PDA

View Full Version : [Solved] Σύνδεση σε Wi-Fi



MasterSasori
27-08-2012, 10:32 PM
Λοιπον, στη νεα μου γειτονια μου εχουν δωσει 3 ατομα τους κωδικους τους για αν μπαινω ιντερνετ η μια πιανει μονο στο σπιτι γι αυτο και η αλλη μονο στο μπαλκονι οποτε οπου και να ειμαι εχω τα βασικα, το θεμα ειναι το σημα ειναι χαλια γιατι δν ειναι και πολυ κοντα...
Το τριτο wifi το πιανω full αντε να πεσει και καμια γραμμη( και μεσα και εξω...) αλλα οταν παω να συνδεθω μου λεει οτι " Δεν ηταν δυνατη η συνδεση με το modem (οπου modem το ονομα που ρουτερ π.χ thomson8659)

Πρεπει να!

kailoipa
27-08-2012, 11:09 PM
ε λογικα παποιο λαθος στο κωδικο θα εχεις man για να μην σε αφηνει να μπεις

MasterSasori
27-08-2012, 11:14 PM
Οταν ειναι λαθος ο κωδικος σου λεει οτι ειναι ασυμφωνος η μια παρομοια μλκια ...

Amoxilin
27-08-2012, 11:14 PM
Πάντως αν πιάνεις σήμα και ξέρεις τον κωδικό, πάρε μία κεραιίτσα με μεγαλύτερο καλώδιο ^_^

Amoxilin
27-08-2012, 11:15 PM
Οταν ειναι λαθος ο κωδικος σου λεει οτι ειναι ασυμφωνος η μια παρομοια μλκια ...

Σου λέει ότι τα windows δεν ήταν δυνατό να συνδεθούν με το δίκτυο τάδε

MasterSasori
27-08-2012, 11:26 PM
Σου λέει ότι τα windows δεν ήταν δυνατό να συνδεθούν με το δίκτυο τάδε

δεν καταλαβα ρωτας? Αν ναι τοτε η απαντηση ειναι "ναι" , αν οχι τοτε η απαντηση ειναι "ε?"

Υ.Γ Σμρ εβρεξε και κανει ψιχρα εξω και δεν εχω μαζι μου τπτ μακρι, στο αλλο δεν βολευομαι ολο πεφτει αυτο ειναι πιο σταθερο

Amoxilin
27-08-2012, 11:40 PM
Ξέχασα ένα ερωτηματικό, μη βαράς :)

MasterSasori
27-08-2012, 11:47 PM
Λοιπον, στη νεα μου γειτονια μου εχουν δωσει 3 ατομα τους κωδικους τους για αν μπαινω ιντερνετ η μια πιανει μονο στο σπιτι γι αυτο και η αλλη μονο στο μπαλκονι οποτε οπου και να ειμαι εχω τα βασικα, το θεμα ειναι το σημα ειναι χαλια γιατι δν ειναι και πολυ κοντα...
Το τριτο wifi το πιανω full αντε να πεσει και καμια γραμμη( και μεσα και εξω...) αλλα οταν παω να συνδεθω μου λεει οτι " Δεν ηταν δυνατη η συνδεση με το modem (οπου modem το ονομα που ρουτερ π.χ thomson8659)

Πρεπει να!

Γι αυτο μου φάνηκε περιεγη η ερωτηση

sos.gr
28-08-2012, 12:26 AM
Μαλιστα εχεις το pass ! μπορει ομως να εχει ακομα μια δικλειδα ασφαλειας. Αυτο το οποιο λεω ειναι οτι μπορει να εχει ενεργοποιησει και την ασφαλεια με το Mac address.

Μac address εχουν ολες οι καρτες δικτυου και μπορεις να ορισεις μεσα στο router ποιες θελεις εσυ να εχουν συνδεση με το router και προσβαση στο router σου.

Αν ισχυει το παραπανω τοτε θα πρεπει να δωσεις το mac address σου στον φιλο σου και να σου επιτρεψει μπλα μπλα

παω game... cu