Results 1 to 18 of 18
  1. #1

    Default GrC: The "Nice to see you again too" thread.

    Καλησπέρα.
    Αισθάνομαι πολύ χαρούμενος που είμαι σε θέση να ανακοινώσω ότι το Clan GrC πρόκειται ν'ανοίξει τις πόρτες του και πάλι - ναι ξέρω, για πολλοστή φορά, θα μιλήσουμε και γι'αυτο παρακάτω - τις πόρτες του στην Ελληνική κοινότητα του παιχνιδιού DotA - Defence of the Ancients.
    Το κανάλι συνώνυμο του Ελληνικού DotA επανέρχεται, αυτή τη φορά ποιο δυναμικό και ανανεωμένο από ποτέ. Μια προσπάθεια των 2 παλαιωτέρων αυτή τη στιγμή ενεργών διαχειριστών στην ιστορία του καναλιού, τους KiLiNgSprEe. καθώς και εμού, MissaNthropiC- η οποία αρχικά ξεκίνησε σαν κάτι που θα θέλαμε να κάνουμε για να περάσει η ώρα και για να "διατηρηθεί" (όσο εφικτό είναι αυτό τουλάχιστον, με την ιστορία που κουβαλάει αυτό που μας ανατέθηκε) η παράδοση του παλαιώτερου, πιο γνωστού και top skilled καναλιού στην Ελλάδα.
    Αργότερα, συνειδητοποιήσαμε ότι οι καλύτεροι (σσ. παίχτες του GrC) είναι ευχαριστημένοι μόνο με κάτι που είναι λίγο καλύτερο από το καλύτερο. Σας ζάλισα; Ελπίζω ναι. Γιατί και 'γω ζαλισμένος ένιωσα όταν ξεκίνησα όλην αυτή την ιστορία. Πέρα από τις ζαλάδες μου, φυσικά, ίσως και να σας ενδιαφέρει και το κανάλι! Τι είναι διαφορετικό από τις άλλες φορές; Τι είναι αυτό που θα σας κάνει να πιστέψετε ότι αυτή την φορά δεν θα μείνετε με... το πουλί στο χέρι καταμεσής της πρώτης η δεύτερης σαιζόν;
    Η ειλικρίνεια που θα διαβάσετε παρακάτω:
    Για να στηθεί ένα κανάλι όπως το GrC, χρειάζονται πολλά πράγματα. Εμπειρία, γνωριμίες, χρήματα, να είσαι αρεστός στον κόσμο, προσπάθεια, ικανότητα να δακτυλογραφείς γρήγοα και κάποια ακόμη πράγματα. Πολλές προσπάθειες υπήρξαν τα προηγούμενα 2 χρόνια να αναστηλωθεί ο πρώτος φάρος του Ελληνικού DotA, όλες πήγαν κατα διαόλου. Εγώ, σαν L3vaThiaN-, έλαβα συμμετοχή μόνο στη μία από αυτές.
    Καυγάδες εσωτερικοί των διαχειριστών, εξωτερικές επιθέσεις των fanboys, μη κατανόηση των εκάστοτε διαχειριστών του τι τους προσφέρει ο κάθε χορηγός, ξιπασμός και μανία αυτοπροβολής, επιστροφές ατόμων από το "νεκροταφείο" της σκηνής απλά για το θεαθήναι, γελοιότητες και προσωπικές διαμάχες, τα πάντα όλα και τα κοάλα τίποτα.
    Όλα αυτά λαμβάνουν τέλος από σήμερα, Παρασκευή 5 Νοεμβρίου. Γιατί; Γιατί το GrC, και λέγοντας GrC εννοώ τους παίχτες του, έχουν για πρώτη φορά την ολοκληρωτική πρωτοβουλία των κινήσεων του καναλιού. Γιατί διαμάχες εγγυημένα δεν πρόκειται να υπάρξουν, είναι γνωστή η βαθιά φιλία που νιώθω για τον Δημήτρη "KiLiNgSprEe." Φερφέλη, όπως και το ότι ο ίδιος νιώθει έτσι για μένα. Γιατί αυτή τη φορά οι ιδιοκτήτες του καναλιού ξέρουν τι μπορούσε να τους προσφέρει ο εκάστοτε χορηγός, διάλεξαν τον καλύτερο, θέσανε τους κανόνες συνεργασίας, και δείξανε τον απαραίτητο σεβασμό σε μία συνεργασία όπως και αυτή. Και τον ανάλογο σεβασμό, πρέπει να τονίσουμε, οτί λάβαμε. Οφείλουμε ένα μεγάλο ευχαριστώ στο MyMassive Gaming Network™ Community για την σκληρή προσπάθεια που κάνανε όλες αυτές τις μέρες.
    Το GrC λοιπόν αναγεννιέται από τις στάχτες του. Η ελπίδα όλων είναι οτι αυτή τη φορά θα τα καταφέρει να σχηματίσει φτερά και να κυριέψει πάλι τους ουρανούς, όπως κάνουν οι φοίνικες. Η προσδοκίες όλων, εκτός από αυτούς που δουλέψανε πάνω στο project, είναι ότι θα αποτύχει. Πολλοί θα πούνε, ίδιοι βλάκες - διαφορετικό forum. Άλλοι θα προχωρίσουν με το σκεπτικό "είμαι παιχταράς και κάνω ότι θέλω".
    Δεν θα πω πολλά πράγματα ακόμη. Το GrC από το πρώτο δευτερόλεπτο της λειτουργίας του δέχεται να υπόκειται σε διαρκή και συνεχόμενο έλεγχο. Κριτές, οι καλύτεροι στον χώρο παγκοσμίως, Έλληνες νέοι gamers. Δεν θα σας ζαλίσω με το γιατί να παίξετε στο κανάλι. Αν πιστεύετε όμως, ότι υπάρχει μια ευκαιρία το κανάλι να λειτουργήσει ξανά με το σωστό τρόπο και - πάνω απ'όλα - επιτυχώς, κάντε ένα log in στο Battle.Net και ρίξτε μία ματιά. Δεν πιστεύω να είναι και τόσο κουραστικό;
    Ξέρω ότι κούρασα και εύχομαι να μην κούρασα πολύ.
    We are back, for good. Και αυτή τη φορά, ήρθαμε - όχι, δεν ήρθαμε για να μείνουμε. Αυτή τη φορά, τσακάλια μου, ήρθαμε ΚΑΙ θα μείνουμε. Καλό Gaming!
    Γιώργος "L3vaThiaN-" Ψιμμίτης.
    -"When I'm sad, i stop being sad and be awesome instead. True story."
    -"Ted, the only reason to wait one month for sex is if the girl is 17 years 11 months old"
    -"You want to work? Now? It's your first day! Hello NFL? Can I be quarterback this Sunday? Dude!"
    -"I'm gonna stop you right there Marshall, you name a chubby white kid Lebron and he's the one getting stuffed in the hoop"
    Barney Stinson
    http://www.*********
    http://www.cybersports.gr - Coming soon!

  2. #2
    Rank: Enthusiast
    • Join Date: Nov 2009
    • Posts: 156

    Default

    antee epitelous GL se olous kai ena mprabo sta paidia pou prospa8isan kai ergastikan panw se auto to wste na litourgisei ksana to channel...

  3. #3

    Default

    ne re l3va gamw
    gia pame ligo
    Ειμαι απ αυτους που σε δευτερα σκανε και φτανω, ναι
    για ενα λογο απο σας, δωσ' μου λογο που μιλας
    καλυτερ' απο το να χωνεις ριμες να μασας
    Σας περιμενει η κασα
    απλα να παρω ανασα, παιρνω το μικροφωνο και δεν το κανω πασα
    πασα ιδεα εχω χασει για την παστα σου
    Μια μαντρα αρχιδια εχουμε παρε φορα και κλαστa
    Δεν πειραζει, ειμαι σαν τον Σινι Καμικαζι
    η γλωσσα μου σαν αλογο πανω απ το beat καλπαζει
    Σπαζει τα νευρα μου καθε ντεμεκ αλανι, κι αφου δεν το βουλωνει
    το πνιγω μεσ' το μελανι...

  4. #4

    Default

    gl elpizo afti ti fora na pane ola kala

  5. #5
    Rank: Wanderer
    • Join Date: Nov 2010
    • Posts: 34

    Default

    kala na maste na paizoume games

    den ime xasiklis apla oi alloi den pinoun toso

  6. #6
    Rank: Superior Deity
    • Join Date: Jun 2009
    • Posts: 1,411

    Default

    καλά να είμαστε να μην δούμε τα παλιά λάθη που έχουν γίνει σε αυτό το community.gl.
    GeT SeRiouS....

  7. #7

    Lightbulb

    Gl kai kali Arxi


    Make Love & Sex or Die Like the Rest.

  8. #8
    Rank: Squire
    • Join Date: Sep 2009
    • Posts: 119

    Post

    dwseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee pame re GrC !!!!!!!! Kali arxi....


    So let me Guess??!!!!!!! Its Time to Play The Game!!!!!!!
    Be Cool-Be Smart-Be Deadly Vatsis ruleZz...Eimai o tipas p den PAS eimai o tipas p DEN katapatas..

  9. #9

    Default

    xerete na min to pexo kakos alla parioma post exo diabasi ise me 15 fores

    ti alaxe tora ? Kai to channel 8a mini stable eee


    *joking*

    GL HF re
    Greek Casts o.O

    My Blog

  10. #10
    Rank: Enthusiast
    • Join Date: Apr 2010
    • Posts: 172

    Default

    Ante na doume poso tha krathsei to grc
    Kai elpizw mhn uparxoun random vouches

    gl

  11. #11
    Rank: Councilor
    • Join Date: Apr 2010
    • Posts: 457

    Default

    Kali arxh euxomai pedes kala games ,

    kai mprabo sta paidia pou kanane thn prospathia na thn anoixoun xana

    kai vevea ston stealing p anevazei ta bots .

    Gl . . .
    "ΔÏναμη χωÏίς σοφία είναι καταδικασμένη να αποτÏχει"

  12. #12

    Default

    gl cya ingame ( an niwsete kai me voucharete ;P)
    GDRL LeaGue Administrator

  13. #13

    Default

    Gl se ena istoriko kanali
    Go Dota?

    Genika Gnorizete esis

  14. #14
    Rank: Enthusiast
    • Join Date: Sep 2009
    • Posts: 178

    Default

    apofasistikous sas vlepw...elpizw na exetai kai to idio kouragio...gia na doume...
    kalh tuxh
    You can heal racism , by injecting music into people's life... ~Bob marley


  15. #15
    Rank: Devotee
    • Join Date: Feb 2010
    • Posts: 254

    Default

    Kalh arxh sas euxomai na pane ola kala kai min diali8ei.

  16. #16

    Default

    Καταρχάς να δώσω τα συγχαρητήρια μου στα παιδιά που κάνουν εκ νέου αυτή την προσπάθεια για την ανέγερση ενός ιστορικού καναλιού . Ελπίζω πως όλα θα πάνε καλά και όπως προείπε και ο Γιώργος ήρθαμε και θα μείνουμε
    Καλή τύχη
    Quote Originally Posted by K[a]ne View Post
    Please μην abusaÏετε τα commands γιατί logάÏονται και θα το μάθουμε και θα είμαστε στη Ï€Î¿Î»Ï Î´Ï…ÏƒÎ¬Ïεστη θέση να σας πάÏει ο διάολος. :P
    ΣυγκεκÏιμένα θα αμολÏσουμε τον Kitz επάνω σας.
    Quote Originally Posted by KiTz View Post
    Let bygones be bygones και μη κάνετε σα καÏιόλες

  17. #17

    Default

    kali tuxi me sovara atoma sto league!

  18. #18
    Rank: Rookie
    • Join Date: Jul 2010
    • Posts: 12

    Default

    makari me autin tin kanourgia prospatheia na erthoun piso kapioi megaloi pektes tou parelthontos pou exoun paratisei to dota edw kai kairo.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •