PDA

View Full Version : [DENIED] Επανεξέταση Admin Abuse : StaR[MaestroS



Odisseas
01-10-2012, 12:14 AM
Accused Battle.Net account: I_Am_Oso
Your Battle.Net account: Odisseas
Game Name: AP7687
Offence of Admin: Kick για maphack που ουσιαστικά δεν ήταν και τόσο άκυρο,αλλά είχε βάση.
Time of event:7 και 11
Further details:

Εκεί που έκανε το kick σαφώς και το replay δεν έχει να προσφέρει πολλά από φάσεις.
Είναι εν γνώσει μου πως το abuse θα πάει deny,δεν το κάνω γιαυτό αλλά για την next time που θα γίνει report ο User I_Am_Oso από άλλον user/admin ή για την περίπτωση που τον πετύχω εγώ σε game.
Διότι ο Maestros δεν ανέφερε το τι έγινε στην κάθε φάση και ο αρμόδιος που το είδε,κατάλαβα ότι 2 περιπτώσεις παίζουν ή το είδε υπερβολικά "χοντρικά" ή έπεσε και αυτός στην <παγίδα> των δικαιολογούμενων κινήσεων διότι αν η 1η σκηνή έγινε όντως για να πάει να αγοράσει και δεν backαρε με την δικαιολογία ότι πάει να αγοράσει συχρόνως με το gang τότε στο 2ο δεν υπάρχει η δικαιολογία του rune γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει λογική στο gameplay του αυτό.

Ξεκινάμε λοιπόν όσο το δυνατόν αναλυτικότερα.

7:13 Γύρω στο 7 και κάτι ο balanar είχε εισέλθει στο fog έχοντας κάτω από 350 life και ήταν στο πάνω lane.
Όπου εκείνη την ώρα οριακά φάνηκε η akasha να πηγαίνει προς το rune αδιάζοντας το bottle,όπου και αυτή είχε ιδιαίτερα low hp.Υποθέτουμε πως αυτό το είδε η Potm να κατηφορίζει δηλαδή ο άλλος για το rune (μόνος του).Κάθετε να φάει τα creeps και τα αφήνει αφού έχει πάρει η akasha το rune και πάει προς το Mid.Ξαφνικά θυμάται πως τώρα είναι η στιγμή να αγοράσει μιας που τον είχε η akasha μόνη της και δεν έφευγε με καμιά προσπάθεια(για παράδειγμα leap).Κάνει τέλοσπάντων leap στο mid όταν ο άλλος έχει ανέβει τον λόφο και φεύγει πίσω να πάει να αγοράσει.Τέλειος συγχρονισμός και γαμάτο πρόσχιμα ως δικαιολογία,παραδέχομαι πως ήταν καλό.

11:31 Backάρει ακαριαία με το που εμφανίζεται το creep που βρίσκεται στην κατοχή της enchantress και φυσικά backάρει από τώρα ασχέτως που η enchantress μπορούσε να 'ναι ακριβώς πίσω από το creep της και να εμφανιστεί από ώρα σε ώρα.Σου λέει ας φύγω πίσω μια,μην εμφανιστεί από δίπλα(αριστερά) που εκεί ήταν και αρχίσει τα slow και τα impetus.Το δέχεσαι και παρατηρείς τι πάει να κάνει ως δικαιολογιτική κίνηση,όπως έχω αναφέρει στον "πρόλογο",πάει λοιπόν να πάρει το rune.Περίφημα.Και ξαφνικά αποφασίζει πως δεν το θέλει.
Γιατί δεν το θέλει=Γιατί ήταν illusion.Αυτός είδε ότι ήταν illusion ή ότι δεν υπήρχε κάποιο rune;Ισχύει κάτι από αυτά?=Ασφαλώς και όχι.Γιατί λοιπόν ένας που και καλά πάει να πάρει το rune για να πάει αλλού ή για να την φάει δεν το παίρνει και φεύγει χωρίς καν να δει αν υπάρχει σε εκείνο το σημείο?Αφού καταβάθος ήθελε να φάει την enchantress.Για να το πετύχει αυτό ή έπρεπε να κρυφτεί στα δέντρα(που προλάβαινε) και να περιμένει παρατηρώντας κινήσεις της enchantress ώστε να μπεί να την φάει ή θα έπερνε το rune ή θα άφηνε το rune -αφού όμως δει με το vision που του παρέχει το map ότι είναι μαλακία rune ώστε να ξενερώσει ή έστω να δει αν υπάρχει ή όχι.Αυτός τελικά γυρνάει πίσω,χωρίς η Aiushtha να έχει δείξει κάποια προθυμία να backάρει και με το που πάει να στρίψει προς τα woods για καλή του τύχη φεύγει και η enchantress.
Εκεί ρίχνει χωρίς ενδοιασμούς ένα τέλειο arrow που αναβλίζει βεβαιώτητα και proίλα.Ρίχνοντας το στην τύχη κατεβαίνει(κατηφορίζει) με μια σιγουριά ότι θα τον πετύχει στο "κεφάλι" όσο θα έχει κάποιος ότι όταν πάει στο WC για να κατουρήσει,αν το κάνει καθιστός,θα πέσουν όλα στη λεκάνι και δεν θα πιτσιλίσει καθόλου έξω...


P.S. I_Am_Oso αν σε πετύχω σε game να εύχεσαι να είμαι με το κανονικό
ώστε να μπορείς να παίζεις όσο το δυνατόν πιο safe γιατί αν μπώ με alternative,ψάξε τρύπα.
Έχω ακούσει από πάρα πολλούς ότι φορτώνεις εδώ και πάρα πολύ καιρό αλλά δεν συμμερίζομαι ποτέ μια τέτοια άποψη αν πρώτα δεν δω τι κάνει κάποιος ingame.
Θεωρώντας τα παραπάνω περιστατικά τυχαία/υπέρ-pro/κωλόφαρδα,σου λέω το εξής:
Μπήκαμε game και υπέπεσε κάτι στην αντίληξη μου=Ξεκίνα πρόωρα Dota 2.

Αν δεν υπάρχει κάτι να φοβηθείς είσαι οκ.
Σε περίπτωση που τα πράγματα όμως είναι έτσι όπως φαίνονται και το usάρεις,επειδή ξέρεις ότι όταν αναφέρομαι σε αυτό δεν τα λέω για πλάκα και σε περίπτωση που γίνει,δεν θα βαρεθώ.Αν δεν υπάρχει χρόνος και σε ένα μήνα και σε δύο μετά το game αν φαίνεται πως έχεις,το report θα το φας,σε αυτήν την περίπτωση λοιπόν ετοίμασε ένα unban request στο word ή σε text να το έχεις έτοιμο να μην χάνεις χρόνο.

Για να μην δίνω το αντίστοιχο thread και ψάχνεστε για το replay,το ξαναβάζω από κάτω:

teh_
11-10-2012, 02:20 PM
Όπως αναφέρει ο Lypamai-Sygnwmi στο αρχικό abuse (http://www.mymgn.com/board/showthread.php?t=160122) δεν υπάρχουν αρκετά στοιχεία από το συγκεκριμένο replay.

Abuse Denied
Topic Closed