PDA

View Full Version : [SOLVED] Admin Abuse : Dissarono



EbToxX
13-07-2012, 02:38 PM
Accused Battle.Net account:
Dissarono
Your battlet.net Account:
OrbsLightMyPath
Game name:
ap kati
Abused rule:
Άκυρα Mute και ένα γελίο Ban
Time of event:
Τα αναφέρω παρακάτω.
Further details:
13:22 [All] OrbsLightMyPath (Invoker): Ase
13:23 OrbsLightMyPath (Invoker) (4-3) was killed by AncientBeauty (Butcher) (5-4). Assist: Paw_gia_ (Phoenix)
13:24 [All] OrbsLightMyPath (Invoker): ma tpm fap
13:25 [All] OrbsLightMyPath (Invoker): na ton fao
13:26 [All] OrbsLightMyPath (Invoker): kai meta
13:32 [All] Paw_gia_ (Phoenix): sry
13:37 [All] OrbsLightMyPath (Invoker): meta ama kerdisei to game
13:37 [All] DA-SHEPHERD: Unable to mute/unmute player [or]. Found more than one match.
13:37 [Allies] DissaronO (Nessaj): !mute or
13:42 [All] OrbsLightMyPath (Invoker): 7a nomizei pos einai gamatos
13:42 [All] DA-SHEPHERD: Global chat muted by [DissaronO].
13:42 [Allies] DissaronO (Nessaj): !Muteall
13:48 xoriatisae (Atropos) (4-2) was killed by x9z (Rikimaru) (4-1). Assist: Dj_FiDoDiDo (Nevermore)
13:49 [Allies] OrbsLightMyPath (Invoker): e teddy boy
13:52 [Allies] OrbsLightMyPath (Invoker):min kaneis mute
13:53 [Allies] OrbsLightMyPath (Invoker): emena
13:54 [Allies] OrbsLightMyPath (Invoker): omos
13:59 [Allies] OrbsLightMyPath (Invoker): kala pou den epiase (to mute se emena)
14:06 [Allies] DissaronO (Nessaj): kourazeis
14:09 [Allies] MaCaRoNiAmEkUmA (Storm): nai
14:09 [Allies] MaCaRoNiAmEkUmA (Storm): re
14:10 [Allies] OrbsLightMyPath (Invoker): kourazo?
14:12 [Allies] OrbsLightMyPath (Invoker): kainourgia ataka
14:13 [Allies] OrbsLightMyPath (Invoker): auti?
14:17 [Allies] OrbsLightMyPath (Invoker): depon
14:18 [Allies] OrbsLightMyPath (Invoker): kai poulo
14:18 [All] DA-SHEPHERD: Player [OrbsLightMyPath] was muted by player [DissaronO].
14:18 [Allies] DissaronO (Nessaj): !mute orb

Εντάξει εδώ ας πούμε πως τον "έβρισα" αλλά αυτός είχε σκοπό να με κάνει Mute μόνο και μόνο επειδή μίλησα σέ έναν φίλο μου που ήταν enemy.

18:53 Paw_gia_ (Phoenix) (4-3) was killed by OrbsLightMyPath (Invoker) (5-3). Assist: MaCaRoNiAmEkUmA (Storm)/sinefokama (Taur)
18:59 [All] OrbsLightMyPath (Invoker): poulous
19:01 [All] OrbsLightMyPath (Invoker): :D
19:04 [All] Paw_gia_ (Phoenix): xaxa
19:05 [All] DA-SHEPHERD: Unable to mute/unmute player [or]. Found more than one match.
19:05 [Allies] DissaronO (Nessaj): !Mute or
19:09 [All] DA-SHEPHERD: Player [OrbsLightMyPath] was muted by player [DissaronO].
19:09 [Allies] DissaronO (Nessaj): !mute orb
19:21 AncientBeauty (Butcher) (6-6) was killed by xoriatisae (Atropos) (7-3). Assist: OrbsLightMyPath (Invoker)

19:53 [Allies] DissaronO (Nessaj): !ban orb trolling

Εδώ απορώ πως του ήρθε και με έκανε Mute + Ban με Reason "Trolling"

Υπάρχει άλλο ένα σκηνικό που με κάνει άκυρο Mute αλλά το DRM δεν μου το δείχνει ολόκληρο το GameChat μάλλον επειδή έχω παλιό Version.

Παρακαλώ να δωθούν οι ανάλογες ποινές στον Admin που έκανε κατάχρηση εξουσίας και να βγει το Ban από το Account μου.

Αυτά. . .

DissaronO
13-07-2012, 03:25 PM
απο την αρχη του παιχνιδιου σπαμαρεις στο all
σου λεω κουραζεις κ συμφωνει κ o storm ...και εσυ οχι μονο συνεχιζεις αλλα απειλεις οτι θα σε κανω ban ......και θα σε παω report... κριμα που δεν φενοντε και τα wisp σου
δεν εκανα τπτ παραπανω απο αυτα που γραφουνε τα rules


ι. Οι αβάσιμες απειλές για ban, demote και οποιαδήποτε άλλου είδους τιμωρία με στόχο την εξυπηρέτηση προσωπικών επιδιώξεων μέσω του εκφοβισμού.

κ. Οι συμπεριφορές τύπου "trolling" δηλαδή να προκαλείται εσκεμμένα η οργή άλλου παίχτη με σκοπό να παρεκτραπεί και να τιμωρηθεί, ή απλώς η άσκοπη πρόκληση οργής του.

EbToxX
13-07-2012, 05:04 PM
απο την αρχη του παιχνιδιου σπαμαρεις στο all
σου λεω κουραζεις κ συμφωνει κ o storm ...
Συγγνώμη αλλά όταν δεν ξέρεις τι σημαίνει το Spam καλύτερα να μην την χρησιμοποιείς την λέξη.Από την αρχή του Game μίλαγα με έναν φίλο μου που ήταν Enemy επειδή δεν πρόλαβε να πατήσει !T στο Lobby και λέγαμε και τίποτα στο All, που το είδες το Spam εσύ δεν ξέρω. . .

και εσυ οχι μονο συνεχιζεις αλλα απειλεις οτι θα σε κανω ban ......και θα σε παω report... κριμα που δεν φενοντε και τα wisp σου
δεν εκανα τπτ παραπανω απο αυτα που γραφουνε τα rules
Εδώ είναι το μέρος που θα ήθελα να σου δώσω κανα κατακέφαλο να συνέλθεις.Όχι μόνο λες ψέμματα για τα Wisp ότι δήθεν σε απείλησα αλλά το παίζεις και απειλημένος.Αμάν πια, τι σου είπα στα Wisps άνθρωπέ μου;Αν δεν θυμάσαι θα σου πω εγώ.
Εγώ: (την δεύτερη φορά που με κάνεις Mute επειδή είναι Perma) Βγάλε μου το mute και μετά έλα mymgn
Εσύ: (ρίχνεις ban μετά από αυτό που σου λέω και μου απαντάς εντελώς ξεκάρφωτα) έλα mymgn να τα πεις

Να μην αναφέρω πως εξετείας του Mute σου μου πήρατε το Aegis επειδή δεν μπορούσα να επικοινωνήσω έπρεπε να σου γράφω κάθε τρεις και λίγο να μου βγάλεις το Mute γιατί δεν έπαιρνε μπροστά το ρημάδι.
Αφού μου βγάζεις το Mute μετά από μία ώρα που σε "παρακαλάω" με κάνεις άλλο ένα γελίο Mute επειδή ζήτησα να μάθω ποιος μου είχε κρύψει το BKB στα δέντρα για να μην το βρω και επειδή αυτή την στιγμή δεν μου δείχνει το GameChat στο DRM θα πω εγώ τι γράφτηκε γιατί το θυμάμαι πολύ καλά.
Βρίσκω το BKB (το δικό μου στα δέντρα) και ένα Ogre Axe του Storm κρυμμένα και ρωτάω όποιος τα έκρυψε ας το πει τώρα και δεν θα φάει ban (εννοόντας πως εφόσον θα κάνω Report τον Admin θα ζητήσω να βρεθεί ποιος έκρυψε τα Items για να φάει ban) και ο κύριος γι'αυτό τον λόγο με κάνει Mute και μου λέει σε Wisp μην απειλείς.Δηλαδή αν είναι δυνατόν.

ι. Οι αβάσιμες απειλές για ban, demote και οποιαδήποτε άλλου είδους τιμωρία με στόχο την εξυπηρέτηση προσωπικών επιδιώξεων μέσω του εκφοβισμού.

κ. Οι συμπεριφορές τύπου "trolling" δηλαδή να προκαλείται εσκεμμένα η οργή άλλου παίχτη με σκοπό να παρεκτραπεί και να τιμωρηθεί, ή απλώς η άσκοπη πρόκληση οργής του.
Μην μου βάζεις εμένα να διαβάσω τα Rules που διάβαζα στο δημοτικό κοίτα να τα μάθεις μόνος σου και άστα αυτά που ξέρεις, πριν βάλεις ότι να ναι δες αν έκανα κάτι από τα παραπάνω και μετά άνοιξε το το ριμάδι.

kagouras21.
13-07-2012, 06:10 PM
απο την αρχη του παιχνιδιου σπαμαρεις στο all
σου λεω κουραζεις κ συμφωνει κ o storm ...και εσυ οχι μονο συνεχιζεις αλλα απειλεις οτι θα σε κανω ban ......και θα σε παω report... κριμα που δεν φενοντε και τα wisp σου
δεν εκανα τπτ παραπανω απο αυτα που γραφουνε τα rules


ι. Οι αβάσιμες απειλές για ban, demote και οποιαδήποτε άλλου είδους τιμωρία με στόχο την εξυπηρέτηση προσωπικών επιδιώξεων μέσω του εκφοβισμού.

κ. Οι συμπεριφορές τύπου "trolling" δηλαδή να προκαλείται εσκεμμένα η οργή άλλου παίχτη με σκοπό να παρεκτραπεί και να τιμωρηθεί, ή απλώς η άσκοπη πρόκληση οργής του.

Den ixera oti apagoreuetai o dialogos o iremos eksalou to all giauto uparxei gia na milame metaksu mas to mute ginetai otan ksefeugoun ta pragmata egw den eida kati tetoio +1 sto abuse

bEy0nDAnApIr0S
13-07-2012, 07:52 PM
Υπερβολικό το ban.
Νομίζω πως ένα mute έφτανε καθώς ο δάσκαλος δεν παρεκτραπηκε ιδιαίτερα.

G.ViruS
13-07-2012, 08:07 PM
Το πρώτο Mute σωστό.

Κάνε Muteall αν σε κουράζει,εξάλου και ο αντίπαλος ήταν Admin και δεν φάνηκε να ενοχλήθηκε καθώς κάναν χαβαλέ.

O Admin DissaronO θα δεχτεί 1 lvl warn (Τα Whisper που λές δεν ισχύουν μέχρι να μου δείξες Screenshot

OrbsLightMyPath Unbanned

Abuse : Solved
Topic : Closed