PDA

View Full Version : Προβλημα με audio drivers(SoundMax)



Shadowthief
25-07-2009, 07:26 PM
Καταρχην εχω motherboard Asus M2N-MX. Αρχικα δεν ειχα εγκατεστημενα audio drivers και φυσικα ουτε ηχο οποτε χωρις να γνωριζω πολλα κατεβασα καποια audio drivers Realtek HD που δεν ταιριαζαν με την καρτα ηχου μου ομως τουλαχιστον ειχα κανονικα ηχο στα ηχεια/ακουστικα. Το μικροφωνο μου ομως δεν δουλευε και αφου ειδα κι ενα αντιστοιχο post(Problima me Soundmax) και την βοηθεια του eulogison απεγκατεστησα τα realted hd audio drivers και με το cd της motherboard πηγα να εγκαταστησω τα audio drivers που ειχε (SoundMax) αλλα μου εβγαζε το ακολουθο μηνυμα στην εγκατασταση "The audio driver files do not support your computer hardware. Note: If you uninstalled audio software restarting your pc, restart now, then run this setup again". Οχι δεν εκανα uninstall audio software και εκανα restart μετα την απεγκατασταση των realtek hd audio drivers. Ειμαι σιγουρος οτι αυτοι ειναι οι drivers για την καρτα ηχου μου αφου ειναι ενσωματωμενη με την motherboard. Οσοι εχουν καποια ιδεα τι φταιει παρακαλω να με διαφωτισουν, thx;)