PDA

View Full Version : [Solved] Graphics



Death_Reaper
04-04-2012, 12:21 PM
Καλησπερα παίδες.Θα ηθελα τη βοηθεια σας σχετικα με την αναλυση οθονης.Βαζω να παιξω wow και παω να αλλαξω τις ρυθμισεις στο video(αναλυση οθονης κλπ.).Το βαζω στο 80hz και εκει ειναι που τελεινουν ολα.Μου βγαζει μαυρη οθονη και μου λεει "analog out of range 71.5khz/85hz".Οποτε παω να μπω μου βγαζει το ιδιο και δε μπορω να αλλαξω τις ρυθμισεις.Επισης στο dota 2 αλλα και στο dota κολλαει σε καποιες φασεις και αυτο γινεται συνεχεια και δεν ειναι απο τη συνδεση μου. Αμα γνωριζει καποιος ας με διαφωτισει.

G.ViruS
04-04-2012, 12:24 PM
Τι οθόνη έχεις?
Τι κάρτα γραφικών έχεις?

Death_Reaper
04-04-2012, 01:03 PM
ati radeon HD 5700.Οθονη μια LG 22 intses.

Death_Reaper
04-04-2012, 01:07 PM
Να συμπληρωσω οτι πριν κανω format δε γινοταν κατι τετοιο.Απο τοτε που το κανα αρχισε να γινεται αυτο.

Death_Reaper
04-04-2012, 01:21 PM
οκ το φτιαξα. :D

Insom
04-04-2012, 01:23 PM
Αν πας alt tab στο dota2, μετά σε πετάει μήπως; Αφού έκανες format και από τότε συμβαίνει ίσως να έχει θέμα ο driver για κάποιο λόγο...

ATI Radeon 5XXX HD Series Windows 7 64bit driver update (http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonaiw_vista64.aspx)

Yπέθεσα πως έχεις Windows 7 64bit αν δεν έχεις, συμπλήρωσε τα κουτάκια μόνος σου εδώ. (http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx)

*Edit: Αφού το έφτιαξες, πες μας τι έφταιγε :D

xalaragr
04-04-2012, 01:32 PM
οκ το φτιαξα. :D


Αν πας alt tab στο dota2, μετά σε πετάει μήπως; Αφού έκανες format και από τότε συμβαίνει ίσως να έχει θέμα ο driver για κάποιο λόγο...

ATI Radeon 5XXX HD Series Windows 7 64bit driver update (http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonaiw_vista64.aspx)

Yπέθεσα πως έχεις Windows 7 64bit αν δεν έχεις, συμπλήρωσε τα κουτάκια μόνος σου εδώ. (http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx)

*Edit: Αφού το έφτιαξες, πες μας τι έφταιγε :D

Λογικα ή δεν ειχε κανει καν install τα drivers...ή ηθελαν update..

Death_Reaper
04-04-2012, 02:15 PM
Παπαρια μονο το wow εφτιαξα.Ακομα κολλάω στο D2 και dota.Πηγα στη καρτα γραφικων και αλλαξα απο 85hz που το χα βαλει max το βαλα στο 75hz.Η οθονη απ οτι φαινεται δε μπορουσε πανω απο 75hz και γι αυτο μου εβγαζε αυτο το μηνυμα.

Τωρα βλεπω αν εχω κανει τα updates.

jimkills
04-04-2012, 03:40 PM
Ειχα το ιδιο προβλημα. Απλα αγορασε HDMI καλωδιο και συνδεσε το με την οθονη σου και με την εξοδο της καρτας γραφικων πανω στην μοναδα.

Armstrong
04-04-2012, 04:15 PM
vapse mple tin othoni kai rixtin stin thalassa :D

Death_Reaper
05-04-2012, 07:48 PM
Εχουμε και λεμε:

Με HDMI καλωδιο τα χω συνδεδεμενα.Εκανα upgrade και κατεληξα να μη μπορω να παιζω καν.Δε μ αφηνε να μπαινω σε κανενα παιχνιδι!!Οποτε εγινε ενα rage format και πλεον ολα ειναι κομπλε.Insom αλλαξα τα χαρακτηριστικα γιατι εχω w7 στα 32-bit, ειδες ομως που κατεληξα..:p

Ευχαριστω παντως μαγκες.

Marioc)
20-04-2012, 11:25 PM
vapse mple tin othoni kai rixtin stin thalassa :D

axxaxaaxa

Lafayette
21-04-2012, 02:00 AM
Παιδιά μια και υπάρχει και άλλο thread εδώ ας πω το πρόβλημα μου εδώ.

Κατέβασα την DotA 2 σήμερα αλλά υο κακό είναι ότι αν και έχω 17άρα οθόνη (θα πάρω σίγουρα άλλη μεγάλη σε λίγο καιρό), δε μου ανοίγει το game όταν πάω να το ανοίξω και μου βγάζει μια μαυρίλα και ένα κείμενο που λέει το εξής : Out Of Range

75.0 khz / 65 hz


Please μπορεί να βοηθήσει κάποιος; Παίζει να είμαι ο μόνος που δε μπορώ να παίξω ενώ θέλω και έχω invite... :/

qlilow.
21-04-2012, 02:32 AM
Σου απαντησα στο αλλο...

Απλα να σου πω και κατι ακομα εδω.
H 17αρα οθονη ειναι μια χαρα για gaming. Αν παρεις μεγαλυτερη 19αρα+ θα πρεπει να την βαλεις πιο μακρια απο οτι εχεις τωρα την 17αρα. Δηλ οσο πιο μεγαλη τοσο πιο μακρια. Το προβλημα ειναι με την κινηση των ματιων ειχα διαβασει και η αποσταση που διανυνουν απο την μια ακρη της οθονης ως την αλλη. Αρα δε θα μπορεις να καθεσαι ολη μερα στο PC :p γιατι θα κουραζεσαι. true story.

Lafayette
21-04-2012, 02:39 AM
Σου απαντησα στο αλλο...

Απλα να σου πω και κατι ακομα εδω.
H 17αρα οθονη ειναι μια χαρα για gaming. Αν παρεις μεγαλυτερη 19αρα+ θα πρεπει να την βαλεις πιο μακρια απο οτι εχεις τωρα την 17αρα. Δηλ οσο πιο μεγαλη τοσο πιο μακρια. Το προβλημα ειναι με την κινηση των ματιων ειχα διαβασει και η αποσταση που διανυνουν απο την μια ακρη της οθονης ως την αλλη. Αρα δε θα μπορεις να καθεσαι ολη μερα στο PC :p γιατι θα κουραζεσαι. true story.

Y ισχύει.. Το πιστεύω ότι δεν γίνεται να μην μπορεί να παίξει σε μένα μόνο.. Τόσοι έχουμε 17άρα αλλά τι φταίει; Το pc το'χω από το καλοκαίρι άρα είναι new.. 1100 έσκασα ρε..

Ganitas
10-05-2012, 02:14 AM
Ναι όντως εγώ σήμερα έχω κλείσει 12ώρο! Τι να κάνω; DOTA, Ταινίες με τον Βέγγο και λίγο απ' όλα!