PDA

View Full Version : [Solved] Dissable alt-tab



respectious
17-03-2012, 05:21 PM
kalimera paides...paratirisa kati to opoio dn 3erw an sas simbainei k esas alla s mena ginete kathe fora p t kanw athela m...otan mpainw s lobby s game kai pataw alt+a kai st kapakia alt+tab tote an dn ksanampw st game mexri n ksekinisei to game th eimai kanonika mesa st game...t exw pathei apeires fores...t exete pathei pote?

G.ViruS
17-03-2012, 05:30 PM
Ναι μην το κάνεις.

Οταν κάνεις Alt+a το παράθυρο του w3 ανεβαίνει Checkarei αν όντως βγήκες και μετά σε βάζει Channel.
Αν πάς Alt-Tab την ώρα αυτή δεν θα φορτώσει οτι βγήκες και ο Server νομίζει ακόμα πως είσαι στο Lobby.

ΓΙ'αυτό αρκετοί λένε πάτησα Alt+a νομιζα πως βγήκα απο το lobby αλλα τελικά δεν βγήκα.

respectious
17-03-2012, 05:57 PM
dn ginete n ginei kati dld g ftiaxtei?

Its_Time_For_FF
17-03-2012, 06:05 PM
τωρα για 2 sec γινεται ολο αυτο? :/

respectious
17-03-2012, 06:10 PM
dn einai zitima xronou...einai to oti ksexniemai k enw kserw oti ginete lew "sigoura exo bgei" k telika tn patame...oxi mono egw...arketoi..

Its_Time_For_FF
17-03-2012, 06:12 PM
βασικα εγω παταω esc και δεν μου εχει συμβει ποτε αυτο...

K[a]ne
17-03-2012, 07:04 PM
Στείλε ένα email στη blizzard να στο φτιάξει ρε μάστορα!

respectious
17-03-2012, 07:15 PM
βασικα εγω παταω esc και δεν μου εχει συμβει ποτε αυτο...

k m esc nomizw ginete...k[a]ne thnx g t help r magka..

PRO_ta8litis
18-03-2012, 01:05 PM
βασικα εγω παταω esc και δεν μου εχει συμβει ποτε αυτο...

this

neversaymore-
18-03-2012, 02:15 PM
dn ginete n ginei kati dld g ftiaxtei?

Αν τελικα δε το παρεις χαμπαρι και μεινεις afk και εν-τελει σε kickαρει το bot θα δεχθεις το autoban και μετα αντε να πεισεις τους manager πως δεν εισαι ελεφαντας (οπως λεει και το ανεκδοτο) :
Ο λαγός, εκεί που την είχε πέσει σε μια καρέκλα ένα μεσημέρι και απολάμβανε τη λιακάδα, πετάγεται όρθιος από τον θόρυβο ποδιών που σαρώνανε τη ζούγκλα. Δεν περνάνε τριάντα δευτερόλεπτα, και μια ορδή ελεφάντων, περνάει πανικόβλητη μπροστά από τη βεράντα του σαρώνοντας τα πάντα.
Την ορδή ακολουθούν δύο ποντίκια.
Ο λαγός συνέρχεται, τινάζεται και βουτάει ένα από τα ποντίκια (που φυσικά έτρεχε πανικόβλητο).
- Τι συμβαίνει μαστορα;
- Δεν τάμαθες; Μεγάλος διωγμός κατά των ελεφαντών.
- Καλά, και εσείς τι τρέχετε πανικόβλητοι;
- Καλά είσαι σοβαρός; Άμα σε πιάσουνε, άντε να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας.

Aρα , αν οντως εχεις προβλημα και παιζει να την πατησεις θα σου προτεινα να απενεργοποιησεις το alt-tab. Μπορεις να useαρεις αλλους συνδιασμους οπως alt-space ή alt-F1 etc. και επειδη η συνηθεια ειναι πολυ δυνατο πραγμα για κανα 6μηνο τουλαχιστο πρωτα θα πατας alt-tab και μετα το 2ο συνδιασμο αρα θα κερδιζεις αυτα τα 2 sec.

Googlαρε = dissable alt-tab
και θα βρεις πως να το κανεις.