Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 25 of 25
  1. #21
    Rank: Regular
    • Join Date: Oct 2012
    • Posts: 78

    Default

    A ετσι τοτε . Οκ παιδες ευχαριστω σε ολους .

  2. #22
    Rank: Enthusiast
    • Join Date: Aug 2011
    • Posts: 191

    Default

    Nαι, οντως αυτο που βρηκε ειναι πυκνωτης (ή αντισταση).

    Τωρα δε ξερω για την Γερμανια αλλα εδω στην Ελλαδιτσα υπαρχουν κατι "μαστορακια" ηλεκτρονικοι που καταπιοντονται με τετοιου ειδους προβληματα και συχνα παραγουν λυσεις. Προσωπικα γνωριζω εναν που του εδωσα καμενη καρτα γραφικων και με 20€ την εκανε να δουλεψει για ακομα 1.5 χρονο. (οταν λεω καμενη εννοω οτι ειχε μαυριλα απο καπνο και οταν εγινε αυτο μυρισε το δωματιο μπαρουτι etc).
    Εγω ο ιδιος που δεν εχω σχεση με ηλεκτρονικα εχω "φτιαξει" ραδιοφωνο με ακριβως το ιδιο θεμα που μαλλον εχεις και εσυ. Δηλ. για καποιο ανεξιχνίαστο λογο ενας πυκνωτης ξεκόλλησε απο την πλακετα. (πιθανως ψυχρη κολληση). Ο πυκνωτης εχει 2 συρματικα ποδαρακια και με αυτο το τροπο ειναι τοποθετημενος στην πλακετα. Αυτα τα κολλανε με καλάι (ενα ειδος μαλακου συρματος που λιωνει σε μικρες σχετικα θερμοκρασιες (βλ. αναπτηρας 5sec)). ε, Απλα κολλησα το ενα ποδαρακι που ειχε ξεκολλησει, στα τυφλα πηγαινα αλλα στα @@ αφου το ραδιοφωνο δεν ειχε αξια.

    Αnyway, το πιο πιθανο λοιπον ειναι να ειναι η μητρικη. Αλλα απο εκει και περα φιλε μου μπορει να ειναι και αλλα πραγματα. Μπορει να μην δουλευει και η καρτα γραφικων , να εχουν καει οι μνημες κτλ κτλ. Ισως να μην αξιζει να προσπαθησεις παραπανω να τον φτιαξεις.


  3. #23
    Rank: Rookie
    • Join Date: Nov 2014
    • Posts: 3

    Default

    checkares apo ta bios ta kommatia tou pc kai an aksizei na ton kratiseis h na ton ftiakseis?

  4. #24
    Rank: Enthusiast
    • Join Date: Aug 2011
    • Posts: 191

    Default

    Quote Originally Posted by Hulk_SMASH View Post
    checkares apo ta bios ta kommatia tou pc kai an aksizei na ton kratiseis h na ton ftiakseis?
    Aφου δε μπορει να μπει στο bios. Aλλη προταση ?


  5. #25
    Rank: Regular
    • Join Date: Oct 2012
    • Posts: 78

    Default

    επεξεργαστης παλιος που κανει 9 ευρω καινουριος , 2 μνημες ram 500 περιπου mb μαζι τα αλλα δεν ξερω . θα κρατησω ψυκτρα cd-rom και το κουτι αδειο τα αλλα πεταμα

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •