PDA

View Full Version : [Solved] Προβλημα με Βattlenet



poul.
29-03-2012, 09:30 AM
Καλημερα προσπαθω να μπω στο βνετ αλλα δεν μ βαζει αφου μου πεταει το εξης μηνυμα:You may be trying to connect ot an invalid battlenet server.If you are using a modem you may need manually connect to the internet before connecting to battlenet.Μονο σε μενα το βγαζει αυτο τωρα?Γενικα μ το χει ξαναβγαλει αυτο αλλα με την 2η προσπαθεια μπηκε αμεσως...

tasn
29-03-2012, 09:52 AM
Πρόβλημα δικτυακό.

Η κάποιο προσωρινό που θα λυθεί μετά απο λίγο.
Η έχεις επειλέξει λάθος server να συνδεθείς.
Δες αν έχει τον σωστό εκεί δίπλα από το battle.net που έχει ενα κουμπάκι...περίμενε λίγη ώρα, δοκίμασε αργότερα και δες.
Αν δεν μπείς κάνε και ένα restart τον router.

poul.
29-03-2012, 11:06 AM
mono me ton diko mas server exei 8ema me tous alous mpenei :/

DeathStroke
29-03-2012, 12:00 PM
mono me ton diko mas server exei 8ema me tous alous mpenei :/

kai egw pisteuw oti exei to diktuo provlima (router or sundesh)

Carlos_Delfino
29-03-2012, 12:08 PM
k mena g 2 meres m to evgaze auto enw dn eixa thema internet oute router!ekana restart pc router meta apo kana 10lepto einai ok!

Amoxilin
29-03-2012, 12:17 PM
Είχα παρόμοιο πρόβλημα προ καιρού. Ο server που πρέπει να είσαι είναι ο Northrend Europe. Δες μήπως έχεις πατήσει κατά λάθος άλλον server. Αν το πρόβλημα εξακολουθεί να υπάρχει κάνε Restart το Router.

ETS.LuNaCy
29-03-2012, 06:29 PM
Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και δεν έμπαινε στο Europe, στο Asia και δεν ξέρω και εγώ πιο άλλο έχει, έμπαινε κανονικά. Κλείσε και άνοιξε το modem σου ή αποσυνδέσου και μετά ξανά συνδέσου στο δίκτυο manually.

Δηλαδή, αν έχεις και Windows 7, κάτω δεξιά, δίπλα από την ώρα, έχει κάτι γραμμούλες που μεγαλώνουν. Πάτα εκεί, κοίτα σε πιο λέει Συνδέθηκε, κάνε αποσύνδεση και ξανά συνδέσου.
Βέβαια, επειδή δεν είμαι και 100% σίγουρος, νομίζω το πρόβλημα λύθηκε αφού έκανα unistall & install το Warcraft.
Δοκίμασε και πες.

poul.
30-03-2012, 06:51 AM
ekana rr to modem alla dn egine tpt pali dn empene sto northrend alla meta apo kati wres eftiakse mono tou...twra ti skalwma efage dn kserw..thanks padws :)