PDA

View Full Version : [Solved] Πρόβλημα με την Cyta



LoD
25-08-2012, 02:29 PM
Απο τοτε που γυρισα απο διακοπες(2 βδομαδες) το ενσυρματο internet μου πεφτει και ερχεται...
ειχα απληρωτο το CYTA για 20 μερες το πληρωσα και παλι ετσι..
να ενημερωσω οτι πεφτει μονο το ενσυρματο γιατι το ασυρματο λειτουργει κανονικα.
επιλογες:
1)Να παρω καινουργιο καλωδιο(αυτο που εχω δεν ειναι ουτε χρονο και το μονο σημειο που πιεζετε ειναι στην πορτα λιγο0 ομως)
2)Να παρω τηλ στην CYTA να το αναφερω για να μου πουν τι θα γινει...
3)ΝΑ παω στην CYTA και να τους !@#$!%$@#^ τα μπρικια...
4)Να αλλαξω συνδεση.
5)Δεν ξερω αλλα κατι θα σκεφτω....
plz help ειχα ρωτησει στο IRC αλλα δεν μου απαντησαν πολλοι μονο o soultaker μου ειχε μιλησει.

thnx για την ωρα σας!

LoD
25-08-2012, 02:30 PM
Α θημηθηκα το 5ο!
5)Παω να φαω γιατι γραφοντας αυτο το post εκαψα λιγο τα λουκανικα που εψηνα...

Its_Time_For_FF
25-08-2012, 02:36 PM
Καλωδιο ethernet

LoD
25-08-2012, 02:42 PM
Καλωδιο ethernet
μπορεις να μου πεις ποια η διαφορα με το utp που εχω εγω? ετσι πρεπει να λεγετε αν θυμαμαι απο τα παλια που ηξερα.

Its_Time_For_FF
25-08-2012, 02:49 PM
μπορεις να μου πεις ποια η διαφορα με το utp που εχω εγω? ετσι πρεπει να λεγετε αν θυμαμαι απο τα παλια που ηξερα.

Δεν γνωριζω, παντως σιγουρα αυτο ειναι το προβλημα. Απο την ωρα που το ασυρματο ειναι καλα, σημαινει οτι το καλωδιο τηλεφωνου ειναι καλο, αρα μονο το ethernet θα μπορουσε να εχει προβλημα ή και το router. Δοκιμασε να αλλαξεις την θυρα που εχεις το ethernet πανω στο router για αρχη

narukaki
25-08-2012, 07:07 PM
Καλωδιο ethernet

μπορεις να μου πεις ποια η διαφορα με το utp που εχω εγω? ετσι πρεπει να λεγετε αν θυμαμαι απο τα παλια που ηξερα.
Same

kailoipa
26-08-2012, 03:56 AM
ε η cyta τι φταιει αφου το wireless δουλευει κανονικα?
-Βαλε σε αλλη θυρα του μοντεμ το καλωδιο, αν δεν δουλευει
-αλλαξε καλωδιο, αν δεν δουλευει
-αλλαξε ethernet card, αν δεν δουλευει
-Παρε ενα usb για wireless ή wireless card να εχεις και εσυ wireless me 15 ευρω να μη κουραζεσαι.

p.s egw sth thesh soy tha ekana kateuthian to teleutaio step na teleiwnw

Its_Time_For_FF
26-08-2012, 03:59 AM
p.s egw sth thesh soy tha ekana kateuthian to teleutaio step na teleiwnw

Α, δηλαδη να μην βρει λυση για το προβλημα και αν οντως φτεει το router να κατσει και να παρακαλαει να μην δημιουργησει και στο wifi προβλημα?

kailoipa
26-08-2012, 04:15 AM
to router ti na ftaiei? afou to wireless douleyei kanonika ama eixe problima to router tha eixe genika problima sto internet. εγω για να μην ξοδευει τσαμπα λεφτα σε καλωδια κλπ προτεινα αν δεν εχει wireless card η usb να παρει ενα και να τελειωνει

Megistos
26-08-2012, 12:26 PM
Same with cyta..
alla se 2-3 meres erxete nea sindesi wind triplo paketo kinito-stathero-internet me 46 ..aksizei exei polla lepta dwrean pros kinita stathera kai 24ara sindesi (tis ellinikes 24ares ;) )

Its_Time_For_FF
28-08-2012, 01:43 AM
εγω για να μην ξοδευει τσαμπα λεφτα σε καλωδια κλπ προτεινα αν δεν εχει wireless card η usb να παρει ενα και να τελειωνει

Και στο τελος αν οντως εχει προβλημα το καλωδιο, να εχει ενα usb card των 10+ ευρω να καθεται στο συρταρι.


Same with cyta..
alla se 2-3 meres erxete nea sindesi wind triplo paketo kinito-stathero-internet me 46€ ..aksizei exei polla lepta dwrean pros kinita stathera kai 24ara sindesi (tis ellinikes 24ares ;) )

Ελπιζω να εισαι απο τους τυχερους που θα εχουν καλη ταχυτητα, αν και σε βλεπω να πιανεις 6-8.

MasterSasori
28-08-2012, 01:50 AM
Ετσι οπως το λες και εμενα θεμα καλωδιου μου φαινετε, καλύτερα ελενχε το καλοδιο ethernet εμενα προχθες μου ειχε βγει λιγο δν ξερω πως τα καταφερα αφου ειναι κουμπομενο...τεσπα εγω το σκουντιξα λιγο εκανε το Κλικ και ολα οκ..αν και εσυ θα το εφαγες στην πορτα.

LoD
28-08-2012, 01:56 AM
παιδια το αλλαξα θυρα απο modem και ολα καλα μεχρι τωρα θα σας πω εξελιξεις.

Megistos
28-08-2012, 09:55 AM
Ελπιζω να εισαι απο τους τυχερους που θα εχουν καλη ταχυτητα, αν και σε βλεπω να πιανεις 6-8.

και συ wind εχεις βαλει?? ( αν ναι , καλα παει ? κολαει συχνα οσο για 6-8 οτι ειναι δεν πειραζει :ρ)