Results 1 to 3 of 3
  1. #1

    Default User abuse MH and funny Admin ignores it

    Accused User Account: exars1s

    Game Name: Traxex

    Offence of User: MH

    Describe what happened and in which minute it took place: Σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού όποτε πλησίαζα( gondar εγώ) την traxex εφευγε πίσω [ π.χ mins 5,19] με αποκορύφωμα την χρήση dust 'στα τυφλά΄[γύρω στο 21].

    Eπιπλέον ο admin tsakalof. οχλήθηκε αρκετές φορές να επιληφθεί του θέματος και αδράνησε επιδεικτικά παραπέμποντάς με σε post. Η ερώτηση μου ειναι η απλή ακόλουθη: Σε ένα game οπου ακούς τους αντιπαλους να εισάγουν θέμα mh kai η εισήγηση να καταλήγει σε άμεση κατηγορία με επιχειρήματα, ένας admin δεν είναι υποχρεωμενος να 'ρίχνει μια ματιά'; Αντι αυτού, αυτό που έγινε ήταν το sentinel me tις ευλογίες του admin να υπερασπίζεται τον mher.
    H προσωπική μου άποψη, όση αξία και αν έχει, είναι οτι ο εν λόγω κυριος απλώς δεν ήθελε να χάσει μιας και mh ήταν στο team του, αν και για την ιστορία τρώγανε ξύλο για πλάκα και κερδίσανε απλά γιατι μείναμε 3.
    Δεν θα μακρηγορήσω άλλο, απλά θέτω το ερώτημα της ευθύνης ενός admin όταν εγείρεται θέμα mh γιατί είμαι σίγουρος οτι πολλοί από εσάς έχετε δει καταστάσεις όπου γίνεται ακόμα και instant ban kai refraction ουτε κατά διάνοια.
    Attached Files Attached Files
    Last edited by Johny_Petaludas; 22-09-2011 at 12:41 PM.

  2. #2
    Rank: Regular
    • Join Date: Apr 2011
    • Posts: 75

    Default

    kala ekanes kai postares gia na doun oi armodioi an ekanan xrisi logismikou(mh)
    oson afora tora ton admin(tsakalof)epidi exoume paiksei polla games mazi pisteuo oti einai poli sostos kai dikaios.kai opos grafeis sou eipe pigene kane post.mesa sto game den mporei na kanei kati allo an den einai sigouros oti o allos exei mh

  3. #3

    Default

    Φιλε κοτα-πουλι, αυτος ητανε ακριβως και ο λογος για τον οποιο τον συμπεριελαβα στο post.
    Oπως ειπα και πριν εχω δει πολλες περιπτωσεις οπου γινεται instant ban οταν ο admin βλεπει π.χ ενα dust στα τυφλα η καποιον να αφηνει 500 g creeps κοντα στο tower και να τρεχει λες και τον κυνηγαει ολο το team. Ορμωμενος λοιπον απο αυτο το game θετω το θεμα περι εξουσιας και ευθυνης admin σε πιθανο mh.

    To τι βρισκω εγω ηθικα σωστο η προσηκον δεν εχει καμια σημασια. Αυτο που εχει σημασια ειναι ποιοι ειναι οι κανονες γιατι εχω δει πολλες διαφορετικες προσεγγισεις σε ενα θεμα απο τα πλεον σημαντικα.

    Για να γινω πιο σαφης: οταν σε ενα game οποτε πλησιαζω ενα παιχτη αυτος τρεχει πανικοβλητος -οχι μια και δυο φορες, αλλα παντα- και φτανει σε βαθμο να χρησιμοποιει dust πισω απο τα δεντρα στο lane και το μεταφερω στον admin και αυτος απλα αδιαφορει τοτε υπαρχει προβλημα, δεν νομιζεις;
    To ελαχιστο δυνατον δεν θα ηταν την επομενη φορα που θα το πω να δεις σαν admin αν υπηρχαν wards;

    Exω δει admin με ρικι να kickarei αντιπαλο τη δευτερη φορα που backare οταν ρωτησε τους αντιπαλους αν ειχαν wards. Θεμα abuse δεν τεθηκε απο banned account me 500 games. Δεν πρεπει λοιπον εγω να προσμενω κατι καλυτερο απο τον admin στο συγκεκριμενο game;

    Σε τελικη αναλυση αυτο ακριβως ρωταω: 'Τι παιζει σε αυτες τις περιπτωσεις; ' . Ποια πρεπει να ειναι η σωστη αντιμετωπιση. Το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν μπορει να ειναι στην αποκειστικη διακριτικη ευχερεια του admin διοτι τοτε οι προσεγγισεις θα διαφερουν αναλογα με αν το mh ειναι στο team του η οχι. Δε συμφωνεις;

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •