Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Rank: Banned User
    • Join Date: Feb 2013
    • Posts: 17

    Default [REJECTED] Admin Application : MrMcFlame

    Γενικές - Προσωπικές Πληροφορίες


    Όνομα: Νίκος Κουκάκης

    Ηλικία: 16

    Επάγγελμα / Βασική απασχόληση: Μαθητής στο 1ο γενικό λύκειο Έδεσσας.

    Χώρα και περιοχή διαμονής: Ελλάδα, Μακεδονία, Πέλλα, Έδεσσα.

    Ποιο είναι το επίπεδο σας στα Αγγλικά; Γ'2 και Β'2, αγγλικά και γαλλικά αντίστοιχα.

    Πόσο εύκολα επικοινωνείτε μέσω του διαλόγου χωρίς εντάσεις και διαπληκτισμούς; Είμαι πολύ αυστηρός στα παιχνίδια και δεν αφήνω να υπάρχουν εντάσεις και καυγάδες μέσα σ' αυτά. Στην αρχή ξεκινάω με προειδοποιήσεις-mute, στην συνέχεια, "εάν και μόνο δεν μ' ακούσει ο εκάστοτε χρήστης που έλαβε το warn", και συνεχίσει να δημιουργεί προβλήματα και να προκαλεί τους συμπαίκτες του, τότε είμαι αναγκασμένος, να τον κάνω mute για τελευταία φορά ή ακόμα και να τον κάνω ban, ανάλογα με τα λεγόμενα του.



    Forum


    Έχετε διαβάσει τους κανόνες που διέπουν την λειτουργία του καναλιού μας και συμφωνείτε να τους ακολουθείτε πάντοτε; Είμαι αρκετά παλιός χρήστης εδώ στην κοινότητα, και συγκεκριμένα από το Nov 2010, με διαφορετικούς λογαριασμούς. Είναι σίγουρο, πως έχω διαβάσει και κατανοήσει κάθε πρόταση των κανόνων, τόσο του καναλιού όσο και του παιχνιδιού, καθώς επίσης, συμφωνώ απόλυτα με κάθε λέξη. Εξ' άλλου, το κανάλι Eleos/NoL και γενικά το MyMGN, είναι από τα παλαιότερα και από τα πιο σημαντικά, μέσα στον κόσμο του Gaming.

    Πόσο συχνά ασχολείστε με το forum; Τώρα πια έχω ελαττώσει πολύ τον χρόνο, που περνάω εδώ στο Forum, επειδή έχω δώσει μεγαλύτερη βαρύτητα στο σχολείο, μιας και το όνειρο μου είναι να γίνω αξιωματικός της Αστυνομίας, πράγμα πολύ δύσκολο, την σημερινή εποχή. Αυτό δεν σημαίνει, ότι δεν μπορώ, να αφιερώνω μέχρι και 3 ώρες την ημέρα, με αποτέλεσμα να δημιουργώ παιχνίδια και να ευελπιστώ, ότι αυτά θα γεμίζουν, παίζοντας ήρεμα και ξεκούραστα παιχνίδια με σκοπό, την διασκέδαση των μελών, της κοινότητας αυτής.

    Έχετε φάει ποτέ ban στο forum; Αν ναι,για πόσο διάστημα; Κοιτάξτε θέλω να είμαι ειλικρινής, αυτό και μόνο, γι' αυτό θα πω όλη την αλήθεια, όπως έκανα και πιο πάνω, είμαι ο TruSt(Me και νομίζω όσοι με ξέρετε θα το καταλάβατε. Είχα δημιουργήσει αρκετά προβλήματα, με το προσωπικό(staff), το συμβούλιο(council), και γενικά με αρκετά άτομα, συμπεριφέροντας σαν ένα ανώριμο παιδάκι, που δεν είχε τρόπους, αρχές και ηθικούς φραγμούς. Αυτό, τώρα πια, νομίζω ότι έχει σταματήσει να εξακολουθεί, να ισχύει, μιας και μπήκα σε μία ηλικία, που είμαι αρκετά πιο ώριμος από το παρελθόν, έχοντας τα μυαλά στο κεφάλι μου, χωρίς να κάνω ασυναρτησίες. Όλα αυτά είναι εισαγωγή, και θέλω να με συγχωρέσετε, διότι δεν απάντησα στην ερώτηση, που μου αναφέρατε. Ban ήμουν σε πολλούς λογαριασμούς για αρκετό καιρό, ίσως και permantly, αυτό δεν σημαίνει ότι δεν παρακολουθούσα για τακτά χρονικά διαστήματα, τις τυχόν αλλαγές στο προσωπικό και γενικά στον κόσμο του MyMGN.

    Υπάρχουν κάποια members που μπορούν να εγγυηθούν για εσάς; Τώρα πια δεν νομίζω, παλαιότερα σίγουρα είχα αρκετούς friends αλλά και haters. Ο μόνος που είναι πραγματικός φίλος είναι ο Θοδωρής, ο γνωστός σε όλους εδώ Call-Me-Winner. Είμαστε φίλοι πέρα από την DotA ή από το MyMGN. Με ξέρει αρκετά καλά, γνωρίζει και τα αρνητικά και τα θετικά του χαρακτήρα μου.



    Battle.Net


    To name σας στο Battle.Net [Main Account]: Lestat, πρόσφατο, διότι είχα σταματήσει την DotA λόγω φόρτου διαβάσματος.

    Έχετε ξαναυπάρξει admin σε άλλα channels/leagues; Αν ναι,που; Ήμουν Head Admin στο Clan GSD, Moderator στο PDC (Premium-DotA), και εδώ στο MyMGN διαχειριστής, πολλάκις μπορώ να πω, είτε με premium cards, είτε πλοιρώντας τις προϋποθέσεις.

    Έχετε πρόβλημα τήρησης της ιεραρχίας και υπακοής σε ανώτερα στελέχη (staff); Παλαιότερα, όπως προείπα πάρα πολλά προβλήματα, αλλά τώρα, κανένα, μ' αρέσει να υπακούω τους μεγαλύτερους, σε βαθμό, πάνω από μένα.

    Πόσο καιρό παίζετε τα διάφορα games που προσφέρονται από το league μας; Πολλά χρόνια DotA, και κανένα ενάμισο χρόνο SF Wars, Pudge Wars etc.

    Πόσες ώρες θα διαθέτετε παίζοντας games επιβάλλοντας την τάξη και επιφέροντας την ηρεμία;

    Γιατί θέλετε να γίνετε Admin; Admin, θέλω να γίνω, για να υπάρχει ηρεμία μέσα στα παιχνίδια και να διεξάγωνται χωρίς προβλήματα.

    Πιστεύετε ότι θα αντιμετωπίσετε κάποια δυσκολία ως Admin; Μπα, δεν νομίζω, δεν είμαι τέτοιο άτομο, το απάντησα το ερώτημα στην παραπάνω ερώτηση.

    Γράψτε μας τα στατιστικά σας από τα bot (πατήστε στο Irc τις εντολές .stats και !stats): Δεν έχω παιχνίδια αλλά δεν νομίζω κιόλας να χρειάζονται μιας και ο Sn0w_Bl4ck λέει ότι δεν ισχύουν οι προϋποθέσεις.

    Έχετε δεχτεί πολλές φορές ban στο παρελθόν στα bot μας; -



    Διάφορες άλλες


    Είστε premium χρήστης; Όχι, ΑΚΌΜΑ!

    Χρησιμοποιείτε εσείς ή κάποιος φίλος/γνωστός σας admin card για το αίτημα σας; -

    Έχετε να προσθέσετε κάτι άλλο; Θέλω να πω κάτι τελευταίο και κλείνω με αυτό, δεν έχει τόσο σημασία να μου δώσετε δικαιώματα διαχειριστή, αλλά να με δεχτείτε πίσω σαν ένα άτομο χωρίς βεβαρημένο μητρώο, αλλά σαν ένα καινούριο μέλος.

    Σύμφωνα με αυτό έκανα την αίτηση αλλά και να σας μιλησω πιο σταράτα.

    Εξ' άλλου τα παιχνίδια θα τα κάνω πολύ γρήγορα, για πλάκα, με τα δικαιώματα διαχειριστή.

    Ανακοίνωση: Οι απαιτήσεις που αναγράφονται στο παραπάνω post δεν ισχύουν για την ώρα. Αυτό σημαίνει πως είστε ελεύθεροι να κάνετε το δικό σας Admin Application άμεσα χωρίς προϋποθέσεις και περιορισμούς!

    Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας, ελπίζω να αφιερώσετε λίγο χρόνο και για μένα, διαβάζοντας προσεκτικά την παραπάνω αίτηση για δικαιώματα διαχειριστή.


    Με εκτίμηση,
    MrMcFlame
    Last edited by MrMcFlame; 03-02-2014 at 12:49 PM.

  2. #2
    Rank: Duke
    • Join Date: Dec 2010
    • Posts: 4,110

    Default

    Υπάρχει ένα πρόβλημα με τον Server των Custom bots,
    άγνωστο το πότε θα λυθεί,μέχρι τότε,closed...

  3. #3
    Rank: Aristocrat
    • Join Date: May 2011
    • Posts: 1,241

    Default

    Όποιες και να είναι οι προϋποθέσεις (η οποίες ακόμα δεν έχουν βγει!) ο admin δεν θα πρέπει να είναι forum ban.
    Οι admins πρέπει να είναι τα σωστά παραδείγματα και όχι να είναι perm ban από το forum!

    Με forum ban κανείς δεν έγινε admin! Πόσο μάλλον συνδυασμός forum ban με 0 games στο bnet!

    Αν θες να κάνεις δικό σου channel , γιατί κάνεις admin application εδώ?

    Συνεπώς,

    Αdmin Application Rejected.
    Thread Closed.

    Last edited by Odisseas; 25-02-2014 at 04:54 AM. Reason: Δεν έβγαζε νόημα..
    Τα staff abuses που αφορούν RETIRED STAFF θα πηγαίνουν DENIED.
    Αιτιολόγηση :
    ( Click to show/hide )
    Κατά πολύ μεγάλο ποσοστό αυτοί που φεύγουν από staff, δεν ξαναπαίζουν d1 (άχρηστο το solved με 1,2 lvl warn). Όσοι παίζουν μετά d1 σαν διαχειριστές , θα ήταν άδικο να αξιολογηθούν και να πάρουν τα warns σαν admins και όχι σαν staff. Τι εννοώ : kickarei ένα staff κάποιον στο lobby , έχει το δικαίωμα , εξετάζετε το admin abuse (δεν είναι staff = warn!). Μπορεί να έκανε unmute user που έκανε mute άλλος admin , επειδή το θεώρησε λάθος αλλά σαν διαχειριστής δεν θα το έκανε. Τέλος , μπορεί να έκανε ένα τραβηγμένο οριακό mute σε admin πχ , που σαν admin δεν θα το έκανε αλλά σαν staff το έκανε.
    Ακόμα χειρότερα , υπάρχουν staff abuses για RETIRED STAFF που αφορούν αποφάσεις στο forum ή ban από το irc - dabot , ή κατάχρηση των εντολών !pause , !a (τα staff έχουν άπειρα pause και aborts) !force resume σε pause άλλου κλπ!!!! πράγματα που δεν τα κάνουν οι admins! Δηλαδή να πάρει warn admin , γιατί ήταν κάποτε staff και απάντησε λάθος σε abuse/unban???
    Δεν πρέπει να ξεχνάμε , ότι όταν κάποιος κάνει staff application , εξετάζονται αναλυτικά όλα του τα προηγούμενα admin abuse είτε είναι denied , είτε solved! (το search δεν κάνει διακρίσεις αν γράψεις admin abuse : name). Άρα , δεν ισχύει ούτε το επιχείρημα και αν μετά θέλει να ξαναγίνει staff , του παραγράφηκαν warn , αφού από την στιγμή που χάνει το rank του , μετά εξετάζετε ισάξια με όλους τους άλλους υποψηφίους.



    Τι άλλο θα δω σε αυτό το forum
    ( Click to show/hide )
    Accused Battle.Net account:tsiboukwse_me
    Your battlet.net Account:
    Game name:i_love_tweety
    Abused rule:abuse
    Time of event (In Game):32
    Further details:sto 32 pou patisame ff liga deuterolept prin vgoume o tsiboukwse_me eipe tin leksi poutsa


    Συζήτηση με τον DeathLegend ενώ είμαστε και οι 2 staff....:
    ( Click to show/hide )
    [21:54] esei o kuzi eisai?

    [21:54] esu*

    [21:54] kouzi lew

    [21:54] ti les re:S

    [21:54] kazu*

    [21:54] o kazuhiro

    [21:55] einai o daimonas

    [21:55] y

    [21:55] k einai sta admin abuses

    [21:55] captain

    [21:55] kamia sxesi;p

    [21:55] pws na mai o kazu r

    [21:55] pios eisai apo to staff

    [21:55] dn se exw dei me afto to name :S

    [21:55] diabase ti leei to name;p

    [21:55] aaaaaaaa

    [21:55] 1v6

    [21:55] 0ax0xa0xa

    [21:55] eleos re 0xa0xa0xa

    [21:55] :P

    [21:56] esu gt efiges

    [21:56] apo staff?

    [21:56] imoun mod k egina admin application

    [21:56] dn efyga

    [21:56] aa

    [21:56] ok


    Η ποιο ηλίθια ερώτηση που δέχτηκαν σαν staff , στο irc!!!
    ( Click to show/hide )
    Code:
    [19:44] <`GoDRiC-> http://www.youtube.com/watch?v=BQ60livnAwA
    
    [19:45] <`GoDRiC-> sto 0:58 otan leei ''decaying''de moiazei me ton rouva re file;
    
    [19:45]  lol dn akouw rouba gia na kserw an moiazei!
    
    [19:46] <`GoDRiC-> re ela exeis akousei thn fwnh tou...


    Η μελωδία της παρακμής
    ( Click to show/hide )

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •