PDA

View Full Version : Makari..Na..Einai..alhtheia...



GanKnaM
12-03-2014, 04:15 PM
eleos pia

leav
12-03-2014, 04:16 PM
?

GanKnaM
12-03-2014, 04:17 PM
?

to ekana edit..

leav
12-03-2014, 05:01 PM
Aπο το ποστ :
Τι άμυνες θα έχουν τα σημερινά παιδιά, όταν τους δίνονται 25 εμβολιασμοί και συνδυασμοί τους, πριν από την ηλικία των δύο ετών, ενώ το ανοσοποιητικό τους σύστημα είναι ακόμη υπό διαμόρφωση; Για όνομα του Θεού... Αυτός είναι ο τρόπος που οι οικογένειες των Illuminati επιδιώκουν να υποκινήσουν μια μαζική σφαγή του πληθυσμού. Με την διάλυση της φυσικής άμυνας του οργανισμού στις ασθένειες. Τώρα, εδώ είναι το πραγματικό σοκ. Τι καταστρέφει το ανοσοποιητικό σύστημα πιο γρήγορα από οτιδήποτε άλλο; ΧΗΜΕΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑ Μπορείτε επίσης να προσθέσετε και την ακτινοβολία. Η χημειοθεραπεία είναι ένα δηλητήριο που έχει σχεδιαστεί για να σκοτώνει τα κύτταρα. Αυτό είναι.


Να ενα μαθημα ζωης. "Μην εμβολιαζετε τα παιδια, αφηστε τα να πεθανουν απο αρρωστιες που σχεδον εχουν παψει να υπαρχουν λογω των εμβολιασμων." Ενα ακομα μεγαλο σχεδιο των illuminati.
Και επισης ενα ακομα "επιστημονικο" αρθρο χωρις καμια πηγη. Πιστεψε το, ολα ετσι ακριβως ειναι.

Call-me-Winner
12-03-2014, 05:08 PM
Χμμ ναι, νομίζω ο leav με κάλυψε απόλυτα. Μην πιστεύετε οτι διαβάζετε...

leav
12-03-2014, 05:22 PM
Πραγματικα με εχει ενοχλησει απιστευτα αυτο το thread που κανονικα θα επρεπε να το κανω delete. Τετοια ποστ ευθυνονται για τον θανατο ανθρωπων γιατι πιστευουν τετοιες ΜΑΛΑΚΙΕΣ και αρνουνται τη θεραπευτικη αγωγη.
Μαλλον θα επρεπε να δουνε ποσοι εχουν σωθει απο τη χημειοθεραπεια και για ποιο λογο γινεται.
Με κανει να απορω πως για μερικα clicks αφησαν να ανεβει αυτο το αρθρο χωρις καμια επιστημονικη εγκυροτητα και χωρις μια γαμημενη επιστημονικη παραπομπη.

EbToxX
12-03-2014, 05:45 PM
100% alithino http://freeott.biz/forums/images/smilies/twitch/Kappa.png

meepeises
12-03-2014, 05:47 PM
Εδω περα ειναι το αρθρο με ολα τα λινκς κανονικα και με τη σελιδα αυτου του γιατρου.
http://blepe-akou-praxe.blogspot.gr/2013/08/blog-post_2.html?m=0

Προσωπικα πιστευω οτι υπαρχει θεραπια για τον καρκινο και δεν την δινουν γιατι τα φαρμακα και οι φυσιοθεραπειες αποφερουν εξωφρενικα ποσα. Δεν ειναι τυχαιο που κανεις απο τα μεγαλα κεφαλια, δεν εχει πεθανει ποτε απο καρκινο, τουλαχιστον εν ενεργεια οσο εξυπηρετουν συμφεροντα.
Το να προσπαθεις να μηδενιζεις οτιδηποτε σου ακουγεται λαθος, επειδη ετσι εχεις πεισει τον εαυτο σου, δε σημαινει οτι ειναι και ψεμα. Ποσο μαλλον εσυ που το παιζεις αριστερος και εισαι κατα του συστηματος και του τροπου που λειτουργει.
Σε τελικη ο καθενας εχει τη δικια του κριση και διαλεγει το τι θα πιστεψει. Γιαυτο πρεπει να υπαρχει πολυφωνια.
Οσο εσενα σε κανει χαρουμενο να πιστευεις οτι οι χημειοθεραπειες βοηθανε, παρολο που τα επιπεδα θνησιμοτητας ειναι τεραστια, αλλο τοσο χαρουμενο μπορει να κανει καποιον το οτι μπορει να γινει καλα με απλες μεθοδους. Δεν εισαι εσυ σε θεση να κρινεις τον αλλο και να του πεις τι να πιστεψει και τι οχι.

leav
12-03-2014, 06:07 PM
Εδω περα ειναι το αρθρο με ολα τα λινκς κανονικα και με τη σελιδα αυτου του γιατρου.
http://blepe-akou-praxe.blogspot.gr/2013/08/blog-post_2.html?m=0

Προσωπικα πιστευω οτι υπαρχει θεραπια για τον καρκινο και δεν την δινουν γιατι τα φαρμακα και οι φυσιοθεραπειες αποφερουν εξωφρενικα ποσα. Δεν ειναι τυχαιο που κανεις απο τα μεγαλα κεφαλια, δεν εχει πεθανει ποτε απο καρκινο, τουλαχιστον εν ενεργεια οσο εξυπηρετουν συμφεροντα.
Το να προσπαθεις να μηδενιζεις οτιδηποτε σου ακουγεται λαθος, επειδη ετσι εχεις πεισει τον εαυτο σου, δε σημαινει οτι ειναι και ψεμα. Ποσο μαλλον εσυ που το παιζεις αριστερος και εισαι κατα του συστηματος και του τροπου που λειτουργει.
Σε τελικη ο καθενας εχει τη δικια του κριση και διαλεγει το τι θα πιστεψει. Γιαυτο πρεπει να υπαρχει πολυφωνια.
Οσο εσενα σε κανει χαρουμενο να πιστευεις οτι οι χημειοθεραπειες βοηθανε, παρολο που τα επιπεδα θνησιμοτητας ειναι τεραστια, αλλο τοσο χαρουμενο μπορει να κανει καποιον το οτι μπορει να γινει καλα με απλες μεθοδους. Δεν εισαι εσυ σε θεση να κρινεις τον αλλο και να του πεις τι να πιστεψει και τι οχι.
Καλα εισαι πιο χαζος και τα πιθηκια. Εχει site δικο του? ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ.
Εχει βιντεο με τους ασθενεις του που εγιναν καλα? ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ.

Εξετασεις με ιατρικα αποτελεσματα και μια δημοσιευση της ερευνας που εκανε με επιστημονικες βασεις δεν επρεπε να κανει?
Να δουμε τι λενε και οι αλλοι γιατροι εκτος εαν μαζι με τον ορκο του Ιπποκρατη τους βαζουν να υπογραψουν και συμβολαια για να το βουλωνουν.
Δεν προσπαθω να μηδενιζω οτι μου ακουγεται λαθος. Απεδειξε το για να το πιστεψω γιατι με αερολογιες ολοι γαμανε.
Μα προφανως και δεν θα πετυχουν σε ολους οι χημειοθεραπειες και οι αλλες φαρμακοθεραπειες. Δεν ειναι το ιδιο ολες οι περιπτωσεις, το θεμα ειναι οτι αυτες εχουν δουλεψει, εχουν δοκιμαστει, εχουν αποδειχτει.

Μαλλον πρεπει να δεις ποιοι εχουν πεθανει και ποιοι οχι και μαλιστα ποιοι απο τα αυτα τα "μεγαλα" κεφαλια που λες εχουν διαφορες μορφες ασθενειων.

EstharoR
12-03-2014, 07:04 PM
Δεν μπορείς να ξέρεις σίγουρα αν είναι αλήθεια εκτός και αν έχεις προσωπική εμπειρία. Η κοινή γνώμη μπορεί να υποκινηθεί με πολύ απλούς τρόπους, οπότε ο χρόνος θα δείξει! Αν και μου φέρνει λίγο την ομοιοπαθητική (νέα μόδα στα αυτιά μου) όλο αυτό πως με ένα συστατικό που δεν είναι φάρμακο γίνεται πλήρης θεραπεία

The_New_Guy
12-03-2014, 07:18 PM
Δεν μπορείς να ξέρεις σίγουρα αν είναι αλήθεια εκτός και αν έχεις προσωπική εμπειρία. Η κοινή γνώμη μπορεί να υποκινηθεί με πολύ απλούς τρόπους, οπότε ο χρόνος θα δείξει! Αν και μου φέρνει λίγο την ομοιοπαθητική (νέα μόδα στα αυτιά μου) όλο αυτό πως με ένα συστατικό που δεν είναι φάρμακο γίνεται πλήρης θεραπεία

H ιατρική βασίζεται στην πρόληψη όχι στην θεραπεία. Meepeises αν υπήρχε θεραπεία θα είχε βγεί. Εκτός αν βρίσκεται σε πειραματικό στάδιο! Φτάνει με αυτά τα αστεία σενάρια! Δεν κάνεις έρευνα τόσων χρόνων για να μην πεις ok τώρα ας το κρύψω!

The_New_Guy
12-03-2014, 07:25 PM
Aπο το ποστ :
Τι άμυνες θα έχουν τα σημερινά παιδιά, όταν τους δίνονται 25 εμβολιασμοί και συνδυασμοί τους, πριν από την ηλικία των δύο ετών, ενώ το ανοσοποιητικό τους σύστημα είναι ακόμη υπό διαμόρφωση; Για όνομα του Θεού... Αυτός είναι ο τρόπος που οι οικογένειες των Illuminati επιδιώκουν να υποκινήσουν μια μαζική σφαγή του πληθυσμού. Με την διάλυση της φυσικής άμυνας του οργανισμού στις ασθένειες. Τώρα, εδώ είναι το πραγματικό σοκ. Τι καταστρέφει το ανοσοποιητικό σύστημα πιο γρήγορα από οτιδήποτε άλλο; ΧΗΜΕΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑ Μπορείτε επίσης να προσθέσετε και την ακτινοβολία. Η χημειοθεραπεία είναι ένα δηλητήριο που έχει σχεδιαστεί για να σκοτώνει τα κύτταρα. Αυτό είναι.


Να ενα μαθημα ζωης. "Μην εμβολιαζετε τα παιδια, αφηστε τα να πεθανουν απο αρρωστιες που σχεδον εχουν παψει να υπαρχουν λογω των εμβολιασμων." Ενα ακομα μεγαλο σχεδιο των illuminati.
Και επισης ενα ακομα "επιστημονικο" αρθρο χωρις καμια πηγη. Πιστεψε το, ολα ετσι ακριβως ειναι.

Άργησα να καταλάβω οτι είναι από το post και ήμουν έτοιμος να πάρω ηρεμηστικά :P Πραγματικά εμετικό.

Martin
12-03-2014, 07:26 PM
psifizw karkino sta daxtila auton pou eftiakse to sigkekrimeno thread!!!

K[a]ne
12-03-2014, 07:32 PM
Ό,τι να'ναι...

GanKnaM
12-03-2014, 08:02 PM
Na pw thn alhtheia den ekatsa na diavasw ti leei mesa...+fwnw oti einai mlkia...eida mono oti vrethike therapeia gia ton karkino...exete apolito dikio pedia...

GanKnaM
12-03-2014, 08:03 PM
psifizw karkino sta daxtila auton pou eftiakse to sigkekrimeno thread!!!

esi pali thn eipes thn mlkia sou..skatomiale

EbToxX
12-03-2014, 08:04 PM
ne;1234221']Ό,τι να'ναι...

auto mankes einai arketo .
einai fake 100%

GanKnaM
12-03-2014, 08:08 PM
Na ginei DELETE to thread.

EbToxX
12-03-2014, 08:44 PM
Εδω περα ειναι το αρθρο με ολα τα λινκς κανονικα και με τη σελιδα αυτου του γιατρου.
http://blepe-akou-praxe.blogspot.gr/2013/08/blog-post_2.html?m=0

Προσωπικα πιστευω οτι υπαρχει θεραπια για τον καρκινο και δεν την δινουν γιατι τα φαρμακα και οι φυσιοθεραπειες αποφερουν εξωφρενικα ποσα. Δεν ειναι τυχαιο που κανεις απο τα μεγαλα κεφαλια, δεν εχει πεθανει ποτε απο καρκινο, τουλαχιστον εν ενεργεια οσο εξυπηρετουν συμφεροντα.
Το να προσπαθεις να μηδενιζεις οτιδηποτε σου ακουγεται λαθος, επειδη ετσι εχεις πεισει τον εαυτο σου, δε σημαινει οτι ειναι και ψεμα. Ποσο μαλλον εσυ που το παιζεις αριστερος και εισαι κατα του συστηματος και του τροπου που λειτουργει.
Σε τελικη ο καθενας εχει τη δικια του κριση και διαλεγει το τι θα πιστεψει. Γιαυτο πρεπει να υπαρχει πολυφωνια.
Οσο εσενα σε κανει χαρουμενο να πιστευεις οτι οι χημειοθεραπειες βοηθανε, παρολο που τα επιπεδα θνησιμοτητας ειναι τεραστια, αλλο τοσο χαρουμενο μπορει να κανει καποιον το οτι μπορει να γινει καλα με απλες μεθοδους. Δεν εισαι εσυ σε θεση να κρινεις τον αλλο και να του πεις τι να πιστεψει και τι οχι.
καθε ασθενης ενημερώνεται για τις παρενέργειες της καθε θεραπείας και μετά διαλέγει ο ίδιος αν θέλει να την κάνει η όχι μην λέμε μαλακίες τώρα. . .
Δεν γίνεται ο άλλος να σου κάνει ότι θεραπεία θέλει χωρίς εσύ να το ξέρεις. .

K[a]ne
12-03-2014, 09:28 PM
Μου θυμίζει τον άλλον που είχε βγει στην Αννίτα επιμένοντας ότι κατάφερε να τετραγωνίσει τον κύκλο αλλά η Μαθηματική Εταιρία δεν ήθελε να τον ακούσει!

The-old)warrior
12-03-2014, 09:30 PM
ne;1234265']Μου θυμίζει τον άλλον που είχε βγει στην Αννίτα επιμένοντας ότι κατάφερε να τετραγωνίσει τον κύκλο αλλά η Μαθηματική Εταιρία δεν ήθελε να τον ακούσει!

wut?

The_New_Guy
12-03-2014, 10:32 PM
Ρε αδερφές για κιλά θα μιλάμε?

meepeises
13-03-2014, 12:39 AM
Ολοι εσεις που υποστηριζεται οτι δεν υπαρχει θεραπια και οτι αν ειχε βρεθει θα την ειχαν βγαλει στη φορα, μου παει το μυαλο μου στο γνωστο αιωνιο ερωτημα " Γιατι οταν μου λενε οτι τα αστερια ειναι απειρα τους πιστευω, ενω οταν μου πουνε οτι το παγκακι παραδιπλα ειναι φρεσκοβαμμενο, θα παω να το ακουμπισω για να δω αν ειναι αληθεια ? " ...
Δεν ειπα εγω οτι αυτο που λεει ο τυπος ειναι η σωτηρια του κοσμου, στενομυαλε leav, αλλα το οτι δε θα σου ελεγαν ποτε οι φαρμακοβιομηχανιες, που βγαζουν ετησιως ΤΡΙΣεκατομμυρια, απο τα φαρμακα "κατα" του καρκινου, το θεωρω δεδομενο.
Πρεπει να εισαι μεγαλος μαλακας, αν νομιζεις οτι αυτες οι εταιριες που διακινουν, μαζι με τα πετρελαια, το μεγαλυτερο ποσοστο που παγκοσμιου αεπ, θα σου δωσουν κατι ωστε εσυ να ζησεις ωραιος και ανετος και αυτοι να χασουν τα λεφτα τους.

Momergil
13-03-2014, 12:57 AM
Πρεπει να εισαι μεγαλος μαλακας, αν νομιζεις οτι αυτες οι εταιριες που διακινουν, μαζι με τα πετρελαια, το μεγαλυτερο ποσοστο που παγκοσμιου αεπ, θα σου δωσουν κατι ωστε εσυ να ζησεις ωραιος και ανετος και αυτοι να χασουν τα λεφτα τους.

Αυτό ισχύει όντως.

K[a]ne
13-03-2014, 01:23 AM
1) Το μεγαλύτερο ποσοστό του παγκοσμίου ΑΕΠ των ανεπτυγμένων χωρών το διακινεί η πολεμική οικονομία και όχι τα πετρέλαια.
2) Κανείς δεν είπε ότι τα αστέρια είναι άπειρα.
3) Αν θες να επαληθεύσεις τον αριθμό των αστεριών που υπάρχουν πχ στο γαλαξία μας μπορείς να το κάνεις μιας και όλα τα πειράματα και οι παρατηρήσεις είναι δημοσιευμένα και επαληθεύσιμα. Είναι λίγο πιο χρονοβόρο από το να ακουμπήσεις με το δάχτυλο ένα παγκάκι και γι'αυτό δεν το κάνεις, αλλά αν θες γίνεται.
4) Το μεγαλύτερο ποσοστό της φαρμακευτικής έρευνας συμπεριλαμβανωμένων των πειραμάτων που γίνονται στο δυτικό κόσμο γίνονται ανοιχτά και τα αποτελέσματα δημοσιεύονται. Υπάρχουν σημαντικές προσπάθειες για την τυποποίηση όλων αυτών των ερευνών ώστε να τηρούνται μέτρα ασφαλείας και τα αποτελέσματα να δημοσιεύονται με τρόπο που να είναι πιο εύκολο να αναλυθούν και να συγκριθούν μεταξύ τους. Μπορεί να μην είναι 100% τέλεια ακόμα, αλλά υπάρχει πάρα πολύ μεγάλη διαφάνεια, ειδικά στις ΗΠΑ με τους (συνήθως υπερβολικούς) ελέγχους του FDA. Οι φαρμακευτικές δεν έχουν μυστικές συνταγές για τα φάρμακά τους. Απλά έχουν τα δικαιώματα (patents).
5) Έχουν ήδη βγει πάρα πολλά φάρμακα που είναι αποτελεσματικά κατά πολλών μορφών καρκίνου, και ορισμένες μορφές είναι πλέον πλήρως αντιμετωπίσιμες (πχ. βλ. http://www.cancer.gov/cancertopics/factsheet/Therapy/targeted). Πως τους ξέφυγαν αυτές των φαρμακευτικών; (Η απάντηση είναι πως δε τους ξέφυγαν... κάποιος πρέπει να παράγει και να διανέμει αυτά τα φάρμακα.)
6) Ο καρκίνος δεν είναι μύκητας... Κανείς δε ψάχνει να βρει τι είναι ο καρκίνος. Ξέρουμε ήδη. Το ερώτημα είναι πώς τον αποτρέπουμε (μεγάλο άγνωστο) και πώς τον αντιμετωπίζουμε (επίσης μεγάλο άγνωστο και πιθανότατα να μην υπάρξει ποτέ απάντηση για όλες τις μορφές αλλά με τεράστια άλματα τα τελευταία χρόνια).
7) Οι λόγοι που υπάρχουν αυξημένοι θάνατοι από καρκίνο δεν είναι τόσο απλό να αναλυθούν και να βρεθούν με σιγουριά, αλλά σε ένα μεγάλο βαθμό μπορεί κανείς να παρατηρήσει κάποια πράγματα χωρίς να φτάνει σε ακραίες θεωρίες συνομωσίας. Πχ. το γεγονός ότι η ακτινοβολίες που δεχόμαστε στην εποχή μας στις ανεπτυγμένες χώρες είναι πολλαπλάσιες σε σχέση με παλαιότερα, ότι οι περισσότερες από τις υπόλοιπες καταστροφικές αρρώστιες που θέριζαν παλαιότερα πληθυσμούς (πχ. TB, malaria, κλπ κλπ) πλέον αντιμετωπίζονται σχεδόν 100% από τη σύγχρονη ιατρική, το μέσο όριο προσδοκούμενης ζωής είναι υψηλότερο από ποτέ, κλπ.

leav
13-03-2014, 01:38 AM
Ολοι εσεις που υποστηριζεται οτι δεν υπαρχει θεραπια και οτι αν ειχε βρεθει θα την ειχαν βγαλει στη φορα, μου παει το μυαλο μου στο γνωστο αιωνιο ερωτημα " Γιατι οταν μου λενε οτι τα αστερια ειναι απειρα τους πιστευω, ενω οταν μου πουνε οτι το παγκακι παραδιπλα ειναι φρεσκοβαμμενο, θα παω να το ακουμπισω για να δω αν ειναι αληθεια ? " ...
Δεν ειπα εγω οτι αυτο που λεει ο τυπος ειναι η σωτηρια του κοσμου, στενομυαλε leav, αλλα το οτι δε θα σου ελεγαν ποτε οι φαρμακοβιομηχανιες, που βγαζουν ετησιως ΤΡΙΣεκατομμυρια, απο τα φαρμακα "κατα" του καρκινου, το θεωρω δεδομενο.
Πρεπει να εισαι μεγαλος μαλακας, αν νομιζεις οτι αυτες οι εταιριες που διακινουν, μαζι με τα πετρελαια, το μεγαλυτερο ποσοστο που παγκοσμιου αεπ, θα σου δωσουν κατι ωστε εσυ να ζησεις ωραιος και ανετος και αυτοι να χασουν τα λεφτα τους.

Σου απαντησε ο kane αλλα meepeises πραγματικα, με καθε ποστ σου μου φαινεσαι πιο χαζος.

DeadManWalkin
13-03-2014, 01:42 AM
Ολοι εσεις που υποστηριζεται οτι δεν υπαρχει θεραπια και οτι αν ειχε βρεθει θα την ειχαν βγαλει στη φορα, μου παει το μυαλο μου στο γνωστο αιωνιο ερωτημα " Γιατι οταν μου λενε οτι τα αστερια ειναι απειρα τους πιστευω, ενω οταν μου πουνε οτι το παγκακι παραδιπλα ειναι φρεσκοβαμμενο, θα παω να το ακουμπισω για να δω αν ειναι αληθεια ? " ...
Δεν ειπα εγω οτι αυτο που λεει ο τυπος ειναι η σωτηρια του κοσμου, στενομυαλε leav, αλλα το οτι δε θα σου ελεγαν ποτε οι φαρμακοβιομηχανιες, που βγαζουν ετησιως ΤΡΙΣεκατομμυρια, απο τα φαρμακα "κατα" του καρκινου, το θεωρω δεδομενο.
Πρεπει να εισαι μεγαλος μαλακας, αν νομιζεις οτι αυτες οι εταιριες που διακινουν, μαζι με τα πετρελαια, το μεγαλυτερο ποσοστο που παγκοσμιου αεπ, θα σου δωσουν κατι ωστε εσυ να ζησεις ωραιος και ανετος και αυτοι να χασουν τα λεφτα τους..


Αυτό ισχύει όντως.

ROFL'ED MULTIPLE TIMES.

Αυτό με καλύπτει ακριβώς για να μην κάθομαι να γράφω.


http://www.youtube.com/watch?v=iqKHmuPuLP8

meepeises
13-03-2014, 02:27 AM
Ροζ συννεφακια και καρδουλες...Τι υπεροχα πλασμενος κοσμος.. Ολοι δουλευουν για το καλο της ανθρωποτητας!!!!
Ο αλλος μου βαζει βιντεο του μικευς για επιχειρημα..Γελανε και οι πατατες.


1) Το μεγαλύτερο ποσοστό του παγκοσμίου ΑΕΠ των ανεπτυγμένων χωρών το διακινεί η πολεμική οικονομία και όχι τα πετρέλαια.
2) Κανείς δεν είπε ότι τα αστέρια είναι άπειρα.
3) Αν θες να επαληθεύσεις τον αριθμό των αστεριών που υπάρχουν πχ στο γαλαξία μας μπορείς να το κάνεις μιας και όλα τα πειράματα και οι παρατηρήσεις είναι δημοσιευμένα και επαληθεύσιμα. Είναι λίγο πιο χρονοβόρο από το να ακουμπήσεις με το δάχτυλο ένα παγκάκι και γι'αυτό δεν το κάνεις, αλλά αν θες γίνεται.
4) Το μεγαλύτερο ποσοστό της φαρμακευτικής έρευνας συμπεριλαμβανωμένων των πειραμάτων που γίνονται στο δυτικό κόσμο γίνονται ανοιχτά και τα αποτελέσματα δημοσιεύονται. Υπάρχουν σημαντικές προσπάθειες για την τυποποίηση όλων αυτών των ερευνών ώστε να τηρούνται μέτρα ασφαλείας και τα αποτελέσματα να δημοσιεύονται με τρόπο που να είναι πιο εύκολο να αναλυθούν και να συγκριθούν μεταξύ τους. Μπορεί να μην είναι 100% τέλεια ακόμα, αλλά υπάρχει πάρα πολύ μεγάλη διαφάνεια, ειδικά στις ΗΠΑ με τους (συνήθως υπερβολικούς) ελέγχους του FDA. Οι φαρμακευτικές δεν έχουν μυστικές συνταγές για τα φάρμακά τους. Απλά έχουν τα δικαιώματα (patents).
5) Έχουν ήδη βγει πάρα πολλά φάρμακα που είναι αποτελεσματικά κατά πολλών μορφών καρκίνου, και ορισμένες μορφές είναι πλέον πλήρως αντιμετωπίσιμες (πχ. βλ. http://www.cancer.gov/cancertopics/f...erapy/targeted). Πως τους ξέφυγαν αυτές των φαρμακευτικών; (Η απάντηση είναι πως δε τους ξέφυγαν... κάποιος πρέπει να παράγει και να διανέμει αυτά τα φάρμακα.)
6) Ο καρκίνος δεν είναι μύκητας... Κανείς δε ψάχνει να βρει τι είναι ο καρκίνος. Ξέρουμε ήδη. Το ερώτημα είναι πώς τον αποτρέπουμε (μεγάλο άγνωστο) και πώς τον αντιμετωπίζουμε (επίσης μεγάλο άγνωστο και πιθανότατα να μην υπάρξει ποτέ απάντηση για όλες τις μορφές αλλά με τεράστια άλματα τα τελευταία χρόνια).
7) Οι λόγοι που υπάρχουν αυξημένοι θάνατοι από καρκίνο δεν είναι τόσο απλό να αναλυθούν και να βρεθούν με σιγουριά, αλλά σε ένα μεγάλο βαθμό μπορεί κανείς να παρατηρήσει κάποια πράγματα χωρίς να φτάνει σε ακραίες θεωρίες συνομωσίας. Πχ. το γεγονός ότι η ακτινοβολίες που δεχόμαστε στην εποχή μας στις ανεπτυγμένες χώρες είναι πολλαπλάσιες σε σχέση με παλαιότερα, ότι οι περισσότερες από τις υπόλοιπες καταστροφικές αρρώστιες που θέριζαν παλαιότερα πληθυσμούς (πχ. TB, malaria, κλπ κλπ) πλέον αντιμετωπίζονται σχεδόν 100% από τη σύγχρονη ιατρική, το μέσο όριο προσδοκούμενης ζωής είναι υψηλότερο από ποτέ, κλπ.

1) χτυπησα αρκετες φορες το κεφαλι μου στον τοιχο, αλλα οκ στανιαρα. Κανονικα και μονο με αυτο που ειπες δε θα επρεπε να απαντησω αλλα ας κανω μια προσπαθεια αν και θα παει στον κουβα.
2) Αλλα ποσα ειναι?
3) Οκ ξερουν ποσα αστερια εχει το συμπαν.. Τα μετρησαν βαζοντας ολους τους κινεζους να σηκωσουν ψηλα τα δαχτυλα τους. Εδω πριν 3-4 μηνες ανακαλυψαν ενα επιπλεον κοκκαλο στο γονατο του ανθρωπου, που τον ανοιγοκλεινουν 500000000 τη μερα σε καθε μερια του κοσμου κι εσυ μου λες οτι ξερουν ποσα αστερια υπαρχουν... Παω να ξαναχτυπησω το κεφαλι μου στον τοιχο.
4) Οι ερευνες που γινονται, γινονται σε συγκεκριμενες κατευθυνσεις, γιατι αυτοι που χρηματοδοτουν, αυτοι κανουν κουμαντο. Οταν εσυ βγεις και πεις, οτι παιδια βρηκα πως να καταπολεμησουμε αυτον τον τυπο καρκινου, θα σε απομακρυνουν και μετα θα σε διαψευσουν θα σε αμφισβητησουν και θα καταληξεις οπως ο συγκεκριμενος dr. που μπορει οντως να βρηκε κατι θετικο που με συλογικη προσπαθεια να γινοταν κατι, αλλα τον καναν εναν γραφικο συνομοσιολογο που λεει πιπες και φυσικα ολοι οι "ψαγμενοι" με τετραγωνη λογικη και πουτσες μπλε(καλη ωρα), ειπαν ε τον μαλακα τον γραφικο. Οταν το ποσοστο ιασης του καρκινου ειναι κατω απο 40-50 % δε μπορεις να λες οτι υπαρχουν αποτελεσματα... Καλυτερο αποτελεσμα ειναι να ριξεις νομισμα για να δεις αν θα ζησεις η οχι.. Εκει τουλαχιστον θα βγει 50-50.
5) Απο οσο ξερω, απο τις λιγες γνωσεις ομολογουμενως που εχω (αν και αμφιβαλω, αν ολοι αυτοι οι dr.ες που το παιζουν γνωστες εχουν παραπανω απο εμενα), αυτες οι περιπτωσεις ειναι περιπτωσεις που αφαιρειται καποιο μελος του σωματος που εχει τα καρκινικα κυταρα και επομενως ουσιαστικα το αφαιρουν. Δε γινεται ομως να το κανεις αυτο σε ολα σου τα οργανα.
6) Και πως ακριβως το γνωριζουμε?? Ηρθε ο καρκινος και τους χτυπησε την πορτα και τους ειπε τι ειναι? Αν γνωριζαν θα ηξεραν και πως να το αντιμετωπισουν. Δεν ξερουν ουτε τι ειναι ουτε τι τον προκαλει ουτε πως να το αντιμετωπισουν.
7) οι λογοι φυσικα και δε μπορουν να βρεθουν , ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΞΕΡΟΥ-ΜΕ(?) ΤΙ ΣΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΡΚΙΝΟΣ.

K[a]ne
13-03-2014, 02:37 AM
Ο αλλος μου βαζει βιντεο του μικευς για επιχειρημα..Γελανε και οι πατατες.
Αν θες να απαντήσεις επί της ουσίας των επιχειρημάτων όσων λέει ο mikeymaius τότε ας γελάσουν και οι ντομάτες.


1) χτυπησα αρκετες φορες το κεφαλι μου στον τοιχο, αλλα οκ στανιαρα. Κανονικα και μονο με αυτο που ειπες δε θα επρεπε να απαντησω αλλα ας κανω μια προσπαθεια αν και θα παει στον κουβα.
lol ok.



2) Αλλα ποσα ειναι?

Δε ξέρω γιατί δεν είμαι αστρονόμος και ούτε ξέρω αν έχει υπάρξει ακριβής μέτρηση. Ξέρουμε όμως ότι δεν είναι άπειρα.



3) Οκ ξερουν ποσα αστερια εχει το συμπαν.. Τα μετρησαν βαζοντας ολους τους κινεζους να σηκωσουν ψηλα τα δαχτυλα τους. Εδω πριν 3-4 μηνες ανακαλυψαν ενα επιπλεον κοκκαλο στο γονατο του ανθρωπου, που τον ανοιγοκλεινουν 500000000 τη μερα σε καθε μερια του κοσμου κι εσυ μου λες οτι ξερουν ποσα αστερια υπαρχουν... Παω να ξαναχτυπησω το κεφαλι μου στον τοιχο.

Χτύπα το όσες φορές θέλεις. Εγώ θα σε συμβούλευα να μορφωθείς μπας και καταλάβεις πως έχουμε φτάσει να μπορούμε να μετράμε αστέρια.



4) Οι ερευνες που γινονται, γινονται σε συγκεκριμενες κατευθυνσεις, γιατι αυτοι που χρηματοδοτουν, αυτοι κανουν κουμαντο. Οταν εσυ βγεις και πεις, οτι παιδια βρηκα πως να καταπολεμησουμε αυτον τον τυπο καρκινου, θα σε απομακρυνουν και μετα θα σε διαψευσουν θα σε αμφισβητησουν και θα καταληξεις οπως ο συγκεκριμενος dr. που μπορει οντως να βρηκε κατι θετικο που με συλογικη προσπαθεια να γινοταν κατι, αλλα τον καναν εναν γραφικο συνομοσιολογο που λεει πιπες και φυσικα ολοι οι "ψαγμενοι" με τετραγωνη λογικη και πουτσες μπλε(καλη ωρα), ειπαν ε τον μαλακα τον γραφικο. Οταν το ποσοστο ιασης του καρκινου ειναι κατω απο 40-50 % δε μπορεις να λες οτι υπαρχουν αποτελεσματα... Καλυτερο αποτελεσμα ειναι να ριξεις νομισμα για να δεις αν θα ζησεις η οχι.. Εκει τουλαχιστον θα βγει 50-50.

Σε σχέση με αυτό που υπήρχε πριν και το πόσο δύσκολες και διαφορετικές περιπτώσεις υπάρχουν, μιλάμε για τεράστια άλματα μπροστά και μάλιστα πολύ γρήγορα αν αναρωτηθεί κανείς πόσο χρονοβόρα είναι η έρευνα και πόσο κοστίζει.



5) Απο οσο ξερω, απο τις λιγες γνωσεις ομολογουμενως που εχω (αν και αμφιβαλω, αν ολοι αυτοι οι dr.ες που το παιζουν γνωστες εχουν παραπανω απο εμενα), αυτες οι περιπτωσεις ειναι περιπτωσεις που αφαιρειται καποιο μελος του σωματος που εχει τα καρκινικα κυταρα και επομενως ουσιαστικα το αφαιρουν. Δε γινεται ομως να το κανεις αυτο σε ολα σου τα οργανα.


Φαντάσου ότι δε μπήκες καν στον κόπο να διαβάσεις έστω την αρχή από το link που σου έδωσα που εξηγεί πως δουλεύουν τα φάρμακα αυτά και παρόλα αυτά "αμφιβάλλεις αν οι dr.ες ξέρουν πιο πολλά από εσένα"!



6) Και πως ακριβως το γνωριζουμε?? Ηρθε ο καρκινος και τους χτυπησε την πορτα και τους ειπε τι ειναι? Αν γνωριζαν θα ηξεραν και πως να το αντιμετωπισουν. Δεν ξερουν ουτε τι ειναι ουτε τι τον προκαλει ουτε πως να το αντιμετωπισουν.


Όχι απλά το γνωρίζουμε αλλά διδάσκεται και σε σχολικό επίπεδο εδώ και 30+ χρόνια.

Όπως και το AIDS γνωρίζουμε τι είναι αλλά δε μπορούμε να το αντιμετωπίσουμε.

DeadManWalkin
13-03-2014, 03:51 AM
Φυσικά και έβαλα βίντεο του mikeius εφόσον αυτά που λέει είναι σωστά δομημένα επιχειρήματα, αν θες όμως μπορώ και να συζητήσω το θέμα και σε επιστημονικό επίπεδο μιας και από τα βασικά μαθήματα της σχολής μου είναι η μικροβιολογία, η δομική βιοχημεία και η νοσολογία.

Δεν με ενδιαφέρουν όλα τα άλλα που λες με ενδιαφέρει αυτό ακριβώς που λες ότι και καλά βρήκαν φάρμακο για τον καρκίνο και δεν το δίνουν στην ανθρωπότητα. Αν δείς πόσοι άνθρωποι υποφέρουν από καρκίνο θα καταλάβεις ακριβώς ότι ΤΟΥΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ να βρούν το φάρμακο και να στο πασάρουν σαν εμβόλιο και κάθε παιδί που γεννιέται να ΕΜΒΟΛΙΑΖΕΤΑΙ και εφόσον αυτό το φάρμακο ειδικά στην αρχή θα είναι ακριβό θα αναγκάζονται τα κράτη που έχουν και καλά δημόσια υγεία να το προμηθεύουν στους πολίτες. Όπως για παράδειγμα το μαντού όταν είχε πρωτοκυκλοφορήσει.
Γενικά αυτά που λες δεν γίνονται δεν πιστεύει κανείς ότι όλοι θένε το καλό μας και οι φαρμακοβιομηχανίες είναι καλοί άνθρωποι που φροντίζουν για εμας ΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ αντίθετο πιστεύω και επειδή ακριβώς κοιτάζουν το συμφέρον τους. Δεν θα χάλαγε κάποια μικρότερη ή ίσως και μεγαλύτερη να βρεί το φάρμακο και να μαζέψει όσα λεφτά έχουν όλα τα κράτη μαζί.

Y.γ το ότι εκφέρεις συνήθως άποψη για κάτι το οποίο δεν γνωρίζεις-δεν έχεις διαβάσει ή δεν είσαι σίγουρος είναι τραγικό, την επόμενη φορά που θα ανοίξει κάποιος thread για rombοτική απάντα σε ποστ του k[a]ne π.χ και μάθε του την δουλειά του. Αυτό κάνεις στην ουσία.

The_New_Guy
13-03-2014, 10:08 AM
ne;1234346']Αν θες να απαντήσεις επί της ουσίας των επιχειρημάτων όσων λέει ο mikeymaius τότε ας γελάσουν και οι ντομάτες.


lol ok.


Δε ξέρω γιατί δεν είμαι αστρονόμος και ούτε ξέρω αν έχει υπάρξει ακριβής μέτρηση. Ξέρουμε όμως ότι δεν είναι άπειρα.



Χτύπα το όσες φορές θέλεις. Εγώ θα σε συμβούλευα να μορφωθείς μπας και καταλάβεις πως έχουμε φτάσει να μπορούμε να μετράμε αστέρια.



Σε σχέση με αυτό που υπήρχε πριν και το πόσο δύσκολες και διαφορετικές περιπτώσεις υπάρχουν, μιλάμε για τεράστια άλματα μπροστά και μάλιστα πολύ γρήγορα αν αναρωτηθεί κανείς πόσο χρονοβόρα είναι η έρευνα και πόσο κοστίζει.



Φαντάσου ότι δε μπήκες καν στον κόπο να διαβάσεις έστω την αρχή από το link που σου έδωσα που εξηγεί πως δουλεύουν τα φάρμακα αυτά και παρόλα αυτά "αμφιβάλλεις αν οι dr.ες ξέρουν πιο πολλά από εσένα"!



Όχι απλά το γνωρίζουμε αλλά διδάσκεται και σε σχολικό επίπεδο εδώ και 30+ χρόνια.

Όπως και το AIDS γνωρίζουμε τι είναι αλλά δε μπορούμε να το αντιμετωπίσουμε.

Ρε και για το AIDS υπάρχει θεραπεία αλλά δεν το βγάζουν για να πουλάνε καπότες!

meepeises
13-03-2014, 10:27 AM
Οτι δηλαδη εσυ και ο kane ξερετε για τον καρκινο... Εδω δεν ξερουν οι ερευνητες ρε φιλε και θα μου πεις οτι ξερεις εσυ και o mikeus που εχει κανει βιντεο για οτιδηποτε, εκφεροντας αποψεις ερευνητη ιατρου, αρχιτεκτονα, τεχνολογου υδραυλικου ηλεκτρολογου, αστροφυσικου και δε ξερω κι εγω τι αλλο... Οι γνωσεις δε σου ερχονται μελετωντας το power health και το focus... Σου ερχονται κανοντας πρακτικα πειραματα... Ξερεις τι πρακτικα πειραματα κανεις εσυ και ο mikeιus επι του θεματος??? Ατομικη παλινδρομιση του ανδρικου μοριου. Ειναι ευκολο να λες τον αλλο οτι δεν εχει γνωσεις οταν εσυ ο ιδιος εισαι στουρνος.
Το πιο τραγικο επιχειρημα του μικεους ειναι οτι αν εβρισκαν καποια θεραπεια θα βγαζαν απειρα λεφτα και θα πηγαιναν κοντρα στο διπλανο μαγαζακι-φαρμακοβιομηχανια, κατι το οποιο εισαι τραγικα χαζος για να ενστερνιστεις κιολας. Μου λεει σαν παραδειγμα κιολας, οτι ο αλλος εβγαλε βιαγκρα κι εβγαλε 2 δις σε ενα χρονο... Συγκριση κυριολεκτικα της πουτσας με τη βουρτσα.
Η φαρμακοβιομηχανια καθε χρονο βγαζει ετησιως μονο για την καταπολεμηση του καρκινου οσα δε βγαζει η χωρα σου σε 5 χρονια.
Ενας ανθρωπος που εχει καρκινο δεν κανει μια φορα δυο τρεις φορες καποια θεραπεια. Κανει συνεχεια, μεχρι, δυστυχως συνηθως, το τελος του. Μιλαμε για ατομικα εξοδα παρα μα παρα πολλες χιλλιαδες ευρω που πολλες φορες αγγιζουν τα 6ψηφια νουμερα.
Οσο και να κοστολογουσαν ενα αντιδοτο κατα του καρκινου αυτες οι εταιριες, ακομα και απο χρυσαφι να το φτιαχναν και ακομα και να ειχαν δυνατοτητα ολοι οσοι βασανιζονται αυτη τη στιγμη, να το αγορασουν, θα βγαζαν ενα εφαπαξ ποσο, πολυ μικροτερο απο τι βγαζουν σε 2-3 χρονια ισως ακομα και σε λιγοτερο, απο τι βγαζουν τωρα.
@ kane δε θα κατσω να απανταω σε ενα βιντεο.. Αν θες παρε τα πιο "σοβαρα επιχειρηματα" και πες τα εδω.

Δε ξέρω γιατί δεν είμαι αστρονόμος και ούτε ξέρω αν έχει υπάρξει ακριβής μέτρηση. Ξέρουμε όμως ότι δεν είναι άπειρα.


Χτύπα το όσες φορές θέλεις. Εγώ θα σε συμβούλευα να μορφωθείς μπας και καταλάβεις πως έχουμε φτάσει να μπορούμε να μετράμε αστέρια.
Για πες μου ρε μαστορα γιατι εσυ μονος σου μπερδευεσαι εδω.. Ξερουμε η δε ξερουμε πως να τα μετραμε?? Αν ξερουμε τοτε ποσα ειναι? Αν δεν ξερουμε τοτε πως ξερουμε οτι δεν ειναι απειρα?? Με τι ακριβως μετρησαν το απειρα συμπαν, για να μου πουν οτι δεν ειναι απειρα τα αστερια?? Πες μου εμενα τον αμορφωτο, ωωω εσυ μεγαλε γαλιλαιο.

Όχι απλά το γνωρίζουμε αλλά διδάσκεται και σε σχολικό επίπεδο εδώ και 30+ χρόνια.

Όπως και το AIDS γνωρίζουμε τι είναι αλλά δε μπορούμε να το αντιμετωπίσουμε.
Κατσε λιγο γιατι μου τα μπερδευεις... Ο φιλος σου ο μικυμαους μας λεει οτι δε μπορουμε να ξερουμε τι ειναι ο καρκινος γιατι ειναι πολλες παθησεις.. Εσυ πως μας λες οτι ξερουμε και το διαβαζουμε στο εμεις κι ο κοσμος στην τεταρτη δημοτικου?

K-GOD-
13-03-2014, 11:54 AM
Καμια θεραπεια για τους καρκινιαρηδες του Forum θα βρουμε?

Kazuhiro
13-03-2014, 12:46 PM
ne;1234265']Μου θυμίζει τον άλλον που είχε βγει στην Αννίτα επιμένοντας ότι κατάφερε να τετραγωνίσει τον κύκλο αλλά η Μαθηματική Εταιρία δεν ήθελε να τον ακούσει!

Μήπως έχει βρει και τον τελευταίο δεκαδικό του Π?
Επίσης επί του θέματος του καρκίνου δεν γνωρίζω προφανώς όσα γνωρίζετε εσείς από ότι φαίνεται,αλλά σχετικά με τα αστέρια δεν είναι άπειρα και αυτό έχει αποδειχτεί....το να μην ξέρεις πόσα λεφτά έχεις δεν σε κάνει τρισεκατομυριούχο,βασικά λάθος δεν σε κάνει να έχεις άπειρα λεφτά....

DeadManWalkin
13-03-2014, 01:26 PM
Οτι δηλαδη εσυ και ο kane ξερετε για τον καρκινο... Εδω δεν ξερουν οι ερευνητες ρε φιλε και θα μου πεις οτι ξερεις εσυ και o mikeus που εχει κανει βιντεο για οτιδηποτε, εκφεροντας αποψεις ερευνητη ιατρου, αρχιτεκτονα, τεχνολογου υδραυλικου ηλεκτρολογου, αστροφυσικου και δε ξερω κι εγω τι αλλο... Οι γνωσεις δε σου ερχονται μελετωντας το power health και το focus... Σου ερχονται κανοντας πρακτικα πειραματα... Ξερεις τι πρακτικα πειραματα κανεις εσυ και ο mikeιus επι του θεματος??? Ατομικη παλινδρομιση του ανδρικου μοριου. Ειναι ευκολο να λες τον αλλο οτι δεν εχει γνωσεις οταν εσυ ο ιδιος εισαι στουρνος.
Το πιο τραγικο επιχειρημα του μικεους ειναι οτι αν εβρισκαν καποια θεραπεια θα βγαζαν απειρα λεφτα και θα πηγαιναν κοντρα στο διπλανο μαγαζακι-φαρμακοβιομηχανια, κατι το οποιο εισαι τραγικα χαζος για να ενστερνιστεις κιολας. Μου λεει σαν παραδειγμα κιολας, οτι ο αλλος εβγαλε βιαγκρα κι εβγαλε 2 δις σε ενα χρονο... Συγκριση κυριολεκτικα της πουτσας με τη βουρτσα.
Η φαρμακοβιομηχανια καθε χρονο βγαζει ετησιως μονο για την καταπολεμηση του καρκινου οσα δε βγαζει η χωρα σου σε 5 χρονια.
Ενας ανθρωπος που εχει καρκινο δεν κανει μια φορα δυο τρεις φορες καποια θεραπεια. Κανει συνεχεια, μεχρι, δυστυχως συνηθως, το τελος του. Μιλαμε για ατομικα εξοδα παρα μα παρα πολλες χιλλιαδες ευρω που πολλες φορες αγγιζουν τα 6ψηφια νουμερα.
Οσο και να κοστολογουσαν ενα αντιδοτο κατα του καρκινου αυτες οι εταιριες, ακομα και απο χρυσαφι να το φτιαχναν και ακομα και να ειχαν δυνατοτητα ολοι οσοι βασανιζονται αυτη τη στιγμη, να το αγορασουν, θα βγαζαν ενα εφαπαξ ποσο, πολυ μικροτερο απο τι βγαζουν σε 2-3 χρονια ισως ακομα και σε λιγοτερο, απο τι βγαζουν τωρα.
@ kane δε θα κατσω να απανταω σε ενα βιντεο.. Αν θες παρε τα πιο "σοβαρα επιχειρηματα" και πες τα εδω.


Για πες μου ρε μαστορα γιατι εσυ μονος σου μπερδευεσαι εδω.. Ξερουμε η δε ξερουμε πως να τα μετραμε?? Αν ξερουμε τοτε ποσα ειναι? Αν δεν ξερουμε τοτε πως ξερουμε οτι δεν ειναι απειρα?? Με τι ακριβως μετρησαν το απειρα συμπαν, για να μου πουν οτι δεν ειναι απειρα τα αστερια?? Πες μου εμενα τον αμορφωτο, ωωω εσυ μεγαλε γαλιλαιο.

Κατσε λιγο γιατι μου τα μπερδευεις... Ο φιλος σου ο μικυμαους μας λεει οτι δε μπορουμε να ξερουμε τι ειναι ο καρκινος γιατι ειναι πολλες παθησεις.. Εσυ πως μας λες οτι ξερουμε και το διαβαζουμε στο εμεις κι ο κοσμος στην τεταρτη δημοτικου?

Πιο δημοτικό μωρέ διαβάζεις τι σου λένε; Ξέρεις τι σπουδάζω; είδες τα βασικά μαθήματα τις σχολής μου που σου έγραψα; Τελευταίο και κυριότερο ερώτημα είσαι με τα καλά σου;

ΝΑΙ είναι πολλές παθήσεις ο καρκίνος δεν είναι ΜΙΑ προφανώς. Είναι διαφορετικό το να έχεις ένα μελάνωμα, διαφορετικό να έχεις ελεύθερες ρίζες που θα εξελιχθούν σε καρκίνο και διαφορετικό το οτιδήποτε άλλο και δεν αναφέρεται ΣΤΟ ότι δεν γίνεται να πούμε ότι ξέρουμε για τον καρκίνο ΛΕΕΙ ότι δεν γίνεται να βγει ένα συγκεκριμένο φάρμακο που να καταπολεμάει τον καρκίνο γιατί το κάθε είδος είναι διαφορετικό.

Επίσης το βασικό του επιχείρημα δεν είναι αυτό που λες εσύ είναι άλλα τόσα και αυτό στο οποίο απαντάς εσύ δεν είναι επιχείρημα του, το επιχείρημα του είναι ότι δεν ασχολούνται ΟΛΕΣ οι γαμω φαρμακοβιομηχανίες με χημειοθεραπείες όσες λοιπόν ΔΕΝ ασχολούνται θα τις χάλαγε να βγάλουν ένα τέτοιο "φάρμακο";

Τέλος να σου πω ότι το κύριο χαρακτηριστικό ενός ανθρώπου που δεν νιώθει χριστό είναι να πιστεύει σε ηλίθιες θεωρίες συνωμοσίας.

Y.γ αν θες να μάθεις για τον καρκίνο και να σταματήσεις να γράφεις πίπες γιατί αυτό κάνεις πάρε διάβασε εδώ http://www.cancer.org/acs/groups/content/@epidemiologysurveilance/documents/document/acspc-031941.pdf

Υ.γ2 Στην 48 σελίδα αφιερώνουν ολόκληρο κεφάλαιο στην πρόληψη μέσω της διατροφής. Αυτή είναι η δουλειά μου Διατροφολόγος. Επομένως πρίν αρχίσεις να γράψεις δες πρώτα τι γράφει ο άλλος γιατί το ότι κάθομαι και διαβάζω για τον καρκίνο και βλέπω καρκινικά κύτταρα στα μικροσκόπια σε 5 διαφορετικά μαθήματα μου ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ να σε κράζω αυτή τη στιγμή γιατί λες μπαρούφες.

GanKnaM
13-03-2014, 01:38 PM
giati berdevetai ta pragmata kai o kathenas grafei kai grafei kai grafei...Egw xwris na diavasw ti leei mesa anevasa to post gt elege oti vgike therapeia gia ton karkino...ws edw..ftanei poia eleos...kante delete to thread.

Amoxilin
13-03-2014, 01:57 PM
ne;1234265']Μου θυμίζει τον άλλον που είχε βγει στην Αννίτα επιμένοντας ότι κατάφερε να τετραγωνίσει τον κύκλο αλλά η Μαθηματική Εταιρία δεν ήθελε να τον ακούσει!


XAXAAXXAAXXAAXAXXA ΤΟ ΕΙΧΑ δει αυτό το επικό επεισόδιο

K-GOD-
13-03-2014, 03:05 PM
Υ.γ2 Στην 48 σελίδα

Γεννημενος 48αρης εισαι πασα μ

meepeises
13-03-2014, 03:18 PM
Πιο δημοτικό μωρέ διαβάζεις τι σου λένε; Ξέρεις τι σπουδάζω; είδες τα βασικά μαθήματα τις σχολής μου που σου έγραψα; Τελευταίο και κυριότερο ερώτημα είσαι με τα καλά σου;


Εδω εσυ δε μπορεις να καταλαβεις σε ποιον απευθυνομαι οταν γραφω, @kane και κανω quote κατι που ειπε και του απανταω και μου λες οτι δεν διαβαζω τι λενε οι αλλοι. Οχι φιλε μου κομμουνιστη.. Δεν περιστροφονται ολα γυρω απο σενα.
Η σχολη που πας προφανως σου δινει τη δυνατοτητα να δεις κατι οπως ενα καρκινικο κυτταρο, αλλα δεν σε καθιστα ουτε ερευνητη ουτε γνωστη ουτε καν λιγο πιο σωστα κατατοπισμενο σε σχεση με τον οποιονδηποτε. Αν δεν το κανεις αυτο επαγγελματικα για χρονια ωστε να εχεις την πειρα να ξεχωριζεις το καθετι μονος σου, σε καθιστα απλα ΜΑΘΗΤΕΥΟΜΕΝΟ και ημιμαθη.
Οι φαρμακοβιομηχανιες οπως ολες οι παγκοσμιες βιομηχανιες, δεν μπαινουν ποτε στα χωραφια των αλλων. Εχουν χωρισμενα τα τσανακια τους και ξερουν τι ρολο βαραει ο καθενας παγκοσμιως. Οπως ο Ρωσος δε θα παει στο l.a. να πουλησει πετρελαιο με 50cents το βαρελι για να χτυπησει την αγορα τους, ετσι λειτουργουν και οι φαρμακοβιομηχανιες. Ο καθενας εχει την αγορα του και το ποστο που κινειται και φυσικα ενα μινιμουμ πλαφον στης τιμες παρομοιων φαρμακων προιοντων και υπηρεσιων. Ολα ειναι συνδεδεμενα μεταξυ τους. Δε μπορει να κανει ο καθενας οτι του καπνισει. Θυμασαι?? Ετσι ειναι η παγκοσμιοποιηση που πολεμας ιδεολογικα...........!!!!!
Το οτι η διατροφη ειναι ενα αλφα μεσω προληπτικης καταπολεμησης, δεν το αρνηθηκε κανεις.. Το θεμα δεν ειανι η προληψη αλλα η θεραπεια σε καποιον ηδη παθων.

takyteiaima
13-03-2014, 03:39 PM
Kapoios me panemistimiakes gnoseis sta mathimatika na exigisei ston meepeises ti simainei "apeira"

DeadManWalkin
13-03-2014, 06:24 PM
Εδω εσυ δε μπορεις να καταλαβεις σε ποιον απευθυνομαι οταν γραφω, @kane και κανω quote κατι που ειπε και του απανταω και μου λες οτι δεν διαβαζω τι λενε οι αλλοι. Οχι φιλε μου κομμουνιστη.. Δεν περιστροφονται ολα γυρω απο σενα.
Η σχολη που πας προφανως σου δινει τη δυνατοτητα να δεις κατι οπως ενα καρκινικο κυτταρο, αλλα δεν σε καθιστα ουτε ερευνητη ουτε γνωστη ουτε καν λιγο πιο σωστα κατατοπισμενο σε σχεση με τον οποιονδηποτε. Αν δεν το κανεις αυτο επαγγελματικα για χρονια ωστε να εχεις την πειρα να ξεχωριζεις το καθετι μονος σου, σε καθιστα απλα ΜΑΘΗΤΕΥΟΜΕΝΟ και ημιμαθη.
Οι φαρμακοβιομηχανιες οπως ολες οι παγκοσμιες βιομηχανιες, δεν μπαινουν ποτε στα χωραφια των αλλων. Εχουν χωρισμενα τα τσανακια τους και ξερουν τι ρολο βαραει ο καθενας παγκοσμιως. Οπως ο Ρωσος δε θα παει στο l.a. να πουλησει πετρελαιο με 50cents το βαρελι για να χτυπησει την αγορα τους, ετσι λειτουργουν και οι φαρμακοβιομηχανιες. Ο καθενας εχει την αγορα του και το ποστο που κινειται και φυσικα ενα μινιμουμ πλαφον στης τιμες παρομοιων φαρμακων προιοντων και υπηρεσιων. Ολα ειναι συνδεδεμενα μεταξυ τους. Δε μπορει να κανει ο καθενας οτι του καπνισει. Θυμασαι?? Ετσι ειναι η παγκοσμιοποιηση που πολεμας ιδεολογικα...........!!!!!
Το οτι η διατροφη ειναι ενα αλφα μεσω προληπτικης καταπολεμησης, δεν το αρνηθηκε κανεις.. Το θεμα δεν ειανι η προληψη αλλα η θεραπεια σε καποιον ηδη παθων.

Καταρχάς δεν είμαι κουμμουνιστής, δεν με καθιστά γνώστη ή ερευνητή, παρόλαυτα είμαι σε θέση να γνωρίζω περισσότερα από εσένα που προσπαθείς να μας πείσεις ότι είμαστε ελέφαντες. Σε μια έρευνα για τον καρκίνο για ένα "φάρμακο" θα λάμβαναν μέρος χιλιάδες άνθρωποι και για μεγάλο χρονικό διάστημα, τέτοιου είδους έρευνες είναι μεγάλης κλίμακας άλλωστε, πως είναι δυνατόν να αποσιωπήσουν οι ασθενείς στους οποίους γίνεται το "πείραμα" λές να τους έχουν κλείσμένους σε ανήλιαγα μπουντρούμια; Πως είναι δυνατόν να αποσιωπήσουν οι ερευνητές που παίρνουν μέρος και τέλος πως είναι δυνατόν να αποσιωπήσουν όλες οι οικογένειες των ασθενών που τους βλέπουν να γίνονται καλά;

To βασικό πρόβλημα με τις θεωρίες συνωμοσίας είναι πάντα αυτό, ότι όπου μπλέκονται πολλά άτομα δεν υπάρχει πιθανότητα κάτι να μείνει κρυφό. Ερευνητές, ασθενείς, οικογένειες ασθενών, κάποιοι γιατροί, νοσοκόμοι κτλ που παρακολουθούν ή βοηθούν τους ασθενείς και τσούπ μια έρευνα που γίνεται σε κλίμακα 100 ατόμων απασχολεί 600 από το πουθενά και αν αυτό γίνεται σε 3-4 φαρμακοβιομηχανίες πάμε στα 2400 άτομα. Αν είναι στο χέρι των εταιριών να κρατάνε τόσα χρόνια μυστικά τέτοια γεγονότα που έχουν γίνει γνωστά και σε τόσο μεγάλες μάζες ανθρώπων τότε δεν χρειάζομαστε ΕΥΠ, FBI, CIA, KGB, SY.


Υ.γ ακόμα και αυτές οι απαντήσεις που σου δίνω είναι χαζές, γιατί όταν γίνονται τέτοιες έρευνες και γενικά αρκετές από αυτές συγχρηματοδοτούνται από τα κράτη και υπάρχει και κρατική εποπτεία. Οπότε δεν μπορούμε να μιλάμε για φαρμακοβιομηχανίες που τους κρύβουν σε υπόγειες βάσεις και τους βάζουν να κάνουν πειράματα.

Από πάντα ακούει ο κόσμος ένα σωρό ηλίθια ντουβάρια που το πασάρουν κάθε λογής μαλακία για θεραπεία του καρκίνου σαν το νερό του καματερού αντί να δείξει εμπιστοσύνη στη γαμημένη δυτική ιατρική που μέσα σε 100 χρόνια επέτρεψε στην ανθρωπότητα να ανεβάσει το προσδόκιμο ζωής της κάτα +40-50 χρόνια, αλλά πρέπει να τα ξεχάσουμε όλα αυτά γιατί οι φαρμακοβιομηχανίες είναι ο σατανάς; Κάνουνε πολλές πουστιές δεν λέω, μας πουλάνε κάτι γρίπες της πούτσας για επιδημίες, για να πουλήσουν κάνα εμβόλιο. Αλλά όταν μιλάμε για καρκίνο έχουμε με πρόχειρα τελειώς μπακαλίστικα μαθηματικά κάθε χρόνο πεθαίνουν 8 εκαττομύρια άτομα από καρκίνο αν τα 5 εκατομμύρια κάνουν χημειοθεραπείες έχουμε ένα πόσο γύρω στα 25.000.000.000 τα οποία δεν πάνε καθαρά στις φαρμακοβιομηχανίες γιατί πληρώνουν και τους γιατρούς και τις κλινικές, αν τώρα βάλεις και τους εν ζωή καρκινοπαθείς που κάνουν τις χημειοθεραπείες εκτός από όσους πεθαίνουν κάθε χρόνο θα βγάλεις ένα ποσό γύρω στα 100.000.000.000 και σε ξαναρωτάω. Σε συμφέρει αυτό ή να πουλάς ένα εμβόλιο 100-200 ευρώ σε ένα κόσμο που έχει 7 δις ανθρώπους και από αυτά τα 7 τουλάχιστον τα 4δις θα εμβολιαστούν και κάθε μέρα θα εμβολιάζονται καινούργιοι λόγω του κύκλου της ζωής + όλα τα εύσημα-credits που θα πάρεις σαν εταιρία για τα επόμενα 400 χρόνια. Ένα τέτοιο επίτευγμα θα έκανε την εταιρία που θα έβρισκε το φάρμακο μονοπώλειο. Αλλά όχι οι εταιρίες συμβιώνουν αρμονικά σαν καρτέλ... Και δεν θένε να κατασπαράξουν με την πρώτη ευκαιρία η μια την άλλη και όλα αυτά μέσα στον καπιταλισμό LAME!

meepeises
13-03-2014, 07:22 PM
Ειναι οντως χαζες οι απαντησεις σου και πολυ μπακαλιστικοι οι υπολογισμοι σου.
Θα στο θεσω αλλιως, γιατι απο μονος σου κανεις υπολογισμους που σου δειχνουν ποσο λαθος εισαι. Λες οτι τωρα βγαζουν 100 δις. το χρονο και οτι αν εμβολιαζοταν (ειναι και εμβολιο, οχι μια απλη θεραπεια, αλλα ιτς οκ) εστω τα 4δις του πλυθησμου θα βγαζαν παραπανω. Ας κανουμε λοιπον τον υπολογισμο.(αν και το νουμερο πλυθησμου 4 δις ειναι τραγικο και μονο που το λες. Ακομα και ευρωπαικες χωρες δε θα ηταν σε θεση να πληρωνουν 100-200 ευρω για καθε παιδι. Ουτε το 50% δε θα το εκανε)
100-200 ευρω το εμβολιο επι 4 δις πληθυσμος = 40 - 80 τρις εφαπαξ + τις καθημερινες γεννες.
Απο την αλλη συμφωνα παντα με τους υπολογισμους σου, βγαζουν 100 δις το χρονο. Αυτα ομως τα βγαζουν καθε χρονο...Ουτε γιατρευονται ολοι, ουτε πεθαινουν ολοι, ουτε σταματανε να προσβαλονται αλλοι. Δε μειωνονται... Ισα ισα μπορει και να αυξανονται. Αρα σε 3-4 δεκαδες χρονια εχει καλυφθει το εφαπαξ ποσο που εχει δωθει για τα εμβολια και αρχιζουν και βγαινουν τα δις κερδοφορια.
Αυτα με τα μπακαλιστικα μαθηματικα.
Τωρα σε σχεση με τις ερευνες που λες, που ειναι σχεδον αυτο καθεαυτο οπως το ειπε ο μεγαλος mikeius, ειναι τραγικο και μονο που το αναφερεις. Στο μυαλο του μικυμαους φυσικα οι ερευνες για τον καρκινο γινονται σε ηλιολουστα νοσοκομεια με a/c με διπλα γευματα για να διαλεξεις, με μια μιλφαρα νοσοκομα να σου περνει πιπες για να γινεις καλα κτλ.
Απο αυτα που εχει δειξει η ιστορια και οσα εχουν καταφερει να βγουν στη φορα μετα απο δεκαετιες, απο κατι ξεχασμενους και μετανιωμενους ισως ερευνητες, λιγο πριν πεθανουν, τα πιο περιεργα παραξενα και κρυφα πειραματα γινονται σε φυλακισμενους καταδικους σε ισοβια, που πιθανοτατα δε γνωριζουν ουτε οι ιδιοι σε τι πειραματα υποκειντε, ισως με ανταλαγματα να αποφυλακιστουν καποτε η να εχουν λιγο καλυτερη μεταχειρηση και δε ξερω κι εγω τι αλλο δελεαρ.
Θα μου πεις καλα ρε μαλακα και δεν ξερουν τι τους κανουν?? Οχι ρε φιλε θα σου πω δεν ξερουν... Δεν τους νοιαζει κιολας αν ειναι ισως καποιοι απο αυτους και καταδικασμενοι σε θανατικη ποινη, να γινουν πειραματοζωα προκειμενου να ζησουν η ισως και να εξιλεωθουν για οτι μπορει να κανανε.
Το οτι η ιατρικη και η φαρμακευτικη εχει βοηθησει σε πολλες παθησεις αρρωστιες και πανδημιες ειναι κοινως αποδεκτο φυσικα...Ο καρκινος ομως δεν ειναι πανδημια για να κολαει ο ενας τον αλλο και να υπαρχει ανεξελεγκτη μειωση πληθυσμων. Υπαρχουν συγκεκριμενα νουμερα κρουσματων καθε χρονο και ειναι σχετικα ισσοροπημενα.

Υ.Γ. Για ολους αυτους που κολησαν στα αστερια, μιας και ηταν αρκετα χαζοι ωστε να μεινουν εκει και οχι στο κυριως θεμα, μιας και αυτο ηταν ενα παραδειγμα για να δειξω οτι , το να σου πει καποιος οτι ο καρκινος γενικα δε μπορει να γιατρευτει θα το πιστεψεις, μιας και εσυ ο ιδιος δε μπορεις με καποιο τροπο να αποδειξεις το αντιθετο, ενω αν σου πω εγω βρηκα τι ειναι ο καρκινος και ισως υπαρχει μια πιθανη λυση , θα ερθεις αμεσως να με αμφισβητησεις, γιατι απλα ειναι στην ηλιθια φυση του ανθρωπου.
Και btw γιαυτους που το παιζουν ακομα πιο σκληροι γνωστες, ο ορος "ΑΠΕΙΡΟ" υπαρχει και σαν λεξη και σαν μαθηματικη εννοια.
Δεν υπαρχει και δε θα υπαρξει επιστημονας στη γη που να μπορει να μας πει, ΠΟΣΟ μεγαλο ειναι το συμπαν, αν αρχιζει και τελειωνει καπου και οτι μεσα στην απεραντοσυνη του δεν υπαρχουν απειρα αστερια πλανητες κτλ.

The_New_Guy
13-03-2014, 08:02 PM
Μήπως έχει βρει και τον τελευταίο δεκαδικό του Π?
Επίσης επί του θέματος του καρκίνου δεν γνωρίζω προφανώς όσα γνωρίζετε εσείς από ότι φαίνεται,αλλά σχετικά με τα αστέρια δεν είναι άπειρα και αυτό έχει αποδειχτεί....το να μην ξέρεις πόσα λεφτά έχεις δεν σε κάνει τρισεκατομυριούχο,βασικά λάθος δεν σε κάνει να έχεις άπειρα λεφτά....

Aυτό με τα αστέρια είναι παράλογο ρε. Προφανώς μιλάνε για το γνωστό σε μας σύμπαν (η ακόμα και για τα αστέρια που βλέπουμε)

DeadManWalkin
13-03-2014, 08:29 PM
Ειναι οντως χαζες οι απαντησεις σου και πολυ μπακαλιστικοι οι υπολογισμοι σου.
Θα στο θεσω αλλιως, γιατι απο μονος σου κανεις υπολογισμους που σου δειχνουν ποσο λαθος εισαι. Λες οτι τωρα βγαζουν 100 δις. το χρονο και οτι αν εμβολιαζοταν (ειναι και εμβολιο, οχι μια απλη θεραπεια, αλλα ιτς οκ) εστω τα 4δις του πλυθησμου θα βγαζαν παραπανω. Ας κανουμε λοιπον τον υπολογισμο.(αν και το νουμερο πλυθησμου 4 δις ειναι τραγικο και μονο που το λες. Ακομα και ευρωπαικες χωρες δε θα ηταν σε θεση να πληρωνουν 100-200 ευρω για καθε παιδι. Ουτε το 50% δε θα το εκανε)
100-200 ευρω το εμβολιο επι 4 δις πληθυσμος = 40 - 80 τρις εφαπαξ + τις καθημερινες γεννες.
Απο την αλλη συμφωνα παντα με τους υπολογισμους σου, βγαζουν 100 δις το χρονο. Αυτα ομως τα βγαζουν καθε χρονο...Ουτε γιατρευονται ολοι, ουτε πεθαινουν ολοι, ουτε σταματανε να προσβαλονται αλλοι. Δε μειωνονται... Ισα ισα μπορει και να αυξανονται. Αρα σε 3-4 δεκαδες χρονια εχει καλυφθει το εφαπαξ ποσο που εχει δωθει για τα εμβολια και αρχιζουν και βγαινουν τα δις κερδοφορια.
Αυτα με τα μπακαλιστικα μαθηματικα.
Τωρα σε σχεση με τις ερευνες που λες, που ειναι σχεδον αυτο καθεαυτο οπως το ειπε ο μεγαλος mikeius, ειναι τραγικο και μονο που το αναφερεις. Στο μυαλο του μικυμαους φυσικα οι ερευνες για τον καρκινο γινονται σε ηλιολουστα νοσοκομεια με a/c με διπλα γευματα για να διαλεξεις, με μια μιλφαρα νοσοκομα να σου περνει πιπες για να γινεις καλα κτλ.
Απο αυτα που εχει δειξει η ιστορια και οσα εχουν καταφερει να βγουν στη φορα μετα απο δεκαετιες, απο κατι ξεχασμενους και μετανιωμενους ισως ερευνητες, λιγο πριν πεθανουν, τα πιο περιεργα παραξενα και κρυφα πειραματα γινονται σε φυλακισμενους καταδικους σε ισοβια, που πιθανοτατα δε γνωριζουν ουτε οι ιδιοι σε τι πειραματα υποκειντε, ισως με ανταλαγματα να αποφυλακιστουν καποτε η να εχουν λιγο καλυτερη μεταχειρηση και δε ξερω κι εγω τι αλλο δελεαρ.
Θα μου πεις καλα ρε μαλακα και δεν ξερουν τι τους κανουν?? Οχι ρε φιλε θα σου πω δεν ξερουν... Δεν τους νοιαζει κιολας αν ειναι ισως καποιοι απο αυτους και καταδικασμενοι σε θανατικη ποινη, να γινουν πειραματοζωα προκειμενου να ζησουν η ισως και να εξιλεωθουν για οτι μπορει να κανανε.
Το οτι η ιατρικη και η φαρμακευτικη εχει βοηθησει σε πολλες παθησεις αρρωστιες και πανδημιες ειναι κοινως αποδεκτο φυσικα...Ο καρκινος ομως δεν ειναι πανδημια για να κολαει ο ενας τον αλλο και να υπαρχει ανεξελεγκτη μειωση πληθυσμων. Υπαρχουν συγκεκριμενα νουμερα κρουσματων καθε χρονο και ειναι σχετικα ισσοροπημενα.

Υ.Γ. Για ολους αυτους που κολησαν στα αστερια, μιας και ηταν αρκετα χαζοι ωστε να μεινουν εκει και οχι στο κυριως θεμα, μιας και αυτο ηταν ενα παραδειγμα για να δειξω οτι , το να σου πει καποιος οτι ο καρκινος γενικα δε μπορει να γιατρευτει θα το πιστεψεις, μιας και εσυ ο ιδιος δε μπορεις με καποιο τροπο να αποδειξεις το αντιθετο, ενω αν σου πω εγω βρηκα τι ειναι ο καρκινος και ισως υπαρχει μια πιθανη λυση , θα ερθεις αμεσως να με αμφισβητησεις, γιατι απλα ειναι στην ηλιθια φυση του ανθρωπου.
Και btw γιαυτους που το παιζουν ακομα πιο σκληροι γνωστες, ο ορος "ΑΠΕΙΡΟ" υπαρχει και σαν λεξη και σαν μαθηματικη εννοια.
Δεν υπαρχει και δε θα υπαρξει επιστημονας στη γη που να μπορει να μας πει, ΠΟΣΟ μεγαλο ειναι το συμπαν, αν αρχιζει και τελειωνει καπου και οτι μεσα στην απεραντοσυνη του δεν υπαρχουν απειρα αστερια πλανητες κτλ.

Όπως και να χει η κουβέντα πάει σε επίπεδο πολιτικής (εννοώντας ότι οι απόψεις του καθενός είναι stronghold όπως αυτές των πολιτικών συζητήσεων) συζήτησης όπου ο καθένας έχει τις απόψεις του και όσα διαβάζει από τον άλλον τα ακούει βερεσέ, αν είχα τόση καλή γραφή ώστε να δομήσω όσα σκέφτομαι για το θέμα ίσως και να μπορούσα να σε πείσω αν και δεν το κόβω. Απλά o καρκίνος αποτελείται από 200 διαφορετικές παθήσεις που υπόκεινται σε διαφορετικά αίτια οπότε εκ φύσεως δεν γίνεται να υπάρξει ένα φαρμακό για τον καρκίνο. Εκτός και αν αναπτύξουμε κάποια στιγμή νανοτεχνολογία τέτοια ώστε να χτυπάμε τους όγκους με μίνι ηλεκτρικές εκκενώσεις ή να βρεθεί κάποιο είδος κυττάρου or που να καταστρέφει τόσο γρήγορα τα καρκινικά κύτταρα όσο αυτά δημιουργούνται. Γιατί στην ουσία αυτό είναι το πρόβλημα, όχι ο καρκίνος αυτός καθεαυτός, ο καθένας μας έχει καρκινικα κύτταρα το θέμα είναι ότι αυτά δεν ξεπερνούν κάποια όρια.

Και εκεί καταρρίπτεται κάθε συνομωσιολογία επί του θέματος στο γεγονός δηλαδή, ότι δεν μπορεί να υπάρξει ΕΝΑ φάρμακο που να σε θεραπεύει.

Momergil
13-03-2014, 08:55 PM
Aυτό με τα αστέρια είναι παράλογο ρε. Προφανώς μιλάνε για το γνωστό σε μας σύμπαν (η ακόμα και για τα αστέρια που βλέπουμε)

Κατέβασες τεαμ φωτιά είδα,το πες και το κανες τελικά νομιζα εκανες πλάκα.

leav
13-03-2014, 09:02 PM
Δεν περιστροφονται ολα γυρω απο σενα.
Η σχολη που πας προφανως σου δινει τη δυνατοτητα να δεις κατι οπως ενα καρκινικο κυτταρο, αλλα δεν σε καθιστα ουτε ερευνητη ουτε γνωστη ουτε καν λιγο πιο σωστα κατατοπισμενο σε σχεση με τον οποιονδηποτε. Αν δεν το κανεις αυτο επαγγελματικα για χρονια ωστε να εχεις την πειρα να ξεχωριζεις το καθετι μονος σου, σε καθιστα απλα ΜΑΘΗΤΕΥΟΜΕΝΟ και ημιμαθη.
Xαχαχαψαχαψαχαχα. Μετά απο αυτό του απαντάτε ακόμα ; Τέτοιοι τύποι με κάνουν να χάνω την ελπίδα για τον κοσμο

meepeises
13-03-2014, 09:04 PM
Αν η ελπιδα σου για τον κοσμο ειναι να γεμισει ασκεφτα παιδακια σαν εσενα τοτε ναι... καλυτερα που χαθηκε η ελπιδα σου να γινει αυτο πραγματικοτητα.

K[a]ne
13-03-2014, 09:24 PM
Οτι δηλαδη εσυ και ο kane ξερετε για τον καρκινο... Εδω δεν ξερουν οι ερευνητες ρε φιλε και θα μου πεις οτι ξερεις εσυ και o mikeus που εχει κανει βιντεο για οτιδηποτε, εκφεροντας αποψεις ερευνητη ιατρου, αρχιτεκτονα, τεχνολογου υδραυλικου ηλεκτρολογου, αστροφυσικου και δε ξερω κι εγω τι αλλο... Οι γνωσεις δε σου ερχονται μελετωντας το power health και το focus... Σου ερχονται κανοντας πρακτικα πειραματα... Ξερεις τι πρακτικα πειραματα κανεις εσυ και ο mikeιus επι του θεματος??? Ατομικη παλινδρομιση του ανδρικου μοριου. Ειναι ευκολο να λες τον αλλο οτι δεν εχει γνωσεις οταν εσυ ο ιδιος εισαι στουρνος.

Δε σε εμποδίζει τίποτα να κάτσεις και να διαβάσεις τι πειράματα έχουν γίνει και να μορφωθείς.

Γενικά το site που σου linkαρα προηγουμένως και που ακόμα δεν έχεις κοιτάξει καν απαντάει σε πολλά από τα ερωτήματα που νομίζεις ότι υπάρχουν.
Πχ τι είναι ο καρκίνος: http://www.cancer.gov/cancertopics/cancerlibrary/what-is-cancer

Δεν είναι ανθρωπίνως δυνατό να επαναλάβεις αιώνες έρευνας με πειράματα και αναλύσεις αποτελεσμάτων. Απλά εμπιστεύεσαι μέχρι κάποιο βαθμό (μεγαλύτερο από ό,τι τις τυχαίες συνομωσιολογίες που δε βασίζονται σε απολύτως τίποτα) την επιστημονική μέθοδο.



Ενας ανθρωπος που εχει καρκινο δεν κανει μια φορα δυο τρεις φορες καποια θεραπεια. Κανει συνεχεια, μεχρι, δυστυχως συνηθως, το τελος του. Μιλαμε για ατομικα εξοδα παρα μα παρα πολλες χιλλιαδες ευρω που πολλες φορες αγγιζουν τα 6ψηφια νουμερα.
Οσο και να κοστολογουσαν ενα αντιδοτο κατα του καρκινου αυτες οι εταιριες, ακομα και απο χρυσαφι να το φτιαχναν και ακομα και να ειχαν δυνατοτητα ολοι οσοι βασανιζονται αυτη τη στιγμη, να το αγορασουν, θα βγαζαν ενα εφαπαξ ποσο, πολυ μικροτερο απο τι βγαζουν σε 2-3 χρονια ισως ακομα και σε λιγοτερο, απο τι βγαζουν τωρα.


Αυτό που λες δεν έχει καμία λογική και ούτε έχει φανεί σε οποιαδήποτε άλλη τεχνολογία στον κόσμο με εξαιρέσεις μόνο στις υποανάπτυκτες χώρες. Ο σύγχρονος ανταγωνιστικός καπιταλισμός δε λειτουργεί καθόλου έτσι και παραδείγματα υπάρχουν άπειρα.

Αν έχεις μια μοναδική ανακάλυψη που θα φέρει επανάσταση στον κόσμο και θα γιατρέψει εκατομμύρια ανθρώπους πρέπει να είσαι τελείως στούρνος να μην την εκμεταλλευτείς οικονομικά (αν αυτό θες). Πολύ απλά αργά ή γρήγορα θα βρεθεί κάποιος άλλος με την ίδια ανακάλυψη που θα είναι λιγότερο στούρνος από εσένα και θα το κάνει αντί για σένα. Υπάρχουν τόσες διαφορετικές χώρες με τόσα ανεξάρτητα ερευνητικά κέντρα αφιερωμένα στον καρκίνο που οι πιθανότητες να συγκαληφθεί μια τέτοια μεγάλη ανακάλυψη ή/και να ανακαλυφθεί μόνο σε ένα μέρος και όχι αλλού είναι μηδενικές.

Επισης, αν ανακαλύφθηκε το φάρμακο, σημαίνει πως τουλάχιστον κάποιοι ασθενείς γιατρεύτηκαν. Λογικά είναι τουλάχιστον μερικές εκατοντάδες αν όχι χιλιάδες κλπ έτσι ώστε να είμαστε σίγουροι ότι δουλεύει ως φάρμακο χωρίς παρενέργειες κλπ. Αυτοί οι εκατοντάδες σίγουρα θα είχαν οικογένειες, αδέρφια, φίλους, γνωστούς, ή έστω συγκατοίκους στο κελί της φυλακής τους. Αν ο καθένας γνώριζε 10-100 άτομα μιλάμε ήδη για αριθμούς της τάξης των δεκάδων χιλιάδων ανθρώπων που δεν έχουν κανένα οικονομικό συμφέρον αλλά παρόλα αυτά δεν διέρρευσαν τη φοβερή αυτή ανακάλυψη!



Ξερουμε η δε ξερουμε πως να τα μετραμε?? Αν ξερουμε τοτε ποσα ειναι? Αν δεν ξερουμε τοτε πως ξερουμε οτι δεν ειναι απειρα?? Με τι ακριβως μετρησαν το απειρα συμπαν, για να μου πουν οτι δεν ειναι απειρα τα αστερια?? Πες μου εμενα τον αμορφωτο, ωωω εσυ μεγαλε γαλιλαιο.

Ξέρουμε να τα μετράμε αλλά δεν έχουμε τα μέσα να τα μετρήσουμε όλα, γιατί δεν έχουμε (και ούτε θα αποκτήσουμε ποτέ) τη δυνατότητα να παρατηρήσουμε ολόκληρο το σύμπαν. Ο γαλαξίας μας πχ (που ανέφερα προηγουμένως) έχει υπολογιστεί πως έχει περίπου 300 δις.

Τα επιχειρήματα για το αν το σύμπαν είναι άπειρο ή όχι για την ώρα είναι περισσότερο φιλοσοφικά, όπως πχ αυτό:
http://en.wikipedia.org/wiki/Olbers%27_paradox




Κατσε λιγο γιατι μου τα μπερδευεις... Ο φιλος σου ο μικυμαους μας λεει οτι δε μπορουμε να ξερουμε τι ειναι ο καρκινος γιατι ειναι πολλες παθησεις.. Εσυ πως μας λες οτι ξερουμε και το διαβαζουμε στο εμεις κι ο κοσμος στην τεταρτη δημοτικου?

Διάβασε το link πιο πάνω. Χρησιμοποίησε το google translate αν δεν καταλαβαίνεις τα αγγλικά. Εξηγεί με μεγάλη ακρίβεια τι είναι ο καρκίνος και το πόσα διαφορετικά ήδη υπάρχουν.

Και btw δεν είναι φίλος μου. Έχω τους λόγους μου να μην τον συμπαθώ. Αυτό δε σημαίνει πως στοβίντεο αυτό δεν έχει δίκιο.


Οι φαρμακοβιομηχανιες οπως ολες οι παγκοσμιες βιομηχανιες, δεν μπαινουν ποτε στα χωραφια των αλλων.
[...]
Ο καθενας εχει την αγορα του και το ποστο που κινειται και φυσικα ενα μινιμουμ πλαφον στης τιμες παρομοιων φαρμακων προιοντων και υπηρεσιων.

lol wut? Σε ποια ταινία τα είδες αυτά;
πχ έχεις ακούσει κάτι φάρμακα που τα λένε "γενόσιμα";



Απο αυτα που εχει δειξει η ιστορια και οσα εχουν καταφερει να βγουν στη φορα μετα απο δεκαετιες, απο κατι ξεχασμενους και μετανιωμενους ισως ερευνητες, λιγο πριν πεθανουν, τα πιο περιεργα παραξενα και κρυφα πειραματα γινονται σε φυλακισμενους καταδικους σε ισοβια, που πιθανοτατα δε γνωριζουν ουτε οι ιδιοι σε τι πειραματα υποκειντε, ισως με ανταλαγματα να αποφυλακιστουν καποτε η να εχουν λιγο καλυτερη μεταχειρηση και δε ξερω κι εγω τι αλλο δελεαρ

Μου αρέσει που αγνοείς τελείως τα εκα νόμιμα πειράματα που γίνονται κάθε χρόνο και δημοσιεύονται ανοιχτά από τα χιλιάδες ερευνητικά κέντρα στο κόσμο αλλά γνωρίζεις με λεπτομέρεια (παρόλο που δε δίνεις καμία απόδειξη) τα 5-10 περιστατικά παράνομων πειραμάτων. Ωραίος!


το να σου πει καποιος οτι ο καρκινος γενικα δε μπορει να γιατρευτει θα το πιστεψεις, μιας και εσυ ο ιδιος δε μπορεις με καποιο τροπο να αποδειξεις το αντιθετο, ενω αν σου πω εγω βρηκα τι ειναι ο καρκινος και ισως υπαρχει μια πιθανη λυση , θα ερθεις αμεσως να με αμφισβητησεις, γιατι απλα ειναι στην ηλιθια φυση του ανθρωπου.

Επιστημονική μέθοδος λέγεται. Αν θες να σε πιστέψω δείξε μου το πώς κατέληξες στη λύση και γιατί είναι πιθανή και τι παραπάνω κάνει η λύση σου από τις υπόλοιπες που έχουν αποτύχει ως τώρα.

The_New_Guy
13-03-2014, 09:27 PM
Κατέβασες τεαμ φωτιά είδα,το πες και το κανες τελικά νομιζα εκανες πλάκα.

Nαι. Έβαλα και βαζελίνη καλού κακού.

leav
13-03-2014, 09:48 PM
Να κάθεστε να απαντήσετε στον μέγα παντογνώστη ; Ο τύπος έχει όλες τις γνωσεις a priori για αυτό δεν χρειάστηκε ποτέ να διαβάσει κάτι για να το αμφισβητήσει. Εύγε τέτοια άτομα χρειαζομαστε

Just(wiNner
13-03-2014, 09:53 PM
Dn ta diavasa ola gt varieme alla vash autwn p exw dei einai o kane kai o leav prospa8oun na peisoun ton meepeises oti ola se auton ton kosmo doulevoun roloi. Dn kserw an auta p leei o meepeises alh8evoun h oxi alla ta exw skeftei kai egw auta kai to pio pi8ano na isxuoun. Edw exoun organwseis mafies ktlp kai dn ksereis ti ginete les na mhn borei na to kanei h amerikanikh kai h rwsikh kuvernhsh? h h germanikh? Plaka m kanete? Kai gt paliotera dn uphrxe AIDS kai karkinos? Borei na einai h fusikh katastrofh tou perivalontos p exei ferei se exarsh ton karkino alla to AIDS mipws einai manmade? Lew egw twra. O meepeises dn exei apodeixeis oti uparxei kati alla oute eseis exete oti dn uparxei giauto vgalte tis parwpides sas kai skefteite!

P.S: pare ta kanalia thn propaganda p pernane gia na voh8hsoun ta kommata tou kefalaiou kai ta nea kommata p emfanizontai gia na traviksoun kosmo otan einai mprosta to suriza to opoio to fovate to kefalaio katalaveneis ti boroun na kanoun ta atoma p exoun kamia dunamh gia na koroidepsoun ton aplo kosmaki. Kai auta einai ta pasifanes p an dn exeis parwpides ta vlepeis me th mia to ti ginete apo pisw gamiseta!

leav
13-03-2014, 10:10 PM
Ξέρουμε πως προέκυψε το aids και απο που.
Αυτά που λέει έχουν καταρριφθεί εδώ και χρόνια αλλα επειδη ειναι γνήσιο ελληνόπουλο αρνείται να ανοίξει κάποιο βιβλίο κ βλέπει λιακοπουλο.
Οπότε να σκεφτώ τι; Ότι ο καρκίνος ειναι μύκητας και να μην κανω τα εμβόλια που με σώζουν;

The_New_Guy
13-03-2014, 10:10 PM
Dn ta diavasa ola gt varieme alla vash autwn p exw dei einai o kane kai o leav prospa8oun na peisoun ton meepeises oti ola se auton ton kosmo doulevoun roloi. Dn kserw an auta p leei o meepeises alh8evoun h oxi alla ta exw skeftei kai egw auta kai to pio pi8ano na isxuoun. Edw exoun organwseis mafies ktlp kai dn ksereis ti ginete les na mhn borei na to kanei h amerikanikh kai h rwsikh kuvernhsh? h h germanikh? Plaka m kanete? Kai gt paliotera dn uphrxe AIDS kai karkinos? Borei na einai h fusikh katastrofh tou perivalontos p exei ferei se exarsh ton karkino alla to AIDS mipws einai manmade? Lew egw twra. O meepeises dn exei apodeixeis oti uparxei kati alla oute eseis exete oti dn uparxei giauto vgalte tis parwpides sas kai skefteite!

P.S: pare ta kanalia thn propaganda p pernane gia na voh8hsoun ta kommata tou kefalaiou kai ta nea kommata p emfanizontai gia na traviksoun kosmo otan einai mprosta to suriza to opoio to fovate to kefalaio katalaveneis ti boroun na kanoun ta atoma p exoun kamia dunamh gia na koroidepsoun ton aplo kosmaki. Kai auta einai ta pasifanes p an dn exeis parwpides ta vlepeis me th mia to ti ginete apo pisw gamiseta!

Δηλαδή ρε με5άλε οι ασθένειας και τα μικρόβια δεν υπάρχουν και δεν υπήρχαν ποτέ. Κάποτε κάποια κυβέρνηση τα έβγαζε! Και ο κάθε τρελλός λέει να ξυπνίσουμε κι όλας!

Just(wiNner
13-03-2014, 10:15 PM
Δηλαδή ρε με5άλε οι ασθένειας και τα μικρόβια δεν υπάρχουν και δεν υπήρχαν ποτέ. Κάποτε κάποια κυβέρνηση τα έβγαζε! Και ο κάθε τρελλός λέει να ξυπνίσουμε κι όλας!

Milaw gia ola re agori m? Esu dld apokleieis o neos ios ths griphs p eixe kapoious 8anatous na einai manmade experiment? Diladi xhmika opla kai genikws ka8e eidou oplo dn ftiaxnoun? Mia kenourgia arrwstia sas fenete periergo na dhmiourghsan? THELOUN NEKROUS GT MAZEUTIKAME POLLOI vlepe Kina p exoun nomo 1 paidi ana zeugari max! Ennoeite pws stoxos tous dn einai o bill gates alla o afrikanos kai o asiaths meta kai meta ta xamhla strwmata se eurwph/amerikh! An pistevete oti o kosmos leitourgei roloi kalws alla mexri kai sthn Ellada p zoume tha eprepe na to eixate dei ta teleutaia 5 xronia oti dn einai toso omorfa ta pragmata!

meepeises
13-03-2014, 10:21 PM
Dn ta diavasa ola gt varieme alla vash autwn p exw dei einai o kane kai o leav prospa8oun na peisoun ton meepeises oti ola se auton ton kosmo doulevoun roloi. Dn kserw an auta p leei o meepeises alh8evoun h oxi alla ta exw skeftei kai egw auta kai to pio pi8ano na isxuoun. Edw exoun organwseis mafies ktlp kai dn ksereis ti ginete les na mhn borei na to kanei h amerikanikh kai h rwsikh kuvernhsh? h h germanikh? Plaka m kanete? Kai gt paliotera dn uphrxe AIDS kai karkinos? Borei na einai h fusikh katastrofh tou perivalontos p exei ferei se exarsh ton karkino alla to AIDS mipws einai manmade? Lew egw twra. O meepeises dn exei apodeixeis oti uparxei kati alla oute eseis exete oti dn uparxei giauto vgalte tis parwpides sas kai skefteite!

P.S: pare ta kanalia thn propaganda p pernane gia na voh8hsoun ta kommata tou kefalaiou kai ta nea kommata p emfanizontai gia na traviksoun kosmo otan einai mprosta to suriza to opoio to fovate to kefalaio katalaveneis ti boroun na kanoun ta atoma p exoun kamia dunamh gia na koroidepsoun ton aplo kosmaki. Kai auta einai ta pasifanes p an dn exeis parwpides ta vlepeis me th mia to ti ginete apo pisw gamiseta!

συζητηση κανουμε ρε, απλα ο leav ερχετε και κανει ποστ με iq μαιμους για να μας δειξει ποσο χαμηλα μπορει να πεσει το ανθρωπινο ειδος. ΟΥΓΚ ΣΗΜΕΡΑ ΙΖΟΛ ΜΕΕΠΕΙΣΕΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ ΔΕ ΔΙΑΒΑΣΕΙ . ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟ ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟ ΔΕ ΔΙΑΒΑΣΕΙ. ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΟΣΤ ΤΟ ΠΕΙ ΤΟ ΚΑΡΚΙΝΟ ΔΕΝ ΕΚΕΙ ΚΑΡΚΙΝΟ. ΠΩΤΣ ΓΕΝΕΝ ΑΤΟ?

jjjkkklll
13-03-2014, 10:23 PM
ME EPEISES DEN EINAI TYXAIO POU EISAI PAOK. axaxax eisai megalos karagiozis axaxax

leav
13-03-2014, 10:29 PM
συζητηση κανουμε ρε, απλα ο leav ερχετε και κανει ποστ με iq μαιμους για να μας δειξει ποσο χαμηλα μπορει να πεσει το ανθρωπινο ειδος. ΟΥΓΚ ΣΗΜΕΡΑ ΙΖΟΛ ΜΕΕΠΕΙΣΕΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ ΔΕ ΔΙΑΒΑΣΕΙ . ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟ ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟ ΔΕ ΔΙΑΒΑΣΕΙ. ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΟΣΤ ΤΟ ΠΕΙ ΤΟ ΚΑΡΚΙΝΟ ΔΕΝ ΕΚΕΙ ΚΑΡΚΙΝΟ. ΠΩΤΣ ΓΕΝΕΝ ΑΤΟ?

Είμαστε ημιμαθείς όσοι έχουμε πτυχία οποτέ δεν μπορώ να πω κάτι. Εσυ όμως τι είσαι;
Απορώ με το κουράγιο των άλλων που συνεχίζουν να επιχειρηματοληγουν με σένα.
Πλέον απλά διαβάζω τα ποστς σου γελάω κ μετά , δεν μπορω να σου κρυψω, ότι στεναχωριέμα.

meepeises
13-03-2014, 10:38 PM
Εγω παλι δε στεναχωριεμαι για σενα. Εχω παθει ανοσια. Βλεπω καθημερηνα στη ζωη μου leav να πανε και να ερχονται... Οπως παν τουβλα, κουτσουρα ερχοντε.
Οι αλλοι "επιχειρηματοληγουν"-(ΑΟΥΓΚΑΝΤΑ) , τουλαχιστον σε αντιθεση με εσενα.. Δε φτιαχνουν νεες ασθενειες οπως το aids , συμφωνα με τον τροπο που σου ειπαν οτι δημιουργηθηκε και πιστεψες ανευ ορων, γιατι ως εκει φτανει το iq σου.

leav
13-03-2014, 10:56 PM
Εγω παλι δε στεναχωριεμαι για σενα. Εχω παθει ανοσια. Βλεπω καθημερηνα στη ζωη μου leav να πανε και να ερχονται... Οπως παν τουβλα, κουτσουρα ερχοντε.
Οι αλλοι "επιχειρηματοληγουν"-(ΑΟΥΓΚΑΝΤΑ) , τουλαχιστον σε αντιθεση με εσενα.. Δε φτιαχνουν νεες ασθενειες οπως το aids , συμφωνα με τον τροπο που σου ειπαν οτι δημιουργηθηκε και πιστεψες ανευ ορων, γιατι ως εκει φτανει το iq σου.γραφω απο το κινητό και δεν είχα δει το λαθος. Εσυ όμως δεν έχεις δει πόσες μαλακιες έχεις γράψει. Το μόνο θετικό ειναι ότι μετά τα τελευταία ποστς κατάλαβαν και οι άλλοι πόσο γελοίος είσαι.
Επίσης δεν είπαν απλά πως προέκυψε, το απέδειξαν.
Όπως εσυ αποδεικνυεις καθημερινά το ποιος ειναι χαζός και ποιος οχι

meepeises
13-03-2014, 11:53 PM
Πως το αποδειξαν?? Σε βαλαν να πας με κανα πιθηκο και κολησες?
Επειδη οι γλωσσες δημιουργηθηκαν για να εχουν καποιο νοημα , και οχι για να διαβαζεις λεξεις και συλλαβες, ας το παμε λιγο γρηγορα.
πρωτοεμφανιστηκε κατα την περιοδο του hitler.
Το aids εμφανιστηκε απο αφρικανικους πιθηκους. Προσεξτο "αφρικανικους".
Ηρθε στον ανθρωπο με επαφη του ανθρωπου με το αιμα του πιθηκου.
Αυτες ειναι απλα προτασεις με λεξεις. Για να δουμε και λιγο νοημα.
Ενας φασιστας ρατσιστης σαν τον χιτλερ, ποιον θα αποκαλουσε πιθηκο?
Ναι εναν μαυρο.
Οταν λεμε ηρθε σε επαφη με το αιμα και εχοντας πλεον γνωση τον κυριο τροπο μεταδωσης την ασθενειας τι καταλαβαινουμε?
Ναι ενας πιθηκος πηδηχτηκε με εναν αλλο πιθηκο.
Αρα τι εχουμε? Ενας μαυρος gay πηγε με εναν αλλο gay.
Τι μισει ενας φασιστας σαν τον χιτλερ? Τους gay και τους μαυρους?
Τι ηθελε λοιπον ο χιτλερ??? Να μεινει στη γη μονο η αρια φυλη.. Αρα με μια ασθενεια μπορεσε να αργοσκοτωνει τις αδερφες και τους μαυρους.
Τωρα μπορει να βγαζει ισως λιγο περισσοτερο νοημα στο αδουλευτο μυαλο σου, το οποιο ομως θα αρνηθει κατηγορηματικα γιατι δε βγηκε να του το πει το πανεπιστημιο ucl, cambridge η yale.
Σε λιγο θα περιμενω να ακουσω και την ιστορια σου οτι τον Αθανασιο Διακο τον σουβλισαν στα καρβουνα με πιπερι και σκορδο.

leav
14-03-2014, 12:00 AM
Προφανώς και δεν μεταδόθηκε στον άνθρωπο επειδη κάποιος πήδηξε έναν πίθηκος... Αφού μπηκες στη διαδικασία να το κανείς google ψαξτο καλύτερα μήπως και καταλάβεις κάτι.ε
Δεν ήξεραν το aids τη περίοδο εκείνη γιατι το ανακάλυψαν το 1980.....................

FrOzen_GhOst
14-03-2014, 12:08 AM
Τώρα που έφερα popcorn σταματήσατε....


giati berdevetai ta pragmata kai o kathenas grafei kai grafei kai grafei...Egw xwris na diavasw ti leei mesa anevasa to post gt elege oti vgike therapeia gia ton karkino...ws edw..ftanei poia eleos...kante delete to thread.

Εσένα δεν σε υπολογίζουν έχει κοκορομαχίες τώρα.

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Το ότι διάβασες 5 πράγματα δεν σε κάνει επιστήμονα αλλά έναν απλό γνωστή των ελαχίστων του αντικειμένου που στο κάτω κάτω αποκτώντας ειδικότερες γνώσεις μπορεί να καταργούνται ή να παραλλάσσονται αυτά που ήξερες(π.χ στο δημοτικό σου λέγανε δεν μπορείς να κάνεις αφαίρεση μεγαλύτερο αριθμό από μικρότερο πηγαίνοντας όμως στο γυμνάσιο έμαθες ότι μπορείς)

Προσωπικά πιστεύω ότι υπάρχει θεραπεία για το καρκίνο αδυνατώ βέβαια να γνωρίζω αν πραγματικά βρέθηκε αλλά όπως η ιστορία δείχνει πότε δεν θα το μάθεις μέχρι να είναι απολύτως απαραίτητο.Ούτε οι ατομικές βόμβες υπήρχαν μέχρι την Χιροσίμα και το Ναγκασάκι.

Για τα άστρα τώρα έμενα μου ΔΙΔΑΞΑΝ ότι το σύμπαν είναι άπειρο άρα και οι πλανήτες είναι άπειροι άρα και τα άστρα είναι άπειρα.

The_New_Guy
14-03-2014, 12:10 AM
Milaw gia ola re agori m? Esu dld apokleieis o neos ios ths griphs p eixe kapoious 8anatous na einai manmade experiment? Diladi xhmika opla kai genikws ka8e eidou oplo dn ftiaxnoun? Mia kenourgia arrwstia sas fenete periergo na dhmiourghsan? THELOUN NEKROUS GT MAZEUTIKAME POLLOI vlepe Kina p exoun nomo 1 paidi ana zeugari max! Ennoeite pws stoxos tous dn einai o bill gates alla o afrikanos kai o asiaths meta kai meta ta xamhla strwmata se eurwph/amerikh! An pistevete oti o kosmos leitourgei roloi kalws alla mexri kai sthn Ellada p zoume tha eprepe na to eixate dei ta teleutaia 5 xronia oti dn einai toso omorfa ta pragmata!

Καλά μωρέ δεν υπάρχουν αρκετές ασθένειες ήδη και αρκετό κέρδος ώστε αναγκάστηκαν να δημιουργήσουν ιο για να βγάλουν 5 φράγκα παραπάνω? Οι αρρώστιες υπάρχουν και πιστεύω σαν ανθρωπότητα είμαστε αρκετά απασχόλημενοι να βρίσκουμε λύσεις παρά να δημιουργούμε νέες. Για να πεθάνουν όλοι αυτοί δεν χρειάζεται πολλά αν όντως είναι αυτός ο στόχος. Αρκεί να μην τους δίνεις φάρμακα για τις ασθένειες που ήδη υπάρχουν!

meepeises
14-03-2014, 12:11 AM
Ξερω την ιστορια δε χρειαζεται να googlarw.
Το οτι το ανακαλυψαν επισημα πλεον το 1980 δε σημαινει οτι δεν υπηρχε δεκαετιες πριν, ποσο μαλλον οταν ηταν ακομα εντος αφρικης που δεν θα ασχολιοταν κανενας για ποιον λογο πεθαινει ο κοσμος χωρις λογο.
Παλιοτερα πιστευαν και οτι η γη ειναι επιπεδη. Δεν σημαινει οτι ηταν, μεχρι να ανακαλυψουν τελικα οτι δεν ειναι.

The_New_Guy
14-03-2014, 12:12 AM
Πως το αποδειξαν?? Σε βαλαν να πας με κανα πιθηκο και κολησες?
Επειδη οι γλωσσες δημιουργηθηκαν για να εχουν καποιο νοημα , και οχι για να διαβαζεις λεξεις και συλλαβες, ας το παμε λιγο γρηγορα.
πρωτοεμφανιστηκε κατα την περιοδο του hitler.
Το aids εμφανιστηκε απο αφρικανικους πιθηκους. Προσεξτο "αφρικανικους".
Ηρθε στον ανθρωπο με επαφη του ανθρωπου με το αιμα του πιθηκου.
Αυτες ειναι απλα προτασεις με λεξεις. Για να δουμε και λιγο νοημα.
Ενας φασιστας ρατσιστης σαν τον χιτλερ, ποιον θα αποκαλουσε πιθηκο?
Ναι εναν μαυρο.
Οταν λεμε ηρθε σε επαφη με το αιμα και εχοντας πλεον γνωση τον κυριο τροπο μεταδωσης την ασθενειας τι καταλαβαινουμε?
Ναι ενας πιθηκος πηδηχτηκε με εναν αλλο πιθηκο.
Αρα τι εχουμε? Ενας μαυρος gay πηγε με εναν αλλο gay.
Τι μισει ενας φασιστας σαν τον χιτλερ? Τους gay και τους μαυρους?
Τι ηθελε λοιπον ο χιτλερ??? Να μεινει στη γη μονο η αρια φυλη.. Αρα με μια ασθενεια μπορεσε να αργοσκοτωνει τις αδερφες και τους μαυρους.
Τωρα μπορει να βγαζει ισως λιγο περισσοτερο νοημα στο αδουλευτο μυαλο σου, το οποιο ομως θα αρνηθει κατηγορηματικα γιατι δε βγηκε να του το πει το πανεπιστημιο ucl, cambridge η yale.
Σε λιγο θα περιμενω να ακουσω και την ιστορια σου οτι τον Αθανασιο Διακο τον σουβλισαν στα καρβουνα με πιπερι και σκορδο.

Το ότι ξέρω γω στην Αφρική λόγω κλίματος υπάρχουν πολλές μορφές ζωής και μία από αυτές είναι και αυτός ο ιός μπα ε?

Momergil
14-03-2014, 12:14 AM
Το ότι ξέρω γω στην Αφρική λόγω κλίματος υπάρχουν πολλές μορφές ζωής και μία από αυτές είναι και αυτός ο ιός μπα ε?

Σταμάτα έχουμε gay-μονομαχία μην μπλέκεσαι xD

leav
14-03-2014, 12:21 AM
Ξερω την ιστορια δε χρειαζεται να googlarw.
Το οτι το ανακαλυψαν επισημα πλεον το 1980 δε σημαινει οτι δεν υπηρχε δεκαετιες πριν, ποσο μαλλον οταν ηταν ακομα εντος αφρικης που δεν θα ασχολιοταν κανενας για ποιον λογο πεθαινει ο κοσμος χωρις λογο.
Παλιοτερα πιστευαν και οτι η γη ειναι επιπεδη. Δεν σημαινει οτι ηταν, μεχρι να ανακαλυψουν τελικα οτι δεν ειναι.δωσε μας μια πηγή και σε εμάς ρε δάσκαλε. Μα δεν έβρισκαν τι τους σκότωνε αλλα ήξεραν απο που προήλθε;
Επίσης ξέρεις ότι απέδειξαν ότι αυτός ο ιός υπήρχε πολύ πριν τον χιτλερ..;

Γέλασα με τη ψυχή μου ,δάκρυσα με το προηγούμενο ποστ

K[a]ne
14-03-2014, 01:38 AM
Πως το αποδειξαν?? Σε βαλαν να πας με κανα πιθηκο και κολησες?
Επειδη οι γλωσσες δημιουργηθηκαν για να εχουν καποιο νοημα , και οχι για να διαβαζεις λεξεις και συλλαβες, ας το παμε λιγο γρηγορα.
πρωτοεμφανιστηκε κατα την περιοδο του hitler.
Το aids εμφανιστηκε απο αφρικανικους πιθηκους. Προσεξτο "αφρικανικους".
Ηρθε στον ανθρωπο με επαφη του ανθρωπου με το αιμα του πιθηκου.
Αυτες ειναι απλα προτασεις με λεξεις. Για να δουμε και λιγο νοημα.
Ενας φασιστας ρατσιστης σαν τον χιτλερ, ποιον θα αποκαλουσε πιθηκο?
Ναι εναν μαυρο.
Οταν λεμε ηρθε σε επαφη με το αιμα και εχοντας πλεον γνωση τον κυριο τροπο μεταδωσης την ασθενειας τι καταλαβαινουμε?
Ναι ενας πιθηκος πηδηχτηκε με εναν αλλο πιθηκο.
Αρα τι εχουμε? Ενας μαυρος gay πηγε με εναν αλλο gay.
Τι μισει ενας φασιστας σαν τον χιτλερ? Τους gay και τους μαυρους?
Τι ηθελε λοιπον ο χιτλερ??? Να μεινει στη γη μονο η αρια φυλη.. Αρα με μια ασθενεια μπορεσε να αργοσκοτωνει τις αδερφες και τους μαυρους.
Τωρα μπορει να βγαζει ισως λιγο περισσοτερο νοημα στο αδουλευτο μυαλο σου, το οποιο ομως θα αρνηθει κατηγορηματικα γιατι δε βγηκε να του το πει το πανεπιστημιο ucl, cambridge η yale.
Σε λιγο θα περιμενω να ακουσω και την ιστορια σου οτι τον Αθανασιο Διακο τον σουβλισαν στα καρβουνα με πιπερι και σκορδο.

LOOOOOOOOOOOOOOOOOOL
Κάθομαι κι απαντάω σοβαρά κι αυτός trollάρει ΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ έλεος :P


https://www.youtube.com/watch?v=cRlOWfyjJFc

leav
14-03-2014, 01:44 AM
ne;1234569']LOOOOOOOOOOOOOOOOOOL
Κάθομαι κι απαντάω σοβαρά κι αυτός trollάρει ΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ έλεος :P


https://www.youtube.com/watch?v=cRlOWfyjJFc
Εαν δεν τρολλαρει υπαρχει προβλημα.

The_New_Guy
14-03-2014, 01:56 AM
Εαν δεν τρολλαρει υπαρχει προβλημα.

Όχι τρολλάρει δεν παίζει :P

Rock_N_Troll
14-03-2014, 08:46 AM
Δεν τρολλάρει,απλώς δεν πήρε τα χάπια του

meepeises
14-03-2014, 04:42 PM
δωσε μας μια πηγή και σε εμάς ρε δάσκαλε. Μα δεν έβρισκαν τι τους σκότωνε αλλα ήξεραν απο που προήλθε;
Επίσης ξέρεις ότι απέδειξαν ότι αυτός ο ιός υπήρχε πολύ πριν τον χιτλερ..;

Γέλασα με τη ψυχή μου ,δάκρυσα με το προηγούμενο ποστ

Οχι μικρε πανηληθιε φιλε μου, ουτε τι τους σκοτωνε ηξεραν ουτε απο που προηλθε. Οταν αρχισε να περνει μορφη πανδημιας, εκτος αφρικης, τοτε ασχοληθηκαν ολοι.
Αν αυτος ο ιος προυπηρχε, μιας και οι αφρικανοι δεν αρχισαν να τρωνε πιθηκους το 1800 η το 1700, τοτε θε ειχε ξεκληριστει ολη η αφρικη μεχρι τις μερες μας, ειδικα στην Αφρικη δηλαδη που γεννοβολανε οπως να ναι και οι συνθηκες υγιεινης δεν υπαρχουν ουτε σα λεξη εκει.
Ενας ορθολογιστης οπως θες να περνας εσυ η ο πετρος τον εαυτο σας, περνει τα δεδομενα και προσπαθει να τα βαλει σε μια λογικη σειρα, για να βγαλει καποιο συμπερασμα. Δεν περνει ετοιμα συμπερασματα και προσπαθει να τα βαλει στη σειρα για να βγαλει ενα δευτερο συμπερασμα.
Αλλα ολα αυτα τα λεω εις ματην, γιατι μετα απο 10-20 χρονια θα ειναι ενα παρομοιο φορουμ, με εναν αλλο μεεπεισες-2030 εναν kane-2030 και εναν leav-2030, που θα λεει ο meepeises-2030, τι λετε ρε μαλακες τη Σμυρνη την εκαψαν, την καταστεψαν εντελως και σκοτωσαν χιλιαδες κοσμο ακομα και την ωρα που ανυμποροι προσπαθουσαν να φυγουν. Για να λαβει την απαντηση απο τον kane-2030 Τι λες ρε γραφικε μαλακα που ακους λιακοπουλο και φανταζεσαι συνωμοσιες. Ανοιξε κανα βιβλιο να διαβασεις να μορφωθεις. Η ρεπουση το εγραψε καθαρα τοτε. Τι εισαι εσυ για να διαψευσεις μια ιστορικο σαν τη ρεπουση?? Εχεις σπουδασει ιστορια η πηγες πισω στο χρονο και τα ειδες να γινονται? Οι τυποι συνωστηζοταν για να φυγουν στο λιμανι και φευγαν σαν κυριοι..Οπως γινεται καθε καλοκαιρι σε ολα τα νησια και τα λιμανια. Ανοιξε το wikipedia-2030 και θα δεις. ΣΤΟΥΡΝΕ.
Ε και καπου εκει θα βγαινει ο leav-2030 που δεν θα εχει αλλαξει ο ρολος του γιατι δε θα εκλειψει δυστυχως ποτε το ειδος ανρθωπος-μαιμου και θα λεει ΟΥΓΚ ΟΥΓΚ ΒΛΑΚΑ ΜΕΕΠΕΙΣΕΣ-2030 ΓΕΛΑΩ ΜΕ ΤΑ ΠΟΣΤΣ ΣΟΥ. ΕΙΣΑΙ ΑΝΙΔΕΟΣ ΚΑΙ ΒΛΑΚΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟΡΩ ΓΙΑΤΙ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΑΝΕ ΟΥΓΚ. ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΝΤΟΚΟΥΜΕΝΤΑ ΚΑΙ ΛΕΣ ΤΙΣ ΠΙΠΕΣ ΣΟΥ ΟΥΓΚ ΟΥΓΚ ΟΥΓΚ ΠΑΩ ΝΑ ΦΑΩ ΚΑΜΙΑ ΜΠΑΝΑΝΑ ΝΑ ΣΤΑΝΙΑΡΩ.
Τον πουλο κυριοι.

DeadManWalkin
14-03-2014, 04:48 PM
Οχι μικρε πανηληθιε φιλε μου, ουτε τι τους σκοτωνε ηξεραν ουτε απο που προηλθε. Οταν αρχισε να περνει μορφη πανδημιας, εκτος αφρικης, τοτε ασχοληθηκαν ολοι.
Αν αυτος ο ιος προυπηρχε, μιας και οι αφρικανοι δεν αρχισαν να τρωνε πιθηκους το 1800 η το 1700, τοτε θε ειχε ξεκληριστει ολη η αφρικη μεχρι τις μερες μας, ειδικα στην Αφρικη δηλαδη που γεννοβολανε οπως να ναι και οι συνθηκες υγιεινης δεν υπαρχουν ουτε σα λεξη εκει.
Ενας ορθολογιστης οπως θες να περνας εσυ η ο πετρος τον εαυτο σας, περνει τα δεδομενα και προσπαθει να τα βαλει σε μια λογικη σειρα, για να βγαλει καποιο συμπερασμα. Δεν περνει ετοιμα συμπερασματα και προσπαθει να τα βαλει στη σειρα για να βγαλει ενα δευτερο συμπερασμα.
Αλλα ολα αυτα τα λεω εις ματην, γιατι μετα απο 10-20 χρονια θα ειναι ενα παρομοιο φορουμ, με εναν αλλο μεεπεισες-2030 εναν kane-2030 και εναν leav-2030, που θα λεει ο meepeises-2030, τι λετε ρε μαλακες τη Σμυρνη την εκαψαν, την καταστεψαν εντελως και σκοτωσαν χιλιαδες κοσμο ακομα και την ωρα που ανυμποροι προσπαθουσαν να φυγουν. Για να λαβει την απαντηση απο τον kane-2030 Τι λες ρε γραφικε μαλακα που ακους λιακοπουλο και φανταζεσαι συνωμοσιες. Ανοιξε κανα βιβλιο να διαβασεις να μορφωθεις. Η ρεπουση το εγραψε καθαρα τοτε. Τι εισαι εσυ για να διαψευσεις μια ιστορικο σαν τη ρεπουση?? Εχεις σπουδασει ιστορια η πηγες πισω στο χρονο και τα ειδες να γινονται? Οι τυποι συνωστηζοταν για να φυγουν στο λιμανι και φευγαν σαν κυριοι..Οπως γινεται καθε καλοκαιρι σε ολα τα νησια και τα λιμανια. Ανοιξε το wikipedia-2030 και θα δεις. ΣΤΟΥΡΝΕ.
Ε και καπου εκει θα βγαινει ο leav-2030 που δεν θα εχει αλλαξει ο ρολος του γιατι δε θα εκλειψει δυστυχως ποτε το ειδος ανρθωπος-μαιμου και θα λεει ΟΥΓΚ ΟΥΓΚ ΒΛΑΚΑ ΜΕΕΠΕΙΣΕΣ-2030 ΓΕΛΑΩ ΜΕ ΤΑ ΠΟΣΤΣ ΣΟΥ. ΕΙΣΑΙ ΑΝΙΔΕΟΣ ΚΑΙ ΒΛΑΚΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟΡΩ ΓΙΑΤΙ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΑΝΕ ΟΥΓΚ. ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΝΤΟΚΟΥΜΕΝΤΑ ΚΑΙ ΛΕΣ ΤΙΣ ΠΙΠΕΣ ΣΟΥ ΟΥΓΚ ΟΥΓΚ ΟΥΓΚ ΠΑΩ ΝΑ ΦΑΩ ΚΑΜΙΑ ΜΠΑΝΑΝΑ ΝΑ ΣΤΑΝΙΑΡΩ.
Τον πουλο κυριοι.


http://www.youtube.com/watch?v=Xc2hhef-Nzo

Το 2030 δεν θα υπάρχει ο κόσμος θα έχουν πεθάνει όλοι από καρκίνο, εκτός από μια μικρή ομάδα ανθρώπων που θα μάθει ότι στο Mymgn κάποιος με το nick meepeises ήξερε την λύση και την ύπαρξη ίασης του AIDS και του καρκίνου αλλά και από που προήλθαν, έτσι αυτή η μικρή ομάδα ανθρώπων επέζησε τελευταία στιγμή με το αντίδοτο που βρήκε και κλείστηκε στο metro της Ρωσίας. Γιατί η επιφάνεια της γης καταστράφηκε από τα ζομπι που εμφανήστηκαν εφόσον το AIDS σε επαφή με τα καρκινικα κύτταρα μεταλάχθηκε σε superduperdavaickaZOMBIwalkingdeadAIDS

DAVAI CYKA PIZDEC

leav
14-03-2014, 04:49 PM
Οχι μικρε πανηληθιε φιλε μου, ουτε τι τους σκοτωνε ηξεραν ουτε απο που προηλθε. Οταν αρχισε να περνει μορφη πανδημιας, εκτος αφρικης, τοτε ασχοληθηκαν ολοι.
Αν αυτος ο ιος προυπηρχε, μιας και οι αφρικανοι δεν αρχισαν να τρωνε πιθηκους το 1800 η το 1700, τοτε θε ειχε ξεκληριστει ολη η αφρικη μεχρι τις μερες μας, ειδικα στην Αφρικη δηλαδη που γεννοβολανε οπως να ναι και οι συνθηκες υγιεινης δεν υπαρχουν ουτε σα λεξη εκει.
Ενας ορθολογιστης οπως θες να περνας εσυ η ο πετρος τον εαυτο σας, περνει τα δεδομενα και προσπαθει να τα βαλει σε μια λογικη σειρα, για να βγαλει καποιο συμπερασμα. Δεν περνει ετοιμα συμπερασματα και προσπαθει να τα βαλει στη σειρα για να βγαλει ενα δευτερο συμπερασμα.
Αλλα ολα αυτα τα λεω εις ματην, γιατι μετα απο 10-20 χρονια θα ειναι ενα παρομοιο φορουμ, με εναν αλλο μεεπεισες-2030 εναν kane-2030 και εναν leav-2030, που θα λεει ο meepeises-2030, τι λετε ρε μαλακες τη Σμυρνη την εκαψαν, την καταστεψαν εντελως και σκοτωσαν χιλιαδες κοσμο ακομα και την ωρα που ανυμποροι προσπαθουσαν να φυγουν. Για να λαβει την απαντηση απο τον kane-2030 Τι λες ρε γραφικε μαλακα που ακους λιακοπουλο και φανταζεσαι συνωμοσιες. Ανοιξε κανα βιβλιο να διαβασεις να μορφωθεις. Η ρεπουση το εγραψε καθαρα τοτε. Τι εισαι εσυ για να διαψευσεις μια ιστορικο σαν τη ρεπουση?? Εχεις σπουδασει ιστορια η πηγες πισω στο χρονο και τα ειδες να γινονται? Οι τυποι συνωστηζοταν για να φυγουν στο λιμανι και φευγαν σαν κυριοι..Οπως γινεται καθε καλοκαιρι σε ολα τα νησια και τα λιμανια. Ανοιξε το wikipedia-2030 και θα δεις. ΣΤΟΥΡΝΕ.
Ε και καπου εκει θα βγαινει ο leav-2030 που δεν θα εχει αλλαξει ο ρολος του γιατι δε θα εκλειψει δυστυχως ποτε το ειδος ανρθωπος-μαιμου και θα λεει ΟΥΓΚ ΟΥΓΚ ΒΛΑΚΑ ΜΕΕΠΕΙΣΕΣ-2030 ΓΕΛΑΩ ΜΕ ΤΑ ΠΟΣΤΣ ΣΟΥ. ΕΙΣΑΙ ΑΝΙΔΕΟΣ ΚΑΙ ΒΛΑΚΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟΡΩ ΓΙΑΤΙ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΑΝΕ ΟΥΓΚ. ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΝΤΟΚΟΥΜΕΝΤΑ ΚΑΙ ΛΕΣ ΤΙΣ ΠΙΠΕΣ ΣΟΥ ΟΥΓΚ ΟΥΓΚ ΟΥΓΚ ΠΑΩ ΝΑ ΦΑΩ ΚΑΜΙΑ ΜΠΑΝΑΝΑ ΝΑ ΣΤΑΝΙΑΡΩ.
Τον πουλο κυριοι.

Σε συμβουλευω να ζητησεις βοηθεια απο καποιον επαγγελματια. Θα ηθελα να σε βοηθησω εγω αλλα δυστυχως δεν μπορω.
υ.γ. Τελικα δεν τρολλαρε

Momergil
14-03-2014, 04:53 PM
Σε συμβουλευω να ζητησεις βοηθεια απο καποιον επαγγελματια. Θα ηθελα να σε βοηθησω εγω αλλα δυστυχως δεν μπορω.
υ.γ. Τελικα δεν τρολλαρε

Τρολάρεις εσύ φτάνει αυτο.

meepeises
14-03-2014, 04:57 PM
http://www.youtube.com/watch?v=Xc2hhef-Nzo

Το 2030 δεν θα υπάρχει ο κόσμος θα έχουν πεθάνει όλοι από καρκίνο, μια μικρή ομάδα ανθρώπων που θα μάθει ότι στο Mymgn κάποιος με το nick meepeises ήξερε την λύση και την ύπαρξη ίασης του AIDS και του καρκίνου αλλά και από που προήλθαν, έτσι αυτή η μικρή ομάδα ανθρώπων επέζησε τελευταία στιγμή με το αντίδοτο που βρήκε και κλείστηκε στο metro της Ρωσίας. Γιατί η επιφάνεια της γης καταστράφηκε από τα ζομπι που εμφανήστηκαν εφόσον το AIDS σε επαφή με τα καρκινικα κύτταρα μεταλάχθηκε σε superduperdavaickaZOMBIwalkingdeadAIDS

DAVAI CYKA PIZDEC

Fuck sorry ...Δε το ειχα σκεφτει ετσι.

p.s. Σας παρακαλω ρε μλκες οποιος εχει καμια μπανανα ας την πεταξει στο μαλακαρο να παει σε καμια γωνιτσα να τη φαει γιατι δε μπορω αλλο να τον ακουω.

DeadManWalkin
14-03-2014, 05:02 PM
Fuck sorry ...Δε το ειχα σκεφτει ετσι.

p.s. Σας παρακαλω ρε μλκες οποιος εχει καμια μπανανα ας την πεταξει στο μαλακαρο να παει σε καμια γωνιτσα να τη φαει γιατι δε μπορω αλλο να τον ακουω.

Δεν θα το ξανακανω.........
ΩΩΩΩΩ υπερτιτανομεγιστότεράστιε διαγαλαξιακέπαντωγνώστη!


http://www.youtube.com/watch?v=dWS6XCDercw

Θα ανέβω σε μια μπανανιά θα αρχίσω να τρώω μπανάνες
Καλύτερα στην μπανανια πάρα να συντάσσω reply posts σε μακακες

meepeises
14-03-2014, 05:04 PM
Δεν θα το ξανακανω.........
ΩΩΩΩΩ υπερτιτανομεγιστότεράστιε διαγαλαξιακέπαντωγνώστη!


http://www.youtube.com/watch?v=dWS6XCDercw

Θα ανέβω σε μια μπανανιά θα αρχίσω να τρώω μπανάνες
Καλύτερα στην μπανανια πάρα να συντάσσω reply posts σε μακακες

Δεν εννοουσα εσενα αλλα τελος παντων.. Οτι νομιζεις κανε.

DeadManWalkin
14-03-2014, 05:05 PM
Δεν εννοουσα εσενα αλλα τελος παντων.. Οτι νομιζεις κανε.

E είπα να ανάψω τα αίματα λίγο ακόμα.

meepeises
14-03-2014, 05:14 PM
E είπα να ανάψω τα αίματα λίγο ακόμα.

Εχω υποσχεθει στον εαυτο μου να μη σκωτιζω τα @@ μου με αριστερους πλεον. Γιαυτο εχω γραψει και στις μπαλαρες μου τον leav.
So dont worry be happy

DeadManWalkin
14-03-2014, 05:25 PM
Εχω υποσχεθει στον εαυτο μου να μη σκωτιζω τα @@ μου με αριστερους πλεον. Γιαυτο εχω γραψει και στις μπαλαρες μου τον leav.
So dont worry be happy

Ε ναι οι αριστεροί δεν σκωτίζουν αρχίδια έχουν αναλάβει αυτή τη θέση οι κεντρώοι και οι δεξιοί τα τελευταία χρό... εεεεε πάντα.

K[a]ne
14-03-2014, 06:11 PM
Ενας ορθολογιστης οπως θες να περνας εσυ η ο πετρος τον εαυτο σας, περνει τα δεδομενα και προσπαθει να τα βαλει σε μια λογικη σειρα, για να βγαλει καποιο συμπερασμα. Δεν περνει ετοιμα συμπερασματα και προσπαθει να τα βαλει στη σειρα για να βγαλει ενα δευτερο συμπερασμα.
Μα ποια δεδομένα; Παρουσίασες μια παρατραβηγμένη τελείως άκυρη συσχέτιση λέξεων χωρίς καμία απόδειξη και περιμένεις να το δεχτούμε χωρίς να πεθάνουμε στα γέλια; Δεν υπάρχει η παραμικρή ένδειξη ή μαρτυρία ή οποιοδήποτε στοιχείο που να στηρίζει αυτό που λες.
Με το ίδιο σκεπτικό και το 11888 δεν είναι όντως τυχαίο και άμα δε πιστεύεις τη βλακοδιαφήμιση δεν είσαι ορθολογιστής!

lol μλκα Αγγελε έχεις ξεφύγει :Ρ

meepeises
14-03-2014, 08:01 PM
Δηλαδη εσυ ρε πετρο οτι πιστευεις εχει στοιχεια?? Απτα? Απλα σου λενε κατι και το πιστευεις γιατι ετσι ειναι η λογικη σου.. Εμενα δεν ειναι ετσι.
Εμαθα απο τις εμπειριες μου να μην πιστευω το παραμικρο απο τι ακουω, μου συμβαινει γυρω μου η οτι διαβαζω.
Προτιμω να προσπαθω να συνδεω μονος μου τα κομματια σε ενα παζλ, παρα να μου το δινουν ετοιμο. Θα μου πεις ετσι ομως ρε φιλε δε ξερεις οτι το αποτελεσμα σου ειναι οκ... Δεκτο το οτι εσυ δε το δεχεσε. Δε σημαινει ομως οτι δε μπορει να ειναι κι ετσι ομως, επειδη ετσι ειπωθηκε αρχικα. Εχουν ειπωθει και ξε-ειπωθει απειρα πραγματα κατα το παρελθον και δε θα ηταν κατι που θα μου φαινοταν περιεργο αν συμβει και σαυτο. Δε νομιζω βεβαια για το συγκεκριμενο να βγει ποτε κατι, γιατι υπαρχουν πολλοι παραμετροι που το κανουν να ειναι απαγορευτικο.
Οταν βλεπεις ομως μπροστα στα ματια σου, να προσπαθουν να αλλαξουν ολοκληρη ιστορια, θες με τη ρεπουση και τους συνωστισμους της, θες με το μακεδονικο θεμα των σκοπιων, η ακομα και να αποκρυψουν γεγονοτα οπως το γνωστο με το κρανιο του σπηλαιου των πετραλωνων και αλλα τετοια που μπορει να μη γινονται και γνωστα, θα επρεπε τουλαχιστον να μπεις σε λιγη σκεψη και να προβληματιστεις.
Το να γινονται αυτα εν ετη 2014 τοσο ξεδιαντροπα χωρις καμια παρεμβαση, οταν υπαρχουν πλεον μεσα οπως το ιντερνετ και ας ειναι και τα μ.μ.ε. , σκεψου τι γινοταν παλιοτερα, που και ο κοσμος μπορει να μην εδινε σημασια σε αυτα και δεν υπηρχαν τα μεσα να διαδωθουν οι ειδησεις. Ποσο μαλλον οταν μιλαμε για μια τριτοκοσμικη ηπειρο, που ακομα και σημερα δεν εχει καμια σχεση με τον σημερινο πολιτισμο.
Με συγχωρεις φιλε πετρο, αλλα οσο και να με λες γραφικο, συνωμοσιολογο, ψεκασμενο και οτι αλλο ωραιο και προτοτυπο ακουνε οποιοι εχουν διαφορετικες αποψεις απο την κοινη γνωμη, απο τα αρχαια κιολας χρονια, εμενα η αποψη μου θα ειναι να μηδενιζω καθετι που θα μου πλασαρεται σα δεδομενο, και θα το διευρενω μονος μου με τη δικια μου κριτικη σκεψη.

leav
14-03-2014, 08:37 PM
Δηλαδη εσυ ρε πετρο οτι πιστευεις εχει στοιχεια?? Απτα? Απλα σου λενε κατι και το πιστευεις γιατι ετσι ειναι η λογικη σου.. Εμενα δεν ειναι ετσι.
Εμαθα απο τις εμπειριες μου να μην πιστευω το παραμικρο απο τι ακουω, μου συμβαινει γυρω μου η οτι διαβαζω.
Προτιμω να προσπαθω να συνδεω μονος μου τα κομματια σε ενα παζλ, παρα να μου το δινουν ετοιμο. Θα μου πεις ετσι ομως ρε φιλε δε ξερεις οτι το αποτελεσμα σου ειναι οκ... Δεκτο το οτι εσυ δε το δεχεσε. Δε σημαινει ομως οτι δε μπορει να ειναι κι ετσι ομως, επειδη ετσι ειπωθηκε αρχικα. Εχουν ειπωθει και ξε-ειπωθει απειρα πραγματα κατα το παρελθον και δε θα ηταν κατι που θα μου φαινοταν περιεργο αν συμβει και σαυτο. Δε νομιζω βεβαια για το συγκεκριμενο να βγει ποτε κατι, γιατι υπαρχουν πολλοι παραμετροι που το κανουν να ειναι απαγορευτικο.
Οταν βλεπεις ομως μπροστα στα ματια σου, να προσπαθουν να αλλαξουν ολοκληρη ιστορια, θες με τη ρεπουση και τους συνωστισμους της, θες με το μακεδονικο θεμα των σκοπιων, η ακομα και να αποκρυψουν γεγονοτα οπως το γνωστο με το κρανιο του σπηλαιου των πετραλωνων και αλλα τετοια που μπορει να μη γινονται και γνωστα, θα επρεπε τουλαχιστον να μπεις σε λιγη σκεψη και να προβληματιστεις.
Το να γινονται αυτα εν ετη 2014 τοσο ξεδιαντροπα χωρις καμια παρεμβαση, οταν υπαρχουν πλεον μεσα οπως το ιντερνετ και ας ειναι και τα μ.μ.ε. , σκεψου τι γινοταν παλιοτερα, που και ο κοσμος μπορει να μην εδινε σημασια σε αυτα και δεν υπηρχαν τα μεσα να διαδωθουν οι ειδησεις. Ποσο μαλλον οταν μιλαμε για μια τριτοκοσμικη ηπειρο, που ακομα και σημερα δεν εχει καμια σχεση με τον σημερινο πολιτισμο.
Με συγχωρεις φιλε πετρο, αλλα οσο και να με λες γραφικο, συνωμοσιολογο, ψεκασμενο και οτι αλλο ωραιο και προτοτυπο ακουνε οποιοι εχουν διαφορετικες αποψεις απο την κοινη γνωμη, απο τα αρχαια κιολας χρονια, εμενα η αποψη μου θα ειναι να μηδενιζω καθετι που θα μου πλασαρεται σα δεδομενο, και θα το διευρενω μονος μου με τη δικια μου κριτικη σκεψη.

Ενα αλλο γνωστο ειναι οτι ειχαμε ηλεκτρονικους υπολογιστες στην Αρχαια Ελλαδα και οτι ειχαμε παει στον Αρη. Ειχαμε χτισει και ναους και μετα ηρθαν οι Αιγυπτιοι τα γατακια και εχτισαν και αυτοι.
Εχω μαθει να μη μου τρωω αυτο που μου παρουσιαζουν με αποδειξεις και μ αρεσει να συνδεω τα κομματια σαν παζλ.

DeadManWalkin
14-03-2014, 08:38 PM
Δηλαδη εσυ ρε πετρο οτι πιστευεις εχει στοιχεια?? Απτα? Απλα σου λενε κατι και το πιστευεις γιατι ετσι ειναι η λογικη σου.. Εμενα δεν ειναι ετσι.
Εμαθα απο τις εμπειριες μου να μην πιστευω το παραμικρο απο τι ακουω, μου συμβαινει γυρω μου η οτι διαβαζω.
Προτιμω να προσπαθω να συνδεω μονος μου τα κομματια σε ενα παζλ, παρα να μου το δινουν ετοιμο. Θα μου πεις ετσι ομως ρε φιλε δε ξερεις οτι το αποτελεσμα σου ειναι οκ... Δεκτο το οτι εσυ δε το δεχεσε. Δε σημαινει ομως οτι δε μπορει να ειναι κι ετσι ομως, επειδη ετσι ειπωθηκε αρχικα. Εχουν ειπωθει και ξε-ειπωθει απειρα πραγματα κατα το παρελθον και δε θα ηταν κατι που θα μου φαινοταν περιεργο αν συμβει και σαυτο. Δε νομιζω βεβαια για το συγκεκριμενο να βγει ποτε κατι, γιατι υπαρχουν πολλοι παραμετροι που το κανουν να ειναι απαγορευτικο.
Οταν βλεπεις ομως μπροστα στα ματια σου, να προσπαθουν να αλλαξουν ολοκληρη ιστορια, θες με τη ρεπουση και τους συνωστισμους της, θες με το μακεδονικο θεμα των σκοπιων, η ακομα και να αποκρυψουν γεγονοτα οπως το γνωστο με το κρανιο του σπηλαιου των πετραλωνων και αλλα τετοια που μπορει να μη γινονται και γνωστα, θα επρεπε τουλαχιστον να μπεις σε λιγη σκεψη και να προβληματιστεις.
Το να γινονται αυτα εν ετη 2014 τοσο ξεδιαντροπα χωρις καμια παρεμβαση, οταν υπαρχουν πλεον μεσα οπως το ιντερνετ και ας ειναι και τα μ.μ.ε. , σκεψου τι γινοταν παλιοτερα, που και ο κοσμος μπορει να μην εδινε σημασια σε αυτα και δεν υπηρχαν τα μεσα να διαδωθουν οι ειδησεις. Ποσο μαλλον οταν μιλαμε για μια τριτοκοσμικη ηπειρο, που ακομα και σημερα δεν εχει καμια σχεση με τον σημερινο πολιτισμο.
Με συγχωρεις φιλε πετρο, αλλα οσο και να με λες γραφικο, συνωμοσιολογο, ψεκασμενο και οτι αλλο ωραιο και προτοτυπο ακουνε οποιοι εχουν διαφορετικες αποψεις απο την κοινη γνωμη, απο τα αρχαια κιολας χρονια, εμενα η αποψη μου θα ειναι να μηδενιζω καθετι που θα μου πλασαρεται σα δεδομενο, και θα το διευρενω μονος μου με τη δικια μου κριτικη σκεψη.

Βασικά όντως μας ψεκάζουν τσεκάρετε τον μεεπεισες. Δεν γίνεται να λες αυτά χωρίς να σε ψεκάζουν.

leav
14-03-2014, 08:39 PM
Βασικά όντως μας ψεκάζουν τσεκάρετε τον μεεπεισες. Δεν γίνεται να λες αυτά χωρίς να σε ψεκάζουν.
ΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑ ΧΑΑ. Ο ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΤΟ ΕΙΧΕ ΠΕΙ. ΦΗΜΕΣ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΜΙΚΡΟΣ ΕΦΤΙΑΧΝΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΑΖΛ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΓΡΑΨΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ.

DeadManWalkin
14-03-2014, 08:41 PM
ΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑ ΧΑΑ. Ο ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΤΟ ΕΙΧΕ ΠΕΙ. ΦΗΜΕΣ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΜΙΚΡΟΣ ΕΦΤΙΑΧΝΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΑΖΛ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΓΡΑΨΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ.

Μήπως έλυνε και κύβους του rubick?

Μάγκες να ξέρετε από δω και πέρα, η θεωρία της σχετικότητας δεν ισχύει, η γη δεν είναι στρογγυλή, δεν υπάρχει θεός (!!!!!!!!!!!!!), το bigbang δεν έγινε ποτέ, οι εξωγήινοι πίνουν καφέ το Σ/Κ στο κολωνάκι, οι πυραμίδες φτιάχτηκαν από κάτι orcs, ο μέγα-Αλέξανδρος ήταν gay και δεν πήγαινε σε πολέμους στην πραγματικότητα ο βουκεφάλας ήταν ανθρωπόμορφος και έκανε αυτός solo τους πολέμους, οι μάγιας ήταν απόγονοι του thor και την αμερική την ανακάλυψε ο καραπιάλης όταν πήγε να μαζέψει την μπάλα μετά από ένα σουτ του έξω από την μεγάλη περιοχή και επίσης δεν είμαστε Έλληνες είμαστε αλβανοί και οι αλβανοί έλληνες (τυχαίο παράδειγμα μην παραξηγηθώ). Γαμήστε τον Ηρόδοτο, τον Θουκιδήδη, τον einstein, τον shrondiger και όλα όσα ξέρετε από δω και πέρα ότι λέει ο μεεπεισες.

Εφόσον εσείς τα όρνια που πολιτισμο διαβάζετε ιστορία και στραβώνεστε ήρθα εγώ να σας διαφωτίσω. Πάρτε λίγο φώς λοιπόν από τον ήλιο που ανατέλει.

leav
14-03-2014, 08:46 PM
Μήπως έλυνε και κύβους του rubick?
Παντως νιωθω συγκινημενος που εχω την τυχη να ειμαι mod στο section που ο meepeises εγραψε τις αληθειες της ζωης.
ΚΑΤΕΒΑ ΣΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΣΟΥ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ. Τετοια μυαλα χρειαζομαστε.
Θα ακολουθησεις συντροφε αριστερε?

meepeises
14-03-2014, 10:20 PM
Σε πρωτη φαση πατε σε κανα μπουρδελο, (γιατι αλλιως ουτε κομμουνιστρια που μαλωσε με την αποτριχωση δε γαματε) μπας και μαθετε τι ειναι αυτο το πραγματακι που κρεμεται αναμεσα στα ποδια σας.
Οταν με το καλο ανακαλυψετε εξωτερικα τουλαχιστον απο τι αποτελειται ενα ανθρωπινο σωμα ( και το δικο σας και του εταιρου φυλλου) τοτε ισως εχει αδειασει καπως η περιοχη, που κανονικα βρισκεται ενας εγκεφαλος, απο τη μαλακια που σας δερνει και μπορεσετε να μιλησετε σαν ατομα της ηλικιας σας.
Ευχαριστω...

DeadManWalkin
14-03-2014, 10:24 PM
Σε πρωτη φαση πατε σε κανα μπουρδελο, (γιατι αλλιως ουτε κομμουνιστρια που μαλωσε με την αποτριχωση δε γαματε) μπας και μαθετε τι ειναι αυτο το πραγματακι που κρεμεται αναμεσα στα ποδια σας.
Οταν με το καλο ανακαλυψετε εξωτερικα τουλαχιστον απο τι αποτελειται ενα ανθρωπινο σωμα ( και το δικο σας και του εταιρου φυλλου) τοτε ισως εχει αδειασει καπως η περιοχη, που κανονικα βρισκεται ενας εγκεφαλος, απο τη μαλακια που σας δερνει και μπορεσετε να μιλησετε σαν ατομα της ηλικιας σας.
Ευχαριστω...

Εμείς γαμάμε μόνο Filfs. Δεξιούς κατα προτίμησην

KawaSakis
14-03-2014, 10:28 PM
Ο Leav τρώει πάντα ΤΡΙΑ!

DeadManWalkin
14-03-2014, 10:36 PM
Ο Leav τρώει πάντα ΤΡΙΑ!

true fact

leav
14-03-2014, 10:40 PM
Σε πρωτη φαση πατε σε κανα μπουρδελο, (γιατι αλλιως ουτε κομμουνιστρια που μαλωσε με την αποτριχωση δε γαματε) μπας και μαθετε τι ειναι αυτο το πραγματακι που κρεμεται αναμεσα στα ποδια σας.
Οταν με το καλο ανακαλυψετε εξωτερικα τουλαχιστον απο τι αποτελειται ενα ανθρωπινο σωμα ( και το δικο σας και του εταιρου φυλλου) τοτε ισως εχει αδειασει καπως η περιοχη, που κανονικα βρισκεται ενας εγκεφαλος, απο τη μαλακια που σας δερνει και μπορεσετε να μιλησετε σαν ατομα της ηλικιας σας.
Ευχαριστω...
Εστειλα τα ποστς στον κυριο Χαρδαβελλα. Μου ζητησε τον αριθμο σου γιατι ενδιαφερεται για μελλοντικη συνεργασια σε νεα εκπομπη που ετοιμαζει.
ΘΑ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ ΦΑΝΑΤΙΚΑ.

meepeises
14-03-2014, 10:58 PM
Εμείς γαμάμε μόνο Filfs. Δεξιούς κατα προτίμησην

ΑΑΑ..καταλαβα...
Favorite movie αυτη ε?
http://www.athinorama.gr/cinema/movie.aspx?id=1007687

DeadManWalkin
14-03-2014, 10:58 PM
ΑΑΑ..καταλαβα...
Favorite movie αυτη ε?
http://www.athinorama.gr/cinema/movie.aspx?id=1007687

No δεν έχω φαβορίτα αν και άκουγα κόκοτα μικρός.

K[a]ne
15-03-2014, 03:30 PM
Δηλαδη εσυ ρε πετρο οτι πιστευεις εχει στοιχεια?? Απτα? Απλα σου λενε κατι και το πιστευεις γιατι ετσι ειναι η λογικη σου.. Εμενα δεν ειναι ετσι.

Ναι. Είτε στοιχεία, είτε δισταυρωμένες πηγές, είτε τουλάχιστον λογικά επιχειρήματα που να βγάζουν νόημα.


Προτιμω να προσπαθω να συνδεω μονος μου τα κομματια σε ενα παζλ, παρα να μου το δινουν ετοιμο.

Ναι οκ το συνδέεις μόνος σου αλλά με στοιχεία που βρίσκεις και όχι με τη φαντασία σου ή με ταινίες του Hollywood... Και όταν συνδέεις κομμάτια πχ από ένα άρθρο που διάβασες για τον καρκίνο, διάβασε πρώτα τι είναι ο καρκίνος τουλάχιστον πριν βγάλεις συμπέρασμα.


Δε σημαινει ομως οτι δε μπορει να ειναι κι ετσι ομως, επειδη ετσι ειπωθηκε αρχικα.

Ε ναι και οι αρχαίοι Έλληνες ήταν εξωγήινοι που προέβλεπαν το μέλλον. Δε σημαίνει ότι δε μπορεί να είναι έτσι επειδή έτσι ειπώθηκε αρχικά!...


Δε νομιζω βεβαια για το συγκεκριμενο να βγει ποτε κατι, γιατι υπαρχουν πολλοι παραμετροι που το κανουν να ειναι απαγορευτικο.
Όπως πχ ότι δεν υπάρχει ούτε ΕΝΑ στοιχείο που να το επιβεβαιώνει. Οι συνομωσίες που συγκαλύπτουν τον Hitler δούλεψαν ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ αποτελεσματικά! Περίεργο όμως που τους ξέφυγαν οι Εβραίοι που γινόντουσαν σαπούνια αλλά όχι το AIDS στους Αφρικανούς! Αλλά ναι ξέχασα... οι συνομωσίες είναι από Εβραίους και Μασώνους οπότε ναι.


Οταν βλεπεις ομως μπροστα στα ματια σου, να προσπαθουν να αλλαξουν ολοκληρη ιστορια, θες με τη ρεπουση και τους συνωστισμους της, θες με το μακεδονικο θεμα των σκοπιων, η ακομα και να αποκρυψουν γεγονοτα οπως το γνωστο με το κρανιο του σπηλαιου των πετραλωνων και αλλα τετοια που μπορει να μη γινονται και γνωστα, θα επρεπε τουλαχιστον να μπεις σε λιγη σκεψη και να προβληματιστεις.

Η ιστορία πάντα γράφεται από τους νικητές. Αυτό δε σημαίνει πως σε μια εποχή σαν τη δική μας που οι πληροφορίες ρέουν και διαρρέουν σε ταχύτατους ρυθμούς (βλ. Snowden) θα ήταν ποτέ δυνατόν να συγκαλύψεις μια τέτοια ανακάλυψη σαν την ίαση του καρκίνου, ειδικά όταν εμπλέκονται άτομα που γιατρεύτηκαν προκειμένου να επαληθευτεί αυτή η ανακάλυψη.


εμενα η αποψη μου θα ειναι να μηδενιζω καθετι που θα μου πλασαρεται σα δεδομενο, και θα το διευρενω μονος μου με τη δικια μου κριτικη σκεψη.

Δεν αρκεί η κριτική σκέψη. Χρειάζεται και (έστω στοιχειώδη) γνώση, ειδικά όταν μιλάμε για επιστημονικές ανακαλύψεις.
Το να δέχεσαι πχ ότι ο καρκίνος είναι μύκητας δεν είναι κριτική σκέψη. Είναι παντελής άγνοια.

Είναι πολύ εύκολο να βλέπεις συνομωσίες παντού, γιατί με τις συνομωσίες μπορείς να δικαιολογήσεις εύκολα και γρήγορα πολλά άσχημα που συμβαίνουν στον κόσμο μας, και να κατηγορήσεις κάποιους άλλους κάπου μακριά για αυτά που συμβαίνουν σε εσένα τώρα. Λυπάμαι που σε στεναχωρώ, αλλά life is a bitch και η φύση εκδικείται και δεν ευθύνεται θελημένα πάντα κάποιος για αυτό.

meepeises
15-03-2014, 04:41 PM
Εδω εσυ πιστευεις οτι ο hitler ειχε μισος για του εβραιους και ηθελε να τους ξεπαστρεψει ρε μαλακα.. Τι να συζηταμε τωρα. Και η ιστοριουλα με τα σαπουνια καλη κι αυτη.. Πιο πιστευτες ειναι οι παραβολες του χριστου.
Τον πουλο πετρο δε μπορω να συζητησω καν με τα αριστερα καρναβαλια να πεταγονται.. Εσυ επισης εχεις μια αποψη καλως η κακως εχω εγω μια αλλη αποψη. Εσυ θεωρεις δεδομενα οτι σου πασαρουν, χωρις να εχεις ιδεα τι ειναι αυτο που σου λενε και πως το ανακαλυψαν η το εξακριβωσαν και απλα το πιστευεις γιατι δε μπορεις να κανεις αλλιως, πειθοντας τον εαυτο σου οτι ολες οι ερευνες που δημοσιευονται ειναι η αληθεια και μονο αυτη και οτι τιποτα δεν μενει κρυφο.
Οι αποψεις μας ειναι εκ διαμετρου αντιθετες. Δεχομαι οτι αυτο πιστευεις, αλλα δεξου οτι κι αυτο που πιστευω εγω, δεν ειναι λιγοτερο πιθανο απο αυτα που πιστευεις εσυ.
Παντου και παντα υπηρχαν αντιθετες φωνες για πολλα ζητηματα. Ολοι αυτοι θεωρουνταν γραφικοι και γελοιοι απο τους ανθρωπους της εποχης τους. Αργοτερα στην ιστορια καποιοι απο αυτους τους γραφικους γιναν ηρωες και μετα θανατον νομπελιστες.
Μονο μια παρακληση.. Μην παρασυρεσαι απο τους ηλιθιους (τυπου leav mikeues)και οταν πας να μου δωσεις ενα παραδειγμα για κατι, χρησιμοποιεις την πιο μεγαλη μαλακια που σου ερχεται εκεινη τη στιγμη στο μυαλο, γιατι πεφτεις στο επιπεδο τους και ειναι κριμα, γιατι αν μη τι αλλο δεν εισαι για εκει.

leav
15-03-2014, 04:46 PM
Εδω εσυ πιστευεις οτι ο hitler ειχε μισος για του εβραιους και ηθελε να τους ξεπαστρεψει ρε μαλακα.. Τι να συζηταμε τωρα. Και η ιστοριουλα με τα σαπουνια καλη κι αυτη.. Πιο πιστευτες ειναι οι παραβολες του χριστου.
Τον πουλο πετρο δε μπορω να συζητησω καν με τα αριστερα καρναβαλια να πεταγονται.. Εσυ επισης εχεις μια αποψη καλως η κακως εχω εγω μια αλλη αποψη. Εσυ θεωρεις δεδομενα οτι σου πασαρουν, χωρις να εχεις ιδεα τι ειναι αυτο που σου λενε και πως το ανακαλυψαν η το εξακριβωσαν και απλα το πιστευεις γιατι δε μπορεις να κανεις αλλιως, πειθοντας τον εαυτο σου οτι ολες οι ερευνες που δημοσιευονται ειναι η αληθεια και μονο αυτη και οτι τιποτα δεν μενει κρυφο.
Οι αποψεις μας ειναι εκ διαμετρου αντιθετες. Δεχομαι οτι αυτο πιστευεις, αλλα δεξου οτι κι αυτο που πιστευω εγω, δεν ειναι λιγοτερο πιθανο απο αυτα που πιστευεις εσυ.
Παντου και παντα υπηρχαν αντιθετες φωνες για πολλα ζητηματα. Ολοι αυτοι θεωρουνταν γραφικοι και γελοιοι απο τους ανθρωπους της εποχης τους. Αργοτερα στην ιστορια καποιοι απο αυτους τους γραφικους γιναν ηρωες και μετα θανατον νομπελιστες.
Μονο μια παρακληση.. Μην παρασυρεσαι απο τους ηλιθιους (τυπου leav mikeues)και οταν πας να μου δωσεις ενα παραδειγμα για κατι, χρησιμοποιεις την πιο μεγαλη μαλακια που σου ερχεται εκεινη τη στιγμη στο μυαλο, γιατι πεφτεις στο επιπεδο τους και ειναι κριμα, γιατι αν μη τι αλλο δεν εισαι για εκει.
Oυτε γεννοκτονιες εγιναν, μαλακιες των Μασονων ηταν για να τη πουνε στον Χιτλερ για το φιλανθρωπικο εργο που εκανε στην Ευρωπη.

takyteiaima
15-03-2014, 04:55 PM
Meepeises grapse ena vivlio re si, na mathei o kosmos tin alitheia

DeadManWalkin
15-03-2014, 04:58 PM
Ρε μεεπεισες, τον μηδενισμό όσων άκουγε τον έκανε ο Σωκράτης πρίν κάτι χιλιάδες χρόνια, ξέρεις ποιά είναι όμως η διαφορά του τότε με το τώρα;

1) Τότε δεν υπήρχε ιστορία, ότι άκουγες, ότι μάθαινες έφτανε ούτως ή άλλως σε σένα διαφορετικό από το αρχικό γεγονός, υπήρχαν όχλοι και μάζες.
2) Την ιστορία που μαθαίνουμε μπορείς να την διαβάσεις από όλες τις μεριές και να βγάλεις τα δικά σου συμπεράσματα, όχι να τις ακυρώνεις όλες και να κάνεις εικασίες με βάση την φαντασία σου.
3) Αν ακυρώσεις όλες τις επιστημονικές μελέτες, όλα τα ιστορικά στοιχεία και γενικά κάθετι ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΟ ε ακυρώνεις τον δυτικό πολιτισμό οπότε αφού δεν σ'αρέσει ο δυτικός πολιτισμός ανέβα σε μια μπανανιά και εσύ.

K[a]ne
15-03-2014, 06:49 PM
Εδω εσυ πιστευεις οτι ο hitler ειχε μισος για του εβραιους και ηθελε να τους ξεπαστρεψει ρε μαλακα.. Τι να συζηταμε τωρα. Και η ιστοριουλα με τα σαπουνια καλη κι αυτη.. Πιο πιστευτες ειναι οι παραβολες του χριστου.

Ενώ το ότι ο Hitler ανακάλυψε και χρησιμοποίησε το AIDS σαν όπλο για gay Αφρικανούς είναι πιο πιστευτό...



Εσυ θεωρεις δεδομενα οτι σου πασαρουν, χωρις να εχεις ιδεα τι ειναι αυτο που σου λενε και πως το ανακαλυψαν η το εξακριβωσαν και απλα το πιστευεις γιατι δε μπορεις να κανεις αλλιως, πειθοντας τον εαυτο σου οτι ολες οι ερευνες που δημοσιευονται ειναι η αληθεια και μονο αυτη και οτι τιποτα δεν μενει κρυφο.


Αυτό είναι δικό σου συμπέρασμα. Εγώ δεν είπα ότι εμπιστεύομαι τυφλά τίποτα. Εγώ διαλέγω να εμπιστεύομαι διασταυρωμένες πηγές (μέχρι αποδείξεως του εναντίου φυσικά) ενώ εσύ επιλέγεις να μην εμπιστεύεσαι τίποτα, να μην διαβάζεις τίποτα, και να βγάζεις ιστορίες από το μυαλό σου. Αν όλοι ήμαστε σαν κι εσένα θα ζούσαμε ακόμα σε σπηλιές γιατί κανείς δε θα εμπιστευόταν καμία επιστημονική ανακάλυψη και πίσω από κάθε τεχνολογικό επίτευγμα θα νομίζαμε ότι υπήρχουν συνομωσίες και γενικότερα θα εμπιστευόμασταν μόνο το ρόπαλό μας.


δεν ειναι λιγοτερο πιθανο απο αυτα που πιστευεις εσυ.

Από τη στιγμή που δεν έχεις καμία απολύτως ένδειξη ή απόδειξη για όσα λες φυσικά και είναι πιο πιθανό να ισχύει αυτό που έχω διαβάσει από εκατοντάδες διαφορετικές πηγές και μαρτυρίες.


Παντου και παντα υπηρχαν αντιθετες φωνες για πολλα ζητηματα. Ολοι αυτοι θεωρουνταν γραφικοι και γελοιοι απο τους ανθρωπους της εποχης τους. Αργοτερα στην ιστορια καποιοι απο αυτους τους γραφικους γιναν ηρωες και μετα θανατον νομπελιστες.

Αν έχεις ενδείξεις ή αποδείξεις για το αντίθετο από κάτι από αυτά που λέω ευχαρίστως να τις συζητήσουμε. Για την ώρα το μόνο που έχεις δώσει σε αυτό το thread είναι ιστορίες βγαλμένες από το μυαλό σου που τις ονομάζεις "κριτική σκέψη". Επίσης, δε ζούμε στο Μεσαίωνα ούτε στον καιρό της Ιεράς Εξέτασης.



Μονο μια παρακληση.. Μην παρασυρεσαι απο τους ηλιθιους (τυπου leav mikeues)

Προτιμώ να τους ακούω και να κρίνω μόνος μου με την εμπειρία και τις γνώσεις μου αν και πότε λένε μαλακίες και πότε μιλάνε λογικά, παρά να τους απορρίπτω de facto.


Και φυσικά μπορείς να πιστεύεις ότι γουστάρεις και ότι μας εξουσιάζουν εξωγήινοι Εβραίοι Μασώνοι που μας ψεκάζουν με τον μύκητα του καρκίνου. Το πρόβλημα είναι όταν προσπαθείς να διαδώσεις τέτοια παραμύθια και σε νέους που ακόμα διαμορφώνουν γνώσεις και απόψεις και που μεθαύριο θα κριθεί η ζωή τους από το αν θα δεχθούν/εμπιστευτούν ένα φάρμακο ή όχι.

meepeises
15-03-2014, 07:40 PM
Μια αρρωστημενη προσωπικοτητα οπως ο hitler δεν το ειχε σε τιποτα να δωσει εντολη να δημιουργηθει κατι ωστε να σκοτωσει τους gay και τους μαυρους ωστε να εκπληρωσει το σχεδιο του για την αρια φυλη.
Και ειναι τοσο πιστευτο, οσο αυτο http://www.enstoloi.gr/2013/05/blog-post_760.html
αυτο http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A7%CE%B7%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%AC_%CF%8C%CF%80% CE%BB%CE%B1
αυτο http://www.tovima.gr/science/article/?aid=329368
αυτο http://www.pame.gr/news/kosmos/xioni-ski.html
ασχετα μεταξυ τους το ενα με το αλλο φυσικα, αλλα οχι ασχετα με το συνολο τους.

Με ενα προχειρο search βρηκα κι αυτο. Δεν ελεγξα την εγκυροτητα του επειδη βιαζομαι, αλλα ισως βοηθησει.
Σκοτεινά πειράματα από το παρελθόν των ΗΠΑ
Σήμερα μπορεί να φαίνεται αδιανόητο, κάποτε όμως οι ερευνητές που εργάζονταν για την αμερικανική κυβέρνηση δεν δίσταζαν να πειραματίζονται σε κρατούμενους και τρόφιμους ιδρυμάτων, συνήθως εν αγνοία τους. Το σκοτεινό παρελθόν της ιατρικής έρευνας έρχεται τώρα στο φως από το Associated Press.Οι περισσότερες από 40 έρευνες που αποκαλύπτει το πρακτορείο πραγματοποιήθηκαν πριν από 40 έως 80 χρόνια -ακόμα και μετά την καταδίκη των γιατρών ναζί που πειραματίζονταν σε Εβραίους.

Το θέμα αναμένεται να συζητηθεί σε συνεδρίασης μιας επιτροπής Βιοηθικής που διόρισε η αμερικανική κυβέρνηση. Αφορμή για τη συνεδρίαση ήταν η πρόσφατη αποκάλυψη για μια έρευνα που πραγματοποιήθηκε πριν από 65 χρόνια, όταν ομοσπονδιακοί γιατροί μόλυναν εσκεμμένα με σύφιλη κρατούμενους στη Γουατεμάλα.

Όλες οι έρευνες που αποκαλύπτει τώρα το AP παραβιάζουν την αρχή της Ιατρικής «ου βλάψεις». Ορισμένες μάλιστα δεν φαίνονται να είχαν κάποια πρακτική χρησιμότητα, πέρα από το να ικανοποιήσουν την αρρωστημένη περιέργεια των ερευνητών.

Μερικά παραδείγματα:
Σε ομοσπονδιακή μελέτη του 1942, ένα πειραματικό εμβόλιο κατά της γρίπης χορηγήθηκε σε τρόφιμους ψυχιατρικού ασύλου, οι οποίοι αργότερα εκτέθηκαν εσκεμμένα στον ιό. Ένας από τους ερευνητές ήταν ο Δρ Τζόνας Σολκ, ο οποίος έγινε διάσημος μια δεκαετία αργότερα, ως εφευρέτης του εμβολίου κατά της πολιομυελίτιδας.
Σε μελέτες που πραγματοποιήθηκαν με ομοσπονδιακή χρηματοδότηση τη δεκαετία του 1940, τρόφιμοι ψυχιατρικών κλινικών στο Κονέκτικατ μολύνθηκαν με ηπατίτιδα. Επικεφαλής των πειραμάτων ήταν ο Δρ Πολ Χέιβενς ο νεώτερος, ένας από τους πρώτους επιστήμονες που αναγνώρισε τους διαφορετικούς τύπους ηπατίτιδας.
Στα μέσα της δεκαετίας του 1940, κρατούμενοι σωφρονιστικού ιδρύματος στο Δυτικό Κόκσακι κλήθηκαν να καταπιούν αφιλτράριστο εναιώρημα από κόπρανα. Στόχος ήταν να μελετηθεί ο τρόπος μετάδοσης μιας θανατηφόρου γαστρεντερίτιδας. Δεν υπάρχουν ενδείξεις ότι οι τρόφιμοι γνώριζαν σε τι υποβάλλονταν, ή αν ανταμείφθηκαν για την προσφορά τους.
Έρευνα στο Πανεπιστήμιο της Μινεσότα την ίδια περίοδο μόλυνε 11 δημόσιους υπάλληλους με ελονοσία. Ορισμένοι μάλιστα υποβλήθηκαν σε κοπιαστική χειρωνακτική εργασία, και έχασαν κατά μέσο όρο επτά κιλά. Ένας από τους ερευνητές ήταν ο διατροφολόγος Άνσελ Κις, ο οποίος αργότερα διαμόρφωσε το διαιτολόγιο του αμερικανικού στρατού και προώθησε την ιδέα της μεσογειακής δίαιτας.
Τη δεκαετία του 1950, έρευνα για λογαριασμό της κυβέρνησης μόλυνε 24 κρατούμενους στην Ατλάντα με γονόρροια. Το βακτήριο διοχετεύθηκε απευθείας μέσω της ουρήθρας. Η μελέτη δημοσιεύτηκε στην Επιθεώρηση του Αμερικανικού Ιατρικού Συλλόγου, χωρίς να διευκρινίζονται οι συνθήκες του πειράματος.
To 1919, ο Λ.Λ Στάνλεϊ, γιατρός στη φυλακή του Σαν Κουέντιν, προσπάθησε να αναζωογονήσει ηλικιωμένους άνδρες μεταμοσχεύοντάς τους όρχεις από ζώα και από νεκρούς θανατοποινίτες. Δημοσίευμα της Washington Post το Νοέμβριο του 1919 έκανε λόγο για πειράματα που θα αποκάλυπταν την «Πηγή της Νεότητας».


Γιατρός της φυλακής Χόλμσμπεργκ κάνει ερωτήσεις σε έναν από τους «εθελοντές» της μελέτης του το 1966

Η αρχή του τέλους για αυτού του είδους τα ανήθικα πειράματα ήρθε με τρεις αποκαλύψεις τη δεκαετία του 1960:
Η πρώτη ήρθε στο φως το 1963. Οι ερευνητές έκαναν ενέσεις με καρκινικά κύτταρα σε 19 ηλικιωμένους και ανήμπορους ασθενείς στο Εβραϊκό Νοσοκομείο Χρόνιων Νοσημάτων στη Νέα Υόρκη. Ο δικηγόρος Ουίλιαμ Χάιμαν, μέλος του διοικητικού συμβουλίου του νοσοκομείου, αντέδρασε στην έρευνα και ανάγκασε τη διοίκηση να δεσμευτεί ότι θα ζητά τη συγκατάθεση των ασθενών.
Η δεύτερη αποκάλυψη αφορούσε πειράματα που πραγματοποιήθηκαν το διάστημα 1963-66 σε σχολείο της Νέας Υόρκης για παιδιά με νοητικά προβλήματα. Τα παιδιά μολύνθηκαν εσκεμμένα με ηπατίτιδα προκειμένου να μελετηθεί η δράση ενός υποψήφιου φαρμάκου, της γ-σφαιρίνης.
Το τέλος της ανήθικης έρευνας φέρεται να ήρθε το 1972 με τη διαβόητη μελέτη του Τάσκετζι: Γιατροί στην Αλαμπάμα παρακολούθησαν 600 Αφροαμερικανούς, οι οποίοι έπασχαν από σύφιλη, αλλά δεν τους προσφέρθηκε θεραπεία με αντιβιοτικά.

Γεγονός είναι ότι οι αντιλήψεις για την ιατρική έρευνα ήταν πολύ διαφορετικές στο παρελθόν, όταν τα λοιμώδη νοσήματα σκότωναν περισσότερους ανθρώπους από ό,τι σήμερα. «Υπήρχε τότε μια διαφορετική αντίληψη -που δεν υπάρχει σήμερα- ότι η θυσία για το καλό του έθνους ήταν σημαντική» σχολιάζει η Λόρα Σταρκ, καθηγήτρια του Πανεπιστημίου Wesleyan, η οποία γράφει βιβλίο για τα σκοτεινά ομοσπονδιακά πειράματα.

Σήμερα, τέτοιου είδους έρευνες είναι δύσκολο έως αδύνατο να πραγματοποιηθούν και να παραμείνουν στο σκοτάδι: τα ΜΜΕ είναι πιο ευαισθητοποιημένα, και οι ερευνητές είναι υποχρεωμένοι να ακολουθούν κανόνες και να ζητούν άδεια από επιτροπές Βιοηθικής.

Γεγονός όμως είναι ότι πολλές αμερικανικές μελέτες διεξάγονται σε άλλες χώρες, και πολλές από αυτές δεν ελέγχονται ποτέ.

Μετά την πρόσφατη απολογία των ΗΠΑ για όσα συνέβησαν στη Γουατεμάλα πριν από 65 χρόνια, η επιτροπή Βιοηθικής του Μπαράκ Ομπάμα αναμένεται να υποβάλει έκθεση για τα πειράματα αυτά έως το Σεπτέμβριο. πηγη (http://www.esperos-paranormal.com/index/skotein_peir_mata_ap_to_parelth_n_twn_hpa/0-536)

meepeises
15-03-2014, 07:57 PM
Αντε και ενα ακομα πριν φυγω.
http://www.proionta-tis-fisis.info/i-amerikaniki-istoria-ton-piramatismon-se-anthropous.html

Αυτα τα λιγα... Ποιος ξερει ποσα αλλα που δεν γιναν ποτε γνωστα.

leav
15-03-2014, 08:22 PM
Εμενα μ αρεσει η λογικη σε αυτο. Σκοτωσε ΧΙΛΙΑΔΕΣ μεσα σε μια ημερα, δεν ειχε ηθικους φραγμους αλλα τι θα κανει για να σκοτωσει τους μαυρους? "Φυσικα θα φτιαξω εναν σουπερ ιο για να τους βασανιζω και οχι μονο αυτο αλλα θα ρισκαρω και τη μεταδοση στον λαο μου."

Αυτα γιατι τα πιστευεις ομως και δεν θεωρεις οτι ειναι συκοφαντιες ? Γιατι ουτε εσυ πιστεψες ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ με αποδειξεις που παρατεθηκε παραπανω.
Επισης ειναι γνωστα τα ιατρικα πειραματα που γινοντουσαν τοτε, δεν μας λες κατι καινουργιο ουτε κατι που μας συγκλονιζει.

DeadManWalkin
15-03-2014, 09:44 PM
48832

meepeises
16-03-2014, 06:10 PM
Εμενα μ αρεσει η λογικη σε αυτο. Σκοτωσε ΧΙΛΙΑΔΕΣ μεσα σε μια ημερα, δεν ειχε ηθικους φραγμους αλλα τι θα κανει για να σκοτωσει τους μαυρους? "Φυσικα θα φτιαξω εναν σουπερ ιο για να τους βασανιζω και οχι μονο αυτο αλλα θα ρισκαρω και τη μεταδοση στον λαο μου."

Αυτα γιατι τα πιστευεις ομως και δεν θεωρεις οτι ειναι συκοφαντιες ? Γιατι ουτε εσυ πιστεψες ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ με αποδειξεις που παρατεθηκε παραπανω.
Επισης ειναι γνωστα τα ιατρικα πειραματα που γινοντουσαν τοτε, δεν μας λες κατι καινουργιο ουτε κατι που μας συγκλονιζει.

Τι χιλιαδες?? Δισεκατομμυρια σκοτωνε...
Ηταν πολυ ευκολο να παει να ξεπαστρεψει ολη την αφρικη ετσι απλα. Πατουσε ενα κουμπι και πεθαιναν τα μιλιουνια ετσι απλα. Ειχε και mass teleport και κατεβαζε μια στρατια φανταρια κατω στους niggers και γαμουσε κι εδερνε.
Ο πολιτισμενος κοσμος (αρια φυλη κατ αυτον) μεσω της υγιεινης δε θα κολουσε τον ιο του. Περα απο τους gay τα πρεζονια υπο φυσιολογικες συνθηκες δε θα κολουσε κανενας απο το δικο του λαο... Παρολαυτα δε χρειαζεται να το δικαιολογησω και καπως. Για ενα αρρωστο μυαλο μιλαμε οχι για μια ιδιοφυια.
Α τωρα γιναν γνωστα τα πειραματα??? Πριν ηταν απλα στο μυαλο μου... Αφου δεν βγηκαν ποτε τα αποτελεσματα τους μεσα στα ιατρικα φορουμ και οι μελετες τους σε δημοσιες συζητησεις... Πως ηταν γνωστα??? Αλλωστε ετσι συνηθιζουν να κανουν ολοι... Τα βγαζουν ολα στη φορα και μετα χτυπαν και μια κοινοποιηση στο fb του kane για να τα διαβασει.

meepeises
16-03-2014, 06:21 PM
Αντε και επειδη ξερω τι καλα κομμουνια ειστε τι σας εχω εγω???
http://www2.rizospastis.gr/story.do?id=6127271&publDate=1/3/2011
Και αυτο
http://www.mousaios.gr/%CE%B7-%CE%BD%CE%BF%CF%83%CE%B7%CF%81%CE%BF%CF%84%CE%B7%C F%84%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%B1%CE%BD%CE%B8%CF%81%CF%89%CF%80%CE%B9%CE%BD%C E%BF%CF%85-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B5%CF%86%CE%B1%CE%BB%CE%BF/

leav
16-03-2014, 06:48 PM
Τι χιλιαδες?? Δισεκατομμυρια σκοτωνε...
Ηταν πολυ ευκολο να παει να ξεπαστρεψει ολη την αφρικη ετσι απλα. Πατουσε ενα κουμπι και πεθαιναν τα μιλιουνια ετσι απλα. Ειχε και mass teleport και κατεβαζε μια στρατια φανταρια κατω στους niggers και γαμουσε κι εδερνε.
Ο πολιτισμενος κοσμος (αρια φυλη κατ αυτον) μεσω της υγιεινης δε θα κολουσε τον ιο του. Περα απο τους gay τα πρεζονια υπο φυσιολογικες συνθηκες δε θα κολουσε κανενας απο το δικο του λαο... Παρολαυτα δε χρειαζεται να το δικαιολογησω και καπως. Για ενα αρρωστο μυαλο μιλαμε οχι για μια ιδιοφυια.
Α τωρα γιναν γνωστα τα πειραματα??? Πριν ηταν απλα στο μυαλο μου... Αφου δεν βγηκαν ποτε τα αποτελεσματα τους μεσα στα ιατρικα φορουμ και οι μελετες τους σε δημοσιες συζητησεις... Πως ηταν γνωστα??? Αλλωστε ετσι συνηθιζουν να κανουν ολοι... Τα βγαζουν ολα στη φορα και μετα χτυπαν και μια κοινοποιηση στο fb του kane για να τα διαβασει.
Καταφεραν να ανακαλυψουν τον ιο μεσα στα εργαστηρια τη δεκαετια του 80.. Αυτο σημαινει οτι δεν ειχαν τη δυνατοτητα οχι να τον κατασκευασουν ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΑΝΙΧΝΕΥΣΟΥΝ γιατι απλα δεν ειχαν τη δυνατοτητα να το κανουν.
Επισης περα απο το σεξ , υπαρχουν κ αλλοι τροποι να κολλησει καποιος AIDS.
Επιπλεον δεν ηταν ολοι οι λευκοι συμφωνοι με αυτο που εκανε ο Χιτλερ... Δεν θα εκανε ποτε κατι τοσο ριψοκινδυνο που θα μπορουσε να στραφει εναντιον του και θα επαιρνε ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ για να γινει.
Μηπως αμφισβητεις κιολας οτι πεθαναν εκατομμυρια? Μηπως εσυ στο μυαλο σου εχεις φτιαξει καποιο αλλο παζλ παλι?
Φιλε εισαι απλα τραγικος οσο δεν παει. Δεν δεχεσαι καμια αληθεια αλλα περιεργως δεχεσαι καθε μαλακια που γραφει καποιος σε ενα blog της δεκαρας και δεν στο στηριζει με καμια λογικη αποδειξη.

Οχι ρε δεν ηταν γνωστα , μη το ξαναπεις... Δεν ειχε γινει χαμος τη δεκαετια του 50', οχι... Αλλα ξεχασα δεν διαβαζεις κατι που δεν εχει γραφτει σε blog, κατεβασε αμασητα οτι σου γραφουν εκει.
Btw να αμφισβητησεις κατι πρεπει να το γνωρισεις, για να το γνωρισεις πρεπει να το διαβασεις κατι που εσυ , οπως λες συνεχεια, δεν κανεις γιατι λενε ολοι μαλακιες κατα τη γνωμη σου.
Για να ξερεις, ο μονος που λεει μαλακιες εδω μεσα εισαι εσυ.


edit: Γιατι ειδα τα παραπανω που ποσταρες.
Ρε εισαι χαζος η τον παριστανεις τοσο καλα?
ΣΟΥ ΞΑΝΑΛΕΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΑ. Μαλιστα ηταν κ κατι αναμενομενο για την εποχη. Γιατι? Γιατι η ανθρωπινη ζωη δεν ειχε καμια αξια ή μαλλον η ζωη εγκληματιων,ψυχικα αρρωστων κλπ δεν ειχε αξια και πειραματιζοντουσαν πανω τους.
Ηταν εποχες που η επιστημη ειχε προχωρησει πολυ και ηθελε να μαθει τι δυνατοτητες ειχε και επισης δεν υπηρχαν ΟΡΙΑ.

K[a]ne
16-03-2014, 10:11 PM
Ακόμα και το άρθρο που Postαρες το γράφει ότι τα πειράματα και τα αποτελέσματά τους έχουν βρεθεί και είναι γνωστά...

The_New_Guy
16-03-2014, 10:43 PM
Χάνουμε την ουσία. Ακόμα και τα πειράματα που γίνονταν (απάνθρωπα ναι) γίνονταν για την αντιμετώπιση ασθενειών και όχι για την δημιουργεία.

meepeises
16-03-2014, 11:06 PM
Οταν γινοταν δεν ηταν καθολου γνωστα σε κανεναν.. Ουτε καν στους ιδιους που πηραν μερος σαν πειραματοζωα.
Αλλα ναι οκ... Αυτα θα ηταν ολα. Δεν εχουν γινει πουθενα αλλα τετοια, ουτε συνεχιζονται να γινονται. Καθε ερευνητης που σεβεται τον εαυτο του, κανει για καθε ερευνα του, ποστ καθε μερα στο fb, στο twitter και λαμβανουμε πληρη γνωση για το καθετι που συμβαινει. Ευτυχως ολοι δουλευουν για το καλο μας... Τι χαρουμενοι ειμαστε που μπορουμε να κοιμομαστε καθε βραδυ εχοντας γνωση.

Btw leav σε καθε σου ποστ γινεσαι ολο και χειροτερος.. Καλυτερα ηταν οταν απλα προσπαθουσες να κανεις τον καραγκιοζη και δεν εδειχνες ποσο μικρο ειναι το iq σου.
Πιστευω οτι ακομα κι εσυ αν μπεις σε ενα εργαστηριο με ιους μυκητες και διαφορα επιβλαβη στοιχεια και τα κανεις μια μιξη, μολις τα ποτησεις σε καποιον κατι θα παθει. Αυτο δε σημαινει οτι επειδη το εκανες εσυ, εχεις και την λυση για το πως να το αντιμετωπισεις οταν θα προκαλεσει κατι σαυτο που το πηρε.
β) δεν ειπα οτι θεωρουσε ολους τους λευκους αρια φυλη. Απλα ενας ρατσιστης μισει πιο πολυ απο ολα τους μαυρους και τους gay.
γ) το οτι σε ειρωνευομαι για τις πιπες που λες οτι σκοτωνε χιλιαδες καθε μερα δε σου περασε απο το μυαλο ε?
δ) οχι δεν ηταν γνωστα ουτε τοτε ουτε τωρα. Αν καταλαβες καλα τωρα θα βγει μια επιτροπη που θα βγαλει (οσα εχουν γινει γνωστα φυσικα) τα πειραματα που ειχαν γινει και θα δημοσιευτει κοντα στο φθινοπωρο.
ε) Για πριν 50-60 χρονια ηταν αναμενομενο να κανουν πειραματα μυστικα και παρανομα, ενω τωρα πλεον το χουν μαξαρει και γνωριζουν τα παντα επομενως δε χρειαζεται τιποτα. fuck logic.

@ kane.
Οκ ειναι πλεον γνωστα.
Αν υπηρχε μια ανεπισημη πηγη, γιατι δε πιστευω να περιμενεις να βγει η κυβερνηση των Η.Π.Α. της Ρωσιας Της Ιαπωνιας και οποια αλλη, να σου πει οτι εγω κανω unofficial πειραματα για τον καρκινο, για το aids, για να πεταξω καρκινο στον αντιπαλο μου σε περιπτωση πολεμου και δε ξερω κι εγω τι αλλο, θα την πιστευες?
Αν οχι γιατι?
Γιατι θα τους πεις γραφικους συνωμοσιολογους? Επειδη δε θα βγουν οι ιδιοι να στο πουν?
Αν εβγαιναν μετα απο χρονια πλεον και λεγαν οτι, ναι εμεις κανουμε αυτην την ερευνα ποτιζοντας καρκινο καποιους για να δουμε πως να τον αντιμετωπισουμε τι θα ελεγες??
Γιατι οι επομενοι που θα βγαιναν να πουν παλι οτι γινονται πειραματα που δε μαθαινεις ποτε, θα ηταν γραφικοι βλακες??
Για ποιο λογο ειναι γραφικος βλακας ενας που λεει οτι ισως βρηκε μια θεραπεια για τον καρκινο? Επειδη θα ηταν ισως μια παμφηνη λυση?
Για ποιον λογο η μουχλα -> πενικιλινη, καταφερε να σωσει απειρο κοσμο, απο απλες σημερα ασθενειες και δε μπορει να συμβαινει κατι αντιστοιχο και με τον καρκινο?
Γιατι σημερα οποιος βγει και πει οτι ισως βρηκα κατι για την αντιμετωπιση του καρκινου, αμεσως θεωρειται γραφικος και βλακας?
Αν ειχε την ιδια αντιμετωπιση ο Φλεμινγκ θα πεθαινε ο κοσμος σημερα ακομα και απο απλο κρυολογημα.

leav
16-03-2014, 11:10 PM
Οταν γινοταν δεν ηταν καθολου γνωστα σε κανεναν.. Ουτε καν στους ιδιους που πηραν μερος σαν πειραματοζωα.
Αλλα ναι οκ... Αυτα θα ηταν ολα. Δεν εχουν γινει πουθενα αλλα τετοια, ουτε συνεχιζονται να γινονται. Καθε ερευνητης που σεβεται τον εαυτο του, κανει για καθε ερευνα του, ποστ καθε μερα στο fb, στο twitter και λαμβανουμε πληρη γνωση για το καθετι που συμβαινει. Ευτυχως ολοι δουλευουν για το καλο μας... Τι χαρουμενοι ειμαστε που μπορουμε να κοιμομαστε καθε βραδυ εχοντας γνωση.

Btw leav σε καθε σου ποστ γινεσαι ολο και χειροτερος.. Καλυτερα ηταν οταν απλα προσπαθουσες να κανεις τον καραγκιοζη και δεν εδειχνες ποσο μικρο ειναι το iq σου.
Πιστευω οτι ακομα κι εσυ αν μπεις σε ενα εργαστηριο με ιους μυκητες και διαφορα επιβλαβη στοιχεια και τα κανεις μια μιξη, μολις τα ποτησεις σε καποιον κατι θα παθει. Αυτο δε σημαινει οτι επειδη το εκανες εσυ, εχεις και την λυση για το πως να το αντιμετωπισεις οταν θα προκαλεσει κατι σαυτο που το πηρε.
β) δεν ειπα οτι θεωρουσε ολους τους λευκους αρια φυλη. Απλα ενας ρατσιστης μισει πιο πολυ απο ολα τους μαυρους και τους gay.
γ) το οτι σε ειρωνευομαι για τις πιπες που λες οτι σκοτωνε χιλιαδες καθε μερα δε σου περασε απο το μυαλο ε?
δ) οχι δεν ηταν γνωστα ουτε τοτε ουτε τωρα. Αν καταλαβες καλα τωρα θα βγει μια επιτροπη που θα βγαλει (οσα εχουν γινει γνωστα φυσικα) τα πειραματα που ειχαν γινει και θα δημοσιευτει κοντα στο φθινοπωρο.
ε) Για πριν 50-60 χρονια ηταν αναμενομενο να κανουν πειραματα μυστικα και παρανομα, ενω τωρα πλεον το χουν μαξαρει και γνωριζουν τα παντα επομενως δε χρειαζεται τιποτα. fuck logic.

@ kane.
Οκ ειναι πλεον γνωστα.
Αν υπηρχε μια ανεπισημη πηγη, γιατι δε πιστευω να περιμενεις να βγει η κυβερνηση των Η.Π.Α. της Ρωσιας Της Ιαπωνιας και οποια αλλη, να σου πει οτι εγω κανω unofficial πειραματα για τον καρκινο, για το aids, για να πεταξω καρκινο στον αντιπαλο μου σε περιπτωση πολεμου και δε ξερω κι εγω τι αλλο, θα την πιστευες?
Αν οχι γιατι?
Γιατι θα τους πεις γραφικους συνωμοσιολογους? Επειδη δε θα βγουν οι ιδιοι να στο πουν?
Αν εβγαιναν μετα απο χρονια πλεον και λεγαν οτι, ναι εμεις κανουμε αυτην την ερευνα ποτιζοντας καρκινο καποιους για να δουμε πως να τον αντιμετωπισουμε τι θα ελεγες??
Γιατι οι επομενοι που θα βγαιναν να πουν παλι οτι γινονται πειραματα που δε μαθαινεις ποτε, θα ηταν γραφικοι βλακες??
Για ποιο λογο ειναι γραφικος βλακας ενας που λεει οτι ισως βρηκε μια θεραπεια για τον καρκινο? Επειδη θα ηταν ισως μια παμφηνη λυση?
Για ποιον λογο η μουχλα -> πενικιλινη, καταφερε να σωσει απειρο κοσμο, απο απλες σημερα ασθενειες και δε μπορει να συμβαινει κατι αντιστοιχο και με τον καρκινο?
Γιατι σημερα οποιος βγει και πει οτι ισως βρηκα κατι για την αντιμετωπιση του καρκινου, αμεσως θεωρειται γραφικος και βλακας?
Αν ειχε την ιδια αντιμετωπιση ο Φλεμινγκ θα πεθαινε ο κοσμος σημερα ακομα και απο απλο κρυολογημα.

Και μετα αναρωτιουνται γιατι ειμαστε σκατα χωρα. Παρε εδω μυαλο ΝΕΟΥ ανθρωπου.
Μιας κ μενεις στον Θερμαικο κοντα, βαψου μπλε κ βουτα. Φευγω απο το thread. Μονο μαλακιες διαβαζω κ ξοδευω τσαμπα φαια ουσια

ενα μικρο edit : Τα ερωτηματα προς τον kane εχουν απλα πολυ γελιο, thanks meepeises, AXAXAXAXAA Moυ εφτιαξες το βραδυ.
Αν πραγματικα αναρωτιεσαι γιατι μπορουμε να γιατρευσουμε απλα κρυολογηματα και οχι τον καρκινο.. ΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΑ ΧΧΑΑΧΧΑΑΧΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧ (Χ10 σειρες.)

meepeises
16-03-2014, 11:53 PM
true... Οι αρρωστιες που ιαθηκαν απο την απλη μουχλα εχουν σκοτωσει εκατομμυρια παραπανω κοσμο.

Obs.NinJaZz
17-03-2014, 12:04 AM
Μπορώ με σιγουριά να πω ότι ο 85χρονος παππούς μου που δεν ξέρει να διαβάζει και να γράφει και έζησε κατοχή, εμφύλιο και χούντα και έχει περάσει 3 εγκεφαλικά έχει πολύ πιο ορθολογική αντίληψη για τον κόσμο απ' ότι ο meepeises.

K[a]ne
17-03-2014, 09:32 AM
Γιατι σημερα οποιος βγει και πει οτι ισως βρηκα κατι για την αντιμετωπιση του καρκινου, αμεσως θεωρειται γραφικος και βλακας?


Γιατί:

Ο καρκίνος έχει πολλές διαφορετικές μορφές και το να βρεθεί μια ενιαία θεραπεία είναι μάλλον απίθανο εώς και αδύνατο. Το πιο πιθανό είναι να βρεθεί θεραπεία για ένα είδος καρκίνου πράγμα που συμβαίνει ήδη.
Αν σήμερα κάποιος βγει και πει ότι βρήκα κάτι για την αντιμετώπιση του καρκίνου, θα πρέπει να παρέχει επιστημονικά στοιχεία και αποδείξεις για το πως κατέληξε σε αυτό το συμπέρασμα. Όταν ζούσε η Curie ή ο Flemming ή ο Κοπέρνικος τα πράγματα ήταν διαφορετικά.
Αν σήμερα κάποιος βγει και πει ότι βρήκα κάτι για την αντιμετώπιση του καρκίνου, θα πρέπει να το δημοσιεύσει σε έγκυρο επιστημονικό περιοδικό, το οποίο για να γίνει θα πρέπει να περάσει από review ειδικών στο θέμα (peer review), γιατί έτσι λειτουργεί η επιστήμη σήμερα. Σίγουρα δεν είναι το τέλειο σύστημα, αλλά για τέτοια μεγάλη ανακάλυψη ο έλεγχος συνήθως είναι καλύτερος.
Αν σήμερα κάποιος βγει και πει ότι βρήκα κάτι για την αντιμετώπιση του καρκίνου, δε θα το δημοσιεύσει σε τυχαίο blog στο internet γιατί δε θα τον πιστέψει κανείς παρά μόνο οι συνομωσιολόγοι. Ακόμα κι αν το κάνει, θα πρέπει να υπάρχει link σε τουλάχιστον μια επιστημονική δημοσίευση που να περιγράφει κάποια πειράματα και αποτελέσματα για να τον πάρει κανείς στα σοβαρά.
Ο καρκίνος δεν είναι μύκητας.

leav
17-03-2014, 09:40 AM
ne;1235371']Γιατί:

Ο καρκίνος έχει πολλές διαφορετικές μορφές και το να βρεθεί μια ενιαία θεραπεία είναι μάλλον απίθανο εώς και αδύνατο. Το πιο πιθανό είναι να βρεθεί θεραπεία για ένα είδος καρκίνου πράγμα που συμβαίνει ήδη.
Αν σήμερα κάποιος βγει και πει ότι βρήκα κάτι για την αντιμετώπιση του καρκίνου, θα πρέπει να παρέχει επιστημονικά στοιχεία και αποδείξεις για το πως κατέληξε σε αυτό το συμπέρασμα. Όταν ζούσε η Curie ή ο Flemming ή ο Κοπέρνικος τα πράγματα ήταν διαφορετικά.
Αν σήμερα κάποιος βγει και πει ότι βρήκα κάτι για την αντιμετώπιση του καρκίνου, θα πρέπει να το δημοσιεύσει σε έγκυρο επιστημονικό περιοδικό, το οποίο για να γίνει θα πρέπει να περάσει από review ειδικών στο θέμα (peer review), γιατί έτσι λειτουργεί η επιστήμη σήμερα. Σίγουρα δεν είναι το τέλειο σύστημα, αλλά για τέτοια μεγάλη ανακάλυψη ο έλεγχος συνήθως είναι καλύτερος.
Αν σήμερα κάποιος βγει και πει ότι βρήκα κάτι για την αντιμετώπιση του καρκίνου, δε θα το δημοσιεύσει σε τυχαίο blog στο internet γιατί δε θα τον πιστέψει κανείς παρά μόνο οι συνομωσιολόγοι. Ακόμα κι αν το κάνει, θα πρέπει να υπάρχει link σε τουλάχιστον μια επιστημονική δημοσίευση που να περιγράφει κάποια πειράματα και αποτελέσματα για να τον πάρει κανείς στα σοβαρά.
Ο καρκίνος δεν είναι μύκητας.

Μα ηδη εχουν βρεθει φαρμακα/θεραπειες τα οποια μπορουν να θεραπευσουν τον καρκινο (καποια ειδη τουλαχιστον), και υπαρχουν ακομη περισσοτερα που βρισκονται σε πειραματικο επιπεδο ακομα γιατι χρειαζονται πολλα χρονια δοκιμων μεχρι να το δοκιμασουν σε ανθρωπους.
Αλλα με τη λογικη του meepeises δεν θα επρεπε να εχουμε μαθει τιποτα για αυτα γιατι ειναι εργο των μασονων

Kazuhiro
17-03-2014, 01:16 PM
I want to learn from Meepeises what means Infinitum Supremum e.t.c......
Teach me master!

K[a]ne
17-03-2014, 01:24 PM
Αυτό είναι το αποτέλεσμα από τις θεωρίες συνομωσίας:

http://www.thedailybeast.com/articles/2014/03/13/thanks-anti-vaxxers-you-just-brought-back-measles-in-nyc.html

tl;dr: Ξέσπασε επιδημία ιλαράς στη Νέα Υόρκη. Παρόλο που η ιλαρά έχει αντιμετωπιστεί πλήρως από το 2000, η άρνηση στον εμβολιασμό την επανέφερε.

meepeises
17-03-2014, 03:05 PM
Οι θεωριες συνομωσιας το καναν κι αυτο ε??? ΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ
Ε ρε μαλακα πετρο εχεις γινει ιδιος με τα αναρχοκομμουνια εδω μεσα. Ως γνωστον οι αμερικανοι διαβαζουν λιακοπουλο και κατοπιν εντολης Tullio Simoncini σταματησαν να εμβολιαζουν τα παιδια τους κατα εκατονταδες...
Η μαλακια παει συννεφο.

EbToxX
17-03-2014, 03:07 PM
ne;1235391']Αυτό είναι το αποτέλεσμα από τις θεωρίες συνομωσίας:

http://www.thedailybeast.com/articles/2014/03/13/thanks-anti-vaxxers-you-just-brought-back-measles-in-nyc.html

tl;dr: Ξέσπασε επιδημία ιλαράς στη Νέα Υόρκη. Παρόλο που η ιλαρά έχει αντιμετωπιστεί πλήρως από το 2000, η άρνηση στον εμβολιασμό την επανέφερε.

OMG! ! ! ! !

Human stupidity making its way towards infinity.

EbToxX
17-03-2014, 03:18 PM
Οι θεωριες συνομωσιας το καναν κι αυτο ε??? ΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ
Ε ρε μαλακα πετρο εχεις γινει ιδιος με τα αναρχοκομμουνια εδω μεσα. Ως γνωστον οι αμερικανοι διαβαζουν λιακοπουλο και κατοπιν εντολης Tullio Simoncini σταματησαν να εμβολιαζουν τα παιδια τους κατα εκατονταδες...
Η μαλακια παει συννεφο.

Όχι σοβαρά τώρα, τι επιχείρημα είναι αυτό; Που κολλάει η αναρχία η ο κομμουνισμός σε αυτό που συζητάμε εδώ; Ας πούμε πως κολλάει, για πες μου λίγο έναν λόγο που τόσοι Αμερικάνοι σταμάτησαν να εμβολιάζουν τους εαυτούς τους η τα παιδιά τους εκτός από αυτό που λέει το άρθρο;
Εγώ προσωπικά βλέπω μόνο μια απάντηση.

Δες εδώ τι λέει


Vaccine-deniers are responsible to the resurgence of once-eliminated illnesses. Their movement is responsible for sickening people. They are to blame for the word “outbreak” appearing in headlines from coast to coast.

The anti-vaccine crowd may think they’re only making a decision for their own family. In fact, they’re threatening to make the rest of us sick. Refusing to vaccinate your children means you are contributing to a worsening public health crisis. There is no denying it, and there is no point in sugar-coating it.

Αντί να κάνουν τον εμβολιασμό υποχρεωτικό κάθονται και ανέχονται στενόμυαλους που τώρα αποτελούν κίνδυνο προς όλο το υπόλοιπο σύνολο. Τέτοια άτομα αποτελούν μεγαλύτερο κίνδυνο από την Αλ Κάεντα να πούμε :p

meepeises
17-03-2014, 03:39 PM
Οχι δεν κολλαει πουθενα εδω... Απλα επειδη ξερει ποιους εννοω εδω μεσα που ειναι επαναστατες χωρις αιτια, γιαυτο το λεω.
Το οτι δεν εμβολιασαν τα παιδια τους δεν εχει να κανει με καμια θεωρια συνομωσιας.
Δε γουσταραν και δεν το εκαναν, οχι επειδη τους το πε ο γιατρος απο την ιταλια.

Εδω σε μας στο στρατο, θελαν να μας κανουν το δευτερο εμβολιο για τετανο μεσα σε 3 μερες.. Εγω και πολλα ακομα ατομα, αρνηθηκαμε, γιατι κανονικα αυτο το κανεις μεσα σε 1 με 2 μηνες. Πολλοι απο αυτους που το καναν και δε σου μιλαω για 5-10 ατομα, σου μιλαω για 20-30 σε μια πυροβολαρχια, που ειχε 200 ατομα, που απο αυτους ενα 30% αποσο ειχα μιλησει, δεν δεχτηκε να το κανει, αρρωστησαν, ξερνουσαν την νυχτα, ειχαν πυρετο διαρροια και αλλα πολλα ωραια.
Ασχετο θα μου πεις, αλλα κι εγω θα σου πω ασχετο οσο ασχετοι και οι γιατροι που το συνεστησαν.

K[a]ne
17-03-2014, 04:05 PM
Δεν εμβολιάστηκαν γιατί υπάρχει ολόκληρο κίνημα αντι-εμβολιασμού στην Αμερική που υποστηρίζει ότι ο εμβολιασμός γίνεται για παρακολούθηση των ανθρώπων (τσιπάκια κλπ), έλεγχο υπερπληθυσμού (μας εμβολιάζουν με αρρώστιες ή με ουσίες που προκαλούν καρκίνο κλπ), και άλλες συνομωσιολογικές μαλακίες.

Parakaltson
17-03-2014, 05:13 PM
Εγω δε μπορω να κρυβω την αληθεια πλεον....Meepeises,εισαι πρωταγωνιστης στο truman show 2. :P

leav
17-03-2014, 11:29 PM
Ποια blogs δινουν free πτυχια ρε μαλακες και δεν τα ξερουμε???

protomastoras
17-03-2014, 11:31 PM
Να πεταχτω και γω σαν το τσουτσουνι. Πριν λιγα χρονια μας ειχαν πρηξει τις κουκουναρες με τον ιο της γριπης Η1Ν1 οπως θα θυμαστε και το εμβολιο κατα της γριπης. Παραθετω το εξης
"Νοσοκομειακή έρευνα, που αφορούσε την Ελλάδα και δημοσιεύτηκε το 2008, αποκάλυψε πως μόνο το 5,8% του συνόλου των επαγγελματιών του χώρου της υγείας (health care workers: γιατροί, νοσηλεύτριες, παραϊατρικό προσωπικό, διοικητικό προσωπικό σε νοσοκομεία κ.ά.) εμβολιάζονται με το εμβόλιο της εποχιακής γρίπης" μπλα μπλα μπλα "Τα ποσοστά εμβολιασμού είναι ακόμα πιο χαμηλά, αν υπολογιστούν μόνον οι γιατροί και οι νοσηλεύτριες ανάμεσα στα άτομα που εμπλέκονται κλινικά με τον χώρο της υγείας"
τυχαιο αρθρο απο δω http://www.homeopathy.gr/homeopathy/swine-flu-h1n1.shtml και αν ψαξει κανεις θα βρει τα ιδια ποσοστα απο πολλες "εγκυρες" ή εγκυρες εφημεριδες και δηλωσεις ιατρικων συλλογων ή γιατρων που ηταν ειτε αμεσα ειτε εμεσα κατα του εμβολιου.
Τι θελω να πω.... Εχουμε να κανουμε με γιατρους και νοσοκομους. Σπουδαγμενα ατομα , με ορθολογικη σκεψη τα οποια δεν επηρεαστηκαν ουτε απο βιβλια του λιακοπουλου, ουτε απο illuminati θεωριες, δεν ειναι στενομυαλοι και δεν ξερω και γω τι.
Γενικοτερα βλεπω πως ολοι θελουμε να το παιζουμε εξυπνοι, χωρις να κανουμε υποχωρησεις και νομιζοντας πως εχουμε παντα δικιο.
Μπορει να εχουμε ενα γεγονος...Οτι ο Κωστικας κατουρησε στην αυλη του γειτονα. Ειναι γεγονος και το εχουμε δει απο τη καμερα αυτο. Αυτο δεν σημαινει οτι οσοι το δουν θα εχουν και την ιδια αντιληψη για το θεμα. Ο α' β' θα το δει ετσι και ο γ' δ' θα το δει αλλιως. Αλλη αντιληψη υπαρχει για το ιδιο γεγονος απο ατομο σε ατομο. Το οποιο ατομο μπορει να εχει δικιο, μπορει να εχει μερικως δικιο, μπορει να εχει αδικο, μπορει να εχει μερικως αδικο ή ενα συνδιασμο απο ολα αυτα. Αυτα :)

Υ.Γ. Φερε μας το κυπελλο στον πυργο το λευκο

DeadManWalkin
17-03-2014, 11:36 PM
Οχι δεν κολλαει πουθενα εδω... Απλα επειδη ξερει ποιους εννοω εδω μεσα που ειναι επαναστατες χωρις αιτια, γιαυτο το λεω.
Το οτι δεν εμβολιασαν τα παιδια τους δεν εχει να κανει με καμια θεωρια συνομωσιας.
Δε γουσταραν και δεν το εκαναν, οχι επειδη τους το πε ο γιατρος απο την ιταλια.

Εδω σε μας στο στρατο, θελαν να μας κανουν το δευτερο εμβολιο για τετανο μεσα σε 3 μερες.. Εγω και πολλα ακομα ατομα, αρνηθηκαμε, γιατι κανονικα αυτο το κανεις μεσα σε 1 με 2 μηνες. Πολλοι απο αυτους που το καναν και δε σου μιλαω για 5-10 ατομα, σου μιλαω για 20-30 σε μια πυροβολαρχια, που ειχε 200 ατομα, που απο αυτους ενα 30% αποσο ειχα μιλησει, δεν δεχτηκε να το κανει, αρρωστησαν, ξερνουσαν την νυχτα, ειχαν πυρετο διαρροια και αλλα πολλα ωραια.
Ασχετο θα μου πεις, αλλα κι εγω θα σου πω ασχετο οσο ασχετοι και οι γιατροι που το συνεστησαν.

Μα τι είναι αυτά που λες ρε αγόρι μου και εγώ δεν έχω εμβολιαστεί για τέτανο, δουλεύω οικοδομή τα καλοκαίρια (σκουριασμένος πρόκες κ.τ.λ) και δεν έχω πάθει τίποτα αυτό αποδεικνύει ότι δεν υπάρχει ο τέτανος ας πούμε ή ότι δεν έχω πάθει τίποτα επειδή ΔΕΝ έκανα το εμβόλιο; Γιατί αυτή είναι η λογική σου.

Αν είναι έτσι σταματήστε να αγοράζετε και καπότες μαλάκες γιατί και η βιομηχανία προφυλακτικών βγάζει πολλά φράγκα και μην ακούτε δεν γίνεται να πάθεις τίποτα από την σωματική επαφή (λογική meepeises φιλόσοφος του 21ου αιώνα).

GoD_FackeRR
18-03-2014, 12:21 AM
α καλααααα...

meepeises
18-03-2014, 02:32 AM
Μα τι είναι αυτά που λες ρε αγόρι μου και εγώ δεν έχω εμβολιαστεί για τέτανο, δουλεύω οικοδομή τα καλοκαίρια (σκουριασμένος πρόκες κ.τ.λ) και δεν έχω πάθει τίποτα αυτό αποδεικνύει ότι δεν υπάρχει ο τέτανος ας πούμε ή ότι δεν έχω πάθει τίποτα επειδή ΔΕΝ έκανα το εμβόλιο; Γιατί αυτή είναι η λογική σου.

Αν είναι έτσι σταματήστε να αγοράζετε και καπότες μαλάκες γιατί και η βιομηχανία προφυλακτικών βγάζει πολλά φράγκα και μην ακούτε δεν γίνεται να πάθεις τίποτα από την σωματική επαφή (λογική meepeises φιλόσοφος του 21ου αιώνα).

Αφου ρε αγορι μου δεν μπορεις να καταλαβεις απλα Ελληνικα, γιατι το κουραζεις... Αλλα γραφω αλλα καταλαβαινεις... Αν σε βοηθαει στην αναγνωση να στα γραψω στα ρωσικα η στα κουβανικα να τα καταλαβεις καλυτερα.
Για να καταλαβεις, επειδη εισαι λιγο μακαριος, το clue δεν ειναι οτι δεν εκανα το εμβολιο και δεν επαθα τιποτα. το clue ειναι στη φραση
"Ασχετο θα μου πεις, αλλα κι εγω θα σου πω ασχετο οσο ασχετοι και οι γιατροι που το συνεστησαν."

Αυτα απο μενα.. Δεν υπαρχει λογος να γραψω τιποτα αλλο και να συνεχισω να παιζω τη λαμψη του φωσκολου με τον kane.

DeadManWalkin
18-03-2014, 03:11 AM
Αφου ρε αγορι μου δεν μπορεις να καταλαβεις απλα Ελληνικα, γιατι το κουραζεις... Αλλα γραφω αλλα καταλαβαινεις... Αν σε βοηθαει στην αναγνωση να στα γραψω στα ρωσικα η στα κουβανικα να τα καταλαβεις καλυτερα.
Για να καταλαβεις, επειδη εισαι λιγο μακαριος, το clue δεν ειναι οτι δεν εκανα το εμβολιο και δεν επαθα τιποτα. το clue ειναι στη φραση

Αυτα απο μενα.. Δεν υπαρχει λογος να γραψω τιποτα αλλο και να συνεχισω να παιζω τη λαμψη του φωσκολου με τον kane.

Η αλήθεια είναι ότι τα Γερμανικά σου δεν είναι και τόσο καλά και τα επιχειρήματα σου αισχρά.

Εεεε όσοι κάναν το εμβόλιο σε ποσοστό 30% δηλαδή 3 στους 10 είχαν πυρετό, κάναν εμετούς κ.τ.λ. Ενώ εγώ ο μάγκας ουγκ που δεν το κανα είμαι μια χαρά ουγκ αλλά αν πάθαινα τέτανο θα με τρέχαν για ορούς ουγκ, αλλά δεν θα τους έκανα γιατί είμαι μάγκας ουγκ και θα ψόφαγα γιατί οι μυς μου θα γίνοταν ζελές από τους μυικούς σπασμούς ουγκ. ΟΛΑ τα εμβόλια έχουν παρενέργειες πουν το παράξενο;

Γράφτο και κουβανικά και Ρωσικά και ότι θες και αφού το πας τόσο πολυ στην ιδεολογία στ'αρχίδια μου τι πιστεύεις εσύ ότι πρεσβεύω ιδεολογικά, εγώ διαλέγω όσα θεωρώ ορθά (ιδεολογικά) και τα στηρίζω και ο κομμουνισμός έχει τα θετικά του και η αναρχία και όλες οι ιδεολογίες εφόσον αυτοί που τις σκέφτονται-στηρίζουν αρχικά, προσπαθούν για έναν καλύτερο κόσμο. Εγω πιστεύω στα κομμάτια των ιδεολογιών που θα βοηθούσαν στην ύπαρξη μιας καλύτερης κοινωνίας. Εσύ σκέφτεσαι σαν τον κλασσικό παπάρα που έχει μέσα στο μυαλό του κουράδες και λές:
Ο στάλιν ο μαο και αρκετοί άλλοι σφαζαν κόσμο ουγκ οπότε ο κομμουνισμός είναι για τον πούτσο ουγκ.

Ποιός μίλησε για τον Στάλίν; Ήταν αυτό το πράμα ποτέ κομμουνισμός ή ήταν χούντα; Είναι το ΚΚΕ κομμουνιστικές ή ζώα που όσους περάσαν από αυτούς και άξιζαν Βελουχιώτης, Πλουμπίδης κ.α τους πούλησαν και τους διέγραψαν επειδή αυτοί που κάναν κουμάντο (Ζαχαριάδης κ.α) ήταν Σταλινικά ζώα;

Κρίμα ένας άνθρωπος της ηλικίας σου να σκέφτεται σαν τον προπάππου μου και ο μόνος λόγος γενικώς που ποστάρω σε αυτό το φορουμ πλέον μιας και δεν ασχολούμε ούτε με το mymgn ούτε με το D1 είναι για να ανταλλάσω απόψεις με νέους ανθρώπους ή για να τρολλάρω, αλλά δεν μπορώ να βλέπω τέτοιες μαλακίες, γιατί αυτά που λές δεν τα στηρίζεις καν, πολλές φορές έχω διαφορετικές απόψεις με τον k[a]ne και άλλους εδώ μέσα, τουλάχιστον αυτοί επιχειρηματολογούν ορθά όμως. Εσύ πετάς 5 πηγές τις πούτσας κατεβάζεις και κάτι συλλογισμούς-επιχειρήματα δημοτικού και τα γράφεις και το αστείο είναι ότι τα πιστεύεις κιόλας.

W/e i dont give a fuck anymore.

meepeises
18-03-2014, 03:57 AM
Παλι οτι να ναι καταλαβες... Απορω?? Εγω το εχω κανει τοσο δυσνοητο η εσυ εισαι τοσο ντουγανι?

w/e οπως ειπες κι εσυ... Τα χει αυτα η ζωη :) καληνυχτα.

leav
18-03-2014, 06:48 AM
Παλι οτι να ναι καταλαβες... Απορω?? Εγω το εχω κανει τοσο δυσνοητο η εσυ εισαι τοσο ντουγανι?

w/e οπως ειπες κι εσυ... Τα χει αυτα η ζωη :) καληνυχτα.
Ενημερωτικα, τα εμβολια σε "αρρωσταινουν" ελαφρα καποιες φορες γιατι αυτος ειναι ο σκοπος τους, να χτισεις αντισωματα πανω σε αυτο για το οποιο σε εμβολιαζουν.

Αλλα οντως τα χει αυτα η ζωη, μπουφοι σαν εσενα βρισκονται παντου.

EbToxX
18-03-2014, 07:23 AM
Μάγκες, είπαμε να κάνουμε μια συζήτηση πάνω σε αυτό το θέμα και τώρα το γυρίσατε σε diss meepeises vs all.
Ειδικά εσύ leav κάνεις μεγάλη βλακεία που προσπαθείς να τον μειώσεις συνέχεια.
Εμείς μοιραζόμαστε το ίδιο σκεπτικό, ο meepeises έχει διαφορετικό δεν χρειάζεται να τον παίρνετε και με τις πέτρες επειδή θέλει να βλέπει τα πράγματα αλλιώς. .
imo πείτε ότι θέλετε να πείτε αλλά μην περνάτε τα όρια. Αλλιώς να κανονίσουμε μια μέρα να συναντηθούμε στην πλατεία και να πλακωθούμε όλοι μαζί να τελειώνουμε. Πραγματικά με ενοχλεί πάρα πολύ (δεν ξέρω για τους άλλους) αυτό που κάνετε με τις προσβολές σε κάθε post.

(νταξ τον Deadmanwalkin τον καταλαβαίνω γιατί έχει νευράκια από τους ρωσσό-blyad teammates που έχει στο dota 2 xD)

leav
18-03-2014, 07:38 AM
Μάγκες, είπαμε να κάνουμε μια συζήτηση πάνω σε αυτό το θέμα και τώρα το γυρίσατε σε diss meepeises vs all.
Ειδικά εσύ leav κάνεις μεγάλη βλακεία που προσπαθείς να τον μειώσεις συνέχεια.
Εμείς μοιραζόμαστε το ίδιο σκεπτικό, ο meepeises έχει διαφορετικό δεν χρειάζεται να τον παίρνετε και με τις πέτρες επειδή θέλει να βλέπει τα πράγματα αλλιώς. .
imo πείτε ότι θέλετε να πείτε αλλά μην περνάτε τα όρια. Αλλιώς να κανονίσουμε μια μέρα να συναντηθούμε στην πλατεία και να πλακωθούμε όλοι μαζί να τελειώνουμε. Πραγματικά με ενοχλεί πάρα πολύ (δεν ξέρω για τους άλλους) αυτό που κάνετε με τις προσβολές σε κάθε post.

(νταξ τον Deadmanwalkin τον καταλαβαίνω γιατί έχει νευράκια από τους ρωσσό-blyad teammates που έχει στο dota 2 xD)

Δεν χρειαζεται να τον μειωσω εγω, το κανει απο μονος του με αυτα που γραφει.
Αυτος προσπαθει να με μειωσει και το βλεπεις σε καθε ποστ του, ο τυπος ειναι λες κ εχει φαει εμμονη. Εγω απλα του ανταπαντω.
Εdit: Δεν προσεξα το σημειο που αναφερεις οτι σε ενοχλει. Το σεβομαι και δεν θα ξαναγινει.

meepeises
18-03-2014, 08:53 AM
Ενημερωτικα, τα εμβολια σε "αρρωσταινουν" ελαφρα καποιες φορες γιατι αυτος ειναι ο σκοπος τους, να χτισεις αντισωματα πανω σε αυτο για το οποιο σε εμβολιαζουν.

Αλλα οντως τα χει αυτα η ζωη, μπουφοι σαν εσενα βρισκονται παντου.

Γιαυτο φιλε καρναβαλε σου εγραψα οτι δε δεχτηκα να κανω τη δευτερη δοση σε τοσο μικρο διαστημα και γιαυτο υπηρχαν αυτες οι επιπτωσεις. Το οτι τα Ελληνικα που δεχτηκες ως γνωση στο τυροχωρι σου και σε συναρτηση με το ανυπαρκτο iq σου ομως, σε κανουν ουτε αυτο να μην μπορεις να καταλαβεις. Αντε γδυσου τωρα και πανε να χορεψεις γυμνος στο περβαζι του παραθυρου σου.

leav
18-03-2014, 09:19 AM
Γιαυτο φιλε καρναβαλε σου εγραψα οτι δε δεχτηκα να κανω τη δευτερη δοση σε τοσο μικρο διαστημα και γιαυτο υπηρχαν αυτες οι επιπτωσεις. Το οτι τα Ελληνικα που δεχτηκες ως γνωση στο τυροχωρι σου και σε συναρτηση με το ανυπαρκτο iq σου ομως, σε κανουν ουτε αυτο να μην μπορεις να καταλαβεις. Αντε γδυσου τωρα και πανε να χορεψεις γυμνος στο περβαζι του παραθυρου σου.
Εγω τουλαχιστον εμαθα κατι, εσυ τι κανεις περα απο το να απορριπτεις τα παντα με 0 γνωσεις...

meepeises
18-03-2014, 09:23 AM
Ετσι σκατα οπως τα μαθες, καλυτερα να μη τα μαθαινες κιολας.
Για να μας δειξεις οτι αναμεσα στα μαιμουδισματα σου μπλεκεις και καμια λεξη??
Τες παν δεν συνεχιζω, γιατι οταν πεφτω στο επιπεδο σου με κερδιζεις λογο εμπειριας... Τον πουλο

Rock_N_Troll
18-03-2014, 09:31 AM
Μου αρέσει το πρωινό spam! Είναι νωρίς για pop corn,καφές και τσιγάρο (ηλεκτρονικό) λοιπόν!

Μαλάκες είναι 9.30, αντί να είμαστε στη δουλειά, μας κατάντησαν να μιλάμε πρωί πρωί για θεωρίες. Η αιτία λέγεται ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΜΟΣ φίλε meepeises και γιαυτό είμαστε αριστεροί,χωρίς να υπάρχει μέτρο αριστερότητας ή να έχουμε υπογράψει κάπου.. Μπράβο,λύσαμε το βιοποριστικό και τώρα μένει να λύσουμε τα προβλήματα του πλανήτη. Μπρρρρ κιτς κιτς

takyteiaima
18-03-2014, 09:55 AM
http://s9.postimg.org/fvqlfv7xb/14jnqmr.jpg (http://postimage.org/)

leav
18-03-2014, 10:06 AM
Ετσι σκατα οπως τα μαθες, καλυτερα να μη τα μαθαινες κιολας.
Για να μας δειξεις οτι αναμεσα στα μαιμουδισματα σου μπλεκεις και καμια λεξη??
Τες παν δεν συνεχιζω, γιατι οταν πεφτω στο επιπεδο σου με κερδιζεις λογο εμπειριας... Τον πουλο
Eπρεπε να διαβασω το blog που γραφει οτι ο Χιτλερ εφτιαξε το AIDs. Παντως ακομη και ο ιδιος ο Χιτλερ να το διαβαζε αυτο, θα γελουσε.

DeadManWalkin
18-03-2014, 10:12 AM
Μάγκες, είπαμε να κάνουμε μια συζήτηση πάνω σε αυτό το θέμα και τώρα το γυρίσατε σε diss meepeises vs all.
Ειδικά εσύ leav κάνεις μεγάλη βλακεία που προσπαθείς να τον μειώσεις συνέχεια.
Εμείς μοιραζόμαστε το ίδιο σκεπτικό, ο meepeises έχει διαφορετικό δεν χρειάζεται να τον παίρνετε και με τις πέτρες επειδή θέλει να βλέπει τα πράγματα αλλιώς. .
imo πείτε ότι θέλετε να πείτε αλλά μην περνάτε τα όρια. Αλλιώς να κανονίσουμε μια μέρα να συναντηθούμε στην πλατεία και να πλακωθούμε όλοι μαζί να τελειώνουμε. Πραγματικά με ενοχλεί πάρα πολύ (δεν ξέρω για τους άλλους) αυτό που κάνετε με τις προσβολές σε κάθε post.

(νταξ τον Deadmanwalkin τον καταλαβαίνω γιατί έχει νευράκια από τους ρωσσό-blyad teammates που έχει στο dota 2 xD)

Όχι δεν κατάλαβες, εννοείται ότι όλοι έχουμε διαφορετικές απόψεις εδώ μέσα και με τον k[a]ne έχουν διασταυρωθεί οι απόψεις μου κατα καιρούς και με τον Ninjazz και με τον spitonoikokurh και ένα σωρό άλλους, απλά ο μεεσκασες μπαίνει σε κάθε thread πετάει μια μαλακία απο δώ μέχρι το τέλος του milky way και μας μειώνει και από πάνω με όρους όπως αναρχοκομμούνια κ.τ.λ επειδή δεν συμφωνούμε ενώ παράλληλα οι απόψεις του είναι βγαλμένες από τις πύλες του ανεξήγητου.

The_New_Guy
18-03-2014, 10:19 AM
Εγω δε μπορω να κρυβω την αληθεια πλεον....Meepeises,εισαι πρωταγωνιστης στο truman show 2. :P

Κι εσύ στην παναγία των Παρασίων στο remake.

K-GOD-
18-03-2014, 10:36 AM
milky way και μας μειώνει και από πάνω με όρους όπως αναρχοκομμούνια κ.τ.λ επειδή δεν συμφωνούμε ενώ παράλληλα οι απόψεις του είναι βγαλμένες από τις πύλες του ανεξήγητου.

http://ads-vs-reality.com/wp-content/uploads/2012/08/milkyway-bar-picture.jpg

DeadManWalkin
18-03-2014, 10:44 AM
http://ads-vs-reality.com/wp-content/uploads/2012/08/milkyway-bar-picture.jpg



More like this
http://3.bp.blogspot.com/-42VG6Ru7G1s/T4WR7Khz9RI/AAAAAAAAAcQ/VZxVBp-fJ5M/s1600/MilkyWay-708609.jpg

STALAVISTA
18-03-2014, 02:35 PM
Σταματήστε να πιστεύετε ότι διαβάζετε αλλά μην είστε και απόλυτοι νομίζοντας πως τα ξέρετε όλα.Η αλήθεια πολλές φορές βρίσκεται κάπου στην μέση.Δεν κερδίζει κανείς τίποτα στο να διαφωνεί σε τέτοια θέματα και να έρχεται σε τέτοια αντιπαράθεση και να κοροιδεύει τον άλλο.Σίγουρα τα εμβόλια ΟΛΑ δεν είναι της πλάκας ή με κακό σκοπό, από την άλλη μερικά μπορεί να αποδειχτούν λάθος.Βέβαια από την στιγμή που εμείς δεν είμαστε ούτε γιατροί ούτε έχουμε πιστεύω τις γνώσεις να αναλύσουμε τί και πως πρέπει να ακολουθήσουμε αυτές τις οδηγίες και να μην παίρνουμε πρωτοβουλίες για πράγματα που δεν τα ξέρουμε με σιγουριά.Το να έχεις ας πούμε παιδιά , να σου λένε οι παιδίατροι πρέπει να κάνει αυτά τα εμβόλια και εσύ να μην τα κάνεις είναι εγκληματικό πιστεύω.Από την άλλη μην ξεγελιέστε, τα πράγματα στον αληθινό κόσμο και όχι αυτόν των καναλιών δεν είναι όπως μας τα δείχνουν(μόνο), αν μαθαίνατε πράγματα, γεγονότα που γίνονται καθημερινά, πολύ σοβαρού χαρακτήρα που δεν τα λένε, δεν ακούγονται, θα χάνατε πάσα ιδεά για το πόσο "κοιμόμαστε" και ζούμε στην δική μας πραγματικότητα.Πρόσφατα όπως πιστεύω πολλοί από εσάς είχα δει διστυχώς κάτι φωρογραφίες με τον αποκεφαλισμό ενός παιδιού δημόσια στα βάθη της τουρκίας από φανατικούς τσέτες μουσουλμάνους επειδή ήταν αλόθρησκος, φωτομοντάζ επειδή είχε αρκετές φωτό σίγουρα δεν ήταν...Αυτό το γεγονός λοιπόν το τόσο σοκαριστικό που έγινε και σχετικά δίπλα μας και όχι μάλιστα σε ένα φανατικό ισλαμικό κράτος, μαθεύτηκε από πουθενά?Ήταν τόσο ανάξιο λόγου ώστε να μην μεταδωθεί σε κανέναν κανάλι-εφημερίδα?Απλά βέβαια ήταν κάτι πολύ σκληρό και δεν ήθελαν να πειράξουν τα καλοβολεμένα στομαχάκια μας του καναπέ, άσε που μπορεί να δημιουργούσε εντάσεις και αντιδράσεις με την γείτονα χώρα οπότε είπαν δεν βαριέσαι ποιος ασχολείται.Με λίγα λόγια πρέπει να ζούμε με το μέτρο στα πάντα, να μην υιοθετούμε θεωρίες συνομοσίας απλά επειδή το λένε κάποιοι και μας αρέσουν αυτά αλλά και να μην νομίζουμε πως τα πράγματα είναι όπως τα ακούμε σε τηλεοράσεις και ότι μας πλασάρουν.

K[a]ne
18-03-2014, 08:18 PM
http://www.technologyreview.com/view/525616/data-mining-reveals-how-conspiracy-theories-emerge-on-facebook
Το άρθρο αυτό περιγράφει κάποια στοιχεία που προέκυψαν από έρευνες στο MIT σχετικά με τη διάδοση ψευδών πληροφοριών και συνομωσιών στο Internet.

Το αρχικό παράδειγμα αναφέρεται σε ένα troll-post σε σατιρικό site που ανέφερε έναν ψεύτικο νόμο που ψηφίστηκε δήθεν από το Ιταλικό κοινοβούλιο. Ο νόμος αυτός χρησιμοποιείται μέχρι σήμερα ως παράδειγμα διαφθοράς στην Ιταλική κυβέρνηση από διαδηλωτές και συνδικαλiστές...

Αξίζει μια ανάγνωση για όσους είναι σχετικά άνετοι με τα Αγγλικά τους.
Ακόμα περισσότερο αξίζει το link στο τέλος με το δημοσιευμένο επιστημονικό άρθρο!

The_New_Guy
18-03-2014, 08:33 PM
Σταματήστε να πιστεύετε ότι διαβάζετε αλλά μην είστε και απόλυτοι νομίζοντας πως τα ξέρετε όλα.Η αλήθεια πολλές φορές βρίσκεται κάπου στην μέση.Δεν κερδίζει κανείς τίποτα στο να διαφωνεί σε τέτοια θέματα και να έρχεται σε τέτοια αντιπαράθεση και να κοροιδεύει τον άλλο.Σίγουρα τα εμβόλια ΟΛΑ δεν είναι της πλάκας ή με κακό σκοπό, από την άλλη μερικά μπορεί να αποδειχτούν λάθος.Βέβαια από την στιγμή που εμείς δεν είμαστε ούτε γιατροί ούτε έχουμε πιστεύω τις γνώσεις να αναλύσουμε τί και πως πρέπει να ακολουθήσουμε αυτές τις οδηγίες και να μην παίρνουμε πρωτοβουλίες για πράγματα που δεν τα ξέρουμε με σιγουριά.Το να έχεις ας πούμε παιδιά , να σου λένε οι παιδίατροι πρέπει να κάνει αυτά τα εμβόλια και εσύ να μην τα κάνεις είναι εγκληματικό πιστεύω.Από την άλλη μην ξεγελιέστε, τα πράγματα στον αληθινό κόσμο και όχι αυτόν των καναλιών δεν είναι όπως μας τα δείχνουν(μόνο), αν μαθαίνατε πράγματα, γεγονότα που γίνονται καθημερινά, πολύ σοβαρού χαρακτήρα που δεν τα λένε, δεν ακούγονται, θα χάνατε πάσα ιδεά για το πόσο "κοιμόμαστε" και ζούμε στην δική μας πραγματικότητα.Πρόσφατα όπως πιστεύω πολλοί από εσάς είχα δει διστυχώς κάτι φωρογραφίες με τον αποκεφαλισμό ενός παιδιού δημόσια στα βάθη της τουρκίας από φανατικούς τσέτες μουσουλμάνους επειδή ήταν αλόθρησκος, φωτομοντάζ επειδή είχε αρκετές φωτό σίγουρα δεν ήταν...Αυτό το γεγονός λοιπόν το τόσο σοκαριστικό που έγινε και σχετικά δίπλα μας και όχι μάλιστα σε ένα φανατικό ισλαμικό κράτος, μαθεύτηκε από πουθενά?Ήταν τόσο ανάξιο λόγου ώστε να μην μεταδωθεί σε κανέναν κανάλι-εφημερίδα?Απλά βέβαια ήταν κάτι πολύ σκληρό και δεν ήθελαν να πειράξουν τα καλοβολεμένα στομαχάκια μας του καναπέ, άσε που μπορεί να δημιουργούσε εντάσεις και αντιδράσεις με την γείτονα χώρα οπότε είπαν δεν βαριέσαι ποιος ασχολείται.Με λίγα λόγια πρέπει να ζούμε με το μέτρο στα πάντα, να μην υιοθετούμε θεωρίες συνομοσίας απλά επειδή το λένε κάποιοι και μας αρέσουν αυτά αλλά και να μην νομίζουμε πως τα πράγματα είναι όπως τα ακούμε σε τηλεοράσεις και ότι μας πλασάρουν.

Εγώ λέω να πατήσουμε απλά όλοι μαζί .statsdota STALAVISTA και να αφήσουμε τις διαφορές μας στην άκρη.

Momergil
18-03-2014, 08:38 PM
Εγώ λέω να πατήσουμε απλά όλοι μαζί .statsdota STALAVISTA και να αφήσουμε τις διαφορές μας στην άκρη.

χαχα σταμάτα ρε μλκ χαχα

EstharoR
18-03-2014, 08:44 PM
ne;1235726']http://www.technologyreview.com/view/525616/data-mining-reveals-how-conspiracy-theories-emerge-on-facebook
Το άρθρο αυτό περιγράφει κάποια στοιχεία που προέκυψαν από έρευνες στο MIT σχετικά με τη διάδοση ψευδών πληροφοριών και συνομωσιών στο Internet.

Το αρχικό παράδειγμα αναφέρεται σε ένα troll-post σε σατιρικό site που ανέφερε έναν ψεύτικο νόμο που ψηφίστηκε δήθεν από το Ιταλικό κοινοβούλιο. Ο νόμος αυτός χρησιμοποιείται μέχρι σήμερα ως παράδειγμα διαφθοράς στην Ιταλική κυβέρνηση από διαδηλωτές και συνδικαλiστές...

Αξίζει μια ανάγνωση για όσους είναι σχετικά άνετοι με τα Αγγλικά τους.
Ακόμα περισσότερο αξίζει το link στο τέλος με το δημοσιευμένο επιστημονικό άρθρο!

Με τα λίγα που κατάλαβα, εν κατακλείδι λέει πως τα άτομα που τείνουν να χρησιμοποιούν τέτοιου είδους εναλλακτικές μεθόδους ενημέρωσης είναι πολύ πιο επιρρεπής σε διαστρεβλωμένες, ανακριβής ή και ψεύτικες ειδήσεις!

meepeises
18-03-2014, 09:01 PM
Βασικα λεει αυτο που ξερουν και οι παπιες. Οτι υπαρχει παραπληροφορηση παντου και ολοι τα πιστευουν και τα διαδιδουν διαφορετικα.
Αυτο τους προηγουμενους αιωνες λεγοταν "ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΙΟ" (εκ του κουτσο + μπολιασμα ).
Σημερα ομως εχει νεα ονομασια, για να δειξει ποσο γραφικοι ειναι αυτοι που δεν πιστευουν στα καναλια και στις δημοσιες αναρτησεις και λεγονται, τρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ ρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ ρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ ντζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζ ζζζζζζ θεωριες συνομωσιας.

STALAVISTA
18-03-2014, 09:20 PM
Εγώ λέω να πατήσουμε απλά όλοι μαζί .statsdota STALAVISTA και να αφήσουμε τις διαφορές μας στην άκρη.

Καλά εσύ ήταν ζήτημα χρόνου να την πετάξεις...:p

leav
18-03-2014, 09:32 PM
Χα χα χα χα οι άλλοι αφιέρωσαν τη Ζωη τους στην επιστήμη κ ο με επεισες που το μόνο που έχει διαβάσει ειναι το εισιτήριο του ΠΑΟΚ λέει ότι τα ξέρει όλα ήδη. Χα χα χα

K-GOD-
19-03-2014, 10:18 AM
να σου πω ρε meepeises μηπως εχεις την θεραπεια και μας δουλευεις ολους?

DeadManWalkin
19-03-2014, 11:25 AM
Βασικα λεει αυτο που ξερουν και οι παπιες. Οτι υπαρχει παραπληροφορηση παντου και ολοι τα πιστευουν και τα διαδιδουν διαφορετικα.
Αυτο τους προηγουμενους αιωνες λεγοταν "ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΙΟ" (εκ του κουτσο + μπολιασμα ).
Σημερα ομως εχει νεα ονομασια, για να δειξει ποσο γραφικοι ειναι αυτοι που δεν πιστευουν στα καναλια και στις δημοσιες αναρτησεις και λεγονται, τρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ ρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ ρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ ντζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζ ζζζζζζ θεωριες συνομωσιας.
http://25.media.tumblr.com/tumblr_lyhk6igDdI1r3ovdbo1_500.gif

Ichigos
19-03-2014, 11:58 AM
Εγώ λέω να πατήσουμε απλά όλοι μαζί .statsdota STALAVISTA και να αφήσουμε τις διαφορές μας στην άκρη.

+1000

Momergil
19-03-2014, 12:08 PM
+1000

το skill σου να χα και ας έκανα ακόμα σκοπιές στον Έβρο!

Gate13
19-03-2014, 02:06 PM
το skill σου να χα και ας έκανα ακόμα σκοπιές στον Έβρο!

http://img.youtube.com/vi/xN0KYDIgZGE/0.jpg

EstharoR
19-03-2014, 02:14 PM
Βασικα λεει αυτο που ξερουν και οι παπιες. Οτι υπαρχει παραπληροφορηση παντου και ολοι τα πιστευουν και τα διαδιδουν διαφορετικα.
Αυτο τους προηγουμενους αιωνες λεγοταν "ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΙΟ" (εκ του κουτσο + μπολιασμα ).
Σημερα ομως εχει νεα ονομασια, για να δειξει ποσο γραφικοι ειναι αυτοι που δεν πιστευουν στα καναλια και στις δημοσιες αναρτησεις και λεγονται, τρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ ρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ ρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ ντζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζ ζζζζζζ θεωριες συνομωσιας.

Ξαναδιάβασε λίγο την εισαγωγή ίσως από εκεί καταλάβεις το λάθος σου. Και εντάξει να προσπεράσω αυτό, κάνει κάποιος ένα επιστημονικό άρθρο προσεγγίζοντας ένα θέμα αρκετά σύγχρονο παραθέτοντας το εξής παράδειγμα και αντί να σε προβληματίσει στο ελάχιστο και να σε κάνει να σκεφτείς τι έχεις υποστηρίξει μέχρι στιγμής για το αρχικό θέμα με την αρρώστεια, το γειώνεις πλήρως και μάλιστα θέτεις και τον εαυτό σου υπεράνω σαν ένας γνώστης όλων των πραγμάτων (εκ τούτου και ξερόλας).

STALAVISTA
19-03-2014, 02:35 PM
+1000

Όσο πιο ΜΕΓΑΛΟΣ είσαι τόσο περισσότεροι και οι αιχθροί σου...:cool:

Ή αν προτιμάς αυτό "Κύλισε ο τέντζερης και βρήκε το καπάκι..."

FrOzen_GhOst
19-03-2014, 03:27 PM
οι αιχθροί σου

μου το 'βγαλες το μάτι

STALAVISTA
19-03-2014, 04:04 PM
μου το 'βγαλες το μάτι

Δεν πειράζει έχεις και άλλο.....