PDA

View Full Version : Bot update - Probably the last ever!



K[a]ne
14-11-2011, 11:21 PM
Αυτό είναι πιθανότατα το τελευταίο update που πρόκειται να κάνω στα bots της Clan NoL και του eleos.

(Μιλάω πάντα για τον κώδικα των bots. Αλλαγές στις παραμέτρους κλπ μπορεί να γίνουν, αλλά νομίζω με τον κώδικα (εκτός αν υπάρχει κάποιο bug) αρκετά έπαιξα.)

Changelog:

Διορθώθηκε το bug που σε πολλές περιπτώσεις έκανε autoend ακόμα κι αν είχαν πέσει barracks.
Διορθώθηκε (ελπίζω) ένα bug που δεν επέτρεπε να ξεκινήσει το παιχνίδι αν υπήρχε observer (συνήθως κάποιο staff).
Πλέον υπάρχει κάτι σαν autoban στην IP για 24 ώρες για άτομα με κάτω από 10 games αν υπάρξουν 2 bans στην ίδια IP.


Το update έχει ανέβει στα bots του eleos και σύντομα και στη NoL.

Enjoy το τελευταίο νέο feature στα bots μας!

BBB.
14-11-2011, 11:25 PM
: ) + : ( = :|

JimLuster
14-11-2011, 11:33 PM
ne;709471']
Πλέον υπάρχει κάτι σαν autoban στην IP για 24 ώρες για άτομα με κάτω από 10 games αν υπάρξουν 2 bans στην ίδια IP.


milas gia game etci? ean iparksoun 2 ban me idia ip, trone oloi me tin idia ip auotoban mono stin diarkeia tou game?
p.x. o enas borei na faei ban sto ap24558 k o allos sto ap24559, isxiei k tote i einai mono gia 1 game tin fora?

Aemirch
14-11-2011, 11:43 PM
http://i43.tinypic.com/72zvnn.jpg

Sn0w_BL4cK
14-11-2011, 11:56 PM
ne;709471']Αυτό είναι πιθανότατα το τελευταίο update που πρόκειται να κάνω στα bots της Clan NoL και του eleos.

(Μιλάω πάντα για τον κώδικα των bots. Αλλαγές στις παραμέτρους κλπ μπορεί να γίνουν, αλλά νομίζω με τον κώδικα (εκτός αν υπάρχει κάποιο bug) αρκετά έπαιξα.)

Enjoy το τελευταίο νέο feature στα bots μας!

Γιατι θεωρείς αυτά ώς "Last Features"
Μήπως όλα αυτά επιβαρύνουν πολύ τα Bots κλπ κλπ?

Επίσης να προσθέσω και εγώ πως είναι πολύ καλή δουλειά ειδηκά αυτή με το Autokick λόγω των Bans.

Αλλά μια ερώτηση.
(Δεν έχω παίξει ακόμη Game)
Επειδή δεν είναι 100% ξεκάθαρο στο τελευταίο, εννοείς πως εάν υπάρξουν 2 banned users με same IP και προσπαθήσει να μπεί ένας άλλος με λιγότερα από 10 Games (ενώ έχουν προηγηθεί 2 Bans με την Same IP).
πχ πάω στο Net μου και ήδη 2 μωρά έχουν φάει Ban, ενώ εγώ έχω αρκετά περισσότερα από 1000 Games θα μπώ κανονικά, σωστά; Οτι ακριβώς γίνεται και σε μένα θα γίνει και σε αυτόν με 11 Games;
(Μπορεί να φαίνεται λίγο χαζή η ερώτηση, αλλά μπορεί και να ισχύει κάτι τέτοιο!)

Gate13
15-11-2011, 12:43 AM
Κατά τη γνώμη μου είναι μία πολύ σωστή ανανέωση.Έστω και για μικρό διάστημα θα μειώνονται οι βλάκες.

Obs.NinJaZz
15-11-2011, 12:47 AM
Big upz ! Αυτό με το ban μακάρι να το είχες ανακαλύψει νωρίτερα. ;p

MzhaGc
15-11-2011, 12:47 AM
Γιατι θεωρείς αυτά ώς "Last Features"
Μήπως όλα αυτά επιβαρύνουν πολύ τα Bots κλπ κλπ?

Επίσης να προσθέσω και εγώ πως είναι πολύ καλή δουλειά ειδηκά αυτή με το Autokick λόγω των Bans.

Αλλά μια ερώτηση.
(Δεν έχω παίξει ακόμη Game)
Επειδή δεν είναι 100% ξεκάθαρο στο τελευταίο, εννοείς πως εάν υπάρξουν 2 banned users με same IP και προσπαθήσει να μπεί ένας άλλος με λιγότερα από 10 Games (ενώ έχουν προηγηθεί 2 Bans με την Same IP).
πχ πάω στο Net μου και ήδη 2 μωρά έχουν φάει Ban, ενώ εγώ έχω αρκετά περισσότερα από 1000 Games θα μπώ κανονικά, σωστά; Οτι ακριβώς γίνεται και σε μένα θα γίνει και σε αυτόν με 11 Games;
(Μπορεί να φαίνεται λίγο χαζή η ερώτηση, αλλά μπορεί και να ισχύει κάτι τέτοιο!)


Tha ithela kai egw mia apantish se auto gt kai egw apo net paizo...elpizo na min trome kick kai emeis mono kai mono apo tin IP..

Insanor
15-11-2011, 12:53 AM
Tha ithela kai egw mia apantish se auto gt kai egw apo net paizo...elpizo na min trome kick kai emeis mono kai mono apo tin IP..

για άτομα με κάτω από 10 games

Kyuubi)NineTail
15-11-2011, 12:54 AM
And so the bot legacy ends...
Αρχήζουν οι παρακμές τώρα.

spartak0s-
15-11-2011, 01:54 AM
giati einai oi teleytaies alages?den maresei ayto :p
alla pera apo tin plaka GJ gia alei mia fora polei kalei douleia.

K[a]ne
15-11-2011, 01:57 AM
Γιατι θεωρείς αυτά ώς "Last Features"
Μήπως όλα αυτά επιβαρύνουν πολύ τα Bots κλπ κλπ?

Όχι καμία σχέση. Απλά σταματάω να ασχολούμαι για πολλούς και διάφορους λόγους.



Επειδή δεν είναι 100% ξεκάθαρο στο τελευταίο, εννοείς πως εάν υπάρξουν 2 banned users με same IP και προσπαθήσει να μπεί ένας άλλος με λιγότερα από 10 Games (ενώ έχουν προηγηθεί 2 Bans με την Same IP).

πχ πάω στο Net μου και ήδη 2 μωρά έχουν φάει Ban, ενώ εγώ έχω αρκετά περισσότερα από 1000 Games θα μπώ κανονικά, σωστά; Οτι ακριβώς γίνεται και σε μένα θα γίνει και σε αυτόν με 11 Games;
(Μπορεί να φαίνεται λίγο χαζή η ερώτηση, αλλά μπορεί και να ισχύει κάτι τέτοιο!)

Ναι.

Odisseas
15-11-2011, 03:44 AM
http://i43.tinypic.com/72zvnn.jpg

Όπως και να 'χει αυτό το last ever update πολύ 'μακάβριο' ακούγεται όταν το διαβάσει κάποιος.


ne;709471'] Πλέον υπάρχει κάτι σαν autoban στην IP για 24 ώρες για άτομα με κάτω από 10 games αν υπάρξουν 2 bans στην ίδια IP.



Αυτό με την Ip καλά έγινε και εφαρμόστηκε.
Είχα προτείνει κάτι παραπλήσιο να σου μεταφέρει ο Sn0w αλλά μου είπε πως δεν είναι ανάγκη
μιας που τα Net θα ψιλοχαντακωθούν ύστερα από αυτό,
όχι ότι ήταν κάτι τραγικό αλλά τέλος πάντων.
Gj για όλες τις αλλαγές.

Wiz.Jiz
15-11-2011, 04:25 AM
giati einai oi teleytaies alages?den maresei ayto :p
alla pera apo tin plaka GJ gia alei mia fora polei kalei douleia.

Για μια στιγμή νομιζα πως διάβαζα post του ksexastika.

Ontopic:Αυτο το τελευταίο με τα autoban update είναι ίσως οχι το καλύτερο, αλλά απο τα καλύτερα updates που έχουν γίνει.
Έστω και για ένα 24ωρο θα μειώνονται τα leaves απο κάποια net που παίζουν κάποια ανώρημα άτομα.

Tr1Kal1n0S
15-11-2011, 10:03 AM
Το θεμα με την IP εχει ξανασυζητηθει οταν το προβλημα με τα leaves ηταν πολυ πιο εντονο αλλα εξισου εντονες ηταν και οι αντιδρασεις γιαυτο δεν περασε.Τωρα με τον περιορισμο των 10 games (αν καταλαβα καλα δηλαδη) πιστευω να εξισορροπηθουν τα πραγματα και να μειωθουν οι leavers χωρις να επηρεαστουν οι συνεπεις.



[QUOTE='K[a]ne;709471']Αυτό είναι πιθανότατα το τελευταίο update που πρόκειται να κάνω στα bots της Clan NoL και του eleos.

(Μιλάω πάντα για τον κώδικα των bots. Αλλαγές στις παραμέτρους κλπ μπορεί να γίνουν, αλλά νομίζω με τον κώδικα (εκτός αν υπάρχει κάποιο bug) αρκετά έπαιξα.)

Ελπιζω να συνεχισεις τα επικα commentary τουλαχιστον...Εχεις κανει καλη δουλεια γενικα και να συνεχισεις ετσι και στη ρομποτικη (τι ειναι τελοσπαντων αυτο που μελετας)

spartak0s-
15-11-2011, 10:37 AM
Για μια στιγμή νομιζα πως διάβαζα post του ksexastika.

Ontopic:Αυτο το τελευταίο με τα autoban update είναι ίσως οχι το καλύτερο, αλλά απο τα καλύτερα updates που έχουν γίνει.
Έστω και για ένα 24ωρο θα μειώνονται τα leaves απο κάποια net που παίζουν κάποια ανώρημα άτομα.

nai ma taytoxrona sto idio net den tha mporoun na peksoun kai h alei,
pou exoun 1000 games pou den einai leavers.

h egw den katalava kala? :s

Cassiopeia
15-11-2011, 11:29 AM
nai ma taytoxrona sto idio net den tha mporoun na peksoun kai h alei,
pou exoun 1000 games pou den einai leavers.

h egw den katalava kala? :s

Καταρχάς πάρε το δημοτικό απ την αρχή να μάθεις ότι το "η άλει" δεν είναι λέξη.

2ον, διάβασε το post του k[a]ne ξανα, φωναχτά στον εαυτό σου.

All_Star
15-11-2011, 12:05 PM
Καταρχάς πάρε το δημοτικό απ την αρχή να μάθεις ότι το "η άλει" δεν είναι λέξη.

2ον, διάβασε το post του k[a]ne ξανα, φωναχτά στον εαυτό σου.

oloi katalavame to ti ennoei omos! asxeta an t egrapse lathos!

anyway exei ena dikaio to paidi,

exontas ena net, mia ip k 10 ipologistes, k vrethoun 2 paidakia k kanoun tis mlkies tous, dn tha mporei na peksi kaneis allos meta apo to net? gia 24 ores?

TheWishMasteR
15-11-2011, 12:25 PM
oloi katalavame to ti ennoei omos! asxeta an t egrapse lathos!

anyway exei ena dikaio to paidi,

exontas ena net, mia ip k 10 ipologistes, k vrethoun 2 paidakia k kanoun tis mlkies tous, dn tha mporei na peksi kaneis allos meta apo to net? gia 24 ores?

min ton kaneis na epanalmvanei ton eafto tou re file...(ton cassiopeia)

DeadManWalkin
15-11-2011, 12:35 PM
oloi katalavame to ti ennoei omos! asxeta an t egrapse lathos!

anyway exei ena dikaio to paidi,

exontas ena net, mia ip k 10 ipologistes, k vrethoun 2 paidakia k kanoun tis mlkies tous, dn tha mporei na peksi kaneis allos meta apo to net? gia 24 ores?

KATΩ ΑΠΟ 10 games (νεα acc's δηλαδη τρωνε ban) παλια acc συνεχιζουν να παιζουν κανονικα...

Γιατι παντα απαντατε απλα για να απαντησετε?..............

Insom
15-11-2011, 02:14 PM
Die metrawbansXXX, Die XXXo_ban, Die exwalla3eiXXXacc,

Die Noobs! Oblivion awaits you!

Cassiopeia
15-11-2011, 03:40 PM
D
Die Noobs! Oblivion awaits you!

skyrim ftw.

eisai_polu_noob
15-11-2011, 03:55 PM
Die metrawbansXXX, Die XXXo_ban, Die exwalla3eiXXXacc,

Die Noobs! Oblivion awaits you!

τι die ρε τωρα θα συγχωνευσουν αυτοι θα πανε στα NASA bots και θα κανουν το ιδιο hahaha :Ρ

εδιτ:DIE ORTIKIAS DIE AGAGAGOITEMSXXX τους ξεχασες αυτους :Ρ

paliosgrcitis
15-11-2011, 04:17 PM
nai ma taytoxrona sto idio net den tha mporoun na peksoun kai h alei,
pou exoun 1000 games pou den einai leavers.

h egw den katalava kala? :s

Δεν ξέρεις που δεν ξέρεις ορθογραφία, μάθε τουλάχιστον να κάνεις ανάγνωση! Αν χρειαστεί άκουσε και τη συμβουλή του Cassiopeia
διάβασε το post του k[a]ne ξανα, φωναχτά στον εαυτό σου.



Παρακάτω σου έχω την ίδια ερώτηση που έκανες και απάντηση του K[a]ne. Ελπίζω να σε βοήθησα..Αν χρειάζεσαι βοήθεια πες μου να στα διαβάσω εγώ μέσω Skype



Επειδή δεν είναι 100% ξεκάθαρο στο τελευταίο, εννοείς πως εάν υπάρξουν 2 banned users με same IP και προσπαθήσει να μπεί ένας άλλος με λιγότερα από 10 Games (ενώ έχουν προηγηθεί 2 Bans με την Same IP).
πχ πάω στο Net μου και ήδη 2 μωρά έχουν φάει Ban, ενώ εγώ έχω αρκετά περισσότερα από 1000 Games θα μπώ κανονικά, σωστά; Οτι ακριβώς γίνεται και σε μένα θα γίνει και σε αυτόν με 11 Games;
(Μπορεί να φαίνεται λίγο χαζή η ερώτηση, αλλά μπορεί και να ισχύει κάτι τέτοιο!)


ne;709663']

Ναι.

EbToxX
15-11-2011, 11:47 PM
ne;709471']Αυτό είναι πιθανότατα το τελευταίο update που πρόκειται να κάνω στα bots της Clan NoL και του eleos.



Enjoy το τελευταίο νέο feature στα bots μας!

Congratulatios!!!You just passed the 1st Level Of Feeding.
Τώρα που τελείωσες με το Eleos και το Nol,πας στην DotA 2 για ακόμα μεγαλύτερες κατακτήσεις και έπαθλα στον τομέα του feeding;


(Sorry,K[a]ne αλλά δεν μπορούσα να συγκρατηθώ)

Mr.AsDfGhJl1
16-11-2011, 08:49 AM
ne;709471']


Πλέον υπάρχει κάτι σαν autoban στην IP για 24 ώρες για άτομα με κάτω από 10 games αν υπάρξουν 2 bans στην ίδια IP.


σοζ κιόλας αλλά μήπως αυτό θα μπορούσε να γίνει 8 ώρες ξέρω γω γιατί κατά τις 2.00 έρχοντε 2-3 13χρονα στο νετ και κάνουν μλκίες μπαίνοντας σε game και leavαροντας.Εγώ παίζω πιο βράδυ μαζί με άλλους γιαυτό θα πρότεινα να μειωθεί!!

ManInTheMoon
16-11-2011, 09:02 AM
σοζ κιόλας αλλά μήπως αυτό θα μπορούσε να γίνει 8 ώρες ξέρω γω γιατί κατά τις 2.00 έρχοντε 2-3 13χρονα στο νετ και κάνουν μλκίες μπαίνοντας σε game και leavαροντας.Εγώ παίζω πιο βράδυ μαζί με άλλους γιαυτό θα πρότεινα να μειωθεί!!


Γιατί εσύ και οι φίλοι σου έχετε κάτω από 10 games ή απλά δεν δίαβασες τα από πάνω σχόλια με την "εξήγηση" του update αυτού;

Amoxilin
16-11-2011, 02:34 PM
Πιστεύω ότι πα'όλο που ο K[a]ne "άφησε" το eleos, δείχνει για άλλη μια φορά πόσο σημαντικό είναι!


Ωραίες οι αλλαγές (ιδίως εκεί με το ban στο IP) και πολύ καλή δουλεία για πολλοστή φορά.

karampas
16-11-2011, 05:46 PM
Καταρχάς πάρε το δημοτικό απ την αρχή να μάθεις ότι το "η άλει" δεν είναι λέξη.

2ον, διάβασε το post του k[a]ne ξανα, φωναχτά στον εαυτό σου.

poli eristiko staff

MasteR[KM]
16-11-2011, 06:20 PM
kane could win, srsly

desard777
17-11-2011, 08:14 PM
mi dineis simasia o cassiopeia einai paparas kai gnwstos gia ti vlakeia pou ton dernei
Θέλω απάντηση εδώ!!


Πολυ καλο αυτό με το ban ip. Γιατί μας έχουν πρήξει,και πολύ καλύτερο για τα νετ.

TheWishMasteR
17-11-2011, 08:51 PM
poli erethistiko staff
nai einai glykoulis!!

Greekgod
17-11-2011, 10:24 PM
Πολύ ωραίες και οι τελευταίες,όπως είπες,αλλαγές.Δεν νομίζω ότι χρειάζεται κάτι άλλο πλέον.Νομίζω ότι αρκετά ασχολήθηκες με τα bots...Good job !!!

G.ViruS
17-11-2011, 11:48 PM
mi dineis simasia o cassiopeia einai paparas kai gnwstos gia ti vlakeia pou ton dernei

Φτάνει δεν νομίζεις?

R_A_M_B_O
19-11-2011, 08:14 AM
Nα προτείνω κάτι άλλο.Θα μπορούσατε να βάλετε αυτό που έχετε κάνει κ στο unban request με το !forum αν κάποις δηλαδή δεν είχε account εδώ να μην του έδινε spoofcheck το bot και να τον πέταγε εξω απο το game ή αν δεν είχε κανει activate το account του (αυτό δεν το θυμάμαι κ πολύ καλά αν σου έστελνε email)

Καλή δουλειά πάντως παίδες

Odisseas
19-11-2011, 08:25 AM
Nα προτείνω κάτι άλλο.Θα μπορούσατε να βάλετε αυτό που έχετε κάνει κ στο unban request με το !forum αν κάποις δηλαδή δεν είχε account εδώ να μην του έδινε spoofcheck το bot και να τον πέταγε εξω απο το game ή αν δεν είχε κανει activate το account του (αυτό δεν το θυμάμαι κ πολύ καλά αν σου έστελνε email)

Καλή δουλειά πάντως παίδες

Μόνο για το Nol θα μπορούσε να εφαρμοστεί κάτι τέτοιο αλλά δεν χρειάζεται.
Είναι αρκετά διαφορετικά τα πράγματα μεταξύ του Nol και Eleos που αυτό δεν είναι απαραίτητο να γίνει ώστε να ανεβάσει κιάλο το επίπεδο.

spartak0s-
19-11-2011, 06:37 PM
Καταρχάς πάρε το δημοτικό απ την αρχή να μάθεις ότι το "η άλει" δεν είναι λέξη.

2ον, διάβασε το post του k[a]ne ξανα, φωναχτά στον εαυτό σου.

signomei re cass pou den eixame oloi tin idia tyxei na spoudasoume,
epidei mas etixan 1200 logous kai den mporesame.

nai grafo lathos to ksero,
alla den xreiazete na to xtipas giati den ksereis o alos pos to pairnei.

K[a]ne
19-11-2011, 06:59 PM
signomei re cass pou den eixame oloi tin idia tyxei na spoudasoume,
epidei mas etixan 1200 logous kai den mporesame.

nai grafo lathos to ksero,
alla den xreiazete na to xtipas giati den ksereis o alos pos to pairnei.

Δε χρειάζεται να σπουδάσεις για μάθεις ορθογραφία. Αυτή διδάσκεται στο δημοτικό.
Αν σου έτυχαν λόγοι για να μη πας στο δημοτικό τότε το χρόνο και τα λεφτά που σπαταλάς στη DotA θα έπρεπε να τα σπαταλάς να μάθεις βασικά νεοελληνικά.

Closed.