PDA

View Full Version : Ενας Server Θα πρεπει να έχει Donates?



Pbgiannhs
29-10-2012, 08:43 PM
Ποια είναι η γνώμη σας σχετικά με το αν ένας Server πρέπει να έχει Donates?

Προσωπικά θεωρώ ότι το Donate είναι μια κίνηση βοήθειας στο Server ( unofficial server ) Διότι καλός η κακός χρειάζονται κάποια μηχανήματα για να μπορέσει να λειτουργήσει αυτός ο Server και όπως είναι λογικό δεν είναι δυνατό ( τις περισσότερες φορές) ο κάθε Owner να δίνει χρήματα χωρίς κανένα όφελος. Ετσι λοιπόν θεωρώ λογικό και επόμενο το donate να υπάρχει σε έναν Unofficial server , Το κακό όμως είναι η παρεξήγηση που κάνουν πολλά άτομα του Donate Με την Extra παροχή υπηρεσιών ( Items/lvls/etc) . Το Donate γίνετε για να βοηθήσεις τον Server που παίζεις να συνεχίσει να υπάρχει και όχι για να λάβεις ως αντάλλαγμα αντικείμενα που θα μπορέσουν να σε κάνουν καλύτερο. Η λέξη δωρεά άλλωστε ( donate) σημαίνει βοήθεια σε κάποιον/κατι χωρίς υστεροβουλία η προσωπικά συμφέροντα.

DeAtH_LeGenD
29-10-2012, 11:56 PM
Για να μπορέσει ένας server να παραμείνει ανοιχτός για χρόνια θα πρέπει να υπάρχουν donates γιατί όπως είπες δεν γίνεται ο owner να βάζει λεφτά από την τσέπη του χωρίς κανένα όφελος.Γιατί είναι το site που πρέπει να δίνεις ανά μήνα ή δύο μήνες γύρο στα 25-60 ευρώ, είναι η εταιρία που κρατάει τον server stable και χωρίς lag και το μεγαλύτερο απ'όλα το protection τα anti-bots και τα λοιπά.Για εμένα είναι σημαντικό ένας server να έχει donate.

Call-me-Winner
30-10-2012, 12:08 AM
Φιλε εχω δουλεψει λιγο σερβερ και ή πρεπει να εισαι πλουσιος για να κρατας το σερβερ οπως υποθηκε και παραπανω με ολα αυτα τα στοιχεια ή λρεπει να γινετε Donate..

DeAtH_LeGenD
30-10-2012, 03:29 PM
Φιλε εχω δουλεψει λιγο σερβερ και ή πρεπει να εισαι πλουσιος για να κρατας το σερβερ οπως υποθηκε και παραπανω με ολα αυτα τα στοιχεια ή λρεπει να γινετε Donate..
Σαφώς.

DaRkShInEsS
30-10-2012, 03:31 PM
Εμενα παντως μου αρεσε να σφαζω donaters και να τους κοροιδευω :p

DeAtH_LeGenD
30-10-2012, 03:40 PM
Εμενα παντως μου αρεσε να σφαζω donaters και να τους κοροιδευω :p
Χαχαχα ναι έχει πλάκα. :p

DotaApoToMelon
02-01-2013, 03:47 AM
τρανταχτό όχι φυσικά ..
γιατί να υπάρχουν donators
αφού είναι ένα παιχνίδι για να
λιώσεις ...
Ποιος ο λόγος να κάνεις donate
αφού όλοι η μίζα του παιχνιδιού είναι στο farm .
μετά δεν θα έχει νόημα .

εκτός άμα παίζεις pvp server ..

όπως τον ken orwen (mafia)
εκεί μπορεί ο gm να έχει βγάλει και
κανά 20 χιλιάδες ευρώ ...

TaxititaGiaZwi
02-01-2013, 01:20 PM
fisika prepei na iparxoun donates....kai malista na exoun kati parapanw.... dld se pvp server to max echant na einai +12 kai autoi na exoun +15 gia paradigma..
epeidi me enan filo exoume aniksei sto parel8on 1-2 servers 8elei para polla leuta...dld diname 120 eurw ton mina gia pc(ddos protection) me ta donates mporousame na ton sintiroume.......!

Call-me-Winner
02-01-2013, 02:45 PM
fisika prepei na iparxoun donates....kai malista na exoun kati parapanw.... dld se pvp server to max echant na einai +12 kai autoi na exoun +15 gia paradigma..
epeidi me enan filo exoume aniksei sto parel8on 1-2 servers 8elei para polla leuta...dld diname 120 eurw ton mina gia pc(ddos protection) me ta donates mporousame na ton sintiroume.......!

Και με ποιο τροπο γινοντουσαν τα donates σε εσας?

TaxititaGiaZwi
02-01-2013, 03:20 PM
Και με ποιο τροπο γινοντουσαν τα donates σε εσας?

ama enoeis me pion tropo....me paypal..!

Hellas|George
02-01-2013, 04:49 PM
Ναι θα πρέπει να έχει αρκεί αυτά τα bonus που θα πάρει αυτός που θα κάνει donate να μην είναι enchant armor/weapon/jewels πάνω από το όριο αλλά κάτι άλλο ώστε να μην γίνει τόσο unbalance ο server

Pbgiannhs
02-01-2013, 05:08 PM
Donate πρέπει να υπάρχει αλλά να μην αλλοιώνει το παιχνίδι τον άλλον συμπαιχτών που για τους A/B/C λόγους δεν έκαναν.
Π.χ Θα μπορούσε να είναι Donate τα quest (1class/2class/3class) όπως Accessories ή Color name.