PDA

View Full Version : Πρόβλημα σύνδεσης στο Battle.net



BBB.
02-11-2012, 03:47 PM
Καλησπέρα παιδιά!
Όπως θα είδατε και απο τον τίτλο έχω το εξής πρόβλημα, κάθε φορά που πάω να μπω στο Battle.net (Northrend Europe) μου βγάζει το Θαυμαστικό και μου λέει πως δέν είμαι συνδεμένος στο Internet. Παρ'όλα αυτά στους υπόλοιπους Server (λ.χ. Kalimdor - Asia) συνδέομαι κανονικά. Help please?

DA-N3VER
02-11-2012, 04:18 PM
δοκημασε να ανοιξεις την ντοτα σαν διαχειρηστης ... δεξη κλικ στο εικονιδιο και πατα εκτελεση ως διαχειρηστης

Don_Kavlwn
02-11-2012, 04:21 PM
Kai emena mou to ekane palia auto.Uninstall kai ksanavalto.etsi to eixa kanei kai ola mia xara.

BBB.
02-11-2012, 06:36 PM
δοκημασε να ανοιξεις την ντοτα σαν διαχειρηστης ... δεξη κλικ στο εικονιδιο και πατα εκτελεση ως διαχειρηστης
To δοκίμασα μόλις τώρα, ομώς δεν πέτυχε! Πάλι το ίδιο μύνημα μου εμφανίζει.


Kai emena mou to ekane palia auto.Uninstall kai ksanavalto.etsi to eixa kanei kai ola mia xara.
Αυτό αγαπητέ θα είναι το τελευταίο που θα κάνω εάν δεν μου δώσουν μια λύση τα παιδιά από το Support team.

i_shot_the_sher
02-11-2012, 06:42 PM
Dokimase na sunde8eis me telnet https://eu.battle.net/support/en/article/battle-net-telnet-testing
sou bgazei kapoio munhma?

Amoxilin
02-11-2012, 09:38 PM
Νίκο μπορείς να ανεβάσεις ένα screenshot please? Δεν μπορώ να θυμηθώ το error!

BBB.
02-11-2012, 09:54 PM
Νίκο μπορείς να ανεβάσεις ένα screenshot please? Δεν μπορώ να θυμηθώ το error!
Oρίστε John

Amoxilin
02-11-2012, 10:10 PM
Παίζει να έχει κάποιο μικροbug το Warcraft. Αυτό το μήνυμα το βγάζει όταν:

- Έχει prob το router. (Δεν παίζει)
- Έχει maintenance ο server του b.net (που δεν έχει)
- Όταν έχει κάποια δυσλειτουργία από το path του C. (Παίζει)

Προτείνω reinstall...

BBB.
05-11-2012, 06:41 PM
Μόλις το ξαναέκανα install (αυτήν τη στιγμή που γράφω) και ενώ έχω insert το δισκακι και πατάω Battle.net μου βγάζει το ίδιο error!

Lypamai-Sygnwmi
05-11-2012, 06:46 PM
ksakakatevase to latest patch apo tin selida tis bliizard.

Thank Me Later.

BBB.
05-11-2012, 07:08 PM
Καλητερα να μην δινεις τσαμπα Lose στο team σου.

yy Iσχύει

EDIT:
Έκανα Download το Patch όπως μου είπε ο Ζαχάρης και μου έβγαλε αυτό το ERROR τώρα.

BBB.
05-11-2012, 07:37 PM
yy Iσχύει

EDIT:
Έκανα Download το Patch όπως μου είπε ο Ζαχάρης και μου έβγαλε αυτό το ERROR τώρα.

Aπό το ERROR αυτό στα Details βρήκα το εξής


Blizzard PrePatch v2.70 compiled on Jul 7 2003
This program patches Warcraft 3

Log created at 7:35 pm on 11/05/2012

ERROR: unable to create file 'c:\games\warcraft iii\warcraft iii\BNUpdate.exe'
To σύστημα δεν είναι σε θέση να εντοπίσει την καθορισμένη διαδρομή δίσκου.

RESULT: Prepatch failed

BBB.
05-11-2012, 10:12 PM
Παρακαλώ ας απαντήσει κάποιος που 1ον θα είναι σοβαρός και 2ον θα έχει επίγνωση πάνω στο θέμα

KirChhOff
06-11-2012, 01:50 AM
δοκιμασε να τρεξεις το patch με δικαιωματα διαχειριστη.

spitonoikokurhs
06-11-2012, 03:26 AM
παρομοιο προβλημα ειχε κ ενας αλλος χθες,εχει να κανει με την registry και με το path του warcraft.. κανε με add και στειλε μου μνμ οταν με δεις Online να μπω κ να δω τι μπορω να κανω.




edit->
κατεβασε αυτο εδω (http://ftp.blizzard.com/pub/misc/BattleNet.zip) και τρεξε το σαν administrator. ειναι ενα registry αρχειο που κανει reset τα gateways.

αν δεν φτιαξει βαλε με στο skype.



mixalakisskos

BBB.
08-11-2012, 08:45 PM
παρομοιο προβλημα ειχε κ ενας αλλος χθες,εχει να κανει με την registry και με το path του warcraft.. κανε με add και στειλε μου μνμ οταν με δεις Online να μπω κ να δω τι μπορω να κανω.




edit->
κατεβασε αυτο εδω (http://ftp.blizzard.com/pub/misc/BattleNet.zip) και τρεξε το σαν administrator. ειναι ενα registry αρχειο που κανει reset τα gateways.

αν δεν φτιαξει βαλε με στο skype.



mixalakisskos
Το δοκίμασα και αυτό ομώς τίποτα δεν έγινε...
κανένας άλλος; :\

KirChhOff
08-11-2012, 09:15 PM
δοκιμασε με το Lesco's (http://www.dota-utilities.com/2008/08/some-useful-utilities.html) στην καρτελα Registry, κανε browse το war3.exe και στη συνεχεια πατα Make Registry Entries μηπως και καταφερεις κατι ...

BBB.
10-11-2012, 10:14 AM
δοκιμασε με το Lesco's (http://www.dota-utilities.com/2008/08/some-useful-utilities.html) στην καρτελα Registry, κανε browse το war3.exe και στη συνεχεια πατα Make Registry Entries μηπως και καταφερεις κατι ...
Έκανα browse το αρχείο War3 και πάτησα Make Entries. Παρ'όλα αυτά το πρόβλημα εξακολουθεί να υπάρχει! Εάν επιλέξω άλλον Server λ.χ. Kalimdor-Asia και πατήσω Battle.net τότε μου κανει Download Updates ενώ εάν επιλέξω Northrend-Europe μου βγάζει σφάλμα.

T4xIDriveR
10-11-2012, 10:33 AM
ekana prosfata format to p.c kai eixa to idio provlima
otan ekana install k empene tin proti fora meta tipota...
to ekana 3-4 fores install kai den 3ana eixa provlima...dokimase to de xanis kati...
3exna ta patch
"panta na to anoighs os administrator/diaxiristis"

WoodyL44
10-11-2012, 11:37 AM
Παίζει να υπάρχει πρόβλημα με τα ports (ποτέ δεν ξέρεις :Ρ) Αν μπορείς πες μου λίγο τι router (την μάρκα) έχεις και τι σύνδεση! Ευχαριστώ!

PS έχεις προσθέσει το war3 στις εξαιρέσεις του firewall και να το δοκιμάσεις έτσι;;;
PS.2 Είχες βάλει ποτέ σου κάποιο άλλο λογισμικό (δεν μιλάω για mh) να τρέχει ταυτόχρονα με το war3? Όπως LEscos + anti-mh?

BBB.
10-11-2012, 07:59 PM
Παίζει να υπάρχει πρόβλημα με τα ports (ποτέ δεν ξέρεις :Ρ) Αν μπορείς πες μου λίγο τι router (την μάρκα) έχεις και τι σύνδεση! Ευχαριστώ!

PS έχεις προσθέσει το war3 στις εξαιρέσεις του firewall και να το δοκιμάσεις έτσι;;;
PS.2 Είχες βάλει ποτέ σου κάποιο άλλο λογισμικό (δεν μιλάω για mh) να τρέχει ταυτόχρονα με το war3? Όπως LEscos + anti-mh?

Το router είναι μάρκας Pirelli και έχω cyta 4mbs

Λογισμικά δοκίμασα το Anti-Maphack αλλά δεν δούλευε το Lescos το χρησιμοποιούσα παλαιότερα και τα Warkeys
mh είχα δοκιμάσει ένα το Garena Master νομίζω στο Dotalicious αλλα κάτι παίχτηκε και έμεινε perma μαζί με τα lescos και έτσι όταν βάζω lescos έχω και mh γι'αυτό και δεν τα χρησιμοποιώ πλέον




ekana prosfata format to p.c kai eixa to idio provlima
otan ekana install k empene tin proti fora meta tipota...
to ekana 3-4 fores install kai den 3ana eixa provlima...dokimase to de xanis kati...
3exna ta patch
"panta na to anoighs os administrator/diaxiristis"
Αυτό είναι το θέμα, το έχω κάνει 3-4 φορές και εγώ -.-

butcer
11-11-2012, 12:00 AM
... Δεν παει καπου το μυαλο μου !!! Ειναι περιεργο προβλημα.

Αυτο που θα εκανα θα ηταν.

1). reboot router.
2). check τις ρυθμισεις του router (μηπως σου εκανε κανεις καμια μλκια και εκανε ban tpt mlkιες - στο δικο μου μπορεις να απαγορευσεις καποιες ip/site)
3). uninstall wrc3 με καποιο προγραμμα ( total uninstall prof. edition)
4). check registry για ιχνη του wrc3 με search "warcraft3"
5) download το wrc3 απο την blizz. (αν εχει το cd-key μπορεις να το κατεβασεις)
5.5). partition και εγκατασταση 2η φορα τα windows.
6) επανεγκατασταση των windows
7)φορματ :rolleyes:

BBB.
11-11-2012, 12:23 AM
... Δεν παει καπου το μυαλο μου !!! Ειναι περιεργο προβλημα.

Αυτο που θα εκανα θα ηταν.

1). reboot router.
2). check τις ρυθμισεις του router (μηπως σου εκανε κανεις καμια μλκια και εκανε ban tpt mlkιες - στο δικο μου μπορεις να απαγορευσεις καποιες ip/site)
3). uninstall wrc3 με καποιο προγραμμα ( total uninstall prof. edition)
4). check registry για ιχνη του wrc3 με search "warcraft3"
5) download το wrc3 απο την blizz. (αν εχει το cd-key μπορεις να το κατεβασεις)
5.5). partition και εγκατασταση 2η φορα τα windows.
6) επανεγκατασταση των windows
7)φορματ :rolleyes:

Εντάξει δεν νομίζω να κάνω και format επειδή δεν μπαίνω Battle.net xD και αυτά που προτείνεις (εν μέρει όχι όλα) είναι κάπως δυσκολάκι να τα κάνω solo (καθώς δεν έχω ασχοληθεί με το θέμα) λ.χ. Check τις ρυθμίσεις του router
Επίσης όταν λες uninstall με κάποιο πρόγραμμα, τι το στραβό έχει η Προσθαφαίρεση Προγραμμάτων από τον Πίνακα Ελέγχου; :?
Υπάρχει περίπτωση να είναι εκεί το πρόβλημα;

butcer
11-11-2012, 01:13 AM
Εντάξει δεν νομίζω να κάνω και format επειδή δεν μπαίνω Battle.net xD και αυτά που προτείνεις (εν μέρει όχι όλα) είναι κάπως δυσκολάκι να τα κάνω solo (καθώς δεν έχω ασχοληθεί με το θέμα) λ.χ. Check τις ρυθμίσεις του router
Επίσης όταν λες uninstall με κάποιο πρόγραμμα, τι το στραβό έχει η Προσθαφαίρεση Προγραμμάτων από τον Πίνακα Ελέγχου; :?
Υπάρχει περίπτωση να είναι εκεί το πρόβλημα;

Ειλικρινα... Δε νομιζω !!! Αλλα ποτε δε ξερεις σου ειπα καποια πραγματα που θα εκανα ΑΝ ΔΕΝ ΕΜΠΑΙΝΑ ΕΓΩ στο b-net.

Aλλα σημερα και εγω τραβαω ζορια με ενα μπαστ... προγραμμα (solidworks) και δε μπορουσα να το κανω απεγκατασταση (5gb) Μολις το εβαζα να γινει απο την Προσθαφαίρεση Προγραμμάτων των windows εφτανε στο 15-20% και μου εβγαζε μυνημα (καλη ωρα) και σταματουσε. Κατεβασα λοιπον το total uninstall prof. edition που σου προτεινα και ολα τελικα στρωσαν. (Job done).
Αυτη τη στιγμη που μιλαμε το κανω παλι εγκατασταση...

Παντως αυτο που εισαι σιγουρο ειναι οτι οταν κανει απεγκατασταση κατι, αυτο αφηνει πισω του ιχνη. Συνηθως στη registry.

WoodyL44
11-11-2012, 02:06 PM
Λοιπόν. Αν μπορείς να το κάνεις μόνος σου δες αυτό (http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/Pirelli/default.htm).

Σε αυτό το link έχει να διαλέξεις ποιο μοντέλο pirelli έχεις. Αφού θα διαλέξεις το μοντέλο, θα σου βγάλει μία λίστα από πολλά παιχνίδια, πήγαινε στο W και βρες το warcraft 3 ... πάτα να σου ανοίξει το link και μετά έχει ακριβές οδηγίες για το πως να ανοίξεις ports :)

PS. Aν δεν γίνει κάτι και με αυτό. Πες το μου σε παρακαλώ :) ίσως να φταίνε τα redistributable.

Αυτά!

BBB.
11-11-2012, 02:43 PM
Όπως διάβασα εδώ (http://forums.battle.net/thread.html?topicId=27800559931) υπάρχει πιθανότητα να έχω δεχτεί Full Timed Timeban, δηλαδή 2 εβδομάδες.

O Blizzard Poster ανέφερε τα εξής

This issue will happen as a result of (but not limited to) the following:
- Rapidly connecting and disconnecting to Battle.net
- Creating or joining numerous games within a short time period
- By the use of "add-on programs"
- Chat channel abuse
- Failed login attempts
- In game latency caused by excessive spell effects
- Spamming text in the chat channel (often associated with bots)
- Repeated attempts to use an invalid CD-Key
- Repeated use of third-party programs (hacks) these include but are not limited to sending bad packets, flooding the server(s), using CD-Key changers, and the use of hack programs
- Joining Battle.net with modified or unidentified game clients.

Αυτά που έχω μαρκάρει με κόκκινο είναι μερικά που έκανα απ'όσο θυμάμαι τον τελευταίο καιρό οπότε πιθανότατα είμαι Banned! Εάν το πρόβλημα εξακολουθεί να υπάρχει στις επόμενες ημέρες θα ξαναρωτήσω.

KirChhOff
19-11-2012, 11:00 PM
http://i46.tinypic.com/2jaja7k.jpg