PDA

View Full Version : Εκλογές 6 Μαίου 2012



Angelos21
11-04-2012, 06:13 PM
Όλως τυχαίως, η εισαγγελέας διερευνά τον τρόπο απόκτησης του πολυτελούς ακινήτου επί της Διονυσίου Αρεοπαγίτου, το οποίο κοστολογείται στα 6,5 εκατ. ευρώ, ποσό που δεν δικαιολογείται από το εισόδημα του πρώην υπουργού "κυρίου" Άκη Τσοχατζόπουλου. Ο πρώην υπουργός συλλαμβάνεται ΤΥΧΑΙΑ πάντα λίγες ώρες πριν προκηρυχθούν οι εκλογές για να μας πείσουν οι επικοινωνιολόγοι ότι θα υπάρξει κάθαρση στην ελληνική πολιτική σκηνή. Την ώρα που συνελήφθη και ο σκύλος μου κατάλαβε ότι θα γίνουν εκλογές.

Ας μην ξεχνάμε ότι μετά από 2 μνημόνια και "κουρέματα χρέους" αυτό που θα ψηφίσουμε είναι μία μνημονιακή ή όχι κυβέρνηση. Έχουμε ακόμα ελπίδες να ξεφύγουμε από το μονόδρομο.

Ελπίζω οι Έλληνες να ξυπνήσουν.


http://www.youtube.com/watch?v=u1jWz7ePBqM&feature=player_embedded

Πραγματικά, αγάπησα την Τσαπανίδου. Τον έκανε ρόμπα.

Krema_Hmeras
11-04-2012, 06:17 PM
provata eimaste kai an bgei o gnostos dikomatismos !! eimaste a3ioi tis miras mas!!! GT stis polhs borei na pinasan pinan oso den paei emeis stin eparxia den to niosame kala akoma to palouki giafto exodas tin pliopsifia ts ellados san provata 8a psifisoume idika oi pio geroi!

Aderew
11-04-2012, 06:39 PM
Δείτε τον καλά ... αυτή την σκατόφατσα θα βλέπετε για τα επόμενα 1-2 χρόνια. Ευχαριστώ.

http://lh4.ggpht.com/-Lcz1eIwtcx4/TQo66WDoQeI/AAAAAAAAAFA/deybHNhKe90/samaras8.jpg

Lafayette
11-04-2012, 06:40 PM
Δείτε τον καλά ... αυτή την σκατόφατσα θα βλέπετε για τα επόμενα 1-2 χρόνια. Ευχαριστώ.

http://lh4.ggpht.com/-Lcz1eIwtcx4/TQo66WDoQeI/AAAAAAAAAFA/deybHNhKe90/samaras8.jpg

ΟΜΟΡΦΑΝΤΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΜΟΥΥΥ.

ETS.LuNaCy
11-04-2012, 06:52 PM
Στοίχημα το βρακί μου ότι θα βγει ΠΑΛΙ ΠΑΣΟΚ/ΝΔ.
Μιλάμε για τρομερό Looney Tunes βρακί ποιότητας!

SOLOMON-KANE
11-04-2012, 06:53 PM
Δείτε τον καλά ... αυτή την σκατόφατσα θα βλέπετε για τα επόμενα 1-2 χρόνια. Ευχαριστώ.

http://lh4.ggpht.com/-Lcz1eIwtcx4/TQo66WDoQeI/AAAAAAAAAFA/deybHNhKe90/samaras8.jpg

koita antras...na erthei gyneka na mou pei ton agapaw...na tis pw parta (kai ta 5)

ma kala gamw ton antixristo tous den ntreponte na vgenoun stin tileorasi kai na milage? gamw theloun kai na kivernisoun kai tin Ellada pff

Angelos21
11-04-2012, 06:55 PM
Σε 5 λεπτά το διάγγελμα των εκλογών από τον Παπαδήμο, ανοίξτε ΤV.

SOLOMON-KANE
11-04-2012, 06:56 PM
Σε 5 λεπτά το διάγγελμα των εκλογών από τον Παπαδήμο, ανοίξτε ΤV.

den pa na gamithei kai aytos kai h tv mazi pou tha katsw na tous dw kiolas :S

Insanor
11-04-2012, 07:04 PM
samaraaaaaaaaaaas<3

jaker
11-04-2012, 07:10 PM
koita antras...na erthei gyneka na mou pei ton agapaw...na tis pw parta (kai ta 5)

Tα ειχε με την Αννα βισση.


Παιδια εχετε δικιο οτι και να πειτε...

Πειτε μου ομως τι θα ψηφισετε σ'αυτες τις εκλογες. Θελω να μου πειτε ονομα κομματος χωρις υπεκφυγες.
Με το να βριζουμε μονο δεν θα γινει κατι..

Αν και ειμαι σιγουρος οτι δεν θα απαντησει κανεις... πακ πακ πακ πακπακ...

Εγω ειμαι αναμεσα σε καποιο ακροδεξιο κομμα Χ.Α ή ΛΑΟΣ και σε αριστερο με το συνδιασμο που θα κατεβει ο Καζακης. Δεν προκειτε να ξαναψηφισω ποτε στην ζωη μου ΝΔ & Πασοκ..
Το ΚΚΕ μια φορα το ψηφισα και δε μου αρεσει καθολου αυτη η σταση που κραταει δε συνεργαζομαι με κανενα , για τπτ και ειμαι μονο εγω και tpt αλλο. + επιτελους αλλαξτε αρχηγο κομμματος μου εχετε την κα.Παπαρηγα πρωτη μουρη τοσα χρονια ελεος πια.

Angelos21
11-04-2012, 07:16 PM
Tα ειχε με την Αννα βισση.


Παιδια εχετε δικιο οτι και να πειτε...

Πειτε μου ομως τι θα ψηφισετε σ'αυτες τις εκλογες. Θελω να μου πειτε ονομα κομματος χωρις υπεκφυγες.
Με το να βριζουμε μονο δεν θα γινει κατι..

Αν και ειμαι σιγουρος οτι δεν θα απαντησει κανεις... πακ πακ πακ πακπακ...

Εγω ειμαι αναμεσα σε καποιο ακροδεξιο κομμα Χ.Α ή ΛΑΟΣ και σε αριστερο με το συνδιασμο που θα κατεβει ο Καζακης. Δεν προκειτε να ξαναψηφισω ποτε στην ζωη μου ΝΔ & Πασοκ..
Το ΚΚΕ μια φορα το ψηφισα και δε μου αρεσει καθολου αυτη η σταση που κραταει δε συνεργαζομαι με κανενα , για τπτ και ειμαι μονο εγω και tpt αλλο. + επιτελους αλλαξτε αρχηγο κομμματος μου εχετε την κα.Παπαρηγα πρωτη μουρη τοσα χρονια ελεος πια.

3 Παρατηρήσεις :
1.Το Κ.Κ.Ε δεν έχει αρχηγό κόμματος, μόνο Γ.Γ. (γενική γραμματέας) είναι η κυρία. Συμφωνώ, ότι η στάση του κόμματος, δεν συνεργάζομαι με κανέναν είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ. Κάνε μία υποχώρηση για το καλό της χώρας που θέλεις να βοηθήσεις.

2.Το θέμα είναι να μην ψηφίσεις αυτούς που ήταν/είναι υπέρ του μνημονίου από την αρχή: ΠΑΣΟΚ, ΝΔ, ΛΑΟΣ
και ψήφισε ό,τι θες. Αυτοί ψήφισαν το μνημόνιο 1.

3.Και η κουτσή Μαρία πήδαγε την Βίσση.

Υ.Γ. Αφού έζησα να δω τον Άδωνη στην κυβέρνηση μπορώ να πεθάνω ήσυχος ότι τίποτα δεν θα φτιάξει ποτέ σε αυτή την χώρα.

Anwnimos
11-04-2012, 07:39 PM
Η Παπαρήγα πιό πολύ αγαπάει την Ρωσία παρά την Ελλάδα!!
Λόγω του ότι ο αδερφός μου είναι στρατιωτικός δεν πρόκειται να σας πώ τι θα ψηφίσω.
Πάντως καλά πάμε ;)

VivaLaAnarxia
11-04-2012, 07:40 PM
Η Παπαρήγα πιό πολύ αγαπάει την Ρωσία παρά την Ελλάδα!!
Λόγω του ότι ο αδερφός μου είναι στρατιωτικός δεν πρόκειται να σας πώ τι θα ψηφίσω.
Πάντως καλά πάμε ;)
Χρυσαυγουλο?

jaker
11-04-2012, 07:48 PM
Χρυσαυγουλο?

??? πες πρωτα τι θα ψηφισεις και μετα ρωτα τους αλλους.

Ποιο κομμα αντιπροσωπεύει την Αναρχια και την ουτοπια ?

VivaLaAnarxia
11-04-2012, 07:50 PM
??? πες πρωτα τι θα ψηφισεις και μετα ρωτα τους αλλους.

Ποιο κομμα αντιπροσωπεύει την Αναρχια και την ουτοπια ?

Δεν θα ψηφισω..Θα δωσω το παρον στις εκλογες αλλα δεν θα "τιμησω" με την ψηφο μου καποιο κομμα!Οποτε απο αυτα νομιζω απανταται η ερωτηση σου..

jaker
11-04-2012, 08:06 PM
Δεν θα ψηφισω..Θα δωσω το παρον στις εκλογες αλλα δεν θα "τιμησω" με την ψηφο μου καποιο κομμα!Οποτε απο αυτα νομιζω απανταται η ερωτηση σου..

Οντως.

Αλλα να δωσω ενα παραδειγμα (?)

Εστω λοιπον οτι ειμαστε 10 ανθρωποι σε αυτη τη χωρα και γινονται εκλογες...
Οι 3 ειναι πολιτικοποιημενα κοπροσκυλα και το μονο που τους ενδιαφερει ειναι να πως θα αναλαβουν τις ηγετικες θεσεις. Οι αλλοι 4 ειναι αδιαφοροι και ψηφιζουν οτι να ναι... και τελος 3 που εμειναν δεν ψηφιζουν αλλα δεν τους αρεσει κ η κατασταση στην οποια βρισκετε η χωρα..


Ποιο χαμενος δεν ειναι αυτος που δε του αρεσει κατι αλλα και δεν κανει κατι για αλλαξει αυτο ?

VivaLaAnarxia
11-04-2012, 08:15 PM
Οντως.

Αλλα να δωσω ενα παραδειγμα (?)

Εστω λοιπον οτι ειμαστε 10 ανθρωποι σε αυτη τη χωρα και γινονται εκλογες...
Οι 3 ειναι πολιτικοποιημενα κοπροσκυλα και το μονο που τους ενδιαφερει ειναι να πως θα αναλαβουν τις ηγετικες θεσεις. Οι αλλοι 4 ειναι αδιαφοροι και ψηφιζουν οτι να ναι... και τελος 3 που εμειναν δεν ψηφιζουν αλλα δεν τους αρεσει κ η κατασταση στην οποια βρισκετε η χωρα..


Ποιο χαμενος δεν ειναι αυτος που δε του αρεσει κατι αλλα και δεν κανει κατι για αλλαξει αυτο ?
Και το λευκό/άκυρο δίνει μήνυμα..Ειδικά από τότε που άλλαξε ο εκλογικός νόμος και δεν δίνει τα λευκά στο πρώτο κόμμα..Δεν είναι ότι δεν συμμετέχεις στη διαδικασία(παρ'όλο που κατ'εμέ,με το να ρίχνουμε μια ψήφο στην κάλπη κάθε 4 χρόνια περισσότερο τους εαυτούς μας κοροιδεύουμε) απλά επιλέγεις να μην υποστηρίξεις κανέναν..Έτσι λοιπόν δεν είναι ότι δεν κάνεις κάτι και αδιαφορείς,αλλά αντίθετα προσπαθείς να το αλλάξεις με τον τρόπο σου και όχι ανακυκλώνοντας το ήδη υπάρχον σύστημα..

Anwnimos
11-04-2012, 08:24 PM
Χρυσαυγουλο?

Aυτό το υπολόγισες με βάση το <<πάντως καλά πάμε>>?
ή του γεγονότος ότι ο αδερφός μου είναι στρατιωτικός?

SOLOMON-KANE
11-04-2012, 08:25 PM
xrish aygh

VivaLaAnarxia
11-04-2012, 08:28 PM
Aυτό το υπολόγισες με βάση το <<πάντως καλά πάμε>>?
ή του γεγονότος ότι ο αδερφός μου είναι στρατιωτικός?
Το πρώτο κυρίως..Γιατί σημαντικά ποσοστά συγκεντρώνουν ο Κουβέλης,η Χ.Α και ο Καμμένος..

Anwnimos
11-04-2012, 08:33 PM
Το πρώτο κυρίως..Γιατί σημαντικά ποσοστά συγκεντρώνουν ο Κουβέλης,η Χ.Α και ο Καμμένος..

ή καλά πάμε σαν χώρα? :P
δεν ήταν σχετικό με τα κόματα αυτό :P

Angelos21
11-04-2012, 08:49 PM
Λόγω του ότι ο αδερφός μου είναι στρατιωτικός δεν πρόκειται να σας πώ τι θα ψηφίσω.


Προσωπικά είμαι της άποψης ότι η ψήφος είναι μυστική για κάποιο λόγο.
Από την άλλη, έλεος με τα κατάλοιπα της χούντας, οι στρατιωτικοί και οι οικείοι τους να απαγορεύονται να κάνουν κομματικές συζητήσεις.

fan_twn_pro
11-04-2012, 08:51 PM
xrish aygh

etsi :D

Insom
11-04-2012, 09:00 PM
ΣΥΡΙΖΑ ή κάτι παρεμφερές φίλτατοι και ας μην με χαρακτηρίζει.

Χρυσή Αυγή ψηφίζουν μόνο οι θολωμένοι. Καλύτερα ΝΔ από ΧΑ αν είναι δυνατόν τι βλέπουν τα μάτια μου... Σοβαρευτείτε λίγο και σκεφτείτε αντικειμενικά τις συνέπειες πριν ψηφίσετε τους απογόνους της Χούντας και των δοσίλογων επί Β Παγκοσμίου..

jaker
11-04-2012, 09:04 PM
Προσωπικά είμαι της άποψης ότι η ψήφος είναι μυστική για κάποιο λόγο.


Το αντιθετο ακριβως εγω.
Ποτε δεν ειχα προβλημα να πω τη ψηφισα, σε οποιον ρωτησε. Αλλα μου την εσπαγε παρα πολυ οταν μετα τον ρωτουσα εγω και μου λεγε : "ααα η ψηφος ειναι μυστικη".

(αν ειναι μυστικη τοτε γιατι ρωτας ρε παλιοπαπαρι ????????????????????????????????)
(2-3 φορες ομως οταν το επετρεπε η κατασταση εκδικηθηκα την ιδια στιγμη τα ατομα αυτα)

ETS.LuNaCy
11-04-2012, 09:04 PM
ΣΥΡΙΖΑ ή κάτι παρεμφερές φίλτατοι και ας μην με χαρακτηρίζει.

Χρυσή Αυγή ψηφίζουν μόνο οι θολωμένοι. Καλύτερα ΝΔ από ΧΑ αν είναι δυνατόν τι βλέπουν τα μάτια μου... Σοβαρευτείτε λίγο και σκεφτείτε αντικειμενικά τις συνέπειες πριν ψηφίσετε τους απογόνους της Χούντας και των δοσίλογων επί Β Παγκοσμίου..
H μόνη σοβαρή απάντηση.

Οι περισσότεροι, κυρίως νέοι, δεν έχουν ιδέα περί το τι αντιπροσωπεύει το κάθε κόμμα και παν να ψηφίσουν κάτι επειδή το ψήφιζαν οι γονείς ή επειδή τους έλιωσε τον εγκέφαλο η προπαγάνδα ή επειδή νομίζουν και καλά το λευκό/άκυρο είναι ''επανάσταση'' και αντίδραση............

jaker
11-04-2012, 09:06 PM
ΣΥΡΙΖΑ ή κάτι παρεμφερές φίλτατοι και ας μην με χαρακτηρίζει.

Χρυσή Αυγή ψηφίζουν μόνο οι θολωμένοι. Καλύτερα ΝΔ από ΧΑ αν είναι δυνατόν τι βλέπουν τα μάτια μου... Σοβαρευτείτε λίγο και σκεφτείτε αντικειμενικά τις συνέπειες πριν ψηφίσετε τους απογόνους της Χούντας και των δοσίλογων επί Β Παγκοσμίου..

με tpt... Το συριζα δεν εχω καταλαβει γτ να υπαρχει ?
το Πασοκ του χθες ειναι.

SOLOMON-KANE
11-04-2012, 09:10 PM
egw den exw katalavei gt vgenete kai vrizete tous batsous petate petres molotof ktlp...

den kanei oti tou katevei o batsos entoles apo anwterous ypakouei h tha xasei tin douleia tou kai den to diakindinevei giati exei alla 2-3-4 stomata apo pisw tou pou prepei na taisei ainte anarxikoi tis dekaras.

(den paei se olous kseroun aytoi se pious apefthinomai)

Insom
11-04-2012, 09:29 PM
egw den exw katalavei gt vgenete kai vrizete tous batsous petate petres molotof ktlp...

den kanei oti tou katevei o batsos entoles apo anwterous ypakouei h tha xasei tin douleia tou kai den to diakindinevei giati exei alla 2-3-4 stomata apo pisw tou pou prepei na taisei ainte anarxikoi tis dekaras.

(den paei se olous kseroun aytoi se pious apefthinomai)
Ξέρω πως δεν απευθύνεσαι σε μένα, αλλά δεν μπορώ να κρατηθώ.

Aυτά (για στόματα που έχουν τραφούν) τα λέει το άτομο που δηλώνει πως θα ψηφίσει ένα "κόμμα" που δεν υπολογίζει την ανθρώπινη ζωή; (Να το πω και σταράτα, ένα "κόμμα" που σκο-τώ-νει)

Πως συνδυάζεις ακριβώς την συμπόνια για τον συνάνθρωπο με ένα κόμμα που δεν δείχνει συμπόνια στον συνάνθρωπο;

jaker
11-04-2012, 09:34 PM
egw den exw katalavei gt vgenete kai vrizete tous batsous petate petres molotof ktlp...

den kanei oti tou katevei o batsos entoles apo anwterous ypakouei h tha xasei tin douleia tou kai den to diakindinevei giati exei alla 2-3-4 stomata apo pisw tou pou prepei na taisei ainte anarxikoi tis dekaras.

(den paei se olous kseroun aytoi se pious apefthinomai)


Μαλλον αυτο συμβαινει γιατι δεν κανουν καλα την δουλεια τους...
Ο αστυνομικος πρεπει να προστατευει τον πολιτη απο τον κλεφτη, ληστη, εγκληματια, δολοφονο etc.
ΣΩΣΤΑ ???????????????????
Ε, κανει ακριβως το αντιθετο, προστατευει τον κλεφτη απο τους πολιτες.

Armstrong
11-04-2012, 09:40 PM
η Παπαρήγα για μένα καλά κάνει και δεν δημιουργεί μια ένωση με άλλα κόμματα φυσικά δεν γίνεται να συνεργαστεί με άλλο κόμμα που έχει άλλες ιδεολογίες άλλα πολιτικά σχέδια καλά για μένα κάνει η Παπαρήγα που δεν θέλει να βγει κυβέρνηση από το ΚΚΕ γτ δεν γίνεται να πάρει όλο αυτο το βάρος το ΚΚΕ γιατί δεν γίνεται να εφαρμόσει το ΚΚΕ Κομμουνιστική ιδεολογία στην Ελλάδα με τέτοια οικονομία αν βρεθεί κόμμα με ίδιο μανιφέστο όπως το ΚΚΕ ναι να συνεργαστούν δεν γίνεται ιδεολογικά να συνεργαστεί Ν.Δ ΚΚΕ

Μία φορά έγινε και απλά έχασε πολύ κόσμο το ΚΚΕ
Τέλος αν συνεργαστεί το ΚΚΕ με μία κυβέρνηση και βγει το ΚΚΕ στην κυβέρνηση και συνεχιστεί αυτή η πολιτική κόβω μισθούς συντάξεις θα χάσει την αξιοπιστία του που για να την κερδίσει χρειάστηκαν 45 χρόνια (την έχασε από τον εμφύλιο πόλεμο μεταξύ δεξιών και αριστερών)
ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ Η ΑΡΧΗΓΟΣ :)

sefaki
11-04-2012, 09:54 PM
lamogia oloi tou pisa kai poupoula re ..........

Angelos21
11-04-2012, 09:57 PM
η Παπαρήγα για μένα καλά κάνει και δεν δημιουργεί μια ένωση με άλλα κόμματα φυσικά δεν γίνεται να συνεργαστεί με άλλο κόμμα που έχει άλλες ιδεολογίες άλλα πολιτικά σχέδια καλά για μένα κάνει η Παπαρήγα που δεν θέλει να βγει κυβέρνηση από το ΚΚΕ γτ δεν γίνεται να πάρει όλο αυτο το βάρος το ΚΚΕ γιατί δεν γίνεται να εφαρμόσει το ΚΚΕ Κομμουνιστική ιδεολογία στην Ελλάδα με τέτοια οικονομία αν βρεθεί κόμμα με ίδιο μανιφέστο όπως το ΚΚΕ ναι να συνεργαστούν δεν γίνεται ιδεολογικά να συνεργαστεί Ν.Δ ΚΚΕ

Μία φορά έγινε και απλά έχασε πολύ κόσμο το ΚΚΕ
Τέλος αν συνεργαστεί το ΚΚΕ με μία κυβέρνηση και βγει το ΚΚΕ στην κυβέρνηση και συνεχιστεί αυτή η πολιτική κόβω μισθούς συντάξεις θα χάσει την αξιοπιστία του που για να την κερδίσει χρειάστηκαν 45 χρόνια (την έχασε από τον εμφύλιο πόλεμο μεταξύ δεξιών και αριστερών)
ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ Η ΑΡΧΗΓΟΣ :)

1. Αν ένας βουλευτής έχει συνείδηση, δεν ψηφίζει την γραμμή του κόμματος εφόσον είναι αντίθετος.
Αν είναι σε κυβέρνηση συνεργασίας συναινεί όπου θέλει.
2. Ε:Τι νόημα έχει ένα μόνιμο 8-10% στην βουλή που λέει μόνιμα ΟΧΙ ΣΕ ΟΛΑ.
Α:Κανένα
3. Οι προτάσεις του Κ.Κ.Ε. δεν είναι βιώσιμες, εκτός αν αλλάξεις χώρα.
4. Μπορεί και να ψηφίσω Κ.Κ.Ε.!
5. Αν έβαζε πρώτη μούρη το κόμμα την Κανέλλη θα είχε τα 2πλάσια ποσοστά.
Είναι το μεγαλύτερο επικοινωνιακό χαρτί του κόμματος. Δεν είναι ανάγκη να στέλνουν τα παιδάκια κάθε Κυριακή πόρτα-πόρτα με την ενημέρωση και τον Ριζοσπάστη στο χέρι, σαν να είναι μάρτυρες του Ιεχωβά. Προχθές, μου χτύπησαν την πόρτα. Βάζεις την Παπαρήγα Γ.Γ. που την βλέπεις και σου γυρνάνε τα μάτια.

30298

Armstrong
11-04-2012, 10:18 PM
1. Αν ένας βουλευτής έχει συνείδηση, δεν ψηφίζει την γραμμή του κόμματος εφόσον είναι αντίθετος.
2. Ε:Τι νόημα έχει ένα μόνιμο 8-10% στην βουλή που λέει μόνιμα ΟΧΙ ΣΕ ΟΛΑ.
Α:Κανένα
3. Οι προτάσεις του Κ.Κ.Ε. δεν είναι βιώσιμες, εκτός αν αλλάξεις χώρα.
4. Μπορεί και να ψηφίσω Κ.Κ.Ε.!
5. Αν έβαζε πρώτη μούρη το κόμμα την Κανέλλη θα είχε τα 2πλάσια ποσοστά.
Είναι το μεγαλύτερο επικοινωνιακό χαρτί του κόμματος. Δεν είναι ανάγκη να στέλνουν τα παιδάκια κάθε Κυριακή πόρτα-πόρτα με την ενημέρωση και τον Ριζοσπάστη στο χέρι, σαν να είναι μάρτυρες του Ιεχωβά. Προχθές, μου χτύπησαν την πόρτα. Βάζεις την Παπαρήγα Γ.Γ. που την βλέπεις και σου γυρνάνε τα μάτια.

1. Αν ένας βουλευτής έχει συνείδηση, δεν ψηφίζει την γραμμή του κόμματος εφόσον είναι αντίθετος.= Δεν Συμφωνώ αλλά εφόσον είσαι σε ένα κόμμα δεν πιστεύεις την γραμμή του κόμματος και το μανιφέστο του?
2.2. Ε:Τι νόημα έχει ένα μόνιμο 8-10% στην βουλή που λέει μόνιμα ΟΧΙ ΣΕ ΟΛΑ.
Α:Κανένα.= Αυτή την στιγμή έτσι όπως έχει η κατάσταση το ΚΚΕ μπορεί να πάρει πολλούς ψήφους αν όμως αναγκαστεί να βγει κυβέρνηση και κάνει τις μαλακίες των δυο κομμάτων θα το ξαναψηφίσεις ? όχι επίσης δεν λέει μόνιμα σε όλα προσπαθεί να υπερασπιστεί τα δικαιώματα του προλεταριάτου πιο άλλο κόμμα το κάνει αυτό? Και ξαναλέω για πιο λόγω να κάνει συνεργασία με άλλο κόμμα όταν ακολουθούν έχουν διαφορετική άποψη
3. Μπορεί και να ψηφίσω Κ.Κ.Ε.!= Μπράβο :D
4. Οι προτάσεις του Κ.Κ.Ε. δεν είναι βιώσιμες, εκτός αν αλλάξεις χώρα.= Δεν είναι προτάσεις είναι προτάσεις τού Κομμουνιστικού μανιφέστου δεν τις δημιούργησαν από το πουθενά και είναι βιώσιμες να πας να διαβάσεις ακριβώς τι λέει ο KARL MARX και μετά πες μου
5Αν έβαζε πρώτη μούρη το κόμμα την Κανέλλη θα είχε τα 2πλάσια ποσοστά.
Είναι το μεγαλύτερο επικοινωνιακό χαρτί του κόμματος. Δεν είναι ανάγκη να στέλνουν τα παιδάκια κάθε Κυριακή πόρτα-πόρτα με την ενημέρωση και τον Ριζοσπάστη στο χέρι, σαν να είναι μάρτυρες του Ιεχωβά. Προχθές, μου χτύπησαν την πόρτα. Βάζεις την Παπαρήγα Γ.Γ. που την βλέπεις και σου γυρνάνε τα μάτια.= Συμφωνώ ως προς την Κανελη είναι γυναίκα με αρχίδια για τα παιδιά δεν τα βάζουν πάνε μόνα τους γιατί πιστεύουν αυτό που κάνουν και θέλουν να το κάνουν και δεν στα λέω έτσι ξέρω :) αποσο έχεις καταλάβει :D
και για την Παπαρήγα όσο και να λέμε έχει κάνει πολλά μα πάρα πολλά για το κόμμα

SOLOMON-KANE
11-04-2012, 10:29 PM
Ξέρω πως δεν απευθύνεσαι σε μένα, αλλά δεν μπορώ να κρατηθώ.

Aυτά (για στόματα που έχουν τραφούν) τα λέει το άτομο που δηλώνει πως θα ψηφίσει ένα "κόμμα" που δεν υπολογίζει την ανθρώπινη ζωή; (Να το πω και σταράτα, ένα "κόμμα" που σκο-τώ-νει)

Πως συνδυάζεις ακριβώς την συμπόνια για τον συνάνθρωπο με ένα κόμμα που δεν δείχνει συμπόνια στον συνάνθρωπο;

xrish avgh psifizo file

Angelos21
11-04-2012, 10:31 PM
4. Οι προτάσεις του Κ.Κ.Ε. δεν είναι βιώσιμες, εκτός αν αλλάξεις χώρα.= Δεν είναι προτάσεις είναι προτάσεις τού Κομμουνιστικού μανιφέστου δεν τις δημιούργησαν από το πουθενά και είναι βιώσιμες να πας να διαβάσεις ακριβώς τι λέει ο KARL MARX και μετά πες μου


1.Έχω κάνει 2 εργασίες στο προπτυχιακό και στο μεταπτυχιακό και έχω διαβάσει Μαρξ και Ένγκελς σε σημείο αηδίας. Θα σου πω το πιο απλό: ο Μαρξ στο έργο του, το Κεφάλαιο, λέει ότι όλες οι χώρες πρέπει να περάσουν από κάποια στάδια παραγωγής, τα απαριθμεί και τα αναλύει, περνάς το ένα και πας στο επόμενο. Η χώρα μας πήδηξε το βιομηχανικό στάδιο, δεν το ανέπτυξε καν και σύμφωνα με την μαρξιστική θεωρία για να στο πω λιανά ΤΗΝ ΠΟΥΤΣΙΣΕ εκ προοιμίου! Δεν μπορεί να είναι βιώσιμη.
Οπότε μην μου μιλάς για Μαρξισμό, 3 χρόνια τον έφαγα στην μάπα.
Αν θες να διαβάσεις κάτι ουσιώδες διάβασε Karl Polanyi.

2.Δεν ξέρω τι έχει κάνει η Παπαρήγα για το κόμμα, αλλά ξέρω ότι ό,τι και αν έκανε μπορεί να το κάνει και παρασκηνιακά.

3.Αν γίνει το θαύμα ποτέ και βγει αυτοδύναμη κυβέρνηση τότε θα δεις γέλιο, που για να κυβερνήσει θα πρέπει να αλλάξει όλους τους νόμους από την αρχή! Θα πελαγώσει!!!!

Hellas|George
11-04-2012, 10:56 PM
Egw katarxas an eixa to dikaiwma na psifisw dn tha psifiza NΔ ή ΠΑΣΟΚ skeftomouna gia Xrush Augh alla an to psifiseis kai bgei tha gurisoume stis epoxes tou Papadopoulou p kaname aman gia na ksefugoume apo thn diktatwria tou alla dn mporoume kai alliws gt Pasok NΔ KKE=FAIL tr gia ta mikra kommata dn kserw dn mporw na pw alla pisteuw oti an bgei ena mikro p dn paizei fasi tha kanei ta idia skata gt oloi theloune na fane asxeta me to an einai mikro h megalo komma...Kai merikoi p psifizoun Xrusi Augi dn einai anagkaio oloi na exoun ta idia pisteuw tou kommatos dld nazistikes staseis ideologies kai prakseis,egw eimai men ethnikistis alla dn goustarw ta nazistika p uposthrizoun h Xrusi Augi thelw aplws mia swsth Ellada xwris brwmia xwris tpt

MaChELaS
11-04-2012, 11:01 PM
Quiz: Σε ποσα ποστ θα πεταξει καποιος μια χοντρομαλακια και θα βριζεστε παλι?

Ontopic: Ανιδεοι ανθρωποι με μηδενικες διοικητικες ικανοτητες, με ανιδεους συνεργατες και το μονο που να τους νοιαζει ειναι η πολιτικη δοξα και το χρημα. Λεπρες. Βγαινουν δημοσιογραφοι και καθηγητες και τους μιλανε με αληθινα στοιχεια και κανονικη ΕΡΕΥΝΑ και δεν εχουν τι να που και σου λενε καθε φορα το ΣΠΑΣΤΙΚΟ ''αφηστε με να ολοκληρωσω την φραση μου''.

Το μονο που εχουν μαθει ειναι να χειριζονται την γλωσσα ωστε να γινονται αρεστοι στους τυφλα πιστους ψηφοφορους και στους ανθρωπους που δεν εχουν ολοκληρωμενη αποψη ή την απαραιτητη ενημερωση. Σκουπιδια, που εχουν κανει πλακακια με καθε πουλημενο και ολες τις τραπεζες. Μιλανε για χρεη δισεκατομμυριων λες και ειναι τσιγαροχαρτα. Λενε οτι καναν λαθη με μια τετοια ασφαλεια λες και δεν εγινε τιποτα. Συνεχεια λενε για σχεδια και για επιτροπες ωστε να μειωθουν οι περικοπες και τα χρεη. Δεν κανουν τιποτα ποτε και πανω απ' ολα συνεχιζουν να ειναι στις θεσεις τους.

Ξυπνηστε αδερφια και σφιξτε τις γροθιες να τα αλλαξουμε ολα.

Καλα εσεις οι καθυστερημενοι που λετε για χρυσες αυγες δεν εχετε ιδεα για τι μιλατε και κανετε και πλακα. Ζωα ε ζωα

Αναβιωση εθνικισμου γινεται και ολοι τσιμπαμε χωρις να βλεπουμε μπροστα μας.

ETS.LuNaCy
11-04-2012, 11:06 PM
Quiz: Σε ποσα ποστ θα πεταξει καποιος μια χοντρομαλακια και θα βριζεστε παλι?

Ontopic: Ανιδεοι ανθρωποι με μηδενικες διοικητικες ικανοτητες, με ανιδεους συνεργατες και το μονο που να τους νοιαζει ειναι η πολιτικη δοξα και το χρημα. Λεπρες. Βγαινουν δημοσιογραφοι και καθηγητες και τους μιλανε με αληθινα στοιχεια και κανονικη ΕΡΕΥΝΑ και δεν εχουν τι να που και σου λενε καθε φορα το ΣΠΑΣΤΙΚΟ ''αφηστε με να ολοκληρωσω την φραση μου''.

Το μονο που εχουν μαθει ειναι να χειριζονται την γλωσσα ωστε να γινονται αρεστοι στους τυφλα πιστους ψηφοφορους και στους ανθρωπους που δεν εχουν ολοκληρωμενη αποψη ή την απαραιτητη ενημερωση. Σκουπιδια, που εχουν κανει πλακακια με καθε πουλημενο και ολες τις τραπεζες. Μιλανε για χρεη δισεκατομμυριων λες και ειναι τσιγαροχαρτα. Λενε οτι καναν λαθη με μια τετοια ασφαλεια λες και δεν εγινε τιποτα. Συνεχεια λενε για σχεδια και για επιτροπες ωστε να μειωθουν οι περικοπες και τα χρεη. Δεν κανουν τιποτα ποτε και πανω απ' ολα συνεχιζουν να ειναι στις θεσεις τους.

Ξυπνηστε αδερφια και σφιξτε τις γροθιες να τα αλλαξουμε ολα.

Καλα εσεις οι καθυστερημενοι που λετε για χρυσες αυγες δεν εχετε ιδεα για τι μιλατε και κανετε και πλακα. Ζωα ε ζωα

Αναβιωση εθνικισμου γινεται και ολοι τσιμπαμε χωρις να βλεπουμε μπροστα μας.
πες τα ρε μαλάκα, πες τα!

bEy0nDAnApIr0S
11-04-2012, 11:25 PM
γαμώ τις μανάρες σας μπάσταρδοι..
μου γαμίσατε τη χώρα και τώρα θέλετε και ψήφο...

Hellas|George
12-04-2012, 01:22 AM
Quiz: Σε ποσα ποστ θα πεταξει καποιος μια χοντρομαλακια και θα βριζεστε παλι?

Ontopic: Ανιδεοι ανθρωποι με μηδενικες διοικητικες ικανοτητες, με ανιδεους συνεργατες και το μονο που να τους νοιαζει ειναι η πολιτικη δοξα και το χρημα. Λεπρες. Βγαινουν δημοσιογραφοι και καθηγητες και τους μιλανε με αληθινα στοιχεια και κανονικη ΕΡΕΥΝΑ και δεν εχουν τι να που και σου λενε καθε φορα το ΣΠΑΣΤΙΚΟ ''αφηστε με να ολοκληρωσω την φραση μου''.

Το μονο που εχουν μαθει ειναι να χειριζονται την γλωσσα ωστε να γινονται αρεστοι στους τυφλα πιστους ψηφοφορους και στους ανθρωπους που δεν εχουν ολοκληρωμενη αποψη ή την απαραιτητη ενημερωση. Σκουπιδια, που εχουν κανει πλακακια με καθε πουλημενο και ολες τις τραπεζες. Μιλανε για χρεη δισεκατομμυριων λες και ειναι τσιγαροχαρτα. Λενε οτι καναν λαθη με μια τετοια ασφαλεια λες και δεν εγινε τιποτα. Συνεχεια λενε για σχεδια και για επιτροπες ωστε να μειωθουν οι περικοπες και τα χρεη. Δεν κανουν τιποτα ποτε και πανω απ' ολα συνεχιζουν να ειναι στις θεσεις τους.

Ξυπνηστε αδερφια και σφιξτε τις γροθιες να τα αλλαξουμε ολα.

Καλα εσεις οι καθυστερημενοι που λετε για χρυσες αυγες δεν εχετε ιδεα για τι μιλατε και κανετε και πλακα. Ζωα ε ζωα

Αναβιωση εθνικισμου γινεται και ολοι τσιμπαμε χωρις να βλεπουμε μπροστα μας.

Polu swstos alla oloi apo ton kanape einai kai milane kai lene na ksesikwthei olos o kosmos enw oi idioi dn exoun paei se kamia poreia alla sto mpourou mpourou einai...Opws eipe kai o Lakis Lazopoulos ''Otan tha papsei na uparxei fobos tote tha uparksoun kai allages'' kai polu swsto auto p eipe gt oloi blepoune apo tis tileoraseis diafora apo poreies xezontai epd ginontai diafora kai dn katebainoun

MaChELaS
12-04-2012, 02:39 AM
Polu swstos alla oloi apo ton kanape einai kai milane kai lene na ksesikwthei olos o kosmos enw oi idioi dn exoun paei se kamia poreia alla sto mpourou mpourou einai...Opws eipe kai o Lakis Lazopoulos ''Otan tha papsei na uparxei fobos tote tha uparksoun kai allages'' kai polu swsto auto p eipe gt oloi blepoune apo tis tileoraseis diafora apo poreies xezontai epd ginontai diafora kai dn katebainoun

Eχεις τα δικια σου και συ που λες για τον καναπε, αλλα ακομα και η αποχη ειναι οπλο.

Ειναι και δικαιωμα του καθενος να κατεβει στο δρομο ή να μην κατεβει στον δρομο.

VivaLaAnarxia
12-04-2012, 02:57 AM
Πόσο πιο απολιτίκ μερικοί εδώ μέσα!Αναμασάτε όσα σας λέει ο πρετεντέρης στα δελτία των 8..Το κακό είναι ότι μετά από 4 χρόνια ούτε θα θυμάστε τι λέγατε..Και μεθαύριο θα βγείτε και θα πάρετε και θέσεις,που θα ορίζεται και μοίρες άλλων!Machelas η μόνη ειλικρινής και τουλάχιστον ορθώς σκεπτόμενη άποψη!Μόνο που το επόμενο βήμα είναι να μάθεις που πρέπει να στρέψεις την οργή και τον αγώνα σου!

LedKashmir
14-04-2012, 10:30 AM
Για καποιον που δεν αρκειτε στο πολιτικο συστημα να τον εξουσιαζουν λιγοι και "ηγετες" υπαρχει και αλλος δρομος. Και ας μην θελουν να το λενε ολοι αυτοι που ειναι στα κομματα. Απο αυτα τρεφονται αλλωστε χρειαζονται μαζα για να ζουνε και να υπαρχουνε.

Ο αλλος δρομος λοιπον ειναι η αμεση δημοκρατια. Οσο ουτοπικο και αν σας φαινεται δεν ειναι κατι μη πραγματοποιησιμο. Σε μικρες κλιμακες (τυπου κομωπολης) εχει γινει ηδη. Πχ σε ενα χωριο της γαλλιας οι ανθρωποι ζουνε αυτονομα και ανεξαρτητα συναποφασιζοντας και μοιραζοντας τις δουλειες τους.

Προσπαθουμε να μαζεψουμε συλλογικοτητες, κινηματα , συνελευσεις γειτονιων και τα λοιπα για μια προσπαθεια αναδημιουργιας των πλατειων οι οποιες ομως θα παρεμβενουν στην πολιτικη αμεσα. Πρακτικα προσπαθουμε να φτιαξουμε ενα συστημα που θα εχει το πρωτο λογο ο λαος. Ονειροπολοι δεν ειμαστε. Ξερουμε οτι αυτο δεν γινεται απο τη μια μερα στην αλλη. Ξερουμε οτι δεν θα πετυχουμε τον τελικο σκοπο. Αλλα θα εχουμε κανει μια πρωτη προσπαθεια και θα βαλουμε τον κοσμο σε αυτην την λογικη.
Για οποιον ενδιαφερεται ας επισκεφτει αυτη το event στο facebook
http://www.facebook.com/events/280105228738508/280160015399696/?notif_t=plan_mall_activity

Μπορει να μην καταφερουμε να μαζεψουμε καν κοσμο γιατι οι εκλογες καλα μας αναπαυουν μεχρι να ερθει το επομενο αγγουρι.

Τωρα για το τι θα ψηφισει κανεις. Καταρχην ακυρα λευκα πανε αναλογικα στα κομματα και δεν εξυπηρετουν τιποτα εκτος κι αν δεν σε νοιαζει τι θα γινει. Η αποχη μπορει να μην συνυπολογιζεται για να βγει κυβερνηση αλλα ειναι στα πλαισια του καθενος να την ασκησει αμα δεν συμφωνει με το υπαρχων συστημα. Μια αλλη λογικη λεει επισης να μην βγει κυβερνηση. Δηλαδη σαμποταζ στα μεγαλα κομματα. Αυτο συμβαινει οταν βαλεις πολλα μικρα κομματα στην βουλη τοτε μοιραζονται οι εδρες και τα πρωτα κομματα θελουν μεγαλυτερα ποσοστα για να βγουν. Να εχουμε μια ακυβερνησια σε μια πρωτη φαση εκλογων για να κερδηθει χρονος να εχουμε καποια σοβαρη αλλαγη. Εκλογες θα ξαναγινουν ετσι αμα δεν καταφερουν να κανουν ουτε συνεργασια
Αυτο το τελευταιο το εξηγει καλυτερα και το παρακατω βιντεο


http://www.youtube.com/watch?v=NzwlBc42pd0

LedKashmir
14-04-2012, 11:45 AM
Και ενα βιντεο για τον σολομον κειν


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=DMAyqI4Wbyw

Amoxilin
14-04-2012, 12:08 PM
Tον έγδυσε τον κερατά. Κρεμάλα ρε!

De4th.
14-04-2012, 12:32 PM
Da fuq?

Dr.Psy
14-04-2012, 12:50 PM
Telika polles fores i dimokratia vlaptei..Osoi eipan gia akura, leuka apoxes klp kathiste diavaste ligo to suntagma mpas kai ksestravwtheite..Den uparxei pleon komma pou na antiproswpevei ton kosmo..to KKE prospathei ligo alla leei akoma ta idia pou elege kai o LENIN kapote..Oso gia tin xrush augh pou lete..Aporw an kserei kapios ti esti xrush augh kai fasismos..Se osous psifisoun xrush augh sas euxomai na zhsete ta xronia tou 67..Exoume zhsei ta panta ALLA OXI KAI TIN XOUNTA STI VOULH..dld o solomon kai o kathe solomon giati na krinei to mellon mou me tin psifo tou..Oi ekloges prepei na einai san to diplwma odigishs..prwta tha prepei na pernas apo eksetaseis gia na diapistwthei an mporeis na pas na psifiseis..

Tsakwnas
14-04-2012, 01:27 PM
Telika polles fores i dimokratia vlaptei..Osoi eipan gia akura, leuka apoxes klp kathiste diavaste ligo to suntagma mpas kai ksestravwtheite..Den uparxei pleon komma pou na antiproswpevei ton kosmo..to KKE prospathei ligo alla leei akoma ta idia pou elege kai o LENIN kapote..Oso gia tin xrush augh pou lete..Aporw an kserei kapios ti esti xrush augh kai fasismos..Se osous psifisoun xrush augh sas euxomai na zhsete ta xronia tou 67..Exoume zhsei ta panta ALLA OXI KAI TIN XOUNTA STI VOULH..dld o solomon kai o kathe solomon giati na krinei to mellon mou me tin psifo tou..Oi ekloges prepei na einai san to diplwma odigishs..prwta tha prepei na pernas apo eksetaseis gia na diapistwthei an mporeis na pas na psifiseis..

Tade efh o The_Great_Beast.. 100 xronia mprosta eisai telika!!!

Lafayette
14-04-2012, 01:44 PM
Η Παπαρήγα πιό πολύ αγαπάει την Ρωσία παρά την Ελλάδα!!
Λόγω του ότι ο αδερφός μου είναι στρατιωτικός δεν πρόκειται να σας πώ τι θα ψηφίσω.
Πάντως καλά πάμε ;)

Ανυπομονώ να πάω 18 και να ψηφίσω και εγώ αυτό.

ksexastika
14-04-2012, 01:45 PM
Ελπίζω οι Έλληνες να ξυπνήσουν.
nai nai 50 xronia twra ...blepoume ola na pane apo to kako sto xirotero twra 8a ksipnisi...nai nai twra na oloi ksipnoi einai 8a psifisoume aristeri dimokratiou...

LoD
14-04-2012, 02:08 PM
ena akyro 8a htan oti prepei pisteuw.

Dr.Psy
14-04-2012, 02:20 PM
ena akyro 8a htan oti prepei pisteuw.

Ta akura mazi me ta leuka pane sto prwto komma.KSUPNA...

hitman(iak)
14-04-2012, 02:26 PM
Telika polles fores i dimokratia vlaptei..Osoi eipan gia akura, leuka apoxes klp kathiste diavaste ligo to suntagma mpas kai ksestravwtheite..Den uparxei pleon komma pou na antiproswpevei ton kosmo..to KKE prospathei ligo alla leei akoma ta idia pou elege kai o LENIN kapote..Oso gia tin xrush augh pou lete..Aporw an kserei kapios ti esti xrush augh kai fasismos..Se osous psifisoun xrush augh sas euxomai na zhsete ta xronia tou 67..Exoume zhsei ta panta ALLA OXI KAI TIN XOUNTA STI VOULH..dld o solomon kai o kathe solomon giati na krinei to mellon mou me tin psifo tou..Oi ekloges prepei na einai san to diplwma odigishs..prwta tha prepei na pernas apo eksetaseis gia na diapistwthei an mporeis na pas na psifiseis..

Ipoti8etai auti einai i ennoia tis dimokratias.O ka8enas psifizei to komma pou pisteuei oti prepei na kibernisei.Kai i meiopsifia apodexete to apotelesma.Eite sou aresei eite oxi.To idio pragma 8a borouse kalista na leei kapios allos gia sena.

Insom
14-04-2012, 03:21 PM
Εντάξει νομίζω το βιντεάκι του LedKashmir τα λέει όλα για εσάς που δεν γνωρίζετε.

Ψηφίστε Χρυσή Αυγή, ψηφίστε την καταδίκη της Ελλάδας. Εντελώς τυχαία, μετά την Ελληνική Επανάσταση, δηλαδή επί της νεότερης Ελληνικής ιστορίας, οι Τούρκοι που ΤΟΣΟ φοβάστε έχουνε επιτεθεί ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ: ΕΠΙ ΧΟΥΝΤΑΣ. ΤΥΧΑΙΟ; (Καθόλου και έχει να κάνει με απλή πρακτική πολιτική που βαριέμαι να εξηγήσω.)


Στον από πάνω: Τα ίδια λέγανε και οι Γερμανοί τον καιρό που ψήφιζαν δημοκρατικά τον Χίτλερ. ΚΑΛΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΒΡΗΚΕΣ.

LedKashmir
14-04-2012, 03:33 PM
Αλλωστε στην ετ1 δειχναν προσφατα τα απορρητα εγραφα των αγγλων που βγαλαν ( ηταν αυτα που βγαιναν μετα απο 20 χρονια- δηλαδη στο τελος του 2011) οτι οι τουρκοι δεν ειχαν κανεναν σκοπο επιθεσης προς την ελλαδα την δεκαετια του 80. Αλλα απο τοτε καλλιεργειτε αυτη η ιδεα

MaChELaS
14-04-2012, 03:36 PM
Εντάξει νομίζω το βιντεάκι του LedKashmir τα λέει όλα για εσάς που δεν γνωρίζετε.


Το θεμα δεν ειναι οτι οι περισσοτεροι δεν γνωριζουνε, το θεμα ειναι οτι αρνουνται να μαθουν λιγη ιστορια και παρασυρονται ευκολα απο δημαγωγικη γλωσσα.

LedKashmir
14-04-2012, 06:12 PM
Για την χρυση αυγη μπορειτε να διαβασετε και το παρακατω αρθρο

http://www.alterthess.gr/content/dyo-proin-yparxigoi-tis-xrysis-aygis-symfonoyn-i-nea-dimokratia-typone-ta-fylladia-mas

hitman(iak)
14-04-2012, 06:49 PM
Εντάξει νομίζω το βιντεάκι του LedKashmir τα λέει όλα για εσάς που δεν γνωρίζετε.

Ψηφίστε Χρυσή Αυγή, ψηφίστε την καταδίκη της Ελλάδας. Εντελώς τυχαία, μετά την Ελληνική Επανάσταση, δηλαδή επί της νεότερης Ελληνικής ιστορίας, οι Τούρκοι που ΤΟΣΟ φοβάστε έχουνε επιτεθεί ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ: ΕΠΙ ΧΟΥΝΤΑΣ. ΤΥΧΑΙΟ; (Καθόλου και έχει να κάνει με απλή πρακτική πολιτική που βαριέμαι να εξηγήσω.)


Στον από πάνω: Τα ίδια λέγανε και οι Γερμανοί τον καιρό που ψήφιζαν δημοκρατικά τον Χίτλερ. ΚΑΛΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΒΡΗΚΕΣ.

Sori kiolas alla fasismos einai na min afineis ton allon na epilexei eleu8eura auto pou epi8imei kai pisteuei o idios.Fasismos den einai mono o nazismos alla kai o akraios komounismos pou isopedonei tis an8ropines tautotites.Ego bika na bo tin apopsi mou tora esi an me paromoiazeis me neonazisti i kati tetio epeidi exefrassa tin apopsi mou peri dimokratias, epeidi to proigoumeno post pou sxoliasa elege oti xreiazomaste adeia gia na psifizoume ti na sou po, pragmatika loipame.Kai dikaiologia gia poio logo?Ego den dikaiologi8ika gia kati apla o ka8enas exei to dikaioma na psifizei oti 8elei OPIA parataxi 8elei.Tora an to sxolio mou sinepese me to sxolio tou pediou na min psifizoume xrisi augi EINAI ASXETO

Cut the crap

Hellas|George
14-04-2012, 07:37 PM
Για την χρυση αυγη μπορειτε να διαβασετε και το παρακατω αρθρο

http://www.alterthess.gr/content/dyo-proin-yparxigoi-tis-xrysis-aygis-symfonoyn-i-nea-dimokratia-typone-ta-fylladia-mas

Led ntax to iksera oti h Xrush Augh htane tetoia alla dn eimai uper ths nazistikis ideologias tous apla exw mpouxtiasei me tous ksenous p blepw kathimerina sto sxoleio m kai giauto strafika sth Xrush Augh alla AN bgei lew upothetika tha gurisoume se auta p palepsame san Ellines gia na bgoume

LedKashmir
14-04-2012, 08:11 PM
Δεν θα σου λυσει κανεις τα προβληματα με τους ξενους. Κανενα κομμα ποτε. Τα προβληματα με τους ξενους θα υπαρχουν οσο θα υπαρχει πολεμος και επεκτατικες εισβολες απο ενα κρατος σε ενα αλλο. Το να καταφυγεις να ψηφισεις ενα κομμα οπου μελη του στο ονομα αυτου του κομματος εχουν καταφυγει σε δολοφονιες και ξυλοδαρμους θα σου λυσει το προβλημα που εχεις?

Αλλοι κλεβουν περισσοτερα απο τους μεταναστες αλλοι κλεβουν δουλειες απο κοσμο επειδη προσκηνισαν και φιλουσαν κατουρημενες ποδιες. Αλλοι φταινε. Αφου λοιπον τα ξερεις ολα αυτα γιατι να πας να ψηφισεις χρυση αυγη? Αφου αυτο το κομμα υπαρχει για να ξελασπωνει τα μεγαλα και να στρεφει τα προβληματα αλλου. Θα πας να ψηφισεις λοιπον παρανομους? Η ψηφος μπορει να χρησιμοποιηθει και ως νομιμοποιησει καποιων καταστασεων. Οσο μεγαλυτερα ποσοστα παιρνει λοιπον αυτη η παρακρατικη οργανωση που θελει να λεγεται και κομμα σημαινει οτι νομιμοποιειτε και απο την κοινωνια.

Insom
14-04-2012, 08:25 PM
Sori kiolas alla fasismos einai na min afineis ton allon na epilexei eleu8eura auto pou epi8imei kai pisteuei o idios.Fasismos den einai mono o nazismos alla kai o akraios komounismos pou isopedonei tis an8ropines tautotites.
Σε παρακαλώ μην μπερδεύεις τον Σταλινισμό με τον κομμουνισμό και άνοιξε ένα λεξικό ή ένα βιβλίο ιστορίας.

Ο φασισμός είναι ριζοσπαστικἠ και αυταρχική πολιτική ιδεολογία και μαζικό κίνημα που έχει ως στόχο να θέσει το έθνος, το οποίο ορίζει βάσει αποκλειστικών βιολογικών, πολιτισμικών ή/και ιστορικών συνθηκών, υπεράνω κάθε άλλης αξίας και να δημιουργήσει μια κινητοποιημένη εθνική κοινότητα.

(Ο κομμουνισμός βασίζεται στην "παγκόσμια ενότητα των εργατών" και είναι "διεθνής συμμαχία" οπότε άστο)


Ego bika na bo tin apopsi mou tora esi an me paromoiazeis me neonazisti i kati tetio epeidi exefrassa tin apopsi mou peri dimokratias, epeidi to proigoumeno post pou sxoliasa elege oti xreiazomaste adeia gia na psifizoume ti na sou po, pragmatika loipame.Kai dikaiologia gia poio logo?Ego den dikaiologi8ika gia kati apla o ka8enas exei to dikaioma na psifizei oti 8elei OPIA parataxi 8elei.
Δεν σε παρομοίασα με νεοναζιστή, αλλά με τους Γερμανούς πριν εκλέξουν τον Χίτλερ, ναζιστές και μη.
Επίσης πουθενά μα πουθενά δεν απαγορεύω σε κανέναν να ψηφίσει ό,τι θέλει, απλά παροτρύνω να ψάξει λίγο τα βιβλία πριν ρίξει την ψήφο του όπου να'ναι. Γιατί φίλε μου, η ελευθερία σου σταματά εκεί που αρχίζει η ελευθερία του άλλου. Αν είναι να είστε ελεύθεροι να δώσετε το πράσινο φως στην Χρυσή Αυγή να σφάζει, ε ναι υπάρχει πρόβλημα και δεν το βλέπεις.

Μην εξάγετε συμπεράσματα από πράματα που δεν είπα.


Tora an to sxolio mou sinepese me to sxolio tou pediou na min psifizoume xrisi augi EINAI ASXETO

Cut the crap
Όχι δεν συνέπεσε στο ίδιο επίπεδο προφανώς, πολύ παραπάνω ουσία έχουν τα δικά σου λεγόμενα από του ούγκανου.

hitman(iak)
14-04-2012, 09:51 PM
Σε παρακαλώ μην μπερδεύεις τον Σταλινισμό με τον κομμουνισμό και άνοιξε ένα λεξικό ή ένα βιβλίο ιστορίας.

Ο φασισμός είναι ριζοσπαστικἠ και αυταρχική πολιτική ιδεολογία και μαζικό κίνημα που έχει ως στόχο να θέσει το έθνος, το οποίο ορίζει βάσει αποκλειστικών βιολογικών, πολιτισμικών ή/και ιστορικών συνθηκών, υπεράνω κάθε άλλης αξίας και να δημιουργήσει μια κινητοποιημένη εθνική κοινότητα.

(Ο κομμουνισμός βασίζεται στην "παγκόσμια ενότητα των εργατών" και είναι "διεθνής συμμαχία" οπότε άστο)

Δεν σε παρομοίασα με νεοναζιστή, αλλά με τους Γερμανούς πριν εκλέξουν τον Χίτλερ, ναζιστές και μη.
Επίσης πουθενά μα πουθενά δεν απαγορεύω σε κανέναν να ψηφίσει ό,τι θέλει, απλά παροτρύνω να ψάξει λίγο τα βιβλία πριν ρίξει την ψήφο του όπου να'ναι. Γιατί φίλε μου, η ελευθερία σου σταματά εκεί που αρχίζει η ελευθερία του άλλου. Αν είναι να είστε ελεύθεροι να δώσετε το πράσινο φως στην Χρυσή Αυγή να σφάζει, ε ναι υπάρχει πρόβλημα και δεν το βλέπεις.

Μην εξάγετε συμπεράσματα από πράματα που δεν είπα.


Όχι δεν συνέπεσε στο ίδιο επίπεδο προφανώς, πολύ παραπάνω ουσία έχουν τα δικά σου λεγόμενα από του ούγκανου.

Ok bravo tora pigene na breis kai se kanenan allo na tou ma8eis istoria.Sigoura me to diko sou post boro pleon na doso dialexi kai sto kapodistriako panepistimio.Prosexes tin lexi ''akraio''?Auto ennousa otan tin xrisimopoiisa gia auto akribos kai tin xrisimopoiisa.Den milisa gia komounismo genikws.
2on istoria den ma8aineis me lexika oute ama rixeis mia matia se biblio istorias.I istoria xreiazetai xronia meletis gia tin exagogi prosopikon siberasmaton se sindiasmo me ta politika pisteuo sou (kapios iperakrodexios blepei ton hitler san exexousa prosopikotita oxi san ton megalitero egglimatia polemou tis neoteris istorias)Fisika tora esi 8a mou peis oti tora ego ipostirizo xrises auges kai malakies (otan genikeueis sto post sou legodas oti den ''eiste eleu8eroi'' na psifizetai xrisi augi eno sou exo idi xeka8arisei oti DEN ipostirizo oute kata dianoia tin xrisi augi esi sinexizeis.)
Ego ena sxolio gia tin simasia tis dimokratias ekana kai mas prokirixes olous psifoforous tis xrisis augis.
Ο bolteros eixe pei ''diafono me auto pou les alla 8a iparaspisto mexri 8anatou to dikaioma sou na to les''.Kai basei autis tis frasis episimana sto pedi sto arxiko mou sxolio oti stis ekloges psifizeis oti 8eleis.

En pasei periptosei pires ena post toso kai to ekanes TOSO xoris kan na afora to 8ema pou 8igeis esi.Ego milisa gia dimokratia kai esi mou to girises stin fisi ton politikon eidon.Telos padon nomizo ligei edo to 8ema einai kai xroniara mera.

Kalo pasxa se olous

Insom
14-04-2012, 10:41 PM
Συνεχίζεις να νομίζεις πως σε στοχοποιώ ως υποστηρικτή της Χρυσής Αυγής. Το "είστε" ήταν γενικό γαμώτο.

Συγγνώμη που χρησιμοποίησα β' ενικό και β πληθυντικό, ήταν για την αμεσότητα του διαλόγου.

Έχεις την μύγα. 2 φορές σου είπα στο προηγούμενο ποστ πως δεν σε θεωρώ ναζοφασιστοκάτι:

Δεν σε παρομοίασα με νεοναζιστή, και
Όχι δεν συνέπεσε στο ίδιο επίπεδο προφανώς, πολύ παραπάνω ουσία έχουν τα δικά σου λεγόμενα από του ούγκανου.(τα λεγόμενα του ούγκανου ήταν "ψηφίζω Χ.Α." τα δικά σου ΔΕΝ είναι το βλέπω πως να στο πω δηλαδή;)

Συνεχίζεις να παρερμηνεύεις το ακραίο με το διαφορετικό. Ο σταλινισμός ΔΕΝ οχι ΔΕΝ ήταν ακραίος κομμουνισμός. Και ναι φίλε δεν μαθαίνεις ιστορία ανοίγοντας απλά ένα βιβλίο ή ένα λεξικό, αλλά τουλάχιστον μαθαίνεις πως καμία σχέση δεν έχουνε αυτά που σύγκρινες πριν. Αν θες το παραδέχεσαι, αν θες μου λες κ άλλα για την δυσκολία της εκμάθησης της ιστορίας κτλ..

Η δημοκρατία(στην τόσο ωραία όπως νομίζουμε αρχαία Ελλάδα) είχε και αυτό που λέμε "απολίτικους" χωρίς δικαίωμα ψήφου και απαγόρευσης συνδιαμόρφωσης-συζήτησης στα κοινά, ακριβώς για να αποφεύγονται τα λάθη με την ψήφο άσχετων. Στην νεότερη ιστορία δεν υπάρχει αυτό, εξού και η χειραγώγηση των μαζών που δεν έχουν ιδέα από πολιτική. Και κατ' εμέ δεν έχουμε δημοκρατία.

Ο Βολταίρος μιλούσε για διαφωνία στις ιδέες και στα λόγια. Δεν μιλούσε για την υπεράσπιση του δικαιώματος να δώσει κάποιος εξουσία σε δολοφόνους. Ελπίζω να καταλαβαίνεις την διαφορά.

Και ναι το κάνω το τόσο ΤΟΣΟ γιατί είναι τουλάχιστον ΤΟΣΟ σημαντικά τα θέματα για τα οποία συζητάμε, και είναι τουλάχιστον επικίνδυνη η άνεσή σου να εξισώνεις διαφορετικές ιδεολογίες αλλά και να χρησιμοποιείς την ελευθερία λόγου και πράξεων για να υποστηρίξεις την δυνατότητα να ψηφίσουμε για τον θανατική καταδίκη αυτών των ελευθεριών.

Α και δες κάτι παράξενο!
In several states, "idiots" do not have the right to vote

Edited on Sun Nov-22-09 10:52 PM by Turborama
Arkansas (Article III, Section 5)
Kentucky (Section 145)
Mississippi (Article12, Section 241)
New Mexico (Article VII, section 1)
Ohio ((Article V, Section 6))

Πηγή:
http://www.democraticunderground.com/discuss/duboard.php?az=view_all&address=433x12427

respectious
14-04-2012, 10:48 PM
i apousia apotelei prodosia...MAKRIA APO TOUS KATASTROFEIS TIS XWRAS MAS KAI TIS GENIAS MAS...MAKRIA APO ND PASOK..politikopoitheite kai prakste ipey8ina...

hitman(iak)
14-04-2012, 11:11 PM
Συνεχίζεις να νομίζεις πως σε στοχοποιώ ως υποστηρικτή της Χρυσής Αυγής. Το "είστε" ήταν γενικό γαμώτο.

Συγγνώμη που χρησιμοποίησα β' ενικό και β πληθυντικό, ήταν για την αμεσότητα του διαλόγου.

Έχεις την μύγα. 2 φορές σου είπα στο προηγούμενο ποστ πως δεν σε θεωρώ ναζοφασιστοκάτι:
και (τα λεγόμενα του ούγκανου ήταν "ψηφίζω Χ.Α." τα δικά σου ΔΕΝ είναι το βλέπω πως να στο πω δηλαδή;)

Συνεχίζεις να παρερμηνεύεις το ακραίο με το διαφορετικό. Ο σταλινισμός ΔΕΝ οχι ΔΕΝ ήταν ακραίος κομμουνισμός. Και ναι φίλε δεν μαθαίνεις ιστορία ανοίγοντας απλά ένα βιβλίο ή ένα λεξικό, αλλά τουλάχιστον μαθαίνεις πως καμία σχέση δεν έχουνε αυτά που σύγκρινες πριν. Αν θες το παραδέχεσαι, αν θες μου λες κ άλλα για την δυσκολία της εκμάθησης της ιστορίας κτλ..

Η δημοκρατία(στην τόσο ωραία όπως νομίζουμε αρχαία Ελλάδα) είχε και αυτό που λέμε "απολίτικους" χωρίς δικαίωμα ψήφου και απαγόρευσης συνδιαμόρφωσης-συζήτησης στα κοινά, ακριβώς για να αποφεύγονται τα λάθη με την ψήφο άσχετων. Στην νεότερη ιστορία δεν υπάρχει αυτό, εξού και η χειραγώγηση των μαζών που δεν έχουν ιδέα από πολιτική. Και κατ' εμέ δεν έχουμε δημοκρατία.

Ο Βολταίρος μιλούσε για διαφωνία στις ιδέες και στα λόγια. Δεν μιλούσε για την υπεράσπιση του δικαιώματος να δώσει κάποιος εξουσία σε δολοφόνους. Ελπίζω να καταλαβαίνεις την διαφορά.

Και ναι το κάνω το τόσο ΤΟΣΟ γιατί είναι τουλάχιστον ΤΟΣΟ σημαντικά τα θέματα για τα οποία συζητάμε, και είναι τουλάχιστον επικίνδυνη η άνεσή σου να εξισώνεις διαφορετικές ιδεολογίες αλλά και να χρησιμοποιείς την ελευθερία λόγου και πράξεων για να υποστηρίξεις την δυνατότητα να ψηφίσουμε για τον θανατική καταδίκη αυτών των ελευθεριών.

Α και δες κάτι παράξενο!
In several states, "idiots" do not have the right to vote

Edited on Sun Nov-22-09 10:52 PM by Turborama
Arkansas (Article III, Section 5)
Kentucky (Section 145)
Mississippi (Article12, Section 241)
New Mexico (Article VII, section 1)
Ohio ((Article V, Section 6))

Πηγή:
http://www.democraticunderground.com/discuss/duboard.php?az=view_all&address=433x12427

Ok file edaxei aplos den i8ela na mou bgei i retsinia (kalio na sou bgei to mati para to onoma lene)
Mazi sou aplos stin arxaia ellada oi ari8moi ton politon itan iperelaxistou se sigrisi me ton simerino pli8ismo.Opote to brisko diskolo na apokleiode tetiou polites apo to dikaioma tou psifou dioti den 8a iparxei adikeimenikotita.Sry an imoun eristikos.

VivaLaAnarxia
16-04-2012, 06:12 PM
Ta akura mazi me ta leuka pane sto prwto komma.KSUPNA...

Eχει αλλάξει αυτή η παράγραφος του νόμου!ΞΥΠΝΑ..

LedKashmir
16-04-2012, 06:16 PM
πανε αναλογικα σε ολα τα κομματα που θα ειναι κοινοβουλευτικα. Δεν νομιζω οτι εχει αλλαξει και τοσο

VivaLaAnarxia
16-04-2012, 06:22 PM
πανε αναλογικα σε ολα τα κομματα που θα ειναι κοινοβουλευτικα. Δεν νομιζω οτι εχει αλλαξει και τοσο

τα ακυρα ψηφοδελτια δεν συμμετέχουν στην διαμόρφωση του εκλογικού αποτελέσματος..Από αυτή την άποψη ίσως..Εκτός αν μου βρείς πηγή που να αναφέρει αναλυτικά το σχόλιό σου..γιατί εγώ απ'όσο έχω ψάξει δεν έχω βρει κάτι παρόμοιο..

LedKashmir
16-04-2012, 06:27 PM
Για δικια σου σιγουρια γιατι δεν απεχεις καλυτερα? Δεν εχει νοημα να πας να ψηφισεις ακυρο ή λευκο

VivaLaAnarxia
16-04-2012, 06:30 PM
Για δικια σου σιγουρια γιατι δεν απεχεις καλυτερα? Δεν εχει νοημα να πας να ψηφισεις ακυρο ή λευκο

Παρ'όλο που απευχθάνομαι τον κοινοβουλευτικό συγκεντρωτισμό,δεν θεωρώ σωστή την αποχή,ακόμα κι όταν γίνεται για λόγους διαμαρτυρίας!Προτιμώ να αποδομήσω το σύστημα απο μέσα,χωρίς φυσικά τάσεις ρεφορμισμού,παρά να παραμένω αμέτοχος!

LedKashmir
16-04-2012, 06:34 PM
Μα ειναι λαθος αυτο που λες δεν το βλεπεις? Αν τα λευκα και τα ακυρα οπως λες δεν προσμετρουντε στα εγκυρα αρα και δεν διαμορφωνουν το εκλογικο αποτελεσμα τοτε ειναι σαν μην μετρανε καθολου και ειναι σαν να κανεις αποχη.

Αμα το θετεις ετσι ψηφισε ενα οποιοδηποτε μικρο κομμα που δεν θα μπει στην βουλη ( και δεν σου λεω να πας να το ριξεις σε ακροδεξιο)

LedKashmir
16-04-2012, 06:53 PM
Η κατανομή των συγκεκριμένων εδρών σε κάθε εκλογική περιφέρεια είναι πιο περίπλοκη διαδικασία. Για τον καθορισμό του εκλογικού μέτρου (του αριθμού ψήφων που αντιστοιχούν σε μια έδρα), λαμβάνεται ως βάση, σε αντίθεση με την προηγούμενη διαδικασία, το σύνολο των εγκύρων ψηφοδελτίων που έλαβαν όλοι ανεξαιρέτως οι συνδυασμοί στην οικεία εκλογική περιφέρεια, ανεξάρτητα από το αν ξεπέρασαν το όριο του 3%. Το σύνολο των ψήφων αυτών (χωρίς τα άκυρα και τα λευκά) διά τον αριθμό των εδρών που αναλογούν στην περιφέρεια αυτήν δίνει το εκλογικό μέτρο της συγκεκριμένης εκλογικής περιφέρειας. Έτσι κάθε περιφέρεια έχει το δικό της εκλογικό μέτρο

ΠΗΓΗ: http://www.eklogika.gr/page/ethnikes_ekloges/election-law_paulopoulos

Οποτε ειτε αποχη κανεις ειτε ριξεις κατι απο αυτα διαφορα δεν κανει.

Κανει ομως διαφορα το εξης. Οσο περισσοτερα κομματα μπουνε στην βουλη θα αναγκαστουν τα 2 μεγαλα κομματα να μοιρασουν εδρες και σε αυτα. Ο μικροτερος αριθμος εδρων που μπορει να παρει ενα κομμα απο τι στιγμη που μπηκε στην βουλη ειναι ή 7 ή 8 ( δεν ειμαι σιγουρος σε αυτο). Ετσι τους αφηνεις λιγοτερες εδρες αδιαθετες και δεν τις παιρνουν τα μεγαλυτερα κομματα. Αντιθετα θα χρειαστουν μεγαλυτερα ποσοστα για να σχηματισουν κυβερνηση

Δες παρακατω

Οι 260 250 από τις 300 έδρες διανέμονται βάσει απλής αναλογικής, με εκλογικό μέτρο το κλάσμα {άθροισμα ψήφων όσων ξεπέρασαν το 3%}/260 250. Για να καθορισθεί ο αριθμός των εδρών που λαμβάνει κάθε συνδυασμός, γίνεται η διαίρεση {ψήφοι συνδυασμού}/{εκλογικό μέτρο}, με το πηλίκο στρογγυλοποιημένο στον προηγούμενο ακέραιο (πχ εάν προκύπτει 95,9 ο συνδυασμός κερδίζει 95 έδρες). Εάν στο τέλος της διανομής μένουν αδιάθετες έδρες λόγω των στρογγυλοποιήσεων, αυτές παραχωρούνται στους συνδυασμούς με τα μεγαλύτερα υπόλοιπα από την παραπάνω διαίρεση. Με βάση αυτόν τον υπολογισμό κατανέμονται και οι έδρες των βουλευτών επικρατείας.

VivaLaAnarxia
16-04-2012, 07:20 PM
Το άκυρο,ακόμα κι αν δεν προσμετράται παραμένει ψήφος..Κι εγώ έχω κάτι να δηλώσω και θα το δηλώσω με αυτό τον τρόπο..Αν ήταν να αλλάξω το εκλογικό αποτέλεσμα,προφανώς θα ψήφιζα κκε μ-λ ή κάτι παρόμοιο..Αλλά δεν επιθυμώ να λάβω μέρος στη διαδικασία που θα αναδείξει κοινοβούλιο!απλά επιθυμώ να δηλώσω και "επίσημα",αν το θές,την αποψή μου..Στην αποχή συμπεριλαμβάνονται πολλών ειδώς σταφύλια..Κι όλα με τον έναν ή τον άλλο τρόπο απλά δεν δηλώνουν τίποτα..

LedKashmir
16-04-2012, 07:24 PM
Δεν μπορω να καταλαβω τον τροπο σκεψης σου αλλα δικαιωμα σου ειναι να κανεις οτι θελεις. Το μονο που ευχομαι ειναι οτι και αν κανουμε ολα να πανε καλα σε αυτον τον τοπο

cyclo
17-04-2012, 12:50 AM
Σχολιάζοντας αρνητικά, «κράζοντας», μη δεχόμενοι να κουβεντιάσετε με κάποιο που δεν σας αρέσει η ιδεολογία του, ΟΠΟΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ,

δεν σας κάνει αυτόματα αντιδημοκράτες;

Κύριοι αν θέλετε να λέγεστε δημοκράτες, θα γυρνάτε και το άλλο μάγουλο να φάτε και άλλο χαστούκι όταν σας χαστουκίζουν, και δεν θα σηκώνεστε να καταπνίξετε κάθε άλλη ιδέα που έρχεται στο τραπέζι.

Αρετή της δημοκρατίας είναι ότι μπορούν όλοι να ακούγονται ανεξάρτητα αν μας αρέσει η όχι, και αν δεν μπορείτε να το σεβαστείτε πηγαίνετε στο μπλέ, στο κόκκινο, η στο πράσινο καφενείο να πιάσετε κουβέντα με τα φιλαράκια σας.

Το αν ψηφίζει κάποιος Χρυσή Αυγή η Κ.Κ.Ε, είναι δικαίωμά του και μην ξυνίζετε την μούρη σας όταν το ακούτε, γιατί κατα πάσα πιθανότητα, πιο έντιμη ζωή έχουν ζήσει τόσα χρόνια από τους κωλοβολεμένους και τους τυχαιρους που έγλειφε η ελλάδα τόσα χρόνια.

Gate13
17-04-2012, 05:34 AM
Aυτό το υπολόγισες με βάση το <<πάντως καλά πάμε>>?
ή του γεγονότος ότι ο αδερφός μου είναι στρατιωτικός?

Όχι απλώς τους έχουν κάνει να νομίζουν ότι κάθε στρατιωτικός ψηφίζει Χρυσή Αυγή.

Gate13
17-04-2012, 05:35 AM
Χρυσαυγουλο?

Πρόβλημα????Θα βάλει και η Τζούλια.

LedKashmir
18-04-2012, 12:53 AM
Και αυτη η γυναικα κατεβαινει για βουλευτης της χρυσης αυγης. Φανταστειτε τι θα γινει αμα αποκτησει βουλευτικη ασυλια.


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=TW7KpJKN3sU

TERPSITHEA
18-04-2012, 01:07 AM
Τουλάχιστον η Χ.Α. θα πάρει 2 έδρες...

Hellas|George
18-04-2012, 02:42 AM
Τουλάχιστον η Χ.Α. θα πάρει 2 έδρες...

Auto einai sgro kai eidika Athina meria tha parei polles edres alla kai stis fetines ekloges tha bgei nd an oxi pali to pasok gt uparxoune ta kollimena muala...Rwthsa tous goneis m kai m eipane oikologous prasinous tha psifisoun alla to upoloipo pososto tha psifisei ''megalo'' komma kai pali ta idia tha exoume mia to ena mia to allo dn tha allaksei pote auto...Asxeto me to thread eisai apo thn terpsithea thessalonikis?

TERPSITHEA
18-04-2012, 01:48 PM
Θα τους κανει οπα οπα η Χ.Α. στη βουλη σας το λεω...Οχι φιλε δεν ειμαι απο τη Τερψιθεα της Θεσσαλονικης :)

LedKashmir
18-04-2012, 02:27 PM
οπα οπα? Αφου η νδ την χρηματοδοτει

Slavik
18-04-2012, 02:39 PM
XA > ALL

Gate13
18-04-2012, 06:08 PM
Θα τους κανει οπα οπα η Χ.Α. στη βουλη σας το λεω...Οχι φιλε δεν ειμαι απο τη Τερψιθεα της Θεσσαλονικης :)

Τερψιθέα Γλυφάδας είναι,δίπλα στον Άγιο Τρύφωνα.

LedKashmir
18-04-2012, 10:38 PM
Οποιος δεν εχει δει αυτο το ντοκιμαντερ για μενα πρεπει να το δει!


http://www.dailymotion.com/video/xi2b7p_debtocracy-final_news?start=3406#from=embediframe

DaRk_CLoW(N)
19-04-2012, 01:15 AM
ΣΥΡΙΖΑ ή κάτι παρεμφερές φίλτατοι και ας μην με χαρακτηρίζει.

Χρυσή Αυγή ψηφίζουν μόνο οι θολωμένοι. Καλύτερα ΝΔ από ΧΑ αν είναι δυνατόν τι βλέπουν τα μάτια μου... Σοβαρευτείτε λίγο και σκεφτείτε αντικειμενικά τις συνέπειες πριν ψηφίσετε τους απογόνους της Χούντας και των δοσίλογων επί Β Παγκοσμίου..

merikoi pisteuoun oti oi X.A vgike gia na dioxi tous alodapous MONO!

LedKashmir
19-04-2012, 08:54 AM
Την ημέρα των εκλογών σχηματίζουμε την δική μας κυβέρνηση (Δεν υπάρχουν εκπρόσωποι, αλλά "εντολοδοχοι" και μαλιστα αμεσα ανακλητοι και πανω απ ολα αμισθοι)

Την ημέρα των εκλογών, σχηματίζουμε τη δική μας κυβέρνηση!
Δυόμισι χρόνια τώρα, παρακολουθούμε ένα θέατρο, μία τραγωδία -ή καλύτερα μία κωμωδία- που επηρεάζει άμεσα την αξιοπρέπειά μας, το μέλλον μας και τις ζωές μας γενικότερα. Σε αυτήν την παράσταση, επιλέξαμε -από τη θέση του θεατή- το σκηνοθέτη ο οποίος με τη σειρά του επέλεξε τον παραγωγό και, έπειτα, διαλέξανε μαζί τους ηθοποιούς. Η παράσταση όμως δεν είχε καμία σχέση με αυτήν που πληρώσαμε να δούμε μιας και ο σκηνοθέτης είχε συμφωνήσει από πριν το σενάριο χωρίς να μας το πει, η τιμή του εισιτηρίου αυξήθηκε κατακόρυφα αφού οι παραγωγοί ισχυρίστηκαν ότι το κόστος ήταν πολύ μεγαλύτερο από αυτό που είχε υπολογιστεί, ενώ οι ηθοποιοί μας έπεισαν πως τελικά, άξιζε τον κόπο.
Όλα αυτά ίσως δε βγάζουν νόημα. Αν όμως στη θέση του σκηνοθέτη βάλουμε την κυβέρνηση, στη θέση των παραγωγών την τρόικα και τις τράπεζες και στη θέση των ηθοποιών τους μεγαλοδημοσιογράφους, τότε όλα εξηγούνται.


Την Κυριακή 6 Μαίου, καλούμαστε να εκλέξουμε δημοκρατικά τους τυρράνους μας για τα επόμενα τέσσερα χρόνια, γνωρίζωντας από πριν πως δε θα πράξουν ό,τι υποσχέθηκαν. Και ρωτάμε:
Πως θα σιγουρευτούμε ότι ένα καθεστώς που εδώ και 2 χρόνια το μόνο μέσο που χρησιμοποιεί για να παραμένει στην εξουσία είναι η βίαιη καταστολή, δε θα νοθεύσει το εκλογικό αποτέλεσμα;
Πως είναι δυνατόν να νομίζουμε ότι καθορίζουμε το μέλλον με την ψήφο μας όταν το δικαίωμα σε αυτήν μας παραχωρείται από έναν πρωθυπουργό που διορίστηκε από μία κυβέρνηση που εκλέγχθηκε λέγοντας ψέματα;
Με ποιά λογική, λοιπόν, ελπίζουμε σε μία αλλαγή μέσα από αυτές τις εκλογές;
Το σκεπτικό μας, είναι να δείξουμε πως αγνοούμε τις δομές τους και οργανώνουμε δικές μας.
Γι’ αυτό καλούμε τον κόσμο να συγκεντρωθεί στις πλατείες την ημέρα των εκλογών και να οργανώσει λαικές συνελεύσεις επί τόπου. Όπου πραγματοποιηθούν, θα αναδειχθούν αιρετοί, ανακλητοί αντιπρόσωποι, οι οποίοι με τη σειρά τους θα συγκεντρωθούν πανελλαδικά για να δηλώσουν ποιόν και τι εκπροσωπούν.
Η πρώτη συνάντηση θα έχει συμβολικό χαρτακτήρα και μοναδικό θέμα την ανάδειξη της εξουσίας των λαικών συνελεύσεων. Αφού δημιουργηθεί το δίκτυο, οι συνελεύσεις προχωρούν αυτόνομα ή συντονισμένα στις δράσεις τους. Από ‘κει και πέρα, όλα θα έχουν μπει στο δρόμο τους και η πραγματική δημοκρατία, που οι αποφάσεις θα παίρνονται από εμάς για εμάς, δε θα φαντάζει πλέον τόσο μακρινή.
Υ.Γ.: Όλο αυτό φαίνεται κάτι το ουτοπικό, αλλά με τη συμμετοχή του καθενός μας
ξεχωριστά, μπορεί να γίνει πραγματικότητα!
Συνέλευση στο Σύνταγμα την Κυριακή 22/4 στις 18.00 για να οργανώσουμε καλύτερα το κάλεσμα και να αποφασίσουμε δράσεις σχετικά με τη διάδοσή του.

Εμείς, Αυτός, Εκείνος, Μία, Αυτοί, Αυτή, Ένας, Κάποιος άλλος. ΕΣΥ;

http://www.facebook.com/events/280105228738508/285633204852377/?ref=notif&notif_t=plan_mall_activity

LedKashmir
19-04-2012, 08:57 AM
Για να αποφυγουμε παρεξηγησεις! Δεν λεμε κανεναν να μην ψηφισει. Λεμε οτι και να ψηφισουμε αποτελεσμα που να βοηθαει τον λαο δεν θα βγει. Προσωπικα θα παω και ελπιζω σε κατι ελαχιστο μηπως αλλαξει με ψηφο. Αλλα αμα δεν αλλαξει θα κατσουμε με σταυρωμενα τα χερια? Οχι ειμαστε εδω να κανουμε μια προσπαθεια να εχει κυριο λογο ο λαος

TERPSITHEA
19-04-2012, 01:28 PM
Τερψιθέα Γλυφάδας είναι,δίπλα στον Άγιο Τρύφωνα.

Ο Aγιος Τρυφωνας ανηκει στην Τερψιθεα , δεν ειναι αλλη περιοχη. Αλλα ναι εκει ειναι.

LedKashmir
23-04-2012, 11:22 PM
Για σας που θα πατε να ψηφισετε χρυση αυγη.... Ξανασκεφτειτε το!

http://tvxs.gr/news/%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1/%CF%83%CF%85%CE%BD%CE%B5%CE%BB%CE%AE%CF%86%CE%B8%C E%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B4%CE%B9%CF%80%CE%BB%CE%AE-%CE%B4%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CF%86%CE%BF%CE%BD%CE%AF%C E%B1-%CF%85%CF%80%CE%BF%CF%88%CE%AE%CF%86%CE%B9%CE%BF%C F%82-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CF%87%CF%81%CF%85%CF%83%CE%AE%CF%82-%CE%B1%CF%85%CE%B3%CE%AE%CF%82

Insanor
23-04-2012, 11:26 PM
η ND θα βγει οπως παντα