PDA

View Full Version : Λάπτοπ



reeeee
13-02-2013, 11:03 AM
Καλημερα(σπερα),
Θελω να μαθω αν υπαρχει καποια μητρικη η οποια να μπορει να κουμπωσει πανω σε σταθερο με επεξεργαστη απο λαπτοπ...
Δηλαδη εχω ενα επεξεργαστη intel i5 απο λαπτοπ και να μπορεσω να τον βαλω σε ενα σταθερο υπολογιστη...

XatZhS
13-02-2013, 03:24 PM
Ti chipset einai o epeksergasths sou ?

An ginotan na mas peis to montelo tou epeksergasti sou na doume an den kses ;)

reeeee
13-02-2013, 10:15 PM
Ο υπολογιστης ειναι αυτος (http://www.getitnow.gr/prod/ypologistes/notebooks/acer-aspire-5750g-2413g32mnkk/prod1220122pp/) πανω κατω...τον ειχα αγορασει πριν 2 χρονια και ο επεξεργαστης που εχει ειναι ιδιος...απλα εχει καποιες αλλες διαφορες οι δυο υπολογιστες...που δεν μας ενδιαφερουν στην περιπτωση μας.
Ελπιζω να σε βοήθησα!

Call-me-Winner
13-02-2013, 10:28 PM
Συγνωμη φιλε μου αλλα επηδει το εψαξα βρηκα οτι τα hardware δεν ειναι συμβατα. Αλωστε μπορεις να το καταλαβεις κ μονος σου αν τα παρατηρησεις. Αυτα.

mikeius
07-03-2013, 12:17 AM
Συγνωμη φιλε μου αλλα επηδει το εψαξα βρηκα οτι τα hardware δεν ειναι συμβατα. Αλωστε μπορεις να το καταλαβεις κ μονος σου αν τα παρατηρησεις. Αυτα.

Γενικά όσο αφορά το upgrade σε ένα laptop, τι δυνατότητες υπάρχουν? Στα multirama που είχα ρωτήσει μου είπαν ότι το μόνο που μπορείς να αλλάξεις/προσθέσεις σε ένα laptop είναι η ram του.

Call-me-Winner
07-03-2013, 12:20 AM
Γενικά όσο αφορά το upgrade σε ένα laptop, τι δυνατότητες υπάρχουν? Στα multirama που είχα ρωτήσει μου είπαν ότι το μόνο που μπορείς να αλλάξεις/προσθέσεις σε ένα laptop είναι η ram του.

Φιλε δεν αξιζει να κανεις upgrade laptop!
Sell it & buy PC...αυτο θα εκανα εγω...το να περιωριστω σε λαπτοπ απ τν στιγμη π θα δωσω αρκετα ευτα για μια αναβαθμηση μ φαινεται χαζο...δν αξιζει καν...σκεψου το ενδεχομενο να παρεις σταθερο...

reeeee
07-03-2013, 12:02 PM
Ξερει κανεις σας καποια εταιρια ή καποιο site που μπορω να το πουλήσω για ανταλακτικα ή για επισκευη σε καλη τιμη?
Εχω βρει ενα αλλα απο οτι βλεπω δεν υπαρχει ικανοποιητικο ποσο που μου το αγοραζουν...ή να πουλησω καποια αντικειμενα απο αυτο...

KirChhOff
07-03-2013, 03:43 PM
Ξερει κανεις σας καποια εταιρια ή καποιο site που μπορω να το πουλήσω για ανταλακτικα ή για επισκευη σε καλη τιμη?
Εχω βρει ενα αλλα απο οτι βλεπω δεν υπαρχει ικανοποιητικο ποσο που μου το αγοραζουν...ή να πουλησω καποια αντικειμενα απο αυτο...
Βγάλε τον σκληρό, πάρε ένα κανονικό pc και βάλε τον σκληρό για επέκταση αποθηκευτικού χώρου ή αλλιώς χάρισε το όπως είναι σε κανένα ανηψάκι/ξαδερφάκι σου να μαλακίζεται.
Αν δεν έχεις τίποτα απ'αυτά στείλε μου pm να περάσω να το πάρω εγώ.