PDA

View Full Version : Erotisi sxetika me ta rules.



greekshadow
20-03-2010, 05:28 PM
Λοιπον, θα ηθελα να ανοιξω ενα θεμα μιας και προσφατα αλλαξαν τα rules. οταν δεν εισαι εσυ ο game owner και βλεπεις ενα abuse οπως για παραδειγμα σε βριζει παρα πολυ ασχημα καποιος, γιατι δεν γινεται να τον ban εσυ ο ιδιος που εισαι admin και να εχεις και το SS σε περιπτωση που ζητησει unban ή abuse και πρεπει να πηγαινεις να τον κανεις ποστ στο φορουμ,......αφου το αποτελεσμα το ιδιο 8α ειναι γιατι να τον αφησεις να παιζει μεχρι να δουν το ποστ σου. αυτο το λεω κυριως για το οταν εισαι στα scourge και ο owner δν βλεπει allies chat. Επισης παλι ειμαι σε game που δεν ειναι δικο μου αλλα δεν εχει αρχισει ακομα ειναι στο lobby ή δεν ειμαι καν σε game και δεχομαι wisps που μου βριζουν μανα , σπιτια Θεια και γενικα παρα πολυ ασχημα {απο ατομα του NoL παντα}. Γιατι να μην καλυπτομαι απο τα rules αν κανω bann. Γι αυτο δεν γινομαστε admins περα απο το να κανουμε games? Δηλαδη να δεχεται ενας admin warn επειδη τιμωρει καποιο abuse....ΠΡΟΣΟΧΗ : δεν αναφερομαι σε περιπτωσεις που το να τον bann ισως να ειναι λαθος. Μιλαω για περιπτωσεις που αυτο που κανει ο αλλος ειναι 1000000% bannable.










Επισης κατι αλλο ασχετο που παρατηρησα ειναι πως πολλοι admins που γινονται στα eleos hostbots δεν γνωριζουν καν τα admin commands........δηλαδη ειναι τραγικο.....με ρωτουσαν για commands και τουσ ελεγα να παει φορουμ να τα διαβασει και ελεγε δεν ξερω απο forum αλλος μου εκανε το apply.....αλλα γενικα εχο πετυχει παρα πολλους που δεν γνωριζουν ολα τα commands....




Ασχετο βεβαια αυτο το θεμα αλλα επειδη μου ετυχε προσφατα το βαζω. Κυριως το 1ο 8εμα με απασχολει.

DotAddicteD
20-03-2010, 06:25 PM
Λοιπον, θα ηθελα να ανοιξω ενα θεμα μιας και προσφατα αλλαξαν τα rules. οταν δεν εισαι εσυ ο game owner και βλεπεις ενα abuse οπως για παραδειγμα σε βριζει παρα πολυ ασχημα καποιος, αυτο το λεω κυριως για το οταν εισαι στα scourge και ο owner δν βλεπει allies chat

Ζητάς απ'τον game owner να τον κάνει mute.


Επισης παλι ειμαι σε game που δεν ειναι δικο μου αλλα δεν εχει αρχισει ακομα ειναι στο lobby ή δεν ειμαι καν σε game και δεχομαι wisps που μου βριζουν μανα , σπιτια Θεια και γενικα παρα πολυ ασχημα {απο ατομα του NoL παντα}. Γιατι να μην καλυπτομαι απο τα rules αν κανω bann.

Όταν είσαι στο lobby ζητάς απ'τον game owner να τον κάνει mute.
Όταν είσαι εκτός game /squelch <name>. Τα NoL Rules ισχύουν μόνο στα games, sto channel, sto lobby και στο ventrillo. Αν τον bannareis σε άσχετη κατάσταση, εσύ έχεις την ευθύνη, γιατί είναι σαν να τον εκδικείσαι εκμεταλλευόμενος τη θέση που έχεις.


Γι αυτο δεν γινομαστε admins περα απο το να κανουμε games?

Πέρα απ'το να κάνουμε & να διευθύνουμε games και να βοηθάμε τα καινούργια άτομα που έρχονται στη NoL, είμαστε απλώς ένα κομμάτι του community και τίποτα παραπάνω.


Επισης κατι αλλο ασχετο που παρατηρησα ειναι πως πολλοι admins που γινονται στα eleos hostbots δεν γνωριζουν καν τα admin commands........δηλαδη ειναι τραγικο.....με ρωτουσαν για commands και τουσ ελεγα να παει φορουμ να τα διαβασει και ελεγε δεν ξερω απο forum αλλος μου εκανε το apply.....αλλα γενικα εχο πετυχει παρα πολλους που δεν γνωριζουν ολα τα commands....

That's true...

greekshadow
20-03-2010, 06:35 PM
Ζητάς απ'τον game owner να τον κάνει mute.



Όταν είσαι στο lobby ζητάς απ'τον game owner να τον κάνει mute.
Όταν είσαι εκτός game /squelch <name>. Τα NoL Rules ισχύουν μόνο στα games, sto channel, sto lobby και στο ventrillo. Αν τον bannareis σε άσχετη κατάσταση, εσύ έχεις την ευθύνη, γιατί είναι σαν να τον εκδικείσαι εκμεταλλευόμενος τη θέση που έχεις.








1: ο owner σου λεει go post him δεν βλεπω τι λεει ή και με mute συνεχιζει σε /w το βρισιμο.


2: φυσικα και αναφερομαι στο channel nol και στα games lobby οπως και διευκρινισα.

3: και επισης δεν εχω το δικαιωμα σαν μη owner admin να κανω χρηση της εντολης ban....οκ τι να πω το καταλαβαινω αν και δεν το θεωρω απολυτα σωστο. να στο θεσω αλλιως. επαιζα χ8ες σε αλλου παιδιου το game και ετρωγα τρομερο βρισιμο απο εναν ο οποιος δεν ειδε το miss στο chat εχασε και μου εβριζε μανα. οκ μου λετεε δν μπορω να τον ban. παω ποστ. συνεχιζω , τελειωνει το game, μπαινω σε αλλο. νατος παλι ο ιδιος. σε /w παλι εδω που...ας γιε greek? παλι να μην μπορω να bannaro. /w squelch συνεχιζει ιngame chat. τα users abuses λυνονται μετα απο 4-5 μερες λογω του οτι ο brigita δουλευει. θα τον εχω εγω στο κεφαλι μου 5 μερες δηλαδη ?..... ε οχι ρε παιδια συγγνωμη εγω τον κανω ban και ασ φαω demote.....

meepeises
20-03-2010, 06:38 PM
Και στις 2 περιπτωσεις κρατας μια ss και αμα θεωρεις οτι ειναι bannable αυτο που λεει κανεις το ban με δικη σου ευθυνη. Κανεις δεν ειπε οτι αν σε βριζει καποιος σε wisp λογικα απο game του ΝΟΛ δεν ειναι αυτο bannable. Αρκει παντα να κρατας ss για να εισαι κι εσυ καλυμενος.

Στα bot στο ελεος συνηθως οι admins δεν κανουν και τιποτα αλλο εκτος απο το να χρησιμοποιουν την εξουσια τους λαθος. Anyway ελπιζω τωρα που αλλαξε η εκδοση στα bot και λυθηκε το προβλημα που ειχαμε να γινει μια εκαθαριση και να μπουν νεοι admins που να αξιζουν περισοτερο.

greekshadow
20-03-2010, 06:46 PM
Και στις 2 περιπτωσεις κρατας μια ss και αμα θεωρεις οτι ειναι bannable αυτο που λεει κανεις το ban με δικη σου ευθυνη. Κανεις δεν ειπε οτι αν σε βριζει καποιος σε wisp λογικα απο game του ΝΟΛ δεν ειναι αυτο bannable. Αρκει παντα να κρατας ss για να εισαι κι εσυ καλυμενος.

Στα bot στο ελεος συνηθως οι admins δεν κανουν και τιποτα αλλο εκτος απο το να χρησιμοποιουν την εξουσια τους λαθος. Anyway ελπιζω τωρα που αλλαξε η εκδοση στα bot και λυθηκε το προβλημα που ειχαμε να γινει μια εκαθαριση και να μπουν νεοι admins που να αξιζουν περισοτερο.

Aυτο ακριβως ρωταω αγγελε με το ποστ μου. ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΟ BANN ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟ ΑΞΙΖΕΙ ΑΝ ΕΧΩ ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ 100% ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ OWNER?

meepeises
20-03-2010, 10:53 PM
Εφοσον ο owner δε μπορει να εχει γνωση τι γινετε στην ομαδα σου η τι σου γραφει σε wisp ο αλλος, κρατας αποδεικτικα μια ss και κανε το ban σου. Με αυτο βοηθας και τον user abuse manager που ουτος η αλλος θα εκανε ban, και σε τελικη αν ερθει να ζητησει τα ρεστα ο αλλος , βαζεις τη photo και λες voila mesie ο λογος του ban σου.
Εννοειτε βεβαια οτι δεν εχει σχεση με προσωπικες κοντρες και διαμαχες και οτι το ban ειναι 100% καλλυμενο τυπικα απο τα rules.

ToGeTheR_PaiDeS
21-03-2010, 10:51 PM
Na rwtisw k egw kati. An enas player exei ginei mute prin t game epeidi evrize i spammare kai t exeis dwsei eidi 2-3 warn meta mporeis na kaneis ban ingame stn prwti t mlkia se sxesh me t warn?>