PDA

View Full Version : [SOLVED] Admin Abuse : PDT)VaMoS-3-



Jok3rak1
14-06-2010, 08:14 PM
* Accused Admin Account : pdt)vamos-3- kai ton user pdt)jones

* Game Name : apxxxx

* Παράπτωμα του Admin : lan8asmeno ban uposthrizodas oti exw mh ,kai o user ekane backdoor

* Σε ποιο λεπτό έγινε το γεγονός : ola ginane meta to 57 +++

zhtaw toulaxiston 2 lvl warn ston admin gia to lan8asmeno ban dioti xoris na kserei kai epeidh exane me ekane ban gia mh xwris oute kan na dei replay kai eno fusika den exw . kai ban ton user pdt)jones gia backdoor ligo meta to 57 ,einai ka8aro backdoor den uparxei amfivolia bike apo kato xoris thn upostiriksh ton creeps . prepei kapoioi na ma8une ta rules mou fenete !!!

p.s. ego eixa ton storm sto game kai epeidh den kserw kala apo forums ktlp zhthsa apton joker p ine filaraki m real life na me voh8hsei me to sugekrimeno abuse. ty


replay:

trelos_me_xarti
14-06-2010, 09:46 PM
paidia eixe sigouro mh opou kai na pigainame o storm emfanizotan panta exw mirana kanw ulti kai me kanei hex ...xwnomaste me ulti dikia m kai olos tuxaios h lina me kanei hex pou..

Jok3rak1
14-06-2010, 09:53 PM
paidia eixe sigouro mh opou kai na pigainame o storm emfanizotan panta exw mirana kanw ulti kai me kanei hex ...xwnomaste me ulti dikia m kai olos tuxaios h lina me kanei hex pou..

Oh my god ixes mirana ekanes ulti kai prolavene na s kani hex i malevo?(dn 8imame ti apta 2) p exi mono 3 sec mexri na gineis ww. ma pos to kane auto ?
re file mas douleuis? to paidi epeidh den exi idea ir8e edo sto net p douleuo mevale eida to replay k m eksigise ti egine .gia kanena MA gia KANENA logo den exei mh , 8a to dune kai oi armodioi kai 8a to pune ,den uparxi periptosi to kserw to paidi . ama evlepe to replay k o admin 8a vlepe oti oles tis fores apo autes p sas xonotane fenosastan k etc itane gt m dikse p sas fenotane ipopto . epeidh kserei na "paizei" to paixti kai ekane kapia pramata dn pai na pi oti xrhsimophei mh alli fora prin kanei ban k o admin na vlepei to replay kai na di oti exi la8os.tespa. ta pramata eginan opos ta grapsa k pio panw 8a to dune oi armodioi kai 8a parume mia apadhsh . alla den uparxei amfivolia .

trelos_me_xarti
14-06-2010, 10:05 PM
replay den exw ta exei o vamos alla o storm einai down kai egw farmarw kai erxetai apeutheias se mena ?? den 3erw an eixe mh alla apo ayta pou ekane ekane edeixne san na eixe mh apo ekei kai pera perimenoume tous armodious.

Jok3rak1
14-06-2010, 10:07 PM
replay den exw ta exei o vamos alla o storm einai down kai egw farmarw kai erxetai apeutheias se mena ?? den 3erw an eixe mh alla apo ayta pou ekane ekane edeixne san na eixe mh apo ekei kai pera perimenoume tous armodious.

replay exw valei an prosekses .... kai des prota to replay k meta pes m se pio lepto ine fanero na to dw kai go re aderfe pou to eida olo kai dn eida tpt.to oti ekane kati eksupnes kiniseis den dhlwnei mh gia kanena logo

trelos_me_xarti
14-06-2010, 10:49 PM
des ligo ti egine sto 37 me 39 den s kinei upopsies

protomastoras
15-06-2010, 02:42 AM
ασχετο αλλα ψαχουλευοντας το forum να πω οτι τον pdt)jones τν εκανα πριν κανα 2ωρο ban gia manners(εχω κρατησει κ replay).ηξερε οτι υπηρχαν κ 2 admins(enas ap t team t k enas egw ap to adipalo.που να μην υπηρχαμε δηλαδη..

asisisisi
15-06-2010, 08:53 AM
trelos me harti dn kaneis ban mono kai mono epeidi exeis ipopsies des to replay kratiseto kai kanton ban istera to kako auto einai...eimai kai ego admin kai prospatho na eimai swstos ostoso oi perisotteroi admin psonizontai me tn ligi eksousia pou apoktoun kai ginontai ksafnika gamiades pou dn sikonoun kouventa

trelos_me_xarti
15-06-2010, 10:21 AM
to ban to ekane o pdt)vamos egw apla eimoun sto game kai lew tin apopsi m.

PDT)VaMoS-3-
15-06-2010, 11:21 AM
Psonizomai e?Eime gurw ston Misw xrono apo oso 8umame admin Kai Den exw dosei 1(!) dikaioma gia abuse poso mallwn gia ta manners m. To Oti Mas Evriskes Sta Neut Ka8e fwra p pigename pidas panw mas me ulty kai amesws skill da3ei... :/ to oti bika stis panagias sta matia sto kato lane etc wste na perimenw pernaei 1 min p eprpepe kai 3erate oti Eime ekei 1 olokliro min. Stin Sunexeia afou bika ekei mesa den borousa na vgw kai prospa8isa na faw tin lina toulaxiston. Sto fog p eimoun den borouse me hit kai ekana torret KAI otan skaei to torrent vlepw mia lina na perimeni kai na erxete.Sto Panw Lane Pali benw se fog enw ec kaneis fail ulty prws ta panw KAI ME VRISKEIS PALI enw eimoun pros ta katw.

BlaCk)SouL
15-06-2010, 12:15 PM
Psonizomai e?Eime gurw ston Misw xrono apo oso 8umame admin Kai Den exw dosei 1(!) dikaioma gia abuse poso mallwn gia ta manners m.

Tis proales palu to name sou akoustike sta admn abuse kai egw o idios se uperaspistika,opote min mas les psemata..

PDT)VaMoS-3-
15-06-2010, 02:20 PM
Tis proales palu to name sou akoustike sta admn abuse kai egw o idios se uperaspistika,opote min mas les psemata..

Gia sovaro Abuse milame -.- otan kanw end se 4v5 eimaste sto -1 kai prin to 12 to 8ewreis abuse?? Kai stin teliki den xriastika kan tin uperaspisi s..Gt eicoun lan me ton tsougi kai eixate kai eceis mh..Alla as min anoi3oume allo 8ema edw..

o-fakis
15-06-2010, 02:54 PM
ege theoro pws o admin ekane to e3is lathos ekane ton ban me reson mh xoris na esei dei to replay kai ontos kini kapies ipopsies ean to diete

FoNoCc
15-06-2010, 03:00 PM
Sugnwmi an auto pou tha rwtisw einai akiro alla blepontas to chat den katalabainw kati...leei oti o storm aka les)polla ekane leave apo to game kai efage kai ban ws leaver.... pws ginetai na postarei meta exontas replay apo ton hajate? episis leei oti o hajate zitise switch...profanws auto to switch den egine fantazomai afou diafwnei me tous sentinel...

telos kai pio on-topic an o hajate einai o idios me ton hayatee nomizw exei ksanakatigorithei gia mh...as riksoun mia matia oi upeuthinoi..auta kai sry kai pali an eimai ektos thematos alla mou ekane entipwsi to chat..

BlaCk)SouL
15-06-2010, 05:14 PM
Kai stin teliki den xriastika kan tin uperaspisi s..Gt eicoun lan me ton tsougi kai eixate kai eceis mh..Alla as min anoi3oume allo 8ema edw..

den kserw an eides file alla o tsougitoman paradextike to oti eixe valei mh kai dextike tis sunepeies tou lathous tou,eimastan lanaki opws les alla epeidi exei ginei kai me mena ena skiniko sto parelthon egw den xrisimopoiw mh kai opws eides kai se ekeino to thread den eixa mh egw prwsopika, giati sto parelthon exw xrisimopioisei kai timwrithika kai egw apo tote exw uposxethei se kapoia atoma tis NOL staff managers(min pw onomata) na min ksanaxrisimopioisw kai tha to tirisw..

Jok3rak1
15-06-2010, 06:37 PM
Sugnwmi an auto pou tha rwtisw einai akiro alla blepontas to chat den katalabainw kati...leei oti o storm aka les)polla ekane leave apo to game kai efage kai ban ws leaver.... pws ginetai na postarei meta exontas replay apo ton hajate? episis leei oti o hajate zitise switch...profanws auto to switch den egine fantazomai afou diafwnei me tous sentinel...

telos kai pio on-topic an o hajate einai o idios me ton hayatee nomizw exei ksanakatigorithei gia mh...as riksoun mia matia oi upeuthinoi..auta kai sry kai pali an eimai ektos thematos alla mou ekane entipwsi to chat..

o storm itan o hajate alla epidi egine to switch edo deixnei oti itan o les)polla (o les)polla itan i venge)
ekane switch o user hajate me ton leaver les)polla apla edo den to deixnei . episis o hajate DEN EINAI O IDIOS me ton hayatee ,trava ta malia sou kane oti 8es o idios den einai . einai filos mou kai pezei sto eleos me 2 accs to hajate kai to m3lkqr (kapos etc nomizw) giauto kalitera opios einai na milisei as dei to replay gt apto chat den fenete poli ka8ara . episis vamos file mou ekanes wrong ban eida to replay den ba na koinei upopsies dn ba na les oti 8es , mh den exei ,eprepe na deis to replay o idios kai na to diapistones. oxi epeidh exanes na banaris adika gia mh to paidi epeidh apla epekse kala kai na pigene o filarakos sou na kanei bd . eida olo to game kai kserw ti eida .

PDT)VaMoS-3-
15-06-2010, 07:39 PM
o storm itan o hajate alla epidi egine to switch edo deixnei oti itan o les)polla (o les)polla itan i venge)
ekane switch o user hajate me ton leaver les)polla apla edo den to deixnei . episis o hajate DEN EINAI O IDIOS me ton hayatee ,trava ta malia sou kane oti 8es o idios den einai . einai filos mou kai pezei sto eleos me 2 accs to hajate kai to m3lkqr (kapos etc nomizw) giauto kalitera opios einai na milisei as dei to replay gt apto chat den fenete poli ka8ara . episis vamos file mou ekanes wrong ban eida to replay den ba na koinei upopsies dn ba na les oti 8es , mh den exei ,eprepe na deis to replay o idios kai na to diapistones. oxi epeidh exanes na banaris adika gia mh to paidi epeidh apla epekse kala kai na pigene o filarakos sou na kanei bd . eida olo to game kai kserw ti eida .

Wrong Ban Den Ekana Mexri Na to Dei enas Apo to Staff. As kleisei edw kai as to dei enas upef8inos

DotAddicteD
17-06-2010, 05:45 AM
Έψαξα όλο το game για να δω αν ο user hajatE χρησιμοποιεί maphack, αλλά δεν υπάρχει κανένα ύποπτο σημείο.
PDT)VaMoS-3- θα σε παρακαλούσα αν θεωρείς ότι ένας player χρησιμοποιεί maphack να τον κάνεις abuse ή να ελέγχεις μετά το replay και να περνάς το ban. Όταν κάνεις ingame το ban για maphack, αυτό δείχνει προχειρότητα και εκνευρισμό. Επίσης, αφού θεώρησες ότι χρησιμοποιούσε maphack, γιατί δεν τον έκανες και kick για gameruin;


Πράγματι υπήρχε και backdoor όπως φαίνεται και στο screenshot παρακάτω:

Screenshot (http://img155.imageshack.us/img155/1222/backdoor1.jpg)

Βέβαια υπήρχαν στη βάση creeps, όμως σύμφωνα με το rule:


1.4 Backdoor

“Backdoor” in clan NoL means the multiple hitting of a building (tower or barracks) without the presence of allied creeps.

For the base structures, creep presence is satisfied if there are generally creeps inside the base, regardless from which lane they entered (i.e. a Hero can hit a tower on a different lane even if the creeps have entered from another lane). However, the hero must enter the base from the same lane that the supporting creeps did.

If you started an attack with the support of your creeps and they died, you can continue that attack. Illusions and Summons are not considered supporting creeps.

You can hit a tower (not barracks) without the previous creeps support only if it is deniable.

Συνεπώς ο yurnero για να σπάσει εκείνα τα racks έπρεπε να μπει από το mid, πράγμα που δεν συνέβει.
Όμως επειδή θεωρώ ότι αυτό δεν ήταν κάτι σημαντικό, ο yurnero δεν γίνεται ban για backdoor και ο accused admin δε θα δεχθεί ποινές γι'αυτό, όμως PDT)VaMoS-3- να είσαι πιο προσεκτικός την επόμενη φορά, γιατί δε θα είμαι τόσο επιεικής.


Δίνεται 1 lvl warn στον admin PDT)VaMoS-3- για το λανθασμένο ban.

O user hajatE γίνεται unban.


Case Solved.