PDA

View Full Version : GAME OF THRONES !!



Da_NiNjAaA
26-12-2011, 03:22 PM
re paidia exw katebasei to game of thrones kai exw dei ta 2 prwta episodia kai dn me exei sunarpasei toso polu 3erw gw... akouw allous na lene einai gamato einai top kai alla ... opoios to exei dei as pei thn gnwmh t tnx

K[a]ne
26-12-2011, 03:28 PM
Είναι η καλύτερη σειρά των τελευταίων 3 χρόνων τουλάχιστον για να μη πω 10+ χρόνων.

UltrasG.13
26-12-2011, 03:38 PM
ne;747617']Είναι η καλύτερη σειρά των τελευταίων 3 χρόνων τουλάχιστον για να μη πω 10+ χρόνων.

+1 ! Polu wraia seira. Aksizei na deis kai to legend of the seeker !

trojanos
26-12-2011, 03:39 PM
oute emena m'arese.8ema goustou einai to an 8a s'aresei

4_THE_WIN
26-12-2011, 03:41 PM
oute emena m'arese.8ema goustou einai to an 8a s'aresei

μη το λες, αν κάτσεις και δεις την σειρά από την αρχή ( έστω και απ'την μέση ^^ ) θα δεις ότι τελικά αξίζει :)

sabotaz80
26-12-2011, 03:49 PM
ne;747617']Είναι η καλύτερη σειρά των τελευταίων 3 χρόνων τουλάχιστον για να μη πω 10+ χρόνων.

Αυτό

me1k0r
26-12-2011, 04:17 PM
ne;747617']Είναι η καλύτερη σειρά των τελευταίων 3 χρόνων τουλάχιστον για να μη πω 10+ χρόνων.

Κι αυτό γιατί στηρίζεται σε πολύ καλά βιβλία και όχι σε μα@## σεναριογράφους

ThunDeR_BoY
26-12-2011, 04:44 PM
einai apla top

Led-zeppelin
02-01-2012, 02:08 AM
Την είδα μέσα σε δύο μέρες δεν περιγράφεται την αγωνία έχεις στο τέλος του επισοδείου..το μόνο κακό είναι πως είναι της HBO η οποία έχει την κακία συνήθεια να βγάζει τις season το καλοκαίρι και πρέπει να περιμένεις ένα χρόνο πάλι...Και εγώ δεν μπορώ να περιμένω!!!!

G.ViruS
02-01-2012, 02:10 AM
+1 ! Polu wraia seira. Aksizei na deis kai to legend of the seeker !

Exo diavasei to vivlio kai exo dei ligo tin seira

; ) Arketa kalh

protomastoras
02-01-2012, 03:25 AM
και μενα τα 2 πρωτα επεισοδια δεν με καναν κλικ αλλα μετα πορωθηκα.σε μια μερα τα ειδα ολα.ωραια ιστορια, φανταστικα τοπια και υπερπαραγωγη

Angelos21
02-01-2012, 04:02 AM
Είχα ανοιξει thread με τo trailer όταν πρωτοβγήκε.
Εγώ τώρα διαβάζω το 2ο βιβλίο.
Η σειρά ΔΕΝ παίζεται! Και τα βιβλία είναι γαμάτα.

Η δεύτερη σαιζόν ξεκινάει τον Απρίλιο και θα είναι και πάλι 10 επεισόδια.

Όχι αλήθεια είναι spoiler αν δεν το έχεις δει ΜΗΝ το πατήσεις!
Γαμώ τον αγαθομαλάκα το Νεντ Σταρκ! Πιο χαζός πεθαίνεις!... oh... wait a minute! ;)

Y.Γ. Τα ξαναλέμε όταν δεις και το 9ο επεισόδιο!

kAvLoMiRiS
02-01-2012, 04:06 AM
Legend of the seeker psss!! 2008 epoxes kai gamo tis Sires....Episis to game of throne An Goustaris etsi old style katastasis einai oti prepei!!

V3noM)
02-01-2012, 04:38 AM
HIMYM > all

Angelos21
02-01-2012, 04:45 AM
Τώρα συγκρίνεις ανόμοια πράγματα και υποκύπτεις σε γενικεύσεις!
Καλό το HIMYM, δεν λέω, αλλά το καθένα είναι καλό στο είδος του.
Επιπλέον, το έχουν τραβήξει πάρα πολύ, μέχρι να το λήξουν θα γκαστρώσουν και τους τηλεθεατές...

Da_NiNjAaA
02-01-2012, 02:36 PM
molis teleiwsa thn 1h season sto game of thrones kai exw meinei mlks ... perimenw pws kai pws to 2o ...


Spoiler για όσους το έχουν δει:


Adikia pou pe8ane pantos o Stark

Iceblade21
02-01-2012, 02:49 PM
molis teleiwsa thn 1h season sto game of thrones kai exw meinei mlks ... perimenw pws kai pws to 2o ...

Στην αρχη βιαζεσαι να κρινεις,μετα λες οτι σου αρεσει και κανεις spoil και στα παιδια που δεν το εχουν δει,ελεος!

ntaks
02-01-2012, 02:55 PM
από τις καλύτερες σειρές που έχω δει, αλλά η TOP σειρα για μενα είναι
το walking dead

http://www.youtube.com/watch?v=R1v0uFms68U
είναι από τις σειρές που θέλεις να δεις όλα τα επεισόδια από την αρχή μέχρι το τέλος συνεχόμενα

Moiran
02-01-2012, 03:03 PM
Εμένα μου άρεσε τόσο πολύ to game of thrones... που μην αντέχοντας πότε θα βγει next season πείρα τα βιβλία και τα διάβασα και τα 5...

protomastoras
02-01-2012, 03:11 PM
Στην αρχη βιαζεσαι να κρινεις,μετα λες οτι σου αρεσει και κανεις spoil και στα παιδια που δεν το εχουν δει,ελεος!
οντως da_ninjaaa, βαλε spoilers μην το δει και ξενερωσει κανεις

s0t0s
02-01-2012, 03:21 PM
HIMYM > all

!support

kAvLoMiRiS
04-01-2012, 12:12 PM
από τις καλύτερες σειρές που έχω δει, αλλά η TOP σειρα για μενα είναι
το walking dead

είναι από τις σειρές που θέλεις να δεις όλα τα επεισόδια από την αρχή μέχρι το τέλος συνεχόμενα

i seira Apo to Proto episodio Ekane megalo MPAM kai Exei Poli kales kritikes Vlepe edo (http://www.imdb.com/title/tt1520211/) apo tis Kaliteres seires ever Me zombies den einai opos ta Klasika pramata kathe episode Dixnei kai kati kainourgio!!! ego protimo Walking dead apo Game of thrones!!

jaker
05-01-2012, 10:03 PM
Εχω δει το himym (ως 6η season) και μου αρεσε παρα πολυ. Περιμενω σχεδον παντα να ολοκληρωθουν τουλαχιστο τα season για να ξεκινησω να βλεπω κατι.

Το game of thrones πρεπει να πω οτι μολις το τελιωσα και μου αρεσε αρκετα... Βεβαια σε αφηνει αρκετα ξεκρεμαστο στο τελος και θελεις και αλλο γιατι μαλλον τωρα θα αρχισει το "καλο", με την dragonLady ;).
Να ευχαριστήσω επι της ευκαιρας τον thread starter και τους υπολοιπους για τις κριτικες για τις αποψεις τους γιατι μιας και ειμαι αρρωστουλης σημερα περασα ωραια την μερα μου βλεποντας την σειρα.

Ξεκιναω τωρα το legend of the seeker να δω τι παιζει και εκει... Απο το πρωτο επεισοδιο μπορω να πω οτι μου φανηκε λιγο σαν την ZHNA ή τον Ηρακλη (βλ. STAR) με αυτα τα ψευτικο-γραφικα και τα αντικειμενα απο αφρολεξ σε καθε γυρισμα αλλα... who knows? maybe is worth seeing it.

Gol_D.Roger
09-01-2012, 05:05 AM
Den metaniwnw oute sto elaxisto gia tis 10 wres seri pou ekatsa mprosta stin othonh.Pragmatika ap tis koryfaies an oxi h koryfaia seira twn teleutaiwn xronwn

Emman
09-01-2012, 09:11 AM
Ειδα το games of throne...

Πολύ βαβούρα για το τίποτα.Μια μετριότατη σειρά με αργή δράση,μεγάλους διαλόγους και αρκετά κουραστική σε πολλά σημεία.Καμία προωτοτυπία ,αρκετά παιδική και έχουμε δει παρόμοιες στο παρελθόν (κυρίως ταινίες). Τίποτα πιο πάνω από το μέτριο κατα τη δική μου γνώμη. Αν ψάχνετε για ψαγμένες σειρές στα top προτείνω :

Breaking Bad (πολύ μπροστά με φοβερό σενάριο,πραγματικά σε ρουφάει, ο πρωταγωνιστής ταιριάζει με το ρόλο πιο πολυ από ποτέ , ισως η top σειρά μέχρι τώρα. Και πιστέψτε με εχω δει πααααααρα πολλές...)
Dexter (πρέπει να δεις αρκετά επεισόδια και από την αρχή για να τη λατρέψεις)
Rome (2 κύκλοι μόνο και τελειώνει αλλά καταπληκτική)

Εμμαν

V3noM)
09-01-2012, 01:06 PM
to katevazw

etsi kai einai mlkia tha sas petaksw ston okeano enan enan

Sec.Chance
09-01-2012, 01:09 PM
Ειδα το games of throne...

Πολύ βαβούρα για το τίποτα.Μια μετριότατη σειρά με αργή δράση,μεγάλους διαλόγους και αρκετά κουραστική σε πολλά σημεία.Καμία προωτοτυπία ,αρκετά παιδική και έχουμε δει παρόμοιες στο παρελθόν (κυρίως ταινίες). Τίποτα πιο πάνω από το μέτριο κατα τη δική μου γνώμη. Αν ψάχνετε για ψαγμένες σειρές στα top προτείνω :

Breaking Bad (πολύ μπροστά με φοβερό σενάριο,πραγματικά σε ρουφάει, ο πρωταγωνιστής ταιριάζει με το ρόλο πιο πολυ από ποτέ , ισως η top σειρά μέχρι τώρα. Και πιστέψτε με εχω δει πααααααρα πολλές...)
Dexter (πρέπει να δεις αρκετά επεισόδια και από την αρχή για να τη λατρέψεις)
Rome (2 κύκλοι μόνο και τελειώνει αλλά καταπληκτική)

Εμμαν

megalous dialogous ... auto gt einai aparaitita kako?... kai episis paidiki seira me megalous dialogous k gemati gimno ... kai argi drasi ? dn nmzo

jaker
09-01-2012, 01:16 PM
to katevazw

etsi kai einai mlkia tha sas petaksw ston okeano enan enan

Kοιτα να σου πω.
Ακου να δεις.

Γιατι να το κατεβασεις ? Εγω κατεβαζω μονο οτι ξερω οτι ειναι καλο. Δεν εμπιστευομαι ποτε κανεναν σε τετοια θεματα. Go online/ streaming και παρακολουθησε 1-2 επεισοδια αν πιστευεις οτι αξιζει και οτι θα αντεξει στο χρονο ωστε να το ξαναδεις καποια αλλη φορα τοτε ΝΑΙ να το κατεβασεις, αλλιως....@@

http://www.couchtuner.com/game-of-thrones-stream/
Ανοιγεις το παραπανω link και βλεπεις οσα επεισοδια θελεις. Στα αγγλικα ειναι χωρις υποτιτλους.
Στο site εχει και αλλες σειρες πολλες απο αυτες αναφερθηκαν στα παραπανω post. ( να επιλεγεις το Putlocker εχει καλυτερη ποιοτητα)

Χαιρομαι που το ειδα και πιστευω οτι αξιζει να παρεις μια γευση για την 2η season που θα ειναι πολυ καλυτερη.

V3noM)
09-01-2012, 01:36 PM
Kοιτα να σου πω.
Ακου να δεις.

Γιατι να το κατεβασεις ? Εγω κατεβαζω μονο οτι ξερω οτι ειναι καλο. Δεν εμπιστευομαι ποτε κανεναν σε τετοια θεματα. Go online/ streaming και παρακολουθησε 1-2 επεισοδια αν πιστευεις οτι αξιζει και οτι θα αντεξει στο χρονο ωστε να το ξαναδεις καποια αλλη φορα τοτε ΝΑΙ να το κατεβασεις, αλλιως....@@

Ανοιγεις το παραπανω link και βλεπεις οσα επεισοδια θελεις. Στα αγγλικα ειναι χωρις υποτιτλους.
Στο site εχει και αλλες σειρες πολλες απο αυτες αναφερθηκαν στα παραπανω post. ( να επιλεγεις το Putlocker εχει καλυτερη ποιοτητα)

Χαιρομαι που το ειδα και πιστευω οτι αξιζει να παρεις μια γευση για την 2η season που θα ειναι πολυ καλυτερη.

http://1.bp.blogspot.com/_FU3igCVJuyI/TD9CK6DIenI/AAAAAAAAAjk/TJtsf79yJ48/s1600/YouSirAreAwesome.JPG

Angelos21
09-01-2012, 02:02 PM
Diafwnw,
PREPEI na to katebaseis.
Exei polu oraia topia kai xanei me low quality PARA POLY.

Katebase to kai tha me thumitheis.

V3noM)
09-01-2012, 02:10 PM
Diafwnw,
PREPEI na to katebaseis.
Exei polu oraia topia kai xanei me low quality PARA POLY.

Katebase to kai tha me thumitheis.

putlocker quality > all noob

Sec.Chance
09-01-2012, 02:25 PM
ego kateuasa olo to season me tin mia k evalla elinikous ipotitlous ...opios thelei t dino ta subs

X-ELIXIS
09-01-2012, 03:33 PM
Η πρώτη season δεν μου άρεσε καθόλου....
Πραγματικά μόλις την τελίωσα την έσβησα από το pc...
Η δεύτερη season φαίνετε υποσχόμενη... για να δούμε...

Led-zeppelin
09-01-2012, 06:38 PM
putlocker quality > all noob

Καλύτερα θα ήτανε να την έβλεπες με υπότιτλους για΄τι αν κατάλαβα σωστά θες να την δεις On-line.Λοιπόν όσο καλός και να είσαι στα αγγλικά καλύτερα να έχεις και τους υπότιτλους σου από κάτω.Τουλάχιστον έτσι απολαμβάνω περισσότερο την ταινία μου εγώ γιατί μπορεί να μου ξεφύγει κάτι χωρίς να το καταλάβω:S

Pipa_Herb
09-01-2012, 06:42 PM
Καλύτερα θα ήτανε να την έβλεπες με υπότιτλους για΄τι αν κατάλαβα σωστά θες να την δεις On-line.Λοιπόν όσο καλός και να είσαι στα αγγλικά καλύτερα να έχεις και τους υπότιτλους σου από κάτω.Τουλάχιστον έτσι απολαμβάνω περισσότερο την ταινία μου εγώ γιατί μπορεί να μου ξεφύγει κάτι χωρίς να το καταλάβω:S

O sigekrimenos menei Kanada tora opote einai koble apo agglika vevea ekei milane ta vlaxoagglika opote ta greek subs isos einai kali epilogi.

PS HD > ALL STREAMING SITES kai eidika to games of thrones pou exei katapliktika topeia.

Iceblade21
09-01-2012, 07:09 PM
Kοιτα να σου πω.
Ακου να δεις.

Γιατι να το κατεβασεις ? Εγω κατεβαζω μονο οτι ξερω οτι ειναι καλο. Δεν εμπιστευομαι ποτε κανεναν σε τετοια θεματα. Go online/ streaming και παρακολουθησε 1-2 επεισοδια αν πιστευεις οτι αξιζει και οτι θα αντεξει στο χρονο ωστε να το ξαναδεις καποια αλλη φορα τοτε ΝΑΙ να το κατεβασεις, αλλιως....@@

Ανοιγεις το παραπανω link και βλεπεις οσα επεισοδια θελεις. Στα αγγλικα ειναι χωρις υποτιτλους.
Στο site εχει και αλλες σειρες πολλες απο αυτες αναφερθηκαν στα παραπανω post. ( να επιλεγεις το Putlocker εχει καλυτερη ποιοτητα)

Χαιρομαι που το ειδα και πιστευω οτι αξιζει να παρεις μια γευση για την 2η season που θα ειναι πολυ καλυτερη.

Ναι δεν διαφωνω,απλα με την συγκεκριμενη προφορα και τις λεξεις που χρησιμοποιουν σε αυτην την σειρα,ολο και κατι θα σου ξεφυγει.

Angelos21
09-01-2012, 07:50 PM
putlocker quality > all noob

I still think you should download it (720p)
Putlocker has good quality but not that good!
Just double checked this myself.

It good for series that you don't care about high resolution.
Like HIMYM, Supernatural, Big Bang Theory etc.
In this series you care about HQ!

hismother_
09-01-2012, 11:01 PM
egw 8alega oti einai apo tis kaliteres seires ever alla i kaliteri seira itan (MAKRAN k dn nomizw na vgei kaliteri apo aytin pote) to Prison Break oi 2prwtes season.
FRINGE HIMYM PRISON BREAK GAME OF THRONES APLA OI KALYTERES SEIRES!