Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 25

Thread: psema..

  1. #1
    Rank: Squire
    • Join Date: May 2011
    • Posts: 139

    Default psema..

    Πώς γίνεται να μην μπορούν να σταματήσουν ολόκληροι άγγελοι τον diablo και μπορεί ένα κωλόπετσο σαν τον hero. Εξηγήστε μου το το ιδιαίτερο έχει ο ήρωας μας ο nephalem.

  2. #2
    Rank: Elite Poster
    • Join Date: Jun 2009
    • Posts: 856

    Default

    Εάν θες να το εξηγήσεις σύμφωνα με την λογική και τους κανόνες του παιχνιδιού πρέπει να διαβάσεις την μυθολογία γύρω από αυτό. Αν και τζάμπα τα γράφω, αφού ότι post δικό σου έχω δει είναι μόνο να κλαις για το diablo, θα στο εξηγήσω να το καταλάβεις. Συνοπτικά οι nephalems, δηλαδή οι 1οι άνθρωποι, ήταν προιόν δημιουργίας από την ένωση αγγέλων και δαιμόνων και ως εκ τούτου έχουν την δυνατότητα να γίνουν πιο ισχυροί και από τους 2.

  3. #3
    Rank: Councilor
    • Join Date: Jun 2011
    • Posts: 484

    Default

    Χαζη λογικη! Πως μπορει η σκατουλα το Τρολλ να τρωει τον τεραστιο Roshan ?

  4. #4
    Rank: Squire
    • Join Date: May 2011
    • Posts: 139

    Default

    Δεν είπα για το μέγεθος, είπα για τις δυνάμεις =ρ Ξεκίνησα εναν wd από ενός φίλου το acc και χθες το τερμάτισα στο normal. Από τον Azmodan και μετά (act 4) είναι πολύ γαμάτο. Απλώς στην αρχή πάταγα esc στα video κτλπ και δεν ήξερα την ιστορία απο την αρχή. Όταν ο diablo πάει πάνω και δείχνει την μάχη με τον άγγελο, πορώθηκα, ακόμα και γω που είμαι ψιλοάσχετος, έβγαλα ολο το act χωρίς death =p. (καλά μπορεί να ναι και οτι το normal παραείναι εύκολο =ρ ) thx cookie

  5. #5
    Rank: Elite Poster
    • Join Date: Aug 2011
    • Posts: 828

    Default

    Quote Originally Posted by ELEOS.PIA View Post
    Δεν είπα για το μέγεθος, είπα για τις δυνάμεις =ρ Ξεκίνησα εναν wd από ενός φίλου το acc και χθες το τερμάτισα στο normal. Από τον Azmodan και μετά (act 4) είναι πολύ γαμάτο. Απλώς στην αρχή πάταγα esc στα video κτλπ και δεν ήξερα την ιστορία απο την αρχή. Όταν ο diablo πάει πάνω και δείχνει την μάχη με τον άγγελο, πορώθηκα, ακόμα και γω που είμαι ψιλοάσχετος, έβγαλα ολο το act χωρίς death =p. (καλά μπορεί να ναι και οτι το normal παραείναι εύκολο =ρ ) thx cookie
    Πρωτον, οσον αφορα το οτι οι παικτες μας ειναι ικανοι να σκοτωσουν τον Diablo στο απαντησε ο teh_ . Και για περισσοτερες πληροφοριες γυρω απο τα nephalem, google it :P

    Οσο για το παραειναι ευκολο εχεις δικιο το normal ειναι πολυ βατο, στο nightmare επισης ειναι αρκετα βατο, εφ'οσον εχεις αποκτησει γνωσεις και απο το normal. Το hell στην αρχη ειναι σχετικα ευκολο στα act I και ΙΙ, πιο δυσκολο ομως εννοειται απο normal/nightmare, αλλα μετα το act II δυσκολευουν τα πραγματα. Ε οταν πλεον φτανεις στο inferno, τα πραγματα θα ειναι πραγματικα ζορικα, εως αδυνατα πολλες φορες. Οποτε για την δυσκολια, απλα περιμενε, θα παρακαλας να ηταν πιο ευκολο σε καποια στιγμη, διοτι θα φευγεις 1 hit απο ορισμενα "τερατακια".


    �Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.�

  6. #6
    Rank: Enthusiast
    • Join Date: Jun 2011
    • Posts: 182

    Default

    re malakes eida ton aderfo m na paiZei diablo III,ti to kalo exei?to wow kalitero m fenetai(an k dn to xw pai4ei),episis ema8a oti to mono prama p kaneis einai na farmareis kai den mporeis oute na pvpareis ,mono se boss pas pt(alh8euoun)?
    ( Click to show/hide )
    Τρελελελελελελελελελελε



  7. #7
    Rank: Head Peon
    • Join Date: Oct 2009
    • Posts: 3,273

    Default

    Ναι δεν έχουν ενεργοποιήσει το pvp ακόμα. Είναι στα προσεχώς.

    Η αλήθεια είναι πως δεν έχω παίξει αλλά μου φαίνεται πως έγινε μεγάλο hype και ο περισσότερος κόσμος βιάστηκε να το αγοράσει, το τελείωσε και τώρα βαρέθηκε. Έχω ακούσει πολλούς που το σταμάτησαν πολύ γρήγορα και τώρα περιμένουν κανά 6μηνο ή παραπάνω μήπως και ξαναγίνει ενδιαφέρον με νέα features.
    Last edited by K[a]ne; 12-07-2012 at 01:48 AM.

    Quote της χρονιάς 2013:
    ( Click to show/hide )

    (Σε admin abuse report για "άκυρο ban για mh".)
    Quote Originally Posted by pondering View Post
    Pantws fyi to mh htan kleisto apo thn stigmh pou to eides kai meta. To exw mono kai mono otan eimai apolyta sigouros oti kapoios paizei me mh kai mono tote to anoigw opote min dikaiologeis ton eauto sou oti exases logw autou. Ta leme se kapoio allo game pou tha xaseis apo mena.


  8. #8
    Rank: Squire
    • Join Date: May 2011
    • Posts: 139

    Default

    Το post το έκανα όταν σκότωσα στο normal diablo. Πλέον έχω wizard και monk 60 και κάθομαι και ΠΑΛΕΥΩ στο inferno
    Last edited by ELEOS.PIA; 12-07-2012 at 05:14 AM.

  9. #9
    Rank: Enthusiast
    • Join Date: Jun 2011
    • Posts: 182

    Default

    Quote Originally Posted by ELEOS.PIA View Post
    Το post το έκανα όταν σκότωσα στο normal diablo. Πλέον έχω wizard και monk 60 και κάθομαι και ΠΑΛΕΥΩ στο inferno
    kai o aderfos m monk exei.kalos einai,btw alh8euei oti exei 4 epipeda ? an nai re kane pos ta teliwsan toso fast?exw ma8ei oti diskoleuoun mwlis teliwseis to 1o px.
    ( Click to show/hide )
    Τρελελελελελελελελελελε



  10. #10
    Rank: Elite Poster
    • Join Date: Aug 2011
    • Posts: 828

    Default

    Οι δυσκολιες ειναι 4 αν ειδες και παραπανω, normal/nightmare/hell/inferno.
    Η αληθεια ειναι οτι γινεται βαρετο οταν το εχεις τερματισει ηδη 3 φορες, και παιζεις πλεον στο Inferno και κανεις τα ιδια πραγματα. Aλλα απο την αλλη αυξανεται η δυσκολια, οποτε γινεται καπως πιο ενδιαφερον.

    Κι εγω monk εχω και εχω κολλησει στο blood and sand του inferno, δεν εχω και gold για repair, οποτε εχω αρχισει και εναν wizard ο οποιος ειναι στα 20. Αλλα το πηρα και εναν μηνα αφου βγηκε, δεν το πηρα αμεσως.


    �Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.�

  11. #11
    Rank: Enthusiast
    • Join Date: Jun 2011
    • Posts: 182

    Default

    Quote Originally Posted by VampAurora View Post
    Οι δυσκολιες ειναι 4 αν ειδες και παραπανω, normal/nightmare/hell/inferno.
    Η αληθεια ειναι οτι γινεται βαρετο οταν το εχεις τερματισει ηδη 3 φορες, και παιζεις πλεον στο Inferno και κανεις τα ιδια πραγματα. Aλλα απο την αλλη αυξανεται η δυσκολια, οποτε γινεται καπως πιο ενδιαφερον.

    Κι εγω monk εχω και εχω κολλησει στο blood and sand του inferno, δεν εχω και gold για repair, οποτε εχω αρχισει και εναν wizard ο οποιος ειναι στα 20. Αλλα το πηρα και εναν μηνα αφου βγηκε, δεν το πηρα αμεσως.
    Estw apla no pvp=just farm for money.
    ( Click to show/hide )
    Τρελελελελελελελελελελε



  12. #12
    Rank: Forum Addict
    • Join Date: May 2011
    • Posts: 520

    Default

    δυστυχως δεν εχει τοσο εθιστικο οσο ηταν το 2.

    επιπροσθετα δεν το εκαναν παιχνιδι που θα βασιζεσαι στον εαυτο σου κ μονο.ολο το παιχνιδι στηριζεται στο AH. πρωτα στηριξαν το ΑΗ και μετα το παιχνιδι γιαυτο και ειναι απιστευτα βαρετο. Πρεπει να προσευχεσαι να εχεις τυχη μπας και σου κατσει κανενα item της προκοπης.

    γιαυτο και δεν εχουν αξιολογα αντικειμενα (uniques,σαν το diablo2) ωστε να μπορουν συνεχως να υπαρχουν καλυτερα και καλυτερα αντικειμενα με την παροδο του χρονου (rng,item stats modifiers κτλ)

    δεν υπαρχει BiS αντικειμενο με τοσα random stats.
    Μπαουγκ κ ας μην γκαμισω μποτές!


  13. #13
    Rank: Head Peon
    • Join Date: Oct 2009
    • Posts: 3,273

    Default

    Τι είναι AH και τι BiS;

    Quote της χρονιάς 2013:
    ( Click to show/hide )

    (Σε admin abuse report για "άκυρο ban για mh".)
    Quote Originally Posted by pondering View Post
    Pantws fyi to mh htan kleisto apo thn stigmh pou to eides kai meta. To exw mono kai mono otan eimai apolyta sigouros oti kapoios paizei me mh kai mono tote to anoigw opote min dikaiologeis ton eauto sou oti exases logw autou. Ta leme se kapoio allo game pou tha xaseis apo mena.


  14. #14
    Rank: Forum Addict
    • Join Date: May 2011
    • Posts: 520

    Default

    Quote Originally Posted by K[a]ne View Post
    Τι είναι AH και τι BiS;
    ah= auction house
    BiS= best in slot (καλυτερο item του παιχνιδιου για τον συγκεκριμενο item slot)
    Μπαουγκ κ ας μην γκαμισω μποτές!


  15. #15
    Rank: Head Peon
    • Join Date: Oct 2009
    • Posts: 3,273

    Default

    Thanks!

    Quote της χρονιάς 2013:
    ( Click to show/hide )

    (Σε admin abuse report για "άκυρο ban για mh".)
    Quote Originally Posted by pondering View Post
    Pantws fyi to mh htan kleisto apo thn stigmh pou to eides kai meta. To exw mono kai mono otan eimai apolyta sigouros oti kapoios paizei me mh kai mono tote to anoigw opote min dikaiologeis ton eauto sou oti exases logw autou. Ta leme se kapoio allo game pou tha xaseis apo mena.


  16. #16
    Rank: Councilor
    • Join Date: Jun 2011
    • Posts: 484

    Default

    Quote Originally Posted by spitonoikokurhs View Post
    δυστυχως δεν εχει τοσο εθιστικο οσο ηταν το 2.

    επιπροσθετα δεν το εκαναν παιχνιδι που θα βασιζεσαι στον εαυτο σου κ μονο.ολο το παιχνιδι στηριζεται στο AH. πρωτα στηριξαν το ΑΗ και μετα το παιχνιδι γιαυτο και ειναι απιστευτα βαρετο. Πρεπει να προσευχεσαι να εχεις τυχη μπας και σου κατσει κανενα item της προκοπης.

    γιαυτο και δεν εχουν αξιολογα αντικειμενα (uniques,σαν το diablo2) ωστε να μπορουν συνεχως να υπαρχουν καλυτερα και καλυτερα αντικειμενα με την παροδο του χρονου (rng,item stats modifiers κτλ)

    δεν υπαρχει BiS αντικειμενο με τοσα random stats.
    k pu les m pefti axe 120 stats to kathena trelenomai kitaw pros ta panw 200dps hahahahhaa

  17. #17
    Rank: Forum Addict
    • Join Date: May 2011
    • Posts: 520

    Default

    pw.... i feel you
    Μπαουγκ κ ας μην γκαμισω μποτές!


  18. #18
    Rank: Head Peon
    • Join Date: Oct 2009
    • Posts: 3,273

    Default



    This... :P

    Quote της χρονιάς 2013:
    ( Click to show/hide )

    (Σε admin abuse report για "άκυρο ban για mh".)
    Quote Originally Posted by pondering View Post
    Pantws fyi to mh htan kleisto apo thn stigmh pou to eides kai meta. To exw mono kai mono otan eimai apolyta sigouros oti kapoios paizei me mh kai mono tote to anoigw opote min dikaiologeis ton eauto sou oti exases logw autou. Ta leme se kapoio allo game pou tha xaseis apo mena.


  19. #19
    Rank: Squire
    • Join Date: May 2011
    • Posts: 139

    Default

    Quote Originally Posted by K[a]ne View Post


    This... :P
    χαχαχαχαχαχα πολλες αληθειες... αλλα still γαμαει =ρ

  20. #20
    Rank: Wanderer
    • Join Date: Jun 2011
    • Posts: 42

    Default

    Δεν λέω το Diablo 2 ήταν είναι και θα είναι για πάντα Legendary rpg απο οτι λέει και το PC Games.
    Για το Diablo III τώρα:
    Σαν legacy το θεορώ σκουπίδι.
    Γιατί δεν υπάρχουν gems skulls και runes-runewords τώρα για τα biS δεν τα έχω σε τόσο μεγάλη εκτίμηση αν και είναι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ χρήσιμα... +1 to all stats pure win
    Σαν ξεχοριστό game όμως είναι αρκετά καλό το story μετά το hell πραγματικά το έχεις σιχαθεί... αλλά το D3 έχει ενα πολύ μεγάλο πλεονέκτιμα Real Money Auction House. Απο την στιγμή που μπορείς να βγάλεις λεφτά είτε πολλά είτε λίγα αξίζει.
    Όσο για το farm πραγματικά είναι δύσκολο απο το act 2 και μετά (πάντα στο inferno) αλλά θέλει σκληρά νεύρα και πολλύ farm για να είσαι top. Πλέον με το paragon levels system έχει μεγάλο νόημα το farm.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •