PDA

View Full Version : [Solved] About screenshots



respectious
20-06-2012, 03:12 PM
ekana ena print screen alla stin sinexeia ekana kati allo copy paste (ctr + c , ctr + v)...ginete ayto p eixa kanei print screen na to emfanisw kapou?

Capitan0
20-06-2012, 07:30 PM
ekana ena print screen alla stin sinexeia ekana kati allo copy paste (ctr + c , ctr + v)...ginete ayto p eixa kanei print screen na to emfanisw kapou?
Τι ειπε ο θεος..

EnemyUnseeN
20-06-2012, 07:41 PM
όχι

Hunterios
20-06-2012, 10:20 PM
Τώρα δεν μπορείς,πέρνα αυτό (http://clipdiary.com/clipboard-articles/how-to-recover-clipboard-history.php) το πολύ χρήσιμο tool και την επόμενη φορά θα μπορείς :P

Luck]sto[NoLag
20-06-2012, 10:25 PM
Έστω ότι τραβάς ένα screenshot όσο surfareis στο internet.

Εγώ προσωπικά τι κάνω και το θεωρώ την καλύτερη λύση και πιο γρήγορη.

Όταν πατάς το κουμπάκι print screen αυτομάτως η εικόνα αυτή που είχες μπροστά σου γίνεται κάτι σαν c/p τον Η/Υ σου.

Εν συνεχεία πας στη Ζωγραφική κάνεις c/p και αποθηκεύεις τη φωτογραφία. Μετά δεν έχεις παρά να επισκεφτείς μια σελίδα όπως π.χ imageshack.com να κάνεις brownse (αυτό που αποθήκευσες νωρίτερα) και είσαι έτοιμος.

Εάν θέλεις τη φωτογραφία για φόρουμ, θα πάρεις αυτό που λέει παρακάτω forum code.

Αυτός είναι ο τρόπος για print screen. (Το ανέφερα για όσους δεν γνωρίζουν)

Όσο για το αν μπορείς να κάνεις retrieve κάτι που είχες κάνει c/p (την εικόνα δηλαδή) ενώ μετά έκανες άλλο δεν γίνεται όχι.

Εγώ άμα θέλω κάποια εικόνα την κάνω print screen c/p στο paint και την αφήνω εκεί καθώς μπορεί να χρειαστεί μετά να κάνω κάτι άλλο c/p. Ο μόνος λόγος που το κάνω αυτό είναι για να μη χαθεί (όπως έγινε στη περίπτωση σου)

Απαντήθηκε

Closed !

G.ViruS
20-06-2012, 10:42 PM
Γίνεται κάνε ότι σου είπε ο Post #4

Simple.