PDA

View Full Version : [Solved] Speed Test



Gate13
25-09-2012, 03:56 PM
http://tuc.speedtest.net/2100547/
Ισχύει?

butcer
25-09-2012, 04:51 PM
Nαι, σιγουρα θα βοηθησει, ειδικα τους ανιδεους που τα εχουν κανει σκατα στο pc τους (1000αδες install/uninstall , δεν εχουν κανει ποτε defrag/ανασυγκροτηση κτλ κτλ)

Τα εργαλεια που εχει ειναι χρησιμα αλλα μπορεις και χωρις αυτα αν προσεχεις και καθαριζεις την registry σου, τα temp files κτλ κτλ.

Οσο αφορα την ταχυτητα για το Internet. Ε, αυτο ειναι μουφα. Δε προκειτε να κερδισεις ουτε 1kb/s. O μοναδικος τροπος για να το κανεις αυτο ειναι να διαβασεις 10 πραγματα οσο αφορα το adsl στην Ελλαδα, να σιγουρευτεις οτι εχεις τις σωστες ρυθμισεις και να κανεις 2-3 πειραματα : Οπως να κοψεις τους πυκνωτες πισω απο τις πριζες του ΟΤΕ , να ψαξεις την εσωτερικη καλωδιωση της οικιας σου, να δεις αν τα τηλεφωνα σου ειναι συμβατα ή παρουσιαζουν καποια δυσλειτουργια σε σχεση με την συνδεση σου. (ειχα ενα τηλ/fax που μου εριχνε το upload speed κατα 40kb/s καθε φορα που ηταν στην πριζα) και μερικα ακομα πραγματα...

Αν ψαχνεις ενα απλο προγραμμα παντως για να εχεις καθημερινα το pc σου "καθαρο" σου προτεινω το Ace Utilities (http://www.acelogix.com/) (δυστυχως δεν ειναι freeware :cool:) + ( oχι μην τους ακους το CCleaner δεν ειναι τοσο καλο);)

Its_Time_For_FF
25-09-2012, 07:56 PM
Το tuneup ειναι οτι πιο γαματο απο προγραμματα εχω χρησιμοποιησει. Οταν λεει οτι θα βελτιωσει την ταχυτητα μην περιμενεις οτι θα σου δωσει +kbps. Απλα απο τον unistaller και απο την διαχειριση μητροου, θα σου καθαρισει τον υπολογιστη για να μην εχει περιττα προγραμματα που δεν θελεις. Εχει να κανεις και προφιλ για βελτιωση γραφικων στο περιβαλλον των windows ή και το αντιθετο, να τα μιωσεις ετσι ωστε αν εχεις καποια αδυνατη καρτα, να μην ζοριζετε. Γενικα ψαξτο στο google ειναι πολυ καλο προγραμμα.

Gate13
25-09-2012, 09:03 PM
Να το κατεβάσω δηλαδή?

teoman
25-09-2012, 09:58 PM
μάλλον δεν είναι τσάμπα νομίζω πληρώνεις

UltrasG.13
25-09-2012, 10:01 PM
Κατεβασε πρωτα το easy cleaner και μετα το tune up . αξιζει bro!

Its_Time_For_FF
25-09-2012, 11:00 PM
μάλλον δεν είναι τσάμπα νομίζω πληρώνεις

εχει 15 μερες trial use

spitonoikokurhs
22-10-2012, 02:44 PM
inactive thread
closed