PDA

View Full Version : ερωτηση (!)



qlilow.
28-01-2014, 03:23 PM
Χαιρετε,

Ειμαι νεος admin και εχω καποιες αποριες. Οποιος μπορει-θελει ας μου πει την γνωμη του.

(1)
Οταν σε ενα game ενας παιχτης κανει !votekick καποιον αλλο διοτι υποπτευται οτι εχει mh, εγω σαν admin τι οφειλω να κανω ? Πρεπει να προχωρησω σε ban του παιχτη που ξεκινησε το !vk ή να δωσω !vc προειδοποιοντας τον παιχτη?

(2)
Εαν για καποιο λογο ειμαι με alternative acc. (αν και το θεωρω χυδαιο και παραλογο να εισαι admin, staff και να εισαι με alternative. O λογος που μας εχουν δοθει τα rights στα bots ειναι για να βελτιώσουμε την ποιοτητα των games - oποιος δεν μπορει , ας παραδωσει τα γαλονια του και σπιτι του).
και ετσι δεν μπορω να προβω σε !vc ή ban για το !votekick και στο επομενο game ειμαι με το acc. που ειμαι admin με τον χρηστη που εκανε το !votekick στο προηγουμενο game. Μπορω τωρα να τον κανω !ban ?


Υ.Γ : Οι απαντησεις απο του παιχτες/admins ειναι καλοδεχουμενες, αλλα θα ηθελα και την αποψη του staff team για πιο σιγουρα.

Eυχαριστω για το χρονο σας.

Call-me-Winner
28-01-2014, 03:27 PM
1) την πρώτη φορά !vc και προειδοποίηση

2) όχι

Kazuhiro
28-01-2014, 05:15 PM
1)Votecancel οφείλεις να κάνεις πάντα την πρώτη φορά αν δεν έχει κάποιος πει τον λόγο του Votekick...τώρα η μοναδικοί λόγοι που μπορεί κάποιος να κάνει Votekick και να είναι νόμιμο είναι αυτό του Noobplay σε υπέρμετρο βαθμό που σε εισαγωγικά σου χαλάει το Game....δεν μπορείς να κάνεις Votekick για maphack ούτε για Gameruin(εκτός αν δεν υπάρχει κανένας Admin στο Game,γιατί αν υπάρχει είναι υποχρεωμένος να κάνει το Kick),ούτε για Manners συνεπώς κάνεις Votecancel πάντα το πρώτο votekick αν δεν ξέρεις τον λόγο του votekick και μαθαίνεις τον λόγο....αν ο λόγος είναι Noobplay και όντως είναι σε αρκετά μεγάλο βαθμό αφήνεις να εξελιχθεί το Votekick(δεν κάνεις ποτέ Kick-Ban το noobplay σαν Admin πρέπει να κάνεις και εσύ Votekick)

2)Όχι πρέπει να κάνεις ανάλογο Post και να τιμωρηθεί από τα Staff!


Ελπίζω να σε κάλυψα!

MaChELaS
28-01-2014, 05:34 PM
ΒΑΝ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

da_w0rst.
28-01-2014, 06:07 PM
Οι βλακειες και οι μαγκιες πληρωνονται..Ξερεις οτι ειναι bannable το votekick και το κανες..

qlilow.
28-01-2014, 09:24 PM
Οι βλακειες και οι μαγκιες πληρωνονται..Ξερεις οτι ειναι bannable το votekick και το κανες..


Xαιρετε,

Μην γενικευεις τα πραγματα σε παρακαλω. Εχεις συνηθίσει το ηλίθιο στυλακι που κυριαρχει στο ελεος (..και μαλλον στην Ελληνικη πραγματικοτητα) και αντιμετωπιζεις τα πραγματα καθαυτο το τροπο. Σκοπος μου ειναι να σε βαλω να σκεφτεις 1-2 πραγματα αγαπητε da_worst και τιποτα παραπανω. Δεν ειναι ουτε για να "σου την πω" , ουτε για να το παιξω "ανωτερος".

Εισαι με alternative account με μηδεν (0) games. Κανεις ενα πολυ καλο game και υποκινεις για αυτο το λογο υποψιες για mh. Sunstrike σε fog και αρκετα kills με αυτο, skill μεσα στην βαση μας (tornado) παλι χωρις vision κτλ.
Τι να κανουμε τωρα ? Το team (Sentinel) πιστευε οτι εχεις mh και για αυτο το λογο σου εγινε !votekick. Ειδες και ingame και στο lobby του next game ειχα φιλικη διαθεση. Δεν εξηγησες ποτε οτι π.χ ειχες VISΙΟΝ απο υlty Δια ή απο obs κτλ.
Βεβαια δεν σε υποχρεωνει κανεις να το κανεις... Εγω απο την αλλη οταν μου συμβαινει κατι παρομοιο παντα εξηγω και δικαιολογω την πραξη μου που βγηκε ενα skill στο fog etc. Ακομα δηλωνω στο παιχτη που με κατηγορει, οτι το acc. μου στο φορουμ ειναι "αυτο" και οτι εχω 500 games. Μπορει να με κανει post ή να δει το replay.
Καθησυχάζω τον παιχτη δηλ. και τον υποκινω να συνεχισει το game του.
Εσυ απο την αλλη δεν εκανες αυτο... Η συμπεριφορα σου και Ingame και στο lobby του next game ηταν ειρωνικη και αυθαδης. Ναι, αν πιστευεις οτι ετσι πρεπει, καλα εκανες, τι να σου πω...

Ακομα, η θεση σου σαν staff σου επιτρεπει καποιες φορες να βαλεις την προσωπικη σου κριση εναντι των rules και να αποφασισεις κατι διαφορετικο απο οτι θα επρεπε. Φανταζομαι οτι αυτο οταν γινεται ειναι με βαση την καλη διαθεση.
Εμενα η διαθεση μου ingame ηταν να καταστρεψω το game ? Σου λεω πως οχι, δεν ηταν.
Γιατι δηλ. κανεις αυτο που οπως λενε τα παραπανω μελη του staff team οτι δεν ειναι σωστο.
Για ποιο λογο μπαινεις και παιζεις με alternative acc. ενω εχεις την δυνατοτητα να μπεις με το real και να διαχειριστεις καποιες καταστασεις ? Για ποιο λογο αφου γνωριζεις τα rules μπαινει next ΙRC και κανεις ban για ενα !votekick που σου εγινε?
Για ποιο λογο πουλας τρελα και μαγκιες σε καποιον που βλεπεις οτι εχει διαθεση να μιλησει , χωρις να σε βριζει, χωρις να σε ειρωνευται και ολα αυτα σε ενα παιχτη με μηδενικο acc.

Αnyway
Ειπα και στην αρχη δεν γραφω εδω για να σε μειωσω. Συνηθως σε τετοιες καταστασεις υπαρχουν 2 οπτικες γωνιες. Μπορει να εχω και αδικο και απο την δικη σου πλευρα να τα βλεπεις διαφορετικα. Αν ειναι οντως ετσι, τοτε σου ζητω συγνωμη που σε εθιξα με τις πραξεις μου. Οχι σαν staff αλλα σαν παιχτη και οντότητα.


Τελος. Κανω μια ανακεφαλαίωση γιατι πιθανον να απαντησουν και αλλοι στο θεμα και να με εκνευρισουν με οσα πουν, ειδικα αν δεν ισχυουν. Βρισκομαι σε game και απεναντι μου εχω ενα invoker με μηδενικο acc. (0 games).
O τυπος παιζει πολυ καλα και του το αναγνωριζω στο all chat. Παραταυτα ολοι οι enemy του πιστευουν οτι εχει mh, ετσι γινεται εις βαρος του ενα !votekick το οποιο και δεν ψηφιζεται.
Πισω απο αυτο acc. βρισκεται ενα μελος του staff team ο da_w0rst. Ο οποιος για αυτο το votekick κανει ban μεσο irc.
thats all.


Ευχαριστω εκ τον προτέρων για την απαντηση σου, φιλε da_w0rst.

leav
28-01-2014, 09:55 PM
Το ερωτημα απαντηθηκε οποτε δεν βρισκω καποιο λογο να μενει ανοιχτο το thread, εαν κανω λαθος μπορει να με ενημερωσει ο thread starter.