PDA

View Full Version : [SOLVED] Admin Abuse : Inf0.



Stella
01-07-2009, 09:53 AM
1)Κατηγορούμενοι: Inf0. , Paixtaki_Gr
2)Gamename: nl25 νομίζω
3)Κατηγορία: Maphack
4)HostBot: 3 ή 4

Καταλαβαίνω ότι έχετε μέσα σας την αίσθηση της δημοκρατίας, του ελεύθερου
λόγου και του δημιουργικού διαλόγου και για αυτό το λόγο κλειδώσατε το thread στο οποίο λίγο μετά μπήκε o Atsunakaton και έκανε reply ξέροντας ότι δε μπορώ να απαντήσω. Πάμε από την αρχή.

Επαναλαμβάνω δεν ξέρω και δεν με νοιάζει αν μετά από αυτό το report ο Inf0. θα φάει ban,
έτσι κ αλλιώς δεν έχω καμία εμπιστοσύνη στους Head Admins.
To report δεν το κάνω για να φάνε ban οι παίκτες Inf0. και Paixtak1.gr.
Έτσι κ αλλιώς δε παίζει να ξαναπαίξω εγώ μαζί τους.
Το report το κάνω για να δείτε όλοι εδώ οι μη-admins παίχτες, σε τι άτομα
δίνετε σημασία. Να δείτε τους καριερίστες που σας ψαρώνουν και σας έχουν φυτέψει στο κεφάλι
την κάθε μαλακία περι skill και ανώτερου επιπέδου games στα διάφορα channels και clans.
Να δείτε τι ανθωπάκια έχουν βολευτεί και έχουν φτιάξει την εντύπωση
ότι είναι σημαντικότεροι και έχουν άποψη και κρίση, που εσείς δεν έχετε,
επειδή (άκουσον άκουσον) έχουν λιώσει 3 χρόνια συνεχόμενα σε ένα απλό game.

Έχω βάλει το replay και έχω γράψει αναλυτικά ποιες φάσεις πρέπει να προσεχθούν και σε ποιο λεπτό παίρνουν μέρος, ώστε να μην κουραστουν οι καλοί μας admin που δουλεύουν όλη μέρα. Βλέποντας το replay να έχετε πάντα διαλεγμένο τον παίκτη Storm και το fog να το βγάζετε μόνο για επιβεβαίωση για όσα λέω.


Φάση 1η, λεπτό 2:50 O Storm πηγαίνει στο rune κάτω καρφωτός χωρίς να έχει checkάρει άμα υπάρχει πάνω όπως κάνουμε όλοι συνήθως οι φυσιολογικοί non-maphackers players, μιας κ το πάνω σημείο που βγαίνει το rune είναι πιο κοντά απ το mid.
Ας υποθέσουμε τυχαίο, ή ότι είδε τον pugna να πάει πάνω και πήγε από την άλλη.

Φάση 2η λεπτό 4 Ο Storm πήγε πάλι στο rune με το που βγήκε (όλοι ξέρουμε ότι τα rune βγαίνουν κάθε
δύο λεπτά) Ας υποθέσουμε και αυτό τυχαίο.

Φάση 3η λεπτό 6 Δεν τίθεται θέμα διότι ο Tiny έχει checkάρει και πιστεύω
ότι είπε "rune up" για αυτό και ο Storm έφυγε καρφωτός και πάλι. Προχωράμε.

Φάση 4η λεπτό 7:53 Ο Storm κατεβαίνει το ποτάμι. Στο κάτω lane έχει γίνει μάχη και η αράχνη έχει εξαφανιστεί με κόκκινα hps αρκετή ώρα. Ώρα που θα μπορούσε να είχε γίνει λούης μέχρι το tower μέσα στους ιστούς της. Όμως η αράχνη προτιμάει να κάτσει αόρατη μέσα στον ιστό. O Storm λοιπόν έρχεται γεμάτος χαρά και αφήνει την παγίδα ακριβώς στο σημείο που κάθεται αόρατη η αράχνη. Δεν προλαβαίνει όμως να την σκοτώσει γιατί θέλει ώρα να σκάσει και η αράχνη το χει νιώσει και έχει φύγει.
Να σημειώσουμε ότι δέντρα από τον Roof δεν υπάρχουν, άμα υπήρχαν θα φαινόταν η αράχνη και στο replay.
Συνέχεια της φάσης λεπτό 8 Ο Storm συνεχίζει να κυνηγάει την αόρατη αράχνη μέσα στους ιστούς.
Βάζει παγίδα μπροστά της με σκοπό να πέσει πάνω της η αράχνη, την οποία ΔΕΝ μπορούμε να υποθέσουμε, ότι την έβαλε για τα creep. Γιατί πολύ απλά τα creep έχουν περάσει ήδη μπροστά.

Φάση 5η λεπτό 10:50 Ο Zeus κάνει ένα σήμα στο χάρτη εντελώς άκυρο και πάνω στο fog. Έλα όμως που τυχαίνει εκεί να είναι ο nerubian.

Φάση 6η λεπτό 12-12:37 O Storm παλεύει με τον pugna και ύστερα πηγαίνει καρφωτός για το rune που έιναι πάνω. Εκέι βρίσκει τον nerub και τον σκοτώνει. Εν τω μεταξύ εγώ (yurnero) έχω χαθεί από το map από πριν ακόμα πάρει το rune. Αφού σκοτώσει τον nerub λοιπόν, ανεβαίνει και τυχαία εντελώς με βρίσκει πέρα από το 2ο Tower παρακαλώ και σκοτώνει και μένα.

Φάση 7η λεπτό 13 Ο Zeus κάνει πάλι ένα άκυρο σήμα στο fog, και τυχαίνει να πέφτει πάνω στον pugna.

Φάση 8η λεπτό 16:15 Ο Storm κυνηγάει τον nerub. Ο nerub σε κάποια φάση χάνεται και φαίνεται ότι έχει πάει ευθεία, ενώ έχει στρίψει μέσα στα δέντρα. O Storm λοιπόν χωρίς να δει αυτή την κίνηση απλά αλλάζει πορεία
από εκεί που κυνηγούσε ευθεία και αφήνει παγίδα στο δρόμο του nerub επαναλαμβάνω χωρίς αυτός να έχει φανεί ότι έστριψε στα δέντρα. O Storm φαίνεται ότι θέλει να κάνει target τον nerub ΕΝΩ ΑΥΤΟς ΔΕ ΦΑΙΝΕΤΑΙ αλλά δε μπορεί γιατί ουσιαστικά εκεί έχει fog. Και δεν μπορείς να κάνεις target όταν κανονικά είναι στο fog κάποιος ακόμα και αν τον βλέπεις λογω maphack.

φάση 9η λεπτό 17:22 O nerub αόρατος πίσω από Storm ετοιμάζεται να κάνει το hit της vendetta και επειδή τα πόδια του βρωμάνε ο Zeuς τον μυρίζει και κάνει σήματα. Άμα το δείτε με το fog on θα δείτε τα άκυρα σήματα του Zeus.
Άμα βγάλετε το fog θα δείτε ότι παραμονεύει ο nerub.

φάση 10η λεπτό 20:25 - 20:30 Δείτε θέση nerub και θέση Storm. O nerub άφαντος στο Map ο Storm τρέχει να ξεφύγει ενώ τον κυνηγάνε gondar και pugna. Τη στιγμή λοιπόν που φτάνει σε απόσταση από τον nerub αρκετή ώστε να φάει stun, ΧΩΡΙς ΝΑ ΦΑΝΕΙ ΟΤΙ Ο NERUB ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ,ο Storm στρίβει και ο nerub αστοχεί. Ύστερα φαίνεται κ ο nerub και το game συνεχίζεται.

Φάση 11η λεπτό 22:26 O Storm είναι μέσα στα δέντρα, ο gondar πίσω του αόρατος. Ο Storm αφήνει παγίδα πίσω του ώστε να πέσει πάνω της ο gondar που δε φαινόταν. Ο λόγος που φάνηκε για λίγο ο gondar ήταν το spell του zeus εκεί δίπλα. Αυτό έγινε όμως αφού άφησε την παγίδα ο Storm. Στο σημείο που την άφησε ούτε creep είχε ούτε υπήρχε κάποιος λόγος να την αφήσει. Εκτός βέβαια άμα πίσω σου ξέρεις ότι είναι ένας αόρατος hero. Δέντρα του Roof δεν υπάρχουν πουθενά.

Φάση 12η λεπτό 22:47 Δείτε απλά κινήσεις gondar και Storm. Τα creep μόλις έχουν φύγει μπροστά, δεν έχει νόημα να κάθεται εκεί για να πάρει το wave.

th3_4sak3n
01-07-2009, 10:28 AM
kat arxin file mou katigoreis tous admin tis nol... olous tous admin tis nol xoris logo... k kata deuteron an ontos aytoi eixan maphack pisteuo oti to replay tha tsekaristei k tha fane ban... alla isos epeidi arxises na katigoreis tous pantes na pidixoun to report sou xoris na to dei kanenas...

zimba
01-07-2009, 11:42 AM
Mas krazei epidi exei tous logous tou...
Kapios admin katala8os ekane delete ola ta thread p itane sto admin abuse...
Telos padon,sinexizw!
Dias ban apo mena gia mh!!
Storm gia na min ton parw sto lemo mou,as to dei kai kapios allos armodios admin!!

*Paixtaki_Gr ban apola ta bot!
*lnf0: ipo sizitisi to 8ema ...

Warjo
01-07-2009, 12:00 PM
1)Κατηγορούμενοι: Inf0. , Paixtaki_Gr
2)Gamename: nl25 νομίζω
3)Κατηγορία: Maphack
4)HostBot: 3 ή 4

Καταλαβαίνω ότι έχετε μέσα σας την αίσθηση της δημοκρατίας, του ελεύθερου
λόγου και του δημιουργικού διαλόγου και για αυτό το λόγο κλειδώσατε το thread στο οποίο λίγο μετά μπήκε o Atsunakaton και έκανε reply ξέροντας ότι δε μπορώ να απαντήσω. Πάμε από την αρχή.

Επαναλαμβάνω δεν ξέρω και δεν με νοιάζει αν μετά από αυτό το report ο Inf0. θα φάει ban,
έτσι κ αλλιώς δεν έχω καμία εμπιστοσύνη στους Head Admins.
To report δεν το κάνω για να φάνε ban οι παίκτες Inf0. και Paixtak1.gr.
Έτσι κ αλλιώς δε παίζει να ξαναπαίξω εγώ μαζί τους.
Το report το κάνω για να δείτε όλοι εδώ οι μη-admins παίχτες, σε τι άτομα
δίνετε σημασία. Να δείτε τους καριερίστες που σας ψαρώνουν και σας έχουν φυτέψει στο κεφάλι
την κάθε μαλακία περι skill και ανώτερου επιπέδου games στα διάφορα channels και clans.
Να δείτε τι ανθωπάκια έχουν βολευτεί και έχουν φτιάξει την εντύπωση
ότι είναι σημαντικότεροι και έχουν άποψη και κρίση, που εσείς δεν έχετε,
επειδή (άκουσον άκουσον) έχουν λιώσει 3 χρόνια συνεχόμενα σε ένα απλό game.

Έχω βάλει το replay και έχω γράψει αναλυτικά ποιες φάσεις πρέπει να προσεχθούν και σε ποιο λεπτό παίρνουν μέρος, ώστε να μην κουραστουν οι καλοί μας admin που δουλεύουν όλη μέρα. Βλέποντας το replay να έχετε πάντα διαλεγμένο τον παίκτη Storm και το fog να το βγάζετε μόνο για επιβεβαίωση για όσα λέω.


Φάση 1η, λεπτό 2:50 O Storm πηγαίνει στο rune κάτω καρφωτός χωρίς να έχει checkάρει άμα υπάρχει πάνω όπως κάνουμε όλοι συνήθως οι φυσιολογικοί non-maphackers players, μιας κ το πάνω σημείο που βγαίνει το rune είναι πιο κοντά απ το mid.
Ας υποθέσουμε τυχαίο, ή ότι είδε τον pugna να πάει πάνω και πήγε από την άλλη.

Φάση 2η λεπτό 4 Ο Storm πήγε πάλι στο rune με το που βγήκε (όλοι ξέρουμε ότι τα rune βγαίνουν κάθε
δύο λεπτά) Ας υποθέσουμε και αυτό τυχαίο.

Φάση 3η λεπτό 6 Δεν τίθεται θέμα διότι ο Tiny έχει checkάρει και πιστεύω
ότι είπε "rune up" για αυτό και ο Storm έφυγε καρφωτός και πάλι. Προχωράμε.

Φάση 4η λεπτό 7:53 Ο Storm κατεβαίνει το ποτάμι. Στο κάτω lane έχει γίνει μάχη και η αράχνη έχει εξαφανιστεί με κόκκινα hps αρκετή ώρα. Ώρα που θα μπορούσε να είχε γίνει λούης μέχρι το tower μέσα στους ιστούς της. Όμως η αράχνη προτιμάει να κάτσει αόρατη μέσα στον ιστό. O Storm λοιπόν έρχεται γεμάτος χαρά και αφήνει την παγίδα ακριβώς στο σημείο που κάθεται αόρατη η αράχνη. Δεν προλαβαίνει όμως να την σκοτώσει γιατί θέλει ώρα να σκάσει και η αράχνη το χει νιώσει και έχει φύγει.
Να σημειώσουμε ότι δέντρα από τον Roof δεν υπάρχουν, άμα υπήρχαν θα φαινόταν η αράχνη και στο replay.
Συνέχεια της φάσης λεπτό 8 Ο Storm συνεχίζει να κυνηγάει την αόρατη αράχνη μέσα στους ιστούς.
Βάζει παγίδα μπροστά της με σκοπό να πέσει πάνω της η αράχνη, την οποία ΔΕΝ μπορούμε να υποθέσουμε, ότι την έβαλε για τα creep. Γιατί πολύ απλά τα creep έχουν περάσει ήδη μπροστά.

Φάση 5η λεπτό 10:50 Ο Zeus κάνει ένα σήμα στο χάρτη εντελώς άκυρο και πάνω στο fog. Έλα όμως που τυχαίνει εκεί να είναι ο nerubian.

Φάση 6η λεπτό 12-12:37 O Storm παλεύει με τον pugna και ύστερα πηγαίνει καρφωτός για το rune που έιναι πάνω. Εκέι βρίσκει τον nerub και τον σκοτώνει. Εν τω μεταξύ εγώ (yurnero) έχω χαθεί από το map από πριν ακόμα πάρει το rune. Αφού σκοτώσει τον nerub λοιπόν, ανεβαίνει και τυχαία εντελώς με βρίσκει πέρα από το 2ο Tower παρακαλώ και σκοτώνει και μένα.

Φάση 7η λεπτό 13 Ο Zeus κάνει πάλι ένα άκυρο σήμα στο fog, και τυχαίνει να πέφτει πάνω στον pugna.

Φάση 8η λεπτό 16:15 Ο Storm κυνηγάει τον nerub. Ο nerub σε κάποια φάση χάνεται και φαίνεται ότι έχει πάει ευθεία, ενώ έχει στρίψει μέσα στα δέντρα. O Storm λοιπόν χωρίς να δει αυτή την κίνηση απλά αλλάζει πορεία
από εκεί που κυνηγούσε ευθεία και αφήνει παγίδα στο δρόμο του nerub επαναλαμβάνω χωρίς αυτός να έχει φανεί ότι έστριψε στα δέντρα. O Storm φαίνεται ότι θέλει να κάνει target τον nerub ΕΝΩ ΑΥΤΟς ΔΕ ΦΑΙΝΕΤΑΙ αλλά δε μπορεί γιατί ουσιαστικά εκεί έχει fog. Και δεν μπορείς να κάνεις target όταν κανονικά είναι στο fog κάποιος ακόμα και αν τον βλέπεις λογω maphack.

φάση 9η λεπτό 17:22 O nerub αόρατος πίσω από Storm ετοιμάζεται να κάνει το hit της vendetta και επειδή τα πόδια του βρωμάνε ο Zeuς τον μυρίζει και κάνει σήματα. Άμα το δείτε με το fog on θα δείτε τα άκυρα σήματα του Zeus.
Άμα βγάλετε το fog θα δείτε ότι παραμονεύει ο nerub.

φάση 10η λεπτό 20:25 - 20:30 Δείτε θέση nerub και θέση Storm. O nerub άφαντος στο Map ο Storm τρέχει να ξεφύγει ενώ τον κυνηγάνε gondar και pugna. Τη στιγμή λοιπόν που φτάνει σε απόσταση από τον nerub αρκετή ώστε να φάει stun, ΧΩΡΙς ΝΑ ΦΑΝΕΙ ΟΤΙ Ο NERUB ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ,ο Storm στρίβει και ο nerub αστοχεί. Ύστερα φαίνεται κ ο nerub και το game συνεχίζεται.

Φάση 11η λεπτό 22:26 O Storm είναι μέσα στα δέντρα, ο gondar πίσω του αόρατος. Ο Storm αφήνει παγίδα πίσω του ώστε να πέσει πάνω της ο gondar που δε φαινόταν. Ο λόγος που φάνηκε για λίγο ο gondar ήταν το spell του zeus εκεί δίπλα. Αυτό έγινε όμως αφού άφησε την παγίδα ο Storm. Στο σημείο που την άφησε ούτε creep είχε ούτε υπήρχε κάποιος λόγος να την αφήσει. Εκτός βέβαια άμα πίσω σου ξέρεις ότι είναι ένας αόρατος hero. Δέντρα του Roof δεν υπάρχουν πουθενά.

Φάση 12η λεπτό 22:47 Δείτε απλά κινήσεις gondar και Storm. Τα creep μόλις έχουν φύγει μπροστά, δεν έχει νόημα να κάθεται εκεί για να πάρει το wave.

Ξαναγράφοντας την αναφορά αυτήν λοιπόν...
Αρχικά να ευχαριστήσουμε τον χρήστη Stellahkounella για την υπομονή του και κατανόηση μετά αυτήν την αναστάτωση.

Για αποφυγή οποιαδήποτε παρεξηγήσεως θέλω να πω πως αφιέρωσα πάρα πολύ χρόνο για την επεξεργασία του replay αυτού και ανέλυσα κάθε σημείο που αναφέρει ο χρήστης.

Για τον paixtaki_gr δεν τίθεται απολύτως κανένα θέμα.. πολλά signals πανω απο fog με παίχτες απο κάτω.. ένοχος.

Τώρα όσον αφορά τον inf0 επιβεβαιώνω αρκετά αυτά απο τα οποία παραθέτει ο χρήστης με μια συγκράτεια περι runes.. μπορεί να είνια και τύχη πάντα είναι.
Όσον αφορά το σημείο με τον Yurnero έτοιμο για gang πίσω από τα δένδρα η κατάσταση φωνάζει ένοχος κυρίως απο το target που δίνει μέσα στο fog πάνω στον παίχτη. Και σίγουρα είναι το πιο πιστηκό σημείο σε όλο το replay. Και κάτι ακόμα το οποίο μου δείνει ακόμα περισσότερη τροφή είναι ότι ο inf0 μόνο με τη παρουσία του Pugna υποχώρησε κάτι στο οποίο δεν μας είχε συνηθήσει μιας που το παιχνίδι του απέναντι του ήταν ιδιαίτερα επηθετικό (έμπαινε και μέσα στο tower για να πάρει το kill) και ξαφνικά τρόμαξε? :-) δεν νομίζω..

Στο σκηνικό με τον Νerubian είναι μια πολύ ύποπτη κίνηση και πολύ πιθανόν χρήση maphack μιας που με τον παράγωντα fog δεν θα ήταν δυνατή μια τέτοια αντίδραση. (Η σκηνή παίχτικε αρκετές φορές)

Κάτι ωστόσο εντόπισα ο ίδιος και με έκανε να πιστώ ακόμα περισσότερο ήταν και ένα target στον Gondar λίγο μετά το σκηνικό με τον Nerubian. Και εκεί φεύγει ένα target το οποίο υπό κατάσταση fog δεν θα ήταν εφικτό.

Βάση των παραπάνων και επαναλαμβάνοτνας αυτό το οποίο είχα υποστηρίξει και στο αρχικό μου reply είναι ότι ο inf0 έκανε χρήση maphack, αλλά έξυπνη αφήνοντας λίγα σημάδια πίσω του.

Όπως είπα εγώ θα του έριχνα της κατηγορίες για maphack αλλά και μια δεύτερη γνώμη επί του θέματος θα ήταν δεκτή.

Ξανά σε ευχαριστούμε για το κουράγιο και τη κατανόηση που έδειξες. Περίμενε τελική απόφαση απο Game manager.

zimba
01-07-2009, 12:32 PM
File Inf0. :-(
Klik se fog den ginete na kaneis xoris mh...
Soz alla rules are rules!!
Demote se user kai permanent ban apo bnet....!! :-/
Isxisei oti kai se paixtak1_gr!

Tsekouris
01-07-2009, 01:38 PM
to eida to replay kai einai ksekatharo oti o zeus exei mh apo ta ping pou kanei.episis einai arketa ksekatharo oti kai o storm exei maphack giati otan paei na checkarei gia runes prin kan dei oti iparxoun runes adiazei olo to bottle kai oti rune eixe kanei save sto bottle