PDA

View Full Version : [ACCEPTED] Unban Request: Richter



Richter
27-01-2013, 05:26 PM
Your Battle.Net nickname: Richter
Game name: AP6932
Admin name: Louizos
Reason: Leaver.
Time of event:
Further details: Έφαγα DC για πρώτη φορά και δέχτηκα Ban..

LoUiZoS
27-01-2013, 07:21 PM
Το ban δεν ήταν αδικαιολόγητο μιας και έχασε το mid και το game γενικά έγερνε μονόπαντα.
Ας του δοθεί βεβαίως μια δεύτερη ευκαρία.

+1

Richter
27-01-2013, 09:13 PM
Καλησπέρα,

0-1-3 ήμουν φίλε, ένα kill με πήρες, δύο φορές πήγα πάνω και πήραμε τρία kills, μία φορά πήγες κάτω και πήρατε 2 kills. Μέχρι την στιγμή που με πέταξε το score στα teams ΄ήταν 3-3 kills/deaths και στο 7ο λεπτό -χωρίς κάποιο team να έχει ξεφύγει- δεν νομίζω πως το παιχνίδι έγερνε προς κάποια μεριά!
Επίσης θα μπορούσες μια στιγμή να δεις πως έχω 978 παιχνίδια και χωρίς κανένα ιστορικό Leave, οπότε δεν είμαι κάποιος που παρατά παιχνίδι, πόσο μάλλον βγαίνει από αυτό!
Τα Accounts μου είναι τα:
Richter 978 games
Richter. 1358 games
EpVs_Richter 308 games
Και Leave δεν έχω κάνει ποτέ!
Από την στιγμή που έφαγα το DC δευτερόλεπτα μετά σου έκανα whisp -επειδή εσένα είχα στο lane και το δικό σου name θυμόμουν- για να ρωτήσω αν όλοι φάγαμε DC ή μόνο εγώ και σου εξήγησα πως έπεσα λόγο σύνδεσης ή υπολογιστή! Γ' αυτό και το "να του δοθεί μια δεύτερη ευκαιρία" χωρίς να φταίω μου χτυπάει άσχημα!

Με ειλικρίνεια και αγανάκτηση,
Richter.

ftisas
28-01-2013, 01:48 AM
+1 ston richter den paizei na ekane leave prepei kapou kapou na blepoume ta games twn paixtwn p peftoun(leavearoun)

KraKen_
28-01-2013, 01:56 AM
+1 ston richter me tosa game den upirxe logos na leavarei gia ena game

fearme.com
29-01-2013, 08:44 PM
Κατ' εμέ σου δίνετε μια δεύτερη ευκαιρία μας και με το ατυχές dc σου εμένα με έπισες ότι ήταν plug. Από την άλλη δεν υπάρχει replay για να αποδείξει ότι ουδέποτε πήρατε double kill πάνω μιας και το dc το έφαγες αφού ήσουν 0:1 mid, έχοντας γυρίσει στη βάση μία φορά πέρα από το death και χωρίς να έχουμε gangarei ούτε εσύ, ούτε εγώ.
Επιμένω όμως στο unban σου και στη δεύτερη ευκαιρία.

Δεν είμαι ούτε κομπλεξικός, ούτε παπάρας και τα ban μου για plug είναι μετρημένα στα δάκτυλα. Αυτό απευθύνεται στα παραπάνω σχόλια. Είμαι admin -με ένα μικρό διάλειμμα- περί τα 5 χρόνια και δεν έχω προκαλέσει, ούτε στεναχωρήσει αδίκως κανένα.

Καλό σας απόγευμα.


edit: LoUiZoS εδώ, ήταν συνδεδεμένο το account του αδερφού μου. Το post αυτό έγινε από μένα.

GiGaS)PoW3R
29-01-2013, 08:48 PM
[Eleos]: [Richter]: Forum: [Richter] Games: [980] ALT: [7.99s] ASR: [99%] Rated games: [779] Score: [1046.44] Rank: [>5000] First game: [2010-05-29] Last game: [2013-01-27] Play time: [3wks 4ds 5hrs 26mins ] Gold: [4688]


k apo to stay s fenete oti dn eisai leaver...

LaV1daLoCa
29-01-2013, 08:56 PM
+1 den einai leaver kai na thes den kaneis leave tosa game

ZoRi
29-01-2013, 09:16 PM
+1 και από μένα.
Θα ήθελα να ρωτήσω αν τα disc δικαιολογούνται μόνο όταν μέχρι εκείνη τη στιγμή νικάς ενώ όταν χάνεις δε δικαιολογούνται? Πιστεύω ότι πολλά ban γίνονται επειδή κάποιοι admins τσαντίζονται που χαλάει το game και το καταλαβαίνω γιατί τσαντίζομαι κι εγώ. Ομως ξέρουμε όλοι ότι το internet το ελληνικό δεν είναι και από τα πιο αξιόπιστα.
Για να μπεί στη διαδικασία κάποιος να ζητήσει unban τις περισσότερες φορές θα έχει δίκιο.

nooBakos
29-01-2013, 10:25 PM
[Eleos]: [Richter]: Forum: [Richter] Games: [980] ALT: [7.99s] ASR: [99%] Rated games: [779] Score: [1046.44] Rank: [>5000] First game: [2010-05-29] Last game: [2013-01-27] Play time: [3wks 4ds 5hrs 26mins ] Gold: [4688]

apo to percent s fenetai oti dn eisai leaver...

Richter
29-01-2013, 10:40 PM
Καλησπέρα,


Κατ' εμέ σου δίνετε μια δεύτερη ευκαιρία μας και με το ατυχές dc σου εμένα με έπισες ότι ήταν plug.
Λίγο παράλογο και εξωφρενικό να μου δίνεις μια δεύτερη ευκαιρία χωρίς να έσφαλα με την θέληση μου σε κάτι ενώ είσαι πεπεισμένος για το αντίθετο!


Από την άλλη δεν υπάρχει replay για να αποδείξει ότι ουδέποτε πήρατε double kill πάνω μιας και το dc το έφαγες αφού ήσουν 0:1 mid, έχοντας γυρίσει στη βάση μία φορά πέρα από το death και χωρίς να έχουμε gangarei ούτε εσύ, ούτε εγώ.
Μαζί παίζαμε φίλε οπότε δεν νομίζω να χρειάζεται replay για να αποδείξει κάτι όταν ξέρουμε και οι δύο τι έγινε. Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω αν τα λες σοβαρά πως δεν πάρθηκαν αυτά τα kills κι ότι δεν έγιναν αυτά τα gangs ή απλά δεν θυμάσαι τι γινόταν μες το παιχνίδι.


Επιμένω όμως στο unban σου και στη δεύτερη ευκαιρία.
Λυπάμαι αλλά δεν το δέχομαι από εσένα όταν δεν πιστεύεις στην αθωότητα μου, οι δεύτερες ευκαιρίες είναι για όσους έσφαλαν εσκεμμένα!


Δεν είμαι ούτε κομπλεξικός, ούτε παπάρας και τα ban μου για plug είναι μετρημένα στα δάκτυλα. Αυτό απευθύνεται στα παραπάνω σχόλια.
Αν όταν έπεσα έβγαζε ECONRESET θα με είχε κάνει αυτόματα Ban to Bot, εφόσον όμως έβγαλε Time Out μπορούσες πολύ απλά να δεις πως έχω 978 παιχνίδια με 99% stay, μια στιγμή θα έπαιρνε.
Επίσης διαβάζω παραπάνω και δεν νομίζω πως κάποιος σε χαρακτήρισε ή άφησε έστω να εννοηθεί κάτι τέτοιο. Ακόμα κι αν κάποιος σε γνώριζε σε προσωπικό επίπεδο δεν θα είχε κανένα δικαίωμα να κάνει κάτι τέτοιο!


Είμαι admin -με ένα μικρό διάλειμμα- περί τα 5 χρόνια και δεν έχω προκαλέσει, ούτε στεναχωρήσει αδίκως κανένα.
Εμένα με στεναχώρησες φίλε κι σε καμία περίπτωση άδικα, όχι απλά για το Ban αλλά και για το ότι συνεχίζεις να με κατηγορείς πως ηθελημένα βγήκα από το παιχνίδι.
Αν θυμάσαι πριν ξεκινήσει η αντίστροφη μέτρηση και αρχίσει το παιχνίδι κάποιος έβρισε την μάνα ενός, τον έκανες Mute κι είπες πως αν επαναληφθεί θα τον "έκανες ξερό Ban" επιτρέποντας του να μείνει στο παιχνίδι Όλοι οι άνθρωποι σκεφτόμαστε διαφορετικά αλλά για 'μένα προσωπικά τέτοια λόγια είναι κάτι πολύ πιο άσχημο από ένα Disconnect ή ακόμα κι από ένα Leave.

Μην παρεξηγηθείς δεν σε κατηγορώ γι' αυτό, απλά θέλω να σου δείξω πως διαφωνώ με τον τρόπο που σκέφτηκες και διαχειρίστηκες τις καταστάσεις!

Με ειλικρίνεια ο ακόμα αγανακτισμένος,
Richter.

ftisas
30-01-2013, 12:30 AM
re paidia tosa xronia ta idia kai ta idia... i douleia tou admin einai diskoli kai kalos i kakos kapoia pragmata apo ena diastima kai meta ginontai kai mixanika. an enoeis emena louizo dn eirwneutika ka8olou kai kanenan,apla me tosa paixnidia p ekana ta matia m ta eidan ola apo paiktes kai admin kai otan o richter m pe oti efage ban katalava me tin mia ti egine .... dn se katigorw isa isa se katalavainw kai se katanow...prwsopiki m simbouli se sena alla kai se olous osous einai admin einai na stamatisoun na einai.... i parousia tou admin einai mi aparaititi autin tin periodo kai ta kalitera league tou kosmou dn exoun admins ingame kai an exoun einai metrimenoi sta daxtila enos xeriou...

ps:ektimw tous admins kai tin prospa8eia tous (toulaxiston tin pleiopsifia tous)(eimoun kai gw kapote..) apla dn simfwnw stin iparksi ekatontadwn...

Telos zitw signwmi gia to spam kserw oti dn einai aparaitito eidika se auto to section kai sto sigkekrimeno post,eixa kairo na mpw kai parasir8ika. Kali sinexeia kai kala kouragia se olou sas ingame kai sto forum. Hf hl!

Luck]sto[NoLag
30-01-2013, 08:33 AM
[Eleos]: [Richter]: Forum: [Richter] Games: [980] ALT: [7.99s] ASR: [99%] Rated games: [779] Score: [1046.44] Rank: [>5000] First game: [2010-05-29] Last game: [2013-01-27] Play time: [3wks 4ds 5hrs 26mins ] Gold: [4688]

[Eleos]: Leaves for [richter] at <0.9 stay rate: Voluntary: 7 (ASR:49.19%). EConnReset: 2 (ASR:75.25%). Timed Out: 3 (ASR:64.87%). Lagged Out: 1 (ASR:76.51%). TOTAL: 13

13 leave σε 1000 παιχνίδια.

Το ASR σου είναι κάτι παραπάνω από εξαιρετικό. Ο admin μετά από τις εκθέσεις που παραθέσατε και οι 2 είναι θετικός προς την άρση του αποκλεισμού σου όποτε δεν έχω λόγο να μη δεχθώ το αίτημα σου.

Θα σε παρακαλούσα να είσαι περισσότερο προσεχτικός στο μέλλον για να αποφύγουμε παρόμοια περιστατικά.

Accepted