Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Rank: Squire
    • Join Date: Dec 2010
    • Posts: 142

    Default [Solved] Προβλημα με οθονη!

    Καλησπερα και καλη χρονια παιδια!
    Εχω ενα θεμα με την οθονη απο τον υπολογιστη μου...
    Προσφατα εφτιαξα τον υπολογιστη και θελω να συνδεσω την οθονη με καλωδιο HDMI...
    Τα συνδεω ολα κανονικα...ολα ωραια ολα καλα...ρυθμιζω την οθονη στο HDMI και απλα μου βγαζει μαυρη οθονη και λεει δεν υποστηρίζεται!
    Τι πρεπει να κανω...η οθονη εχει μια θυρα HDMI...

    Βοηθειες:
    • Προς το παρων την εχω συνδεσει με VGA καλωδιο και οταν συνδεω και VGA και HDMI μαζι απλα μ δειχει το φοντο απο την επιφανεια εργασειας!
    • Η καρτα γραφικων ειναι η SAPPHIRE HD 7790 την πηγα στο πλαισιο την πρωτη μερα που την πηρα μηπως ηταν απο εκει το προβλημα και μου ειπαν σε αυτους δουλευει τελεια!Αρα δεν εχει θεμα αυτο...απλα το διευκρινίζω!
    • Η οθονη ειναι SAMSUNG 22'' Αλλα ειναι τηλεόραση δεν ειναι καθαρο monitor για υπολογιστη!
    • Εχω ακουσει κατι για κλώνο της οθονης καπως ετσι...ξερει κανεις τι ειναι και πως να το κανω?


  2. #2

    Default

    Dokimases allo kalodio hdmi?

  3. #3
    Rank: Squire
    • Join Date: Dec 2010
    • Posts: 142

    Default

    Ναι φιλε!Εχω δοκιμασει 2 καλωδια HDMI και το ενα ειναι πολυ καλο!
    Δε ξερω απο οτι καταλαβαινω μπορει να μην υποστηρίζει τοσο υψηλες αναλυσεις...
    Η να φταιει που ειναι TV και οχι Monitor...Το μονο που θα μπορουσα να δοκιμασω τωρα ειναι αυτο για τον κλωνο που ειπα...εχω ακουσει πως δουλευει...Εαν εχει καποιος ιδεα για το τι ειναι αυτο...

  4. #4
    Rank: Devotee
    • Join Date: Jul 2010
    • Posts: 269

    Default

    και εγω Samsung τηλεοραση εχω συνδεσει με hdmi.
    πρεπει να πας στο προγραμμα που εχεις με την καρτα γραφικων (amd control center κλπ) εκει που γραφει panels πρεπει να γραφει το ονομα της tv, συνδεσε το hdmi. νομιζω δεν κανει να συνδεεις και hdmi και vga ταυτοχρονα. κανε ενα restart και επισεις στην τηλεοραση πρεπει να πας στο μενου και να επιλεξεις hdmi
    WoW sta 70? ligo..
    ( Click to show/hide )

  5. #5
    Rank: Squire
    • Join Date: Dec 2010
    • Posts: 142

    Default

    Εκανα αυτο που μου ειπες...αλλα δε πετυχε...τα εκανα ακριβως ετσι με το HDMI και δεν εγινε κατι...
    Στα καπακια το εκανα με καλωδιο VGA στην οθονη την SAMSUNG που σου ελεγα και με αλλο καλωδιο VGA παλι σε ενα μονιτορ παλιο που ειχα εκει δουλεψε κανονικα ειχα δυο οθονες και ολα τελεια...
    Τωρα με το HDMI παλι τα ιδια μ εκανε απλα μ εμφανιζε το φοντο χωρις να εχω καμια επιλογη να κανω...
    Απο οτι καταλαβα δεν θα υποστηρίζει η οθονη HDMI απο υπολογιστη...εκτος και αν πρεπει να αλλαξω την αναλυση...
    Α και κατι αλλο...Οταν ξεκιναει ο υπολογιστης εκει που γραφει για τα BIOS και μεχρι εκει που φορτωνει τα Windows με το κλασικο Windows 7 εικονίδιο παιζει κανονικα με το HDMI αλλα απο κει και περα...δηλαδη εκει που βαζεις κωδικο σταματαει και μ γραφει παλι δεν υποστηριζεται!!

  6. #6
    Rank: Unban Request Manager
    • Join Date: Aug 2012
    • Posts: 2,009

    Default

    Αυτο που μας αναφερεις συμβαινει για τον εξης λογο που ια προσπαθησω να εξηγησω.

    Δινεις κωδικο > διαβαζει προτημησεις χρηστη = αναλυση κτλπ κτλπ > δεν μπορει να ανταπεξελθει στην αναλυση.

    Λυση: μιωνεις αναλυση.

    Υ.Γ. Αν υπαρχει ακομα προβλημα θα παρακαλουσαν το δουμε μεσω skype.
    Υ.Γ.2 Υπαρχει support section για τετοια προβληματα, leav αν θες το μεταφερεις.

  7. #7
    Rank: Squire
    • Join Date: Dec 2010
    • Posts: 142

    Default

    Εχω αλλαξει πολλες και διαφορες αναλυσεις οθονης και παλι μου κανει τα ιδια...
    Πιστευω ειναι θεμα της οθονης...Βρηκα και εβαλα μια αλλη και δουλεψε κανονικα αυτη...
    Last edited by reeeee; 04-01-2014 at 12:25 AM.

  8. #8
    Rank: Board General
    • Join Date: Jan 2011
    • Posts: 2,001

    Default

    Quote Originally Posted by reeeee View Post
    Βρηκα και εβαλα μια αλλη και δουλεψε κανονικα αυτη...
    Αυτό θα σου πρότεινα και αφού βρήκες το πρόβλημα, κλείνει.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •