Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Rank: Apprentice
    • Join Date: Nov 2011
    • Posts: 52

    Default How the mighty have fallen...

    Οριστε ενα αρθρο για το αγαπημενο μας game (καποτε).Εχει και ενα ωραιο γραφημα με τις συνδρομες.Ακομα πολυ ψηλα ειναι η πουτανα η blizzard.

    http://www.wired.com/gamelife/2012/0...s-of-pandaria/
    ( Click to show/hide )
    Γαμω τη blizzard

  2. #2
    Rank: Elite Poster
    • Join Date: Aug 2011
    • Posts: 828

    Default

    Ωραιο αρθρο και ενδιαφερον γραφημα για τους users. Οπως και να 'χει πιστευω οτι σιγα σιγα θα αρχισει να πεφτει δραματικα ο αριθμος των παιχτων, και δεν θα σταθει στην ηδη μεγαλη πτωση των 3εκ.


    �Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.�

  3. #3
    Rank: Squire
    • Join Date: Dec 2010
    • Posts: 141

    Default

    Quote Originally Posted by Ballares View Post
    .Ακομα πολυ ψηλα ειναι η πουτανα η blizzard.
    Αν εξαιρεσεις οτι εκανε το wow με συνδρομη (και για αυτο το λογο δεν ασχοληθηκα - κανενας δεν θα επρεπε) ειναι μια χαρα εταιρια και εχει βγαλει πολλα απο τα αγαπημενα μου παιχνιδια.
    I go...


  4. #4
    Rank: Elite Poster
    • Join Date: Aug 2011
    • Posts: 828

    Default

    Η αληθεια ειναι οτι καποια στιγμη θα αναγκαστουν να διακοψουν τη συνδρομη (οταν αρχισουν να χανουν παιχτες), και θα γινει free, με αυτον τον τροπο θα γυρισουν πολλα ατομα, και το population θα αυξηθει παλι δραματικα, μετα θα βγαζουν λεφτα μονο απο τα expansions και τα διαφορα services. (βλ. Lineage II)

    Αυτο βεβαια εννοειται οτι θα γινει, ειτε για τον λογο που προανεφερα, ειτε οταν θα ασχοληθουν πλεον με καποιο νεο project (π.χ. Titan) και θα εχουν τη συνδρομη εκει.

    Κακα τα ψεματα η Blizzard ειναι μια απο τις πιο επιτυχημενες εταιρειες στο χωρο, και θα σιγουρα θα συνεχισει να ειναι.


    �Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.�

  5. #5
    Rank: Squire
    • Join Date: Dec 2010
    • Posts: 141

    Default

    Quote Originally Posted by VampAurora View Post
    Η αληθεια ειναι οτι καποια στιγμη θα αναγκαστουν να διακοψουν τη συνδρομη (οταν αρχισουν να χανουν παιχτες), και θα γινει free, με αυτον τον τροπο θα γυρισουν πολλα ατομα, και το population θα αυξηθει παλι δραματικα, μετα θα βγαζουν λεφτα μονο απο τα expansions και τα διαφορα services. (βλ. Lineage II)

    Αυτο βεβαια εννοειται οτι θα γινει, ειτε για τον λογο που προανεφερα, ειτε οταν θα ασχοληθουν πλεον με καποιο νεο project (π.χ. Titan) και θα εχουν τη συνδρομη εκει.

    Κακα τα ψεματα η Blizzard ειναι μια απο τις πιο επιτυχημενες εταιρειες στο χωρο, και θα σιγουρα θα συνεχισει να ειναι.

    Aς ελπισουμε να γινει ετσι οπως τα λες.. Προσωπικα μου κακοφανηκε πολυ αν και ειχα ορεξη να παιξω Wow το καταδικασα μεσα μου εξ αρχης οταν ειχα διαβασει ενα αρθρο οτι θα ειναι με μηνιαια συνδρομη. Δεν αρνουμαι να πληρωσω γτ κατι που αξιζει αλλα οχι να μου τα τσιμπανε και να αισχροκερδουν πανω μου για ενα game! θα ηθελα να το σκεφτοντουσαν διαφορετικα και απο τις 2 πλευρες.
    1) η blizzard να πουλαει το παιχνιδι (CD) να δινει 15 μερες free οnline game ανα cd-key και απο εκει και περα να ειχαν ενα συμβολικο ποσο για να πληρωνουν τους servers του και ατομα που ειναι Online k ασχολουνται. Πιστευω 30€ ετησια θα ηταν το λογικο.
    2) Οι χρηστες/gamers που σαν προβατα στην σφαγη πληρωναν αδιαμαρτυρητα το ποσο που απαιτουσε η blizzard ενω θα επρεπε να μποϊκοταρουν το παιχνιδι μεχρι να λογικευτει η blizz.

    Iσως να εχω λαθος σε καποια απο αυτα που ειπα, αλλα οπως ειπα δεν ασχοληθηκα καθολου.

    Τελος. Μεγαλοπιαστηκαν οι κρυο-κωλοι και ξεχνανε οτι ξεκινησαν κατα ουσια απο μια αντιγραφη ενος game απο αλλη εταιρεια και ετσι εγιναν γνωστοι και οι gamers τους προσεξαν. Ας ειναι καλα η Westwood και το dune2 που αντεγραψαν (και βελτιωσαν φυσικα) σε wrc1.
    I go...


  6. #6
    Rank: Forum Addict
    • Join Date: May 2011
    • Posts: 520

    Default

    αλλη blizzard τοτε ομως και αλλη τωρα,απο το 2008 εχει εξαγοραστει απο την activision.
    οπως και εχει απολυθει-παραιτηθει η ομαδα blizzard north η οποια ηταν υπεθυνη και ειχε φτιαξει τουλαχιστον το diablo 1,diablo 2,kai diablo 3 (ασχετο αν ξαναγραφτηκε απο την αρχη)


    Μπαουγκ κ ας μην γκαμισω μποτές!


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •