PDA

View Full Version : [Solved] Project τεχνικες γνωσεις!



Odisseas
12-07-2012, 12:37 AM
Χρειάζομαι άτομα που να έχουν τεχνικές γνώσεις,developing κτλπ και να φτάνουν σε σημείο που με την συμβολή τους θα ήταν ικανοί με τη βοήθεια άλλων φυσικά να συνδημιουργήσουν ένα ερασιτεχνικό αλλά παράλληλα καλό custom game(να φορτώνει μέσω battlenet πχ).

Όσοι ενδιαφέρονται να μάθουν περισσότερα με την προϋπόθεση ότι γνωρίζουν γλώσσες προγραμματισμού κτλπ ας μου στείλουν ένα pm.
Έχω ρωτήσει και τον Λεωνίδα περί αυτού συνεπώς δεν είναι κάτι το οποίο είναι δυσφήμιση για το channel και δεν πρόκειται να "κλέψω" κόσμο από εδώ.Don't worry.

Η ιδέα θα κυκλοφορήσει σε λίγες μέρες και σε άλλα forum που να ασχολούνται κατά βάση όμως με το development καθώς και στο playdota,καθώς έχει και σχέση με την Dota.


P.S.
Σε περίπτωση που το staff το θεωρεί κατάλληλο για offtopic ας το μεταφέρει ουτοσιάλως είναι 20% για εδώ και 80% για εκεί.
Απλώς από όσο έχω παρατηρήσει πλέον από την στιγμή της δημιουργίας του section περισσότερος κόσμος ασχολείται με αυτό και κοιτάει τα θέματα παρά με το offtopic.
Παρακαλείστε αφήστε το 1 εβδομάδα και μετά πηγαίνετε το εάν γίνει spam και θεωρηθεί ότι μαζέψαμε πολλά post από το thread αυτό.
Αν και από πλευράς μου θα απαντήσω εδώ και όχι σε private message μόνο εάν υπάρχει κάποια διευκρινιστική ερώτηση πάνω στο αρχικό κείμενο και όχι στο Project.

K[a]ne
12-07-2012, 01:12 AM
Τι εννοείς custom game; Custom map;
Γιατί το map editor δε χρειάζεται απαραίτητα γνώσεις προγραμματισμού.

Giatimporw
12-07-2012, 01:15 AM
gia custom game xriazesai enan kalo grafista enan kalo programatisti kai alla polla dld prepei na exeis omws ta duo prwta !!! kai thn kuria idea !!! alios den 8a ginei tpt :)

Giatimporw
12-07-2012, 01:18 AM
map editing kai ta lipa den 8eli polu kosmo kai bla bla duo -treia atoma to minimoun kai kales idees !

Odisseas
12-07-2012, 01:25 AM
ne;912018']Τι εννοείς custom game; Custom map;
Γιατί το map editor δε χρειάζεται απαραίτητα γνώσεις προγραμματισμού.

Αν εσύ είχες χρόνο δεν χρειαζόμουν "πολλά" άτομα...
Θα σου στείλω Pm βασικά για να σου πω.


gia custom game xriazesai enan kalo grafista enan kalo programatisti kai alla polla dld prepei na exeis omws ta duo prwta !!! kai thn kuria idea !!! alios den 8a ginei tpt :)

Χαίρω πολύ :P


ama brw atoma 8ase pw :D

Να με πείς

Giatimporw
12-07-2012, 01:55 AM
Αν εσύ είχες χρόνο δεν χρειαζόμουν "πολλά" άτομα...
Θα σου στείλω Pm βασικά για να σου πω.



Χαίρω πολύ :P

xaxaxaxaxa btw 8eli polu doulia !! ama brw atoma 8ase pw :D

bEy0nDAnApIr0S
12-07-2012, 08:44 AM
Πές μας όμως αν έχεις σκεφτει ένα γενικό κονσεπτ, ή αν θα περιμενες πρώτα να συγκροτηθεί η ομάδα, και ύστερα να προχωρήσετε στη γένεση της ιδέας.

Odisseas
12-07-2012, 11:02 PM
Πές μας όμως αν έχεις σκεφτει ένα γενικό κονσεπτ, ή αν θα περιμενες πρώτα να συγκροτηθεί η ομάδα, και ύστερα να προχωρήσετε στη γένεση της ιδέας.

To concept το έχω σκεφτεί.Αλλιώς γιατί να έκανα post..
Προτιμώ πάραυτα μέσω pm σε όσους μπορούν και θέλουν να ασχοληθούν.
Πρόκειται για έναν συνδιασμένο ενός πολύ "κλασσικού" παιχνιδιού με γέμιση στοιχείων του rpg game Dota μιας που η Dota2 δεν σπάει ακόμη αλλιώς τα γραφικά ήταν καλύτερα εκεί...
Μόνο το 40% όσων ξέρουν θα τους αρέσει η ιδέα και σε συνδιασμό με το γεγονός ότι δεν θα ξέρουν να παίζουν ή δεν θα τους αρέσει να παίζουν το συγκεκριμένο κλασσικό παιχνίδι τότε ίσως μειώσει και άλλο το ποσοστό.
Ανάλογα ποσοστά θα υπάρξουν πιστεύω και σε όσουν το ακούσουν δίχως να έχουν τεχνικές γνώσεις και επειδή βαριέμαι το troll,μέσω του thread δεν λέω άλλα.

Odisseas
23-08-2012, 06:53 PM
Αν και άργησα,κάλλιο αργά παρά ποτέ.

Δεν το έκανα λόγω διακοπών αλλά και επειδή ξέρω λογικά θα ναυαγήσει.
Όχι αν γίνει ότι δεν πρόκειται να παίξουν,αλλά ότι κανείς δεν πρόκειται να προσφερθεί να το υλοποιήσει(μαζί με άλλους).
Anyway,το link υπάρχει "επίσημα" πλέον και εδώ (http://www.playdota.com/forums/showthread.php?p=6762840#post6762840).