PDA

View Full Version : [SOLVED] Admin Abuse : EvilFlame



darthsmoke
01-08-2009, 09:13 PM
Accused Admin Name: EVILFLAME

Game Name : NL888

Date and time : 1 aygoustou 21: 40 peripou

Sto replay ime o Crixalis.
1)Loipon o admin EVILFLAME arxika kickarei stin psixra ton Leoric epeidi opos eipe " farmare oli tin ora kai den voithuse".

2) Kanei leave o tinker kai den troei oute ban oute tpt (filos tou??)

3) to game itan 5v3 kai apofasizei na kickarei apo tin Scourge team tin Luna kai ton Lich.

4) Mas prokalei malista na anevasume kai to replay giati opos leei " de tha tu kanun tipota"

Anwnimos
01-08-2009, 09:42 PM
Vlepw to replay alla epeidi den mporw na dw tous dialogous twn Sentinel den mporw na pw ti eipe ontws o Tsingouinos...Pantws auto den itan swsto to kick...


Edit:Den ekane ban ton Tinker....Kickare pextes etsi giati to goustare gt eixe tin dinami tin e3ousia kai enirgise fasistika...Ma me tin mia !DEMOTE!!!Leei st lich vges kai epeidi o lich arni8ike ton kickare!!!Diladi eleos!!!Episis eixe pei switch..Ti switch afou den exoume tank...K ekei nomizw kickare kapoion....

ELEOS auta den yparxoun....

Edit2:AUTOS LEEI NA PAIZOUN OI ALLOI DIKAIA GAME???????

spermatodoths
01-08-2009, 10:28 PM
mia lexh exw mono na pw.aisxos.

evilflame
02-08-2009, 01:30 AM
proton den ta lete ola
deuteron ekana mute ton leorik giati mallone me to team mas kai itan ola parapona stin sinexia eipe oti tha katsi mono farm enno miname mono 4
triton banara 2 atoma giati evrizan ton admin dld emena pou eprpe na diksete ligo sevazmo kia oxi mono emena kai stou upolipous admin tou nol pou sixna ta vlepo se game.
tetarton otan miname 2 vs 4 kai zitisame switch i apantisi pou pirame polla thes.kai sinexise to vrisidi,kai tou litch ton rotisa eugenika an theli na vgi an mou apantouse omorfa xoris na me prosvali tha eixe paramini sto game.
Thelo na toniso kati o logos pou egina admin oxi na kickaro kai na banaro ton kosmo alla gia uparxi mia taksi giati an den uparxi esto 1 admin sto game tha ginite xamos.
THanks

Mr_Dr4g0n_FTW
02-08-2009, 02:09 AM
1.eiparxoune polloi admins pou me to pou eginan admin stamatisan ta login sto forum kai esu eisai enas apo aftous...2. ekanes kataxrisi eksousias tou kick...3 den edoses ban se leaver...4 apla eisouna aparadektos...5 den mporw na dw tin sinomilia tous...

AkashasBlood
02-08-2009, 04:32 AM
to ban ston leaver eprepe na dw8ei at least....


ta ypoloipa 8a kri8oun apo tous heads

dn einai prepon auto pantws..

MatriX3
02-08-2009, 04:53 AM
Kai egw admin eimai re file alla den boris na kickaris ta atoma opote sou katevi sto kefali p.x. ama sou eipe o allos paw gia farm ton kaneis kick?
Ama itan etsi ta games 8a itan ola 4v5 ,2v3 etc...
Kai ama den tous diksis esei prwtos sevazmo tote den prokite na sou diksoun oute aftoi pote.. sto katw katw den eimaste kai to tipota anwtero..oloi to idio imaste.
Egw pantos prwtino na gineis Demote

DoNt.Cry.NoOb
02-08-2009, 09:51 AM
to ban eprepe na dwthei stn leaver kai to kick itan ligo akraio..episis den se voithaei to oti to onoma sou exei vrethei alli mia fora se admin abuse ---->(nomizw)<----

MvP-
02-08-2009, 11:02 AM
ntax re file ekanes kick tn leoric epidi pige farm kl ti na po dld mporouses poli apla kai wraia na t e3igisis oti an to kanei afto 8a xanate to game kai 1 wra apo ti zwi sas kai oti aftos dn 8a kataferne tpt parapanw apo afta p 8a katafernate kai eseis meta ta alla kick apo p ki os p ta manners einai banned reason alla OXI KICK AGORINA M OXI KICK ti eisai esi na kickaris tous pantes siga re file enas admin tis nol eisai kai tpt parapanw o allos plirwni apo net cafe gia na tn kickaris esi ntax egw pantos shitlisted 8a tn evaza. ty

PaRaFrOnAss
02-08-2009, 11:19 AM
dxi r pedia min t tin benete etc ti demote apo tin proti eykeria? dxi ekane merika la9i protino warn k exi demote me tin proti !

Anwnimos
02-08-2009, 12:27 PM
proton den ta lete ola
deuteron ekana mute ton leorik giati mallone me to team mas kai itan ola parapona stin sinexia eipe oti tha katsi mono farm enno miname mono 4
triton banara 2 atoma giati evrizan ton admin dld emena pou eprpe na diksete ligo sevazmo kia oxi mono emena kai stou upolipous admin tou nol pou sixna ta vlepo se game.
tetarton otan miname 2 vs 4 kai zitisame switch i apantisi pou pirame polla thes.kai sinexise to vrisidi,kai tou litch ton rotisa eugenika an theli na vgi an mou apantouse omorfa xoris na me prosvali tha eixe paramini sto game.
Thelo na toniso kati o logos pou egina admin oxi na kickaro kai na banaro ton kosmo alla gia uparxi mia taksi giati an den uparxi esto 1 admin sto game tha ginite xamos.
THanks

Mallon prepei na mas koroideueis sto 8ema tou lich...Lew egw re paidi m den eimai sigouros kiolas yparxei auto to rule :

1.9 Switching Players

The owner may choose to use the -so command and enable !switch in a game. If he chooses so then the rule below applies: The switch command is strictly to be used in cases of 5v3 – 4v2 games only, in case of refusal to switch the game owner is entitled to end the game. If there is not a player that voluntarily wants to switch then you should use the –roll command. The player who will switch side is the one with the lowest rolling number.

To opoio den to protines....Episis se tetoio simeio tou game kapws diskola kapoios 8a er8ei gia switch auto omws den simainei oti esy exeis to dikaiwma na ton kickareis se periptwsi pou den 8elei!I na kaneis !end to game kai na min eixes kanena provlima(An kai pali to simeio tou game den to epivalei)

Edit: Den to katalava auto: ean m apantouse eugenika xwris na me prosvalei(To polla 8es einai vrisia?S e8i3e?)

Edit2:Leavarei o Geomancer(Tsibatinstun)K esy den ton bannareis?I simfwnisate na vgei gia 4v4?(Logw elipsis sentinel chat!)

Edit3: Ean ginei first blood prin to 10 kai pali leavarei kapoios den ginetai end to game?

Edit4:Ka8e fora pou vlepw to replay sto simeio pou leei o EvilFlame:Na paizete dikao game skaw sta gelia eilikrina!

nTaBaTzIs_GR
02-08-2009, 02:20 PM
Demote k ban apo forum mi sas po...
Den ginete o kathe pikramenos na kanei oti thelei!!!

meepeises
02-08-2009, 06:26 PM
axxaxaax apla gia gelia.. oti xeirotero exw dei

evilflame
02-08-2009, 07:23 PM
Na mou pi enas apo sas osi theoroun oti san Admin i kinisis itan lanthasmenes,tote esis na mou pite den banarate kosmo gia bad miners i otan sas vrizoun Na mou pi enas oxi den ekana me vrizane kai anextika kai den ekana ban i mute Tote kante me Demote amesos. Alla to kalutero enas apo tous pextes den thimame luna nomizo i litch otan eipa oti an sinexisoun tha fane kick kai kai ban i apantisis pou pira itan min tolmisis na kanis kick i ban demote tha fas me tin mia emis kseroume atoma apo to nol exoume taxa exoume ta conne mas apilisan ton admin auto omos den tha to anexto pote gia auto kai eipa as anevazoun to replay eleuthera ( katharos ouranos astrapes den FOvate )
thanks.

tnsfeat
02-08-2009, 07:27 PM
den exo dei to replay alla eida ti lene oi alloi kai exo katalavei ti pextike
ego proteino demote tou sigkekrimenoun admin
parafrona den nomizo pos tetia atoma aksizoun na exoun mia eukairia

Anwnimos
02-08-2009, 07:50 PM
Oriste loipon vgainw egw!

Ta monadika ban pou exw kanei egw einai gia leave(kai kapoia eixan kai to leaver/noobplay or /afk)Exei ena section to forum opou legetai user abuse(Ektos kai ean se vrizei admin tote pas sto admin abuse gt den mporeis na ton banareis)Ama deis exw kanei user abuse(an kai den pistew na vgei noima mias kai to replay einai gtp)To ekana omws...Loipon gia ton mono logo pou 8a allaza gnwmi gia sena Evilflame einai gt 3ereis na paizeis dota...Alla enirgises toso fasistika na to pw opou einai ektos oriwn.....Mporouses na kaneis mute ean 8igosoun...

Sn0w_BL4cK
02-08-2009, 10:07 PM
Na mou pi enas apo sas osi theoroun oti san Admin i kinisis itan lanthasmenes,tote esis na mou pite den banarate kosmo gia bad miners i otan sas vrizoun Na mou pi enas oxi den ekana me vrizane kai anextika kai den ekana ban i mute Tote kante me Demote amesos. Alla to kalutero enas apo tous pextes den thimame luna nomizo i litch otan eipa oti an sinexisoun tha fane kick kai kai ban i apantisis pou pira itan min tolmisis na kanis kick i ban demote tha fas me tin mia emis kseroume atoma apo to nol exoume taxa exoume ta conne mas apilisan ton admin auto omos den tha to anexto pote gia auto kai eipa as anevazoun to replay eleuthera ( katharos ouranos astrapes den FOvate )
thanks.

mporw na s vevaiosw egw ws admin pws dn exw kanei pote ban gia
bad miners oute kai gia badmanners:p gt:
1)sta game p kanw dn vrizei kaneis e3ereseis: (ektos an "koimounte" merikoi, an einai godlike sta death :p kai an dn sinergazonte ka8olou...pl spania fenomena..)
2)Ws admin exeis to dikaiwma,alla kai tn ipoxrewsh, na kaneis mute gia kana 5lepto...
{8a s pw t kanw egw kai dn m exei tixei pt na kanw ban gia badmanners...}
a.Warn s opoion vrisei...
b.mute 5 mins s ayton p 8a 3anavrisei
c.mute alla 10 mins an 3anavrisei
d.Ban gia badmanners an sinexisei
3)dn eisai ka8olou active sto forum, apo tote p egines admin
4)ban eprepe na ginei gia thn kaliterh die3agogh twn NoL Games
5)ta kicks gia ta opoia katigoreisai einai @paradekta
6)epsaksa k brika to admin appl s kai grafeis ta parakatw:

Why do you want to be an Admin:I want tou improuve DA games to have less leavers and bad miners.My target like admin is to have all players intresting game
Why should we pick you and what can you offer to us:to have fun game and keep balance beetween 2 teams for cheat talkign and nervis players,also ban leavers-WH hackers.
pragma p dn to tireis...

8a proteina ws lish to Demote t siggekrimenou Admin p ekane kataxrish e3ousias...

P.S.: soz gia to megalo keimeno :p ayta apo mena :S

evilflame
02-08-2009, 10:34 PM
Ti katalaves re esi,den eisoun kan paron gia na mporis na katalavis , mas doulevis re eksipnakia... ELEOS

sharpeye
02-08-2009, 10:45 PM
de kserw, eida to replay polu asteio pragmatika! pio asteios ine o evilflame kai to pws prospathei na yperaspistei ton eauto tou. (eseis kale admins to idio de tha kanate sti thesh mou? ola kala den ta ekana?) apelpistika kakh symperifora, xwris kamia amfivolia den aksizoun tetoia atoma na xeirizontai commands kai na sou xalane to game.o monos logos gia ton opoio egine admin einai gia na mporei na to peksei kapoios se alla 9 atoma, les kai ine kati kalytero kai oloi prepei na kanoun o,ti tous leei. apla demote ti allo?

Sn0w_BL4cK
02-08-2009, 10:59 PM
Ti katalaves re esi,den eisoun kan paron gia na mporis na katalavis , mas doulevis re eksipnakia... ELEOS

m aresei p sinexizeis...
epivarineis thn 8esh s me ayta p kaneic
stamata twra 8a apofasisoune oi armodioi gia thn periptwsh s...
mono ayto exw na pw....
kai +fonw kai pay3anw me ayta p leei o meepeises..

axxaxaax apla gia gelia.. oti xeirotero exw dei

Black.Lady
03-08-2009, 05:27 PM
lipon
1on)o admin evilflame apo palia exi lvl 2 warn apo ton zimba http://www.dota-alliance.com/board/showthread.php?t=1521&page=2
protinw :
2on)lvl 2 warn >den ekane end prin to 10 enw ipirxe leaver k estw enas apo to team p itan ligoteroi i8ele end {2 i8elan } auto apodikniei agnoia twn rules + min tirisi tous.

1.10 Xρησιμοποίηση της εντολής !end

H χρησιμοποίηση της εντολής !end στα παιχνίδια των Bot της Clan NoL επιτρέπεται μόνο στις παρακάτω περιπτώσεις :

α. Εάν κάποιος παίχτης βγει πριν το πέρας του 10ου λεπτού. Ειδικά όταν ζητηθεί η λήξη του παιχνιδιού έστω και από έναν παίχτη από την ομάδα με το αριθμητικό μειονέκτημα (leaver's team), ο game admin είναι υποχρεωμένος να δώσει την εντολή !end.
epishs i agnoia pros ta rules fenete apo to oti zitaei switch se 3v4


Η επιλογή switch χρησιμοποιείται αποκλειστικά σε περιπτώσεις 5vs3 - 4vs2
3on) lvl 2 warn > dn ekane ban ton leaver tsibatinstun pou bgike gia balance alla xoris na exi simfoni8ei
4on) lvl 2 warn > gia kataxrisi tis entolis !kick me reason "eipe oti mono 8a farmarei- evrise admin gia na mn ton kanw ban ton ekana kick "
an ginei kati tetio kalitera na kaneis ban k oxi kick {an evrise} alla kai pali meta apo proeidopoihsei k efoson sinexisei.
5on)lvl 1 warn > gia to ban pou ekane gia manners ston user huGGy_ftw enw dn ton eixe proeidopoihsei k istera ekane kick pali xoris proeidopoihsh
6on)lvl 2 warn > kataxrisi tis entolis !kick me reason "na isorophsoun ta teams" enw itan 2v3.

epishs protinw ban ton user tsibatinstun sto da-inh-03
sinolika gia ton admin protinw demote+ban se ena bot +lvl2 warn {an ksanakanei kati ban k se allo bot}

Devil'sAdvocate
09-08-2009, 01:02 PM
O admin EVILFLAME ginetai demote. Peraiterw poines nomizw einai askopes gia ton sygkekrimeno user pleon. Se periptwsh pou meta apo kapoia periodo ksanakanei admin application, to approve na ginei afou ginei bebaio oti pleon kserei ta rules o sygkekrimenos user.