Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Rank: Regular
    • Join Date: Apr 2010
    • Posts: 85

    Unhappy Πρόβλημα με μικρόφωνο.

    Ξαφνικά δεν δουλεύει το μικρόφωνο των ακουστικών μου.. Εκεί που έπαιζα μου είπαν ότι δεν ακούγομαι και πράγματι στις ρυθμίσεις, υπάρχει ως προεπιλογή, μιλάω αλλά δεν ανεβαίνουν τα πράσινα για να μου δείξει ότι μιλάω άρα δε δουλεύει.. Δούλευε μια χαρά μέχρι χθες. Έχω δοκιμάσει διάφορα, τα καλώδια δε νομίζω να είναι κομμένα τα κοίταξα.. Παρατήρησα πως όταν κάνω κλήση Skype στο Echo Sound και μιλάει αυτή, τότε ανεβαίνουν αυτά τα πράσινα στο μικρόφωνο, που σημαίνει ότι ξαφνικά το μικρόφωνο λειτουργεί ως ηχείο; Δε κατάλαβα, ίσως να το έκανε και πριν αυτό αλλά δεν ξέρω... Μπορεί να μη βοηθάω γιατί τα λέω λίγο όπως να'ναι απλά έχω φρικάρει τώρα δε καταλαβαίνω γιατί δεν δουλεύει ξαφνικά... Τι να κάνω;

    BTW : Παρατηρώ και στο Skype, όταν πατάω επίτηδες πάνω στο volume για να ακούσω ήχο στο ακουστικό, ανεβαίνει η μπάρα του μικροφώνου... Σα να έχει καταλάβει ο υπολογιστής ότι το μικρόφωνο το θέλω σαν ηχείο... Δε καταλαβαίνω τι παίζει και πώς έγινε αυτό πραγματικά. Ελπίζω να μη χάλασε το μικρόφωνο..

  2. #2
    Rank: Regular
    • Join Date: Apr 2010
    • Posts: 85

    Default

    Παιδιά έκανα ''Test Microphone'' στο Steam και αντί να ακούγομαι εγώ, ακούγεται το τραγούδι που παίζει youtube. Στη θέση του μικροφώνου έχει μπει ο υπολογιστής; Δεν καταλαβαίνω..... Έβαλα ένα τραγούδι να παίζει και όταν πατάω ''Test Microphone'' ακούω ήχους από τον υπολογιστή αντί να ακούω το μικρόφωνο.

  3. #3
    Rank: Squire
    • Join Date: Aug 2010
    • Posts: 102

    Default

    Κανε φορματ.

    ( Click to show/hide )
    Πολυ πιθανο να χαλασε... Εγω αλλαζω ακουστικα καθε χρονο περιπου, με το μικροφωνο δεν ειχα ποτε προβλημα αλλα συνηθως ξεχνιεμαι και σηκωνομαι απο το pc και παω wc, κουζινα etc χωρις να τα βγαλω με αποτελεσμα να τραβιεται το βυσμα και μετα απο 5-6 φορες χαλαει απο εκει..

    2-3 φορες το εκοψα και εβαλα αλλο βυσμα αλλα ειναι διαδικασια... Μια φορα το πετυχα, την αλλη δεν δουλευε το Mic.

  4. #4
    Rank: Unban Request Manager
    • Join Date: Aug 2012
    • Posts: 2,009

    Default

    Quote Originally Posted by Fa1l3n.Ang3L. View Post
    Πολυ πιθανο να χαλασε...
    +1 αφού δεν άλλαξες ρυθμίσεις δν παίζει να είναι τεχνικό το πρόβλημα

  5. #5
    Rank: Regular
    • Join Date: Apr 2010
    • Posts: 85

    Default

    μα πως χαλασε ετσι στα καλα καθουμενα δε γινεται..

  6. #6
    Rank: Regular
    • Join Date: Apr 2010
    • Posts: 85

    Default

    απλα πιστευω πως δεν εχει χαλασει γιατι νομιζω εχω το ιδιο προβλημα με τον τυπο απο εδω : http://www.techspot.com/community/to...eakers.181670/

  7. #7
    Rank: Unban Request Manager
    • Join Date: Aug 2012
    • Posts: 2,009

    Default

    Reinstall sound drivers. Επίσης πάνε στο Skype και δδιάλεξε την σωστή συσκευή ήχου κτλπ

  8. #8
    Rank: Regular
    • Join Date: Apr 2010
    • Posts: 85

    Default

    η σωστη ειναι, και οι οδηγοι ειναι ηδη οι καινουργιοι αφου παταω να το δει και λεει πως ειναι κομπλε.. γαμησε με

  9. #9
    Rank: Squire
    • Join Date: Aug 2010
    • Posts: 102

    Default

    Quote Originally Posted by G0dL1k3 View Post
    γαμησε με



    Γιατι δε δοκιμαζεις αλλα ακουστικα ? Δανεισου απο καποιο φιλο η αγορασε αλλα ακουστικα που θα επιβεβαιωσουν ή θα διαψευσουν το γεγονος οτι τα ακουστικα σου ειναι για λαδομπογια χρωματος μπλε.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •