me tin praktiki diladi ekeini tin stigmi logo empeirias na ksexwrisei to swsto apo to lathos...mesa se liga sec na skeftei ti prepei na kanei prwto kai ti deutero....to replay boithaei mono sto na ginei kapoios swstos drafter ....akomi kai to warding polles fores diaferei apo periptwsi se periptwsi meta to 5-6 lepto...
    4)ninjazz akomi kai otan o jado katigoroutan apo 5-6 diaforetika post sto nol otan epaize me to name iamhiphop ebgenes kai ton iperaspizosoun opote min m les gi isi metaxeirisi...
    5)episis oso afora ta ksena leagues sfg/mcl to 90% twn games pou kapoioi gnwstoi paizoun enantia se allous exoun 1-2 standings kai den einai oloklirwmeni 5ada...paizoun me 1-2 agnwstous ....
    6)opws leei kai o otinanebans to report den tha boithisei kanenan...oute to unvouch se ena skilled player...to kalitero kai idanikotero tha itan o empeiros paixtis na einai wrimos arketa na mathei ston ''noob'' kati kainourio...alla auto apo to 99% twn ''skilled''player tou channel den simbenei....panta epikratoun oi fraseis ''ela kanton unvouch'',''pwpw pali me kolozwa paizw '' ,''autos pws exei ginei vouch sto league'' kai alla polla ...(se auto to simeio na sigxarw ton k0wn pou einai apo to 1%...)

  17. #17
    Rank: Board General
    • Join Date: Oct 2009
    • Posts: 2,365

    Default

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    Βλέποντας κάποιο replay μαθαίνεις στρατηγικές,picks/bans/item build/lanes/τοποθέτηση wards κτλπ...Τότε γιατί όλα τα πανεπιστήμια έχουν πρακτική εξάσκηση? Μάλλον δεν αρκεί η θεωρία...Δεν μπορείς να ξέρεις αν πλέον διαβάζω ή βλέπω replays...Νομίζω πως ήδη σου ζήτησα replays απτο int tour που θα παίξετε οι 48 αυτές τις μέρες..

    Και το να κάνεις πρακτική εξάσκηση σε αντίξοες συνθήκες μάλλον είναι ανούσιο... (Σου απαντάω με παραδείγματα μπάς και βγάλεις τις παροπίδες..)
    Συνδιάζεις θεωρία και πρακτική, lol.
    Αλλά η πρακτική έπεται της θεωρίας.


    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    Αν κάνω report για fail captain τον fayol ο οποίος δεν έδωσε ΚΑΜΙΑ οδηγία στο game,τότε ποιό πιθανό είναι να βγούν 20 καραγκιόζηδες να γελάσουν μαζί μου παρά να πετύχω κάτι..Αυτό θα ήταν ανούσιο thread,αυτό που μιλάμε τώρα ΔΕΝ είναι..Ασε την καραμέλα του κάνε report και δες τι γίνεται σαν 3ος..
    Θα πετύχεις πολλά. Θα καταλάβουν πολλοί, αλλά και εσύ ο ίδιος πως λειτουργεί το league.

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    Είμαι φαντασιόπληκτος αυτό ξέχασα να το αναφέρω..Θα σου απαντήσω πάλι με ένα παράδειγμα..Το triple lane ΔΕΝ πηρε wards...Εγιναν συστάσεις απο το 0' να πάρουν και πήραν στο 30...Νομίζεις οτι με συστάσεις σε κάποιο report θα βελτιώσει κάποιος άμυαλος και εγωιστής το game του?
    Αν δεν το βελτιώσει, παίρνει πόδι.

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    ye .sg=ardm αλλά εγώ δε μίλησα για το mode αλλά για το πιθανό balance που θα υπάρχει στα Teams.
    ye δε σου αρέσει το startgame διότι?Παίζεις με random teams maybe?
    Παρότι δεν είμαι υποχρεωμένος να σου δώσω αναφορά για το τι θα κάνω και τι όχι, θα σου λύσω την απορία.
    Δεν μου αρέσει να παίζω startgame γενικά και ιδίως χωρίς να υπάρχει captain, γιατί δεν έχω το δικαίωμα να κάνω συστάσεις και να καθοδηγήσω το team. Και αν το 95% εδώ μέσα χωρίς καθοδήγηση δεν μπορεί να κάνει κάτι σωστό και χρήσιμο. Αν μπει captain στο startgame, όπως πρότεινε ο SPIDER και έχω τη δυνατότητα να κάνω τα παραπάνω, τότε μετά χαράς να παίξω κάποια games, αλλά και πάλι όχι συχνά γιατί δεν μου αρέσουν τα modes και η φιλοσοφία του game.

    ΥΓ. Τα teams πάλι random είναι με captain.

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    Το league δε θα υπήρχε χωρίς random NoLades οι οποίοι (οι περισσότεροι έστω) δεν έκαναν vr γιατί ήταν καβαλημένοι αλλά επειδή θέλουν να παίξουν σε ενα Α μεγαλύτερο επίπεδο και να βελτιωθούν οι ίδιοι..Αν δε τους δοθεί αυτή η ευκαιρία πως να αποδείξουν αν κάνουν για το League και ακόμα χειρότερα πως να πάει μπροστα το League?
    Αν πρόσεξες όσες φορές χρησιμοποίησα τον όρο "random NoLades" τον χρησιμοποίησα μέσα σε εισαγωγικά, καθώς εσύ τον χρησιμοποίησες πρώτος, εντελώς άστοχα. Αλλά που να το καταλάβεις...
    Ανέφερα πιο πάνω το σκοπό του league, δεν θα μπω στον κόπο να το ξανακάνω επειδή εσύ δεν δίνεις τη δέουσα σημασία στα posts μου.

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    Δε κρατάω screenshots χωρίς ουσία...Το ότι έπαιξα στα ίσα έναν jad0. solo mid με τι τεράστια διαφορά εμπειρίας που έχουμε,είτε το πήρα είτε όχι είμουνα αξιοπρεπέστατος (ίσως ο μόνος αξιοπρεπέστατος απτο team μου) για εμένα ήταν ένα καλό σημάδι και ένειωσα πραγματικά χαρούμενος,απτην άλλη είχα 4-5-7-10 καβαλημένα παιδάκια να με ειρωνεύονται χωρίς καμία ουσία,τι screenshot θες?δε θυμάσαι τι έγινε χτές??Δε με ενδιαφέρει να δείξω την ειρωνία σου αλλά να την καταλάβεις ο ίδιος.
    Whatsoevah...

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    Πάρε το teammate σου και πάνε σε άλλους teammates να παίξεις...Θα σου απαντήσω παρακάτω σε αυτό αναλυτικότερα..
    Αν θέλω και όποτε θέλω (!)

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    Δεν έχω μάθει να υπονοώ αλλά να μιλάω στα ίσα και επειδή μου αρέσει η σοβαρότητα αυτού του διαλόγου θα σου απαντήσω κι εσένα στα ίσα...ΔΕΝ υπονόησα κάτι είπα απλώς πως το league δεν θα έχει καμία βελτίωση/εξέληξη κατ'αυτό τον τρόπο...But,wait..δε σε νοιάζει το τι προσπαθώ να πώ,γιατί να στο εξηγήσω??
    Πως είσαι σε θέση να κρίνεις ένα league μέσα από 1 μήνα λειτουργίας, με αμέτρητα τεχνικά προβλήματα;

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    ''Κλάψε'' έλεγα κι εγώ όταν είμουνα πιτσιρικάς σε όποιον κέρδιζα οπουδήποτε..Εκεί τοποθετείς τον εαυτό σου?Στο ότι όποιος αντιδράει κάπου κλαίει? Λυπάμαι... Αλλά δεν ξέρεις τι σημαίνει "κλάμα" .
    Lol, προφανώς και δεν το εννοώ έτσι, αλλά ότι διαμαρτύρεσαι χωρίς λόγο για απλά πραγματάκια.

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    Γιατί να μη στραφεί σε σένα?Εσύ δε παίζεις με το team σου? Μια χαρά είναι η σκέψη μου...Ας μπώ στον κόπο να σου απαντήσω..
    Whatsoevah...

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    Οταν τρώς μάπες και πετάς φράσεις του τύπου "trws unvouch'' επειδή μπορείς ή σπαμάρεις με caps νομίζεις οτι βοηθάς ή αφυπνίζεις κανέναν? Πολλά νεύρα!
    Όταν ο teammate μου συνεχίσει να κάνει κάτι το οποίο τιμωρείται με unvouch, για το καλό του, φυσικά και θα τον προειδοποιήσω ότι αν συνεχίσει έτσι θα φάει unvouch.

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    Οι ιδέες μου κατά καιρούς στο community μας έχουν συζητηθεί,σε κάποιους άρεσαν και κάποιες εφαρμόστηκαν.. (NoL μιλάω) Αν νομίζεις πως δε νοιάζομαι για το league ή είμαι αυτός ο χαζούλης που βγάζω στο mymgn τότε εδώ και 2 weeks μιλάω με τοίχο όχι με το Μιχάλη..
    Yeah, sure, δεν αντιλέγω, απλώς εδώ πέρα δεν βλέπω καμία ουσιαστική πρόταση, παρά μόνο να μας παρουσιάζεις ένα γνωστό φαινόμενο που επικρατεί σε όλο τον κόσμο και σε διάφορους τομείς της ζωής. Την αδικία.

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    Δηλαδή στη συζήτηση αυτή είμαστε σύμφωνοι και δεν υπάρχει αντιπαράθεση/αντίλογος??Oh god..Επειδή ανοίκεις στην ''omada" που αναφέρω στο thread βλέπεις εκ των έσω αλλά με παροπίδες,δε νομίζεις?
    Η αντιπαράθεση ως λέξη έχει αρνητική έννοια, just for the record.

    Αν φορούσα παρωπίδες, θα σου 'λεγα ένα "άσε μας ρε φίλε, έτσι γουστάρω να παίζω και άμα σ' αρέσει". Αντ' αυτού κάθομαι και κάνω ολόκληρο συζήτηση προσπαθώντας να εκμαιεύσω από μέσα σου την ριμάδα την βελτιωτική πρόταση εδώ και 2 ώρες...

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    Ναι μάγκα,έπαιξα στα ίσα τον jad0. mid επειδή τον πήρα 2 kills μόνος μου τα lanes του ήρθαν για gang έκανε 2 revive στο 10λεπτο και είχα καλό creeping,αλλά το αμφισβητήσατε και με ειρωνεύεστε ακόμα..
    Whatsoevah...

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    Σκέφτηκες ποτέ πως αν σε καθημερινή βάση έπαιζες ποιό δύσκολα και ανταγωνιστηκά παιχνίδια αντί να παίζεις με το team σου vs easy mode randoms και να κερδίζεις για πλάκα,θα γινόσουνα καλύτερος και θα κόντραρες μαζί με το team σουπιθανόν τα ευρωπαικά μεγαθύρια της DotA ; Αμπα...Αλλά δε κλαίγεσαι και είσαι έξυπνος...
    Ποιος σου είπε πως δεν παίζω;
    Ακόμα και στο NIHL παίζονται σκληρά παιχνίδια.

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    Κακός..Ξέρω βέβαια πως είναι άλλο το φόρουμ και άλλο το πριβέ και στο έχω αποδείξει αλλα εδώ θα πρεπε να μιλάς σαν Μιχάλης γιατί εγώ μιλάω πολύ σοβαρά σαν Κώστας όχι σαν Bans..
    Το ότι μιλάω σαν NinJaZz(γιατί έτσι πρέπει να μιλήσω) δεν πιστεύω πως προσδίδει λιγότερη σοβαρότητα στα λεγόμενά μου...

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    Δεν ζήτησα αναφορά..Δεν με ενδιαφέρει αν είσαι 10 ή 50 αλλά το μυαλό σου να έχει την απαραίτητη ωριμότητα...
    Είστε διαφορετικοί με τον blood αλλά στο ίδιο team ανήκετε,σύγκρινε τις απαντήσεις σας..
    Ε μιας και προσπαθείς να με γνωρίσεις ως "Μιχάλη" είπα να σου δώσω μία πληροφορία για μένα, τόσο κακό είναι;

    "την απαραίτητη ωριμότητα"... Μόλις είπες τη φράση κλειδί !
    Η απαραίτητη ωριμότητα προσδιορίζεται από αυτό στο οποίο απευθύνεται ξέρεις...

    Και άλλο εγώ, άλλο ο bLooD_GuiLty για τους λόγους που σου ανέφερα. Διαφορετική ιδιότητα, διαφορετικός χαρακτήρας, διαφορετική ιδιοσυγκρασία, and so goes on...

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    Δεν απαγορεύει κανείς τίποτα καταλαβαίνω και το πα 200 φορές πως θέλετε να παίξετε με τα teams σας...Το να βάλεις τα -cm με random teams like WB δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο όμως... (κάλυψα την ουσιώδη απορία σου για την πρότασή μου? )
    Δηλαδή αυτή είναι πρόταση σου; Και γιατί δεν την έλεγες στο πρώτο σου post να τελειώνουμε και έπρεπε να γράψεις όλα αυτά τα... πράγματα και να γίνεις τόσο κουραστικός;

    Θα συζητηθεί και αν είναι τεχνικά εφαρμόσιμο κάτι τέτοιο, ίσως θεσπιστεί.


    Γενικά, ξέρεις τι κατάλαβα;
    Ότι δεν πρόκειται ποτέ να γίνεις staff ούτε στο NoL, ούτε στο NIHL, για τον απλούστατο λόγο ότι αντί να κάτσεις να συζητήσεις σαν άνθρωπος, κάνεις προσωπικές επιθέσεις, οι οποίες failάρουν οικτρά και σε εκθέτουν ανεπανόρθωτα.

    ---------- Post added at 02:50 PM ---------- Previous post was at 02:35 PM ----------

    Quote Originally Posted by toulipa View Post
    1)i oli sizitisi gi tin antagwnistikotita den odigei pouthena i oti legete apo ninjazz to thewrw proswpika mlkia mias kai se paromoia sizitisi pou exoume kanei exei ksekatharisei autos kai o spider oti den tous endiaferei i antagwnistikotita alla to price ....opoios exei ta ar...dia tha to paradextei kai twra...
    Ο SPIDER θαρρώ πως έχει πει κάτι τέτοιο, εγώ τι σχέση έχω με αυτό που λες;
    Δείξε μου ένα screenshot ή ένα quote που να είπα κάτι τέτοιο. Αυτό που είπα είναι ότι δεν έχω τη διάθεση και την υπομονή να κάτσω να πάρω έναν noob να παίξει μαζί μου για να μάθει.(εκτός από κάποιες εξαιρέσεις ατόμων που συμπαθώ και εκτιμώ ιδιαίτερα)

    Quote Originally Posted by toulipa View Post
    2)ti ennoeis gi tin protasi???egw ekana protasi gi na proselkisoume me kapoiou idous diafimisi ksena atoma me teams mid skill kai low skill na erthoun gi na paizei o kathe random i to kathe team me to skill tou epipedou tis....m apantises oti auto den ginete kai den to thelete ...i apefiges na dwseis kapoia swsti aitiologisi epibebewnontas gi alli mia fora oti pl apla den thes esi kai kapoioi alloi na xasete to price...
    Μα ρε παλικάρι μου καλό ποιος από τους ξένους πιστεύεις ότι θα έρθει να παίξει σε ένα league του b.net από τη στιγμή που υπάρχουν 10 διαφορετικά gaming platforms με μηδαμινό delay;
    Σοβαρευτείτε λίγο και μελετήστε 2-3 πράγματα που προτού μιλήσετε.

    Quote Originally Posted by toulipa View Post
    3)osa replay kai na deis san to na paizeis o idios den exei.....einai san na m les otan grafeis ena diagwnisma i test kai meta blepeis tis liseis ahhhh to iksera auto alla stin teliki den to egrapses...ta antanaklastika tou paixti stin dota me ta replay den tha beltiwthoun alla me tin praktiki diladi ekeini tin stigmi logo empeirias na ksexwrisei to swsto apo to lathos...mesa se liga sec na skeftei ti prepei na kanei prwto kai ti deutero....to replay boithaei mono sto na ginei kapoios swstos drafter ....akomi kai to warding polles fores diaferei apo periptwsi se periptwsi meta to 5-6 lepto...
    Το καλύτερο απ' όλα είναι να συνδιάσεις την παρακολούθηση replays/commentaries με την gaming εμπειρία. Κανείς δεν μαθαίνει μόνο βλέποντας replays ή μόνο παίζοντας. Βέβαια, κάποιους δεν τους ενδιαφέρει να μάθουν, και δικαίωμά τους, γι' αυτό και αρκούνται στο να παίζουν απλώς.
    Από ένα replay μαθαίνεις τα πλέον βασικά πράγματα τα οποία, δυστυχώς, η πλειοψηφία του NIHL δεν γνωρίζει, όπως πως να κινηθείς στο map, που να στήσεις Obs/sentry, πως να σταθείς στο lane, πότε να φύγεις από το lane, πότε θα πας gang που και πως, τι item-build θα ακολουθήσεις και άλλα 1002 πράγματα. Πάρε 1 άτομο που να μην έχει παίξει ποτέ DotA και θα πάρω και εγώ ένα άλλο. Βάλε τον έναν να παίζει για ένα μήνα και τον άλλο βάλτον να βλέπει για 15 μέρες replays και τις άλλες 15 να παίξει και δες ποιος θα παίζει καλύτερα μετά.

    Quote Originally Posted by toulipa View Post
    4)ninjazz akomi kai otan o jado katigoroutan apo 5-6 diaforetika post sto nol otan epaize me to name iamhiphop ebgenes kai ton iperaspizosoun opote min m les gi isi metaxeirisi...
    Το να υπερασπιστείς ένα άτομο απέναντι σε αόριστες συκοφαντίες απέχει έτη φωτός από το να υπερασπιστείς μία λάθος πράξη του που ισχύει πράγματι, δεν νομίζεις;

    Quote Originally Posted by toulipa View Post
    5)episis oso afora ta ksena leagues sfg/mcl to 90% twn games pou kapoioi gnwstoi paizoun enantia se allous exoun 1-2 standings kai den einai oloklirwmeni 5ada...paizoun me 1-2 agnwstous ....
    Έχεις κάνει κάποιου είδους έρευνα εκ των έσω και αποφαίνεσαι τέτοια στατιστικά;

    Quote Originally Posted by toulipa View Post
    6)opws leei kai o otinanebans to report den tha boithisei kanenan...oute to unvouch se ena skilled player...to kalitero kai idanikotero tha itan o empeiros paixtis na einai wrimos arketa na mathei ston ''noob'' kati kainourio...alla auto apo to 99% twn ''skilled''player tou channel den simbenei....panta epikratoun oi fraseis ''ela kanton unvouch'',''pwpw pali me kolozwa paizw '' ,''autos pws exei ginei vouch sto league'' kai alla polla ...(se auto to simeio na sigxarw ton k0wn pou einai apo to 1%...)
    Αυτό είναι κάπως δεν δύσκολο μιας και δεν ζούμε σε ιδανική κοινωνία, έτσι ώστε να είμαστε όλοι ενάρετοι χαρακτήρες με πλήρως ανεπτυγμένα ανθρωπιστικά αισθήματα και διάφορες τέτοιες ιστορίες, δεν νομίζεις;


    I'm out of this thread, δεν μπορώ να εξηγώ συνεχώς τα ίδια και τα ίδια.
    Αν δω πως ξεπηδά κάποια νέα απορία, τότε μόνο θα μπω στον κόπο να postάρω.
    IRC (quakenet): #48.dota, #pros.dota


  18. #18
    Rank: Superior Deity
    • Join Date: May 2009
    • Posts: 1,423

    Default

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    πάρτε 70 ευρώ = μια βδομάδα στο νέτ
    lol

    Quote Originally Posted by OtiNanaiBans View Post
    1 .sg παίξαμε Κύριε manager ninjazz και νομιζω ότι ήταν μακράν το ποιό derby game που έχει γίνει στην NIHL ή ένα απο τα μεγαλύτερα derby...
    Θα μπορούσες να ποστάρεις το replay στα top replays να μας πει και ο κόσμος την γνώμη του για το παιχνίδι

    Ας μιλήσουμε τώρα λίγο σοβαρά.
    Υπήρχαν πολλά παράπονα από την στιγμή που άνοιξε το league,ότι έμπαινα πολλά fixed teams και έπαιζαν μεταξύ τους,κυρίως για τα έπαθλα.
    Έτσι λοιπόν για αυτόν τον μήνα τα έπαθλα θα δοθούν στους πρώτους 5 παίκτες των startgames,στα οποία τα teams είναι τυχαία.

    Έχω ακούσει πολλούς να μου λένε ότι δεν μπορούν να συμμετέχουν σε παιχνίδια διότι δεν τους διαλέγουν οι captains στα challenge-games.
    Η απάντηση μου σε αυτό είναι : "Για ποιο λόγο δεν κάνετε και εσείς 1 captain request?"
    1)Σε περίπτωση που δεν έχετε κάποιο replay στο οποίο να είστε captains,μπορείτε να συμμετέχετε στα wb ως captains.
    2)Ειδάλλως μαζέψτε 15 games στα startgames και πάλι κάντε το ανάλογο thread στα captain reqruitments.
    Τώρα αν δεν μπορείτε να κάνετε τίποτα από τα 2,λυπάμαι αλλά δεν μπορούμε να βοηθήσουμε αλλιώς.

    Τέλος,η άποψη μου είναι ότι παίζοντας,μαθαίνεις.Είτε είναι με κανονισμένες έτοιμες 5άδες είτε με τυχαίους παίκτες.
    Επίσης εδώ υποτίθεται πως δεν έχει σημασία αν παίζεις με randomades ή όχι.Μιας και οι παίκτες που πρέπει να συμμετέχουν στο συγκεκριμένο league ,έχουν κάποια παραπάνω από την βασική γνώση του παιχνιδιού.Σε περίπτωση που δεν αξίζουν να είναι εδώ μπορείτε να τους αναφέρεται στα unvouch requests.Aν δεν το κάνετε αυτό,το μόνο που καταφέρνετε είναι να χαλάτε την δική σας διασκέδαση μιας και θα είστε αναγκασμένοι να ξαναπαίξετε κάποια στιγμή μαζί τους.
    Πάντως κάθε φορά κάτι διαφορετικό θα δεις και πάντα έχεις κάτι να πάρεις.Άσχετα άμα είναι παράδειγμα προς μίμηση ή παράδειγμα προς αποφυγή.
    Last edited by L3stat; 08-05-2011 at 05:03 PM.
    Το οτι παιζεις στην NOL ειναι προνομιο και οχι δικαιωμα


    kai an den saresei...se grafw ston kakto mou...

    < vanilia > o chuck norris einai o monos pou den tha faei ban


    Battle.Net Channel Clan NoL Rules and Terms

  19. #19
    Rank: Banned User
    • Join Date: Nov 2010
    • Posts: 756

    Default

    thanx toulipa


    Quote Originally Posted by NinJaZz View Post
    Παρότι δεν είμαι υποχρεωμένος να σου δώσω αναφορά για το τι θα κάνω και τι όχι, θα σου λύσω την απορία.
    Δεν μου αρέσει να παίζω startgame γενικά και ιδίως χωρίς να υπάρχει captain, γιατί δεν έχω το δικαίωμα να κάνω συστάσεις και να καθοδηγήσω το team. Και αν το 95% εδώ μέσα χωρίς καθοδήγηση δεν μπορεί να κάνει κάτι σωστό και χρήσιμο. Αν μπει captain στο startgame, όπως πρότεινε ο SPIDER και έχω τη δυνατότητα να κάνω τα παραπάνω, τότε μετά χαράς να παίξω κάποια games, αλλά και πάλι όχι συχνά γιατί δεν μου αρέσουν τα modes και η φιλοσοφία του game.
    Δεν ζήτησα καμία αναφορά...Μόνος σου λες μια πρόταση για καλύτερα games με captain στο .sg όπου θα παίζουν αρκετά άτομα...Γιατί δε την εφαρμόζεις?


    Quote Originally Posted by NinJaZz View Post

    Αν πρόσεξες όσες φορές χρησιμοποίησα τον όρο "random NoLades" τον χρησιμοποίησα μέσα σε εισαγωγικά, καθώς εσύ τον χρησιμοποίησες πρώτος, εντελώς άστοχα. Αλλά που να το καταλάβεις...
    Ανέφερα πιο πάνω το σκοπό του league, δεν θα μπω στον κόπο να το ξανακάνω επειδή εσύ δεν δίνεις τη δέουσα σημασία στα posts μου.
    Αλλος δε κατάλαβε εδώ..


    Quote Originally Posted by NinJaZz View Post
    Whatsoevah...

    Αν θέλω και όποτε θέλω (!)
    Θα είχατε την καλοσύνη κύριε ξανθέ θεούλη να μή χρησιμοποιείτε την λέξη whatsoevah όταν αποφεύγετε να απαντήσετε??? Τι εννοείς με το whatsoevah?

    Feel free φυσικά και όποτε θες..

    Quote Originally Posted by NinJaZz View Post
    Όταν ο teammate μου συνεχίσει να κάνει κάτι το οποίο τιμωρείται με unvouch, για το καλό του, φυσικά και θα τον προειδοποιήσω ότι αν συνεχίσει έτσι θα φάει unvouch.
    Δηλαδή είναι πιο σκόπιμο να τον απειλήσεις αγχώσεις παρά να τον συμβουλέψεις δίνοντας το καλό παράδειγμα διατηρόντας εσύ πρώτος την ψυχραιμία σου...ye... Hi,msn?

    Quote Originally Posted by NinJaZz View Post

    Yeah, sure, δεν αντιλέγω, απλώς εδώ πέρα δεν βλέπω καμία ουσιαστική πρόταση, παρά μόνο να μας παρουσιάζεις ένα γνωστό φαινόμενο που επικρατεί σε όλο τον κόσμο και σε διάφορους τομείς της ζωής. Την αδικία.
    Παροπήδες?


    Quote Originally Posted by NinJaZz View Post
    Πως είσαι σε θέση να κρίνεις ένα league μέσα από 1 μήνα λειτουργίας, με αμέτρητα τεχνικά προβλήματα;
    Πρόβλεψη...Υπόθεση...Γνώμη... =/ κρίση


    Quote Originally Posted by NinJaZz View Post
    Αν φορούσα παρωπίδες, θα σου 'λεγα ένα "άσε μας ρε φίλε, έτσι γουστάρω να παίζω και άμα σ' αρέσει". Αντ' αυτού κάθομαι και κάνω ολόκληρο συζήτηση προσπαθώντας να εκμαιεύσω από μέσα σου την ριμάδα την βελτιωτική πρόταση εδώ και 2 ώρες...
    Thanx for that...Προσπαθώ το ίδιο δε μιλάς μόνος σου


    Quote Originally Posted by NinJaZz View Post
    Ε μιας και προσπαθείς να με γνωρίσεις ως "Μιχάλη" είπα να σου δώσω μία πληροφορία για μένα, τόσο κακό είναι;
    Δεν ζήτησα αναφορά όμως...Ξέρεις 3 χρόνια ζωής όμως είναι αρκετή εμπειρία σε κάποια πραγματάκια επίσης απλά..


    Quote Originally Posted by NinJaZz View Post

    Δηλαδή αυτή είναι πρόταση σου; Και γιατί δεν την έλεγες στο πρώτο σου post να τελειώνουμε και έπρεπε να γράψεις όλα αυτά τα... πράγματα και να γίνεις τόσο κουραστικός;

    Θα συζητηθεί και αν είναι τεχνικά εφαρμόσιμο κάτι τέτοιο, ίσως θεσπιστεί.
    Αυτός είναι ένας τρόπος που μπορεί να εφαρμοστεί..Υπάρχουν αρκετοί λογικά απλοί τρόποι που μπορεί ο καθένας να δεί χωρίς να σκεφτεί ιδιαίτερα..Δε νομίζω να ταν τόσο δύσκολο να παίζουν -cm με random teams... Εκτός αν δε θέλετε


    Quote Originally Posted by NinJaZz View Post

    Γενικά, ξέρεις τι κατάλαβα;
    Ότι δεν πρόκειται ποτέ να γίνεις staff ούτε στο NoL, ούτε στο NIHL, για τον απλούστατο λόγο ότι αντί να κάτσεις να συζητήσεις σαν άνθρωπος, κάνεις προσωπικές επιθέσεις, οι οποίες failάρουν οικτρά και σε εκθέτουν ανεπανόρθωτα.[COLOR="Silver"]

    Offtopic time; Κοίτα...Το αν θα γίνω ποτέ Staff της NoL ή της NIHL νομίζω πως είναι πολύ μακριά απο το thread...Αν κάνω λάθος inform me γιατί έχουμε διαφορετική αντίληψη των πραγμάτων τότε και τσάμπα μιλάω.Αλλά αφού το αναφέρεις...Προτιμώ να είμαι user που νοιάζεται για το κανάλι που παίζει,ξοδεύει πολύ ώρα απο τη καθημερινότητά του για αυτό το κανάλι και ρίχνει και 10 σκέψεις απο τις οποίες 8 να είναι αποτυχία και 2 να εφαρμοστούν θα έχει κάνει κάτι καλό,παρά να είμαι staff που δε κάνει τίποτα U know what i am talking about..Οπότε καταλήγουμε πως είτε γίνω ποτέ κάτι παραπάνω απο user είτε όχι,θα προσπαθώ πάντα να προσφέρω κάτι όσο μπορώ για να βελτιωθεί μια κατάσταση με την οποία διαφωνώ...Αλλά αυτά δεν αφορούν το forum αλλά εσένα εμένα και το staff...Οχι?

    Btw καμία προσωπική επίθεση..Ετσι το πήρες εσύ..Εκτέθηκα ανεπανόρθωτα? Whatsoevah...


    EDIT:

    Quote Originally Posted by L3stat View Post
    lol

    Θα μπορούσες να ποστάρεις το replay στα top replays να μας πει και ο κόσμος την γνώμη του για το παιχνίδι
    Εγραψα και για ένα καλό ρούχο δίπλα χαβαλέ έκανα :P

    Δεν έχω κρατήσει το replay..Σκέψου ότι μετά απο 1 ώρα παιχνιδιού τα creeps μας σπάγαν το tree τους και αυτοί σπάγαν το δικό μας ενώ προσπαθούσαμε να κάνουμε def και τελικά μας σπάσαν για 2-3 δευτερόλεπτα με 1 σπασμένο lane για το κάθε team...Ηταν ο ορισμός του derby


    EDIT:

    Quote Originally Posted by toulipa View Post
    nai exw kanei ereuna en ton esw kai exw kataliksei se auto to simperasma.koitakste na ksexwrisete ta bots apo to nol na breite atoma pou tha noiastoun gi ta bots kante tin arxi na dokimasete na ferete na doume prospatheia kai meta tha sas poume brabo gi tin prospatheia...ek twn proterwn opws les kai esi gi alla themata na min krineis....oso gi auto pou eipe o spider to exeis iperaspistei kai esi...twra an einai na krataw ss na kserw apo edw kai pera na to kanw gi kathe protasi pou les...otan blepeis oti o jad0 kanei flame otan s lene oi alloi oti sinexeia einai sto spam ti anipostates sikofanties m les den kserw..gkaboi den eimaste...pes apla oti o jad0 exei terastia idea gi ton eauto tou na teleiwsei i ipothesi...den eipa oti eimaste se thesi na ton krinoume ...asxeto me to poso dota kserei genika enas anthrwpos den exei to dikaiwma na krinei enan kseno....apla min kribomaste pisw apo to daktilo mas....kai nai pragmati den zoume se mia tetoia koinwnia alla otan kapoios diekdikei enan titlo px manager i thelei na legete kalos kai pro i thelei na paizei se ena league me vouch system prepei na prosexei pws milaei...
    RESPECT...Θεός...
    Last edited by OtiNanaiBans; 08-05-2011 at 05:22 PM.

  20. #20
    Rank: Regular
    • Join Date: Aug 2009
    • Posts: 99

    Default

    nai exw kanei ereuna en ton esw kai exw kataliksei se auto to simperasma.koitakste na ksexwrisete ta bots apo to nol na breite atoma pou tha noiastoun gi ta bots kante tin arxi na dokimasete na ferete na doume prospatheia kai meta tha sas poume brabo gi tin prospatheia...ek twn proterwn opws les kai esi gi alla themata na min krineis....oso gi auto pou eipe o spider to exeis iperaspistei kai esi...twra an einai na krataw ss na kserw apo edw kai pera na to kanw gi kathe protasi pou les...otan blepeis oti o jad0 kanei flame otan s lene oi alloi oti sinexeia einai sto spam ti anipostates sikofanties m les den kserw..gkaboi den eimaste...pes apla oti o jad0 exei terastia idea gi ton eauto tou na teleiwsei i ipothesi...den eipa oti eimaste se thesi na ton krinoume ...asxeto me to poso dota kserei genika enas anthrwpos den exei to dikaiwma na krinei enan kseno....apla min kribomaste pisw apo to daktilo mas....kai nai pragmati den zoume se mia tetoia koinwnia alla otan kapoios diekdikei enan titlo px manager i thelei na legete kalos kai pro i thelei na paizei se ena league me vouch system prepei na prosexei pws milaei...

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •