PDA

View Full Version : 10/03/2014



WeS_
10-03-2014, 05:42 PM
Το πρόγραμμα δεν μου λέει τίποτα, μα τίποτα απολύτως και μόνο κάποια άντερ έχω ξεχωρίσει. Τα… γνωστά πλέον της Αργεντινής, το ελληνικό, το πορτογαλικό και το ιταλικό.

Η Κίλμες παίζει με την Ολ Μπόις. Έξι στα έξι άντερ η πρώτη, πέντε στα έξι η δεύτερη…

Η Ροζάριο παίζει με την Τίγκρε, η οποία έχει και αυτή έξι στα έξι άντερ, όχι 2.5 αλλά 1.5 γκολ!

Στην Πορτογαλία, η Μαρίτιμο παίζει με την Γκιμαράες. Οι γηπεδούχοι έχουν 14 στα 21 άντερ και η παράδοση δείχνει ότι σε κανένα από τα 24 τελευταία παιχνίδια τους, ανεξαρτήτου έδρας, δεν έχει μία από τις δύο σημειώσει πάνω από δύο γκολ! Αντιθέτως, η συντριπτική πλειοψηφία των αναμετρήσεων, τελειώνει στο άντερ 2.5.

Στην Β Ιταλίας, η ουραγός Γιούβε Στάμπια παίζει με την πρωτοπόρο Παλέρμο. Δεν θα κερδίζουν οι φιλοξενούμενοι; Μπορεί… Αλλά και να κερδίσουν θα είναι με 0-1!Ανάμεσα στους άλλους, υπάρχουν και δύο σοβαρότατες απουσίες, του Ερνάντες και του Λάφερτι, που είναι οι δύο πρώτοι σκόρερ της ομάδας! Για αυτό σας λέω. Εάν (εάν) κερδίσει, θα είναι το πολύ με 0-1…

Όσο για το δικό μας, έχοντας δει τον τρόπο που αγωνίζεται η ομάδα της Βέροιας, έχω καταλήξει στο συμπέρασμα, ότι είναι εξαιρετικά δύσκολο να σημειωθούν απόψε πάνω από δύο τέρματα. Η δε Καλλονή δεν έχει λόγο να «τρέξει» το ματς, οπότε, αν μπουν δύο γκολ, θα πρέπει να πουν και… ευχαριστώ πολύ οι λιγοστοί θεατές που θα βρεθούν στο ΟΑΚΑ…

Πηγή Φώντας

Rock_N_Troll
10-03-2014, 05:51 PM
Μία και μοναδική έμπνευση για σήμερα, για το Σοσιεδάδ-Βαγιεκάνο, πρώτος παίχτης που θα σκοράρει ο Griezmann. Με 15 τέρματα μέχρι στιγμής στην Primera με ψήνει να ρίξω κανένα ψιλό..