Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 31
  1. #1
    Rank: Devotee
    • Join Date: Jul 2009
    • Posts: 312

    Default Interview with KoNaMi(Gr)



    Ο Lazin περνει συνεντευξη από τον KoNaMi(Gr) ένα ατομο με πολυετη πειρα σε πολλα ευρωπαικα leagues σαν manager και administrator


    Θα μας συστηθεις?


    Hello φιλε Νικο,Χαιρομαι που μου δινεις την ευκαιρια να μιλησω για εμενα.Αρχικα οπως ειπες να σας συστηθω.Ονομαζομαι Κωστας και ειμαι 20 χρονων.Η καταγωγη μου ειναι απο ενα χωριο του Ολυμπου αλλα εχω μεγαλωσει και μενω στην πολυαγαπημενη Λαρισα!


    20 χρονων κιολας ''μπλεγμενος'' στα μεγαλυτερα ευρωπαικα dota leagues ειτε σαν manager ειτε σαν admin θες να μας πεις ποτε αρχισες να μπλεκεις σε ολη αυτη την ιστορια, σε ποια leagues εισαι admin και σε ποια εισαι manager ?


    Παντοτε μου αρεσε η ιδεα το να διαχειριζεσαι ενα μεγαλο πληθος απο διψασμενους "παιχτες" και ετσι μπηκα στην διαδικασια να ασχοληθω, αρχικα μαζι με εναν φιλο δημιουργησαμε δικα μας League και ετσι χωρις να ξερουμε και πολλα καναμε ενα League αλλα λογο απειριας εκλειναν μεσα στο διμηνο.Μετα μου δωθηκε η ευκαιρια απο τον πολυαγαπητο Χαρι Τακα "Fentagin-" να ειμαι Staff στο GRC εξεπλαγην που με επελεξε αλλα δεν μπορουσα να αρνηθω τετοια ευκαιρια και ετσι απο εκεινη την στιγμη αρχισα να μπενω σε ολη αυτη την "φαση" οπως θα την χαρακτηριζε η σημερινη νεολαια.Μετα οπως καταλαβαινεις ανοιγαν οι πορτες διαπλατα γιατι ολοι θα ηθελαν καποιον που εχει εμπειρια απο το καλυτερο League που εχει υπαρξει στα χρονικα του Ελληνικου Dota.
    Στην ευρωπαικη σκηνη ξεκινησα οταν εμαθα οτι ο Cristian Manea "KiddoQ" εψαχνε ατομο που να γνωριζει απο Programming/Bots και πηρα το θαρρος να του μιλησω και να του πω οτι ξερω καποια βασικα πραγματα και οτι μπορω να βοηθησω αμεσα ετσι αμεσως με ενημερωσε για το καινουργιο League που ετοιμαζει το λεγομενο SFG και κατευθειαν επιασα δουλεια,επισης και στον ευρωπαικο τομεα ειχα ασχοληθει λιγο με το Dota-pride Οπου ο URL οταν επιχειρησε να το ξανανοιξει μου προτεινε να μπω Staff αλλα δυστηχως δεν κρατησε αρκετα το League την δευτερη φορα.Just for the record το SFG League υπαρχει απο τις 14 φεβρουαριου εως σημερα υπο την ονομασια της νεας οργανωσης Online-Kingdom OK Dota League.
    Αυτή την στιγμη ειμαι Administrator στο Ελληνικο GIHL και στο Ευρωπαικο OK.DL υπηρξα επισης Gnet League Voucher, GrC Manager, SFG Administrator, GamersLeague Administrator, SGC League Administrator, GDL voucher, GR Voucher, Global Dota Gaming Europe Administrator, Sub-Manager στο team VisaTm και μετα 25Cm.dota, IGC Administrator, mojo voucher και πολλα αλλα που δεν μπορω να θυμηθω αυτή τη στιγμη


    Πολλα ενδιαφεροντα πραγματα και πλουσιο βιογραφικο αλλα ας μιλησουμε για το Ελληνικο GIHL, ένα καναλι που αρχισε με την προοπτικη να μεινει για καιρο στην ελληνικη σκηνη αλλα από ότι αποδεικτηκε δεν πηγαινει και τοσο καλα οσο αναμενοταν.
    Ποια η γνωμη σου για το καναλι γενικοτερα? Υπαρχει καποιος λογος που δεν παιζονται πολλα παιχνιδια πλεον?



    Ο λογος ειναι πολυ προφανες πιστευω ετσι οπως ολα τα αλλα ελληνικα Leagues καταρρεουν ετσι και αυτο λογο αδιαφοριας οχι του Staff team αλλα των παιχτων.Ολοι ξερουνε να λενε μονο μεγαλα λογια ολοι ξερουνε να λενε "ναι θα παιξω" "ναι θα κρατησει το League" και στην τελικη κανεις και τιποτα δεν κανουνε.Αμεσως μολις ανοιξε ενα αλλο League ολοι προσπαθουν να μπουν εκει με αποτελεσμα να παει χαμενη αλλη μια προσπαθεια για την ανεγερση ενος καλου League.Πιστευω δεν υπαρχει πιθανοτητα πια να γινει ενα καλο ελληνικο League εφοσον ολοι οι καλοι παλαιοι παιχτες το εχουν παρατησει το [αθλημα] με αποτελεσμα να ξεχνιεται σιγα σιγα και το Dota σαν Game.Κανεις δεν μπορει να κανει τιποτα γιαυτο ακομα και μεγαλο χρηματικο επαθλο αν υπηρχε παλι δεν θα παιζανε.


    Ακουγεσαι απογοητευμενος από το Ελληνικο dota community, δεν πιστευεις ότι υπαρχουν αρκετοι νεοι παιχτες και ομαδες με αρκετες προοπτικες που μπορουν να βγουν στην ευρωπαικη dota σκηνη και να νικησουν παλιες και νεες μεγαλες ομαδες ?



    Aπογοητευμενος ειμαι γενικοτερα απο τους Ελληνες γιατι εχουν ως αρχικο σκοπο παντα να χλευασουν και να μην κανουνε τιποτα αλλο.Δεν αντιλεγω οτι υπαρχουν νεα Teams που μπορουν να κερδισουν αλλα κανεις δεν εχει τον χρονο να ασχοληθει οπως παλια βλεπεις τα δεδομενα εχουνε αλλαξει διοτι ζουμε στο 2011,παντα ειχα αρχικη προτεραιοτητα να ανεβει το Ελληνικο Gaming αλλα οταν εβλεπα τι κανανε in-game και γενικοτερα σε διαφορα καναλια απλα απογοητευομουν που τους εδινα την ευκαιρια να αναδειχθουν.Οπως εκανε και ο γνωστος σε ολους μας Ripper που κοροιδευε εναν παιχτη απο τους MYM δεν θυμαμαι να σου πω την αληθεια, υπαρχει το replay στο Gosugamers, και του ειπα μην γινεσαι σαν τους αλλους Ελληνες δεν αξιζει ο κοπος να χαλασεις και εσυ ετσι.

    Δεν εχεις και αδικο σε αυτά που λες.
    Η επομενη ερωτηση αφορα το Nol and Eleos Tournament του mymgn community που σε λιγες ημερες θα φτασει στο τελος του.
    Κατά την γνωμη μου εσυ προσωπικα θα δωσεις το μεγαλυτερο επαθλο το οποιο είναι το team vouch των νικητων στο καναλι ok.dl.
    Υπηρξαν συμμετοχες από παλια και μεγαλα teams της Ελληνικης σκηνης αλλα και συμμετοχες νεων ομαδων που εδειξαν καλα στοιχεια και πως ισως μπορουμε να περιμενουμε αρκετα από αυτους, ποια η γνωμη σου για το ολο θεμα του τουρνουα; Τι σε δυσαρεστησε και τι σου εκανε καλη εντυπωση?




    Το ΝοL-Eleos Tour ηταν πραγματικα μια τεραστια απογοητευση. Για αλλη μια φορα βγηκα σωστος για τα λεγομενα μου και το Ελληνικο Gaming.
    Χαιρομαι που ο Dalton και το υπολοιπο staff team κατεβαλε μια τεραστια προσπαθεια για να γινει ολο αυτο αλλα απο την αλλη βλεπω απο τα 50 Games δεν ξερω και εγω ποσα εχουνε γινει το 60% να ειναι ολα FF με την δικαιολογια δεν εμφανιστηκε το Team,Απλα καραγκιοζιλικια ειναι αυτα τα πραγματα οταν δηλωνεις καπου επισημα οτι θα παιξεις τοτε ΠΡΕΠΕΙ να το κανεις ΠΡΕΠΕΙ να εμφανιζεσαι και οχι να κρυβεσαι σαν γυναικουλα.Κατα την γνωμη μου επρεπε να υπαρχουν κυρωσεις αλλα ο Dalton ειναι πολυ ελαστικος μαζι τους,Μεγαλο λαθος.


    Περα από την οντως απαραδεκτη σταση πολλων ομαδων που δηλωσαν συμμετοχη και αδιαφορησαν δεν σου εμεινε μια καλη εντυπωση από τις ομαδες που επαιξαν τα παιχνιδια τους?


    Γενικοτερα το Tour ηταν for fun,παιζουνε για την πλακα τους και ο καθενας εφτιαξε ενα team για να γελασει και να περασει καλα, συγχαρητηρια σε οποιον κατακτησει το τουρνουα αλλα και σε οσους δηλωσαν συμμετοχη και επαιξαν τα παιχνιδια τους διοτι και αυτοι νικητες ειναι διοτι προσπαθησαν.


    Περα από όλα αυτά, μια τελευταια προσωπικη ερωτηση, φημες λενε ότι εχεις το καλυτερο clan στο bnet, θες να μας πεις 2 λογια γιαυτο? Τι είναι αυτό το 48 που το βλεπουμε παντου?(γελια)



    Χεχε εγω απλα ενα clan εφτιαξα για να ειμαστε με την παρεα μου σε αυτο, δεν περιμενα τετοια ανταποκριση απο ολους τους φιλους μου να μπουνε και να ανεβασουνε τοσο πολυ το reputation του Clan.Ολο το σκηνικο ξεκινησε πριν χρονια οταν γνωρισα τον κολλητο μου Rav3nThrow και τον Lazarosg στο γυμνασιο και μου ειπανε για το Internet cafe που συχναζουν το 48 Net το οποιο τυχαινε να ειναι πολυ κοντα σε εμενα και ελεγα να πηγαινω εκει.Ετσι γνωρισα και την υπολοιπη παρεα και σε εκεινο το μικρο νετ γεννηθηκε το 48 Team.Παιζαμε καθαρα για πλακα και γελουσαμε απιστευτα τωρα πια αλλοι σπουδαζουν αλλοι δουλευουν με αποτελεσμα να μην παταει κανεις εκει αλλα να υπαρχει παντα στις καρδιες μας Οριστε και μια παλια φωτογραφια απο την κοπη τις πιτας του Nol που ηρθαμε τοτε ως 48αρηδες και περασαμε απλα τελεια!


    Shoutouts και τελευταια σχολια πριν το τελος?


    Shoutout only to my friends και το αγαπημενο μου Lan!το οποιο αν ξεκινησω να το λεω ονομαστικα δεν τελειωνω ουτε στο επομενο Page.Επισης ενα μεγαλο μπραβο σε εσενα για την προσπαθεια σου με αυτα τα Interviews.Auf wiedersehen η αλλιως εις το επανιδειν!


    Ευχαριστω πολύ για την συνεντευξη Κωστα, καλη συνεχεια σε ότι και αν κανεις.
    Last edited by Lazin; 20-09-2011 at 04:20 PM.

  2. #2
    Rank: Councilor
    • Join Date: Jun 2011
    • Posts: 484

    Default

    Κοναμαρας

  3. #3
    Rank: Apprentice
    • Join Date: Sep 2011
    • Posts: 72

    Default

    Autos sthn photo einai o KONAMI ?

  4. #4
    Rank: Councilor
    • Join Date: Jun 2011
    • Posts: 484

    Default

    Quote Originally Posted by FrapeMeGala View Post
    Autos sthn photo einai o KONAMI ?
    προφανώς! λες να ειναι interview του Konami και να βάζει άλλον?

  5. #5
    Rank: Disciple
    • Join Date: Mar 2010
    • Posts: 223

    Default

    Μα ιδιος ο Νινο?

  6. #6
    Rank: Apprentice
    • Join Date: Dec 2009
    • Posts: 70

    Default

    Bravo kai ston Niko(Drunkhater)!
    Bravo kai ston Kwstara (Konamara)!

    Makari na boithisei to elliniko community tou dota giati ine apo tous ligous pou pragmatika borun.
    Agapame konami top forma!

  7. #7
    Rank: Councilor
    • Join Date: Dec 2010
    • Posts: 464

    Default

    Respect


    <Spook_Show> an o an8rwpos exei account me 1k games
    <Spook_Show> kai faei ban perma
    <Spook_Show> eides pws tou girnaei to mialo?
    <nauagio> na mhn kanei ton tarzan
    <Spook_Show> HAHAHHA
    <Spook_Show> axax0x0a0ax
    <Spook_Show> ax0ax00ax0ax

    <+s0t0s> pantws ekei me to dust
    <+s0t0s> atuxos isoun
    <+s0t0s> to patise na adeiasei to slot
    <+s0t0s> kai ETUXE na eisai dipla

  8. #8
    Rank: Banned User
    • Join Date: Feb 2011
    • Posts: 28

    Default

    Ενδιαφερον!

  9. #9
    Rank: Board General
    • Join Date: Oct 2009
    • Posts: 2,365

    Default

    XAXAXAXAXAXAXA γελάει ο κόσμος απλά, ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ !
    IRC (quakenet): #48.dota, #pros.dota


  10. #10
    Rank: Squire
    • Join Date: Nov 2010
    • Posts: 120

    Default

    nice
    alla re alania emena pote tha mu parei kapoios mia sinentefksi?

  11. #11

    Default

    Ενδιαφέρον.
    "Ο άνθρωπος μοιάζει με κλάσμα όπου ο αριθμητής είναι ο πραγματικός εαυτός του και ο παρονομαστής η ιδέα που έχει για τον εαυτό του. Όσο μεγαλύτερος ο παρονομαστής, τόσο μικρότερη η αξία του κλάσματος. Και όσο ο παρανομαστής διογκώνεται προς το άπειρο, τόσο το κλάσμα τείνει προς το μηδέν". - Λέων Τολστόι

  12. #12
    Rank: Devotee
    • Join Date: Oct 2010
    • Posts: 289

    Arrow

    Από πιο χωριό του Ολύμπου ακριβώς ;

  13. #13
    Rank: Elite Poster
    • Join Date: Apr 2009
    • Posts: 804

    Default

    Quote Originally Posted by Etam View Post
    Από πιο χωριό του Ολύμπου ακριβώς ;
    Ραψανη

    @

    Kastoriara!!!!!!!!
    Its a piece of cake when you are fortyeight
    Legends Never Die.

  14. #14
    Rank: Devotee
    • Join Date: Oct 2010
    • Posts: 289

    Arrow

    Εμένα το Κοκκινόγειο είναι το χωριό μου , κοντά είμαστε lol .

  15. #15
    Rank: Devotee
    • Join Date: Jul 2009
    • Posts: 312

    Default

    Quote Originally Posted by VipakoS View Post
    nice
    alla re alania emena pote tha mu parei kapoios mia sinentefksi?
    ο κοναμι εσκασε 200 παντως

  16. #16
    Rank: Aristocrat
    • Join Date: Jun 2010
    • Posts: 1,125

    Default

    Δηλαδή ο Κονάμι δεν είναι διευθυντής μεγάλης επιχείρησης χαρτοποιίας που μου παραμύθιαζε;
    Beyond Good and Evil
    ( Click to show/hide )



  17. #17
    Rank: Squire
    • Join Date: May 2009
    • Posts: 141

    Default

    sto grc manager nai to eidame kai ayto gia 2 meres o kathe clown to paizei paixths twra. elpida na hsoun safe grc me warrior kai tromber

  18. #18

    Default

    Quote Originally Posted by Lazin View Post
    ο κοναμι εσκασε 200 παντως
    Εγώ σκάω το ταλέντο μου.:P:P
    "Ο άνθρωπος μοιάζει με κλάσμα όπου ο αριθμητής είναι ο πραγματικός εαυτός του και ο παρονομαστής η ιδέα που έχει για τον εαυτό του. Όσο μεγαλύτερος ο παρονομαστής, τόσο μικρότερη η αξία του κλάσματος. Και όσο ο παρανομαστής διογκώνεται προς το άπειρο, τόσο το κλάσμα τείνει προς το μηδέν". - Λέων Τολστόι

  19. #19
    Rank: Banned User
    • Join Date: Nov 2010
    • Posts: 544

    Default

    eipame i sinenteyksi tha sinexistei sto offtopic me dikes moy erotiseis.
    giati o laos thelei na mathei kai ta pikantika.

  20. #20
    Rank: Elite Poster
    • Join Date: Apr 2009
    • Posts: 804

    Default

    Quote Originally Posted by dbCn]GoUtZiS View Post
    sto grc manager nai to eidame kai ayto gia 2 meres o kathe clown to paizei paixths twra. elpida na hsoun safe grc me warrior kai tromber
    Μα να μιλας εσυ για Clown δεν ειναι λιγο τραγικο?
    Its a piece of cake when you are fortyeight
    Legends Never Die.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •