Results 1 to 20 of 126

Thread: Eurovision

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Rank: Regular
    • Join Date: Apr 2011
    • Posts: 89

    Default

    Quote Originally Posted by xalaragr View Post
    Αν πηγαινε μια μουναρα και το ελεγε αυτο το τραγουδι?
    θα εβγαινε πρωτο?
    θα σας αρεσε γενικα?
    (το τραγουδι ακουγεται παντως)!!

    CYKA NAHUI MAMU EBAL
    Τη σημασια εχει ? Εδω δεν κρινουμε αν μας αρεσε το τραγουδι.

    -------


    Το συγκεκριμενο τραγουδι κατα την αποψη μου βγηκε πρωτο, διοτι η κοινοτητα των ομοφυλόφιλων ειναι πολυ μεγαλη. Φυσικα και ψηφίσαν ολοι τους ή τουλαχιστο οι περισσοτεροι. Εννοω οτι π.χ αν αυριο γινει μια πορεια για να μειωθει η τιμη του αστακου κατα 5% δεν θα παω. Δεν θα παω γιατι δεν με ενδιαφερει - δεν τρωω αστακο. Αν ομως η πορεια γινει για να μειωθει κατα 50% η τιμη στα τσιγαρα πολυ πιθανο να παω και εγω γιατι με αφορα.
    Στα @@ μου η eurovision , σιγα μην κατσω να την δω, σιγα μην κατσω να ψηφισω, σιγα μην κλαψω (που λεει και ο Αγγελακας). Για ενα ομοφυλόφιλο ομως στην προκειμενη περιπτωση, ισως να ειναι μια ευκαρια να συμβαλει με την ψηφο του σε κατι που τον αφορα.

    Ακομα οι ομοφυλόφιλοι ειναι οι χειροτεροι όλων, ας σταματησουμε να τους υπερασπιζομαστε προς τερψη της δηθεν φιλελεύθερης κοινωνιας. Εχουν βγαλει την καρεμελιτσα "ομοφοβικος" και την πιπιλανε σε καθε ευκαρια. Αυτοι ειναι οι πρωτοι που θα επρεπε να κατηγορηθουν ως ετεροφοβικοι. Δεν υπαρχει περιπτωση ενας gay να μην προωθησει εναν αλλο gay εις βαρος καποιου straight. Ο ρατσισμος στους gay ειναι δικοπο μαχαιρι, γιατι εκτος απο θύματα ειναι και θυτες.
    Προσωπικα τους λυπαμαι. Ειναι καταδικασμένοι να μην βρουν ποτε αυτο που αναζητουν. Φυλακισμενοι σε λαθος σωμα , αναγκασμενοι να συνάπτουν σχεσεις με ανθρωπους που ναι μεν εχουν το σωμα που τους ελκυει, αλλα επισης εχουν την αντιθετη ψυχοσυνθεση, δηλ. Το ταιρι τους δεν ειναι αντρας αλλα gay.

    Τελος. Οχι, δεν ειμαι ομοφοβικος ή μαλλον ημουν παλιοτερα, πριν χρονια... Εχω φιλο gay, ο οποιος το ανακαλυψε μετα απο 4-5 σχεσεις που ειχε με κοπελες! Αλλα το παιδι ειναι νορμαλ δεν ειναι καμια κραγμενη , ειναι προσγειωμένος με βαθια κατανοηση και προσαρμοστικότητα στην κοινωνια που ζει. Δεν εχει απαιτησεις να βγει με τον γκομενο του στο μπαρακι και να αρχισει τα γλωσσοφιλα!!! Πιστευω οτι η τοσο μεγαλη προβολη βρίσκεται στην αναγκη να περασουν στο μυαλο του κοσμακι οτι το να εισαι gay ειναι φυσιολογικο.. και οταν γινει αυτο, θα βλεπουμε gay ζευγαρια με υιοθετημενα παιδια, να φιλιουνται δημοσια χωρις ιχνος ντροπης, να εχουν ισως και περισσοτερα δικαιωματα απο τους υπολοιπους κτλ.

  2. #2
    Rank: Forum Addict
    • Join Date: Jun 2010
    • Posts: 552

    Default

    Quote Originally Posted by dustin.go View Post
    Τη σημασια εχει ? Εδω δεν κρινουμε αν μας αρεσε το τραγουδι.

    -------


    Το συγκεκριμενο τραγουδι κατα την αποψη μου βγηκε πρωτο, διοτι η κοινοτητα των ομοφυλόφιλων ειναι πολυ μεγαλη. Φυσικα και ψηφίσαν ολοι τους ή τουλαχιστο οι περισσοτεροι. Εννοω οτι π.χ αν αυριο γινει μια πορεια για να μειωθει η τιμη του αστακου κατα 5% δεν θα παω. Δεν θα παω γιατι δεν με ενδιαφερει - δεν τρωω αστακο. Αν ομως η πορεια γινει για να μειωθει κατα 50% η τιμη στα τσιγαρα πολυ πιθανο να παω και εγω γιατι με αφορα.
    Στα @@ μου η eurovision , σιγα μην κατσω να την δω, σιγα μην κατσω να ψηφισω, σιγα μην κλαψω (που λεει και ο Αγγελακας). Για ενα ομοφυλόφιλο ομως στην προκειμενη περιπτωση, ισως να ειναι μια ευκαρια να συμβαλει με την ψηφο του σε κατι που τον αφορα.

    Ακομα οι ομοφυλόφιλοι ειναι οι χειροτεροι όλων, ας σταματησουμε να τους υπερασπιζομαστε προς τερψη της δηθεν φιλελεύθερης κοινωνιας. Εχουν βγαλει την καρεμελιτσα "ομοφοβικος" και την πιπιλανε σε καθε ευκαρια. Αυτοι ειναι οι πρωτοι που θα επρεπε να κατηγορηθουν ως ετεροφοβικοι. Δεν υπαρχει περιπτωση ενας gay να μην προωθησει εναν αλλο gay εις βαρος καποιου straight. Ο ρατσισμος στους gay ειναι δικοπο μαχαιρι, γιατι εκτος απο θύματα ειναι και θυτες.
    Προσωπικα τους λυπαμαι. Ειναι καταδικασμένοι να μην βρουν ποτε αυτο που αναζητουν. Φυλακισμενοι σε λαθος σωμα , αναγκασμενοι να συνάπτουν σχεσεις με ανθρωπους που ναι μεν εχουν το σωμα που τους ελκυει, αλλα επισης εχουν την αντιθετη ψυχοσυνθεση, δηλ. Το ταιρι τους δεν ειναι αντρας αλλα gay.

    Τελος. Οχι, δεν ειμαι ομοφοβικος ή μαλλον ημουν παλιοτερα, πριν χρονια... Εχω φιλο gay, ο οποιος το ανακαλυψε μετα απο 4-5 σχεσεις που ειχε με κοπελες! Αλλα το παιδι ειναι νορμαλ δεν ειναι καμια κραγμενη , ειναι προσγειωμένος με βαθια κατανοηση και προσαρμοστικότητα στην κοινωνια που ζει. Δεν εχει απαιτησεις να βγει με τον γκομενο του στο μπαρακι και να αρχισει τα γλωσσοφιλα!!! Πιστευω οτι η τοσο μεγαλη προβολη βρίσκεται στην αναγκη να περασουν στο μυαλο του κοσμακι οτι το να εισαι gay ειναι φυσιολογικο.. και οταν γινει αυτο, θα βλεπουμε gay ζευγαρια με υιοθετημενα παιδια, να φιλιουνται δημοσια χωρις ιχνος ντροπης, να εχουν ισως και περισσοτερα δικαιωματα απο τους υπολοιπους κτλ.

    Απο την μια λες ειναι καταδικασμενοι...και απο την αλλη λες οτι εχεις φιλο gay και ολα καλα και ολα ωραια.!!(με μπερδεψες)
    1)Συμφωνω απολυτα μαζι σου..οτι αυτη η δηθεν προβολη των gay γινεται επιτηδες κτλπ κτλπ
    2)Με ενοχλει οποιοσδηποτε τροπος ρατσισμου!!Και οπως λες(συφμωνω) πολλοι gay ειναι ετεροφοβικοι κτλπ
    3)Ο καθενας κανει οτι γουσταρει
    4)Ο φιλος σου οπως λες συμπεριφερεται <<σωστα>> σαν gay..και δεν ειναι καμια τελειωμενη που βγαινει εξω κτλπ
    και εδω παλι θα συμφωνησω οτι ειναι <<απαισιο>> και αποκρουστικο να βγαινεις εξω και να βλεπεις ολα αυτα που λες
    5)Εγω οταν εχω εναν ανθρωπο απεναντι μου..το μονο που με νοιαζει ειναι ο χαρακτηρας του και το <<ηθος>> του!
    Εχω μαλωσει πολλες φορες με απειρα ατομα..γιατι ο ενας ειναι αλβανος,γιατι ο αλλος ειναι Εβραιος,γιατι δεν πιστευει στον Θεο,γιατι πιστευει στον Θεο,γιατι ετσι κ γιατι γιουβετσι
    ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΑΥΤΗ Η ΚΡΑΓΜΕΝΗ ΜΕ ΤΑ ΜΟΥΣΙΑ ΗΤΑΝ ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ..ΟΧΙ ΣΑΝ ΚΑΤΙ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΠΑΣ ΣΤΡΑΤΟ ΣΕ ΚΛΕΒΟΥΝΕ ΤΗΝ ΓΚΟΜΕΝΑ[προσωπικη πειρα.. ]


    Θελω να καταληξω οτι δεν μπορεις να κρινεις ενα βιβλιο απο την εξωτερικη εμφανιση
    Οσο για αυτα που λες να υιοθετουνε παιδια κτλπ..δεν ξερω..ειναι μια αλλη μεγαλη συζητηση..αλλα ναι και γω πιστευω οτι ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να γινει αυτο κτλπ...
    (πρεπει να εκανα ορθογραφικα λαθη..w/e)
    Last edited by xalaragr; 12-05-2014 at 08:45 PM.

  3. #3
    Rank: Regular
    • Join Date: Apr 2011
    • Posts: 89

    Default

    Quote Originally Posted by xalaragr View Post
    Απο την μια λες ειναι καταδικασμενοι...και απο την αλλη λες οτι εχεις φιλο gay και ολα καλα και ολα ωραια.!!(με μπερδεψες)
    Edit:α και κατι ακομα απο περιεργεια..ποσο χρονων εισαι?
    Kαταδικασμενοι ερωτικα... Δε μπορουν να βρουν το σωστο ταιρι, δεν υπαρχει.
    δηλ.
    Εγω ειμαι αντρας και θελω γυναικα. Την θελω γυναικα και σωματικα αλλα και πνευματικα.
    Ο gay αντρας θελει αντρα και σωματικα αλλα και πνευματικα , μονο που οι straight αντρες δε γουσταρουν τους gay. Αρα αναγκαστικα τα φτιαχνουν μεταξυ τους.


    Ειμαι κοντα στα 30.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •