Results 1 to 4 of 4
  1. #1

    Default G402 : Tο πιο γρήγορο mouse στον κόσμο




    Logitech G402: Hyperion Fury

    Έρχεται το πιο γρήγορο mouse στον κόσμο.

    H Logitech, μια από τις κορυφαίες εταιρίες σε καινοτομία περιφερειακών ειδικά για gamers, ανακοίνωσε σήμερα το Logitech G402 Hyperion Fury Ultra-Fast FPS.

    Μετά το Logitech G502 Proteus Core *, έρχεται το G402 το οποίο ακολουθεί τα ίδια πρότυπα όσον αφορά τον μοντέρνο σχεδιασμό. Η εταιρία ισχυρίζεται πως πρόκειται για το ταχύτερο gaming ποντίκι που έχει κατασκευαστεί μέχρι στιγμής. Το Hyperion Fury διαθέτει την αποκλειστική τεχνολογία αισθητήρα της εταιρίας, τη Fusion Engine με την οποία μπορεί να ανιχνεύσει αξιόπιστα κίνηση με ταχύτητες που ξεπερνούν τα 12 μέτρα το δευτερόλεπτο. Το ποντίκι διαθέτει ακόμη την αποκλειστική τεχνολογία της Logitech Delta Zero για απαράμιλλη ακρίβεια.


    Logitech G502 Proteus Core * :
    ( Click to show/hide )


    Η τεχνολογία Fusion Engine στο Hyperion Fury, δημιουργήθηκε από τους μηχανικούς της Logitech ώστε να επιλύσει ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζουν πολλοί παίχτες FPS: το γεγονός ότι το ποντίκι τους δεν μπορεί να ανιχνεύσει τις ιδιαίτερα γρήγορες κινήσεις τους. Η απάντηση ήταν ο συνδυασμός μιας κορυφαίας τεχνολογίας οπτικού αισθητήρα, με ένα επιταχυνσιόμετρο και ένα γυροσκόπιο, ώστε τελικά η Fusion Engine να προσφέρει απαράμιλλη ταχύτητα ανίχνευσης. Ο ενσωματωμένος επεξεργαστής ARM 32 bit προσφέρει την ισχύ στην τεχνολογία Fusion Engine του Hyperion Fury ώστε η ανίχνευση να παραμένει αξιόπιστη και ακριβής ακόμα και σε ταχύτητα πάνω από 12 μέτρα το δευτερόλεπτο. Ακόμη, ελαφριά υλικά και ποδαράκια χαμηλής τριβής επιτρέπουν στο ποντίκι γρήγορη μετακίνηση παράλληλα με την πιο άνετη αίσθηση.

    ( Click to show/hide )


    Η αποκλειστική τεχνολογία Delta Zero της Logitech προσφέρει απόλυτη ακρίβεια στο Hyperion Fury. Τέσσερις ρυθμίσεις DPI είναι διαθέσιμες άμεσα, οπότε μπορείτε να επιλέξετε την χαμηλότερη για ακρίβεια ενός pixel, ή μια υψηλότερη ρύθμιση για ελιγμούς υψηλής ταχύτητας, όλα με την υψηλότερη ακρίβεια. Με το gaming λογισμικό της εταιρίας, μπορείτε να προσθέσετε μία πέμπτη επιλογή DPI και να ρυθμίσετε το ποντίκι όπως ακριβώς επιθυμείτε.

    Το Hyperion Fury διαθέτει οκτώ προγραμματιζόμενα πλήκτρα στα οποία μπορείτε να αντιστοιχήσουμε οτιδήποτε, από μια περίπλοκη μακρο-εντολή μέχρι ένα τυπικό πάτημα πλήκτρου, μέσω του gaming λογισμικού της Logitech. Το προσωπικό σας σετ ρυθμίσεων μπορεί να αποθηκευθεί στην ενσωματωμένη μνήμη για άμεση πρόσβαση. Τέλος, έχοντας ένα σταθερό ρυθμό απόκρισης του ενός millisecond, το Hyperion Fury διασφαλίζει ότι όλες οι εντολές σας ενεργοποιούνται το ταχύτερο δυνατόν.

    Το Logitech G402 Hyperion Fury FPS αναμένεται να είναι διαθέσιμο τον Αύγουστο στην τιμή των 59,99 ευρώ.

    ( Click to show/hide )

  2. #2
    Rank: Forum Addict
    • Join Date: Mar 2013
    • Posts: 546

    Default

    kalo to mouse s file alla kai to logitech to diko m pou exei 5,99 gamaei
    Ήμουν κι εγώ στο cayenne..


    <STALAVISTA> Όσο για το gameplay μου και το πόσο μπορώ, εχω πάρει και games μόνος μου

  3. #3

    Default

    dwsto se enan ampalo kai pali tha failarei.

  4. #4
    Rank: Aristocrat
    • Join Date: Jun 2012
    • Posts: 1,037

    Default

    κατερινα ftw!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •