PDA

View Full Version : [Solved] Πρόβλημα με αποσυνδέσεις στο DotA



woody144
28-09-2012, 07:21 AM
Καλησπέρα, έχω ένα πρόβλημα τελευταία με το Λαπτοπ μου και το Ντεσκτοπ μου. (LAN)

Είμαι με το φιλαράκι μου και παίζω ένα game στο eleos και σε κάποια φάση ανάμεσα πάντα από το 12ο λεπτό με το 24ο πάντα τρώω dc επειδή με πετάει το wifi. Αν δεν υπάρχει ανοιχτό warcraft στο ντεσκτοπ δεν υπάρχει πρόβλημα αλλά όταν υπάρχει, με γαμάει.

Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει.

Το router μου είναι Thompson (Σύνδεση: Cyta)

spitonoikokurhs
28-09-2012, 10:33 AM
και με καλωδιο και με ασυρματο?
ποτε ξεκινησε να στο κανει ? στακαλα καθουμενα?



τσεκαρε η ημερομηνια και η ωρα να ειναι σωστα
εβαλες κανενα antivirus-firewall τωρα τελευταια?

woody144
28-09-2012, 01:28 PM
Λοιπόν, να το πάρουμε από την αρχή. Το λαπτοπ το έχω περίπου 5 μήνες! Στους πρώτους 3 μήνες ήμουν οκ. Μετά άρχισε όλο το θέμα με τα DC. Τα DC έρχονται στο λαπτοπ και μόνο όταν όμως παίζω με ανοιχτό Warcraft και στο άλλο PC. Με καλώδιο που δοκίμασα δεν είχε πέσει οπότε το πρόβλημα μένει στο wifi. Αλλά δεν ξέρω αν φταίει το wifi του router ή του λαπτοπ. :/

Ημερομινία+ώρα: Σωστά
Antivirus δεν χρησιμοποιώ. Μόνο τα updates του τοίχους προστασίας των windows :)

Αυτά!

Amoxilin
28-09-2012, 01:38 PM
Χμμ έχουμε δύο εκδοχές τότε:

-Αν είναι πρόβλημα του router, σιγουρέψου ότι όλα τα καλώδια έχουν καλή επαφή και η κεραία είναι οκ. Θα πρότεινα εφόσον παίζεις warcraft να είσαι σε εμβέλεια το λιγότερο 3 γραμμές. Κάνε μερικά restarts και δες αν έχεις αποτέλεσμα. Αν όχι πήγαινε στο παρακάτω.

-Αν είναι πρόβλημα του Laptop τότε πρέπει να μου πεις την κάρτα δικτύου σου ώστε να προσπαθήσουμε επανεγκατάσταση του Wireless.

woody144
28-09-2012, 01:44 PM
Έχω δοκιμάσει τα πάντα που να έχουν ως εκδοχή το να φταίει το ρουτερ (κεραία, απόσταση, καλώδια κλπ)
Όσο για την κάρτα δικτύου του ρουτερ είναι αυτή:


Intel(R) Centrino(R) Wireless-N 130

spitonoikokurhs
28-09-2012, 01:52 PM
παιζεις με τον φορτιστη συνδεδεμενο η χωρις?τι windows εχεις?

δοκιμασε να βαλεις κανενα wireless usb adaptor στο λαπτοπ και δοκιμασε να παιξεις.
αμα παιζεις κανονικα τοτε εχει προβλημα η το onboard του λαπτοπ ή τα drivers του.


αμα συνεχιστει το ιδιο προβλημα τοτε εχει προβλημα το ρουτερ.


δεν πιστευω να πατας καταλαθος ενεργοποιηση/απενεργοποιηση για το wireless/bluetooth του λαπτοπ ετσι? και να σε αποσυνδεει?

woody144
28-09-2012, 02:05 PM
1) Και χωρίς φορτιστή και με φορτιστή μου έχει τύχει
2) windows 7 64 bit Home Premium
3) Με ρημάζεις με τον αντάπτορα :Ρ (πόσο περίπου κοστίζει ένας;)
4) Εντάξει δεν είμαι και τόσο βλάκας να το απενεργοποιώ :Ρ

Και κάτι ακόμη, μήπως μπορώ να ρυθμίσω το ρουτερ μου να κλειδώσει σε μία συγκεκριμένη ταχύτητα ;;;

spitonoikokurhs
28-09-2012, 02:15 PM
ενας σαν κ αυτον TP-LINK TL-WN727N WIRELESS-N USB ADAPTER
ενας απλος δηλαδη χωρις πολλα πολλα,κανει γυρω στα 12 ευρωπουλα

κανε το αλλο,κανε αυτο εδω

http://www.youtube.com/watch?v=mWRsHEU5T0U

0:55 και μετα

woody144
28-09-2012, 02:23 PM
Θα δοκιμάσω την λύση με την απενεργοποίηση του προγράμματος και θα σε ενημερώσω. Λογικά αύριο θα το έχω κάνει!

Ευχαριστώ!

XatZhS
17-10-2012, 04:58 PM
Λογικά δούλεψε για οτιδήποτε άλλο μπορείς να μας βρεις και στο IRC στο channel #mymgn.support .
Problem Solved
Thread Closed