Results 1 to 2 of 2

Thread: HDD problem

  1. #1
    Rank: Squire
    • Join Date: Sep 2012
    • Posts: 144

    Default HDD problem

    Δυστυχως χθες ενας φιλος μου εβγαλε κατα λαθος το καλωδιο του υπολογιστη με αποτελεσμα μετα απο την διακοπη λειτουργιας του και το ανοιγμα του αργοτερα να μην αναγνωριζει τον σκληρο δισκο,δεν τον διαβαζει ουτε οταν παω να κανω format αλλα ουτε οταν παει να ανοιξει.
    Οταν θα κανω shut down το pc και το ανοιξω θα τον διαβασει και θα κολησει στο windows logo χωρις να κανει τιποτα αλλο.
    Απο οσο γνωριζω γινεται να αλλαξεις καποιες πλακετες πανω στον σκληρο δισκο (εφοσον τον ανοιξεις)
    Γνωριζει καποιος ποιες πλακετες ειναι αυτες και απο που τις αγοραζω?
    Wester digital 500 gb sata 2 νομιζω ειναι τον εχω αρκετα χρονια.
    Code:
    Today me, tomorrow you.

  2. #2
    Rank: Unban Request Manager
    • Join Date: Aug 2012
    • Posts: 2,009

    Default

    1) από την εμπειρία μου σε hardware ΙΣΩΣ ειναι προβλημα τροφοδοτικου. Υπάρχει δυνατότητα να δοκιμάσεις τον HDD σε άλλο pc?

    2) άνοιξε το pc και ααποσύνδεσε τον σκληρό. Άλλαξε τον socket αν η μητρική σου έχει άλλο και δοκίμασε εκκίνηση.

    3) μπορεί να απατώμαι αλλα ποτέ δεν άκουσα να αλλάζουνε κομμάτια του HDD. Ίσως να φταίει και το καλώδιο που τον συνδέει με την μητρική. Δεν μπορώ να ειμαι σίγουρος. Αν δεν πιάσει τίποτα τότε δοκίμασε να απευθυνθείς σε ενα μαγαζί της πόλης σου. Ειναι hardware problem οπότε δεν μπορούμε να ήμαστε σίγουροι. Ίσως κάποιος άλλος να ξέρει παραπάνω.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •