PDA

View Full Version : [ACCEPTED] Unban Request : Kipouros_Mega



TELIWSATE_2
05-11-2014, 04:28 PM
Your Battle.Net nickname: Kipouros_Mega
Game name: -
Admin name: ChiNa.PlaYeR(υποθετω)
Reason: DC
Time of event:
Unban Card Usage: --------
Further details: Μαλλον εχω φαει μπαν..Εφαγα dc γυρω στο 40..Ημουνα σκορ 1-1 αν δεν κανω λαθος, το παιχνιδι παλευοτανε κ ουτε υπηρχε καποιο θεμα με allies η με αντιπαλους οπως φαινεται κ απο το replay..
Eχω κοντα στα 1200 games με average stay 99%..Προφανως ο admin δεν τα κοιταξε καν αυτα κ για ανεξηγητο λογο ριχνει το μπαν..Δεν εχω leavarei ποτε μου ακομα κ σε παιχνιδια που ειναι χαμενα απο το 10'..
Οπως φαινεται ειναι καραγκιοζιλικι του admin..ΜΕΓΑΛΟ ΟΜΩΣ..Aν συμβαινει κατι αλλο ας με ενημερωσει καποιος κ θα ζητησω κ συγνωμη..

Disturbed
05-11-2014, 04:43 PM
Kipouros_Mega] was banned by [ChiNa.PlaYeR] on 2014-11-05 (AP23) because: [PLUG] [PERMANENT]


[Kipouros_Mega]: Forum: [] Games: [1323] ALT: [10.15s] ASR: [98%] Rated games: [1171] Score: [1346.86] Rank: [871] First game: [2013-06-15] Last game: [2014-11-05] Play time: [1mnth 6ds 11hrs 42mins ] Gold: [11203]


+1 ton exo petixi se polla games kai dn exei dosei aformi pote

MorningStar
05-11-2014, 05:15 PM
Έχεις 2 μέρες διορία να επικοινωνήσεις με τον ChiNa.PlaYeR για να έρθει να πει την γνώμη του σχετικά με το αίτημα σου.
Μπορείς είτε να του στείλεις visitor message εδώ στο προφιλ του στο φόρουμ είτε να του στείλεις wisper στο bnet , φρόντισε να κρατήσεις ένα αποδεικτικό ότι επικοινώνησες μαζί του π.χ screenshot ωστε σε περίπτωση που το αμελήσει να κριθει αναλογως.

TELIWSATE_2
05-11-2014, 05:33 PM
Toυ εχω ηδη στειλει αν και θεωρω οτι το replay τα δειχνει ολα..Τελοσπαντων θα περιμενω αν κ ξερω οτι σε τιμωριες περι PLUG δεν βγαζεις ακρη..

MorningStar
05-11-2014, 06:19 PM
Τελοσπαντων θα περιμενω αν κ ξερω οτι σε τιμωριες περι PLUG δεν βγαζεις ακρη..

Μάλιστα, και αυτό το συμπερασμα το εβγαλες απο που?
Οταν πρόκειται για plug λαμβάνουμε πολλά υπόψιν πέρα από την αποψη του διαχειριστή για παράδειγμα το ASR το ping που είχε αν είχε πρωτου πέσει κλπ
Μην κάνεις εικασίες αν δεν γνωρίζεις την διαδικασία λοιπόν.

TELIWSATE_2
05-11-2014, 07:12 PM
Μάλιστα, και αυτό το συμπερασμα το εβγαλες απο που?
Οταν πρόκειται για plug λαμβάνουμε πολλά υπόψιν πέρα από την αποψη του διαχειριστή για παράδειγμα το ASR το ping που είχε αν είχε πρωτου πέσει κλπ
Μην κάνεις εικασίες αν δεν γνωρίζεις την διαδικασία λοιπόν.


Mου εχει ξανατυχει αλλη μια φορα στο παρελθον με admin που με μπαναρε λογω νευρων(ειχα φαει κ τοτε dc)..Κ η πλακα ειναι οτι δεν ειχε κατι μαζι μου απλα δεν του πηγαινε καλα το game k γκρινιαζε..Παει πολυς καιρος που εγινε αυτο βεβαια..Ετυχε κ το θυμηθηκα τωρα διαβαζοντας κατι παλια μηνυματα..
Τοτε λοιπον μου λεγανε ολοι συμπεριλαμβανομενων k παλιων admin, οτι το μπαν λογω PLUG ειναι καθαρα στη κριση του admin..Eγω ειχα στειλει κ τοτε replay κανονικα αφου δεν ειχα κατι να κρυψω..Η απαντηση του admin ηταν εγω ετσι εκρινα.. ΤΕΛΟΣ..χωρις αιτιολογια..Πουλαγε τρελα κ σε προσωπικα μηνυματα..
Κ φυσικα επειδη τοτε τα ειχα παρει στο κρανιο πηγα να κανω κ ενα abuse κ μου λενε οτι δεν προβλεπεται για PLUG..Tρεχα γυρευε..Δεν ξερω αν εχουν αλλαξει οι κανονες απο τοτε..Τελοσπαντων δεν θελω να κουρασω απλα στο αναφερα για να μην νομιζεις οτι πεταω αοριστολογιες..

MorningStar
05-11-2014, 09:00 PM
Πράγματο το ban για Plug είναι όμως με την προυπόθεση ότι πριν θα κοιτάξει τα stats του εκάστοτε player το ASR, τον αριθμό των games, το ms και γενικότερα βάσει τη ροή του παιχνιδιού θα αποφασίσει.Από κει και πέρα αυτά απο τη στιγμη που γινεται αιτημα αρσης αποκλεισμου τα ελεγχουμε εμεις και προφανως ζηταμε και την γνωμη του σχετικα με τον αποκλεσμο.

Luck]sto[NoLag
06-11-2014, 12:36 AM
Και εγώ σου υπόσχομαι ότι θα γίνει εκτενή ανάλυση του αν ήταν rage ban ή όχι,θα εκτιμηθεί από μένα/τον/την manager αν ήταν όντως plug,και αν δούμε ότι πρόκειται για λάθος ban,ο admin θα τιμωρηθεί αναλόγως

Γιατί έχει παραγίνει το κακό με την δικαιωδοσία τον admin κάνω ban για plug όποτε γουστάρω

Περιμένουμε λοιπόν τον admin

china.player
06-11-2014, 04:09 PM
1. Ekana !chEck kipouros_mEga kai dEn mou EvgalE stats ... 2 upEthEsa oti dEN EInai o rEal 3. mou zhthsE kai to tEam tou na ton kanW ban gia plug .. An ExW kanEI la9os ban EImai pro9umos na dExtW thn poini sas

MorningStar
06-11-2014, 06:20 PM
Λοιπόν απο τα Logs φαίνεται πως παραπονιέσαι για Lag και μετά απο λίγο πέφτεις :


[GAME: AP23] (25:06) [Allies:] [Kipouros_Mega]: !checkme
[GAME: AP23] (25:06) [Private:Kipouros_Mega] => Checked player [Kipouros_Mega]. Ping: 36ms
[GAME: AP23] (25:17) [Allies:0] [Kipouros_Mega]: lag
[GAME: AP23] (26:30) [Local] => Disconnected player [Kipouros_Mega]: Ping: 38ms, From: GR, Admin: No, Reserved: No, K/D/A: 1/1/0

Το ping σου φαίνεται να μην είναι ανεβασμένο, τώρα αν ήταν κάποιο πρόβλημα του Pc σου αυτό δεν μπορώ να το γνωρίζω είναι πολύ πιθανο αφού προσωπικα πρόσφατα κιόλας το έπαθα δύο φορές να πέσω χωρίς αυξημένο ping.
Από κει και πέρα ελεγχοντας τα stats σου πράγμα που δεν έκανε ο admin πρωτού προχωρήσει σε ban για plug δεν σε κόβω για plugger.


[Kipouros_Mega]: Forum: [] Games: [1323] ALT: [10.15s] ASR: [98%] Rated games: [1171] Score: [1346.86] Rank: [873] First game: [2013-06-15] Last game: [2014-11-05] Play time: [1mnth 6ds 11hrs 42mins ] Gold: [11203]

Επίσης , απευθύνομαι στον admin ChiNa.PlaYeR όταν πέφτει ένας παίχτης απο το παιχνιδι το πρωτο πραγμα που κανετε ως διαχειριστες είναι να ελεγχετε τα stats χρησιμοποιόντας την εντολη !stats και ολοκληρο το ονομα του εκάστοτε παικτη διπλα.
Η εντολη !check που χρησιμοποιησες ισχυεί ΜΟΝΟ κατα τη διαρκεια που ο παιχτης βρίσκεται ingame και δείχνει το ping του όμως απο τη στιγμη που είχε πέσει δεν μπορουσε να σου δείξει τιποτα.
Άρα προχώρησες σε ban μάλλον βιαστικά και λαμβανοντας υποψιν συμπαικτη σου και όχι τα stats.
Φυσικά στην προκειμένη όπως είπα δεν είχε αυξημένο ping όμως όπως και να χει οφείλεις να εξετάζεις όλα τα στοιχεία.
Επίσης προσοχή την επόμενη φορά που θα λάβεις υπόψιν σου άποψη συμπαίκτη σου γιατι εσύ θα εκτίσεις την ποινή.


[GAME: AP23] (26:49) [All] [KSANAELAMALAKA]: tha kaneis ban to plug
[GAME: AP23] (27:02) [Allies:1] [ChiNa.PlaYeR]: !check kipouros
[GAME: AP23] admin [ChiNa.PlaYeR] sent command [check] with payload [kipouros]
[GAME: AP23] (27:02) [Local] => Unable to check player [kipouros]. No matches found.
[GAME: AP23] (27:14) [Allies:1] [ChiNa.PlaYeR]: !check kipouros_mega
[GAME: AP23] admin [ChiNa.PlaYeR] sent command [check] with payload [kipouros_mega]
[GAME: AP23] (27:14) [Local] => Unable to check player [kipouros_mega]. No matches found.
[GAME: AP23] (27:27) [Allies:1] [ChiNa.PlaYeR]: !ban kipouros PLUG
[GAME: AP23] (27:27) [Local] => Player [Kipouros_Mega] was banned by player [ChiNa.PlaYeR] on server [europe.battle.net].


Να σταλεί το αντίγραφο στο Admin Abuse για να κριθεί για το ban για plug ο Admin ChiNa.PlaYeR


Unban Request : Accepted
Topic Closed