Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Rank: Regular
    • Join Date: Apr 2010
    • Posts: 85

    Default [Solved] Πρόβλημα με σύνδεση Δυκτίου

    Καινούργιο πρόβλημα εμφανίστηκε προχθές.. Το ίντερνετ μου πέφτει ανά 20 δευτερόλεπτα και μετά από 5-6 δευτερόλεπτα ξανά συνδέεται, και μετά από 20-30 δευτερόλεπτα θα ξανά πέσει! 1η φορά γίνεται αυτό, και καταλαβαίνω αυτό με τα δευτερόλεπτα όταν παίζω ντοτα 2.. Ανά τόσα δευτερόλεπτα βλέπω το drop screen και το disconnect, επίσης ανά τόσα δευτερόλεπτα το βλέπω και σε σελίδες που αργούν να ανοίξουν και μετά ανοίγουν δουλεύουν κανονικά και μετά πάλι αργεί.. Τι φταίει; Την σύνδεση την έχω αλλάξει από interleave σε fastpath εδώ και 3 χρόνια. Ισχύει με το fastpath έχεις περισσότερα dc αλλά ποτέ δεν είχα αυτό το πρόβλημα που έχω τώρα.... Πράγμα το οποίο είναι πολύ εκνευριστικό.. Σκέφτομαι να πάρω τηλ να κάνουν ένα restart την σύνδεση μου, ή να την αλλάξω σε interleave μπας και λυθεί το θέμα.. Επίσης αυτό στην εικόνα εδώ είναι το ίδιο με το restart που κάνω από το κουμπί του router ή όχι; Επίσης να προσθέσω πως νομίζω ότι το πρόβλημα αυτό το έχω μόνο εγώ και όχι οι άλλοι που χρησιμοποιούν το ίντερνετ στο σπίτι μου.. Το μόντεμ είναι 10 μέτρα μακριά από τον υπολογιστή μου και το συνδέω με αντάπτορες..

    Χωρίς τίτλο.jpg
    Last edited by G0dL1k3; 30-01-2014 at 08:00 PM.

  2. #2
    Rank: Enthusiast
    • Join Date: Aug 2011
    • Posts: 191

    Default

    Παρε τηλ. την τεχνικη υποστηριξη. Ειχα ενα παρομοιο προβλημα.


  3. #3
    Rank: Unban Request Manager
    • Join Date: Aug 2012
    • Posts: 2,009

    Default

    νομίζω έχεις το skype μου, στείλε teamviewer και θα το κοιτάξουμε

  4. #4
    Rank: Regular
    • Join Date: Apr 2010
    • Posts: 85

    Default

    Quote Originally Posted by qlilow. View Post
    Παρε τηλ. την τεχνικη υποστηριξη. Ειχα ενα παρομοιο προβλημα.
    Και απλά να τους εξηγήσω το πρόβλημα που έχω; Ε λογικά θα μου πουν να μου κάνουν ένα restart την γραμμή..

  5. #5
    Rank: Apprentice
    • Join Date: Dec 2013
    • Posts: 50

    Default

    Adaptores fantazomai ennoeis wifi. Kata pasa pi8anotita den exeis dunato shma h uparxoun paremvoles.

  6. #6
    Rank: Regular
    • Join Date: Apr 2010
    • Posts: 85

    Default

    τελος παντων κλειστε το :Ρ

  7. #7
    Rank: Unban Request Manager
    • Join Date: Aug 2012
    • Posts: 2,009

    Default

    Closed/Solved

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •