PDA

View Full Version : [Solved] Πρόβλημα με το mouse



pezo_dwta
14-09-2012, 12:06 PM
το αριστερο click του mouse ειναι σαν να παταω το δεξι και το αριστερο μαζι
και το δεξι δεν κανει τιποτα.
ελεος τι να κανω ?

ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ controlpanel/mouse switch primary and secondary buttoms ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ :/

statsdotas
14-09-2012, 12:32 PM
Aγορασε καινουργιο. Τι θα απογινουν οι mouseαδες κλεφτες θα γινουν ?

Oπως ειπα με τα χαλια αγγλικα μου και στο αλλο σου thread. Μπορει να φταινε πολλα.
Αν εχεις καιρο το mouse μπορει να χαλασε
Μπορει να ειναι οι drivers
Mπορει καποιος Ιος.
Αν το καθαρισες προσφατα με οινοπνευμα etc μπορει να τα παιξε. (ενα που ειχα εγω ετσι χαλασε, αλλα μετα απο καμια εβδομαδα δουλεψε και παλι)

Αλλαξε και καμια θυρα usb, μπας και... κοιτα αν συμβαινει το ιδιο και σε safe mode.

kailoipa
14-09-2012, 12:41 PM
ε πως να βοηθησουμε ρε man αμα δεν λες καθολου πληροφοριες.. τι mouse εχεις? αν το εχεις παρει 3 ευρω τραβα παρε κανα logitech-razer με 15-20 ευρω να το εχεις. τωρα αν εχεις καλο mouse μπορει να φταινε ενα σορο πραγματα απο ιό μεχρη τα drivers. Εμενα πιο παλια που μου τυχαινε που και που το ιδιο πραγμα αμα παταγα ανανεωση μετα εφτιαγνε τι να σου πω..

spitonoikokurhs
14-09-2012, 01:10 PM
ποσο καιρο το εχεις?εχει φαει μπατσες η χτυπηματα? λαθος ερωτηση.ποσο δυνατα χτυπηματα?



δοκιμασε το σε αλλο pc.

αν κανει το ιδιο προβλημα εκει δοκιμασε να το καθαρισεις λιγο στα πλαγια (εκει που εχει ενα κενο το click με την ολη βαση του ποντικιου)

αν συνεχιζει πεταξε το και παρε καινουργιο.

XatZhS
18-09-2012, 05:01 PM
Des prota ama exoun piraxtei i ri8miseis apo to pontiki .
Mpes ston pinaka elegxou kai pata pontiki.
Meta stin proti kartela pano pano des ama to koutaki epilogis "enalagi protevon kai deuterevon" einai patimeno.
An einai vgalto, an den einai pane pare kainourio pontiki (me 5 euro vriskis microsoft).

Edit :
Problem Solved
Thread Closed