Log in

View Full Version : Antivirus



Charizard
20-06-2012, 10:46 PM
Μου hackaran το account στο diablo ΙΙΙ και για να μην το ξαναπάθω θα ήθελα να μου προτείνετε ένα αξιόπιστο free antivirus , ώστε να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

EnemyUnseeN
20-06-2012, 10:47 PM
δεν είναι τόσο εύκολο να hackareis τους server του diablo III είσαι σίγουρος ότι δεν στην έκανε την δουλειά κανα φιλαράκι ?

hitman(iak)
20-06-2012, 10:48 PM
Μου hackaran το account στο diablo ΙΙΙ και για να μην το ξαναπάθω θα ήθελα να μου προτείνετε ένα αξιόπιστο free antivirus , ώστε να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Sorry κι όλας αλλά με το free anti-virus θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο?

G.ViruS
20-06-2012, 10:50 PM
Το AntiViruS δεν έχει καμία σχέση με το diablo III

Υπάρχουν 3 τρόποι να σου κλέψουν

α) Hackaran Hotmail (Μου το κάναν στο Official WoW)
b) Ανοιξες Fake Link που ισχυρίζονται ότι είναι οι Blizzard( News etc)
c) Το Ποιό κλασικό Keylogger Ανοίγει και μόλις γράφεις το Password σου στο κάνει C/P

Hellas|George
20-06-2012, 11:01 PM
Mipws ennoeis antivirus p otan pas na mpeis se mia istoselida s leei an einai safe h exei kapoia upopta pragmata??An thes s stelnw ena tetoio link...An thes omws ena oloklirwmeno anitvirus gia olo to pc sou katebase to Norton gia 30 meres trial dn exw tpt allo na s proteinw p na einai free gia panta

Charizard
20-06-2012, 11:01 PM
Το AntiViruS δεν έχει καμία σχέση με το diablo III

Υπάρχουν 3 τρόποι να σου κλέψουν

α) Hackaran Hotmail (Μου το κάναν στο Official WoW)
b) Ανοιξες Fake Link που ισχυρίζονται ότι είναι οι Blizzard( News etc)
c) Το Ποιό κλασικό Keylogger Ανοίγει και μόλις γράφεις το Password σου στο κάνει C/P

Κατέβασα ένα .exe από ένα φόρουμ και μόλις κατέβηκε μου έβγαλε μνμ το pc ότι δεν είναι έμπιστο κτλ. Επομένως δεν το κάνω Run και το κάνω αμέσως delete, ε μετά νόμιζα πως δεν θα υπήρχε πρόβλημα αλλά ότι είχα έκανε φτερά.


δεν είναι τόσο εύκολο να hackareis τους server του diablo III είσαι σίγουρος ότι δεν στην έκανε την δουλειά κανα φιλαράκι ?

Δεν είχα δώσει σε κανέναν το pass, ούτε είναι ίδιο με κάποιο άλλο που έχω δώσει.

kAvLoMiRiS
20-06-2012, 11:45 PM
Speak with blizzard to figure out.

EnemyUnseeN
21-06-2012, 12:07 AM
Πάντως αν θες checkare εδώ :

http://eu.battle.net/en/security/help

είναι δικοί τους server και άμα δώσεις όλα σου τα στοιχεία και και λίγο χρόνο νομίζω ότι θα πάρεις τα items σου πίσω.
Αρχικά άλλαξε το password σου.

BBB.
21-06-2012, 12:10 AM
Μου hackaran το account στο diablo ΙΙΙ και για να μην το ξαναπάθω θα ήθελα να μου προτείνετε ένα αξιόπιστο free antivirus , ώστε να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Βασικα για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο υπαρχει λυση...
http://tagn.files.wordpress.com/2010/05/authenticators.jpg
Εαν εχεις Iphone,IPod,Ιpad γενικα κατι με IOS τοτε στο App Store υπαρχει app WoW authenticator που δουλευει και στο Diablo !
Δεν εχει να κανει με anti-virus πιστευω

qlilow.
21-06-2012, 01:27 AM
οριστε
http://www.avira.com/en/avira-free-antivirus

χρειαζεσαι firewall ομως το οποιο η free εκδοση δε σου το παρεχει.

KirChhOff
21-06-2012, 01:35 AM
οριστε
http://www.avira.com/en/avira-free-antivirus

χρειαζεσαι firewall ομως το οποιο η free εκδοση δε σου το παρεχει.

Αυτό χρησιμοποιώ εγώ εδώ και 2 χρόνια και δεν είχ ποτέ μου πρόβλημα.
Για στείλε και κανα Link για FireWall γιατί δεν το ήξερα αυτό. :)

DaRkSiDeR(GR)
21-06-2012, 02:41 AM
Ποιο πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο Antivirus?

V3noM)
21-06-2012, 04:13 AM
kaspersky

$40 για ενα χρονο. δεν ειναι και κανα διαστημικο ποσο. πιστευω αξιζει τα λεφτα του

Capitan0
21-06-2012, 08:41 AM
avast και τα μυαλα στα βυζια

Aderew
21-06-2012, 09:25 AM
Εγώ χρησιμοποιώ το καλύτερο real time antivirus ever #1 για το 2012 το οποίο "δουλεύει" με same key, άσχετα αν το έχουν άλλοι 100!!! Όποιος ψάχνει βρίσκει!


BitDefender Total Security 2012 * Δύσκολα μοιράζουν keys 10/10 [Για καμένους που δεν γνωρίζουν τι στο πέος έχουν μέσα στον σκληρό δίσκο]
BitDefender Internet Security 2012 * Εύκολα μοιράζουν keys 9.5/10 [Για καμένους που γνωρίζουν ότι δεν έχουν ιό αλλά δεν βάζουν το χέρι τους στην φωτιά για το μέλλον]

Και για τους fanboys : Kaspersky 5/10 Ένα απ' τα πιο "βαριά" antivirus, κάνει εξαιρετική δουλεία αλλά δεν είναι για πολλά - πολλά.

Antivir - AVG - Avira - Avast - Trixa - Masxales 1/10 Σαν να λες ότι "γαμάς" αλλά η γκόμενα σου είναι πιο άσχημη από τον γείτονα

kailoipa
21-06-2012, 10:40 AM
den exei sxesh re man to antivirus me to hacking tou pass... kapoia malakia ekanes esu.. isws kai to .exe pou les oti katevases na prolave na balei ena keyloger sto pc sou.. dunno

Hellas|George
21-06-2012, 12:46 PM
kaspersky

$40 για ενα χρονο. δεν ειναι και κανα διαστημικο ποσο. πιστευω αξιζει τα λεφτα του

To eixe o bro m kai ekane kali douleia...To Norton einai kai auto kalo??

CL.Thanos
21-06-2012, 12:52 PM
To norton einai polu baru , proswpika dn maresei . Eixa kaspersky au8entiko gia ena xrono k hmoun polu ikanopoihmenos

Anwnimos
21-06-2012, 04:14 PM
Mipws ennoeis antivirus p otan pas na mpeis se mia istoselida s leei an einai safe h exei kapoia upopta pragmata??An thes s stelnw ena tetoio link...An thes omws ena oloklirwmeno anitvirus gia olo to pc sou katebase to Norton gia 30 meres trial dn exw tpt allo na s proteinw p na einai free gia panta

Norton?hahaha
http://data.whicdn.com/images/27165764/bitch-fun-happy-photography-sheldon-Favim.com-401683_large.jpg

Hellas|George
21-06-2012, 04:33 PM
Norton?hahaha
http://data.whicdn.com/images/27165764/bitch-fun-happy-photography-sheldon-Favim.com-401683_large.jpg

Se xalaei re murodia?? Einai gtp gia esena?

spitonoikokurhs
21-06-2012, 04:41 PM
Βασικα για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο υπαρχει λυση...
http://tagn.files.wordpress.com/2010/05/authenticators.jpg
Εαν εχεις Iphone,IPod,Ιpad γενικα κατι με IOS τοτε στο App Store υπαρχει app WoW authenticator που δουλευει και στο Diablo !
Δεν εχει να κανει με anti-virus πιστευω

auto akrivws.

authenticator k 8a eisai pl pio asfalis apo prin.

genika an prosexeis pou mpaineis k ti patas dn 8a exeis provlhmata.mia fora m eixan hackarei to account ton prwto kairo p epaiza wow.apo tote dn tin exw ksanapathsei eutuxws.

apla min anoigeis ksemparka arxeia k genika prosexe pou mpaineis (k ti vlepeis).

qlilow.
21-06-2012, 06:08 PM
To καλυτερο antivirus ειναι το kaspersky, ειναι αρκετα υψηλα σε βαθμολογιες σε διαφορα τεστ περιοδικων κτλ. Διαφοροι Crαckers/hαckers εχουν δηλωσει οτι ειναι το καλυτερο. Υπαρχει και μια κλασικη συνωμοσια που εχω διαβασει σε μερικα αρθρα οτι εγιναν καποιες συμφωνιες μεταξυ εταιριων λογισμικου και καποιο κρατικων υπηρεσιών (FBI,CIA)και μπλα μπλα μπλα... κατι στο οποιο το kaspersky δεν συμμετεχει. (οχι οτι τα πιστευω κατι τετοια αλλα δεν ειναι και απιθανο να συμβαινει)

Δεν εχω το kaspersky αυτη την στιγμη γιατι το laptop μου ειναι σαπιο και αφου δεν ειμαι βιαστης ,εγκληματιας και δολοφονος το free-avira μου κανει την δουλεια μια χαρα και δεν εχω tpt να φοβηθω.



Αυτό χρησιμοποιώ εγώ εδώ και 2 χρόνια και δεν είχ ποτέ μου πρόβλημα.
Για στείλε και κανα Link για FireWall γιατί δεν το ήξερα αυτό. :)

Το firewall ειναι η πιο απλη ιστορια για ενα pc. Σχεδον ολα κανουν το ιδιο δεν αφηνουν χωρις αδεια να φυγει κατι απο το pc σου και να μεταφερει πληροφοριες στον εξω κοσμο. Εκτος απο το comodo που δε μου αρεσε καθολου και ειναι πραγματικα σπαστικο 3-4 που εβαλα πριν κανα μηνα ολα μου φανηκαν μια χαρα. (Ηθελα να αλλαξω firewall)

http://www.online-armor.com/
http://www.zonealarm.com/security/en-us/zonealarm-pc-security-free-firewall.htm
http://www.privacyware.com/

Sogovegeta
21-06-2012, 06:16 PM
den ginetai na hackaroun to Diablo ....

Charizard
21-06-2012, 06:44 PM
Τέσπα έκανα scan και βρήκε και εξουδετέρωσε κάτι απειλές. Αν είχα keylogger δεν θα το έβρισκε και θα το αφαιρούσε από το pc? Ρωτάω ώστε αν χρειαστεί να κάνω και τπτ άλλο να μην ξαναμπώ μέχρι να το έχω αφαιρέσει σίγουρα.

AECHFIEN
21-06-2012, 07:36 PM
Μου hackaran το account στο diablo ΙΙΙ και για να μην το ξαναπάθω θα ήθελα να μου προτείνετε ένα αξιόπιστο free antivirus , ώστε να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

mhn mpeneis se tsontes apla...parola auta uparxei to ESET smart security kai einai arketa a3iopisto,rwtisa kai eidiko k mou eipe gia free antivirus einai oti prepei.

qlilow.
21-06-2012, 08:30 PM
Τέσπα έκανα scan και βρήκε και εξουδετέρωσε κάτι απειλές. Αν είχα keylogger δεν θα το έβρισκε και θα το αφαιρούσε από το pc? Ρωτάω ώστε αν χρειαστεί να κάνω και τπτ άλλο να μην ξαναμπώ μέχρι να το έχω αφαιρέσει σίγουρα.

ειπαμε firewall... το keylogger στελνει με mail οτι εχεις γραψει... το firewall θα σε ρωτησει να αφησω το "ταδε" προγραμμα να βγει στο internet μπλα μπλα μπλα...

Εσυ τοτε θα απαντησεις ΝΑΙ.

και θα ξανανοιξεις νεο thread και θα πεις οτι δε δουλεψε με το firewall και οτι σε hackαραν ξανα. Τοτε θα σου πω οτι σου εκανα πλακα και οτι επρεπε να απαντησεις ΟΧΙ.
:D

Capitan0
22-06-2012, 08:09 AM
Ναι αλλα για να βρεις τετοια key generators θα πρεπει να πας στο εξωτερικο νομιζω να τα αγορασεις γιατι εδω περα σε αυτην την τριτοκοσμικη χωρα δεν εχει.

Hellas|George
22-06-2012, 12:36 PM
mhn mpeneis se tsontes apla...parola auta uparxei to ESET smart security kai einai arketa a3iopisto,rwtisa kai eidiko k mou eipe gia free antivirus einai oti prepei.

Trial einai to ESET dn einai free gia panta

Anwnimos
22-06-2012, 01:11 PM
Se xalaei re murodia?? Einai gtp gia esena?

Δεν είναι μόνο για μένα GTP, είναι για όλο το κόσμο!
Αν έχεις norton στον υπολογιστή σου, είναι σαν να μην έχεις antivirus γενικότερα!
Ετσι απλά!

AECHFIEN
22-06-2012, 10:38 PM
Trial einai to ESET dn einai free gia panta

Egw to evala gia 33500 meres :), an esy to 8ewreis trial

Hellas|George
23-06-2012, 02:40 PM
Egw to evala gia 33500 meres :), an esy to 8ewreis trial

Unistall kai Install molis teleiwnan oi 30 meres??

AECHFIEN
23-06-2012, 03:48 PM
Unistall kai Install molis teleiwnan oi 30 meres??

me niw8eis...

Hellas|George
23-06-2012, 04:12 PM
me niw8eis...

O tzampas zei xaxaxa ok gt piga na to kanw to idio kai me to norton alla dn mporesa na exw alles 30 meres akoma