PDA

View Full Version : Franchis Muamba...



Capitan0
18-03-2012, 09:09 AM
http://www.xxsports.gr/news/statheri-i-katastasi-tou-mouampa-vids/

Βρισκεται με καρδιακη προσβολη σε κρισιμη κατασταση 23 χρονων παιδι κριμα ειναι να πεθανει τοσο αδικα..ας προσευχηθουμε ολοι να πανε ολα καλα..Ολοι στο γηπεδο εκλαιγαν με τις ανανηψεις που του εκαναν και φωναζαν..Ειναι κριμα να βλεπεις τετοια πραγματα..

BBB.
18-03-2012, 09:19 AM
Mακαρι να πανε ολα καλα ! Κριμα το παιδι...

Αναρωτιεμαι εαν θα ηταν ιδια η αντιμετωπηση του περιστατικου εαν γινοταν εδω στην Ελλαδα...

Capitan0
18-03-2012, 01:03 PM
Mακαρι να πανε ολα καλα ! Κριμα το παιδι...

Αναρωτιεμαι εαν θα ηταν ιδια η αντιμετωπηση του περιστατικου εαν γινοταν εδω στην Ελλαδα...
Τι να σου πω.Εγω βλεπω τους οπαδους της Τοτεναμ να καθονται λες και ειναι δικο τους παιχτης και αναριωτομουν αυτο ακριβως που ρωτησες εσυ τωρα φιλε μου..Απιστευτο πραγματικα.Η αληθινη μαγεια του ποδοσφαιρου αποτυπωμενη σε αυτο το βιντεο που εχει το λινκ

jimkills
18-03-2012, 02:05 PM
ΦΥΣΙΚΑ και θα γινοταν το ιδιο στην Ελλαδα εαν συνεβενε κατι τετοιο. Οπως εγινε με τον Αντεφεμι της Ξανθης και εναν αλλο ποδοσφαιριστη της Λαρισας που δυστηχως εχω ξεχασει το ονομα του. Παντως μακαρι να πανε ολα καλα με τον συγκεκριμενο παιχτη, που απο οσο γνωριζω βρισκεται ακομα σε κρισιμη κατασταση. Αν θελετε να ενημερωθειτε, επισκευτειτε αγγλικα sites και οχι ελληνικα, π.χ dailymail.

MonjoShc
18-03-2012, 02:07 PM
pano ap'ola na eisai an8ropws...auto metraei
den metraei to opadiliki se tetoies periptosis...
makari na einai kala to palikari

meepeises
18-03-2012, 04:00 PM
Εγω παντως αν το παθενε ο μαριδακης αυτο στο γηπεδο θα ελεγα οτι ειναι θεια δικη.

AlcoholFuLL
18-03-2012, 04:23 PM
Εγω παντως αν το παθενε ο μαριδακης αυτο στο γηπεδο θα ελεγα οτι ειναι θεια δικη.

Κάπως έτσι αισθάνομαι και εγώ,και ας απέχω από το τόπι τον τελευταίο καιρό

Capitan0
18-03-2012, 04:24 PM
Ναι σωστα ξεχασα ειμαι σιγουρος πως αν συμβει κατι παρομοιο μεσα στην τουμπα σε καποιον παικτη του ολυμπιακου πιο μεγαλη πιθανοτητα εχει να γιουχαρουν σαν τα κωλοπαιδα παρα να στεναχωρηθουν

Lypamai-Sygnwmi
18-03-2012, 04:38 PM
Fabrice Muamba'

EbToxX
18-03-2012, 05:56 PM
Όχι που δεν θα το γυρίζατε στο Ελληνικό ποδόσφαιρο για άλλη μια φορά.
Εδώ ο κόσμος καίγεται και εσείς τα μυαλά στα κάγκελα.

BBB.
18-03-2012, 07:12 PM
Όχι που δεν θα το γυρίζατε στο Ελληνικό ποδόσφαιρο για άλλη μια φορά.
Εδώ ο κόσμος καίγεται και εσείς τα μυαλά στα κάγκελα.

Eγω μια συγκριση εκανα ! :| γιατι θιχτηκες ομως;

EbToxX
18-03-2012, 07:28 PM
Eγω μια συγκριση εκανα ! :| γιατι θυχτηκες ομως;

Δεν θίχτηκα καθόλου, απλά ενώ μας λέει πως ο άλλος παλεύει για την ζωή του και είναι στο τσακ για να πεθάνει οι άλλοι οι φανατικοί από πάνω άρχισαν πάλι τις μπαρούφες περί Μαρινάκη,Ελληνικό ποδόσφαιρο και μπλα μπλα μπλα. . .
Μια φορά να μην αναφέρετε τις διαφορές σας περί Ελληνικού ποδοσφαίρου θα πάθετε κάτι.
(και να πεις πως τα 2 θέματα έχουν κάποια σχέση μεταξύ τους. . . .)

Just(wiNner
19-03-2012, 07:49 AM
Exw iatrikh aporia. Auto p sumvenei me tis kardiakes prosvoles p to exw parathrhsei ta teleutaia xronia kuriws mipws eisai apo thn polu dopa? Gt dn mporw na pistepsw oti enas 23xronos epaggelmatias podosfairisths p pezei mpala apo ta 5 tou ka8e mera borei na pathei kardiakh prosvolh apo klhronomikothta h kapoio problima kardias? Enas giatros na mas apanthsei an exoume edw pera. Makari na ginei kala to paidi kai makari na kopei h dopa p prokalei tetoia krousmata gt dn uparxei epaggelmatias p dn doparete stis meres mas.Dustuxws

Luck]sto[NoLag
19-03-2012, 08:04 AM
Δεν μπορώ να γνωρίζω γιατί το παιδί έπαθε ότι έπαθε. Βλέποντας και την ημερομηνία γέννησης του συγκλονίζομαι ακόμα περισσότερο γιατί μιλάμε για ένα νέο παιδί λίγα χρόνια μεγαλύτερο από εμένα. Μου θυμίζει το περιστατικό με τον παίχτη της Σεβίλης 6 χρόνια πριν , πριν τους αγώνες με την ΑΕΚ. Βέβαια δυστυχώς εκεί είχαμε το "μοιραίο" πράγμα που απεύχομαι με όλες μου τις δυνάμεις σε αυτή τη περίπτωση. Μακάρι να γίνει καλά το παλικάρι γιατί είναι πολύ κρίμα.
@Just(Winner. Δεν ξέρω αν μπορεί κάτι τέτοιο να προκληθεί από την χρήση "ντόπας" βασικά σε υπερβολικό βαθμό όλα τα πράγματα γίνονται επικίνδυνα. Ελπίζω και πάλι με το να γίνει καλά. Αμφιβάλλω ότι μπορεί να έπαθε κάτι από την "ντόπα" γιατί τότε όλη η πρώην Σεβίλη Mareska κτλ έπρεπε να είχαν πεθάνει προ πολλού γιατί είναι αποδεδειγμένο ότι οι συγκεκριμένοι για 2 χρόνια +- έκαναν χρήστη ντόπας. Ξαφνικά έπαιζαν σαν τρελοί , και μετά ήταν ένα μπαλόνι που ξεφούσκωσε..

Capitan0
19-03-2012, 08:26 AM
Exw iatrikh aporia. Auto p sumvenei me tis kardiakes prosvoles p to exw parathrhsei ta teleutaia xronia kuriws mipws eisai apo thn polu dopa? Gt dn mporw na pistepsw oti enas 23xronos epaggelmatias podosfairisths p pezei mpala apo ta 5 tou ka8e mera borei na pathei kardiakh prosvolh apo klhronomikothta h kapoio problima kardias? Enas giatros na mas apanthsei an exoume edw pera. Makari na ginei kala to paidi kai makari na kopei h dopa p prokalei tetoia krousmata gt dn uparxei epaggelmatias p dn doparete stis meres mas.Dustuxws
Μπορει να ειχε προβλημα καρδιας και ο μανατζερ του για να τον προωθησει ''εκρυψε'' αυτο το προβλημα που ειχε.Ολα συμβαινουν στο ποδοσφαιρο ειδικα με τους μανατζερ που θελουν να βγαλουν χρηματα.

NecrobutcherGR
19-03-2012, 09:15 AM
MIN KSEXNATE Éric Abidal !Den yparxei athlitis poy na min pernei anavolikes ousies (oxi katanagki kata tin agonistiki periodo)

Éric Abidal:
On 15 March 2011, Barcelona announced that Abidal was diagnosed with a tumor on his liver
On 15 March 2012, it was announced that Abidal would have to undergo a liver transplant because of his previous liver problems.(prin 3 meres)

http://menshealth.about.com/cs/fitness/a/anab_steroids.htm
Anabolic Steroids and Liver Damage
Research especially those studying hospitalized patients, show the liver can suffer serious effects from the use of anabolic steroids. Anabolic steroids reduce the livers excretory function. This is particularly so with the steroids containing 17-alky. The liver can suffer from a bleeding cystic condition that is potentially fatal. Use of steroids has also been linked to liver cancer, although this is very rare.

Gia tin sigkekrimeni periptosi apo to idio site:
Anabolic Steroids and the Cardiovascular System
Although no long term studies have been conducted into the effects of anabolic steroids on the heart and the vascular system there is evidence from studies and investigations that they can cause or are risk factors for cardiovascular system damage, problems with blood pressure and lipoproteins such as cholesterol. There is some evidence that anabolic steroids can cause structural changes to the heart and that heart disease and strokes are possible with anabolic steroids especially oral types of the drug.