PDA

View Full Version : [DENIED] Admin Abuse : DooMGu4rD



NiGhT-(WiTnEsS)-
04-02-2012, 02:37 PM
Accused Battle.Net account:
Your Battle.Net account: NiGhT.WiTnEsS
Game Name: Ap16533
Offence of Admin: Mute admin
Time of event: 20:15
Further details: Στο game ο DooMGu4rD είχε pudge. Όταν ήρθε gang έγινε ένα fight (απλά δείτε στο replay λίγο μετά το 12ο λεπτό [με τα λεπτά του game όχι του replay]) και ενώ μπορούσε άνετα να hookarei κάποιον από τα enemies (είχα stunarei με slardar) προτίμησε να κρατήσει το hook για "last hit" (Αυτό το γράφω για να σας εξηγήσω πως και τι ακριβώς έγινε, αν και εμένα δεν με πείραξε αυτό ιδιαίτερα απλά θέλω να καταλάβετε με τι τρόπο έπαιζε.). Και σε άλλα fights (παρόμοιο σκηνικό και στο 15-16ο λεπτό) αυτό το γεγονός συνεχίστηκε μέχρι που του ζήτησα το λόγο και του είπα να μην συνεχίσει.Αυτός τότε μ έκανε mute. Δείτε από τα μέσα του 19ου λεπτού από την αρχή όλη τη φάση μέχρι και το mute (για άλλη μια φορά χρησιμοποιεί το hook για steal-last hit...). Δυστυχώς δεν μπορώ να σας δείξω εδώ τον διάλογο καθώς δεν λειτουργεί το adotaparser,
αλλά μπορείτε να δείτε από το replay. Όχι μόνο έκανε mute σε admin αλλά ήταν και χωρίς λόγο.
Να και ο λόγος που μου κανε mute....
http://img17.imageshack.us/img17/992/failmute.png (http://imageshack.us/photo/my-images/17/failmute.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://www.mediafire.com/?0hg5ef8z7c04971

CL.Thanos
04-02-2012, 02:44 PM
Tou eipes pudge leavare, dld k esu tn prokaleis tn allon dn tou milhses kanonika k opws prepei, to mute tha to kane xwris na kserei logika katala8os,den nomizw pws egine k kt .. pisteuw pws se peirakse pio polu auto pou les gia to kill para ekeino to mute.

DooMGu4rD
04-02-2012, 02:45 PM
xexe το πες και το 'κανες! Gl ;) Όταν με κάνουν flame απαντάω 1-2 μετά Mute για λίγο να το πάρουν πρέφα να μην ασχολούνται μαζί μου.. Δεν τσεκάρω αν είναι admin πρώτα.. Αν είναι απλά το βγάζω και τέλος.. Τέσπα ας περιμένουμε την απάντηση του staff!

ΥΓ από περιέργεια έψαξα να βρω το rule για τα mute σε admin, κάπου το χα διαβάσει παλιά και δεν το βρίσκω, όποιος έχει ένα λινκ ας μου στείλει message να μην γράφουμε εδώ! :P

LostMyself_
04-02-2012, 02:54 PM
ΥΓ από περιέργεια έψαξα να βρω το rule για τα mute σε admin, κάπου το χα διαβάσει παλιά και δεν το βρίσκω, όποιος έχει ένα λινκ ας μου στείλει message να μην γράφουμε εδώ! :P

2.2 Xρησιμοποίηση της εντολής !mute

Η χρησιμοποίηση της εντολής !mute θα πρέπει να χρησιμοποιείται σε περιπτώσεις spam, προσβολών ή chat ενοχλητικό προς τους υπόλοιπους παίχτες. Αν μετά το unmute του συνεχίσει την ίδια συμπεριφορά πρέπει να γίνεται ban και mute για το υπόλοιπο του game.

Ειδικά στο eleos, σε παιχνίδια στα οποία υπάρχουν παραπάνω από 1 admin, χρειάζεται προσοχή στην διαχείριση. Κανένας admin δεν έχει δικαίωμα να βγάλει mute που έχει κάνει άλλος admin,ή να κάνει mute άλλον admin. Παραβάσεις αυτού του κανόνα ή κατάχρηση της εντολής mute πρέπει να γίνονται report στο forum.

iron_hunt3r
04-02-2012, 04:00 PM
Το rule πρέπει να το αλλάξει κάποιος στη σελίδα του site και να βάλει αυτό που είπε ο tsigo... από εδώ (http://www.mymgn.com/board/showthread.php?t=117160&page=3) πλέον το mute σε admin επιτρέπεται όταν συντρέχουν λόγοι...

NiGhT-(WiTnEsS)-
04-02-2012, 06:15 PM
Λοιπόν, για να μην λέω τα ίδια και τα ίδια πρώτα θα δείτε το replay και ύστερα αν έχετε κάτι να πείτε αφού το επεξεργαστείτε στο μυαλό σας και δείτε πως στέκει, ύστερα postarete. Είδες ρε φίλε τι έκανε και του είπα "levare pudge" ? Που στο κάτω κάτω δεν δεν τον έβρισα ούτε τον προσέβαλα... Άμα ήταν έτσι με το πρώτο "Zwo" που θα έγγραφε κάποιος θα τον κάναμε ban. Θα συμφωνήσω πως προφανώς δεν γνώριζε πως είμαι admin, αλλά ήμουν δεν ήμουν admin εγώ θα τον postara καθώς το mute ήταν τελείως άκυρο. Για να μην το συνεχίσω μιας και δεν φαίνεται να καταλάβετε θα περιμένω απόφαση των αρμόδιων.
P.S. Καλό θα ήταν να μην παρεμβαίνουν άκυροι (ειδικά mates....). Δεν ωφελούν σε τίποτα, απλά spamaroun...

DooMGu4rD
04-02-2012, 07:41 PM
Άκυρο δεν νομίζω να είναι, αποτελεί προειδοποίηση για να μην συνεχιστεί το flame, Μιας και ότι έκανα απο κει και πέρα θα έκανες flame. Όπως όταν Hookara το creep για να τ πάρω και συ παραξενεμένος έβαλες ... λες και έκανα κάτι λαθος(πέρα από το να χαλάσω λίγο mp για να κάνω τα boots να γεμίσετε mana). Έπειτα πάω να hookarw Και μπαίνουν μπροστά μου και κάνοντας κίνηση για να βρω καθαρό target, το πετάω απλά μπας και πιάσει κάποιον που έκανε πίσω κίνηση. Εσύ αμέσως leavare ενώ δεν υπάρχει αφορμή για να μιλήσεις, και αφού ήδη σου έχω πει από πιο πριν να σταματήσεις το flame. Αν έκανα επανηλειμένο steal τότε ας με έκανες abuse γι αυτό, το να κάνεις flame και να λες αν συνεχίσεις θα δεις (aka απειλές και δεν ξέρω εγώ τι) δεν αποτελούν σωστή συμπεριφορά άρα και κρίνω ότι χρειάζεσαι warn και έπειτα mute..

Τέσπα το κουράζουμε το θέμα, δν απαντάω σε κάτι άλλο, περιμένω απλά την απάντηση του staff!

teh_
05-02-2012, 04:28 AM
Aρχικά να ξεκαθαρίσω κάτι. Το mute σε admin δεν επιτρέπεται. Επειδή τις τελευταίες μέρες υπάρχει σύγχυση γύρω από αυτόν τον κανόνα, ο admin δεν θα δεχτεί κάποια ποινή.

Αbuse Denied
Topic Closed