PDA

View Full Version : Απο που ξεκινησαν ολα??



Capitan0
22-12-2011, 01:59 PM
Ε-Π-Ι-Τ-Ε-Λ-Ο-Υ-Σ!!!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=JTSoD4BBCJc

Kyuubi)NineTail
22-12-2011, 02:00 PM
Πίσω στην 2η εποχή έ?
Καλό. :)

jason_the_slate
22-12-2011, 02:01 PM
edw kai kati xronia legane oti tha vgei kai telika vgainei tou xronou!!!
pisteuw pws tha einai poly kali tainia opws k to lotr!
Edit: ousiastika dn deixnei mono pws 3ekinisan ola, alla osa den edei3e stin trilogia twn tainiwn! kai apoti ematha einai kai se 2 meri!
Edit2:Several actors from Jackson's The Lord of the Rings film trilogy will reprise their roles, including Ian McKellen, Andy Serkis, Hugo Weaving, Cate Blanchett, Christopher Lee, Ian Holm, Elijah Wood and Orlando Bloom. source (http://en.wikipedia.org/wiki/The_Hobbit_(2012_film))

WeS_
22-12-2011, 02:04 PM
Τον Δεκέμβριο του 2012 βγένει ..αλλά ελπίζω να αξίζει η αναμονή!Αναμένουμε εμείς οι μεγάλοι fun του Άρχοντα!

MaChELaS
22-12-2011, 02:14 PM
Πίσω στην 2η εποχή έ?
Καλό. :)

Δεν ειναι στην 2η εποχη, ειναι 60 χρονια πριν τα γεγονοτα του αρχοντα των δαχτυλιδιων ^_^

Αλλα οντως, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!

αντε γυριστε και το silmarilion τωρα!

Kyuubi)NineTail
22-12-2011, 02:20 PM
Δεν ειναι στην 2η εποχη, ειναι 60 χρονια πριν τα γεγονοτα του αρχοντα των δαχτυλιδιων ^_^

Αλλα οντως, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!

αντε γυριστε και το silmarilion τωρα!

Αρα μηλάμε για την πρώτη εποχή! Ακόμα καλύτερα ^_^

DestroyerGr
22-12-2011, 02:21 PM
Θα είναι κορυφη η ταινια πιστευω...Γαματοοοοοοοοο

MaChELaS
22-12-2011, 02:26 PM
Αρα μηλάμε για την πρώτη εποχή! Ακόμα καλύτερα ^_^

Oχι ρε! Το the hobbit ειναι στην 3η εποχη! Το silmarilion ειναι στην 1η εποχη!

Kyuubi)NineTail
22-12-2011, 02:27 PM
Oχι ρε! Το the hobbit ειναι στην 3η εποχη!


Δεν ειναι στην 2η εποχη, ειναι 60 χρονια πριν τα γεγονοτα του αρχοντα των δαχτυλιδιων ^_^

Καλά ρε θα με τρελάνεις?? >_>

MaChELaS
22-12-2011, 02:52 PM
Καλά ρε θα με τρελάνεις?? >_>

Γιατι? Το hobbit διαδραματιζεται τον καιρο που ο Bilbo ηταν περιπου 50 χρονων, στον αρχοντα ηταν 111 χρονων, αρα εχουν περασει περιπου 60 χρονια (αρα ειμαστε ηδη στην 3η εποχη). Η 2η εποχη τελειωσε οταν ο Isildur εκοψε το δαχτυλο του Sauron αλλα δεν κατεστρεψε το δαχτυλιδι. Τα γεγονοτα μετα απο αυτο ειναι η 3η εποχη.

1η εποχη: silmarilion
2η εποχη: Πολεμος ανθρωπων (με βοηθεια των ξωτικων) εναντια στην Mordor και τον Sauron
3η εποχη: Οι 3 ταινιες του αρχοντα των δαχτυλιδιων

DestroyerGr
22-12-2011, 02:54 PM
1η εποχη: silmarilion

wtf is dat?

MaChELaS
22-12-2011, 03:23 PM
wtf is dat?

To πρωταρχικο εργο του Τοlkien :)

Moiran
22-12-2011, 03:53 PM
1η εποχη: silmarilion

wtf is dat?

Υπάρχει ολόκληρη κοσμοθεωρία γύρω από τον κόσμου που παίζεται η ιστόρια LoTR.
Δες το κάτι σαν προ Χριστού και μετά Χριστού ή κάτι σαν τις χιλιετίες όπως λέμε πρώτη χιλιετία (0-1000) 2η χιλετία (1001-2000) 3η (2001-...)

Εδώ πέρα έχουμε την πρώτη εποχή που αφηγείται επιγραμματικά στο βιβλίο silmarilion. Αν και νομίζω και η δεύτερη πάλι στο silmarilion είναι γραμμένη.
Τεσπα το Χόμπιτ και μετά το LoTR είναι στο τέλος της 3ης εποχής.

Το silmarilion είναι πολύ δύσκολο βιβλίο για να διαβάσει κάποιος ανυπόμονος. Το δανείστηκα 7 φορές από τη βιβλιοθήκη του δήμου μου για να το διαβάσω. Το διάβασα "ολόκληρο" την 6η, αλλά τόσο τσαπατσούλικα που την 7η φορά ήτανε σαν να το διάβαζα πρώτη φορά. Τώρα όμως έχει περάσει καιρός και γι αυτό δεν είμαι 100% σίγουρος αν και η 2η εποχή περιγράφεται στο silmarilion. Αλλά που αλλού θα περιγράφεται άλλωστε; Αφού ξέρω αρκετά πράγματα από δεύετερη εποχή και δεν έχω διαβάσει άλλα βιβλία.

---------- Post added at 03:53 PM ---------- Previous post was at 03:28 PM ----------


Γιατι? Το hobbit διαδραματιζεται τον καιρο που ο Bilbo ηταν περιπου 50 χρονων, στον αρχοντα ηταν 111 χρονων, αρα εχουν περασει περιπου 60 χρονια (αρα ειμαστε ηδη στην 3η εποχη). Η 2η εποχη τελειωσε οταν ο Isildur εκοψε το δαχτυλο του Sauron αλλα δεν κατεστρεψε το δαχτυλιδι. Τα γεγονοτα μετα απο αυτο ειναι η 3η εποχη.

1η εποχη: silmarilion
2η εποχη: Πολεμος ανθρωπων (με βοηθεια των ξωτικων) εναντια στην Mordor και τον Sauron
3η εποχη: Οι 3 ταινιες του αρχοντα των δαχτυλιδιων

Δεν θυμάμαι ακριβώς πότε τελειώνει η πρώτη εποχή (μάλλον εκεί που έγινε το πρώτο κάλεσμα των ξωτικών να πάνε στη "χώρα" των Αϊνούρ) αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος ότι η 2η εποχή τελείωνει όταν ο Ισίλντουρ παίρνει το δαχτυλίδι του Σάουρον και κερδίζουνε τη μάχη (η μάχη των πέντε στρατών λεγότανε νομίζω? )

Τεσπα για όσους δεν έχετε διαβάσει τα βιβλία καταλάβετε πως
από το κλείσιμο της 2ης εποχής οι Άνθρωποι της γενιάς του Ισίλντουρ (μετά Νούμενορ νομίζω) κατοίκησαν στη Μέση Γη και πέρασαν αρκετοί αιώνες, όπου
(1) έσβησε η λάμψη του Νούμενορ (το πιο μεγαλειώδες "Βασίλειο" των ανθρώπων) (πόσα χρόνια πρακτικά νομίζεται ότι χρειάζεται για να σβήσει έστω και το απομεινάρι ενός τέτοιου βασιλείου)
(2) το δαχτυλίδι ξεχάστηκε
(3) τα προπύργια άμυνας που χτίστηκαν από τους ανθρώπους (πχ Μίνας Μοόργκουλ) ανακαταλύφθηκαν από τις δυνάμεις του "κακού" (και όχι απλά ανακαταλύφθηκαν αλλά σκεφτείτε ότι στο story του LoTR "φοβούνται" να χρησιμοποήσουν το όνομα) (btw Μίνας Μόργκουλ ήτανε η μετονομασία του κάστρου και όχι το αρχικό όνομα)
και (4) spolier της ταινίας (δείτε με δικιά σας ευθύνη) και πιο σημαντικό μην ξεχνάμε πως ο Σάρουμαν έχει γίνει ήδη προδότης και ο Γκάνταλφ ψάχνει στην ίδια ιστορία Hobit να ξετρυπώσει ένα διάσημο μάγο ονόματι Νεκρομάντη που δεν είναι άλλος από ότι απέμεινε από τον Σάουρον μετά την τελευταία του και συντριπτική του ήττα.
Μετά το (4) ακριβώς είναι που ξεκινά το LoTR (άντε έχουνε περάσει και καμιά 50αριά χρόνια όχι παραπάνω, ίσα να γυρίσει o Μπίλμο στο Σάιρ, να μεγαλώσει κι άλλο και να υιοθετήσει το Φρόντο + να μεγαλώσει και αυτός λίγο)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
offtopic: btw έχω διαβάσει πάνω από χίλιες σελίδες (και παίζει να είναι και λίγες) που αναφέρονται σε πράγματα πριν το Χόμπιτ. Άρα το "Απο που ξεκινησαν ολα??" δεν είναι σωστό.:p

Pr0.DiG(Y)
22-12-2011, 05:17 PM
WOW nc

Ανυπομονω! :)

MasteR[KM]
22-12-2011, 05:42 PM
wtf is dat?

Dat is the beggining.

H genesis tou kosmou apo ton Ilouvatar ton dhmiourgo, h gennhsh twn (den thymame pws tous onomazei) fantasou tou san aggelous ena pragma ktlp ktlp ktlp


To πρωταρχικο εργο του Τοlkien :)

Nomizw, pws oxi. Exw thn entypwsh pws to Silmarilion bgike poly argotera :P


Υπάρχει ολόκληρη κοσμοθεωρία γύρω από τον κόσμου που παίζεται η ιστόρια LoTR.
Δες το κάτι σαν προ Χριστού και μετά Χριστού ή κάτι σαν τις χιλιετίες όπως λέμε πρώτη χιλιετία (0-1000) 2η χιλετία (1001-2000) 3η (2001-...)

Εδώ πέρα έχουμε την πρώτη εποχή που αφηγείται επιγραμματικά στο βιβλίο silmarilion. Αν και νομίζω και η δεύτερη πάλι στο silmarilion είναι γραμμένη.
Τεσπα το Χόμπιτ και μετά το LoTR είναι στο τέλος της 3ης εποχής.


Yeap!




Το silmarilion είναι πολύ δύσκολο βιβλίο για να διαβάσει κάποιος ανυπόμονος. Το δανείστηκα 7 φορές από τη βιβλιοθήκη του δήμου μου για να το διαβάσω. Το διάβασα "ολόκληρο" την 6η, αλλά τόσο τσαπατσούλικα που την 7η φορά ήτανε σαν να το διάβαζα πρώτη φορά. Τώρα όμως έχει περάσει καιρός και γι αυτό δεν είμαι 100% σίγουρος αν και η 2η εποχή περιγράφεται στο silmarilion. Αλλά που αλλού θα περιγράφεται άλλωστε; Αφού ξέρω αρκετά πράγματα από δεύετερη εποχή και δεν έχω διαβάσει άλλα βιβλία.


Isxuei kai auto episis, oses fores prospathisa na to diabasw me spasane ta neura :P




Δεν θυμάμαι ακριβώς πότε τελειώνει η πρώτη εποχή (μάλλον εκεί που έγινε το πρώτο κάλεσμα των ξωτικών να πάνε στη "χώρα" των Αϊνούρ) αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος ότι η 2η εποχή τελείωνει όταν ο Ισίλντουρ παίρνει το δαχτυλίδι του Σάουρον και κερδίζουνε τη μάχη (η μάχη των πέντε στρατών λεγότανε νομίζω? )
[/SPOILER]

Yes it is.

[QUOTE=Moiran;745254]

Τεσπα για όσους δεν έχετε διαβάσει τα βιβλία καταλάβετε πως
από το κλείσιμο της 2ης εποχής οι Άνθρωποι της γενιάς του Ισίλντουρ (μετά Νούμενορ νομίζω) κατοίκησαν στη Μέση Γη και πέρασαν αρκετοί αιώνες, όπου
(1) έσβησε η λάμψη του Νούμενορ (το πιο μεγαλειώδες "Βασίλειο" των ανθρώπων) (πόσα χρόνια πρακτικά νομίζεται ότι χρειάζεται για να σβήσει έστω και το απομεινάρι ενός τέτοιου βασιλείου)
(2) το δαχτυλίδι ξεχάστηκε
(3) τα προπύργια άμυνας που χτίστηκαν από τους ανθρώπους (πχ Μίνας Μοόργκουλ) ανακαταλύφθηκαν από τις δυνάμεις του "κακού" (και όχι απλά ανακαταλύφθηκαν αλλά σκεφτείτε ότι στο story του LoTR "φοβούνται" να χρησιμοποήσουν το όνομα) (btw Μίνας Μόργκουλ ήτανε η μετονομασία του κάστρου και όχι το αρχικό όνομα)
και (4) spolier της ταινίας (δείτε με δικιά σας ευθύνη) και πιο σημαντικό μην ξεχνάμε πως ο Σάρουμαν έχει γίνει ήδη προδότης και ο Γκάνταλφ ψάχνει στην ίδια ιστορία Hobit να ξετρυπώσει ένα διάσημο μάγο ονόματι Νεκρομάντη που δεν είναι άλλος από ότι απέμεινε από τον Σάουρον μετά την τελευταία του και συντριπτική του ήττα.
Μετά το (4) ακριβώς είναι που ξεκινά το LoTR (άντε έχουνε περάσει και καμιά 50αριά χρόνια όχι παραπάνω, ίσα να γυρίσει o Μπίλμο στο Σάιρ, να μεγαλώσει κι άλλο και να υιοθετήσει το Φρόντο + να μεγαλώσει και αυτός λίγο)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
offtopic: btw έχω διαβάσει πάνω από χίλιες σελίδες (και παίζει να είναι και λίγες) που αναφέρονται σε πράγματα πριν το Χόμπιτ. Άρα το "Απο που ξεκινησαν ολα??" δεν είναι σωστό.:p


Egw pali eixa thn entypwsh pws to Hobbit, anaferotan stous polemous twn Hobbit enantion twn Goblins. Ektos ki an exasa kapoia episodeia sto olo thema :D

Anyways pragmatika koryfaio ergo, isws to megalytero kommati ths Saxonikis logotexnias, apo enan pragmatika KAI GAMW TOUS SKHNOTHETES.
Magkes sobara, eixa agorasei thn trilogia twn tainiwn se ekdosh syllekti, kai eixe mesa 6 cd making off. Pragmatika, autos o anthrwpos einai skinothetis oxi malakies, pisteuw akradanta pws an oi paparies oi tainies tou Harry Potter eixan auton ton anthrwpo gia skinotheth, tha htan kai gamw opws ta biblia.

Peter Jackson respect!

Psolobixtis
22-12-2011, 06:01 PM
director of lord of the rings<----- τα λεει ολα αυτο
θα ειναι καυλα πιστευω

LostMyself_
22-12-2011, 07:34 PM
E-P-I-T-E-L-O-U-S ! ! ! ! ! !
TO i2era oti 8a vgei!!! Digoura 8a a2izei i anamoni k elpizw na ginei k auto 3logia!!!

ETS.LuNaCy
22-12-2011, 07:40 PM
Καμιά φορά στον Ezalor λέει Gandalf, από τον Άρχοντα δεν είναι εκείνος ο παππούς?

Kyuubi)NineTail
22-12-2011, 07:42 PM
Καμιά φορά στον Ezalor λέει Gandalf, από τον Άρχοντα δεν είναι εκείνος ο παππούς?


http://www.youtube.com/watch?v=cFcT1PTSrME

vPr
22-12-2011, 09:17 PM
To harry potter einai kalutero kai thelw tainia tou giou tou harry potter or no sence

Moiran
23-12-2011, 12:26 AM
;745370']
H genesis tou kosmou apo ton Ilouvatar ton dhmiourgo, h gennhsh twn (den thymame pws tous onomazei) fantasou tou san aggelous ena pragma ktlp ktlp ktlp


Αϊνούρ νομίζω.

---------- Post added at 11:31 PM ---------- Previous post was at 11:21 PM ----------


;745370']

QUOTE=MaChELaSTo πρωταρχικο εργο του Τοlkien :) QUOTE

Nomizw, pws oxi. Exw thn entypwsh pws to Silmarilion bgike poly argotera :P



Και γω το νομίζω αυτό. Ο Τόλκιν όταν πέθανε άφησε φοβερά μεγάλο έργο. Το ίδιο το silmarilion εκδόθηκε τελευταίο γιατί ήτανε και το πιο δύσκολο έργο. Έπρεπε (τα παιδιά του νομίζω) να μαζέψουνε ΟΛΕΣ τις σημειώσεις και όχι απλά να βγάλουνε μια άκρη, όχι απλά να αποφασίσουνε πια version των stories να χρησιμοποιήσουνε (ναι πολλά ιστορίες του Τόλκιν γράφτηκαν και ξαναγράφτηκαν σε διαφορετικές χρονικές περιόδους της ζωής του και μερικές έχουνε ακόμα και διαφορετικό τέλος, άλλες απλώς διαφέρουνε σε γεγονότα) αλλά να τα συντάξουνε με μια σειρά και παράλληλα να μην υπερβαίνει σε μάκρος πολύ η μια την άλλη για να πετύχουνε μια ισορροπία. Κάποιες δε από αυτές τις ιστορίες επανεκδόθηκαν σε βιβλία μόνες του. Νομίζω ότι ο Τόλκιν είχε πει πως "τα παιδιά του Χούριν" ήτανε μια από τις αγαπημένες του, αυτή η ιστορία έχει γίνει βιβλίο μόνη της και συμπεριλαμβάνεται και στο silmarilion. Καμιά 40αριά σελίδες στο Silmarilion (αν θυμάμαι καλά) και ένα classic Τολκιν book μόνο του (500? not sure). Διαφορετικά versions γιατί έχει κάποιες διαφορές σε σχετικά βασικά σημεία.
Δεν είναι να απορείς που δε διαβάζετε το ρημάδι!!!! :p

---------- Post added 23-12-2011 at 12:05 AM ---------- Previous post was 22-12-2011 at 11:31 PM ----------


;745370']....pisteuw akradanta pws an oi paparies oi tainies tou Harry Potter eixan auton ton anthrwpo gia skinotheth, tha htan kai gamw opws ta biblia.

Peter Jackson respect!

Αυτό που θα πω αποτελεί γνώμη μου και μόνο δεν εκφράζω κάτι που διαβάσα κάπου.
Κοίταξε να δεις. Χωρίς να θέλω να ετοιμηγορήσω νομίζω πως την πιάσανε κότσο την J.K.Rowling στο θέμα των ταινιών "της".

Γενικά (κατά 99%) όταν έχουμε ένα story γραμμένο σε βιβλίο και γίνει επιτυχία θα σε προσεγγίσουν άτομα που ενδιαφέρονται να βγάλουνε χρήματα και όχι ένα αριστούργημα (γιατί κοστίζει).
Επίσης είναι (νομίζω) γεγονός πως δεν είναι πολλοί εκείνοι που διαβάζουνε βιβλία. Όταν ένα καλό story βγει σε ταινία και ενώ το βιβλίο είναι καλό και η ταινία είναι μάπα αυτό έχει αντίκτυπο στο βιβλίο. (στη φήμη του και στις επόμενες πολήσεις)
Όταν ένα μέλος της οικογένειας Τόλκιν ήθελε να βγάλει τον Άρχοντα σε ταινία τα υπόλοιπα μέλη αρνήθηκαν σθεναρά με φόβο αυτό που υπογράμμισα. Τελικά έγινε ταινία. Υπερταινιάρα σύμφωνα με την κρίση πολλών και αυτό δεν είναι τυχαίο αφού φρόντισαν να γίνει σχετικά καλή μεταφορά στη μεγάλη οθόνη ή να μη γίνει τίποτα. Και μπράβο τους !!! γιατί έτσι σεβάστηκανε το έργο του πατέρα τους(παππού τους βασικά νομίζω). Στα Harry Potter από την άλλη έχω την εντύπωση ότι τα πήρε σχεδόν ο πρώτος τυχώντας. Ή τουλάχιστον έτσι αισθάνομαι σαν fan του Harry Potter.

---------- Post added at 12:26 AM ---------- Previous post was at 12:05 AM ----------


;745370']
Egw pali eixa thn entypwsh pws to Hobbit, anaferotan stous polemous twn Hobbit enantion twn Goblins. Ektos ki an exasa kapoia episodeia sto olo thema :D
Peter Jackson respect!

Πόλεμοι Χόμπιτ vs Goblin? :confused:
Μήπως έχω χάσει εγώ επεισόδια;;; :confused: Υπάρχει τέτοιο πράγμα (και μου το λες) και δεν μου θυμήζει απολύτως τίποτα;;; :confused:
ΌΧΙ ΡΕΕΕΕΕ χαχαχαχαχαχα τώρα μου ήρθε...
Αλλά είναι top spoiler στην ταινία.Μην το διαβάσετε όσοι θέλετε να δείτε την ταινία και δεν έχετε διαβάσει το βιβλίο. Έχουνε αναφερθεί (δεν θυμάμαι που,πως,πότε και γιατί) διάφορες μάχες με goblins.(το πολύ 2 σελίδες όλες μαζί νομίζω). Αλλά ΜΙΑ και η πιο συζητημένη μάχη ήτανε εκείνη κοντά στο τέλος της Ιστορίας του Χομπιτ όπου μετά το θάνατο του δράκου τα goblin έρχονται κατά στρατιές να "κλέψουνε" το θησαυρό και νάνοι, ξωτικά, άνθρωποι (και μια version του beastmaster(δεν θυμάμαι name, κάτι με κάτι αρκούδες είχε σχέση... edit: Άρκος; ...)) (+γκάνταλφ νομίζω πάλι) τα πολεμάνε και φυσικά κερδίζουνε. :) Μάλλον έχεις μπερδευτεί γιατί δεν θα θυμάσαι καλά. Αν πάλι θυμάσαι καλά fill me in the details pls, dat would be most wellcome.

MaChELaS
23-12-2011, 12:29 AM
To silmarilion ειναι αυτο που ξεκινησε να γραφει πρωτο-πρωτο, αλλα ποτε δεν το τελειωσε. Οπως ειπατε ηδη, το τελειωσαν οι απογονοι του (ουσιαστικα τα εβαλαν ολα σε μια σειρα, δεν προσθεσαν κατι ιδιαιτερο).

G.ViruS
23-12-2011, 12:32 AM
Mολις κατεβασα AudioBooks τα 3 Βιβλια Lotr

60 ωρες Mp3 . Παμε!

MaChELaS
23-12-2011, 12:33 AM
Mολις κατεβασα AudioBooks τα 3 Βιβλια Lotr

60 ωρες Mp3 . Παμε!

Οχιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι πρεπει να τα διαβαααααασειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιις

Kyuubi)NineTail
23-12-2011, 12:36 AM
Οχιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι πρεπει να τα διαβαααααασειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιις

Βρε αί πάνε παίξε με το Pinggnome :p

G.ViruS
23-12-2011, 12:38 AM
Οχιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι πρεπει να τα διαβαααααασειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιις

Το πρωί έρχομαι ελλάδα και κάνει 25 ώρες το λεωφορειο αν ειναι να τα διαβάσω θα ξεράσω ; D

MaChELaS
23-12-2011, 01:21 AM
Το πρωί έρχομαι ελλάδα και κάνει 25 ώρες το λεωφορειο αν ειναι να τα διαβάσω θα ξεράσω ; D

Να ερθεις εδω και να τα διαβασεις με την ησυχια σου.

kAvLoMiRiS
23-12-2011, 02:46 AM
Nothing start yet

http://www.youtube.com/watch?v=cmH7p3OsyZM

me1k0r
23-12-2011, 03:22 AM
To harry potter einai kalutero kai thelw tainia tou giou tou harry potter or no sence

tade efi cartman

http://www.youtube.com/watch?v=APhdCSj-j8Q&feature=related

MaChELaS
24-12-2011, 01:14 PM
Nothing start yet

http://www.youtube.com/watch?v=cmH7p3OsyZM

Που κολαει αυτο τωρα...?