Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Rank: Councilor
    • Join Date: Nov 2010
    • Posts: 407

    Default [Solved] Πρόβλημα με τo ιντερνετ

    1.Εχω ενα θεμα με το Ιντερνετ ανεβασα την ταχυτητα του και καθε φορα που με παιρνου στο σταθερο πεφτει το ιντερνετ επισης πεφτει και οταν κλεινω το σταθερο...Πηρα στο Οτε ωστε να με πληροφορήσουν άμα φταίει η γραμμή αλλα η γραμμη λενε δεν φταιει να προσπαθησω με φιλτρο.. πηρα 3 φιλτρα Α(PSTN) στο type του router αλλα οταν τα εβαλα δεν εκανα ΤΙΠΟΤΑ προσπαθησα πολλους τροπους να τα βαλω και καθε φορα που εβαλα ενα φιλτρο στο ιντερνετ το ρουτερ δεν ειχε ιντερνετ το τηλεφωνο λειτουργουσε σωστα... τεσπα στην γραμμη κανει ενα Ηχο ΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖ ΖΖΖ ενας φιλος με ειπε πως ειναι προβλημα αυτο αλλα δεν ξερω...

    2. Ο αδερφος μου κατεβασε ενα κολοπρογραμμα το οποιο με εσπασε τα @@ ειναι το (Continue Texas Holdem up Hack) αυτο το προγραμμα μου βγαζει καθε 3τρις και λιγο εκτελεση το σβηνω απο τις διεργασιες μετα απο λιγο ΞΑΝΑ ΤΟ ΒΓΑΖΕΙ.. Το σβηνω απο παντου το
    προγραμμα και μετα τα windows ψαχνουν απο μονα τους να το ξανα επαναφερουν OMG ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΑΞΩ
    Last edited by eisai_polu_noob; 01-12-2013 at 04:13 PM.

  2. #2
    Rank: Board General
    • Join Date: Jan 2011
    • Posts: 2,001

    Default

    Χρειάζεσαι αντιπαρασιτικό φίλτρο σε κάθε τηλεφωνική συσκευή. Αν δεν έχεις σου ξε-συγχρονίζει το rooter και σε πετάει από το internet.
    Το φίλτρο μπαίνει μετά από το splitter και πριν την τηλεφωνική συσκευή. Δηλαδή πάει:
    τηλεφωνική πρίζα => splitter => αντιπαρασιτικό φίλτρο


    Τηλεφωνική πρίζα
    Splitter
    Modem Αντιπαρασιτικό φίλτρο
    Υπολογιστής Τηλεφωνική συσκευή


    ( Click to show/hide )
    Εσένα σου λείπει το πράσινο προφανώς.
    Έχει 3-4€ αν θυμάμαι καλά.
    Επίσης αν σε κάποια πρίζα χρησιμοποιείς μόνο τηλέφωνο δεν χρειάζεσαι splitter. Μόνο ένα φίλτρο και την συσκευή. Όσες συσκευές και να'χεις στο σπίτι όλες θέλουν φίλτρο.
    Για το θέμα με το πρόγραμμα, κατέβασε το teamviewer και κάνε μου query @IRC KirChhOff
    Last edited by KirChhOff; 01-12-2013 at 10:55 PM.

  3. #3
    Rank: Councilor
    • Join Date: Nov 2010
    • Posts: 407

    Default

    Quote Originally Posted by KirChhOff View Post
    Χρειάζεσαι αντιπαρασιτικό φίλτρο σε κάθε τηλεφωνική συσκευή. Αν δεν έχεις σου ξε-συγχρονίζει το rooter και σε πετάει από το internet.
    Το φίλτρο μπαίνει μετά από το splitter και πριν την τηλεφωνική συσκευή. Δηλαδή πάει:
    τηλεφωνική πρίζα => splitter => αντιπαρασιτικό φίλτρο


    Τηλεφωνική πρίζα
    Splitter
    Modem Αντιπαρασιτικό φίλτρο
    Υπολογιστής Τηλεφωνική συσκευή


    ( Click to show/hide )
    Εσένα σου λείπει το πράσινο προφανώς.
    Έχει 3-4€ αν θυμάμαι καλά.
    Επίσης αν σε κάποια πρίζα χρησιμοποιείς μόνο τηλέφωνο δεν χρειάζεσαι splitter. Μόνο ένα φίλτρο και την συσκευή. Όσες συσκευές και να'χεις στο σπίτι όλες θέλουν φίλτρο.
    Για το θέμα με το πρόγραμμα, κατέβασε το teamviewer και κάνε μου query @IRC KirChhOff
    1... Εκανα αυτο το πραγμα και ακομη εχω τα ιδια .. ειπα εχω φιλτρο.. και 3 φιλτρα .. κανενα δεν λειτουργησε 1 συσκευη εχω αλλα 2 γραμμες .. μπορει να φταιει αυτο...και ολα τα φιλτρα ειναι στο type του ρουτερ δεν εκανα λαθος σε αυτο δεν ξερω τι παιζει.. υπαρχει πιθανοτητα να φταιει η συσκευη??

    2. Στο αλλο ειναι done ηρθε ενας φιλος μου και το εκανε.. μου καθαρισε ολο το Temp και Εξαφανιστηκε ...ελπιζω να μην ξανα ενφανιστει
    Last edited by eisai_polu_noob; 03-12-2013 at 12:52 AM.

  4. #4
    Rank: Board General
    • Join Date: Jan 2011
    • Posts: 2,001

    Default

    Quote Originally Posted by eisai_polu_noob View Post
    ολα τα φιλτρα ειναι στο type του ρουτερ δεν εκανα λαθος σε αυτο δεν ξερω τι παιζει.. υπαρχει πιθανοτητα να φταιει η συσκευη??
    Τι εννοείς είναι στο type του rooter?

  5. #5
    Rank: Councilor
    • Join Date: Nov 2010
    • Posts: 407

    Default

    Quote Originally Posted by KirChhOff View Post
    Τι εννοείς είναι στο type του rooter?
    Α(Ρ και αυτα τεσπα λύθηκε το προβλημα =)

    1)Solved
    2)Solved

    Ευχαριστω =)

  6. #6
    Rank: Unban Request Manager
    • Join Date: Aug 2012
    • Posts: 2,009

    Default

    Solved then.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •