PDA

View Full Version : [Solved] Προβλημα με Warcraft-Alt tab



Zangetsu_Gr
31-05-2012, 11:14 PM
Re paides tis teleutaies meres exw ena provlima me to Warcraft !! Me kanei alt tab apo mono t xwris na pataw tpt egw . Ekei sta kala kathoumena !! Ekane re-install alla kai pali tpt ! Kamia idea?

Kai garena otan paizw kai sto rgc kai dlg , pantou ! Den kserw ti paizei !
Dota 2 px , an kai exw paiksei mono 2 game ton teleutaio 2 mino den me petaei !

Armstrong
31-05-2012, 11:24 PM
file gamata to exo akrivos afto to provlima kai ego kathe fora pou mpeno HoN ana 10 deftera me petaei xero akrivos ti eine
ios trojan to mono pou exeis na kaneis eine apla format

Its_Time_For_FF
01-06-2012, 12:39 AM
τι αλλο θα προτεινε ενας ασχετος με τους υπολογιστες...φορματ!
κατεβασε το malwarebytes anti-malware
πρωτα θα μπεις στο safe mode. μετα θα το ανοιξεις και θα επιλεξεις την 2η επιλογη (perform full scan). και οταν τελειωσει θα σου εμφανισει τα αρχεια (αν θυμαμαι καλα τα βλεπεις αν θες [λιστα]) και τα διαγραφεις ή εσυ ή θα το εχει ηδη κανει το προγραμμα.

D3mon7
01-06-2012, 11:31 AM
ακούστε την γνώμη μου τώρα...έχετε κανένα πρόγραμα απο πίσω να τρέχει δηλαδή....
1)Firefox,skype ι τίποτα τέτοιο?αυτό σε μερικές περιπτώσεις προκαλεί το alt+tab...κλείστε τα όλα μα όλα και προσπαθήστε ξανά..

2)αλλάξτε το resolution για σε κάτι πιο χαμηλό.

3)οταν το pc σας κάνει περίεργα πράματα ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΤΕ ΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!!

(παράδειγμα...φίλος μου δεν μπορούσε να κάνει maximize το wc3 όταν είχε ανοιχτό skype) ...

eZiO)
01-06-2012, 12:10 PM
plastografhmena windows;

Zangetsu_Gr
01-06-2012, 12:28 PM
Io den exw to exw chekarei me to avast 3 fores !!
Kai nai ta windows m den einai authentika ...

eZiO)
01-06-2012, 12:46 PM
se emena palia otan evgaze to mhnuma oti ta windows einai plasta me petouse

Zangetsu_Gr
01-06-2012, 12:49 PM
Den einai otan mou bgazei ta minimata omws :/ . Genika me petaei ...

KlooneY
01-06-2012, 02:52 PM
Mporei na kanei update to pc ana diastimata xwris na sto deinxei kai na se petaei

qlilow.
01-06-2012, 04:25 PM
To firewall ειναι ... καποιο προγραμμα θελει να κανει Update και δεν το αφηνει το firewall (για αυτο δεν σου εμφανιζει καποιο παραθυρο)

Zangetsu_Gr
01-06-2012, 05:01 PM
To firewall ειναι ... καποιο προγραμμα θελει να κανει Update και δεν το αφηνει το firewall (για αυτο δεν σου εμφανιζει καποιο παραθυρο)

Kai pws mporw na dw poio programma einai??

Kai to skype kleisto to exw , gia na min mou spane ta @@ me to spamarisma

qlilow.
01-06-2012, 09:07 PM
Ποιο firewall εχεις ? και ποια windows ?

εγω εχω win-xp και εχω για firewall ενα μικρο προγραμματακι το οποιο ονομαζετε armor net. Ειναι αρκετα παλιο αλλα κανει τη δουλεια του χωρις να επιβαρυνει το συστημα μου με 1002 μλκιες οπως εχουν τα περισσοτερα.
Αυτο το προγραμμα λοιπον εχει μια επιλογη η οποια ονομαζετε "Net lock" οταν την εχω ενεργοποιημενη οταν παει να βγει καποιο προγραμμα στο Internet - καποιο νεο παιχνιδι κτλ δεν το αφηνει και δε μου εμφανιζει κανενα ballon που να λεει οτι το ταδε προγραμμα θελει να επικοινωνησει στο διαδικτυο. Οταν δεν το εχω ενεργοποιημενο καθε 1 ωρα πεταγετε το μλκισμενο το chrome να ψαξει αν υπαρχει καποιο update , πεταγετε το flash κτλ κτλ.
Βεβαια το προγραμμα σε ρωταει αν θελεις η ρθυμιση που θα κανεις να την θυμαται για την επομενη φορα αρα δε σε κουραζει σε αυτα που κανεις συνηθως etc ( skype , firefox wrc3-dota , cs-1.6)

Να σου πω αν και το προγραμμα εχει στη μνημη του π.χ : να μην βγει το flash για να δει για ενημερωσεις/update το προγραμμα παλι προσπαθει να βγει και αν παιζω dota εκεινη την στιγμη αν δεν εχω ενεργοποιημενο το "Net lock" με πεταει στην επιφανεια εργασιας χωρις να φαινετε κατι παρα μονο να αναβοσβηνει το εικονιδιο του firewall στο task bar.

Επειδη το εχω δει με τα ιδια μου τα ματια πιστευω οτι ειναι το firewall σου... Οταν σε πεταξει πατα crtl-alt-del και κοιτα τι ειναι φορτωμενο που δεν ειναι συνηθως.

Zangetsu_Gr
01-06-2012, 11:13 PM
egw exw windows 7 kai gia prostasia exw to avg . Den exw kapoio allo programma !!

beast_hunter
02-06-2012, 11:02 AM
ακούστε την γνώμη μου τώρα...έχετε κανένα πρόγραμα απο πίσω να τρέχει δηλαδή....
1)Firefox,skype ι τίποτα τέτοιο?αυτό σε μερικές περιπτώσεις προκαλεί το alt+tab...κλείστε τα όλα μα όλα και προσπαθήστε ξανά..

2)αλλάξτε το resolution για σε κάτι πιο χαμηλό.

3)οταν το pc σας κάνει περίεργα πράματα ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΤΕ ΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!!

(παράδειγμα...φίλος μου δεν μπορούσε να κάνει maximize το wc3 όταν είχε ανοιχτό skype) ...

Sumfwnw me ton filo edw einai apo tis liges swstes ekdoxes pou exw akousei. koitakse auto pou sou eipe oti exeis anoixto kleisto giauto se petaei se kapoio programma exei dwthei megaluterh proteraiothta apo to Warcraft kai giauto sto kanei.

A ama dn sou deixnei oti kati exeis anoixto tote phgaine stis diergasies pata taktopoihsh kata onoma kai des stis diergasies xrhsth ti einai anoixto kai trexei kai stin perigrafh ti einai to kathe ena mporei na entwpiseis kapoia efarmogh pou na trexei backround me to anoigma tou pc kai na to kanei auto.

P.S. mn phrakseis tis diergasies twn Windows!

Capitan0
04-06-2012, 08:25 AM
Τα windows μην τα πειραξεις σιγουρα δεν ειναι αυτα.Μηπως σε σπαμμαρουν και καλα αναβαθμισεις windows?Αλλα δεν νομιζω επειδη δεν ειναι γνησια.Αλλα ποτε δεν ξερεις..Επισης κλεισε οτι κινειτε και ειναι ανοιχτο και κανε το αλλη μια φορα.
Το αλλο το γελοιο που θα σου πω.Μηπως κολλησαν τα κουμπια alt και tab?Γιατι εισαι και βλακας εσυ.

D3mon7
04-06-2012, 04:53 PM
Sumfwnw me ton filo edw einai apo tis liges swstes ekdoxes pou exw akousei. koitakse auto pou sou eipe oti exeis anoixto kleisto giauto se petaei se kapoio programma exei dwthei megaluterh proteraiothta apo to Warcraft kai giauto sto kanei.

A ama dn sou deixnei oti kati exeis anoixto tote phgaine stis diergasies pata taktopoihsh kata onoma kai des stis diergasies xrhsth ti einai anoixto kai trexei kai stin perigrafh ti einai to kathe ena mporei na entwpiseis kapoia efarmogh pou na trexei backround me to anoigma tou pc kai na to kanei auto.

P.S. mn phrakseis tis diergasies twn Windows!

αδερφέ εγώ τα γράφω, εγω τα διαβάζω.....ούτε απάντηση μου έδωσε ούτε μου είπε αν το έκανε και δεν τον βοήθησε...έχω άλλες τόσες εναλακτηκές αλλά ΟΧΙ το pc του έχει ΙΟ ή φταίνε τα μη-αυθεντικά windows αφου το λέει κάποιος φίλος-''διάσημος''

ούτε ασχολούμε πλεον με το sup..ξέρω μερικά πράματα αλλά επειδή δεν με ξέρουν αυτόματα δεν το δοκιμάζουν..

beast_hunter
04-06-2012, 06:23 PM
αδερφέ εγώ τα γράφω, εγω τα διαβάζω.....ούτε απάντηση μου έδωσε ούτε μου είπε αν το έκανε και δεν τον βοήθησε...έχω άλλες τόσες εναλακτηκές αλλά ΟΧΙ το pc του έχει ΙΟ ή φταίνε τα μη-αυθεντικά windows αφου το λέει κάποιος φίλος-''διάσημος''

ούτε ασχολούμε πλεον με το sup..ξέρω μερικά πράματα αλλά επειδή δεν με ξέρουν αυτόματα δεν το δοκιμάζουν..

Isxuei file tsampa post kanoume kai egw texnikos eimai upologistwn alla reply se auta pou tous apantaw spania vlepw. anyway tin kalh tin praksh tin kaname.

To alt tab an eixe kollisei tha akougotan sunexeia oti patiountai koumpia kai dn tha to ekane mono sto dota alla pantou.!!! mn grafete oti na nai re!!!!

qlilow.
04-06-2012, 07:13 PM
Eιναι το firewall... κλειστο και παιξε ενα game και θα διαπιστωσεις πραγματα.

Zangetsu_Gr
04-06-2012, 07:52 PM
Na kleisw to firewall?? Den mou akougetai kai poli kalo auto !!

Dimtse
04-06-2012, 10:14 PM
τι αλλο θα προτεινε ενας ασχετος με τους υπολογιστες...φορματ!
κατεβασε το malwarebytes anti-malware
πρωτα θα μπεις στο safe mode. μετα θα το ανοιξεις και θα επιλεξεις την 2η επιλογη (perform full scan). και οταν τελειωσει θα σου εμφανισει τα αρχεια (αν θυμαμαι καλα τα βλεπεις αν θες [λιστα]) και τα διαγραφεις ή εσυ ή θα το εχει ηδη κανει το προγραμμα.

Χωρίς να έχω αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα με σένα, ξέρω με σιγουριά ότι το τελευταίο πράγμα που θα κάνεις είναι τα παραπάνω. Χίλιες φορές format παρά να μπαίνεις και να κατεβάζεις προγράμματα "ψαγμένων".

Ευτυχώς για σένα, τώρα πια σχεδόν ότι πρόβλημα και να χεις σχετικό με το pc, το είχε και κάποιος άλλος και υπάρχει κάπου στο internet και η απάντηση για το πως να το λύσεις. Με ένα μισάωρο ψάξιμο ακόμα και αυτοί που γνωρίζουν τα πολύ βασικά μπορούν να λύσουν πολλά και διάφορα προβλήματα χωρίς να χρειαστεί να κατεβάσουν κανένα πρόγραμμα σωτήρα που φτιάχτηκε για να διορθώνει δωρεάν όλων των ειδών τις βλάβες και τις δυσλειτουργίες.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι αν δεν έχεις πάρει μια ικανοποιητική απάντηση από εδώ μπορείς πάντα να googlareis το πρόβλημα σου και αν είναι σπάνιο το πολύ πολύ να χρειαστεί να επισκεφτείς και κάνα 2 φόρουμ.

Dimtse
04-06-2012, 10:38 PM
Λοιπόν το γεγονός ότι αυτό σου το κάνει τις τελευταίες μέρες, πιθανότατα οφείλεται σε κάποιο update. Απόσο είδα συνήθεις ύποπτοι για τέτοιου είδους προβήματα είναι είτε το skype, είτε το firefox. Η καινούρια version ειδικά. ΑΝ όταν παίζεις έχεις ανοιχτό firefox, δοκίμασε α) να το ανοίγεις ΠΡΙΝ μπεις στην Dota και όχι μετά με alt tab, και β) πριν μπεις στο game να αφήνεις το firefox ανοιχτό, να μην το κάνεις ελαχιστοποίηση. Αν τίποτα από τα παραπάνω δεν σε βοηθάει (ισχύουν για windows 7) επειδή έχεις παλιότερα windows δοκίμασε το εξής: Πάνε στο Ο υπολογιστής μου στον φάκελο του warcraft 3 και βρες το FrozenThrone.exe, δεξί κλικ ιδιότητες, συμβατότητα και κλίκαρε το κουτάκι που λέει απενεργοποίηση σύνθεσης επιφάνεις εργασίας.

Αν δεν το δουλεύει το 2ο, μπορείς πάντα να αυτοκτονήσεις.

beast_hunter
04-06-2012, 11:35 PM
Kai to firewall mporei na einai. dn exeis provlima na to klhseis dn tha koliseis io apo to dota opote mn anisuxeis. kleisto des an eftikse kai meta an eftege auto eisai ok apla na thumasai na to anoigeis meta.