PDA

View Full Version : [DENIED] Admin Abuse : Dian(a)



Nailor
22-04-2010, 09:08 PM
Posting Format:

Accused Admin Account : Dian(a)
Game Name :ar22642 h ar22624 dn thumame akrivws
Παράπτωμα του Admin :hmoun sto bot etoimos na arxhsei to game k benoun mesa 7 atoma k me kickarei enas admin me name dian(a).xanabenw k m leei dn xwras eimaste 10ada k pali m kickarei.benw k trith fora k pali to idio....
Σε ποιο λεπτό έγινε το γεγονός :dn eixe arxhsei to game

greekshadow
22-04-2010, 09:16 PM
Posting Format:

Accused Admin Account : Dian(a)
Game Name :ar22642 h ar22624 dn thumame akrivws
Παράπτωμα του Admin :hmoun sto bot etoimos na arxhsei to game k benoun mesa 7 atoma k me kickarei enas admin me name dian(a).xanabenw k m leei dn xwras eimaste 10ada k pali m kickarei.benw k trith fora k pali to idio....
Σε ποιο λεπτό έγινε το γεγονός :dn eixe arxhsei to game

Eπρεπε να κρατησεις Screenshot.


Οσον αφορα τον dian[a] απ οτι βλεπω μολις εγινε admin και τον φεραν κατευθειαν post??? Επισης φαινεται να μην γνωριζει τα rules στο eleos καθως δεν ειναι το game του admin και ΔΕΝ εχει το δικαιωμα να κανει κανεναν Kick απο το lobby. Θελανε να παιξουν 10αδα ??? WTF και ποιος του ειπε πως μπορεις να κανεις use bot για προσωπικη χρηση.......κατι που δεν επιτρεπεται καν στο νολ......ποσο μαλλον στο ελεος........Αν δεν εχει SS ισως να μπορειτε να κοιταξετε {αν γινεται} τα close που γιναν στο Lobby αυτου το game.

SiC)Sp3
22-04-2010, 09:54 PM
Λοιπον πρωτον δεν υπαρχει καποιο rule ποu να επιτρεπει abuse για kick απο το lobby. Δευτερον ο user ειχε ενιμερωθει για το kick πριν γινει και ομως ξαναμπαινε ξερωντας οτι δεν χωραει. Δεν νομιζω οτι υπαρχει καποιο abuse εδω.

L3X)
22-04-2010, 10:04 PM
Λοιπον πρωτον δεν υπαρχει καποιο rule ποu να επιτρεπει abuse για kick απο το lobby. Δευτερον ο user ειχε ενιμερωθει για το kick πριν γινει και ομως ξαναμπαινε ξερωντας οτι δεν χωραει. Δεν νομιζω οτι υπαρχει καποιο abuse εδω.

nai kala ws edw den eiparxi rule ala eipame na to paratravame me ta kick.kai re einai dinaton na leei oti 8eloume na pe3oume 10ada kai na kanei kick an einai dinaton.pistevw oti 1 lvl warn prepei na to parei

greekshadow
22-04-2010, 10:08 PM
Λοιπον πρωτον δεν υπαρχει καποιο rule ποu να επιτρεπει abuse για kick απο το lobby. Δευτερον ο user ειχε ενιμερωθει για το kick πριν γινει και ομως ξαναμπαινε ξερωντας οτι δεν χωραει. Δεν νομιζω οτι υπαρχει καποιο abuse εδω.

Μη βιαζεσαι να απαντησεις σε κατι χωρις να εχεις ιδεα πανω στο θεμα αυτο...........πραγματικα........ΔΕΝ ειναι γραμμενο στα rules γιατι απλα εξυπακουεται........και να στο εξηγησω που ειναι γραμμενο : το rule απαγορευεται η εντολυ owner στο ελεος το ξερεις φανταζομαι. Ωραια. Απο την στιγμη που τα ΗΒ στο ελεος ειναι αυτο-hosting και ειναι καθαρα public δεν επιτρεπεται να γινει ΚΑΝΕΙΣ admin "owner" αυτων , ακομα και χωρις να παρει !οwner {εννοω να μπει και να κανει αυτο που εκανες δηλαδη kicks etc} ,ουτε και να hostarei games για προσωπικη χρηση. Επομενως ειναι καθαρη παραβαση αυτο που εκανες.

Και φιλε λες πως δεν υπαρχει abuse εδω.....OMG.......μπαινεις στο bot για να παιξεις 10ΑΔΑ????? τι μας λες ρε φιλε εξυπνος εισαι εσυ σε κανανε admin για να ευχαριστιεσαι nolag games με την παρεα σου??? εδω στο νολ που εμεις ειμαστε hosts Και owners δεν επιτρεπεται να μπουμε και να κανουμε games για προσωπικη χρηση......κανεις εσυ ακομα δεν εγινες admin στα eleos bots.
nice.

Ριξε και μια ματια εδώ (http://www.mymgn.com/board/showthread.php?30789-SOLVED-Admin%28s%29-Abuse-lord_fe4n0r-DotAddicteD&highlight=lord_fe4n0r).

SiC)Sp3
22-04-2010, 10:15 PM
Οκ τι να πω τωρα. Παρομια abuse ειχαν γινει για το ιδιο θεμ ακαι απλα reject. Αν θεωρουν οι υπεφθινοι οτι πρεπει lvl 1 warn ας το κανουν...ηταν μια φαση της στιγμης αυτη η 10αδα..Και για το αν κανω για admin που ουσιαστικα θετεις για θεμα στο παραπανω post. Αρχικα> Δεν εχεις μπει game μαζι μου για να δεις πως φερομαι. Δευτερον> Πανω απο 10 ατομα μπορουν να εγγυηθουν για μενα. Τριτον> οταν σου λενε οι clanmates σου <παμε ενα game> τι θα τους πεις? θα γινω demote? ελεος...

greekshadow
22-04-2010, 10:19 PM
Οκ τι να πω τωρα. Παρομια abuse ειχαν γινει για το ιδιο θεμ ακαι απλα reject. Αν θεωρουν οι υπεφθινοι οτι πρεπει lvl 1 warn ας το κανουν...ηταν μια φαση της στιγμης αυτη η 10αδα..Και για το αν κανω για admin που ουσιαστικα θετεις για θεμα στο παραπανω post. Αρχικα> Δεν εχεις μπει game μαζι μου για να δεις πως φερομαι. Δευτερον> Πανω απο 10 ατομα μπορουν να εγγυηθουν για μενα. Τριτον> οταν σου λενε οι clanmates σου <παμε ενα game> τι θα τους πεις? θα γινω demote? ελεος...

Ολα τα reject που λες ειναι σε νολ Games Και οχι σε ελεος. Στο νολ μιας και υπαρχει Owner "επιτρεπεται" να κανει Kicks.

SiC)Sp3
22-04-2010, 10:21 PM
Ολα τα reject που λες ειναι σε νολ Games Και οχι σε ελεος. Στο νολ μιας και υπαρχει Owner "επιτρεπεται" να κανει Kicks.

Το ειδα το link που μου εδωσες. Ας μιν γινει αλλη κουβεντα δεν βγαζουμε ακρη εμεις..Αστο στους αρμοδιους...

LvS_L0myrion
22-04-2010, 11:07 PM
O dian(a) einai pada swstos sta game kai den pisteuw oti ekane kai kati toso tromero pia.Tosa game iparxoun sto eleos pou mporouse na mpei o tipos pou ekane to thread, as min ta kanoume ola toso tragika.San admin einai poli swstos se osa game exoume paiksei kai pisteuw den ti8etai 8ema abuse.dax eipame den 8a to ksanakanei kai ok elikse!

AquaLoveR
23-04-2010, 12:12 AM
Ρε παιδιά στο eleos κάθε λεπτό γίνoνται και 4 games, δύσκολο να μπεις κάπου αλλού;

Eξάλλου το παιδί δεν το έκανε επίτηδες, απλά περίμενε φίλους να παίξουν μεταξύ τους. Αμέσως post... τι να πω...

outcast
23-04-2010, 12:21 AM
egw pantws sta atoma p mpainoun kanw kick vlepontas !stats....

Sygnwmh kiolas p den afinw atoma me 50 k 60% stay na paixoun :P

A_No0b_Arak
23-04-2010, 12:28 AM
Εγώ προσωπικά έχω στείλει pm στο forum σε nol manager με αυτό το θέμα ακριβός με αφορμή αυτό (http://www.mymgn.com/board/showthread.php?30789-SOLVED-Admin%28s%29-Abuse-lord_fe4n0r-DotAddicteD&highlight=lord_fe4n0r).


Καταρχήν καλές γιορτές. Σου κάνω αυτό το pm με αφορμή τα λεγόμενά σου σε ένα threat:

Από 1lvl warn και στον DotAddicteD γιατί στα eleos bots δε μπορείς να kickareis κόσμο κατά βούληση γιατί είναι full public και autohosted games, αλλά και στο lord_fe4n0r για τη λανθασμένη αντίδραση να κάνει Unhost το game.


Και εδώ θέλω να ρωτήσω: Εγώ παίζω πολύ καιρό dota και δεν βρίσκω κάποιο ενδιαφέρον να παίζω μόνος μου σε game για αυτό και σχεδόν πάντα θα είμαι ή με κάποιον γνωστό μου από bnet ή κάποιον real friend. Επίσης ευελπιστώ να γίνω και admin των autohosted bots. Όταν δηλαδή το game έχει γεμίσει και περιμένω friend μου δεν μπορώ να Kickaro κάποιον ή αν μπω νωρίς να κάνω close+hold? Σε αυτήν την περίπτωση θα πρέπει να κοιτάξω για άλλο game?

ps. Δεν ήθελα να ανοίξω ολόκληρο threat για μια ερώτηση :P

Και η απάντηση ήταν η εξής.


Αυτό φυσικά και μπορείς να το κάνεις αφού πρώτα το εξηγήσεις σε αυτόν που πρόκειται να kickareis.)

Δεν νομίζω ότι υπάρχει abuse. Η ταπεινή μου άποψη.

cyclo
23-04-2010, 02:14 AM
paidia, i zwi exei didaksei oti auto pou einai nomimo den simainei oti einai kai i8iko.

omoiws to na kaneis kick epeidi ETSI GOUSTAREIS stin teliki. se kanei to ligotero amualo.
an 8a prepei na pareis kati auto 8a einai paidIa kai oxi warn.

ksaplostras
23-04-2010, 12:28 PM
Dian(A) επειδή είσαι νέος admin δε θα δεχτείς κάποια ποινή. Απλα θα σου επισημάνω κάποια πράγματα για να είσαι πιο προσεκτικός στο μέλλον.

1. Τα eleos games είναι full public και σε γενικές γραμμές τα kick απο το lobby θα πρέπει να είναι ελάχιστα. Αν θες το slot κάνεις close + hold.
2. Απαγορεύεται ρητά η χρήση της εντολής owner. Σε αυτή την περίπτωση το demote είναι άμεσο και μη εφέσιμο.
3. Απαγορεύεται ρητά η χρήση οποιουδήποτε hostbot για να κάνεις είτε clanmatch είτε να βάλεις 10 γνωστούς σου μέσα και να παίξετε μεταξύ σας.

Τα bots είναι προς εξυπηρέτηση του κοινού και admins γίνεστε μόνο και μόνο για να διασφαλίζετε την ομαλή διεξαγωγή αυτών. Όχι για προσωπική προβολή και χειρισμούς που γίνονται για την πραγματοποίηση προσωπικών επιδιώξεων.

Προσοχή στο μέλλον.